Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#166806) SeniorTilla válasza SonyNex7 (#166800) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon, abnormálisan drága, de ha hitel kell akkor nem tudsz mit csinálni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166808) EnterR válasza SeniorTilla (#166806) üzenetére


EnterR
veterán

Vitatnám magát a Vivobook-ot is, még akkor is, ha az árra nem nézek rá mert az elég érdekesen pozicionált. :D

PSN ID: marquuard

(#166809) SonyNex7 válasza SeniorTilla (#166806) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Körülnéztem a piacon és nekem nem tűnik annak.Ezekkel a paraméterekkel kb ilyen árban mennek a gépek.Amiket ez tud azok kellenek illetve dizájn is nagyon bejön. 3 év háztól házig garancia is jó pont,láttam a Lenovonál ezt problémásnak írtátok.
A zöld verzió más boltban 270eFt de azon nincs jogtiszta windows.
Mi az ajánlás helyette?

(#166810) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
Dell Alienware R4 m17 notebookot keresnék, leginkább külföldről mert itthon drágállom. Tudnátok ajánlani német webshopot, hol érdemes nézelődni?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#166811) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Gép vásárlást tervezek még az évben, és érdekelne, hogy milyen márkába és milyen típusba érdemes fektetni?
Korábban használt laptopos topikban tettem fel a kérdést, de ott lebeszéltek a használt consumer laptop vásárlásról.
Mivel használnám játéra, Dedikált VGA-s lapos kellene, és inkább GTX-es mint a multimédiás darabok.

Én Acer Nitro 5-ön vagy Acer Aspire 5-ön gondolkoztam. Vélemények a típusokról?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Várhatóan nyár vége felé.
(2) A gépre szánt összeg forintban? - Szívem szerint nem mennék 300k fölé, de elvárásaim miatt max 350k körül.
(3) Felhasználás? - irodai programok, játék, GNS3, mind hobbi szinten.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - 1080P-t szeretnék, legtöbb játék alacsony igényű (WoT, EU4, CK II), illetve szeretném ha futna a Bannerlord (M&B).
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15+ col jó lenne, 1080p matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Szinte sose lesz mozgatva, vagyritkán. Kábel és helytakarosság miatt lesz laptop.
(7) Operációs rendszer? - Mindegy, mert otthon felrakok rá win10-et és veszek használt kulcsot.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? - 1TB+ tárhely legyen, SSD+HDD kombó előny, de csak egyik is jó. 8, de inkább 16 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Használt gép is szóba jöhet, ha szerintetek megbízható, de korábban azt kaptam, hogy kerüljem el. :((

Előre is köszi!
Buncaman

Elérhetőség az adatlapomon.

(#166812) fabian4 válasza Khelben (#166799) üzenetére


fabian4
csendes tag

Köszi Szépen!

"De én inkább magyar boltban venném, ahol kapok hozzá hivatalos garanciát."

eMag-gal mi a Baj?
Az nem számít magyar boltnak?
Hol vegyem? Tudnál ajánlani egyet?

(#166813) SeniorTilla válasza SonyNex7 (#166809) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom kötve vagy a telenorhoz, ha igen akkor ne fussunk felesleges köröket. Ha tetszik vedd meg, én csak azt mondtam hogy drágán adják (telenor milyen hardvert ad olcsón?). Vannak szolgáltatások amiket ott tudsz igénybe venni, hitel, biztosítás, stb, ezek is ártényezők.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166815) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok. Ismerősöm keres gépet.

(1) Következő 1-2 hét
(2) 200k
(3) Irodai felhasználás, filmnézés, családi képek bambulása
(4) Nem lesz játék
(5) Nincs kikötve, de én matt IPS-re szavazom
(6) Leginkább otthoni gép lesz, néha hordozva
(7) Nem kell, van windows licensz, amit adok
(8) SSD, 8GB ram-ra szavazom
(9) Egyéb kívánság nincs
(10) Új

Semper fi!

(#166816) Dhampir válasza Dyingsoul (#166810) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy a gamer notebook topikban valaki tud tippet adni.

(#166817) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!

(1) Mostanság
(2) 230-330k között
(3) Iskolai felhasználás, tehát kamera, mikrofon, halk hűtés, stb a prio
(4) Játék nuku, nem szempont
(5) 15.6 minimum, minél jobb, matt IPS jó lenne?
(6) Szinte 0 hordozás?
(7) Oprendszert megoldom
(8) 1TB környéke jó lehet, 60-250 körüli SSDvel pluszban a rendszernek?
Csak új gép játszik.

Mit ajánlanátok? Számomra a legfontosabb az építési minőség lenne, de még konzumer szinten.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#166818) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Segítséget kérnék

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250 körül (kötelező 3év jótállás)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai, fotószerkesztés alap dolgok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem valószínű
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 Matt Fhd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? elképelhető
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 512gb/1tb ssd 8 v 16gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) hdmi legyen rajta mindenképp
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új gép

Előre is köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#166819) blue_23 válasza SonyNex7 (#166800) üzenetére


blue_23
senior tag

Készülék minőségéről nem tudok nyilatkozni, de máshol közel 60e forinttal olcsóbb. Telekom általában túlárazza a készülékeit, ráadásul több év hűséghez is köt, ne tévesszen meg a készülékkedvezmény, máshol kedvezmény nélkül is olcsóbb.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#166820) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy munkagépet, általános felhasználás, néhány hardverigényesebb feladatra, de hordozni is szeretném.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Az elkövetkezendő 1-2 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit). 300.000~ FT (€800-900~)
(3) Felhasználás? Irodai programok, programozás. Nem túl HW igényes folyamatok, de 16 giga RAM szükséges lenne.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Ez egy jó kérdés. Full HD, 14-15.6", matt és TN-t tippelnék, de ezek csak vélemények, nem kritériumok.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Heti 3-4x lenne hordozva, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem fontos, de Win 10-el lesz használva.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? El lennék egy 256-512GB SSD-vel és 16 giga rammal.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gép.

[ Szerkesztve ]

(#166821) SeniorTilla válasza MATEO6600 (#166820) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Miért TN-t szeretnél, az IPS jobb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166822) MATEO6600 válasza SeniorTilla (#166821) üzenetére


MATEO6600
őstag

Igen, és mikor észrevettem, már lejárt a szerkesztési időm.
IPS-t szeretnék :)

(#166823) Zotyko válasza Pano (#166787) üzenetére


Zotyko
csendes tag

És ha csak tartós és jó üzemidőt szeretnék? A kinézet is abszolút másodlagos szempont. Kb 400.000-ig tényleg nincs egy használható ultrabook? :(

(#166824) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Vélemény a Dell Latitude 15 5510 notebookról?

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#166825) SeniorTilla válasza MATEO6600 (#166822) üzenetére


SeniorTilla
veterán

OK érthető :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166826) Tom1939 válasza _Balee_ (#166824) üzenetére


Tom1939
őstag

Munkahelyi gépem egy 5411 (14-es változat, H-s procival, a kérdezett 15-ös U procival). Az 5411 tipikus szódával elmegy munkagép. Stabil műanyag ház, elég vacak kijelző. Hűtés annyira nem combos, ha csak office munkára kell lehet hogy van előnye is az U-s procinak is (csak nagy teljesítményt ne várj). Szerintem dolgozni mostanában nem rossz választás.

(#166827) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

Volt munkahelyemtől vennék egy DELL Latitude 5591-et, a 3 éves garancia 2021 januárban jár le. Megvásárláskor ssd csere, és ram bővítés is történt házilag. Mielőtt megvenném, akksi csere is lenne, mivel az már nincs túl jó állapotban.

A fentiek miatt ugrott/ugrik vajon a garancia?

Köszi!

(#166828) bigsee válasza sunnysys (#166827) üzenetére


bigsee
addikt

Már lejárt a gari... :F

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#166829) sunnysys válasza bigsee (#166828) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi, elírtam...
A gari 2022 januárban jár le.

(#166830) drivingforce


drivingforce
újonc

Sziasztok! A barátnőm szeretne egy munkagépet vásárolni, leginkább photoshophoz használná, illetve grafikus rajzolásra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200000-300000 között
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fotószerkesztés, grafikus rajzolás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használná játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
huu 14-15.6" között, -
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sűrűn de lenne utaztatva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 SSD (vagy több) 8-16 GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt gép is csak jó állapotban karc mentesen max 1 éves.

(#166831) Pano válasza drivingforce (#166830) üzenetére


Pano
addikt

A grafikai munkára alkalmas, színhelyes kijelző nem igen fog sajnos összejönni. A kérdés az, hogy amikor utaztatja és a laptop kijelzőjét használja, akkor mennyire van szükség a jó kijelzőre?

[ Szerkesztve ]

(#166832) drivingforce válasza Pano (#166831) üzenetére


drivingforce
újonc

Ohh igen , azt elfelejtettem írni ,hogy színhelyes kellene neki ami HD. IPS kijelzővel(matt). Utazás közben is jó kijelző kellene.

[ Szerkesztve ]

(#166833) Pano válasza drivingforce (#166832) üzenetére


Pano
addikt

Újonnan sajnos ez nem fog menni ebben az árkategóriában.
Rettenetesen kevés olyan noti van, még a felső kategóriában is ami megfelelően színhelyes egy grafikában dolgozó embernek. Lehet, hogy találni olyat aminek elfogadható a kijelzője, de a hardver lesz kevés. Vagy a hardver lesz elég, de a kijelző sz*r... vagy mind a kettő passzol, de a minőség olyan, hogy 1 év után szétesik. :DDD
Azért várjuk meg a többieket, lehet ők tudnak valami jó dealt használtban és kihozható valami.

[ Szerkesztve ]

(#166834) drivingforce válasza Pano (#166833) üzenetére


drivingforce
újonc

Votl egy ilyen érzésem :D mennyiért tudnál mondani ?

(#166835) SeniorTilla válasza drivingforce (#166834) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nyugodtan szorozd meg kettővel. Grafikai munkaállomás. Pl. a HP Zbook-ok 220e körül mennek 4-5 évesen most is. És viszik őket.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166836) drivingforce válasza SeniorTilla (#166835) üzenetére


drivingforce
újonc

okés, köszönöm az infókat :)

(#166837) palpetra9


palpetra9
friss újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Maximum 150k, de jó lenne max 120 körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai, fotószerkesztés alap dolgok. Játék, irodai programok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Sims, Euro Truck, egyéb szimulátorok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? min 15’’, 1920*1080
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Havi hordozás, utazás közben nem lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? min 180 SSD, 8 GD RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt

(#166838) Xerath404 válasza palpetra9 (#166837) üzenetére


Xerath404
aktív tag

1050 alá ne menj, 150k ért itt aprón találhatsz.

(#166839) Xerath404 válasza palpetra9 (#166837) üzenetére


Xerath404
aktív tag

sztem ennél jobb ajénlatod nem lesz, és ez csak 110k [link]

(#166840) moha77


moha77
csendes tag

Sziasztok!

Asszonykámnak szeretnénk venni egy laptopot. Van két gép, ami jónak tűnik:
1: https://www.notebook.hu/dell-vostro-15-3500-n3004vn3500emea01-2105-ubu-289999?fbclid=IwAR0iAbHisJAk1N3hkOogEsOlTqdPqy-T04JQz8K-m99WltvEOQGzcfKEIuk
2: https://www.notebook.hu/dell-vostro-15-3500-n3001vn3500emea01-2201-ubu-294315?fbclid=IwAR3Go2o4XffKosbZo51tR4x52qDm-kypjs4LU0XSryYwZ93AYsp1rZ9yAA8

A kettő között csak az ujjlenyomat olvasó (ez nem lényeg) és a proci a különbség. Amit nem tudok, az az, hogy megéri-e a 60 ezer forintos különbséget az, hogy nem i3, hanem i5 van a gépben? Az egyik egy i3-1115G4 a másik egy i5-1135G7. Mennyire jelentős a kettő közti teljesítménykülönbség? Az alábbi szempontok alapján van-e értelme a drágábbat venni?

Esetleg milyen laptopot tudnátok ajánlani az alábbi szempontok alapján?
- Játékra egyáltalán nem lesz használva
- Nem kell Windows, mindketten Linuxon vagyunk jelenleg is és szeretjük
- Irodai programok, netezés, filmnézés, illetve egyetlen (fordító) program miatt egy virtualbox, nagyon nem lesz leterhelve a gép
- Hordozva minimális mértékben lesz, az idő 99%-át itthon, tápra és netkábelre kötve fogja tölteni
- Lehetőleg legyen vékony, ha nőies a kinézete, az plusz
- Numerikus billentyűzet és billentyű háttérvilágítás muszáj
- Matt kijelző, 15-ös és jó lenne fullHD
- Csak SSD, HDD-s gép nem érdekel. Sok adat nem lesz rajta, de azért 250GB kellene
- Keret nagyon max 300 ezer
- Max 1-2 héten belül szeretnénk megvenni

Köszi előre is.

(#166841) Khelben válasza moha77 (#166840) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erre a felhasználásra elég az i3 bőven. 60 ezres felárat biztosan nem ér az i5, de még 30-at se. Mondjuk nem tudom, ez a Vostro mitől nőies :)

(#166842) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek Archline program futtatásához kellene valami notebook. Itt vannak a rendszerkövetelmények.
Én neki most kb 450k keretet mondtam, hogy notebookból kb ennyibe fog kerülni, ha olyat akar, ami ezt jól viszi majd.
Mennyire mondtam jót/rosszat?
Tudnátok ajánlani ehhez gépet?

(#166843) .mf válasza .mf (#166258) üzenetére


.mf
veterán

Azóta tovább akciózták a Probook 635 Aerot, a notebooksbilliger.de-nél már csak 747 EUR a 4300U-s (és 899 a 4500U-s), de továbbra sem szállítanak Mo-ra - viszont más, Mo-ra is szállító boltokban is benézett már 800 alá, így az előbb megrendeltem :)
Kíváncsi leszek rá, az 1 kg-ért cserébe mennyire lesz puha az a fém...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#166844) .mf válasza drivingforce (#166830) üzenetére


.mf
veterán

Én is fotószerkesztésre kerestem, viszont kifejezetten utazós gépet, ezért nálam a kis méret és tömeg is fontos szempont volt. Így lett belőle egy HP Probook 635 Aero G7 (Ryzen 4300U, 8 GB (+1 szabad slot), 256 GB NVME, stb), IPS kijelző 13.3" fHD 400 nit 100% sRGB és a tesztek szerint 60~65% A-RGB, a tömege pedig mindössze 1 kg, mérete 30.8×20.5*1.8 cm - ez épp most 800 EUR Mo-ra szállítással német webshopokból.

Ha nem ezt vettem volna, akkor egy használt Dell Latitude 7390 volt a következő jelölt - abban szintén 13.3" kijelző van, kapható IPS fHD 300 nit ~90% sRGB / ~60% A-RGB kijelzővel, használtan Hardveraprón felszereltségtől és állapottól függően 180-250k.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#166845) Tom1939 válasza oliwire (#166842) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát szerintem nehéz lesz. Kapásból mondtam volna hogy mac, de az új m1 proci ami megérné nem támogatott (és másodsorban nincs még 15,6-ban, plusz monitor kellett volna).

És kb annyit szűrök még le hogy nem energitakarékos procira gondoltak hanem "rendesre" (tehát intelnél nem U amivel minden kezdődik hanem H).

450k-ból újonnan nem nagyon tudok ilyet, ha nem valami gamer belépő gép (amit én személy szerint próbáltam és nem bírtam elviselni).

(#166846) Khelben válasza oliwire (#166842) üzenetére


Khelben
nagyúr

Munkagép ilyen hardverrel nem lesz 450-ből, ez ott az egymilliós kategória. 2060-as vga-val szerelt gamer gépek lesznek ennyiből, de még azokból is csak az alsó kategória.

(#166847) moha77 válasza Khelben (#166841) üzenetére


moha77
csendes tag

A Vostro tetszik az asszonynak ( a Latitude még jobban tetszene, de a 400k+ nem fér bele)
Más márka is szóba jöhet, a megadott paraméterekkel.

(#166848) oliwire válasza Tom1939 (#166845) üzenetére


oliwire
őstag

És Khelben

köszönöm a választ! :R

Az illető eddig egy Asus X550-tel csinálgatta, és az volt a visszajelzése, hogy ugyan nem villámgyors, meg nagyon sokáig renderel, de megy. És nem egy mai gépről beszélünk.
Arra gondoltam, hogy akkor egy újabb, még ha U procis gép is, nem lenne neki előrelépés?
Kerestem egy példát: [HP-Probook]

[ Szerkesztve ]

(#166849) Tom1939 válasza oliwire (#166848) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát akkor legalább upgrade lesz jó eséllyel az új gép, de milyen hardver van abban a gépben? Az U procik sajna elég vérszegények, főleg amit olcsó gépben kapsz. [Itt] érdemes nézegetni hogy mit tud a kinézett a meglévőhöz képest prociban ( [ugyanez] mobil videókarira).

Ez persze csak az első lépés, túl erős komponens gyenge minőségű notiban (hűtés...) sem fogja megváltani a világot.

Probookot különben szokták ajánlani, ahogy dellnél a latitude-ot is. De tudni kell hogy ezek az üzleti kategória belépő szintjei (csak hát elszálltak az árak).

[ Szerkesztve ]

(#166850) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Ha valaki nem kap semmi tippet a kérdésére, az azért lehet, mert nem tud senki tanácsot adni, vagy mert elsiklottak felette?
Új vagyok a topikban, és nem akarok spammelni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.