Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#103551) adika4444 válasza bianca3 (#103550) üzenetére


adika4444
addikt

Hát ez így eléggé kevés, töltsd ki a kérdéssort.

üdv, adika4444

(#103552) rundll32.exe


rundll32.exe
csendes újonc

Hali!

Tudom egy hónapja írtam, de azóta átgondoltabbak lettek az igények. Ugyanúgy november 15 után történne a vásárlás maximum 150 000 Ftból. A gépezet mindenhova volna hurcolva, napi 2 óra minimum buszozás egyetemre, és gyakorlatilag ez volna az egyetlen eszközöm amit évekig használnék. Gépészmérnök hallgató vagyok és később lesz CAD, de amellet foglalkozom webfejlesztéssel és programozással. Az egyetem területén van bőven ülőhely ahol konnektor is van a közelbe, de ha lehet akkor útközben is használnám. Használt üzleti gépek teljesen megfelelnek, de böngészve a használtpiacot, ritkaságra megy az 1600x900 minimum felbontású és dedikált GPUval szerelt eszközök.

Lehetetlennek tűnik a feladat? Hol gondoljam át esetleg? Eddig egy Pentium dualcore E5200 @ 2,5 GHz, 2 GB ram, 2x 80 GB vinyó, gma 4200 igpu és 1024x768 felbontáson éltem linux és windows együttes használatával. Ha megüti ezt a szintet minimum az új eszköz akkor boldog volnék ugyanúgy (csak legyen mellé CAD alkalmas gpu), még ha látok is heti szinten SSDs 4. generációs i5 gépet programozás órán, nem keserít el a dolog :DDD

(#103553) Chaser válasza Khelben (#103549) üzenetére


Chaser
titán

És tényleg annyi több helyen, köztük ismerteknél is, pl mysoft, usanotebook, ipon, ED.

bianca3 Mondjuk egy mac air retina, gyors, könnyű, szép. 400k körül van, árat nem írtál, gondolom nem számít...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103554) bianca3 válasza adika4444 (#103551) üzenetére


bianca3
tag

1. NOV. ELEJE
2. 200.000,- FT
3. NET, FB-S JÁTÉKOK, YOUTUBE VIDEÓ NÉZÉS, CD HALLGATÁS
4. PASSZ
5. 11-15-IG
6. CSAK OTTHONI HASZNÁLAT, MAX 1 ÉVBEN KÉTSZER UTAZÁSHOZ LENNE HURCOLÁZVA
7. Windows 8.1
8. passz legyen gyors
9. NINCS
10. ÚJ

(#103555) bianca3 válasza Chaser (#103553) üzenetére


bianca3
tag

néztem a mac-eket az air tetszik nekem....

(#103556) Chaser válasza bianca3 (#103555) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is, csak az ára és az apple féle 1 év gar nem annyira:)

Sztem ha otthon használod lényegében, ágyban, kanapén, akár asztalon, semmiképp se kicsit vegyél, nem sok értelme van. Otthonra 15-ös való ha nincs külső monitorod mindenképp. 205k-ért van dell 5558, ez FHD IPS paneles. 2kg, szóval nem vészes. Windows nincs az árban, de az alá nem adnék ilyen felhasználás mellett. A gép elérhető több színben és 3 év garanciás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103557) bianca3 válasza Chaser (#103556) üzenetére


bianca3
tag

mindjárt lecsekkolom ezt a Dell típust :) köszi!

(#103558) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, bár nem ide tartozik, de megkérdezem, hátha segít vki. A délután folyamán rendelek a haveromnak egy notebookot, és a procival kapcsolatban lenne kérdésem: az egyik gép Intel Pentium N3540 2,16Ghz Bay-trail M a másik Intel i3-4005U 1,7Ghz.

Érdemes rábeszélnem (mert nem nagyon akarja) az i3-ra? Az "U" a spórolós verzió azt tudom, de nem kevés, vagy esetleg gyengébb, mint a fennt említett 4magos Pentium proci?

Internetre böngészéshez, Office, zene, filmek lenne a felhasznalási cél, semmi játék.

Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#103559) adika4444 válasza junior11 (#103558) üzenetére


adika4444
addikt

Az a Pentium papirkutya, böngészésnél már lassú. Inkább az U végű I3.

üdv, adika4444

(#103560) Chaser válasza junior11 (#103558) üzenetére


Chaser
titán

Reggelire eszi azt a pentiumot. Nem azért mert pentium, hanem baytrail, tablet cpu. Az u energiatakarékos, kisebb órajel kisebb fogyasztás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103561) Dhampir válasza Bobdy (#103543) üzenetére


Dhampir
félisten

Gigabit LAN nincsen benne, csak 10/100 Mbit/s sebességet tud a hálózati kártya.

Ubuntu alatt a Broadcom zárt drivert tudod wifire használni, azt utólag tudod majd felrakni.

Az Ubuntura épülő Linux Mint alatt is jól működik, valamint a GeForce kártya is szépen teszi a dolgát.

Csendes hűtésű.

Az integrált zajkeltőknek notebookos szinten elfogadható hangzása van a Windowsos MaxxAudio hangjavító szoftverrel.

(#103562) Atlantis


Atlantis
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Még idén.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - 250-350k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) - Mindennapi használat, filmnézés, CAD.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - WoWS, natív felbontásán a kijelzőnek, élvezhető részletességgel.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Full HD legyen, matt, panelra nincs megkötés.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Nem sűrűn cipelném, leginkább helytakarékosság miatt váltanám le az asztalit.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Előny, ha van, elsősorban Win 7 64 bit.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD legyen vagy legalább lehetőség, hogy beépítsek egyet.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - CAD miatt legalább 8GB RAM, de még jobb, ha 16GB. Billentyűzetnek legyen valamilyen hatásos megvilágítása. HDMI port és normális Wi-Fi (kétcsatornás, legalább n-es)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Nem ragaszkodom az újhoz, garancia legyen korrekt, oszt jóvan.

Ezeknek leginkább gondolom valami üzleti gép felel meg, de az utóbbi években nem foglalkoztam notebook-vonallal és nem vagyok képben. Akkoriban még az volt a felfogás, hogy a 3 nagytól érdemes gépet venni (HP, IBM, Dell), a többi max. arra való, hogy kiékeljem fele a billegő asztal lábát. Nem tudom, ez mennyire igaz manapság.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#103563) junior11


junior11
veterán

adika444, Chaser

Köszi! Megpróbálom rádumálni az i3-ra, a Celeronról nagy nehezen sikerült Pentiumra, majd meglátjuk, hogy dönt. :R

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#103564) Atlantis válasza Atlantis (#103562) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, azt meg kihagytam: teljes értékű billentyűzet kellene, numerikus résszel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#103565) Chaser válasza Atlantis (#103562) üzenetére


Chaser
titán

Most is sok gép jó asztaltámasztónak, felsoroltak közül is:) Üzleti szférában persze jobak. IBM már nagyon rég nincs - sajnos - mióta felvásárolta a Lenovo elindultak egy csúnya lejtőn, sztem már talajszint alatt vannak. Garanciájuk ugyanilyen, üzleti modelleknél is sztem csapnivaló. Marad HP és Dell. Én azt gondolom egy dell E6540 lenne a felhasználásodnak a legjobb. Aprón mostanában volt többször, lehet most is van. A lényeg, legyen honosított a garanciája. Dell üfsz-nél le tudod kérdezni ha a warranty oldalon nem is látszik. Már 250-300 közt is elég korrekt kiépítésűeket lehet találni használtan.

junior11 Csak nevében pentium, az a gond vele. Egy jobb érzésű celeron is gyorsabb ami nem baytrail alapú és nem 1ghz-es.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103566) rundll32.exe válasza rundll32.exe (#103552) üzenetére


rundll32.exe
csendes újonc

Vagy inkább olyat kérdezek hogy milyen üzleti laptopok vannak első és harmadik közötti generációs intel procival amik említésre méltóak? Hogy végülis tudjam mikre figyeljek fel...

[ Szerkesztve ]

(#103567) tpeter77 válasza Khelben (#103547) üzenetére


tpeter77
addikt

köszönöm nektek.
Decemberben majd jelentkezek, ha addigra nem sikerült választani notebookot.

(#103568) Chaser válasza rundll32.exe (#103566) üzenetére


Chaser
titán

Nem sokat kellett volna visszaolvasni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103569) tpeter77 válasza Fifi (#103548) üzenetére


tpeter77
addikt

dupla :)

[ Szerkesztve ]

(#103570) Atlantis válasza Chaser (#103565) üzenetére


Atlantis
veterán

Ejnye...utolsó gépem pedig egy T41p volt, kedveltem is a kis fekete kockát... HP honlapján el se igazodok most hirtelen, modellszámozás kissé kaotikusnak tűnik...melyik mostani gép felel meg az akkori 8510 kategóriának? Dell ígéretes...lehet ők lesznek a befutók, de majd átnézem a megfelelő topic utsó párszáz hozzászólását, hogy az anyázási szint hány %-on van. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#103571) zolika1984


zolika1984
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni laptop vásárlás ügyében. December- január környékén szeretnék egy laptopot vásárolni. Nagyjából 100-150.000 forintot szánnék rá. Főként játékra illetve filmek nézésére használnám.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#103572) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Ismerősömnek vásárolnék notebookot.

Felhasználás: internet, office, flash játékok, régebbi autós játékok
Kijelző minimum 14'
HDD: min. 500GB
RAM: min 4GB
Ár: 120-130ezer magyar forint

A többi érdemben ár érték arányban!

Mit érdemes venni?
:R

(#103573) kekesj


kekesj
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, notebook vásárlás, csak kettő gép közül válaszhatok:

HP 450 g2 A6 Pro-7050B (2,2 GHz, 1MB) processzorral
DELL 5558 Intel Core i3-5005U (2,0 GHz, 3MB) processzorral

felhasználás csak általános, böngészés, youtube, néha film, játék soha.
ami nekem a legfontosabb szempont lenne, hogy melyik lehet a tartósabb, melyik viseli jobban a napi 6-8 órás használatot

köszönöm a válaszotokat előre is!

(#103574) rundll32.exe válasza Chaser (#103568) üzenetére


rundll32.exe
csendes újonc

Jajj elnézést :B

(#103575) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy notebook-ot
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben, minél előbb, de nem sürgős
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb 200.000
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
általános, programozás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Inább matt-kevésbé fontos faktor, lehetőleg 17''-os, fullHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset, néha talán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win, de aztán fene tudja, változhat
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
hdd + 120-as ssd kellene az oprendszernek, a nagyon min 8gb memória, de 16gb jobb lenne, de ilyen árban még nem láttam
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi, ubs3, stb...
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
ha újszerű állapotban van, lehet használt is.
olyan ami annak is néz ki, nem kell :)
A legfontosabb az lenne, hogy sok memória és ssd legyen a gépben egy tisztességes profival, böngésző IDE minél előbb nyíljanak meg.
Mindenképpen magyar billentyűzettel kellene és olyan amin kellemes gépelni. Ezt sajnos nem tudom jobban körülírni, de vannak notik, amiken szenvedés a gépelés, mintha gumiszőnyeget nyomkodna az ember, nagyon rossz minőségi érzetet kelt.
Ha esetleg tudtok valami tuti vételt, esetleg egy teszttel is megtámogatva, annak nagyon örülnék:)

HP 8560w <-ezt ajánlotta valaki, link is volt, de sajna lekéstem.

Köszönöm,
W

(#103576) Khelben válasza wolandino (#103575) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Precision, HP 8xxxW, kb. ennyi a választék a te felhasználásodra. Érdemes várni rájuk, mert ha ez alatt veszel valamit, ott kompromisszumok lesznek. Nézhetsz HP 8560p-t vagy Dell E6540-et, ezek is hasonló kategória, talán annyi előnyük van, hogy nincs dedikált vga, tehát hosszabb az akkuidő. De pl. a 8560w billentyűzete érezhetően jobb a 8560p-nél.

(#103577) Dhampir válasza wolandino (#103575) üzenetére


Dhampir
félisten

A 8560w még elvileg kapható a hirdetés szerint, 119.000 Ft, sajnos linket nem adhatok, a Google biztosan kidobja.

(#103578) wolandino válasza Khelben (#103576) üzenetére


wolandino
tag

Nem érdekes az üzemidő, nem lesz útközben használva, inkább várnék a jobbra.
Akkor azt mondod ezek:
Dell Precision, HP 8xxxW.
:)

(#103579) wolandino válasza Dhampir (#103577) üzenetére


wolandino
tag

köszönöm

(#103580) wolandino


wolandino
tag

ehhez mit szóltok?
http://hardverapro.hu/apro/dell_i7_8gb_ram_256gb_ssd_geforece_650m_2gb

(#103581) Chaser válasza wolandino (#103580) üzenetére


Chaser
titán

Ez egy alap inspiron. Elmondták mit nézegess, na ez pont az ellentettje. 200k-ból használt 15-ös ws jön ki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103582) QwErTy42 válasza wolandino (#103580) üzenetére


QwErTy42
addikt

Rossz vicc egy workstation-höz képest.
Gyorsan felejtsd el! :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#103583) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Voltam laptopnezoben tegnap es megdobbentem hogy milyen szemet kijelzok vannak a laptopokban 250ezer ft alatt.
A kinalatbol osszesen harmat lattam amik eleg jo felszereltseguek, normalis (ips) kijelzovel es 350ezer ft alatt vannak. Kitoltottem a kerdoivet is, de valojaban arrol a harom tipusrol erdekelne a velemenyetek.

(1) Egy heten belul.
(2) Maximum 350ezer ft.
(3) Otthoni asztali gepkent, internet, skype, fajlmozgatas, es nagyon ritkan video kodolas (csak sajat cuccok hobbi szinten)
(4) En nem jatszom egyaltalan
(5) 15" vagy nagyobb IPS kijelzo.
(6) Evente 2-3 alkalommal, akkor is borondben.
(7) Nem lenyeges.
(8) HDD meret nem lenyeg, SSD kell, de az sem baj ha nincs benne gyarilag. Optikai csak akkor kell, ha nincs benne gyarilag ssd, mert akkor annak a helyere rakom az ssd-t. Ha egyik sinsc, megoldom kulsovel. Ram 8gb vagy tobb.
(9) USB3 port es csendes legyen. Mostani gepem eleg hangos, valojaban emiatt akarok ujat venni, mert nagyon zavar.
(10) Nem lenyeg.

Egyik:
Acer Aspire V15 V3-574-73Z1
ebben fhd matt ips kijelzo van, tobbi adat a kepen

Masik:
Toshiba Satellite P50-C-128
IPS fenyes kijelzo, fhd
i5-5200u
Geforce 930M
8gb ram
1tb hdd
8gb ssd

Harmadik:
P50W-C-10E
Ebben athajthato erintokijelzo van, azon kivul ugyanaz mint az elozo toshiba.

(#103584) adika4444 válasza anonym1s (#103583) üzenetére


adika4444
addikt

Szerintem ezeket felejtsd el, ilyesmikről nem olvasok túl jó véleményeket a topikban.
Ami most eszembe jut az a HP Probook 650, vagy valami Dell akár HA-ról honosított MBD garival alighasználtan, vagy használt laptopos boltból:K.

üdv, adika4444

(#103585) Chaser válasza anonym1s (#103583) üzenetére


Chaser
titán

205k-ért van dell 5558 FHD IPS matt panellel. Nem egy erőgép, de átlagfelhasználásra elég. Ramot tudsz bővíteni, SSD mehet HDD helyére, az meg DVD helyére beépítőkeretben. 250k-ból kb megvan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103586) troland26 válasza Chaser (#103585) üzenetére


troland26
őstag

Most akcióban 184k [link]

(#103587) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

120-ért milyen laptopot lehet venni újonnan?
Nincs nagy igény, csak lehessen rajta filmet nézni és netezni lehessen rajta. A lényeg, hogy új legyen, mert holnap valószínűleg meg is lesz véve.
Én Dell 5558-ast néztem ki. Az milyen lenne?

(#103588) Khelben válasza gyenesmartin (#103587) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az i3-as változata jó. Van még Fujitsu A514, az strapabíróbb és jobb a billentyűzete.

(#103589) xyzolesz


xyzolesz
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősömnek vásárolnék notebookot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
90 ezer forint
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
irodai munka, internetezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz játékra használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
nincs követelmény
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
nincs követelmény
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt is szóba jöhet de ha tudtok akkor légyszíves ajánljatok egy új gépet ebben az árkategóriában

Mit ajánlanátok?
:R

[ Szerkesztve ]

(#103590) Chaser válasza xyzolesz (#103589) üzenetére


Chaser
titán

Mit ajánlanátok? - Töltsd ki a kérdőívet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103591) Chaser válasza xyzolesz (#103589) üzenetére


Chaser
titán

Csaltál:D Új értelmes nincs ennyiért, 90-ért kb azt veszed ami tetszik, sok jóra nem kell számítani. Dellt a 3 év gari miatt, de csak azért.
Használtan 14-esben T420 8460p, 15-ösben T510 8540p 8560p, ajánlott bolt pl laptopsystem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103592) Khelben válasza xyzolesz (#103589) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új nincs ennyiért, főleg nem olyan, ami munkára való. Sandy-s gépet érdemes nézni (HP 8460p, 8560p, 6460b, Dell E6420, E6520). De ha nem hordozza, akkor asztalival jobban járna.

(#103593) QwErTy42 válasza gyenesmartin (#103587) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Nincs túl sok opció ennyiért. Az előbb említett Fujitsu A514 lehet jó választás.

(#103583) anonym1s Ennyiért már laptopot is lehet venni nem csak "készüléket".
Dell Latitude, HP Probook, HP Elitebook táján nézelődnék inkább. Bár nem túl gyakori köztük az IPS paneles konfig de azért ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#103594) #33846528


#33846528
törölt tag

sziasztok!

másodálláshoz keres egy ismerősöm notebookot, amivel napi pár órában tudna futtatni Archicad-et (csak régiről lenne szó - 15-ös verzió) külső monitorra lenne kötve. mi az ajánlható minimum?

(#103595) Skatorius válasza Tikakukac (#103458) üzenetére


Skatorius
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül,nem sürgős

(2) A gépre szánt összeg forintban?
250-300 ezer forint

(3) Felhasználás?
Internetezés,iskolai feladatok és játék :)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Szeretném ha 1080p medium-high környékén azért vinné az újabb játékokat is,de van mellette egy xbox one szóval nem létfontosságú :DD
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Amilyen az árba belefér,szinte lényegtelen.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egy darabig itthon lenne velem,de jövőre már megyek egyetemre,szóval nem ártana valami strapabíró :)

(7) Operációs rendszer?
Nem kell.

(8) Tárhely/ODD
Örülnék ha lenne benne HDD és valami kisebb SSD is a rendszernek. Nem ártana egy mezei ODD se bele.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Anyaghasználatból legyen jó minőségű,ha lehet ne legyen plexis,mert az én acerem kb. 1 hét után tiszta karc volt. A billentyűzet legyen magyar kiosztású.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

Előre is köszönöm mindenkinek !

Üdv:
Skatorius

[ Szerkesztve ]

,,A világ madzag nélkül csak káosz"

(#103596) gyenesmartin válasza Khelben (#103588) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor majd megnézem ezt a kettőt.
Győrben esetleg valami laptopboltot tudtok?

(#103597) Khelben válasza Skatorius (#103595) üzenetére


Khelben
nagyúr

A strapabírás és a játék nem jár együtt. Asus N551, G551 a legjobb, amit ennyiből ki tudsz hozni játékra. GTX 960M a vga, amivel olyan közepes szinten tudnak futni az újabb játékok (kivéve az igazán nagy gépigényűeket, mert azok csak alacsony részletességgel fognak menni, pl. Witcher3).

(#103594) alek41 : a legolcsóbb ajánlott gép jelenleg a Fujitsu A514 120k Ft körül. De nem ártana egy összefoglalót kitölteni, mert lehet, hogy nem is iylen gépet keres. Munkára pl. kifejezetten jobb lenne neki egy használt üzleti, akár 80k körüli sandy-s gép is.

[ Szerkesztve ]

(#103598) Skatorius


Skatorius
tag

Köszi a választ

Strapabíróságót úgy értettem,ha esetleg vonaton vagy buszon is vinném valahol és a széle nekikoccan valaminek ne repedjen rögtön meg a háza. :DD
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_G551JW_CN214D_Intel%C2%AE_Core%E2%84%A2_i5_4200H_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_G551JW-CN214D_18357.html
Azért ez aránylag masszív darab nem? A hűtéséről mit lehet tudni?
A mediumot ez a lapos hozza witcher 3-nál is,nekem a 30fps már játszható kategória.

,,A világ madzag nélkül csak káosz"

(#103599) Khelben válasza Skatorius (#103598) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pont erre értettem a strapabírást. A koccanásokat ez a gép max valami extrán szivacsos táskában fogja kibírni. De amúgy ennyiért játékra ez a legjobb választás. A hűtése is elég az i5höz. A 30 átlag fps meg witcherben jelent 45öt épületben, 15öt szabadban...

[ Szerkesztve ]

(#103600) Tikakukac válasza Skatorius (#103598) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem repedni fog, hanem horpadni. Ez esetedben kocconként olyan 40k-s tétel lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.