Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#166751) Neck válasza SeniorTilla (#166747) üzenetére


Neck
veterán

Igen, de ha esetleg eGPU-zni szeretnék, ahhoz kell a thunderbolt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#166752) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok Asus tuf FX504 vagy Lenovo legion y530 a jobb?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#166753) Scaletta válasza mályva (#166752) üzenetére


Scaletta
tag

Ha azt kérdezem harapd meg a bal vagy a jobb kezed melyik a jobb? :DD :DD
Remélem ezzel segítettem :R

(#166754) Silverboy válasza mályva (#166752) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Y530-asba, sok Lenovo Y520 baromság javítva lett, és más konstrukció. Jobb mint az TUF FX, elegendő hűtéssel, ha nem a legcombosabb verziót választod. ;)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#166755) Zotyko


Zotyko
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék júniusban venni egy ultrabookot. Online vállalkozóként főleg a feladataim menedzselése, photoshop, videónézés, böngészés (sok lap egyszerre megnyitva), excel, ilyesmire kellene. Nem baj, ha valamennyi videót tudok rajta vágni, de arra ott van az asztali gép is. Ami fontos, hogy masszív és könnyen hordozható legyen. Gyakran dolgozom kávézókból, utazás közben, ezért szempont lehet a jó üzemidő is. 14 colosra gondoltam. Örülnék, ha HDMI lenne rajta, de legfeljebb szerzek egy ilyen átalakítót. Nem fő szempont, de előny, ha minimálisan legalább elegáns (de nem nőies). :) Windowsos gépet szeretnék, ha lehetséges, de ha nincs elég jó, akkor lehet macbook air lenne belőle (bár kicsit félek tőle, mert sose volt macbookom). Lehet, hogy nagyon alálőttem az árnak, ha így van, akkor kérlek ismertessétek, mi az az árkategória, ahol már érdemes ilyesmit keresgélni. Jó lenne, ha mondjuk 3 évig legalább hűségesen szolgálna (nyilván minél tovább, annál jobb :) ).

Kitöltöttem a kérdéseket is:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Júniusban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250.000-400.000 között valahol.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Online vállalkozás menedzselése, videónézés, böngészés, photoshop.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Sajnos nem értek nagyon ezekhez.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz otthonról is, munkahelyről, de kávézókból és utazás közben is használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Elsősorban windows-t keresek, de tudok rá külön is venni.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Nem tudom, hogy mire lenne pontosan szükségem a fenti felhasználáshoz, de legalább 3 évig stabilan ezt szeretném használni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI jó lenne, de nem kizárólagos szempont.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép.

Tudnátok erre a felhasználásra néhány jó vételt/alternatívákat ajánlani? Minden segítséget nagyon köszönök!

(#166756) Demizson92 válasza Pyttawrx (#166744) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Szia!

semmi gond, egy sima excelezéshez nincs ajánlott lapos 200ig??

ne már.. :F

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#166757) SeniorTilla válasza Demizson92 (#166756) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sima excelre bármelyik használt üzleti gép jó i5-tel, vagy újból azok, amik nem Celeronosok. Pl. HP 250 / 255, és tovább a belépő szint. Itt nem kell nagy teljesítmény, 8 giga legyen, FHD panel, ez kijön 200-ból.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166758) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Van-e most valami best buy, amit nagyon jó szívvel tudtok ajánlani? Bátyám szeretne magának egy megbízható lapost, ami évekig hű szolgája lenne.
Amire én gondoltam, az egy jó kis Ryzen proci, 16 GB RAM, egy nem túl gyenge GPU (GTX 1660 Ti mondjuk), 512 GB M.2-es SSD, 1TB HDD és minél több gari! Otthoni felhasználás, filmnézés és azért kis játék is bele kellene, hogy férjen. Maximum 400-ig nyújtózkodna, de ha azt mondjátok, hogy +30-40k ráköltéssel tényleg egy ütős masinát kap, akkor az sem gond. Köszi előre is!

(#166759) Scaletta válasza Peace (#166758) üzenetére


Scaletta
tag

Emagon láttam akciózva MSI GF65-öket, ezeket ajánlották már ebben, illetve a gaming topikban is, nézz rá a kínálatra.

További infók itt: https://prohardver.hu/tema/gamer_notebookok/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#166760) Catman válasza Catman (#166735) üzenetére


Catman
aktív tag

Még egy kis tapasztalat a setupolás végén. Minden jól működik, Minecraft, Scrap Mechanic tökéletesen megy.
Egyetlen problémába futottam bele. Mint kiderült, újabb AMD procis HP laptopokon linux alatt nem működik a suspend. Az eddigi megoldás helyett a MS kitalált valami újat, és a HP-k BIOS-a csak azt támogatja. Intel procikhoz elvileg már van támogatás, AMD-hez talán az 5.12-es kernelben lesz... Szóval ha valaki linuxot használ, és HP laptopot tervez venni, ezt vegye figyelembe.

(#166761) Peace válasza Scaletta (#166759) üzenetére


Peace
nagyúr

thx

(#166762) Csápájev


Csápájev
őstag

Szerintetek irodai munkára Lenovo vagy Hp és miért?
Tudom,hogy a Hp most elfogyott,de reméljük még lesz.

(#166763) btudos válasza Csápájev (#166762) üzenetére


btudos
veterán

Egyik sem munkagépnek született, de ha ezek közül kell választani, mindenképp a HP-t venném. Egy munkagépnél nem fér bele az, hogy szükség esetén hetekig szervizben legyen a gép, de a Lenovo - TMX párosnál ez sajnos borítékolható forgatókönyv. Emiatt munkára consumer Lenovo-t semmiképp nem ajánlanék.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#166764) Csápájev válasza btudos (#166763) üzenetére


Csápájev
őstag

:R kb ennyi a keret. A 3év gari is a Hp mellett szól.

[ Szerkesztve ]

(#166765) blue_23 válasza Csápájev (#166764) üzenetére


blue_23
senior tag

Ha alacsony a keret, érdemes használtat venni, mert az üzleti kategória tovább bírja.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#166766) Depiboy


Depiboy
tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy erősebb lapost elsősorban munkára, másodsorban pedig játékra ha éppen úgy adódik, feltételem hogy rtx kártya legyen benne és a munkám miatt elsősorban intel, a keretem olyan 360 ezer forint lenne rá, hajlok a használt felé csak valami garancia legyen.
Asus termékekkel nagyon rossz tapasztalataim vannak, és a legtöbb eladó noti is asus, de soha többé, semmiképp sem szeretnék a márkától semmit.
Lenovo Legion gépeket néztem de azokat nem ismerem viszont elég jók árban, mik a tapasztalatok velük? Esetleg valami ajánlás másból?

(#166767) Tom1939 válasza Depiboy (#166766) üzenetére


Tom1939
őstag

Lenovonak a gari háttere borzalmas (kicsit olvas vissza). Inkább gamer topikban érdemes kérdezni. Sajna a márka mint olyan nem elég, inkább típusokat érdemes nézni (asusnak volt a múltban nagyon jó gépe, volt nekem is és 4 év után is szépen működik az egyik gyerkőcnél, de pl a TUF az borzalom).

360 ezer most kevés lesz rendes újra.

(#166768) SeniorTilla válasza Csápájev (#166762) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Lenovonak olyan a garanciája, mintha nem is lenne :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166769) Tom1939 válasza SeniorTilla (#166768) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát állítólag a thinkpadaké (már az igaziaké...) nem olyan rossz, de az ugye más kategória. Mondjuk a 3 nagyból (Dell, HP, Lenovo) én se thinkpadet vennék üzletibe, ott láttam legtöbb gondot (pedig nekem nagyon tetszik az "ósdi" fekete tégla kinézet).

(#166770) Neck válasza Tom1939 (#166769) üzenetére


Neck
veterán

Nekem a HP-vel van rossz tapasztalatom, a cégnél, ahol dolgozunk, nagyon sok fagyott rommá a régebbi szériákból (840 G2,G3), plusz, ami ultragáz, hogy púposodott az akksi.

Ez utóbbi nagyon sok darabnál előjött, nem egyedi eset volt. Rendesen veszélyesnek tűnt.
Ezen felül szétesett a tapipadnál lévő egérgombos rész a napi használatban.

Thinkpadekkel nem volt ilyen gond. Vissza is váltottunk HP-ről.

Hozzáteszem napi 8-9-10 órás irodai használat, 5/7, több, mint egy évig.

A Thinkpad mondjuk bírja :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#166771) sb válasza Pano (#166345) üzenetére


sb
veterán

Köszi a választ.
Akkor ezek szerint consumer oldalon semmiféle nemzetközi support nem várható el. :(
Marad a szegényes belföldi kínálat és mellé a vagy működő vagy semmit nem érő support. Remek párosítás.

Még egy gondolat: mi van abban az esetben ha külföldi beszerzést megpróbál az ember ott intézni szükség esetén? Ha már az itthoni support amúgy sem ér sokat akkor talán ez is egy opció lenne. A távolság miatt nehezebb szállíttatni de talán szolgáltatásban legalább annyit kompenzál.

Erőltetettnek tűnik a dolog, de így az itthoni választék+szolgáltatás alapján nem látok sok perspektívát.

Konkrétan a gép: Egy consumer Ryzenes gép kellene, 16GB ram, jó kijelző. Minőség annyira nem kritikus, leginkább helyben van használva, a sokat fikázott Samsung Ultrabook is 5+ éve hibátlan.
Szerintem nem egy elrugaszkodott igény, de EU-ban is elég szegényes a választék, itthon viszont gyakorlatilag nincs. Zenbookot látok 400k-ért és ennyi.

Ideapad: csak 8GB és 60% NTSC
Thinkpad: 60% NTSC.
Yoga Slim 7: csak 8GB-os modellek. (Slim 7 Pro papíron már megjelent de ki tudja mikor lesz...)
Swift 3: 16GB-os modell nagyon ritkán, 60% sRGB.
Zenbook: Ez kapható itt-ott 16GB rammal, a kijelző is jó. (Kissé túl könnyű a tesztek alapján és így throttlingra hajlamosabb talán.)
Dell 5405: Itt látok még esélyt, ram is bővíthető és a kijelzőről nincs konkrét infó a modelleknél de elvileg 100% sRGB-vel adják, bár szar kontraszttal. Itthon ez is ritka (és drága) plusz a Dellt annyira nem kedvelem. (Latitude 5000-est használok, az 10 év alatt érzésre bóvliba süllyedt. Feature-ökben meg mindig csak kullogott a többiek után.)

(#166772) Tom1939 válasza Neck (#166770) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát akkor az is nagy gáz mert az ha jól emlékszem elitebook széria...

Hát igen ma már max akkor típusokban lehet bízni, egy adott széria még jó lehet.

És mondom nekem thikpad szimpi, csak p53-ast amikor majdnem vettem jött szembe egy két durva hűtési dolog (kb mintha néhánynál nem lett volna paszta a procin)

(#166773) SeniorTilla válasza Tom1939 (#166769) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, a Thinkpad sorozat márik szervizhez tartozik, ott nincs gond.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166774) Catman válasza Tom1939 (#166772) üzenetére


Catman
aktív tag

Én több évig HP Probook 640-et használtam, soha semmi gondom nem volt. Néhány kollégának volt valamelyik Elitebook, ők néha panaszkodtak, hogy hangos, meg linux alatt voltak vele problémák. Most egy Lenovo Thinkpad T480-am van, de ezt már kellett javítani (usb-c csatlakozó vacakolt, nem töltött, alaplapcsere), kollégáknak linux alatt sok problémájuk volt vele. Szóval az üzleti gép se garancia semmire...

(#166775) Cyrin válasza Catman (#166774) üzenetére


Cyrin
addikt

A Dell viszont az ki linuxos laptopot, az biztos jó, illetve az Nvidia kártya helyett integrált vagy amd kártyás laptopot kell használni linuxra.
Nekem régi elitebook-om van sokszor szívás az Nvidia kártya egy frissítésnél, illetve két képernyővel használom nehéz volt beállítani mindent.

(#166776) SeniorTilla válasza Cyrin (#166775) üzenetére


SeniorTilla
veterán

MiMiMiMiiiii :)

Jó az avatarod

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166777) Cyrin válasza SeniorTilla (#166776) üzenetére


Cyrin
addikt

Kösz. Amikor gyerekkoromban először láttam az énekét, halálra röhögtem magam. Ez megmaradt...;)

(#166778) Dhampir válasza Cyrin (#166775) üzenetére


Dhampir
félisten

Az előtelepített Linux nem jelent garanciát a hosszan futó, stabil működésre. Már Ubuntu matricát sem adnak a laptophoz, persze nem emiatt. :) Érdemes lehet egy hasonló, de független disztribúcióval kipróbálni.

Talán egy kicsit ez is segíthet a megfelelő hardver konfiguráció fellelésében, ha Ubunturól van szó, itt ki lehet választani azt is, hogy csak laptopokat soroljon fel:
Ubuntu Desktop certified hardware

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#166779) Cyrin válasza Dhampir (#166778) üzenetére


Cyrin
addikt

Én rendeltem ubis Dell gépet, csak desktop-ot, de még 16.04 volt rajta.

Persze, nem tartanám meg, gyalulnám az aktuális általam használt verzióra.

(#166780) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Egy tanár ismerősömnek keresek másodlagos laptopot otthoni tanításra. Kb csak böngészésre lenne használva, kép nézegetésre meg skypera. Egy lightweight linux disztró ha elfut rajta, tökéletes.

Viszont a keret kb 70-80k lenne rá, nyilván használtban. HDD-ről SSD-re upgrade az áron felül nem probléma. Mit ajánlanátok? Lenovo gondolom pl szóba jöhet.

Igazából a kérdés az, hogy most a használt piacon ebben az árkategóriában milyen modellek a legjobbak ár/értékben.

Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#166781) Dhampir válasza Mr Dini (#166780) üzenetére


Dhampir
félisten

Sok esetben iszonyúan régi, "komposztba" való gépeket adnak annyiért.

A garancia megléte és időtartama is rendkívül fontos egy notebook esetében, használt gépnél különösen is.

Mekkora kijelzővel?

Külföld gép matricázott billentyűzettel is megfelelne?

Például harmincezerrel drágábban Dell Latitude 5480 is előfordul a Hardveraprón, IPS kijelzővel, gyárilag Windows 10 Pro-val, 6 hónap kiterjeszthető garanciával, de a képernyőméret 14" és nagyobb SSD is kellhet bele.

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#166782) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Pár tippet szeretnék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? - Max. bruttó 250k.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - Általános irodai használat, semmi extra, viszont hosszú távra kellene, ezért jó lenne egy erős proci, 8 GB RAM és SSD, esetleg még világítós billenytűzet.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15,6", FULL HD, lehetőleg IPS, de nem feltétel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? - Tárhely mindegy, RAM legyen azért 8 GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - Semmi.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Csak új.

Köszönöm előre is! :R

(#166783) Zotyko válasza Zotyko (#166755) üzenetére


Zotyko
csendes tag

Sziasztok! Erre esetleg tudtok valamit? #166755

(#166784) Pano válasza Zotyko (#166783) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Igazából, ha olyan notit szeretnél, aminek jó az üzemideje, van benne megfelelő kraft, hogy esetlegesen videót lehessen vágni vele, könnyen hordozható legyen akkor ezeket legjobban az M1-es macbook air fedezi. Üzemidőben biztos nem fogsz jobbat találni az új macbook air-nél, mert annak olyan szinten brutál, hogy semmi nem közelíti meg. A macOS meg olyan, hogy valaki meg át tud szokni, van akinek kínszenvedés átszokni (jobb ha tudod, hogy pl a billentyűzet sem olyan, mint a megszokott, mert a speciális karakterek is más billentyűn vannak, ráadásul nincs rágravírozva fizikálisan) és van olyan aki már nem bír élni nélküle. Az csak akkor derül ki, ha esetleg kipróbálod és használod.
De az alap macbook air+dongle (usb portok, hdmi stb) nagyon nem jön ki 400-ból.

Mivel újat kötöttél ki, nehéz ebben az ársávban jelenleg jót ajánlani, ami az igényeidhez igazodik. Még esetleg a ryzen-es elitbookokat lehet megnézni (pl elitebook 845 g7), azokban több a teljesítmény jelenleg mint az intelesekben, jól néznek ki. De sajnos azok sem férnek bele a 400-ba. Ami még strapabírók azok a T szériás thinkpadek, de azok is inkább az 500+-ot karcolják újonnan és a kinézete nem mindenkinek jön be.

Summa: Ha a felsorolt igényeidet mind tartod, akkor mélyebben zsebbe kell nyúlni, vagy bizonyosakat elengedni.

[ Szerkesztve ]

(#166785) Khelben válasza Mr Dini (#166780) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem márkát, inkább konkrét típust kell nézni. Lenovo Thinkpad Txxx, HP Elitebook és Dell Latitude sorozatok jönnek szóba. 70-80-ból most 3., 4. generációs gépet kap leginkább, HP Elitebook 8570p például jó választás lehet illetve ha fontos a hordozhatóság, akkor Elitebook 840 G1. Lenovoból Thinkpad T430, T530, Dellből meg Latitude 5x30, 6x30. Általában ezekből a gépekből sokkal gyakoribb a 14-es kijelzőméret, mint a 15-ös, úgyhogy ha 15-ös kell, akkor vadászni kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#166786) Zotyko válasza Pano (#166784) üzenetére


Zotyko
csendes tag

Köszi a választ!

És ha a videóvágásról lemondok? (Írtam is, hogy nem elsődleges szempont, mert arra van jó kis asztali gép is.) Ez esetben ennyiért lennének windows-os gépek?

(#166787) Pano válasza Zotyko (#166786) üzenetére


Pano
addikt

Nem a videóvágás a főbb probléma, hanem a "tartós, jó üzemidő és nézzen ki jól".

(#166788) Pszicho


Pszicho
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Új laptopnál 210-270 ezer Ft körüli összeget szánnék rá.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Leginkább internet, fotó, videó nézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6" matt IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem használnám utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 256 Gb SSD, 8GB ram, proci i3 vagy i5.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Ami fontos az a DVD olvasó. Sajnos az újakat már olvasó nélkül dobják piacra. Tudnátok ajánlani olyan boltot, ahol egyedileg lehet kérni ilyen optikai meghajtót a laptopba?(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Leginkább új, viszont 2 évnél fiatalabb is szóba jöhet, karcmentes kijelzővel.


Ami érdekelne, hogy hol tudok akár Pesten egyedileg kívánt laptopot összeállíttatni?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#166789) opr válasza Pszicho (#166788) üzenetére


opr
veterán

Külső, usb-s ODD nem játszik? Teljesen jó kis kicsi, könnyű, csinos darabok vannak ma már, emiatt én a helyedben tényleg csak akkor szűkíteném be a választási lehetőségeimet, ha szó szerint napi szinten van használva, kb minden helyszínen, ahova viszed a gépet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#166790) DiabeticPie


DiabeticPie
friss újonc

Sziasztok,

Laptop vásárlás előtt állok, és nagy segítségre volna szükségem.

Alapvetően az árban abszolut foggalmam sincs mi a releváns, így inkább a két fő specifikációt írnám le.

1.A gép munkacéllal lenne véve, elkell bírnia egy Photoshopot stabilan, és mellé 20-30 chrome ablakot :)
2.Ami miatt pedig teljesen megvagyok lőve, hogy mindezt 4-5 óra üzemidővel akksiról.

Segítségeteke előre is köszönöm,
üdv,
Szabi

(#166791) SeniorTilla válasza DiabeticPie (#166790) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Erős ultrabook 16GB rammal

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166792) mickeyz válasza mickeyz (#166750) üzenetére


mickeyz
csendes tag

Sziasztok, tudnátok ebben segíteni?

(#166793) Pyttawrx válasza DiabeticPie (#166790) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia,
Töltsd ki a kérdéssort. :)

(#166794) Scaletta válasza mickeyz (#166792) üzenetére


Scaletta
tag

Csak a szokásosat tudom mondani: Probook 440 G7 :) :R

(#166795) mickeyz válasza Scaletta (#166794) üzenetére


mickeyz
csendes tag

Biztosan jó lehet, de nem láttam 250K körül és 15-ös kijelzővel :)

(#166796) Pyttawrx válasza mickeyz (#166795) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ajánlom a használt vonalat, 300-350k környékén meg is lesz a 2db noti. Azokra is van 1-2 év gar és új állapotúak. [link]

(#166797) Scaletta válasza mickeyz (#166795) üzenetére


Scaletta
tag

15-ös kijelzőt nem láttam a leírásban, sorry.
Btw. van egy webáruházban újan 270k-ért, azért az a 250-hez közelítő ársávban szerintem még benne van.

[ Szerkesztve ]

(#166798) fabian4


fabian4
csendes tag

Sziasztok!
Laptop Vásárlás Előtt Állok Remélem Tudtok Benne Segíteni

1, Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Most
Ha megvan a tökéletes gép már adom is le a rendelést.

2, A gépre szánt összeg?

300 - 330 Ezer Forint

3, Felhasználás?

Alapvetően Irodai Munkára Lenne Zéró Játékkal
Néhanapján Használnám Képszerkesztésre vagy Videóvágásra is bár ez még nem biztos, a lényeg az hogy minimális Képszerkesztést vagy Videóvágást Tudjak Vele Végezni.
4, Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem lesz játékra használva!

5, Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Fontos hogy 14"-os kijelzőt szeretnék
A 13" túl kicsinek tartom a 15,6" meg túl nagynak.
6, Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Nem tervezem sokat hordozni bár ez nem tuti, utazás közben nem használnám.
7, Operációs rendszer?

Windows 10
Tudok Windows-t Telepíteni, Nyugodtan Ajánlhattok Operációs Rendszer Nélküli Gépet is.
8, Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

SSD
RAM: Minimum 8 GB
9, Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Nincs
10, Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Kizárólag Új

A helyzet az hogy már nézelődtem az interneten és találtam is magamnak egy ilyet:
Asus ZenBook 14 UM425IA

Nem tudom hogy ez ár-érték arányban mennyire éri meg illetve hogy a minimális képszerkesztést / videóvágást meg tudom-e vele csinálni.

A fentebb említett Asus ZenBook 330 Ezer forintba kerül, ha esetleg tudtok valami hasonló árfekvésű + Teljesítményű Laptopot ami szerintetek jobban megéri azt szívesen megnézném.

A Lenovo | Acer | Dell | HP márkáknak még tud érdekelni a hasonló ajánlatuk.

A lényeg:

- 300 Ezer Forint Környékén
- Átlagos Használat Minimális Photoshop vagy Videóvágás
- Gaming Nem lesz a Gépen
- 14"-os Full HD Kijelző Tökéletes Lenne
- HDMI Csatlakozót Szeretnék
- Nem csak Ultrabook-ok Érdekelnek, ha kicsit vastagabb nem probléma
- Kizárólag Új Gép Jöhet Szóba
- Fontos a Magyar Kiosztású Billentyűzet
- Ha lenne benne Ujjlenyomat Olvasó vagy Windows Hello annak tudnék örülni de tudok élni nélkülük.

Ezek lennének az elvárásaim.
Ha nem tudtok segíteni akkor valószínűleg megveszem az említett Asus ZenBook 14-et
Szerintem korrekt kis gép de ha tudtok jobbat azt szívesen meghallgatom / megnézem

Előre is köszönöm az összes választ

(#166799) Khelben válasza fabian4 (#166798) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem nagyon fogsz jobbat találni ennyiért, max használtan. De én inkább magyar boltban venném, ahol kapok hozzá hivatalos garanciát.

(#166800) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok
Egy konkrét típust kérdeznék [link]
Mi a vélemény róla?Mindenképpen részletre venném így ez kézenfekvő lenne,22 havi részlet.
Ebben az ár kategóriában van -e jobb ajánlás,általános mindenes gépnek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.