Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#95851) Tikakukac válasza kerekfej (#95850) üzenetére


Tikakukac
titán

Ülj le fiam megcsapott a meleg.

2 éve volt, akkor is necces volt, ez meg most van és nem úgy néz ki, hogy optimalizálnak plusz az egy rohadt dual-core nem csoda i3 amire kéne reszelni a répát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95852) Khelben válasza pana0017 (#95849) üzenetére


Khelben
nagyúr

Súlycsökkenés = teljesítmény- és minőségcsökkenés. Könnyebb gépek csak integrált vga-val vannak.

(#95853) RaGi91


RaGi91
senior tag

Erről vélemény valakinek?

(#95854) Asycid válasza RaGi91 (#95853) üzenetére


Asycid
tag

Haha... pont ilyet vettem. Megérkezett, és másnap jött érte a futár, mert frissen kicsomagolva nem kapcsolt be, alaplaphiba. Holnap jön a csere darab egy MÁSIK cégtől (mármint ugyanattól a cégtől ahonnan a hibás darab is jött szóval ugy MÁSIK, hogy nem a digiprimetol). Először én is a digiprimenál rendeltem, de utánaolvastam, és marha nagy szerencsém volt, hogy le tudtam idejében mondani. El se tudom képzelni mit össze szopnék most a cserével, ha maradtam volna a diginél...

[ Szerkesztve ]

(#95855) Igor Tyeplov válasza Khelben (#95848) üzenetére


Igor Tyeplov
csendes tag

Köszönet, jó lesz :)

(#95856) peterty válasza premete (#95834) üzenetére


peterty
újonc

Köszi szépen, premete!

Ez valóban szinte tökletesnek tűnik nekem és mindenképp sokkal jobb, mint amiket eddig találtam (bár a laptopsystem oldalán még nem nagyon keresgéltem, mert nem jöttem rá, hogyan lehet :Y

Ami hiányzik, az a jobb kijelző (ez TN panel, ha jól látom), illetve, hogy hangos és talán túl melegedős (legalábbis techkalauz.hu 2013-as tesztje alapján). Illetve, hogy fizetnék pár dologért, amire nincs szükségem (DVD, felsőkategóriás biztonság és távoli felügyelhetőség a DELL leírása alapján). A DVD-vel ki is egyeznék, használhatnám helyette 2. hdd-nek. Illetve (a fenti teszt alapján) második akksi is tehető a helyébe tényleg?

Ha nincs más, ez is nagyon jó, de ha esetleg tudnál még ajánlani alternatívát, annak nagyon örülnék.
(A kártyaolvasót nem írtam korábban, de az is kéne. Szerencsére ebben a DELL-ben van is.)

Kösz ismét!

(#95857) premete válasza peterty (#95856) üzenetére


premete
veterán

Tesztet csak komoly helyen érdemes elolvasni.
Persze hogy melegszik a 4magos cucc, ha fullon van hajtva; de melyik, ugyanennyibe kerülő kommersz cucc ne melegedne ennél jobban?
Van ott Precision M4700-as, az is melegszik, ha meg van hajtva, de az másfélszer ilyen nehéz, és cipelni.....az e6440-esben ráadásul sokkal erősebb a cpu.
Új áraik pedig félmillió körül vannak alaphangon. FullHD-s kijelzőt éppen lehet bele tenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#95858) .DLL válasza Tikakukac (#95836) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm a válaszod! :R Hát igen, megértem, főleg értelmes áron anyagbeszerezni...
De elég megbízhatónak írják, és nálam keveset lesz hordozva, asztali rajzgép lesz.

Általában mitől hibásodnak meg a laptopok, csűrés, csavarás, odaverés?
Random meghibásodás remélem, hogy ritka a biznisz kategóriában (proci/chipset randomra beadja a kulcsot, vagy pl. forrasztások feljönnek)

(P.H.)

(#95859) RaGi91 válasza Asycid (#95854) üzenetére


RaGi91
senior tag

Megkérdezhetném, hogy akkor honnan rendelted? Nem szeretnék úgy járni, mint te, de tetszik ez a kis lapos.

[ Szerkesztve ]

(#95860) ben11


ben11
őstag

Mivel megint feljött a Fujitsu A544 így leírom a tapasztalataimat.
Az ajánlásoknak köszönhetően ilyet szereztem be szüleimnek.
2+1 negatívum jött föl:
- Nem tért vissza készenlétből, befagyott. Ez a hiba azóta orvosolhatóvá vált a megfelelő driverrel.
- A kijelző döntési szöge nem valami nagy. Kis jóindulattal azt mondhatom, hogy a kellő távolságról nézve éppen megfelelő.
- A kijelző színvilága kissé kékes.

Összességében ezért az árért szerintem teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#95861) Tikakukac válasza .DLL (#95858) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez mar beszolgálta az idejét rendesen, nem sokat számít te hogyan bánsz vele. Ez mindig ilyen sajna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95862) szabonagyur válasza ben11 (#95860) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. negatívum: user error
2. átlagos a kategóriában
3. ugyanolyan, mint összes társánál

Szum: utolsó 2 dolgot sosem mondtuk még egy gépnél sem ennyi pénzért, hogy erős lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95863) bunkos


bunkos
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Lehetőleg egy hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250k mondjuk, de nem éles határ.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Otthoni felhasználás, programozás, játék, néha renderelés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Pl. Witcher 3, de simán jó egy gyengébb grafika is.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-ös elég, természetesen nem baj ha nagyobb. Felbontás tekintetében sincsenek extrém igények. Ugyanígy a matt és az IPS sem szükséges.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Inkább csak épületen belüli hordozás,utazás közben nem nagyon lenne használva. Súly vagy méret nem releváns.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows lesz rajt, de nem kell gyári telepítés, megoldom magamnak.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB jó lenne, az se baj ha több. SSD előny, de nem létszükség. 8GB RAM, vagy legyen bővíthető legalább ennyire. Optikai meghajtó nem érdekes.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Legalább egy USB 3.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új lenne jó, használt csak ha nagyon meggyőző. Üzleti gépekben nem tudom van-e elég erős videókártya.

Köszi.

(#95864) Rainner


Rainner
csendes tag

Sziasztok!
Használt notit szeretnék venni, de ha megéri akkor ráérek még vele.
Eddig i5 + hd3000-es combókat nézegettem (80k körül), de jobb lenne egy 4000-es. Szerintetek mennyit csökken az áruk mondjuk egy fél év alatt?
Vagy jobban járnék egy első generációs i5 + NVS 5100M-el? (LoL/Diablo3-nak kellene elfutnia minél jobban, a komolyabbakhoz van asztali.)

(#95865) Khelben válasza bunkos (#95863) üzenetére


Khelben
nagyúr

A programozás milyen szinten? Munka vagy tanulás?

(#95866) bunkos válasza Khelben (#95865) üzenetére


bunkos
csendes tag

Tanulás.

(#95867) Khelben válasza bunkos (#95866) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én a felbontás miatt egy Dell 5558-at vennék fullhd ips-sel 195k körül, de abban elég gyenge a vga (920M), utána kell nézni, mit tud Witcher alatt. Ha erősebb vga kell, akkor Dell 3543 840M-mel van ennyiért, az kijelzőben és minőségben gyengébb. Sajnos az Asus N551, ami igazán jó lenne neked, már kifutott.

(#95868) PBR130 válasza kerekfej (#95831) üzenetére


PBR130
csendes tag

Szerintem ez egy mindennapos használatra szánt gépnél nagyon jó ár-érték arány.

Most kéne egy újabb gép a családba, egy régi Dell N5010-et hajtok, i3 M350-el, és HD 5470-el, az is elég nekem mindenre, és ez egy kicsit erősebb.
Nekem jó lesz, 90 -áfáért (cégesre) mit kapsz más normálisat, ami nem celeron? 3 év garival?

SSD kellene csak bele, AZ valóban számít.

(#95869) Khelben válasza PBR130 (#95868) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hogy lenne erősebb? Kb. feleakkora a teljesítménye, mint a mostani i3-adnak. Ott kezdődik, hogy az a Pentium csak 2 szálon dolgozik, az I3 meg 4-en. Órajele 1700, i3-nak 2200. Soroljam még?

[ Szerkesztve ]

(#95870) PBR130 válasza Khelben (#95869) üzenetére


PBR130
csendes tag

Világosíts fel kérlek, hogy miben a fele a teljesítménye? (Én a cpuboss-ról tájékozódom) :Y

(#95871) Khelben válasza PBR130 (#95870) üzenetére


Khelben
nagyúr

(Én a cpuboss-ról tájékozódom)

Itt meg is bukott az egész.

(#95872) PBR130 válasza Khelben (#95871) üzenetére


PBR130
csendes tag

Ennél amit te írtál, biztosan többet ér.... ;)

(#95873) RaGi91 válasza PBR130 (#95872) üzenetére


RaGi91
senior tag

Öhmm.......
Neked láthatólag fogalmad sincs a dolgokról, szóval kérlek ne vitatkozz.

(#95874) btudos válasza PBR130 (#95872) üzenetére


btudos
veterán

Tokeletesen vazolta, miert nem hozza a jelenlegi geped szintjet a kinezett Pentium proci, annal vilagosabb osszehasonlitasra nincs szukseg.

CPU Boss a kovetkezetesseget maximalisan nelkulozo pontszamaival ertekelhetetlen informacioforrasnak szamit.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#95875) PBR130 válasza RaGi91 (#95873) üzenetére


PBR130
csendes tag

Tudjátok mit? Vágjuk el ezt a vitát azzal, hogy én már döntöttem, hazahozom a gépet, és egymás ellen mérkőzhetnek. Az eredményeket közzéteszem.

Lehet teszteket javasolni.

(#95876) .DLL válasza Tikakukac (#95861) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi a választ! ...igen, sajna 60k-ért ez van.
Egyébként erről lenne szó, az eladó megbízható? [Link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#95877) ben11 válasza szabonagyur (#95862) üzenetére


ben11
őstag

Te fogtál már ilyet a kezedben egyáltalán? User error? Gyári driverekkel produkálta frissen telepített win7. Az hol user error? Olvass utána kérlek, mielőtt csacsiságokat írsz. A kijelző minősége olyan mint a többié az igaz, de a dőlése nem, az kevesebb. Nem egy teszt is kitér rá, szintén olvass utána.

(#95878) Tikakukac válasza .DLL (#95876) üzenetére


Tikakukac
titán

Fogalmam sincs én már olyan eladókkal is szívtam be akiknek félezer pozitív pontocskája volt.

Egyébként ez elkelt.

ben11: Tudok 3 gépet élből amit gyári driverekkel is el lehet kuffantani :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95879) PBR130 válasza PBR130 (#95875) üzenetére


PBR130
csendes tag

Amúgy azt nem állítja a Cpuboss és senki sem, hogy az 3558U gyorsabb a i3 350M-nél, de elég közel vannak egymáshoz.(ld. Passmark)
Az igazi kérdés, hogy kinek számít valójában a processzor teljes teljesítménye? Nálam a legkeményebb alkalmazás a 3D renderelés, ami elég ritkán kell, és nem túl erős felbontásban, ilyenkor megy 100%-on a cpu - 5-7 másodpercig! - utána visszaesik a szokásos 30% alá.
Szerintem összességében, a 2Mb-os 820-assal (remélem azt már nem kérdőjelezitek meg, hogy jobb, mint a HD 5470 512k-val), erősebb lesz az új gép, bár voltaképpen még erre sincs szükségem..

Nyilván aki játszani szeretne az költsön nyugodtan rá 100k-kat pluszban...ha van neki, miért ne?

(#95880) marpataa


marpataa
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősnek kéne nagyon alap gépezet, ehhez kérném segítségeteket.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? minél előbb
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 80k
(3) Felhasználás? iskola (könyvek), net
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem használná játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? mindegy, lehetőleg nagyobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem lesz hordozva oda-vissza repülőúton kívül
(7) Operációs rendszer? Nem kell, de ha van akkor win
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500gb HDD, optikai is jó lenne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak újat szeretne venni, a használtat kizárta

Előre is köszi a segítséget.

-

(#95881) Pocok256 válasza marpataa (#95880) üzenetére


Pocok256
veterán

80k ért nincs új gép csak olyan ami kukába való.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#95882) Khelben válasza marpataa (#95880) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért windows-os tabletet vegyen.

(#95883) marpataa


marpataa
csendes tag

Először is köszönöm a válaszokat.
Én is ezt mondtam neki, de mindenképpen laptop kell, még ha kukába való akkor is :\.

-

(#95884) Pocok256 válasza marpataa (#95883) üzenetére


Pocok256
veterán

Ennyi pénzből mindegy melyiket veszi meg mindegyik használhatatlanul lassú és hulladék. Random bökjön rá egyre és mennyen fizetni. Vagy tegye bele a kukába a pénzét kb ugyanaz az eredmény.

Ha venne egy használt, de garis üzleti gépet kapna egy tökéletes strapabíró és használható gépet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#95885) .DLL válasza Tikakukac (#95878) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, olvastam a sztoridat, ennek hatására kértem személyes átvételt, ennyit megér. Én ütöttem le, ennyiért nem láttam még i5-ös tabletet. Thinkpad tabletből csak régebbi C2D-seket láttam. De átnézem, letesztelem, ha valami hibádzik a leíráshoz képest, akkor vagy otthagyom vagy lealku.
Köszönöm mégegyszer a válaszaidat! :R

(#95883) marpataa: Akkor ne zárja ki a használtat, elég jó kis Thinkpad-eket lehet kapni 80k-ért. Mivel a felhasználásához nem kell erőmű (gondolom iskolai jegyzetek, levelezés, fb, net) ezért bőven elég egy régebbi vas, már azok között is találni Core i5-öst :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#95886) szabonagyur válasza ben11 (#95877) üzenetére


szabonagyur
félisten

Többet mint te el tudnád képzelni... :) A dőlés szög továbbra is relatív, +/-5 fokban van az átlaghoz képest.
A driverezés user error.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95887) szabonagyur válasza PBR130 (#95879) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hülyeség hülyeség hátán...:)

Számokat látsz és ennyi. A 5470 meg kb egy szint az integrálttal.

Ami 5-7 másodperces render az meg nem renderelés... az játék kategória max.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95888) kerekfej válasza marpataa (#95880) üzenetére


kerekfej
addikt

(#95889) corevalue válasza .DLL (#95885) üzenetére


corevalue
csendes tag

szerk

[ Szerkesztve ]

(#95890) Chaser válasza marpataa (#95883) üzenetére


Chaser
titán

dellt ha csak új lehet, van 3 év működő garja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95891) dzsungelcsig


dzsungelcsig
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 300e.
(3) Felhasználás? irodai, esetenként renderelés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem kell játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat, és igen. Nagy akkumulátor fontos.
(
7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows, de nem kell hogy gyárilag legyen rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Mind 4 GB RAM. 500 GB HDD nem lenne rossz.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI nem árt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Újban gondolkodom.

Jelenleg Lenovo Thinkpad Edge420-at használok, ezzel meg voltam elégedve. Ha ennél könnyebb/vékonyabb, (sokkal) tovább bírja, az már jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#95892) Khelben válasza dzsungelcsig (#95891) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 640. Gondolom ha eddig elég volt az integrált vga, akkor ezután is elég lesz. Ha az akkuidő fontosabb, mint a teljesítmény, akkor még esetleg szóba jöhet a Dell E5450, bár ennek már tényleg elég gyenge a cpu-ja.

(#95893) kerekfej válasza Khelben (#95848) üzenetére


kerekfej
addikt

(#95894) Pano


Pano
addikt

Hali!

Feltűnt, hogy toshiba notikat nem igen ajánlgattok, nem ajánlottak?
Csak mert ez egész korrektnek tűnik ár/értékben

(#95895) btudos válasza kerekfej (#95893) üzenetére


btudos
veterán

Ez teljes baromság. Több mint kétszer akkora TDP, sokkal magasabb órajelek, teljesen irreálisak ezek a számok, nézd meg ugyanezt egy olyan oldalon, ahol normális benchmark eredményeket mérnek. :U

Pano: A zsanér kialakításától sikítófrászt kapok egy ekkora panelnél, nem adnék neki túl sok időt közepes használat mellett, a Probook 430 a legnagyobb gép, ahol ez a zsanérvastagság elfogadható, így rögtön ki is esik a gép. Más tekintetben nincs tapasztalatom vele, de talán másoknak se, ezért nem kerül szóba. Meg kell nézni, meg kell nyomogatni, ha nem ordít róla, hogy nagyon spóroltak az anyagokkal, akkor talán még meg is lehet venni, de ez a proci a hétköznapokra és emellé a GPU mellé rendkívül feleslegesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#95896) Pano válasza btudos (#95895) üzenetére


Pano
addikt

Köszi a véleményed.
Igazából a notebookcheck egész jóra hozta ki, már ha lehet adni a tesztjeikre (eddig az ő tesztjeiket találtam a legkevésbé elfogultnak).
Pont a tesztben van pozitívumként feltüntetve az összeszerelés minősége: "Immaculate build".

Nem is igazából a proci miatt fogott meg, hanem a kijelző. Na meg, hogy ez is 3 év garis (én még úgy emlékeztem, hogy 2 év van a toshikra, de akkor ezek szerint ők is változtattak).

EDIT: Jah, ez nem az a modell teszt, átvágott a gugli :\
S látom fényes felületű mindenhol, akkor kuka számomra.

[ Szerkesztve ]

(#95897) kerekfej válasza btudos (#95895) üzenetére


kerekfej
addikt

Intel Pentium 3558U vs Intel Core i3-4005U

[ Szerkesztve ]

(#95898) btudos válasza kerekfej (#95897) üzenetére


btudos
veterán

Most egy tök más procival hasonlítod össze. :U

Nézd meg ezt, aztán a CPUBoss számait arányokban (természetesen az i3 3110M vs. Pentium 3558U összevetésben), és valami nem kerek. Én inkább a NBC-nek hiszek.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#95899) kerekfej válasza btudos (#95898) üzenetére


kerekfej
addikt

Innen indult a vita. A lényeg, hogy lassabb az olcsóbb, de azért közel van sebességben.

(#95900) Riska.91


Riska.91
tag

Sziasztok. Tegnap kezdtem el laptopokat nézegetni szóval nem vagyok otthon a témában. Egy gamer laptopot szeretnék venni, mivel külföldön tervezem a jövőmet ezért az asztali gépem sajnos csak porfogónak lesz jó. Amit eddig nézegettem az egy msi notebook volt. A plafon 300000ft. Egeret is tudnátok ajánlani hozzá?

A szívre célozz Ramon! A szívre!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.