Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130851) vlevi válasza DonMedve (#130849) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mindg a 650-es V-Stromnál lyukadunk ki, ami nem is meglepetés :)
650cm3, kicsivel 70LE alatt.
De éppen ezért, mert 15 éve létezik, a hahun rengeteget találsz belőle, árban és futásteljesítményben is.
2004 óta létező típus, kisebb nagyobb módosításokkal, de a lényege nem változott.
Biztos, hogy a futómű, fék, és még néhány dolog olyan rajta, ami nem a legjobb, és egy sporttúra motoron már elfogadhatatlan lenne, de a V-Strom inkább arról szól, hogy 100-120 tempóval lemész a térkép széléig, aztán még tovább :)

(#130852) DonMedve


DonMedve
addikt

Oké! Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget. Azt gondolom meggyőztetek, nem is keresgélek tovább. Tetszik. Első motorom DL650 Vstrom amit vásárolok :) :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#130853) Xaels válasza DonMedve (#130845) üzenetére


Xaels
félisten

Én chopperes vagyok, de ha nem ragaszkodsz ehhez a stílushoz akkor pár gondolatot megosztanék veled.

A japánok jópár éve feladták ezen a fronton a küzdelmet, amik maradtak a kínálatban azok ára évek óta stagnál miközben évről-évre egyre öregebbek. Eközben a többi stílus szárnyal, sokkal nagyobb a választék és ugyanabban az árkategóriában jelentősen fiatalabb gépeket is ki lehet fogni. A Harley meg teljesen más liga.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#130854) #14787072 válasza DonMedve (#130852) üzenetére


#14787072
törölt tag

Nem fogod megbánni.

Látogasd meg őket, ha gondolod, kiokosítanak és biztos tudnak ajánlani megbízható vételt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#130855) fattyu


fattyu
veterán

na gondoltam megírom a szerelem történetét.

gsxr600, zx7r, cbr900rr, triumph speed triple 955i, Husqvarna 701, gsxr750, zrx1200
Velük éltem. szerettem mindig az aktuálist. Talán a triumph volt a legkevésbé összenövős de tényleg. Ami volt örültem neki szerettem élményt adott.
Ama boldog állapotban vagyok hogy három motor áll a garázsban és mikor mihez van kedvem.
Egy speed egy supermoto és egy nagy naked.
A zrx.

ZRX 1200...
Emlékszem kamaszkor vége felé fiatal felnőttként valami 2000 körüli motorkatógusban szembe jött. a zöld arany csíkos kocka fejidomos.
most mit szépítsem. felállt. :D

elindult az élet.jöttek mentek a motorok nem végtelen lehetőségekből, kettő egyszerre nem volt opció, és a speedek sebessége hozott lázba mindig. szóval valahogy sosem lett.

majd idén asszonyt sikerült rávenni felüljön mögém de se a supermoto se a gsxr hátsó traktus nem volt ínyére. ki érti ezt?

Na jó. de én akarok vele is motorozni. nézzünk valamit ami kényelmes hátul nem uncsi nekem, de nem fénnyel utazó.

Na eljött az idő egy zrxre...

néztem zöld kockalámpásakat mert ugye az a legszebb, de abból csak kotvány volt.

Fejidomosból találtam egy jót. ésszel nem baj a szélvédelem.
szívvel hát nem ez a legszebb és nem is zöld.

Nembaj okkal vettem ezt. szerelőhöz lead. nem érdekel mennyibe kerül MINDENT gyári állapotra minőségre vagy jobbra. azt akarom hogy a következő 30-50 ezren csak kopófogyó, ne hagyjon ott sehol főleg ne asszonnyal.

rálocsoltam még majdnem az árát.

sok apró faszságot kidobott amíg a szerelőnél volt. ami tök jó mert nem engem bosszantott vele.

Összeállt elhoztam.
azóta nem ültem autóban, másik motoron buszon vonaton lovon széken semmin.

Az új üléssel a kényelem az lett amit vágytam egy nagy nakeden. órákat végtelen kilómétereket ( 120 kilóméterenkénti cigi/tankol megszakításokkal ) egész nap tudok rajta ülni.
A futómű nem értem. Nem state of the art nem sportos, de olyanokat döntök vele és olyan bizalmat ébreszt annyira kiszámítható. szűkebben fordulok meg vele mint a huskyval...

a motor. a selymes a lágy a végtelen erő. ami nem tűnik erősnek. nem mellbevág valahol ahol megjön. ez alapjárattól ott van és dráma nélkül oly lineárisan húz végig hogy az elképesztő. amikor annyira sima és mindenhol erős hogy nem tűnik annak :D pedig jajj tekeri el a hátsót ha vidámabbat indulnék pirostól. 5500-6000 tartomány óra szerint 150-180at ad ki. ezen a motoron utazónak ezzel teljesen maradéktalanul hiányérzet nélkül boldog vagyok, és még csak agyon sem ütöm vele.

jajj a hangja. nem szeretem ha motorhang van nem kipufugó. de ennek szép a motorhangja. nemtudom. de tényleg az.
A kinyitott kipufugó zseniális lett. van neki kedves öblös duruzsoló hangja. fordulaton nyilván üvölt de teljesen kultúráltan végig tudnék menni éjjel belváros kisutcáiban anyám csuklása nélkül. motorféken durrog rotyog. 6500on gázt rácsukva olyanokat robban kipufugó amivel halottakat lehet ébreszteni. Tökéletesen kontrolláltan használom ha ahhoz van kedvem és nem csinálja ha nem akarom.

a kinézet. Már szeretem a fejidomot. a rovarszemek, ez a szürke fekete piros színséma. annyira 80-90 es évek annyira boomer és annyira én.

szerelmes vagyok. imádom. ha csak egy lehetne ez lenne. még az is lehet csak ez lesz. annyira otthon vagyok rajta, annyira jó érzés ránézni ráülni,indítani gyorsítani fékezni dönteni kanyarogni, gyalogost/autóst rémíteni. Boldog vagyok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#130856) V.Stryker válasza fattyu (#130855) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Be ne tegyél egy képet. De tényleg! ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#130857) DonMedve válasza Xaels (#130853) üzenetére


DonMedve
addikt

A "többi stílus" alatt a Túra, Sport stb. motorokat érted?

johanson: Köszönöm.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#130858) #14787072 válasza fattyu (#130855) üzenetére


#14787072
törölt tag

Jó volt olvasni.

Ez ilyen "megérkeztem"-érzés?

Ja, és fényképet.

(#130859) fattyu válasza V.Stryker (#130856) üzenetére


fattyu
veterán

de hát már raktam

johanson: igen

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#130860) Xaels válasza DonMedve (#130857) üzenetére


Xaels
félisten

Túra endúrók, túra sport és naked.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#130861) DonMedve válasza Xaels (#130860) üzenetére


DonMedve
addikt

Jaja értem köszönöm.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#130862) V.Stryker válasza fattyu (#130859) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sorry, elkerulte a figyelmem. Érdekes az a hátsó villa. Főleg, hogy olyan lent van. Kicsit rskerestem, erdrkes, hogy csak 3 liter olajat irnak az 1200es blokkba. Mondjuk elég kompakt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#130863) Xero válasza V.Stryker (#130862) üzenetére


Xero
nagyúr

Pont en is azt neztem, hogy az ugy annyira nem faja, bar ahogy nezem leomlovel lehet egy szinten.

(#130864) KoVee84 válasza fattyu (#130859) üzenetére


KoVee84
senior tag

... de szemből ;]

[ Szerkesztve ]

(#130865) norbert1998


norbert1998
veterán

Szerintetek ha egy karbis gép melegben jobban megy, mint hidegben. Akkor kevés a benzin?

(#130866) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Mocik a római nyaralásból :B

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#130867) Methionyl


Methionyl
senior tag

Valaki volt már Karasna által szervezett túrán? Tapasztalat? Ciki nem hondával menni ? :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#130868) Xero válasza Methionyl (#130867) üzenetére


Xero
nagyúr

Yup voltam es teljesen jo. Nem sietos, de nem is Cita tempo. Tipikus cruiseolos. Leo aki vezeti valami bazinagy Yamaha chopperrel jar, szoval nem is lesz gumi szelenek betorese.
Ahogy a vezeto Yamahajabol kovetkezik egyaltalan nem ciki massal jonni, sot. Van ott minden is. Tenyleg volt minden: Suzuki, Kawasaki, Honda, Yamaha, Ducati, BMW, Harley, Moto-Guzzi, KTM. Szoval minden.
Ha minden igaz szombaton en is megyek ha mar benne lesz a Bajna - Hereg is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#130869) Methionyl válasza Xero (#130868) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ahogy néztem igen, benne lesz :D .
"Tipikus cruiseolos" - na ez tetszik. Legnagyobb "félelmem", hogy A2es motorral nem tudom tartani a "tempót".
Akkor ott tali. :D
Hányan szoktak lenni kb?

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#130870) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Új gumik fent (Pilot Road 4), tettem is egy gyors karikát Kalocsa felé... a zselés ülést pedig meg kell csináltatnom :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#130871) Xero válasza Methionyl (#130869) üzenetére


Xero
nagyúr

30-100 kozott lesznek szerintem, valtozo.
A2-vel rohogve tarthatod a tempot volt CB500X is gond nelkul.

(#130872) Madwe válasza Xero (#130868) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na erre lehet én is kinézek, pont semmi dolgom :) ilyen szervezett guruláson még nem voltam, mennyi időt vesz ez igénybe kb? Táv alapján 2-3h lenne talán, kérdés csoporttal mennyi megálló stb van… 6h csak nem hosszabb :)? (Kaja miatt kérdezem, saját kosztot eszek csak, s úgy pakolok akkor :) )

[ Szerkesztve ]

(#130873) Madwe válasza Madwe (#130872) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nevermind, event képén ott van hogy 3h 39 perc :)

(#130874) Xero válasza Madwe (#130872) üzenetére


Xero
nagyúr

Lassan csinalhatunk egy mini PH talalkozot. :DDD

Na ki jon meg holnap?

(#130875) zgospel válasza Xero (#130871) üzenetére


zgospel
őstag

Ennek amúgy mi értelme van, hogy legalább 30 motor megy konvojban? Mi az élményfaktor?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#130876) tboy93


tboy93
nagyúr

Mit tartotok reális árnak egy 2009-es Yamaha R1-ért ami:
- 50.000km-t futott (melyik motor nem? :DDD)
- külsérelmi nyomok vannak rajta, tankon 3cm rozsdás meghúzás, lámpa búrán horzsolás, idomokon itt-ott karc
- üt az első fék
- néha gondol egyet és leáll magától
- 12 litert fogyaszt finomkodva
- szelephézag álíltás kéne neki
- gumi új (1 éves, 2-3000km-t futott, ránézésre is mint az új, nem volt küldve a motornak)
- lánc szintén jó állapotú

Nagyjából, mit lehet elkérni érte?

(#130877) dellfanboy válasza tboy93 (#130876) üzenetére


dellfanboy
őstag

az a gumi milyen? hogy 2-3e kmt futott? vmi betonkemeny turagumi ami fut 10+ vagy vmi semi racing slick, amibol mar kikandikal a femszal?
torve volt? egyenesen fut?
mennyi a kompresszio a hengerekben?

ki rakta bele azt az 50et? versenypalyazott vagy vmi stuntrider rendszamos masinaja volt esetleg joska jart vele az alfoldon?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#130878) tboy93 válasza dellfanboy (#130877) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bridge remlik, nem emlékszem a pontos tipusra. Latszolag szinte semmit nem kopott, a mostani tulajnal meg nincs egy eve a motor, o vette ra a gumit, BP-Veszprem kozott jart vele, illetve Bp-n belul ide-oda. Nem slick. Egyenesfutas ok, a fent emlitett karcolok es horzsolasok egy autoval tortent kocc miatt vannak.

Ja es a ket tukor is repedt, egyiken a muanyag haz, masikon a kar.

Kompresszio meres nem tortent.

Nem ismert az eloelete, passz hogy mit muveltek vele korabban.

(#130879) runner 125 válasza tboy93 (#130876) üzenetére


runner 125
nagyúr

Irány hahu, belőni a legolcsóbbat és kb azt.

Igazából ez a nagy átlag magyar valóság. Még megvenni valahogy meg tudják, de karbantartani, fenntartani, szervizelni nem - csak lelakni és használni amíg megy.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#130880) tboy93 válasza runner 125 (#130879) üzenetére


tboy93
nagyúr

1.3-1.5 kozott mondtam ra havernak. Szerinte 2M, mert 2009-esbol 2-3M ami hahun van. Hiaba mondom neki, hogy allapot a lenyeg, meg ne egy adott evet nezzen, hanem a generaciot :U

[ Szerkesztve ]

(#130881) Topiccsendőr válasza tboy93 (#130876) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

2009 es az mar crossplane. Ez RN22 es?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#130882) Methionyl válasza tboy93 (#130880) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ez még mindig az a haver aki tényleg fukar (volt) rákölteni? :D

zgospel: Bár nem hozzám szegeződött a kérdés, de havi 1x belefér szvsz, megvan a saját feelingje, pláne hogy se családtag, se haver, barát akikkel eltudnék menni valahova. 1 idő után meg unalmas az egyedüli. Ilyenkor egy ilyen és egy darabig letudva :K

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#130883) tboy93 válasza Topiccsendőr (#130881) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem, ez szerintem 2008-as gyártás lesz és 2009-es forgalomba helyezés. (RN19)

[ Szerkesztve ]

(#130884) tboy93 válasza Methionyl (#130882) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az.

(#130885) Topiccsendőr válasza tboy93 (#130883) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ilyen allapotban es km-el kisse huzosnak tunik a 2M.
50 e utan egy sportmotornak minden nap ajandek.
Az RN19 nel a kuplungkosar szegecsei kilazulnak ilyentajt, es a kuplungagy is megreped lassan. Ez olyan 500e raforditas, ha kijon, es lassan kijon.
Szoval felejtse el a 2M et.
A sportmotorokat amugy sem veszi senki. Hiaba van keves belole a piacon, azok ott rohadnak meg.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#130886) #56573440 válasza tboy93 (#130880) üzenetére


#56573440
törölt tag

Augusztus közepén ha arulgatni akarja simán. Tavasz végére simán találhat valakit 1.8-ra ha van egy kis mákja;]

(#130887) tboy93 válasza Topiccsendőr (#130885) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hozzáteszem 1.2M-ért vette tavaly. De vett rá gumit, kicserélte a kormánycsapágyat meg az olajat, úgyhogy mostmár 2M ;]

Korábban volt benne PC, de kivette a tulaj mielőtt eladta neki. Simán lehet, hogy emiatt van ez a random leállás dolog is... 8 helyen volt már, senki nem találta meg az okát. Csak a rezsi óradíj pörög :U

Mondjuk ez a kuplung téma meredek, nem semmi árak vannak...

Ja és pont ma néztem, hogy a teleszkópon a porvédő gumik is eléggé ki vannak repedezve, nem csodálkoznék rajta, ha lassan egy teló felújítás is beköszönne. Nekem amikor a CBF-en ilyenek voltak a gumik, akkor a teló belsejében már rozsdás volt az a fém gyűrű is. Bár ez fordított teló, lehet itt a gravitáció miatt kevésbé jut be a víz.

[ Szerkesztve ]

(#130888) Topiccsendőr válasza tboy93 (#130887) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pc nelkul kellene kevesebbet fogyasztania, ott valami mas problema is van, vagy szenzor, vagy mas.
Ugyhogy jelenleg egy kalap szr motor.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#130889) tboy93 válasza Topiccsendőr (#130888) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugyhogy jelenleg egy kalap szr motor.

Ha jó lenne, nem akarná eladni ;] Bárhova viszi, minden szerelő azt mondja neki, hogy inkább szabaduljon meg tőle.

(#130890) Xero válasza zgospel (#130875) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyjabol az ami fentebb is szerepel 1-3 havonta jo tobb motorossal lenni, mivel az esetek 95%-ban ugyis egyedul csamborgok.

(#130891) tboy93 válasza tboy93 (#130889) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most beszéltem a sráccal, Red Baron felmérte a motort, szerintük 1.7-1.9, de nem veszik be, mert hegesztve volt a segédváz. 53.000km van benne.

(#130892) Micsurin válasza tboy93 (#130889) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mindig ide szoktunk eljutni valahogy itthon...

Ahol már szakértelem és tapasztalat kéne na meg melózni kéne a motoron nem csak egy átlagos időközi szervizt elvégezni a hazai szerviz habzó szájjal skandálja, hogy add el ez már gtk.
Mintha rettegnének az emberek egy felújítástól és azt hinnék ha cserélnek más sz*rjával nem csak 1-2 évet nyernének nagy átlagban amolyan éppen még véres torokkal ketyeg állapotban. :DD

Négy keréken is állandóan erről szól a műsor... :W

Ennyire félnek a hazai szerelők a nagyobb munkáktól vagy ennyire tojnak fizetni a magyarok és rendre hagyják ott állni a motorokat? :DDD

Red Baron meg az ő áraik hagyjátok... 99-es CB500 900k, 2001-es Er5 950k, 04' 600RR 2,1... :DD :DDD
És az árak nem igen szoktak állapotot tükrözni, lazán benyőgik "összeragadt" akadó kuplungra, hogy az 1 hónap állás okozta... vagy épp a kiegyenlítőre ami pórszáraz, hogy az úgy van rendben a manual nem pontos. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#130893) tboy93 válasza Micsurin (#130892) üzenetére


tboy93
nagyúr

Belengették neki, hogy fék csere 200k stb. és igazából itt már eldőlt, hogy ő ezt rá sem akarja költeni.

Majom-banán esete.

Fingja nincs a motorokról, beleugrott mert éppen akkor volt rá pénze, aztán rásózták ezt a félhulla motort.

(#130894) Micsurin válasza tboy93 (#130893) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem tudom mire számított, egy kommersz 500-asra is 40-50k egy jó minőségű tárcsa + betétek + rezsidíj ha nem otthon tolod le. Csövek cseréjéről ne beszéljünk azt is illene azért egy 10+ éves motoron lassan. :)

Ezt annyira csípem, évfolyamon is ezen szakadunk néha, hogy megy a klasszikus 500-asok ekézése a K1-es 600-assal a segge alatt pl kollégának aki nem megy évi 2000 kilométert sem mert fél, hogy elfogy a gumi és nem lesz mivel bejárnia BP-re. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#130895) tboy93 válasza Micsurin (#130894) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hja, hát az a srác is kb annyit ment eddig idén mint amennyit én egy hónap alatt.

2x60 a tárcsa, meg 2x20 a betét, + fékfolyadék, munkadíj. 180-at mondtak rá és akkor én még nem akartam mondani neki, hogy ennyiért nem éppen a legjobb tárcsákat láttam a neten a géphez ...

[ Szerkesztve ]

(#130896) zgospel válasza Xero (#130890) üzenetére


zgospel
őstag

Szóval élmény nem nagyon van, csak unaloműzés, értem :D
Jövő héttől szabadságon vagyok, hétfőn vagy kedden ha jó az időjárás akkor nyomok egy kakucs vagy euroringet. Gyertek ki. :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#130897) zgospel válasza tboy93 (#130893) üzenetére


zgospel
őstag

350ért még ma délután elmegyek érte :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#130898) duni84 válasza tboy93 (#130895) üzenetére


duni84
aktív tag

ha már fillérbaszás, akkor arashi tárcsából 60 ezerért megkapja mindkettőt :D
a leírásod alapján ez max 1.3m és akkor is 2m lesz a vége, mire az új gazda nyugodtan elkezdheti használni (beleszámolva akár a szervíz, akár a saját szabadidejét forintosítva, amit szereléssel tölt)
gondolom a random lefulladással olyan helyen nem járt, ahol debugolni is tudnák, nem csak tippelgetni :)

#metszéspontok

(#130899) tboy93 válasza duni84 (#130898) üzenetére


tboy93
nagyúr

2 pesti motorszervízben is volt, nagyobbakban. Meg Bp. agglomerációban egy háztáji szerelőnél. Még az utóbbi volt, aki tüzetesebben megnézte...

Tudtok egyébként ilyen problémára megfelelő szakszervizt?

[ Szerkesztve ]

(#130900) Mentolka válasza tboy93 (#130899) üzenetére


Mentolka
senior tag

Én ajánlom az mk-bikes szervízt - profik a srácok, de van is nekik melójuk.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.