Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#102751) Chaser válasza pezo00 (#102750) üzenetére


Chaser
titán

Fuji vagy a dell jó. DVD helyére tudsz tenni kerettel 2. HDD/SSD-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102752) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - nem sürgős, de érettségig mindenképp ( 2016. május)
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 220k-260k ( de a 260 már nagyon, nagyon max)
(3) Felhasználás? - gépészmérnök hallgató leszek ( remélem) szóval az ehhez kapcsolodó felhasználás. Ha jól tudom ; programozás, 3D tervezés ( de azért nem profi szinten)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - full HD alap, nem nagyon játszanék de a teljesítmény fontos lenne
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? -15,6 col megfelelne, IPS nem fontos de ha van jó áron akkor természetesen jó lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - nem hordoznám túl sokat
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - windows, de azt én megoldom :D
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? -a tárhely nem lényeges, inkább az hogy lehessen ssd-re cserélni. A RAM fontos hogy bővíthető legyen min12 GB ig
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - nincs semmi egyébb kivánság.
(10) csakis új!

Kinéztem egy- két modelt: -ASUS K501LX :Intel Core i7 5500U (2,4), Nvidia GeForce GTX 950M ( DDR3, 2GB), 8GB RAM
- Lenovo Ideapad Y50 : I5 4210H (2,9), Nvidia GTX 860M (DDR5, 2GB), (GB RAM
-ASUS GL552JX : Intel Core i5 4200H (2,8) , Nvidia GeForce GTX 950M (DDR3, 4GB) , (GB RAM)

A dilemmám az hogy az Asus K501 elég erős-e a feladathoz? Vagy megéri-e a +30k t a két modell közül valamelyik? ( Asus k501: 230k , LenovoY50 és Asus GL552JX ~260k)
Valakinek valami rossz/jó tapasztalata a márkával , szervizeikkel vagy esetleg a modellekkel?
Esetleg van valakinek ezeken a notikon kívül másik favoritja ( a feltételeknek megfelelően)?
Előre is köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#102753) x_o_n válasza Phantom017 (#102752) üzenetére


x_o_n
veterán

Azt a k501-et szokták irni hogy nem rossz,azt a Lenovot azt ugy ahogy van felejtsd el..
Mivel folyamatosan jönnek ki a skylake-s gépek,szerintem jobbakat fogsz kapni jövöre mint jelenleg,itt Német.o már most elkezdtek zuhanni az árak ahogy kijöttek az első skylakes gépek..

(#102754) Phantom017 válasza x_o_n (#102753) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Mit jelent az hogy skylakes?
Miért mi a gond a lenovoval? ( nekem az volt a favorit XD XD)
( nem értek hozzájuk azért kérdezek ennyit :B

(#102755) Tikakukac válasza Phantom017 (#102752) üzenetére


Tikakukac
titán

GL552 atomgagyi, Y50 meg Lenovo, szóval csak akkor ha nagyon biztos vagy a karmádban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102756) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónaon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 2-300k
(3) Felhasználás? Filmek, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Starcraft2, Heroes of the Storm, pár régebbi NFS, esetleg Borderlands2 /Lehetőleg FullHD-n, med-high beállításokon/
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-17", FullHD, többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Táskában, autóval, hetente 1x legalább
(7) Operációs rendszer? Majd én teszek rá 8.1et.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Mindegy, van itthon a régi gépből 16GB RAM meg 250es SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Itt jön az érdekesség: legyen cserélhető a CPU és a GPU is későbbi fejlesztések végett, illetve ha található hozzá alkatrész bőven, és nem méregdrágán akkor az is jó lenne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Gondolom csak használt, de ha van ebben az ársávban újonnan akkor az is játszhat természetesen.

Ismertek ilyen gépszörnyeket? :R

(#102757) Chaser válasza Phantom017 (#102752) üzenetére


Chaser
titán

2016 áprilisában gyere vissza:) Mindegy mit nézel ki most, nagy eséllyel már nem lesz. Ár is nagyon ingás árfolyamoktól függően.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102758) Phantom017 válasza Yiggdrasil (#102756) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Hogy érted azt hogy aLenovo meg lenovo? A szervíz szar? Az összeszerelés minősége rossz? Vagy nincs támogatás?
Csak azért akadékoskodok mert olvastam már hogy a lenovo minőségibb cuccokat gyárt mint az asus.

A 501 akkor megfelelne az elvárásaimnak teljesítményileg is?

(#102759) x_o_n válasza Phantom017 (#102754) üzenetére


x_o_n
veterán

skylake - az intel Új generációs processzor családja.
lenovo? kismillió probléma,anyagelöregedés a legnagyobb gond szerintem..mint a gázbeton..borzalmas a szerviz,tulmelegedések,széria hibák,elég csak kicsit itt körülnézni.
ok van amivel nincs gond,de az nem ez az árkeret...

(#102760) x_o_n válasza Yiggdrasil (#102756) üzenetére


x_o_n
veterán

a Clevo ,Schenker ,Xmg,Sagen,Vision a te géped :)

(#102761) Phantom017 válasza Chaser (#102757) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Úgy gondoltam ha ebben az időtartamban találok valami igazán jó vételt az jó lenne nem akarom halogatni májusig az már tényleg az utolsó határidő

(#102762) Chaser válasza Phantom017 (#102761) üzenetére


Chaser
titán

Két vari van. Vagy most veszel vagy előtte közvetlen. Mostani kínálat adott, majdani kínálat adott lesz. Lehet jönni közben hetente kérdezgetni xyz jó-e, sok értelme nincs. Notebookot akkor veszünk amikor kell. Helyedben erősen elgondolkoznék használt üzletin. E6540-ek voltak nemrég 250-ért, több év garanciával ami még bővíthető is. Komoly melóra olyan való. Azok speciel olyan konfiggal boltból most 600 felett indulnak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102763) ModliH válasza Khelben (#102748) üzenetére


ModliH
tag

Az ASUS ilyen árkategóriában már ajánlott? Mert ismerősök közül is sokan panaszkodtak az ASUS gépeikre, hogy kevesebb mint 1 év alatt lett valami komoly baja. Milyen a szervizük itthon?

(#102764) sickboy91


sickboy91
csendes tag

Sziasztok! 120 e. körül szeretnék laptopot venni általános használatra, azaz netezésre, filmnézésre, egy kis játékra (pl GTA 4-5, FIFA 15). Kérdés, hogy a négy kiválasztottam közül melyek vinnék a felsorolt játékokat, illetve ár-minőség arányban melyik lenne a legjobb választás. Az eddig olvasottak alapján mindenképp HP vagy ASUS notebookot szeretnék.

Amúgy szerintetek érdemes kivárni a karácsonyt a vétellel? Annyira nem életbevágó, hosszú távon viszont lehet, hogy érdemes lenne várni addig. Pl iPonon szoktak lenni leárazások?

A jelöltjeim:

1., ASUS X550LNV-XO296D (róla nagyon jókat olvastam, viszont az újracsomagolás erősen lehúzza a vételi szándékom, pedig ennyiért elég jó cuccnak tűnik. Szerintetek érdemes kockáztatni?)

2., ASUS X555LA-XO882D

3., HP 15-r042sh J7U25EA

4., HP 250 G4 M9S81EA

Ha hasonló árkategóriában tudtok jobb választást, azt is szívesen venném. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi buzi

(#102765) Chaser válasza sickboy91 (#102764) üzenetére


Chaser
titán

Gta5-höz 250k-s gép a beugró, illetve 160-ért éppen-éppen kapsz olyat amin hd-ben már lowon talán van 30fps átlag. Asus k501 legolcsóbban. Kinézettek közül egyik sem, bővebb kifejtés nélkül, részletekért olvass vissza ha érdekel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102766) Khelben válasza sickboy91 (#102764) üzenetére


Khelben
nagyúr

160k a minimum, amiért olyan gépet tudok neked mondani, hogy elmegy rajta a GTA5 minimumon és ajánlott is (Asus K501). Az alatt nincs semmi. Az általad kinézettek közül az X550-t kivéve el se indulna, de egyik gép sem ajánlott a minőségük miatt.

(#102763) ModliH : minden márka gyárt jó és rossz gépeket, nincs ajánlott márka, csak egyes típusok. Ha együtt tudsz élni a hibáival, akkor az UX303 jó választás lehet. Itt olvashatsz róla: [link]

(#102756) Yiggdrasil : Asus N550, N551, ha feljebb mész árban, akkor G551. Cserélhető cpu-hoz meg gpu-hoz asztali gépet kell venni. A kolléga által említett Clevo és társaikkal a legnagyob baj, hogy nálunk nincs hivatalosan, így ha valami baja van, postázhatod külföldre, várhatsz rá hónapokat, stb. Én biztos nem vennék ennyiért gépet magyar garancia nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#102767) Khelben válasza Phantom017 (#102752) üzenetére


Khelben
nagyúr

260-ért már tudsz venni Asus N550JX-et is, az egy kategóriával feljebb van a K-nál.

(#102768) dippe válasza ModliH (#102747) üzenetére


dippe
tag

Sziasztok!

Én is pont hasonló cipőben járok, hasonló feladatokra keresek gépet. Amire jutottam eddig:

A minap próbáltam egy Asus K401-et, és nagyon kellemes csalódás volt. Ugyan 1,6kg, de 14"-os (nem kell mikroszkóp:), normális procival (i5 5200), elég jó billentyűzettel, dedikált normálsi videokarival 180 körül van. SSD kell bele, ha véletlen nem SSHD-s verzió.

Zenbook UX305: "normális" proci + dedikált videokártya

Hordozás miatt az üzleti szériák érdekesebbek lehetnek neked:

ASUSPRO ADVANCED BU201LA jópofa, de szerintem kicsi fejlesztéshez, így mondjuk a BU401 esélyesebb, de az is 1.6kg.

Fujitsu LIFEBOOK U745 LFBKU745-5 Notebook
Fujitsu LIFEBOOK S904 S9040M0011HU Notebook : az "ideális" gép lenne, ha létezne :) pár helyen érdeklődtem, de nem kapható. Made in Japan/Germany, "über" üzemidő ...

Használt: dell e7440, esetleg lenovo T szériából az S-ek, stb. Sajnos 1,5 kg. alatt eléggé kompromisszumosak.

+ vedd figyelembe a gép súlya mellett a töltő súlyát is!
+ ha dokkolhatóság előny, akkor csak üzleti
+ az új gépek közt akad, amelyik ~ 5-10 órát is használható egy feltöltéssel (elég jók az új procik ilyen szempontból)

(#102769) laszlobak válasza sickboy91 (#102764) üzenetére


laszlobak
tag

Engem nagyon érdekelne, hol olvastál az X550-ről nagyon jókat, az meg még jobban, hogy miben nagyon jó?

(#102761) Phantom017: Balgaság, hogy jövő májusig meg kell venned a géped. Ha fel is vesznek, az 2.félév végéig csak egy internetre alkalmas gépednek kell lennie - az órafelvétel végett(meg gyors internetre, de a BME-n az van), addig nem fogtok se programozni, se 3D-ben rajzolni. (Addig a ceruza, meg a vonalzó lesz a Te Istened. :D )

Az meg jó lenne, hogy minden leendő mérnök eljutna IQ-ban odáig, hogy műszaki tervezéshez ne rissz-rossz játék gépeket keressen, hanem arra való workstationokat (akinek még kevésbé megy az angol - magyarul munkaállomásokat ). Nem azt mondom, hogy a sulira mindjárt HP Zbook 15-be ruházzon be, (bár hosszútávon - ha azt veszem alapul, hogy 5-10 évig mindenképp kihúzza, megéri, a diákhitelnek szerintem a legésszerűbb felhasználása), meg a rokonságot sem kell feltétlenül legatyásítani - 100 eFt-tól már kapni használtan suliCAD-ra alkalmas, jó minőségű gépeket HP 8540w, 8560W, 8570w, Lenovo ThikPaad W520, W530, kinek mennyit bír a pénztárcája (vagy a szülei ;] )hogy párat említsek, de 250k-ért, amennyiért ezeket a működik a CAD - meg nem is játékgépeket megveszed, akár pár hónapos félprofi tervező gépeket is ki lehet fogni itt az aprón.
Pld - Dell E6540,, HP Zbook 14.

Akinek meg abszulút új fétise van, azt nagyon sajnálom, az vegyen ennyi pénzért Asus X550, X551, X555-öt. Megérdemli. Max.1,5 év múlra rá fog jönni, milyen hülye volt. De hát végtére is, tanulni mennek az egytemre nem? :D

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#102770) tivadarky


tivadarky
csendes tag

Sziasztok!

Húgomnak kellene otthonra egy laptop, netezés, filmezés, játék (sims 3 bohockodas).

1. 1-2 héten belül venném
2. 140e - 150e Ft-ig bezárólag
3. általános célra, és régebbi játékok
4. 15.6"os, 1366x768, TN. (fényes vagy matt közül melyik a jobb?)
5. Keveset lesz hordozva
6. Op rendszer: Nem kell hozzá, majd Windows 7-et vagy 8.1-et fogok telepiteni rá
7. 500 GB HDD, 4GB Mem, optikai meghajtó opcionális
8. hdmi, 1 usb 3, webkamera ami mindenképp kellene, és csak új gép

Amit kinéztem:
Dell Inspiron 15 3543 176397
HP pavilion 15-ab001nh

Előre is köszönöm a segitseget!

(#102771) Khelben válasza tivadarky (#102770) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558-at keress I3-mal és 920M-mel. Esetleg ha el tudtok menni 160 körülre, akkor Asus K501.

(#102772) Phantom017 válasza laszlobak (#102769) üzenetére


Phantom017
csendes tag

-Nem hiszem hogy IQ kérdése az hogy tájékozott vagyok- e a notebookok terén :D
-A Dell E 6540 felkeltette az érdeklődésem :D , viszont kicsit a videokártya aggaszt( néztem a benchmarkot és nem valami fényes), szóval valami vélmény róla? Esetleg cserélhető a vidikártya? Mert néztem és azt irta a dell oldalán hogy a kártya opcionális. Szóval ebből gondolom hogy nincs ráforrasztva az alaplapra. valaki tud erről valamit?
-A használt laptopoktól kicsit óckodom, viszont ebben az esetben a garancia meggyőző lehet :) . Úgy egyébként megéri a használt laptop, szokott velük sok baj lenni?

[ Szerkesztve ]

(#102773) QwErTy42 válasza pezo00 (#102750) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Fuji vagy Dell. Előbbi matt, utóbbi fényes kijelzővel van szerelve.

(#102768) dippe Az S904 elvileg elérhető itt.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#102774) Tikakukac válasza Phantom017 (#102772) üzenetére


Tikakukac
titán

Forrasztott ne aggódj az opcionális azt jelenti, hogy vagy ilyen vagy olyan alaplapot kapsz.

Vidkari csere meg főleg nem úgy megy, mint asztaliban, felejtő.

Úgy egyébként megéri a használt laptop, szokott velük sok baj lenni?

Ha kapsz 3 év garit egy használt gépre mitől lenne bajosabb, mint az amik újonnan sem kapcsolnak be vagy hozzák vissza 3 napon belül. Ha érted mire célzok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102775) Phantom017 válasza Tikakukac (#102774) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Értem köszi.
A HD 8790M ről valaki véleményt? Kicsit vérszegénynek tűnik elsőre és ez aggaszt. ( pl ha jól látom egy xtg 850m simán felpofozza és az lényegesen olcsóbb termékekben már elérhető)

(#102776) Tikakukac válasza Phantom017 (#102775) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, egy videokártya ami ad képet meg mindenféle dolgokat tud. Úgy kb. ennyit tudok.

Azt te tudod mit akarsz. Ha gémelni akarsz keményen akkor üzleti gép felejtős. Ha nem akkor jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102777) Phantom017 válasza Tikakukac (#102776) üzenetére


Phantom017
csendes tag

majd a jövöben 3D tervekre is kellene, de nem játszanék ( szóval nem kell a legbrutálisabb gamer config, csak nem árt ha erős a grafikai egysége a gépnek főleg ha újonnan ennyibe kerül)
Amúgy sajna elkelt......szóval ez nem lesz ez enyém ( vagy javits ki ha rosszul értelmezem az archivált plecsnit a leírásban(hardverapro) )

(#102778) Chaser válasza Phantom017 (#102772) üzenetére


Chaser
titán

Az valóban nem iq kérdése. Az a része, hogy vajh' mért kerül a 6540 600k-ba újan, és mért kapsz 300-ért erősebb vga-val is gépet ami nem üzleti, már iq-sabb:) A kérdés remek, mindennel lehet baj ami használt, ami új azzal is. Iskolában sajnos ilyen alapvető dogmákat nem tanítanak. Gondolom azt sem mondták, hiába veszel 1 millás gépet, nem a gép lesz a szűk keresztmetszet...:)

szerk: Nézegetni kell az aprót, mindig akad jó ajánlat. Laptopsystemen is körülnézhetsz, árulnak új generációs gépeket is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102779) Tikakukac válasza Phantom017 (#102777) üzenetére


Tikakukac
titán

Fogalmam sincs milyen 3D tervre kell, ezt csak te tudhatod. Szerintem ha nem bedolgozol cégnek és oda kell durva munka akkor elégnek kell lennie tesómból kiindulva.

Ha elkelt akkor elkelt. Nem véletlenül vannak ezek a gépek kint 1-2 napokat olykor csak órákat de van, hogy perceket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102780) Phantom017 válasza Chaser (#102778) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Ja...... Sajna új üzletire nincs keret ( tudom h jobbak, nyilván azok de nem tudok annyit rászánni). Használtak után csak a Hardveraprot néztem át de most ott nincs megfelelő.
Szóval egyenlőre nézegetem a használt és új hirdetéseket is tovább , aztán majd kisül belőle valami!

Köszönöm a gyors és tartalmas válaszokat!! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#102781) endib válasza Khelben (#102617) üzenetére


endib
tag

Nézegettem, tetszenek :)
Lenne értelme pár tizezer forintal megtoldani a keretet?
Volna abban az árkategóriában annyival jobb gép, vagy teljesen felesleges?

(#102782) whited


whited
addikt

Sziasztok
Sokaig gondolkodtam macbook pro 15" vasarlasan, de vegulis ugy dontottem nem eroltetem a dolgot.
Ezert szeretnek egy jol hordozhato 15"s windowsos gepet venni.
Jatekra nem hasznalnam, arra van pc.
Ami nagyon lenyeges, az az akku ido, ha tudjuk akkor kozelitsuk a mac uzemidejet.
Arban 400-450 legyen elsore a hatar, amiert lehet hasznalt\uj is de garancia legyen rajta meg 2ev ha megoldhato.

Mit tudtom ajanlani? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#102783) Khelben válasza whited (#102782) üzenetére


Khelben
nagyúr

jol hordozhato 15"s

Na most melyik? Vagy definiáld a "jól hordozható"-t. Mert egy 15-ös gép minden, csak nem jól hordozható.

(#102784) whited válasza Khelben (#102783) üzenetére


whited
addikt

Szamomra ha teszem azt, 2kg nem problema ha erre erted
Egy jobb hatitaskaban siman elfutkoraszok vele, anno egy g73al is ment :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#102785) adika4444 válasza whited (#102784) üzenetére


adika4444
addikt

Írd le hogy
a) hw-ben kb. mire vágysz
vagy
b) töltsd ki az összefoglalót
mert így kevés infó...

üdv, adika4444

(#102786) premete válasza whited (#102784) üzenetére


premete
veterán

El lehet futkorászni ólommellényben is; a kérdés inkább az, hogy hol lehet kinyitni egy 15"-os notebookot. mert gondolom, nem azért hurcolnád, hogy erősödj. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#102787) whited


whited
addikt

Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2heten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) kezdeskent 400k de ha ugy alakul lehet tobb
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Irodai munka, jatek abszolut nem
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem hasznalnam
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" gondolom a FHD nem problema
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Szinte egesz nap hurcolnam magammal
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem szukseges, van eredeti OS-m
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ODD nem szukseges, 250gb ssd mar eleg
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) hdmi kimenet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) uj es hasznalt is johet

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#102788) Khelben válasza whited (#102787) üzenetére


Khelben
nagyúr

Így elsőre egy HP Elitebook 850 ugrik be (még mindig nem tudsz meggyőzni, hogy 15-ös gépet lehet hordozni és használni is mindenhol).

(#102789) whited válasza Khelben (#102788) üzenetére


whited
addikt

Nem flame: Akkor egy 15 MBP se hasznalhato ha hordozhatosagrol beszelunk ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#102790) Tikakukac válasza whited (#102789) üzenetére


Tikakukac
titán

Alapterület a kulcsszó. Ha 2mm lesz akkor sem leszünk előrébb, mert az alapterület a legnagyobb baj már egy ideje.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102791) whited válasza Tikakukac (#102790) üzenetére


whited
addikt

Ma is tanultam valamit :)
Most hogy nezegetem a kinalatot, egy dell xps mennyire jo, vagy kerulendo?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#102792) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

A fiam abba a korba ért, amikor már lassan egyedül is tud csinálni ezt-azt a számítógépen. Ehhez keresnék egy megfelelő, strapabíró notebookot, használtan olyan 80K-ig. Fontos hogy ha véletlen víz megy bele, ne haljon meg egyből, bírja az erősebb billentyűleütéseket stb.
Én első körben valami Lenovo T vagy X-re gondoltam, de nyitott vagyok másfelé is.
Nekem van egy T430-am (szolgálati), egyszer beleömlött egy jó bögre tejeskávé egyenesen a billentyűzet közepébe, de nem lett semmi baja (azonkívül, hogy ragadt egy ideig).

Javaslatok? :)

Köszi előre is

(#102793) Khelben válasza HellGreg (#102792) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vízálló notebook nincs (vagyis van, csak ritka és nem ennyibe kerül). Olyan van, aminek a billentyűzete úgy-ahogy fröccsenésálló, de abba se lehet beleönteni fél liter vizet büntetlenül. Javaslom valami ilyesmit nézz: HP Elitebook 8460p

(#102794) dippe válasza QwErTy42 (#102773) üzenetére


dippe
tag

Köszi a tippet, sajnos ez az S904 verzió már nem fér bele a keretbe :( De akinek van rá, a tesztek alapján amiket olvastam, jól jár a kis piroskával.

(#102795) ModliH válasza dippe (#102768) üzenetére


ModliH
tag

Köszi a válaszokat, akkor szétnézek Asus-ék háza táján is, bár eddig megrögzött Dell/HP párti voltam. Dell e7440-ből nem nagyon láttam most használtat jó helyről, dokkolás abszolút nem prioritás, szóval lehet hogy maradok az Asusnál. Egyik ismerősöm egy Core M-es Zenbook ux305-re próbál rábaszélni, de karcsúnak érzem azt a core M-et a mostani i7 4510U-hoz képest :(

(#102796) Khelben válasza ModliH (#102795) üzenetére


Khelben
nagyúr

A core M egy i3u-hoz képest is karcsú, nem hogy egy i7hez.

(#102797) #59070464


#59070464
törölt tag

Irodai, általános használatra keresek új notebookot 15.6"-os méretben. Celeron-t nem szeretnénk, az i3-t feleslegesnek vélem (+20k, ami egy SSD ára), ezért Pentium géprekre gondoltam. Memóriából elég a 4GB és az Intel grafika is teljesen megfelelő lenne. A matt kijelzős gépek szimpatikusabbak, mint a fényes kijelzősek. Operációs pedig rendszer nem kell, hogy legyen rajta. A minél több garancia szintén előny. Mindezek alapján én a Dell Vostro 3558-as notebookot (107k) néztem ki. Ehhez hasonló árú gépekben gondolkozom. Van valami ismert érv ezen típusú Dell ellen? Esetleg tudtok jobb ajánlatot?

[ Szerkesztve ]

(#102798) adika4444 válasza #59070464 (#102797) üzenetére


adika4444
addikt

Pedig i3 alá nem érdemes adni, nekem is van egy Pentiumos netbookom akkuról sokat bír de kissé lomha pedig ssd-vel van.

üdv, adika4444

(#102799) #59070464 válasza adika4444 (#102798) üzenetére


#59070464
törölt tag

Egy 7 eves Pentium-os HDD-s gepet szeretnenk levaltani.

(#102800) premete válasza adika4444 (#102798) üzenetére


premete
veterán

Az adott i3 semmivel sem jobb, mint az idézett Pentium, felesleges azért plusz 20 ezret adni, abból megvan egy ssd, és a 3 év gari az pozitívum.
Én mondjuk i3-as cuccot sem vennék, persze nem mindenkinél ugyanaz az általános használat.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.