Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#102201) Chaser válasza szmisi92 (#102199) üzenetére


Chaser
titán

Vannak miniusb wireless cuccok, sok erősebb mint egy beépített. Notebookok wifije általában jobb mint a telefonoké, de voltak gépek amiknél eltolták, azt lehet orvosolni előbbi módon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102202) tap28


tap28
csendes tag

Sziasztok!

Az asus k501-et néztem ki:
http://www.pc-outlet.hu/images/ASUS_K501.jpg

Az i5-ös változatot venném alapvetően és amúgy is ~200eFt-ot szánok rá, de ha tényleg megéri, akkor megvenném az i7-est is. Nem szoktam sokat játszani, de lehet néha előfordulna. :) Mi a véleményetek? Van saját SSD-m, azt otthon be tudom úgy tenni, hogy a gari megmaradjon?

Köszi!

(#102203) Khelben válasza tap28 (#102202) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem ér túl sok plusz pénzt az i7. A boltnak olvass utána, mielőtt megveszed. SSD-t bele tudod tenni, csak vigyázz a patentokra.

(#102204) kristof123


kristof123
őstag

Üdv Urak!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 170.000
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Iskola és egy szimulátor futtatása (X-Plane 10).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A 3. pontban lévővel és natív felbontáson minél élvezhetőbb minőségben.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten lesz hordozva. Utazás közben is lesz használva, de ez elég ritka lesz.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min 4 gb RAM, optikai meghajtó kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszönettel,
K.

[ Szerkesztve ]

(#102205) Chaser válasza kristof123 (#102204) üzenetére


Chaser
titán

Nem lesz ilyen gép. Asus K501 lenne amiben értelmesebb kijelző és vga van, de abban nincs optika. Natívon nem nagy élmény lenne mondjuk az ajánlott konfigból ítélve. Dell 3543 840m-mel talán még, az alap HD kijelzős ami elég tré, de ott már jobb lenne a mutatvány. Optika is van, viszont ez közelebb van 190-hez mint 170-hez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102206) rdanii13


rdanii13
tag

Sziasztok! Szüleimnek kellene egy új laptop (kb 10 éves HP laptopot nyúznak, szóval még a gagyibbak is felüdülés lenne nekik de olyat mégsem akarok velük vetetni, hogy majd szidjanak :D). Mivel nem vagyunk pénzesek, részletre szeretnék venni és a környéken csak Tesco, Media és Euronics van ezért lehetőleg olyan ötletek kellenének amik ott elérhetőek. Én a Mediaba ezt néztem: http://www.notebook.hu/hp-pavilion-17-f201nh-l5y99ea-ezust
Jónak tűnik de semmit sem találok róla..
Kérdésekre a válasz:
1. 1-2 hónapon belül mindenképp.
2. 150-160ezer ft.
3-4.Netezés, youtube, filmezés (720p, 1080p), régebbi játékok max. (cod2, cod4, Candy Crush :D :D)
5. 15,4 vagy 17,3 .
6. Nem lesz hordozva maximum évente 1-2x.
7. Nem kell op. rendszer attól csak drágább :D
8. Tárhely mindegy 120 GB se fog megtelleni, ram 4GB vagy több, optikai meghajtó nem fontos.
9. Nincs, max webkamera.
10. Csak új a kamatmentes részlet miatt.

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

(#102207) istvan1981


istvan1981
csendes tag

Sziasztok!

Asus K501 mellett döntöttem, a jövő héten megrendelem :C
Ezt szeretném megrendelni: [link]
Mi a véleményetek a boltról?
Külső optikai meghajtóról teszem fel a Win-t.
Most fogok először telepíteni "szűz" gépre operációs rendszert, mik lehetnek a buktatók?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#102208) Chaser válasza istvan1981 (#102207) üzenetére


Chaser
titán

A gép jó, installnál sok meglepi nem lehet. Bolttal kapcsolatban a keresőt használnám.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102209) istvan1981 válasza Chaser (#102208) üzenetére


istvan1981
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#102210) Khelben válasza istvan1981 (#102207) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt olcsóbb és biztosan magyar garanciát kapsz hozzá.

Szerk: igaz, itt csak 4 GB a ram, de ha nem futtatsz virtuális gépeket, akkor untig elég a 4 GB is.

[ Szerkesztve ]

(#102211) LKorneol válasza Khelben (#102148) üzenetére


LKorneol
csendes újonc

hallgatok rád, mert te vagy a tapasztalt és azért jöttem ide, hogy ne szart vegyek :)

http://www.laptop.hu/dell-inspiron-5558-i5g16le-silver-lx-179393

http://www.laptop.hu/dell-inspiron-5558-i5g14lg-black-lx-179395

(későbbiek folyamán tudok bele tenni a dvd helyére ssd-t?)

ha minden igaz akkor erre a 2re gondoltál, én nem találtam különbséget kérlek mondd meg, hogy melyiket válasszam.

illetve említetted, hogy ebben a pénzkategóriában a választék gyenge, meddig kellene elrugaszkodnom anyagilag, hogy olyat ajánlj ami már érezhetően komolyabb gép ( én olyan + 50 ezerre célzom a plafont).

nagyon szépen köszönöm a segítséged és a türelmed :) :R

[ Szerkesztve ]

(#102212) nexwo válasza LKorneol (#102211) üzenetére


nexwo
őstag

Ezüst mert az nem fényes és nem látszódnak meg a karcolások.
(külső felület)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#102213) LKorneol válasza nexwo (#102212) üzenetére


LKorneol
csendes újonc

de ez az ezüst meg fekete ez most mire vonatkozik? :D a billentyűzetes részre?

akkor miért van ott feltüntve még kék, fehér, piros....? :D

[ Szerkesztve ]

(#102214) Chaser válasza LKorneol (#102211) üzenetére


Chaser
titán

Színben van különbség. Optika helyére mehet keret. Asus n551 lenne jobb ha játék fontos, de már az is közelebb van 300-hoz mint 250-hez. Minőségben ilyen panellel alig van gép. Üzleti gépek lennének sokkal jobbak, de az min. 2x-es szorzó lesz.
Itt olcsóbb az 5558-as pár ezerrel, megbízható bolt.

szerk: A fedlap és a gép oldala színes.

nexwo Akkor is a szín a különbség a két linkeltnél. Feketéből sztem csak csilli van.

istvan1981 Szívesen.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102215) nexwo válasza LKorneol (#102213) üzenetére


nexwo
őstag

A kép csak illusztráció (sok változat van) és bővíthető SSD-vel később.

(#102214) Chaser De az fényes fekete és arra jobban kell figyelni (nekem is olyan van)
Re: tudom hogy a szín a különbség, de a laptopszalonnál asszem elfogyott a nem fényes változat. (Egyedül a fekete fényes a többi nem)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#102216) nexwo válasza nexwo (#102215) üzenetére


nexwo
őstag

Re: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_5558_Intel_Core_i5_5200U_8GB_1TB_NVIDIA_Linux_Ezust_DLL_Q2_32_SL_179393_17541.html (még is csak van)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#102217) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, nem lesz teljes a lista: 100k-m van rá, szeretnék új HP vagy DELL laptopot venni Intel proceszorral (de nem celeron), 15,6-os méretben. A legjobb legokosabb legszebb kellene ami ebből az összegből kijön. Mit ajánlotok?

(#102218) szabonagyur válasza aviator (#102217) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmilyet, nem létezik ilyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#102219) Khelben válasza aviator (#102217) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514 125k-ért, ha találsz valahol A512-t, az 110k körül van. Ha mindenképp HP vagy Dell kell 100k-ért, akkor be kell menni a boltba és kiválasztani azt, amelyiknek tetszik a színe, a belseje mindnek ugyanaz a használhatatlan vacak.

(#102220) kall válasza Khelben (#102219) üzenetére


kall
csendes tag

van 120 alatt is A514 több helyen is. 114 meg egy kicsi a min.
a514

(#102221) nexwo válasza kall (#102220) üzenetére


nexwo
őstag

Csak a megbízható boltokat nézd!

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#102222) Khelben válasza kall (#102220) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megbízható boltból? 6 véleménnyel?

(#102223) aviator válasza Khelben (#102219) üzenetére


aviator
tag

Köszönöm a válaszokat. Többen ajánlották már ezt a típust. Mit kell róla tudni a technikai specifikációkon kívül? Mitől ilyen jó, milyen tapasztalatok vannak vele?

(#102224) nexwo válasza aviator (#102223) üzenetére


nexwo
őstag

http://techkalauz.hu/laptop/tesztek/fujitsu-a514-teszt-308

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#102225) kall válasza Khelben (#102222) üzenetére


kall
csendes tag

speciel 21 éve partnerünk a 6 véleményes (meg nyilván másnak is), csak most mentek ki az árösszehasonlító oldalakra. Szolnokon ők a legnagyobb számtech szaküzlet (a számok alapján elsősorban asus rog-ban megy nekik, ők a legjobb vidéki viszonteladóink ebben a típusban. A514-et még nem sokat kértek le, azt látom).
De van 15 ezer véleményes üzlet is 120 alatt. Azért ez elég árérzékeny kategória, azért is makogtam bele aviator kolléga kedvéért. amúgy az ő pénze, ő döntése.

(#102226) Chaser válasza aviator (#102223) üzenetére


Chaser
titán

Mert árához képest korrektül össze van rakja, szervizháttér is jó. HW se lepkefing. Nagyon jótól messze van ez is, de ennyiért ez ami értelmes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102227) Finnugor


Finnugor
tag

Sziasztok!
1. A hetekben szeretném megvásárolni
2. Alapvetően 200-300 ezer forint között, abszolút nem vagyok tisztában, hogy mi a jó ár-érték arány, viszont szeretnék hosszú távú befektetést csinálni tanulmányaimhoz, ha ehhez most több pénz kell, az is megoldható (300-on legyünk belül lehetőleg).
3. Építészmérnök hallgatóként tervező programot (archicad) használnék rajta, illetve premiere prot és after effectset használok videószerkesztéshez, ezek fussanak rajta folyamatosan, és ne sokat gondolkodjon akkor sem, ha egyszerre meg van nyitva pár böngészőablak, a photoshop, és a premiere pro és az after effects egy frissebb verziója (cs6 mondjuk).
4. Nem nagyon szoktam gépen játszani
5. full hd, lehetőleg matt, de nem muszáj
6. A hordozhatóság fontos lenne, emiatt gondolkoztam surface pro-n vagy hasonló 2 az egyben gépeken is, csak ezekből nagyon drága, ami erős (ha mégis tudtok a kategóriában, légyszi mindenképp szóljatok, és az is érdekelne, hogy hasonló paraméterekkel mennyi lenne a legjobb ár-érték arányú ilyen átalakítható kütyü!). Mindenesetre legyen könnyű és vékony, amennyire lehet.
7. win10, de felvarázsolom, ha nincs rajta alapból
8. Legalább 500 GB, inkább több, és a 3-as pontban leírtam, hogy mihez kell a ram (8 giga talán oké?), optikai meghajtó nem muszáj
10. Legyen új

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#102228) Chaser válasza Finnugor (#102227) üzenetére


Chaser
titán

Újan nem sok minden akad ennyiért sok hordozásra, melóra. Surfacen cadezni/ps-ezni sztem merész gondolat:) Ezekhez kell 14-15", főleg ha fhd felbontást szeretnél. Könnyű is legyen, kraftos is, meg jó is nem nagyon megy. Valahol lesz kompromisszum. E7440-et megnézném helyedben, 14" van belőle fhd ips, sok garral használtan akár újszerű állapotban 200 körül megcsíphető. Esetleg E6540 de az nehezebb, van aprón szintén sok garis több darab is elég bivaly verzióban.
Másik megoldásként ami sztem ésszerűbb egy desktop, gondolom otthon/albérletben/koleszban elfér. Hordozni meg egy 12" sub gép, 50-ért is kapsz már frankót. Vagy egy erősebb sub gép + külső monitor.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102229) Finnugor válasza Chaser (#102228) üzenetére


Finnugor
tag

Huhh néztem újonnan árakat ezekből, próbálok magamhoz térni.. :D
Mitől drágább egy ilyen "üzleti laptop" egy plakáton reklámozottnál, látszólag hasonló belsővel? És ha mondjuk csak annyi a kikötés, hogy fusson rajta, amit mondtam és legyen egy jó fhd kijelzője, jó üzemideje meg össze legyen rakva, de nem muszáj nagyon könnyű legyen?
(Bocsi, de mi az a sub gép?)

[ Szerkesztve ]

(#102230) Chaser válasza Finnugor (#102229) üzenetére


Chaser
titán

Mert nem fog szétesni, jó a billentyűzete, a benne levő cuccokkal megbirkózik a hűtés, jó garanciája van, könnyű szerelni, dokkolható, sok esetben dvd helyére mehet másik akku, ilyen kis apróságoktól:) Attól hogy pár hónapot használtak valamit nem azt jelenti hogy lelakott, akár 5-6 éves gépeket is lehet találni karcmentesen. Amikre neked kell E7440-nél jobbat nem nagyon találsz, de a 6540 is nagyon korrekt, cpu-ban elég kemény az a pár db ami most fenn van hirdetéseknél, sok desktop cpu-t is állva hagy. Dell gépekre lehet gart is bővíteni 5 évre, a fentebbiekre helyszíni van, szerelő megy házhoz 1-2 munkanapon belül ha gond van.
Ha csak bolti új jöhet és legyen fhd akkor 5558-as dell, de az csak inspiron, nem üzleti széria. 200-ért van most fhd ips verzió, annyiért korrekt is. 15", tömegben annyira nem vészes, 2kg körül van. De a fentebbiekhez képest a minősége köszönőviszonyban sincs, nyilván nem véletlen kerül újan 2-3x annyiba egy 6540 kiépítéstől függően.
Sub gép 11-12" és üzleti jellegű. De azon fhd felbontáson dolgozni izé napi sok órában. Ráadásul a win felbontás skálázhatósága tré, a 10-esé is.

szerk: Jó üzemidő megint olyan ami nem nagyon lesz, bár ez szubjektív. A gépek egyre vékonyabbak, egyre kisebb akkuk kerülnek beléjük. 3 max 4 órát mehet egy átlagos 15-ös visszafogva. Üzleti gépekhez általában nagyobb akku is elérhető.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102231) Finnugor válasza Chaser (#102230) üzenetére


Finnugor
tag

Rendben, eléggé hajlok a használt e7440 felé, de elég jó áron vannak és jól is néznek ki a 200-250 ezer közötti lenovók. Mondjuk egy szintén üzleti b50 (esetleg z51) ellen milyen érvek szólnak? Az i7-es sorozaton belül van olyan, amit inkább nem ajánlasz ilyen célra?

[ Szerkesztve ]

(#102232) nexwo válasza Finnugor (#102231) üzenetére


nexwo
őstag

Lenovo garancia háttere pocsék mostanában ezért nem ajánlott. (És csináltak még pár botrányos dolgot..)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#102233) premete válasza Finnugor (#102231) üzenetére


premete
veterán

Ha a b50 és z51 üzletiek, akkor a Lada 1500 és a Suzuki Swift Forma1-es versenyautók. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#102234) kristof123 válasza Chaser (#102205) üzenetére


kristof123
őstag

Sajnálatos, hogy ennyi pénzért nincs megfelelő gép. Azért köszönöm szépen a segítséget!

Üdv,
K.

(#102235) istvan1981 válasza Khelben (#102210) üzenetére


istvan1981
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, megfogadom :R

(#102236) sch_a


sch_a
addikt

Hello,

lánytestvérem szeretne magának notebookot venni. Nem használja semmi extrára, a lényeg, hogy a hétköznap dolgait normális sebességgel tudja intézni. Tudom, hogy ebben a kategóriában nem lehet csodákra számítani, de örülnék, ha tudnátok olyan gépet ajánlani, ami kevésbé van halálraítélve. (Értelem ezalatt, hogy szétesik, eltörik a zsanér, megreped, behorpad stb...)

(1) Most
(2) Maximum 110-120ezer ft
(3) Semmi extra (böngészés, filmezés, office)
(4) -
(5) 14" lenne az ideális, de megfelel a 15,6 is
(6) Kevésbé sűrűn lesz hordozva (nem naponta)
(7) Nem kell rá oprendszer
(8) Tárhely mind1, a legjobb az lenne, ha a 120-as keretbe beleférne még egy SSD is, de nem kitétel
(9) Örülne, ha fehér lenne,
(10) Csak új

Kösz, előre is!

(#102237) Corvu$


Corvu$
csendes tag

Sziasztok.

Egy barátomnak kellene gép munkára és játékra és fontos lenne, hogy világítós legyen a bilentyűzete.Ezt nézegette, de gondolom ez TN paneles lehet. Az ár amit rászánna 300-350e és csak új érdekelné.

Köszönöm
(magamnak azóta sem vettem 11,6-ost, megnéztem egyet a MM-ban de nagyon rossz képe volt) Volt kirakva egy Toshiba integrálva 32GB-al és 2GB rammal olyat vennék de abba még hdd-t sem lehet cserélni)

(#102238) adika4444 válasza sch_a (#102236) üzenetére


adika4444
addikt

Ezért az árért egyedül Fujitsu Lifebook A514 ajánlható, esetleg ha találsz A512-t 110000 Ft-ért... Más gép nincsen ilyen árban. Az A514 SSD-vel 135000 Ft lenne, de jobb ha HDD-set vesz majd beleraktok egy SSD-t, így lesz nagy helye is meg gyors gépe is.

üdv, adika4444

(#102239) vandor01 válasza Corvu$ (#102237) üzenetére


vandor01
őstag

ehhez a video kartyahoz (x60-x50) eleg az i5 processor is
az i7-es csak hot termeli es kozel sem lesz kihasznalva
mert a hőtol kb 78C nal leszabalyoz...

esetleg a GL552-en is elgondolkozhatnatok...
ebbe mar lehet az m2sat-ba rakni SSD-t es nem kell a CD helyere szerelni mint az 551-nel

meg esetleg masik bicnice ajanlottab..
listan vegyesenvan N-es G-s GL-es
pl ez:[link]

es ez a cucc! [link]
+35e 250GB SSD
+35e Win 10

ja es?
van amelyik TNT van amelyik IPS paneles...
a szamok alapjan van aki vagja..de 552-es valszeg mind IPS-s!
van tpoikja: [link]

persze meg kell nezni személyesen melyik a szimpib?

good luck!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#102240) Khelben válasza vandor01 (#102239) üzenetére


Khelben
nagyúr

Neked volt a kezedben a GL552, hogy ajánlod?

(#102237) Corvu$: munkára és játékra

Itt meg is bukott az egész. Ez kb. olyan, hogy járművet keresek versenyzésre és sóderszállításra. Valamelyik funkció (de lehet, hogy mindkettő) komoly kompromisszumokat fog követelni. El kellene dönteni, melyik a fontosabb.

(#102236) sch_a : a 10. pontodnak (csak új) van valami kézzelfogható oka? Mert ha nincs, akkor sokkal jobb gépeket kapna használtan boltból garanciával, akár 14-est is.

[ Szerkesztve ]

(#102241) QwErTy42 válasza sch_a (#102236) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Fehéret ennyiért sem újban sem használtban nem tudunk javasolni.
A 14 colban már használtban lenne egy-két elég jó.
Újból a 15,6 Fujitsu A514 ajánlható.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#102242) vandor01 válasza Khelben (#102240) üzenetére


vandor01
őstag

nem volt a kezemben :)

de nincsen ketsegeim az felol hogy ROG designe-s tejfolos doboz!
vannak emberek akik szamara ez nem probléma? lehet hogy bejön?
ha nem ott a 551-es...
ha az sem meg mindig vehet a K sorozatbol es meg piiize is marad :)
en magamnak vennek tejfolos dobozt :)

azt nem tudom hogy milyen a belseje?
- fejlesztett 551-es
- vagy vmi N-X-es csak ROG-es muanyagba csomagolva?

:)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#102243) Chaser válasza Finnugor (#102231) üzenetére


Chaser
titán

Ha jók lennének azt mondtam volna. Azok konzumer modellek amiket mondasz. Üzleti nem annyiért van. Egyébként lenovo üzletit is jelenleg inkább ne. HP, Dell sokkal értelmesebb lett.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102244) sch_a


sch_a
addikt

Kösz szépen mindenkinek. Korábbi szériás, olcsóbb Fujitsukról hallottam én is jókat, szóval első körben én is ezt mutattam neki. Tudom jól, hogy használtan sokkal jobb gépeket lehetne kifogni. Én is egy használt, üzleti kategóriás notit nyúzok egy ideje, ami még 100ezerbe sem került. De én nem tudom észérvekkel meggyőzni. Neki nem kell használt és kész. Ilyen 87-90ezres Asus meg Acer gépeket nézett fehérben ennyiért. Már az is nagy szó, hogy rá tudtam beszélni, hogy emeljen kicsit a kereten, meg hogy i3 alá ne adja. Bár neki szerintem a pentium is bőven elég lenne, ha már egyszer rászánja magát a vételre, akkor vegyen valami kevésbé hulladékot. Őt ismerve, 3-4 évig biztos nem fog másikra költeni.

[ Szerkesztve ]

(#102245) Chaser válasza sch_a (#102244) üzenetére


Chaser
titán

H valami 80-90e-s csodát vesz akkor nagy eséllyel fog költeni ;] Van a fuji, ha nem tetszik ez van. Dellt ami szembe megy a 3 év gar miatt.

szerk: 5558-as van 130-ért, több színben is, de billzet fekete mindnél van, az még elég korrektül össze van rakva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102246) Khelben válasza vandor01 (#102242) üzenetére


Khelben
nagyúr

De ha nem tudod, milyen a gép, akkor miért ajánlod? Ha meg tudod, hogy szar minőség, akkor megint csak miért ajánlod? Próbáljuk megőrizni a topic színvonalát azzal, hogy csak olyan gépet ajánlunk, ami átlép bizonyos határt. És főleg, amit ismerünk, volt a kezünkben, tudjuk, hogy mit várhat tőle a vásárló.

(#102247) sch_a válasza Chaser (#102245) üzenetére


sch_a
addikt

A 3 év gari csábító a Dellre, és valóban van belőle fehér is. Kösz a tippet!

(#102248) C$abi


C$abi
aktív tag

Sziasztok!

Üzleti notebookot szeretnék vásárolni, mert gyakran lenne hordozva és mert nincs bennük videokártya, ami számomra nem szükséges és csak plusz hibaforrás, valamint valamivel tartósabbak is, mint a konzumer gépek.
A kérdésekre a válaszaim:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Decemberben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180 ezer Ft.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Irodai munka, böngésző megnyitva 8-10 lappal, általános használat.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13,3-as vagy 14 hüvelykes kijelzőjűnek jobban örülnék, de ha nem fér bele a keretbe, akkor jó a 15,6-os is, felbontás mindegy, mindenképp matt, TN vagy IPS? Mindegy. (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Gyakran lesz hordozva és ölben használva, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB HDD és 4GB RAM elég egyelőre, később lesz bele SSD a HDD helyére, valamint legyen második RAM foglalat, hogy később tudjam bővíteni 8GB-ra a memóriát. Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
VGA és HDMI/DisplayPort monitorkimenet, minimum 2 USB3, webkamera és SD kártya olvasó, amik szükségesek.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen újat szeretnék.

Eddig ezeket a gépeket néztem ki, mint lehetséges alternatívák:

[link]
[link]

Ajánlataitokat előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#102249) FuRiONight


FuRiONight
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
kb. 1 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) Leginkább általános dolgokra, netezés és egy kis játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Heroes of The Storm megfelelően fusson! - FHD - high beállitás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13"-15.6" - FHD - IPS - Matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB - későbbi SSD bővithetőség - ram 4gb (később 8-ra bövoteném) nem kell ODD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI kifejezetten kell, m2 foglalat, a többi nem fontos, lehetőleg minőségi fém ház
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Minden megoldás érdekel! :)

Röviden az elképzelés: 13"-15.6" - FHD IPS - i5 - 4gb - 1TB - Broadwell i5 - GT 940M-950M-minőségi fém ház (m2 csatlakozás-később +4GB ram)

[ Szerkesztve ]

(#102250) adika4444 válasza C$abi (#102248) üzenetére


adika4444
addikt

Én a Fujit javasolnám inkább, főként az M-es nem butított proci miatt, továbbá mert az ODD helyére könnyed munka HDD-t rakni, továbbá mert Fuji.
A ProBook is jó gép, de egyrészt 450 alá aztmondják nem nagyon érdemes adni, másrészt gyengébb az U-s processzor. És a kijelző is jobb tudtommal a Fuji-ban. Bár lehet hogy az igényeidhez inkább egy I5-ös CPU is elkélne, de ebben várd meg a hozzáértőbbek válaszát, mert az igény alapján proci behatárolásban nem vagyok jó.

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.