Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122051) LógaGéza válasza Micsurin (#122038) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem tudom te hogy tudsz bármilyen fülest is felvenni, nekem azonnal kilöki mihelyst lehúzom a bukót... Ha meg nem, akkor olyan fos helyzetben marad benn, hogy nyomja a fülem...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#122052) Somatom válasza LógaGéza (#122051) üzenetére


Somatom
veterán

Én úgy csináltam, hogy eleve szempont volt bukóválasztásnál, hogy legyen benne hely a fülnél. Kerestem egy olyan fejhallgatót, aminek lapos a hátulja és nem integrált az átvezető kábele. Kipiszkáltam a kábelt, lefűrészeltem a két hangszórót, kétoldalas ragasztószalaggal belenyomtam a bukóba, a kábelt meg eligazgattam és benyomkodtam a nyaknál a kárpit és a héj közé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122053) Xero


Xero
nagyúr

A vicc az hogy pl a jabra 75t-met kiprobaltam es az bent marad. Igaz azt be lehet dugni agyig. Csak ugye azzal nem sokra megyek a cb-vel. :D
Ezek meg siman kifordulnak.

(#122054) gergobaby válasza Xero (#122053) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Sebtapasszal ragaszd hozzá a füledhez. 2 alkalommal fáj leszedni, utána megszokja a füled. Van belőle ilyen henger alakú barna ragasztó, amiben nincs is ilyen fehér ragacsos rész, csak a barna szalag. Nálunk ez vált be.

(#122055) tboy93


tboy93
nagyúr

2 hete nem ültem motoron, ma kedvem szottyant begurulni 2 keréken a munkahelyemre. Hát melegem nem volt :D Kéne egy magas derekú (akár kantáros) cordura nadrág, a motoros farmer + sí aláöltöző kombót kicsit kezdem kevésnek érezni.

(#122056) Shin Chen válasza tboy93 (#122055) üzenetére


Shin Chen
tag

Én esőruhát használtam hétvégén a szélátfújás ellen. (Meg persze az eső ellen :DDD)
Amíg nincs magas derekú cordura, átmeneti megoldásnak jó lehet.

Sajnos nekem ez volt az utsó karika az évben, remélem januárban már lesz időm, akkor tervezem a 60ezres nagy átnézést is :) Talán újév környékén megint lesznek finom akciók, akkor behúzok a farmer cipő mellé egy rendes csizma+nadrág kombót :K

#122053Xero
Az oktatáson használt CB-vel nincs mese, ragtapasszal odaragasztod, integrált sisakot nem kell levenni minden megállónál, aztán összeszorítod a fogad és kihúzod vizsgáig.
Onnantól kezdve majd olyan fülest teszel be ami tetszik és kényelmes.
vagy veszel netről mini jack csatlakozós fülhallgatót amit a CB-be lehet dugni, de az se lesz sokkal jobb mert ugyan olyan ratyi kagylós megoldás az összes mint a gyári amit az oktató ad.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#122057) pakfong válasza tboy93 (#122055) üzenetére


pakfong
tag

Vesemelegítőd nincs? Mindenképp érdemes beszerezni.
Nem drága, viszont annál hasznosabb. Csak böktem egy linket, nekem pl Büse van:
Vesevédő
Nekem a gerincprotektoron is van, meg külön is van egy. Így seggtől kb törzsközépig nem fázik a hátam.
Tavaly novemberben sikerült felfázni. 3 nap "hátfájás" után jöttem rá, hogy tulajdonképpen a veséim fáztak meg. Nem volt kellemes érzés, de szerencsére 1 hét után elmúlt.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#122058) tboy93 válasza pakfong (#122057) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gerincprotin van nekem is, anelkul meg nem megyek sehova.

(#122059) pakfong válasza tboy93 (#122058) üzenetére


pakfong
tag

1 ilyen öv olcsóbb, mint egy magasderekú nadrág. Ha egyáltalán létezik ilyen nadrág.
Mondjuk komplett téli felszerelés is ajánlott. Ha most nem is, pár év múlva el kezdenek fájni az ízületek, ha nincs az ember rendesen beöltözve.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#122060) tboy93 válasza pakfong (#122059) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ok hogy olcsobb, de a terdem is fazik kisse, jo lenne egy melegebb nadrag. De lehet veszek egy ilyet, meg huzok egy jegeralsot...

(#122061) Micsurin válasza tboy93 (#122060) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Neoprén térdvédő.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#122062) djeperto válasza tboy93 (#122060) üzenetére

Shox ide vagy oda, de ez a termékük nálam kegyetlen jól bevált. Második éve használom (pedig kapásból 2 párt vettem) és mosom is rendesen meg minden, de nem szakadt, nem kopott el. Best buy
LINK

"there are more jacks then one at the fair..."

(#122063) tboy93 válasza djeperto (#122062) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem tudom hogy most huzogassak terdvedot, meg vesevedot, meg még mittomen mit vagy vegyek egyszerűen tenyleg egy cordura esoallo melegebb magasitott nadragot es le van tudva egyben a dolog...

(#122064) Micsurin válasza tboy93 (#122063) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nézd meg egy jobb minőségű téli szett árát és dönts. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#122065) tboy93 válasza Micsurin (#122064) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nadrag koll, nem szett. A kabatom fasza, 2 beteheto belessel, si alaoltozovel tobb mint eleg.

Milyen cordura nadragot erdemes nezni?

Szerk: ez pl jonak tunik, bar teny hogy nem olcso -> link

[ Szerkesztve ]

(#122066) runner 125 válasza tboy93 (#122065) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ennyire megtetszett a két kerék, h nyomod majd mínusz 10-ben is? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#122067) Djuree


Djuree
félisten

üdv!
folyik a benzinem, szétszedtem a tank alatti részt és ami a tankból jön gumitömlő ott folyik, teljesen el van érve, repedezve, törik a tömlő, nem szorul rá a benzincsonkra se olyan merev.
honnan tudnék ilyet venni?
Yamaha fzs 600 fazer 2002

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#122068) tboy93 válasza runner 125 (#122066) üzenetére


tboy93
nagyúr

No-no, -10-ben azért nem tervezem, de még tűrhetőnek tűnik az idő és kedvem is van motorozni. Arról nem is beszélve, hogy 20-25 perc alatt beérek reggel, autóval meg 40-70 perc :U

2 hete nem motoroztam, rendesen bezsongtam tegnap, mondom ma ha törik ha szakad motorral jövök dolgozni :DDD

(#122069) Micsurin válasza Djuree (#122067) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A legtöbb barkácsboltban szerintem kapsz benzinálló csövet, csak az átmérőre kell figyelni.
Más nem Praktikerben tuti lesz.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#122070) runner 125 válasza tboy93 (#122068) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ilyen ez, annó én is nyomtam télen nyáron, aztán már elpuhultam. :D Utcán ilyen tizenfokokban már nem megyek.
Kell egy 125-ös robesz mellé. Van rajta szélvédelem, akár méteres plexire opció..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#122071) Djuree válasza Micsurin (#122069) üzenetére


Djuree
félisten

azt esetleg nem tudod az átmérőt hol tudnám megnézni?
le tudom mérni a régit de az nem annyira pontos.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#122072) tboy93 válasza runner 125 (#122070) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kevés a 125, M0, 6-os úton sokat megyek, megesznek reggelire. 3-400cmm kéne legalább. De így sem férek el a garázsban.

(#122073) Micsurin válasza Djuree (#122071) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Lesz "csöcs" amire rá megy nem? Leméred a külső átmérőt és megvagy szerintem. :)

mod.: ha kúpos a vége akkor nem a szélesedett kúp részt mérném, ennyi.

Ha meg műanyag csatis lenne a vége szerintem bármelyik márkaker tud rendelni.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#122074) Xero válasza gergobaby (#122054) üzenetére


Xero
nagyúr

& #122056Shin Chentboy93: Igen ezzel probalkoztam tegnap, de szart sem ert. Ma ramegyek egy ilyen atalakitora es eloturok valami in ear motyot a fiokbol. Azt leragasztom aztan holnap reggel kiderul.

(#122075) Xero válasza Xero (#122074) üzenetére


Xero
nagyúr

Kozben a fiokban is megtalaltam egy egyszeru kis ES18S-t. Sisakkal kiprobalva hibatlanul a helyen marad ragasztas nelkul is. Szoval atalakito project. :D

(#122076) canniball válasza pakfong (#122059) üzenetére


canniball
nagyúr

Minden cordura nadrágnak amit eddig vettem magasított volt a dereka.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#122077) Shin Chen válasza Xero (#122074) üzenetére


Shin Chen
tag

Esetleg még ráadásként hozzátenném a listához a símaszkot. A füled sem dörzsöli ki a bélés, a bélés is nehezebben kopik, és a füles is nagyjából a helyén marad. Akár in-ear, akár kagylós.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#122078) Micsurin válasza Shin Chen (#122077) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Abból kell olyat vadászni aminek értelmes varrása van különben rövidebb úton zavarodsz meg tőle mint a fülestől. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#122079) GTVili válasza Micsurin (#122078) üzenetére


GTVili
tag

Nekem pl a Decathlonos balaklava bevállt...elég vékony, a belseje enyhén bolyhos, kívül meg fényes,ezét könnyen rácsúszik a sisak....

(#122080) Xero válasza Shin Chen (#122077) üzenetére


Xero
nagyúr

Ket simaszkom kozul egyik sem fer be rendesen sisak ala szoval azt a kort nem futom le. Majd veszek valami vekonyabbat kesobb. Most egyszerubbnek tunik az atalakito, ugyis megyek a belvarosba. :) De koszi a tippet! :K

(#122081) Mentolka válasza Xero (#122080) üzenetére


Mentolka
senior tag

Troll ON
Most vagy a fejed nagy, vagy a sisakod kicsi. Márbocs, de egy símaszk nem olyan vastag cucc.
Troll OFF

(#122082) dellfanboy válasza Mentolka (#122081) üzenetére


dellfanboy
őstag

siman hiheto a story ha a simaszkot a nagymami kototte ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#122083) Xero válasza dellfanboy (#122082) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagymamik mar nincsenek egyebkent pedig Spyder es Rossignol freeride maszkok. Nem a mezitlabas sima kocasielos maszkok. Jellemzoen akkor hasznalom ha -20 alatt megyek nyakig ero hoban. Ergo nem a vekony fajta. De azert nice try! ;)
Mint irtam is fentebb ra fogok menni normal vekonyra is.

(#122084) etnies válasza Xero (#122080) üzenetére


etnies
senior tag

-10-ig tesztelve, 12 éve ezt a márkát használom, ez a második. Nagyon jól bírják a telet és nem eresztik át a szelet egyáltalán.

Nekem megvan a teljes Tornado szett, abban futárkodtam télen.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#122085) Geresics


Geresics
addikt

Krossz, vagy enduro csizmát ki milyet használ, és mik a tapasztalatai vele? Jöhetne jó és rossz is! (Holnap beugrom az Universal Motorba, és addig örülnék minden saját tapasztalatnak!) :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#122086) Pocee válasza Geresics (#122085) üzenetére


Pocee
senior tag

Thor Radial,2xer voltam benne pályán eddig,mivel új,így még javában tart a betörés,első alkalommal alig tudtam váltani,mxmániában vettem,Alpinstars Tech10-et akartam,de a srác lebeszélt,hogy ha nem profin akarom tolni(nem is tudom) akkor felesleges,a tech10 annyival több hogy plusz cipő van csizmán belül,talán nem is lett volna annyira kényelmes,a srác szerint a Tor hozza a Tech7 szintet kb féláron,talpa egy anyag,nem varrt vagy ragasztott,szóval lassan megy szét,keményen fogja a lábat,csatolás is egyszerű.
Előtte egy parillás alap W2 volt,az faszán be volt törve,de a talpa szétment és a legalsó talpréteg le is vált a sarkán,elengedte a ragasztó.
Az egyik barátomnak aki jár velünk pályázni Fox Comp.-ja van,ő arra esküszik.
Ha lenne valami extra kérdés,próbálok válaszolni.

Mr.Brightside

(#122087) lemmy71 válasza Geresics (#122085) üzenetére


lemmy71
őstag

Tízen éve a Parillában vettem W2 -t, ár érték arányban jó volt akkor, kényelmes strapabíró.

(#122088) vendingo válasza Geresics (#122085) üzenetére


vendingo
veterán

Forma mellé, vagy helyett?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#122089) etnies


etnies
senior tag

Ha már ruhavásárlás, használt már valaki fűthető kesztyűt?
A markolatfűtés nekem annyira nem jön be, szerintem kormányra szerelt zsák nélkül nem elég hatékony.
Nézegetem a motoros fűthető kesztyűket, de iszonyatos árban vannak, 130 Fontnál kezdődik a leglaja.
Ami úgy jónak tűnik, az 200 Font, ennyit nem szívesen vernék el feleslegesen egy kesztyűre.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#122090) Somatom válasza etnies (#122089) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a zsák sokkal praktikusabb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122092) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Hali, csak infónak mondom, hogy a kisrobogó fórmon az egyik fórumtársunk megtalálta a kantáros tépőzáras nacit itthoni forgalmazásban is.
10 rugó.
[link]

(#122093) HoaryFox


HoaryFox
őstag

No, tavasszal nagyon jól fog járni, aki megveszi a mocimat, elfosta magát az egyik karbim (befolyt), úgyhogy karbifelújítás mindkettőn. Pluszba még kapni fog friss műszakit is. Így már csak el fog menni :DDD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#122094) Geresics válasza Pocee (#122086) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi! :R
A Fox Comp nekem nem tűnik eléggé merevítettnek, az inkább "adventure", mint enduro/mx. A Thor már sokkal inkább. Ezek mennyire vízállók? Ha elakad az ember egy pocsolya, vagy patak közepén, és leteszi a lábát, akkor azonnal beáznak?

(#122087) lemmy71
Köszi! :R A W2 nekem nem túl szimpi, de azt meg kell hagyni, hogy igencsak jó árban szoktak néhol menni! :K

(#122088) vendingo
A Forma Adventure bokánál sérült egy masszívabb faágnak köszönhetően, és így 5 év vegyes (néhol extrém) használat után az egyik talpa elkezdett saroknál lejönni. Ez persze az én hibám is, mert többször úgy vettem le, hogy ráléptem a sarkára, szóval ezt nem írom fel hibának. Sőt, oly annyira elégedett vagyok vele, hogy már vettem is egy Forma Adventure Low változatot. Ezt a 1190-en fogom használni, az új csimma pedig kizárólag endurózásra lesz!

Néztem pár csizmát már, és próbáltam is ezt-azt. Az Alpinestars nagyon drága, és overkillnek is érzem, bár ha egyszer veszünk valamit a KLX-ek után, akkor talán indokolt lehetne, bár igazából jobb motoros tudás kellene először :DDD

Eddig a legszimpibb a Forma Terrain TX:

Ezzel az a bajom, hogy a neten megoszlanak a vélemények a vízállóságáról, egy vízálló zokni pedig +15-20eFt...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#122095) runner 125 válasza Geresics (#122094) üzenetére


runner 125
nagyúr

Olyan cross / enduro csizmát én nem nagyon láttam még, ami vízálló lenne. Legalábbis amikor 5-en, 6-an elmegyünk terepre mindenki mondta már, h "beázott" a csizmája és eső sem kellett hozzá.
Talán korábban linkeltem már, Oneal Taranis van, kényelmes, meg minden ok vele, viszont elég merev. Szerintem ez is közrejátszott, h tavaly elreccsent a térdem benne, ha nem tartja ilyen masszívan térdtől lefelé a lábat, akkor lehet semmi nem történik. Ha most újra vennék, akkor mindenképpen valamilyen soft enduro csizmát keresnék, ami sokkal puhább.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#122096) z123456789 válasza Geresics (#122085) üzenetére


z123456789
addikt

Thor Blitz XP-t használok.
Ez is beázik, masszív, de lehet vele motorozni. Viszonyítási alapom nincs, első cross csizmám.
Haver egy ilyen O'neal-t vett pár hete, hát...megbeszéltük, hogy a két bakancs fizimiskája tök ugyanaz. :D Ez az 50 000-es kategória. Neki is beázik ha olyan a szitu.

#122095 runner 125
Ezt a véleményt osztom. :R

[ Szerkesztve ]

(#122097) tboy93 válasza z123456789 (#122096) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mugen is beázik.

(#122098) dellfanboy válasza Geresics (#122085) üzenetére


dellfanboy
őstag

nekem a sidi crossfire 3 eleg jol birja, tuleltem benne 1-2 nagyobb buktat, es bar ha patakba setalok beazik, de motoron ulve akkor azott be amikor a nadrag szararol a csizmaba folyattam a vizet, ha veszek fel esonadragot akkor eleg jol birja.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#122099) yodamastah válasza etnies (#122089) üzenetére


yodamastah
őstag

Markolatfűtés + fűtött kesztyű a legjobb kombó. Az ára persze tetemes. Azonban ez tényleg alkalmas arra, hogy 10 fok alatt motorozz. Markolatfűtés mindenképp kell, mert a kesztyűk a tenyeret nem melegítik, és a hideg markolat nagyon sok hőt elvisz. Ha folyamatosan a fékkaron/fékkarokon vannak az ujjaid, akkor a fékkarok is.

A legolcsóbbat ne vedd meg kesztyűből, mert ott valami el lesz spórolva. Ha akkus, akkor mindenképp drága lesz. Eleve egy jó protektoros téli kesztyű drága. Ha a fűtést és az akkut hozzádobod, akkor úgy 65-70e alatt nem jön ki.

A fűtő szál olyan legyen, ami az ujjakat is rendesen melegíti.

Kézzsák csótányul néz ki, de ár/teljesítményben valóban verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#122100) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Az mennyire normális, ha a ~400km-t futott olaj így néz ki?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.