Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#103351) Mercutio_ válasza Khelben (#103347) üzenetére


Mercutio_
félisten

A G751 esetén több órás (feltehetően ágyban) játék esetén ez a fél órajel helyzet fennáll?

Ha az asztali 960 hozza a 980m-nek szintjét a 970m-ét milyen asztali vga biztosítja? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#103352) adika4444 válasza BigBlackDog (#103349) üzenetére


adika4444
addikt

Szerintem a
[HP ProBook640]
-et neked találták ki:), a keretbe még +4GB ram is belefér:K
szerk:
Khelben megelőzött:)

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#103353) Mikulásbá válasza Mercutio_ (#103351) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G751-nek van az egyik legjobb hűtése.Ágyban azért tegyél alá egy nagy könyvet,akkor nem lesz gond.

(#103355) Khelben válasza #00784640 (#103354) üzenetére


Khelben
nagyúr

Először is mindkettőnek normális garanciája van. A Fujitsu ellenálló anyagokból készült, nem fog látszani rajta minden karc. Plusz a kategóriában az egyik legjobb billentyűzete van. A Dell normális anyagokból van, nem a Lenovo/Acer féle biliműanyagból vagy a Toshiba féle kopogós, fényesre lakkozott tejfölöspohárból. HP 250/350 még nem volt nálam, de nem hallottam jókat róla.
A 920M játéktól függően 0-15%-os erőtöbbletet jelent az integrálthoz képest (értsd: van olyan játék, amit ugyanúgy futtat és van olyan is, amiben kb. 15%-kal több az fps).

(#103356) petyuska74


petyuska74
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlásban kellene segítség:
1. 1-2 héten belül.
2. 120-140.000 bruttó
3. Jellemzően net, film, zene. Játék nem.
5. felbontás: 1366-tól felfelé
6. Inkább otthoni használat.
7. Oprendszer nélkül
8. min 500 GB HDD, min 4GB memória, optikai meghajtóval, esetleg Blu-ray íróval (nem feltétel)
9. USB3.0, jó lenne legalább 2 db, minél tüöbb USB port., Minimum i3 processzor, dedikált vieókártya nem szükséges. Szeretném, ha masszív, jó gép lenne, örülnék legalább a belső fém borításnak.
10. csak új gép garival, lehetőleg olyan, aminek jó a szervizhálózata.

Remélem akad ilyen gép, a segítségeket előre is köszi

(#103357) nebulo0128 válasza nebulo0128 (#103219) üzenetére


nebulo0128
csendes tag

Sziasztok,

pontosítom az előző hozzászólásomat.

A gépre szánt összeg forintban? - ~250.000 Ft
Felhasználás? – otthoni/irodai felhasználás, internetezés, film nézés, szövegszerkesztés stb.. de szeretnénk ha elég erős gép lenne.
Kijelző mérete – 14”-15”-os 1920*1080 felbontással, de inkább a hordozhatóság lenne a cél és minél könnyebb legyen
Mennyit lesz hordozva a gép? - lesz hordozva, fontos hogy minél jobban hordozható legyen
Operációs rendszer? – nem kell hogy legyen rajta /free dos/linux/
Tárhely mérete és típusa – minél nagyobb, 500 Gb felett, jó lenne 1 Tb is, optikai meghajtó nem szükséges
Kinézet: csajos külső, azaz mondjuk fehér színű.

köszi

https://www.flickr.com/gp/128093251@N07/6q2B04

(#103358) Chaser válasza petyuska74 (#103356) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A514, dell 5558. Fém belső/külső nem ez az árkategória.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103359) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

Sziasztok!

létezik manapság olyan (modern) laptop, aminek ilyen a bill. kiosztása? vagy legalább egyben megvan az [insert-delete-home-end-pgup-pgdn] blokk? (és lehetőleg van "jobbklikk" gomb)

dell latitude D630-am van (~8 éve), érettnek érzem lassan a cserét. semmi olyanra nem használom, ami brutális teljesítményt igényelne, viszont sokat használom, így a minőség és tartósság fontos. a dell supportjával, drivereivel, kompatibilitás, dokkolhatóság, service manual hivatalosan hozzáférhető, helyszíni gari, stb, meg vagyok elégedve. emiatt tképp csak dell van otthon, kényelmes, hogy a töltők kompatibilisek, stb. egyértelmű is lenne a választás, hogy ugyanennek utódja (E64x0 ?), csak ezek a billentyűzet miatt nem tetszenek, ezért kérdezek.

néhány további fontos szempont:
-matt kijelző
-massziv erős tartós felépítés, (legalább részben) fém ház
-14 v 13 col
-legyen megoldható, hogy ssd és hdd IS legyen benne egyszerre (rendszer+tár)
-dokkolhatóság
-optikai nem kell (tehát pl ennek a helyére a hdd jó - nem tudom mennyire divat ez még manapság)
-vga out
- > 3-4h aksi
-180 fokban nyitható kijelző jó lenne
-bill világítás jó lenne
-minél könnyebb jó lenne (ultrabook?)
-tetszik ebben a 16:10 kijelző, illetve sztem elég a wxga+ (1440x900) felbontás - nemtudom manapság van-e még ilyen

és a kérdéssor:
(1) mostantól egy fél éven belül, ideálisan karácsony előtt
(2) nem vagyok képben a piaccal, a lényeg, hogy sokáig ne kelljen cserélni majd. 200k-ig valami? nem kőbevésett
(3) "office", iskola, néha programozás. játék-videoszerkesztés-stb nem.
(4) -
(5) 14 v 13, wxga+, matt, lehetőleg IPS
(6) közepesen sokat hordozva, utazás közben igen
(7) oprdsz nem kell
(8) >=120gb SSD és >=300gb HDD, >4-8gb ram, optikai nem kell ((plusz ramot, ssd-t, stb régebben jóval olcsóbb volt beszerezni a piacról és magamnak bővíteni, mint 'gyárilag' ugy venni a gépet - ma mi a helyzet?))
(9) hdmi és esata jó lenne, de nem létszükség
(10) használt is jöhet, de gari jó lenne 3 év (vagy a gyári gariból még hátralévő >2év)

Köszi előre is!

(#103360) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

épp elsősorban munkához keresek laptopot. Céges lenne, így a keret is magasabb. A felső határ nagyjából 700000 Ft körül van. Ebbe már sok minden beleférne, de nem az értelmetlen pénzköltés lenne a cél, hanem a minél használhatóbb laptop.

1, A vásárlás később esedékes, de a pillanatnyi árak számítanak.
2, A maximális felső keret 700e körül van, de jelentősen olcsóbbak is szóba jöhetnek.
3, Programozás, irodai alkalmazások, virtuális gép futtatás. Alkalmanként 3D tervezés is a feladatok közé kerülhet.
4, Nincs igény játékra.
5, IPS kijelzőt használok saját részről, szeretem is, de a munka szempontjából tökéletesen megfelel a TN panel is. Így az IPS nem feltétel, csak egy apró plusz ha van. Matt/fényes felület első körben mindegy, mert mindkettőnek láttuk már előnyeit. A méret már fontosabb. A laptop hordozva is lenne, és hordozáshoz a 17"-ost már túl nagynak, és nehéznek tartom. A 14"-os thinkpadem (t60), viszont túl keskeny szélességű ahhoz, hogy ágyból, vagy ölből is használni tudjam. Tehát az ideális méret a ~15" lenne, esetleg egy széles kialakítású 14"-os jöhet még szóba. Felbontás terén első sorban Full HD gépeket néztem, de ha csak 1600x1000 környékén lenne jó laptop, az is elfogadható.
6, Lesz hordozva, utazás közben nem igazán lesz használva, viszont az akkumulátorra szükség lesz. Legalább 2 órát jó lenne ha kibírna. Minden további idő csak kellemes plusz.
7, Elsősorban Windows lesz rajta, azonban a laptop érkezhet operációs rendszer nélkül, nem szükséges hozzáadott rendszer.
8, RAM-ból legalább 8GB-ra lenne szükség, de ha több van, az természetesen nem gond. SSD mindenképpen kell bele, ha nagyobb méretű, akkor elég az. Amennyiben kisebb méretű SSD van benne, akkor viszont szükséges egy második bővítőhely, ahova HDD-t rakhatunk be. (pl. optikai meghajtó helyére)
10, Csak új gép jöhet szóba

9, Ezt hagytam a végére, mert ez a speciálisabb terület.

- Webkamera szeretném ha lenne benne.
- Strapabíró kialakítása legyen, ne papír vékony ház, ne darabokra hulló műanyag, ne kopjon szét fél év használattól.
- Elsősorban HP, Dell, és Lenovo gépek a célcsoport, de ha valamilyen nagyon jót ajánlotok, akkor szóba jöhet más is.
- i5, és i7 cpu-val ellátott gépeket nézünk, nem szeretnénk AMD-t, vagy gyengébb gépet
- Garancia 2-3 év legyen rá, vagy férjen bele a keretbe a garancia kiterjesztés is.
- Külső HDMI portos kijelző használatára többször volt már szükség, előnyt jelentene, ha használni lehetne vele.
- A billentyűzet rendes méretű legyen, ne legyen összenyomva, ne legyen feltolva fél méteres palmrest felé, normálisan használható legyen.
- A numpad kifejezetten nem kívánatos, szeretném elkerülni, de ha nem lehetséges, akkor se menjen a billentyűzet rovására. Sokat gépelek, de szinte soha nem használom, csak arra jó, hogy miatta eltolva kell tartani a kezem. Ha ezt a feltételt be kell áldozni, akkor beletörődök, nem kritikus pont.
- A másik olyan dolog amivel bajban leszek, hogy a szigetes billentyűzetet is a pokolba kívánom. Ha lehetne, hagyományos kialakítású billentyűzetet használnék. A kínálatot elnézve azonban lehetséges, hogy ebben is kompromisszumot fogok kötni.
- A melegedés kérdése is fontos lenne, ne legyen olyan forró a gép, hogy kényelmetlen legyen ölből használni. Tudom, hogy lehet a teljesítményt lentebb venni arra az időre, de egy jól kialakított hűtés praktikusabb lenne.

Én is nézelődök, de minden ötletet szívesen fogadok.

Köszönöm, és elnézést a hosszú leírásért :R

[ Szerkesztve ]

(#103361) Chaser válasza qfm (#103360) üzenetére


Chaser
titán

Dell E6540 pl. Bár újan vétek megvenni, pár hónaposan sokszor feleannyiért megvehető számlával, kereskedőtől. 3év nbd gar ami bővíthető 5-re, háttérvilágítós billzet, ultrabay dvd, masszív ház, jó hűtés.

szerk:
Satrafuckar Újan nem nagyon lesz ilyen. Használtan E7440 beleférhet ips kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103362) junior11


junior11
veterán

Hali, a Lenovo ThinkPad Edge modellek milyen minőséget képviselnek? Hozzák pl. egy ProBook szintjét? Ma volt szerencsém rövid ideig egyet kipróbálni, jobban tetszett a billentyűzete, mint az IdeaPadeké.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#103363) akos727


akos727
senior tag

Üdv!
Egy lány barátom laptopot keres magának.
1: Mostanában, max 2 héten belül lenne esedékes a vásárlás.
2:Felső határ 200e ft.
3:Irodai munkára lenne a legtöbbet használva (internet, office), internet, talán skype. Semmi játék, programozás,etc...
5:Standard 15.6", esetleg 14.1" méret megfelelő lenne. Felbontás 1366*768 vagy nagyobb legyen.
6:Lenne hordozva a gép, így minél könnyebb, annál jobb, de ne menjen a teljesítmény rovására.
7:Windows futna rajta.
8:Tárhely minimum 500gb hdd, én személyesen támogatom, hogy SSD is legyen benne sebesség miatt (nem tudom mennyire fére bele a keretbe), RAM minimum 8GB.
9: Webcamera előny lenne, gyanítom HDMI nem egy extra manapság
10: Új gép kell, garanciával.

Külön kiemelte, hogy nem szereti mikor ő gyorsabb a gép, így a lehető leggyorsabbat keressük neki. Mivel hölgyről van szó, előny, ha szép, nőies a laptop, de megint, ez ne menjen a sebesség rovására.
Én személy szerint nem szeretem az Acer gépeket, körülöttem sok halt le idő előtt...
Mostanában sajnos nem igazán vagyok képben a laptopokkal, így nagyon megköszönünk minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#103364) Chaser válasza junior11 (#103362) üzenetére


Chaser
titán

TP és ideapad közt félúton. Megint más kérdés, mai TP-k már nem húdevalamijók'. Probookból is kérdés melyik.

akos727 Dell 5558 pl, van több színben. 130k-tól indul az alapkonfig, 200 körül már fhd ips paneles modell van. Asus k401 14"-ban. Egyik sem kifejezetten munkagép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103365) junior11 válasza Chaser (#103364) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Talán egy ThinkPad E550 volt, amit próbáltam. ProBook esetén 450 G2-re gondoltam. A 650 miben nyújt többet?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#103366) QwErTy42 válasza junior11 (#103362) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Még a Probook 450-től is messze van, nem hogy egy 650-től vagy akár az 5000-es Latitude-oktől és vagy Fujitsu E554-től.
Csak nevében TP.
Az előbb soroltak mind jobb vételek, különösen az utóbbi típus (5 év garival).

650-es dokkolható és masszívabb, mint a 450. Valahol a 6000-es és 5000-es Latik között van félúton.

(#103356) petyuska74 Túl sok választási lehetőséged nincsen. A Dell, HP, Fujitsu triónak a legjobb a szervizháttere. Dell 5558 és Fujitsu A514 van ennyiért.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#103368) adika4444 válasza Chaser (#103364) üzenetére


adika4444
addikt

És akos727-nek egy ProBook 450G2 illetve az ismerősének mennyire lenne jó munkára?

üdv, adika4444

(#103369) tothbence90


tothbence90
újonc

Sziasztok!

Tervezem a notebook vásárlást, nézelődtem a piacon, van egy két gép ami megtetszett, de hozzáértők véleményére is kíváncsi lennék:)
Elsősorban irodai munkára és sulihoz kellene, plusz jó lenne, ha jól futnának rajta az újabb játékok is. Kb 4-5 évre tervezek vele.

A kérdésekre a válaszaim:
1. Egy hónapon belül. Ha a közeljövőben jönne ki valamilyen új gép amit érdemes megvárni, lehet várok többet is:)
2. Bruttó 400 körül
3. Irodai munka, suli, játék, filmnézés, fotószerkesztés, zeneírás.
4. CS:GO, LoL, újabb játékok futtatására; HD/fullHD; közepes/magas.
5. 15' körül, fullHD, matt, TN/IPS (mindegy).
6. Kb napi szinten hordoznám, ritkán használnám utazáskor is.
7. Windows 10 lenne a legjobb
8. SSD+HDD lenne a legjobb kombó, esetleg optikai meghajtó helyére téve az egyiket, 128GB+1TB szerű felállásra gondoltam; legalább 8GB RAM; optikai meghajtóra nincs szükségem.
9. HDMI csatlakozó, bluetooth, bill. háttérvilágítás, 3*USB, numpad jól jönne, minél vékonyabb és könnyebb legyen:)
10. Új.

Előre köszi a válaszokat és a segítséget!:)

(#103370) qfm válasza Chaser (#103361) üzenetére


qfm
senior tag

Ez döbbenetes, köszi. Tényleg majdnem tökéletes. Ha tudnátok egy ilyet numpad nélkül, az lenne a tökéletes. De gondolom ilyesmire remény sincs? :R

(#103371) Chaser válasza adika4444 (#103368) üzenetére


Chaser
titán

"Csajosat" szeretne.

qfm Sztem ez áll legközelebb az elképzeléseidhez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103372) Mikulásbá válasza qfm (#103370) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem a 15,6"-os laptopoknál mindegyiknek van numerikus része.Akkor inkább 14",az említett E7440 nagyon jó üzleti gép,a keretedbe még új is belefér.

(#103373) szabonagyur válasza Mikulásbá (#103372) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak az U-s CPU kevés lesz a virtuális gépekhez. 1 még elmegy, de többre már nem igazán.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#103374) k-adi válasza x_o_n (#103339) üzenetére


k-adi
nagyúr

Köszi a választ x_o_n! Igazából én beérném 980m-el is.. De bízom benne, hogy P775DM-G megjelenésével a P771DM-G ára lejjebb fog menni. :P

Mondjuk még nem jöttem rá, hogy miért lehet a P771DM-G és a P775DM-G be is 980m-et tenni.... (ha úgyis 980m-et teszek bele, akkor miért venném a drágább P775DM-G modellt? Jobb hűtés miatt? :F )

Végül te melyik mellett döntöttél? ha szabad tudni

(#103375) k-adi válasza Mikulásbá (#103343) üzenetére


k-adi
nagyúr

Kösz az ajánlást, ez már valóban nem olyan rossz ROG gép... :K De ahogy olvasom a netes cikkeket róla, elég horror áron fog startolni a 980m-el felszerelt (VY változat) G752... :U

Úgy néz ki, hogy az ASUS G752 és a CLEVO P775DM-G (CLEVO P870DM-G-el együtt) is most karácsonykor fog startolni, meglátjuk hogy alakulnak az árak és annak függvényében döntök. :)

Tehát akkor lényegében ha jól értem, akkor ha épkézláb (jó hűtés, erős váz, 980m, stb.) gamernotit szeretnék venni akkor kb. 2 gyártó, az asus rog és a clevo közül választhatok csak? :F (+a horror áron kínált Alienware)
Nyár eleje óta nézem a gamernoti piacot és azt hittem karácsonyra több versenyző lesz, mint 2. :U

(#103376) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Kolléganőnek keresek laptopot, az alábbiakat válaszolta a kérdésekre:

(1) 1-2 héten belül lenne esedékes.
(2) 120 – 150 eFt +/- 10-15 eFt.
(3) Otthoni használat: film nézés, zene hallgatás, internetezés, alkalmanként fotószerkesztés.
(4) Játékra nem lesz használva.
(5) Kijelző méret: 15,6, felbontás: 1280x720 vagy 1920x1080 előny, lehet fényes is vagy matt is, inkább IPS, HA lehetséges. Ha ennyiért nincs ilyen laptop, akkor jöhet a "klasszikus" laptop felbontás (1366x768).
(6) Előfordul, hogy autóban szállítanák nyaralás vagy síelés alkalmakkor.
(7) Operációs rendszer nem szükséges hogy legyen.
(8) DVD író kell. Tárhely méret és típus: lehetőleg 120 GB SSD (vagy minimum 500 GB HDD), memória (RAM) mennyiség: 4 - 6 GB.
(9) HDMI, 2-3 USB csatlakozó, beépített webkamera és mikrofon, SD kártyaolvasó, (eSata (ez nem must have)).
(10) Fontos: 3 év garancia (ennél kevesebb nem elfogadott) ha használt, ha új. Új laptop lenne preferált, de jó állapotú használt laptop is szóba jöhet CSAKIS kipróbálás után (nem ütött kopott, ne legyen karcos a képernyő, billentyűzet működjön, ne zúgjon, ne melegedjen fel hamar).

Előre is köszi az ajánlásokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#103377) Khelben válasza Renok (#103376) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy Dell 5558 i3-mal tökéletes lenne neki.

(#103378) Mikulásbá válasza k-adi (#103375) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az alapgép 540 ezer körül lesz,azt tudod majd bővíteni.

(#103379) Mikulásbá válasza k-adi (#103375) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

MSI van még a pályán,mostanában adtak pár erős gamer notit,amik a teszteken is jól szerepeltek,közelítenek a nagyokhoz. :U

(#103380) k-adi válasza Mikulásbá (#103378) üzenetére


k-adi
nagyúr

Bővítés alatt ram, ssd-re gondolsz? Mert az alapváltozat (VL ?) ha jól tudom gtx 960m-el jön, azaz vga-t hogy bővítek/cserélek benne? :)
(az 540 ezer hogy jött ki? a cikkek szerint várhatóan $1500 | 1500€ az alap, VL kezdő ára)

(#103381) Khelben válasza Mikulásbá (#103379) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kár, hogy a gépekhez az anyagot még mindig a biligyárból veszik :D

(#103382) Mikulásbá válasza k-adi (#103380) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

G752VY a tuti,ami jön 2 féle konfigban hivatalosan magyar kiadásban.Arra gondoltam,az alap i7-6700HQ, FULLHD, 8GB RAM, 1TB HDD, GTX980 8GB, Freedos.Ez lesz 540 ezer körül(állítólag)
Jövőre jön egy 970M-es verzió a G752-ből.

[ Szerkesztve ]

(#103383) Mikulásbá válasza Khelben (#103381) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Erre utaltam a mondatom végével..... :U

(#103384) Renok válasza Khelben (#103377) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi a gyors választ! :R

(#103385) k-adi válasza Mikulásbá (#103382) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ja, hogy ja :Y így érthető már. (GTX980 8gb GDDR5-el? nice. végre 8gb-s gtx....)

Én azt hittem, hogy a G752 VL, VT, VY változat egyszerre lesz elérhető megjelenés után, de akkor ezek szerint nem... vagy legalábbis Mo.n nem...?

Mondjuk engem úgyis a VY (980m) változat érdekel, és ha tényleg "540 körül"-ről indul, akkor felöltöztetve talán remélhetőleg megáll 650-nél ami még pont beleférne nekem a pénzkeretembe.... na talán mégse olyan reménytelen ez a karácsonyi ajándékom ;)

(mondjuk a cpu nem "gyenge"? :U )

(#103386) ITjunior


ITjunior
tag

Üdv! Kicsit tisztult nálam a kép azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért szeretnék. Ismét nekiesnék a kérdéssornak :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-180k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) felhasználás terén semmi extra, de mivel ettől függ általában, hogy mit ajánlotok, fontos lenne a minőségibb anyaghasználat és az összeszerelés minősége.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem fontos a játék, ha tudom használni esetleg régebbi címekkel, az sem baj
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14" vagy 15,6", IPS de jó lenne ennyiért...
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? heti 1-2x lesz hordozva, utazás közben nem tervezem használni, hacsak nem muszáj valamiért, de inkább nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) megy rá saját win 8.1, ha nem lenne hozzá, szóval nem lényeges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD-vel szeretném bővíteni, elsősorban m.2 sata-val, de extra slot 2,5"-os SSD-nek se lenne rossz
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) semmi egyéb, fentebb már részleteztem
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új

Eddig 2 gép van, ami megfelelne elméletben tudtommal K501 és 450 G2. Ezeket szoktátok ajánlani másoknak is. Esetleg lenne még más gép is a fenti kritériumoknak megfelelően?

Köszönöm a segítséget továbbra is!

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#103387) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék!

Haverom édesanyjának kellene olcsón egy laptop, nagyjából irodai/otthoni átlag felhasználási szint (office, netezés, youtube, facebook, filmezés).
50-55 ezer Ft körül max.

Használt üzletit ajánlottam, mert teljesítményben elegendőek ezen célokra, minőségben pedig a legjobbak ezért a pénzért.

Ezeket néztem ki:

Thinpad T500
Elitebook 8530W

További szempontok:
- minőségi kialakítás
- halk, megbízható hűtés
- 15"-os méretkategória (legalább HD körüli felbontás, 1280x800 erre a méretre szerintem már kevés)
- minél erősebb proci
- 4GB RAM
- erős, megbízható Wi-Fi
- ne legyen nagyon pici a touchpadja
- legalább 160GB-os vinyó
- lehessen bele optibay-t tenni, ha később kerülne bele SSD
- dVGA nem feltétel, de ezekben van, ami nem hátrány, bár gondolom FHD filmekhez és FHD youtube-hoz elég lenne az integrált is. (Nekem van egy T60-asom, a integrált GMA 950 bírja a 720p MKV-t ha nem nagyon durván nagy a bitrátája.)

A két gép közül melyik az ajánlottabb?

T500-ról csak jókat olvastam, HP-t nem ismerem.

T500 mellett szól:
- Kiválónak írták a hűtését.
- DDR3 memória kell bele.
- A lenovo power management szoftver amivel kiválóan lehet szabályozni, mikortól és meddig töltse az akksit, %-ban megadva.
- + Én thinkpad párti vagyok, mióta meg van a T60-asom. :)

HP mellett szól:
- Az erősebb dVGA (quadro 770M), de ez annyira nem fő szempont, nem játék a cél.
- T9600-as proci (mondjuk a T500-ba is lehet rakni T9xxx procit, 5 ezer körül kapni T9400-ast).
- HDMI csatlakozó (mondjuk ez nem gond, mert a T500-on van displayport, szóval megoldható olcsón egy átalakítóval)

A kettő közül ti melyiket ajánlanátok? Esetleg mást ami jobb választás lenne?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#103388) Mikulásbá válasza k-adi (#103385) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem gyenge a CPU. :N
Reméljük karácsony előtt ideér,ez csak terv.

(#103389) stereotype válasza Mercutio_ (#103351) üzenetére


stereotype
csendes tag

Helló!

Egy kis segítségre lenne szükségem a következőben:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Ha adnak mellé Windows kulcsot (8.1 vagy 10), akkor bruttó 360k.
Ha nem adnak mellé Windows kulcsot, akkor bruttó 330k.

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Irodai munka, programozás, nyáktervezés, ilyesmi. Jó lenne, ha megfelelően reszponzívan lehetne rajta különféle dolgokat csinálni, még ha 3 böngészőben egyenként 50 ablak nyitva is van.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Egyáltalán semmilyen.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(esetleg 14"-)15" matt és FHD mindenképp.
IPS jobb lenne, de igazából kb mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Előfordulhat, hogy lesz hordozva. Nem kell utazás közben használni. Akkuidő nem szempont.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 8.1 (vagy 10).
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD >= 500GB, SSD nem kell, RAM >= 8GB, optikai meghajtó teljesen mindegy (ne múljon rajta semmi)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI kell
>=3 db USB port kellene
>=2 év garancia
Egy HP Elitebook 8560W-hez hasonló teljesítményű és minőségű típus tökéletes lenne, csak újan és fele annyiból :).
Persze valami kompromisszumot kell kötni, tudom.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kizárólag új, normális boltból.

Köszi,
s.

[ Szerkesztve ]

(#103390) szabonagyur válasza stereotype (#103389) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze valami kompromisszumot kell kötni, tudom.
A legésszerűbb szerintem az lenne ha bevállalnál fél éves "használt" üzleti gépet és akkor meglenne a 8560W minőség fele annyiból.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#103391) Tikakukac válasza stereotype (#103389) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy HP Elitebook 8560W-hez hasonló teljesítményű és minőségű típus tökéletes lenne, csak újan és fele annyiból :).

Ahhhha, érzed azért azt látom, hogy itt ami kompromisszum az az, hogy teljesen más lesz, minden szempontból mint egy 8560W :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103392) whited


whited
addikt

Tisztelt mindenki !
Egy ismerősöm nevében szeretnék érdeklődni.
300k-s kategóriában, ha nem nézzük a gamer képességeket, persze néha játszana rajta az illető de nem a legújabb játékokkal, de fontos az üzemidő akkor az alábbi gép mennyire vállalható?
G551JX (6cella, 96Wh)

szabonagyur: a fent linkelt gép ezzel az akkuval elég jó üzemidőre képes(idle 6óra,wifi 4,5óra), viszont minőségben nem tudom hova tenni, mivel élőben még nem láttam

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#103393) szabonagyur válasza whited (#103392) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha akksiban elég a 1,5-2 óra akkor jó lehet, bár inkább dönteni kéne, hogy játék vagy akksi idő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#103394) Chaser válasza s3toraph (#103387) üzenetére


Chaser
titán

Mindkettő jó, 500-asnál több az előny. D. vga ott lekapcsolható, ddr3-mas a ram, olcsóbb bővíteni ha kell. Halkabb is. Ilyen kis árdifivel a 8530w sem rossz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103395) stereotype válasza szabonagyur (#103390) üzenetére


stereotype
csendes tag

Sajnos az, hogy új legyen, rajtam kívülálló dolgok miatt kritérium.
A 8560w-t természetesen viccnek szántam. Igazából csodát nem várok. :)
Inkább arra irányul a kérdésem, hogy létezik-e egyáltalán ilyesmi igényeknek megfelelő ajánlott laptop?

[ Szerkesztve ]

(#103396) Chaser válasza stereotype (#103395) üzenetére


Chaser
titán

Ez mondjuk. Kicsit drágább. Pár hónaposan feleannyiból is megvan. De ha az nem jöhet szóba nem sok értelmes választék van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103397) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Havernak keresek két gépet, ha tudnátok ajánlatokat megköszönném. Lehetőleg az AMD-t preferálnák, bár a kisebb választék miatt ha nem lesz megfelelő jelölt akkor Intel is meg fog felelni. más kitétel nagyon nincs, csak az ár,

- Mikor: mostanában vennék
- keret: 1. gép 80-90e Ft.-, 2. gép 120-130e Ft.-
- használat: 1. gép csak netezés, 2. gép netezés, irodai munka, esetleg alkalmi játék, low detail
- kijelző: 1. gép tök mindegy 2. gép HD vagy esetleg FullHD, fényes
- hord: csak otthoni használatra kellenének
- OS: Operációs rendszer nem kell
- Tárhely: HDD, RAM mindegy
- Egyéb kívánság nincs, csak új gép jöhet szóba.

A kiszemeltjei egyenlőre:

1 gép - Lenovo G50 45 A6 6310, HD
2 gép - Acer 551 A8 71000, FullHD

Előre is köszönöm. :R

(#103398) markoh83 válasza szabonagyur (#102877) üzenetére


markoh83
újonc

Sziasztok! Nézegetem a laptopokat és az alábbiakat néztem ki, segítenétek a választásban? Igazából az 1-es lenne a legjobb, de egyrészt túl drága (210 lenne a plafon), másrészt tényleg csúnya. Matt kijelzőt szeretnék, a full HD sem lenne rossz és ezt az SSHD cuccot is kipróbálnám, mert SSD-re most nincs pénzem. Jó lenne olyan gép, amit később könnyen bővíthetnék egy 128-as SSD-vel, mert arról jókat olvastam. Tényleg durván gyorsítja a rendszert? Ha 4 Gb-os memóriával vennék egy laptotpot azt mindenképp simán tudom bővíteni? És az SSD?
ACER:
1. http://www.aqua.hu/acer-aspire-e5-772g-52us-notebook-linux-fekete-nxg61eu001-5-gen-intel-processzor-359946.html
proci: 5200 U, 1 Tb +128 SSD - 240.000 ft, csúnya fekete
2. http://www.aqua.hu/acer-aspire-e5-572g-7262-notebook-linux-fekete-nxmq0eu026-306169.html
4712MQ - 60. helyezett, 4 Gb memória, 1 TB merevlemez, csúnya fekete - 214.000 ft
LENOVO:
3. http://www.laptop.hu/lenovo-m5400-silver-59-409075-fd
proc: 4200M, 1 Tb + SSHD, 8 Gb memória - 210.000 ft.
4. http://www.aqua.hu/lenovo-ideapad-z51-70-notebook-fekete-ezust-80k600hkhv-365670.html
5500U - 138. hely 4 Gb memória, 1 TB merevlemez, - 200.000 ft
DELL:
5. http://www.laptop.hu/dell-inspiron-5558-i5g16le-silver-lx-179393
proc: 5200U, 1 Tb, 8 GB memória - 210.000 ft
HP:
6. http://www.aqua.hu/hp-pavilion-15-p256nh-notebook-termeszetes-win-81-ezust-hamu-ezust-m0b79ea5gen-intel-processzor-353632.html
5200 U - 172. hely - 222.000 ft - NEM FULL HD, 8 GB Memória
i7 4510U proci (158. hely), 1 Tb, 8 Gb memória, 1366 x 768 pixel - 250.000 ft
7. http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/_HEWLETT-PACKARD-ProBook-450-G2-notebook-J4S97EA-15-6-Core-i7-8GB-1TB-15-6-DOS-,103952,2229759.html?langId=-19&utm_medium=listing&utm_source=Arukereso.hu&utm_campaign=Arosszehasonlito#

és a kérdéssor:

((1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Minél előbb, még ebben a hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? - legfeljebb 210.000 ft
(3) Felhasználás? 90 %-ban böngészés, egyszerre 12-16 oldal megnyitva, közben megy a letöltés, és a zene, játékra csak minimálisan, de azért alkalmas legyen rá.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Mattot szeretnék. Egy HP Pavilion 15-P001SH (J7T77EA) laptopnak a kijelzője tetszett eddig a legjobban.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Keveset hordozom, alapvetően csak egyik szobából a másikba, havonta egyszer-kétszer buszoznék vele egyet vidékre.
(7) Operációs rendszer? - windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - 1 Terra jó lenne. Memória? Passz, de a gyorsaság a fő szempont a gép használata során. Optikai meghajtó jó lenne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - minimum 3, de 4 usb port maga lenne a menyország (a 7 éves ACER aspire-m már tudta...)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - újat szeretnék, de garis esetén egy pár hónapos még szóba jöhet.
Előre is köszönet a segítségért! Minden infó jól jön! Mit kerüljek el mindenképp, hol érdemes körülnézni, márka, proci, akármilyen tanácsnak örülnék. Köszi

(#103399) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Sziasztok!
Édesanyámnak szeretnek laptopot venni.
1. Max 150k a keret.
2. Net, film, minimális játék.
3. Ha lehet ssd-s. Full hd. Lényegében ennyi.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#103400) Redlight2 válasza Devilhun_HUN (#103399) üzenetére


Redlight2
tag

Szia!

Ha hozzá spórolsz egy 10.000 Ft-ot, akkor fut egy ASUS K501-et. Ez fullHD-s. Sajnos 150k-ban nincs olyan noti ami fullhd-s és ssd-s is egyben. Vagy-Vagy :) Viszont az ASUS-t M.2.-es csatlakozós SSD-vel bármikor pikk-pakk tudod bővíteni. (alternatíva Fujitsu Lifebook A514 , itt belefér a 150k-ba egy ssd és talán +4GB RAM is...viszont ez nem full HD)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.