Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117651) Somatom válasza Geresics (#117650) üzenetére


Somatom
veterán

A hsz. -ed alapján helyes a következtetés, hogy napelem témában nemzetközi nagymester vagy?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117652) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok! Van már itt valakinek konkrét tapasztalata Super Soco TC vagy TSx modellekkel? Korábban 1,1 misi volt, de most az állami támogatás miatt levitték az árát, hogy beférjen a keretbe. Így ha jól értem, cégesen 450 ezerért lehetne megvenni, az nagyon kedvezőnek tűnik!

(#117653) Topiccsendőr válasza julius75 (#117649) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Alszenteskedes? :D
Az inkabb az a fajta szemlelet, hogy egy motoros reklamvideon felhaborodsz.
Melletted vagnak ki egy nemzeti parkbol egy egesz erdot, romaniabol illegalisan termelnek fat es adjak el egy hires butorgyarto cegnek, amit a talajeroziotol felo emberek leszarnak, mert nem raktak ra a szellemi taplalekukat tartalmazo taljukra.
Ezt a biciklizest, amit emlitettel, hogy elmegy, egy kicsit beszukultebb csoportokban ugyanugy talajerozioval illetnek, es mar nyulnanak a kaszaert. :D

A vw botrany a tokeletes analogiaja ennek. Nem maga a csalas.
Amikor mindenki hangolva volt mar, sok cikk megjelent arrol, hogy meregettek minden gyarto kipufogo gazait nem a ciklus szerint, aztan fel voltak haborodva, hogy egyik sem stimmelt a ciklus szerint merthez, mivelhogy nem a ciklus szerint mertek. :D nahat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#117654) Topiccsendőr válasza Mentolka (#117648) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megkernelek ra, hogy fejtsd ki, hogy ez hogyan megy vegbe, mitol, mekkora a veszelye, de nem ugy latom, hogy ebbol normalis valasz kerekedne, bar tenyleg nagyon kivancsi lennek ra.
Arra is kivancsi lennek, az erdopusztitasbol mekkora reszt vesz ki az enduros csurhe, a downhill mokusok, az illegalis sittlerakas, a fatolvajok, az illegalis fakitermeles. Miert nincs ekkora pr-je mondjuk a fatolvajoknak?
Es a felhaborodott emberek kozul hanyan jartak valaha erdoben? :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#117655) etnies válasza Topiccsendőr (#117654) üzenetére


etnies
senior tag

Speciel nekem a bajom azzal van, hogy általában ezek a motoros kirándulók iszonyúan hangos motorokkal verik fel az erdő zaját.
Zavarnak mindent és mindenkit maguk körül.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#117656) laccczka válasza rayoliviero (#117582) üzenetére


laccczka
tag

Nekem csak egy akku kabelt javitottak.
A rendorsegi mocikat oda viszik, nem hallottam panaszt a munkajukra.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#117657) Geresics válasza Somatom (#117651) üzenetére


Geresics
addikt

Nézőpont kérdése. Nagymesternek nem hívnám magam, mert minél több dologba ásom magam bele, annál inkább azt veszem észre, hogy mennyi hiányosságom van még. Inkább csak olyas valakinek, aki műszaki oldalról közelíti meg a dolgokat. Volt alkalam szerencsére napelem és inverter gyártók műszaki szakembereivel egyeztetni, és nem a marketing katalógusokból szedtem össze amit tudok, de ami talán még fontosabb, hogy nem vagyok értéksítő, és nem azt akarom mindekire rásózni, ami nekem raktáron van, hanem pártatlanul próbálok segíteni annak, aki hozzám fordul akár itt a fórumon, akár az aláírásomban szereplő youtube csatornán.
Nézz szét a Napelemes topikban, kérdezz meg bárkit, hogy mennyire tudtam segíteni nekik az összefoglalóval, a kommentek között, vagy akár privátban.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#117658) vlevi válasza Geresics (#117650) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kicsit témába vágós kérdés.
[link]
Vajon mit jelenthet az a lábas fedőre mondat, hogy turisztikai létesítmények látogatóinak gépjármű-gyalogos és kerékpár forgalma?
Ez olyan, mint a kivéve célforgalom? Ha megállok abban az utcában valahol, akkor az már célforgalom volt?

Kb olyan ez, mint amit a zempléni erdőben láttam táblát, behajtani tilos, kivéve gépjárművel... A KRAZ bemehet, a biciklis nem???

(#117659) Geresics válasza vlevi (#117658) üzenetére


Geresics
addikt

Pedig ez könnyű! :K

Bemehet, aki a bányászattal kapcsolatos tevékenység érdekében megy be (tehát nem csak a bányász, hanem a titkárnő, és a villanyszerelő is).
Ezen kívül bemehetnek gépjárművel, gyalog, vagy bringával, akik a turisztikai látványosság miatt mennek. Viszont nem mehetsz oda állati erővel vontatott járművel pl.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#117660) Topiccsendőr válasza etnies (#117655) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tartok tole az, e-xc, sem tetszene, erodalja egyebkent az 1 centis repedesekkel tuzdelt betonkemenyre taposott erdon at vezeto turistautat, meg tul szethordja a cigicsikkeket, es a petpalackokat.
en nem azt mondom jelen esetben, hogy igenis menjunk az erdoben herelt dobbal, hanem azt, hogy nagyon alszent ez a fajta felhaborodas egy ktm videon.

Ha ezek ott mennek, ahol senki nem hallja oket, de tudomast szereznek rola valahogy, az is zavarja az embereket. :D
Ami nem arra megy ki, hogy ovjuk a termeszetet.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#117661) vlevi válasza Geresics (#117659) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lovas túrista se :D

De, akkor, emlékeztetőül itt a korábbi tábla.

Másik hasonló dolog.
Bélapátfalva mellől elhorták a fél hegyet, és most a meddőhányó teteje, a kopár szikla természetvédelmi terület.

[ Szerkesztve ]

(#117662) julius75 válasza Topiccsendőr (#117653) üzenetére


julius75
aktív tag

Ha megnézted azt a videót, és az a meglátásod, hogy ott keresztül-kasul motorral kell a bemutatott módon közlekedni, hát legyen, számolj el vele magadnak ahogy akarsz.
De azért azt engedd meg, hogy nekem lehessen más véleményem erről.
Egyszerűen nem tudok ezzel azonosulni, úgy meg pláne nem, hogy mindezt tök természetesnek adjuk elő, mert van az a pénz, amiért odamehetünk, motorozhatunk, filmet forgathatunk.
Nem vagyok elvakult természetvédő, szó sincs róla. De van azért ami nálam nem fér bele....
Lehet érte direktben utálni, szidni, akár álszentnek is nevezni.....a lőtéri kutyát sem érdekli.

Sajnos ezzel felélesztettünk (nem én dobtam fel a labdát) egy régi tüzet, amit részemről nagyon nem szeretnék tovább táplálni, így inkább befejezem.

(#117663) baboss


baboss
őstag

Sziasztok. Holnap megyek Szlovákiaban egésznapos motoros túrára, ha érdekel valakit, privátban keressen meg.

(#117664) HarleyCustom válasza julius75 (#117662) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...így inkább befejezem...”

Hála a magasságos Atya Úr Istennek. :U

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#117665) julius75 válasza HarleyCustom (#117664) üzenetére


julius75
aktív tag

Legközelebb kereslek privátban, hogy szeretnék hozzászólni, oksa....? :O

(#117666) bjoey válasza Geresics (#117657) üzenetére


bjoey
csendes tag

Aztabetyár. Hogy én ezt eddig miért nem láttam...
Holnap pótolom a videóidat, és a napelemes topicban is körülnézek. :D
2 évet foglalkoztam fél megás erőművek tervezésével, csatlakozási, engedélyezési és kiviteli szinten is. Már váltottam, de azért lesz ott nekem érdekes olvasmány. Hogy erre a motoros topicból kell rájöjjek hogy van ilyen, hihetetlen! Tökjó! :)

(#117667) Somatom válasza Geresics (#117657) üzenetére


Somatom
veterán

Ne érts félre, őszinte kérdés volt, nem kötözködés! Érdekel a téma és jó tudni, hogy van itt ilyen szaki.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117668) #31733248 válasza etnies (#117543) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Forcefield Isolator 2 van valakinek?"

Nekem igen, teljes szett. Csípőprotiből ne azt vedd, a legtöbb protektorzsebbe túl kicsi, inkább egy váll- vagy térdprotektort faragj méretre, ha kell.

(#117586) runner 125

Szép garázs, szép ajtó, szép kapcsoló, szép motor, de még a fotó is igényes. :) Már csak egy szép MACSKA kellene az összképbe és meg is vagyunk. :D

(#117669) etnies válasza #31733248 (#117668) üzenetére


etnies
senior tag

Köszönöm szépen!

"önmagam hite vagyok magamban"

(#117670) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Bőrruhát elfelejtem, ilyen melegben használhatatlan. Alatta a pólóm csurom víz.

(#117671) dellfanboy válasza rayoliviero (#117670) üzenetére


dellfanboy
őstag

borat bikini, az kell neked. erzem. ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#117672) rayoliviero válasza dellfanboy (#117671) üzenetére


rayoliviero
veterán

Farmer, póló.

(#117673) Micsurin


Micsurin
nagyúr


Anglisztika szakos hallgató? :DDD :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#117674) Somatom válasza rayoliviero (#117672) üzenetére


Somatom
veterán

+1

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117675) Xaels


Xaels
félisten

Tegnap voltam eredetvizsgán, a srác kereste hol a klasszikus gyújtáskapcsoló, gondolom nem sokan vizsgáztattak még náluk ilyen motort. Hamar megvolt, minden rendben van a motorral. Onnan elmentem epret venni a csajoknak és ezzel fel is avattam a gyári dobozokat. Ma hajnalban munkába is motorral mentem, szép hangja van de nem olyan kegyetlen mint a Dragstar volt és nem is kifelé néz a cső a házak felé. Akkor tankoltam utoljára mikor elhoztuk, most csurig töltöttem, olyan 6l körüli a fogyasztás ami 300km körüli hatótávot jelent, de ott van amúgy is a visszajelző meg a digit visszaszámláló csakhát a beidegződések.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#117676) zgospel válasza rayoliviero (#117670) üzenetére


zgospel
őstag

Bőrruha alá nem pamutpólóban kell felöltözni :W Az a lehető legrosszabb, mert 1 napig csurom vizes marad és csak megfázol benne, esetleg egy jó tüdőgyulladás.
Kimondottan nyári, technikai aláöltözőt kell alá venni. Az is csurom víz lesz, de nagyon hamar kiszárad, és ha megállsz akkor a párolgás miatt hűti a testedet. Ráadásul nem zavaró vizesen sem, könnyebb levenni a bőrruhát, stb.

És még nincs is kifejezetten meleg.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#117677) Horvi válasza zgospel (#117676) üzenetére


Horvi
őstag

Ha már így az aláöltöző téma előkerült, tudnátok ajánlani valami maszkot, hogy ne a sisak bélését izzadjam tele? Valakinek van valami bevált típusa?
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#117678) rayoliviero válasza zgospel (#117676) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tüdőgyulladást nem kapok ilyen könnyen. Kétlem, hogy a technikai aláöltözőben kellemesebben érezném magam ebben a dög melegben, egy fokkal lehet jobb a pólótól, de abban is melegem lenne.

(#117679) zgospel válasza rayoliviero (#117678) üzenetére


zgospel
őstag

Jó, akkor szenvedj tovább :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#117680) rayoliviero válasza zgospel (#117679) üzenetére


rayoliviero
veterán

A technikai aláöltözőben gondolom beépített légkondi van. :D Van akik bírják a meleget, én nem, télen is nyitott ablaknál szoktam aludni.

(#117681) csongi válasza rayoliviero (#117678) üzenetére


csongi
veterán

Lidl alaoltozot vettem. Es sokkal jobb mint a polo. Nem gondoltam volna, de sokkal jobb.

(#117682) tboldi válasza Horvi (#117677) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem a lidlis maszkok jöttek be a legjobban. Elég hosszúak is, hogy a kabát nyakánál be lehessen tűrni, plusz nincs rajtuk zavaró varrás.

(#117683) rayoliviero válasza csongi (#117681) üzenetére


rayoliviero
veterán

Elhiszem, hogy a pólótól jobb, de azt nem hiszem, hogy abban ne lenne melegem.
Marad a farmer és póló, abban a legkellemesebb motorozni.

(#117684) Micsurin válasza csongi (#117681) üzenetére


Micsurin
nagyúr

+1 neki, meglepően jók.

Ég és föld féltem melegebb lesz vele az egybe ruha de nem sőt sokkal jobb és hatalmas difi, hogy nem ragad rám a ruha belső hálós szövete.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#117685) Horvi válasza tboldi (#117682) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a tippet, akkor majd figyelem hátha megint elérhető lesz. Gondolom ezek is úgy szoktak lenni mint a sisak, hogy időszakosan.

Hello darkness, my old friend...

(#117686) zgospel válasza rayoliviero (#117680) üzenetére


zgospel
őstag

Nézd, őszintén pont nem érdekel engem hogy miben motorozol, de a bőrruha alá az utcai póló (pláne nyáron) megmosolyogtató, és még utána panaszkodsz is rá. Mintha napszemüvegben vezetnél éjszaka és panaszkodnál hogy nem látsz rendesen. Az ezres gixxerhez egyébként jobban passzol a tintahal stílus, pláne egykerózgatva, úgyhogy én csak támogatni tudlak a védőszerelés elfelejtésében.

A nyári aláöltözőnek az a logikája, hogy egy vékony anyagból készül, ami a testedről az izzadságot felszívja és kivezeti az aláöltöző ruha felszínére. A bőrruhának van belül egy hálós bélése szintén az izzadság menedzselése miatt, nem szívja magába. Az aláöltöző azáltal hogy kivezette a felületére a nedvességet, azonnal elkezd párologtatni, a párolgás pedig hőt von el a környezetétől, ezáltal enyhén hűsítő érzést biztosít. Ez nyilvánvalóan egy teljesen zárt ruházatnál nehezen érvényesül, de perforált ruha esetén, vagy nyitott szellőzőkkel, esetleg pár centit lehúzott cipzárral már érezhető a jelenség. Pamutpólóhoz képest pedig ég és föld.
Arról nem is beszélve, hogy minden szempontból kényelmesebb viselet, és könnyebb a nap végén lerángatni magadról a bőrruhát, mert nem ragad bele.

Nem, légkondit valóban nem fog az arcodba nyomni, de bameg, ezres sportmotoron ülsz, kapod a menetszelet, ha kényelmeskedni szeretnél akkor rossz kategóriát választottál és lehet hogy autóznod kéne inkább :U Se a motorod, se a ruházatod nem városba való.

Bocs ha bunkónak tűnik a válaszom, nem bunkózásnak szánom, szar napom volt.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#117687) rayoliviero válasza zgospel (#117686) üzenetére


rayoliviero
veterán

Vannak férfiak akik bírják a meleget, Te ezek szerint közéjük tartozol, én nem. :) A hűsítő érzéssel semmire nem megyek, amikor utálom a meleget. A városon pedig muszáj vagyok átmenni, nem repülhetek át felette.
Már húsz éve is pólóban és farmerban motoroztam.

(#117688) veze


veze
őstag

farmer, póló, strandpapucs.
mi más kellene ilyen melegben???
:D

(#117689) jacis válasza rayoliviero (#117687) üzenetére


jacis
nagyúr

Pénteken Mátráztunk és egészen Miskolcig mentünk. A cordura ruhámban mentem ha esetleg leszakad az ég. Át kellett menni a városon, hogy felkeveredjünk az E79-es útra. A hűtőn a venti folyamatosan ment a városi tötyörgés során. Ömlött a lábaimra a meleg. Azt hittem megsülök a ruhában mire kiértem a városból 🤯
Akkor gondolkoztam rajta, hogy mi lesz itt igazán melegben :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#117690) canniball válasza tboldi (#117682) üzenetére


canniball
nagyúr

Csatlakozom. A régi maszkok esetén. Azok több éve remekül szolgálnak. Az újabbakról sajnos már nem tudom ugyanezt elmondani, mert tarkónál beléjük van varrva a "cetli". Nem tudom kinek a fejéből pattant ki ez a "remek" ötlet. :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#117691) tboldi válasza canniball (#117690) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt nem tudtam, sőt, egy ideje nem is követem már. :B

(#117693) Somatom válasza Geresics (#117692) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értelek titeket. Nem írta, hogy száguldozik és azt sem, hogy elesik. Egy hasalós joghurtosdobozzal nem lehet lassan menni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117694) eron009


eron009
tag

Sziasztok

Bukósisak vásárlását tervezem, netes keresgélés alapján 4 HJC van, ami tetszene/megfelelőnek tűnik, pinlock mindben benne lenne.
Főleg az érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata a konkrét tipusokkal illetve a márkával. Pl szellőzés, mechanikus részek strapabírása, párna tartóssága...

- HJC C70: 67000ft, ez polykarbonát héjszerkezetű, kb belépő szint lehet szerintem, de SHARP teszten megkapta az 5 csillagot, ami biztató:)

-HJC FG-ST: 80000ft, SHARP 5*, Kevlár-üvegszál kompozit, de kifutó modell ha minden igaz, csak a kelomotornál láttam már csak hirdetve

-HJC F70: 80000ft, kevlár-üveg-müanyag három rétegű héj, új modell elvileg, de ezt sajnos neten kellene rendelnem, próbálni nem tudom lehetne-e valahol, nem találtam budapesten boltot ahol kapható:(

-HJC I70: 70000ft, polykarbonát héjszerkezetű, pinlock helyett viszont "Skipfog" betéttel kapható

(#117695) Xaels válasza rayoliviero (#117687) üzenetére


Xaels
félisten

Pár éve volt még a Macna-nak hűtő mellénye amibe vizet kellett tölteni, esetleg egy próbát megérhet. [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#117696) dellfanboy válasza Somatom (#117693) üzenetére


dellfanboy
őstag

ha lassan mesz nem eshetsz nagyot/lehet baleseted [akar onhiban kivul]??

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#117697) Somatom válasza dellfanboy (#117696) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogynem. Sőt! Még motor sem kell hozzá. Rengeteg gyalogost ütnek el, mégis, viszonylag kevés embert látok az utcán sisakban és protektoros ruhában sétálni. Felelőtlenség. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117698) dellfanboy válasza Somatom (#117697) üzenetére


dellfanboy
őstag

jajj pajti. ez biza gyenge lett.mi koze a kettonek egymashoz? agyban is halnak meg emberek...
:U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#117699) Somatom válasza dellfanboy (#117698) üzenetére


Somatom
veterán

Persze pajti, hiszen a felvetésed is gyenge. Bármikor, bárhol érhet baleset.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117700) canniball válasza Somatom (#117693) üzenetére


canniball
nagyúr

No offense, de.
Egyrészt gondolom nem azért cserélte a 750-es gixxert ezresre, mert az előd kevés volt a tájnézegetős krúzoláshoz.
Másrészt korábban arról kérdezgetett, hogy miként lehet egykerékre húzni a vasat.
Ezek alapján én is javasolnán a rendes védőfelszerelést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.