Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) TaylorPro válasza madgie (#43500) üzenetére


TaylorPro
addikt

Hát persze. Már meg se látom ha Dellt ajánlotok mert egy vicc. Milyen panel is van a Dellben? LG...

Pixel 8 Hazel

(#43502) KAMELOT válasza Sleek (#43491) üzenetére


KAMELOT
titán

Erről van szó! Mert a cipőt sem veszed meg ameddig ki nem próbáltad! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43503) madgie válasza TaylorPro (#43501) üzenetére


madgie
titán

Majd gyere vissza, ha tudod mi az az elektronika, panelvezérlés, deltaE, meg hasonlók.

(#43504) KAMELOT válasza madgie (#43503) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt jól megmondtad! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43505) madgie válasza KAMELOT (#43504) üzenetére


madgie
titán

Hát na, a Dellbérencek ilyenek... várjál, mi előtt ülök most is? :))

(#43506) mobal válasza Isual (#43447) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi a választ! Igazándiból akkor lehet az lesz, hogy most egy, és esetleg később még 1. Ha azt mondod eladható 35k körül a jelenlegi (az enyém olyan patika állapotú, hogy még a Dell logón levő fólia is rajta van).

Kérdés, hogy mennyire kifutó termék, még egy fél - háromnegyed éven belül lehet-e majd kapni.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43507) Zozzer888 válasza TaylorPro (#43488) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Köszi a választ!:)Maradnék a 22"nál (valós 21,5) mert így kb ugyanolyan magas mint a mellette lévő 4:3-as LCD. Olvastam teszteket és láttam hogy újabb benne a panel, nem tudom megéri-e a difit, bár +3e és ez azonnal lenne raktáron az se mindegy.( Tavaly vártam így, berendelt obira, borzasztó idegölő volt...majd hozzunk...jövőhéten tuti jön...pénteken biztos...tuti...ááá izé....hétfő...)

Két dolog piszkál:
-méret: a nagyobb tényleg kicsivel olcsóbb, de kb 1cm-et nyernék magasságban az nem olyan sok szerintem. Kicsit elbizonytalanodtam 22 vs 23 ügyben, a 22 mellett erős érv, hogy így nem lógna ki nagyon, meg hosszában sincs olyan sok helyem azért, bár az a pár cm...

-állvány: nagyon rosszakat írnak az állványáról, bár szerintem a mostani monitorom is (ami párja lesz a dual rendszerben) elég "mozgékony" de nem nagyon lökdösöm az asztalt, sose zavart. (Belinea, ehhez nagyon hasonló )

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#43508) Isual válasza mobal (#43506) üzenetére


Isual
veterán

Akkor pontosan miből is veszel most egyet? :)
Patika állapotú most többet ér, mint 35k, az megér 40-et. De később (évek múlva) is meg fog érni szerintem 30-35-öt, amíg egy új Dell 23-as 50 fölött marad.

Általában szokott lenni 2311, 1 év múlva is lesz szerintem, persze ritka a patika állapotú, kevesen vigyázunk így a monitorunkra (anno az én U2211H-on is rajta volt a fólia, úgy adtam el).

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43509) mobal válasza Isual (#43508) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

U2311H eladásra került, és kettő U2312HM meg jön. Monitor az nálam olyan dolog, hogy ne tapizzuk csak nézzük, szeretek rá vigyázni.

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43510) Isual válasza mobal (#43509) üzenetére


Isual
veterán

Gyorsan megváltál a 2311-től, mennyiért adtad el? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43511) mobal válasza Isual (#43510) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kicsit félreérthető, szóval ezt tervezem... bocsi! De az általad leírt ár körül tervezem belőni. :)

Került → kerül akart lenni, elnézést! :D

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43512) fLeSs válasza fLeSs (#43490) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kiderült, hogy az OSD-ben a "Black level" menü high-ra volt téve. Átállítottam Low-ra, és a kép most tök ugyanolyan, mint az U2713HM-en. Így már tetszik.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43513) Zoltn


Zoltn
senior tag

Megtörtént amitől féltem! :(((
Egy ideje olvasgatom a fórumot, cikkeket monitorteszteket.
Egy fórumtárs szavaival élve döntésképtelenre olvastam magam!

Szükségem van egy monitorra 100k körül.

Jétékra (BF4, WOW), hobbi fotósként fotószerkesztésre használnám. Max 23-as méretig.
Most az Eizo Foris a befutó jelenleg, de félek az meg színhelyességben nem megfelelő. :W
A Dell U2414 ami nagyon tetszik még, de arról meg semmi teszt nincs, hogy milyen gyors lenne.

Mit vegyek? :U

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#43514) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Valakinek van valami otlete hogy miert kek-halalozik minden jatek amikor 120/144 Hz-en megyen ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43515) Asbee válasza MiklosSaS (#43514) üzenetére


Asbee
veterán

Nagyobb a terhelés és valami tuning nem stabil? Kékhalál kódja?

(#43516) madgie válasza Asbee (#43515) üzenetére


madgie
titán

(#43517) Asbee válasza madgie (#43516) üzenetére


Asbee
veterán

Itt ez jogos. :D

(#43518) MiklosSaS válasza Asbee (#43515) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

ez a kod : 0x0000003B

A tuning mostanaig atom stabil volt. Semmi baja nem volt, minden tokeletesen mukodott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43519) Asbee válasza MiklosSaS (#43518) üzenetére


Asbee
veterán

Tipikus kevés proci fesz, de ne itt beszéljük meg. :)

(#43520) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Sziasztok,

Új monitort keresnék és a legfontosabb szempont a színvisszaadás lenne mivel mostanában leginkább fotós utómunkára használom a gépet (hobbi szinten), ha néha játszok akkor stratégiajátékokon, de a játék nem fontos szempont amúgy sem.

Ami fontos, hogy 24 colnál nagyobbat szeretnék mivel a 24"-es HD felbontású monitoromat picinek érzem (azonkívül hogy igen rossz a színvisszaadása). Talán 27"-28" környéke lehet érdekes. Mivel oldalirányban van az ablak mögöttem pedig a lámpa, így matt megoldások érdekelnének.

Mit ajánlanátok ha csak a képminőség számít, az ár nem? (a pénzt összegyűjtöm mert nem SOS a dolog).

Bazsy

(#43521) yodamastah válasza Bazsy (#43520) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha az ár nem számít akkor Eizo Coloregde vagy NEC P sorozat.

(#43522) Isual válasza Bazsy (#43520) üzenetére


Isual
veterán

Ha a pénz nem számít, akkor úgy 6-700 ezerig ezt [link] nagyon semmi nem üti ki a nyeregből.

De kezdjünk egy U2713HM-mel árban és azzal, hogy kell-e a széles színtér?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43523) yodamastah válasza Isual (#43522) üzenetére


yodamastah
őstag

Egész jó az ára....

U2713HM ... van már ebből crosshatch mentes? Vagy ilyenekről ne is álmodjak? :)

[ Szerkesztve ]

(#43524) KAMELOT válasza Bazsy (#43520) üzenetére


KAMELOT
titán

EIZO EV2736WFS mehet az a legolcsóbb az összes közül.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43525) Isual válasza yodamastah (#43523) üzenetére


Isual
veterán

Verhetetlen cucc. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43526) Bazsy válasza Isual (#43522) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Na jó akkor mondjuk úgy fogalmazok, hogy olyat keresek ami az én hobbi fotós igényeimhez tökéletes de mondjuk egy profi egész nap ezzel dolgozó fotós még találhatna benn kivetnivalót.
A színtérben annyi lenne az igényem, hogy azért ugyanazt lássam a monitoron amit a fotónyomtatómból kijövö képen. (Canon MG6350). Nem lenne az sem baj ha gyárilag kalibrált monitort vehetnék, mivel nem magyarországon élek és itt komoly ára lehet egy kalibrálásnak :)

Bazsy

(#43527) yodamastah válasza Bazsy (#43526) üzenetére


yodamastah
őstag

"ugyanazt lássam a monitoron amit a fotónyomtatómból kijövö képen"

Sajnos ez nem olyan kis feladat mint amekkorának tűnik :)

(#43528) KAMELOT válasza Bazsy (#43526) üzenetére


KAMELOT
titán

EIZO CX270 vagy CG276

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43529) Isual válasza Bazsy (#43526) üzenetére


Isual
veterán

A hsz-ed első és második fele tökéletesen ellentmond egymásnak. Igy nem tudunk mit ajánlani.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43530) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#43489) üzenetére


kalozhun100
őstag

Erre válaszolna valaki?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#43531) Isual válasza kalozhun100 (#43530) üzenetére


Isual
veterán

Dell P2414H, U2412M (előbbi 16:9-es, utóbbi 16:10).

mod.: U2414H esetleg, ha kellenek a plusz csatlakozók a P2414-hez képest. LG E63 szériát is megpróbálhatod, ha nem zavar a gagyi műanyag és instabil talp, nehézkes OSD kezelés.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43532) kalozhun100 válasza Isual (#43531) üzenetére


kalozhun100
őstag

Más?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#43533) zack


zack
nagyúr

DELL P2714H tulaj lettem. :DDD
Miért váltottam LG-ről? Történt pár hete, hogy elkezdett a 277L furcsaságokat produkálni. Lekapcsolgatott a monitor, és az OSD menü magától, 2-3 másodpercenként előbukkant, majd eltűnt. Rájöttem, hogy ha a 220V-ból ki-be dugdosom, akkor egy darabig működik, amivel áthidaltam azt az időszakot, amíg visszajut a monitor Hexaa-hoz. A csere monitor (szintén 277L), működött rendesen, de olyan bevilágítása volt, hogy elbizonytalanodtam, hogy merjek e bevállalni 277L-ből egy másik példányt, amit mint kiderült nem is tudnának adni mert 27EA63V váltotta le a 277L-t.
Itt 1-2 apróságban még rosszabbul is jártam volna (input lag) mint egy 277L-el, így nem maradt más, maradt a DELL P2714H. 11k drágább mint a 277L, és 14k-val több mint a 27EA63V.

Elhoztam a DELL-t természetesen "pixelgarancia+kalibrálás" szolgáltatással. Az első kibontott doboz pixelhiba mentes volt, de azért a véletlenre nem akartam bízni. Pár ezer forintot mindenképpen megér ez a szolgáltatás, a kalibrálás jelentőségéről pedig már sok szó esett. Miután végezett old_artist a kalibrálással, go haza.

Mivel objektíven próbálok véleményt alkotni amennyire lehet, az első benyomásaimat leírom a 277L-hez képest.

Pozitívumok:

Minőségibb anyagok, és összeszerelés, masszívabb talp megoldás. Pivot mód, széles spektrumban állítható magasság, illetve dőlés szabályozás. Fizikai gombok, az érintős megoldás helyett. Első pár óra elteltével (ami még változhat) természetesebb színeket látok. Ami miatt erre a monitorra esett a választásom (ideális gamer monitor alacsony input laggal), azt egyelőre Battlefield 4 multiplayer-ben nem érzékelem LG-hez képest, de nem játszottam sokat, csak kipróbáltam, tehát még ez is változhat.
A menü rendszer átgondolt, könnyebben kezelhető.
A DELL garanciája szerintem az egyik legjobb (ha nem a legjobb), ami nyugodtsággal tölt el a használat alatt.
A PWM mentességet azért hagytam utoljára, mert bár jó a szemem, én nem érzékelem ennek a tulajdonságnak az előnyeit, illetve az LG-nél a hátrányait. Biztos jobb ez, nem vitatom, de ha nem érzékelem, akkor nem lehet túl nagy pozitívum.

Negatívumok:

Az eddigi legnagyobb negatívum számomra, a HDMI csatlakozás hiánya. Kicsit bonyolulttá teszi az összekötést, mert a VGA-n 4x mini DP és 2x DVI csatlakozás van. DVI-DVI kábelem nincs itthon, tehát ideiglenesen DVI-HDMI kábellel oldottam meg a monitornál átalakítva, amíg nem lesz DP-Mini DP kábelem. Kaptam hozzá egy rakat kábelt, de "ha már lúd, legyen kövér" alapon csomagolhattak volna hozzá egy Mini DP-DP kábelt is, főleg azért mert a VGA gyártók a mini DP csatlakozást preferálják.
A másik amiben az LG jobb volt, az a dizájn. Nagyon eltalálták hogy a káva egy síkban van panellal. Esztétikusabb, modernebb hatású, mint a DELL megoldása.
Végül pedig megemlíteném a maszkolást. Az LG által használt technológia nagyon túlmutat a DELL által használt maszkoláson. Itt nincs az az érzésem, hogy "rám ugrik" a tartalom a képernyőről.

Összegzés:

Pár óra használat után azt mondom, egy minőségibb, átgondoltabb, jobban összerakott darab a P2714H, remek képminőséggel, és extra funkciókkal (magasság, dőlés, pivot).
Hiába alkalmaznak remek megoldásokat a LG 277L-ben, valami hiányzik még belőle ami ahhoz kell hogy méltó ellenfele legyen a P2714H-nak. Elsősorban minőségibb anyaghasználat, és összeszerelés, és nem utolsósorban egy nagyvonalúbb szervizháttér hiányzik az LG repertoárjából, dehát itt van az, hogy miért 12-14k drágább a DELL, és nem csoda ha azt érzem megérte, és hogy jól választottam. :K

Itt is köszönet a Monitorguru-nak a páratlanul korrekt garanciáztatásért, és gyorsaságért!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43534) yodamastah válasza kalozhun100 (#43489) üzenetére


yodamastah
őstag

Benq bl2411pt. Bár ez inkább 80 bruttó. De ár/teljesítményben egészen jó. Van itt egy nálam, nyúztam pár hétig és bár lehet nem tartom meg (lett helyette W2420R), de azt kell mondjam nehéz bármibe is belekötni ezen az áron.

Nagyon jó a gyári srgb kalibáció, jól reagál a beállítás változtatásokra (pl: grayscale trackig szép marad a fehér pontot állítva). Az alsó tartományba kellett csak kicsit belenyúlni (csukódik kicsit azu alja) és kb ennyi. Benq ide vagy oda ez jól sikerült darab. (csak egy példa: színhőmérséklet homogenitásban szinte tökéletes, ver minden eddigi monitoromat, igaz lehet ez csak mázli )

[ Szerkesztve ]

(#43535) Bazsy válasza Isual (#43529) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Na akkor pontosítok a definíción egy fotós (Canonos) példával, hogy egyértelmű legyen mire gondolok:

Az átlag turista valami kompakt géppel rohangál, elégedett vele és boldog.
A hobbifotós mondjuk valami 500-700D-vel vagy 1000-1100D-vel rendelkezik és szintén elégedett.
Akinél ez a hobbi már komolyabb szinten van, de nem a fotózás a munkája az egy 7D-vel vagy fullframe-en 5D-vel kattogtat, amivel amúgy sok profi fotós is elvan még ha fotózásból él is.
És akkor vannak a profik akiknek a fotóit a (National Geographicban látod pl.). Na ők 1D-t használnak.

Na most ha nekem ezt le tudod fordítani monitortípusokra akkor nekem egy 5D színvonal kéne. Ha ez az amit korábban linkeltetek akkor ez van és még picit gyűjtögetek, de sajnos nekem nehéz belőni ezt a szintet, ezért kérek segítséget. :)

Bazsy

(#43536) superg válasza zack (#43533) üzenetére


superg
senior tag

Azért is nem látod a pwm free különbséget mert nincs is.A Dell P2714H is pwm-es :)

(#43537) zack válasza superg (#43536) üzenetére


zack
nagyúr

Jah. Az más. Azt az infót kaptam, hogy PWM mentes. :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43538) kalozhun100 válasza yodamastah (#43534) üzenetére


kalozhun100
őstag

Kinézetre nem tetszik :P

Samsung Galaxy S7 Edge

(#43539) madgie válasza Bazsy (#43535) üzenetére


madgie
titán

Nagyon leegyszerűsítem a ténát, de itt egy skicc, miért nem lesz jó neked egy sima sRGB-s monitor, ha ennyire fontos a nyomtatott színhűség:

Mondjuk azt hozzátenném, hogy a monitort és a nyomtatót is kalibrálni kell ez esetben. Gyakran, jó szerszámmal, jó szakemberrel,

(#43540) yodamastah válasza kalozhun100 (#43538) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem olyan vészes. Htározottan rondább mint a Dell, de élőben emegy. El kell dönteni hogy szobrot akarsz venni vagy egy jó monitort. Ha mindketőtt, akkor az EIZO az általában szép és jó :D

(#43541) kukulec


kukulec
őstag

helló, ezzel a monitorral van valakinek tapasztalata, véleménye?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#43542) Isual válasza Bazsy (#43535) üzenetére


Isual
veterán

Ehhez a minimum akkor egy Dell U2713H és műszeres monitor-és nyomtatókalibrálás, szakember által. Dell U2713H után NEC PA271w vagy PA272w-t ajánlanék. Előbbit, ha beszerezhető arrafelé. De valószínűleg a Dell és a megfelelő kalibráció is már nagy előrelépés lenne neked-

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43543) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Kicsit átlapoztam a topicot és azt vettem észre, hogy előszeretettel ajánljátok a DELL-eket, na meg az állványa is stabilabbnak tűnik mint a kinézett LG-n.

előzmény

Szóval most három monitor "játszik":

LG_IPS_22EA53VQ-P

LG_22EA63V-P

DELL_S2240L

Szerintetek?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#43544) Isual válasza Zozzer888 (#43543) üzenetére


Isual
veterán

E63 vagy Dell.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43545) Prof


Prof
addikt

Mit szoltok egy 39 colos 4K TV-hez monitorkent 400 dollarert, programozasra, tervezesre, netezesre, filmnezesre, kicsi jatekra Seiki SE39UY04 ? Eleg jok az ertekelesek.
A 30Hz 4K-ban tenyleg annyira gaz?
(FullHd-ban 120 Hz)

[ Szerkesztve ]

(#43546) schawo válasza Prof (#43545) üzenetére


schawo
titán

30Hz monitornak egy vicc. Az egérkurzor szaggatásától hamar kapsz olyan agybajt, hogy mire észhez térnél, mehetsz le a földszintre a minitor darabjaiért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43547) Prof válasza schawo (#43546) üzenetére


Prof
addikt

Ezt hittem a 100Hz CRT utan 60 Hz LCD utan is es meg se ugyanaz volt mint a 60Hz CRT. Mar a 85Hz-tol is rosszul voltam.
Lehet elbatyogok valami boltba megnezni.
Ez a csoka [link] meg 1300-ert vette az 50 colost, (ami most 600 az Amazonon amivel mellesleg versenyez a sima FullHD TV arakkal is lol)
Igaz filmekre hasznalja ahogy nezem.

[ Szerkesztve ]

(#43548) schawo válasza Prof (#43547) üzenetére


schawo
titán

A CRT -> LCD váltás az teljesen más miatt nem zavaró. De itt LCD helyett lesz LCD.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43549) Prof válasza schawo (#43548) üzenetére


Prof
addikt

Igen azert vagyok kivancsi mit jelent a gyakorlatban az LCD 30 illetve 60Hz kozotti kulonbseg. Bar elvileg a kovetkezo negyedevben mar jonnek a hdmi2-es modellek. Valoszinu ezert is akciozzak.

(#43550) madgie válasza Prof (#43549) üzenetére


madgie
titán

Próbáld ki, tévére kiküldthetsz most is 24 Hz-t, mozgasd az egérkurzort, tegyél be világos háttérképet stb.
Na a 30 Hz sem sokkal jobb.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.