Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) d@minator válasza Narakh (#43698) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem a nappaliban van a TV-m de a múltkor a hálóban akartunk filmezni ezért bevittem a monitort az ágy végétől olyan 70 cm-re volt és kevésnek találtam a 27"-t. Inkább egy 80cm képátló lenne ideális erre a célra. (Ugye a filmek nem 16:9-esek.)
Miegyébre jó a 27" játékra meg meg kell szokni. Főleg 19" után lesz először szokatlanul nagy. :)

(#43702) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

Eizo FS2333-BK 58,4 cm erről mik a vélemények?

(#43703) Isual válasza Jonahun79 (#43702) üzenetére


Isual
veterán

Nem rossz.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43704) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nálunk az aprón árul valaki ilyen szép monitort. NEC PA272W 850euro 255 000ft. Majdnem, hogy tiszta új!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43705) Narakh válasza d@minator (#43701) üzenetére


Narakh
senior tag

Nyolcvan centis tévé volna az ideális, való igaz, de azt sajnos már nem fedezi a keret. Újabb ösztöndíj meg isten tudja, mikor lesz.

Kiküldeném én a képet a régi kis analóg tévére is, de az meg, amennyire olvastam, nagyon problémás, ha egyáltalán működik. Így viszont kompromisszumos megoldást kell találnom, hogy a kütyü árban is beleférjen, és tévének is jó legyen (no meg, ha lehet, monitornak). :)

Talán úgy másfél-két méterre ülök a képernyőtől, gyakran - például böngészés közben - azon kapom magam, hogy közelebb hajolok.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43706) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

A monitor guru-nál is igényesen kalibrálnak? Őket még nem láttam ajánlva. Vagy konkurencia? :D

(#43707) Zozzer888 válasza Narakh (#43705) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ennyit tudok segíteni méret ügyben: LINK

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#43708) schawo válasza Ashenvale86 (#43706) üzenetére


schawo
titán

hexaa a Monitorgurunál van. És igen, igényesen kalibrálnak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43709) Djsaba válasza Ashenvale86 (#43706) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hogyan lehetne, nem igényesen kalibrálni? Talán ha ingyen kéne végezniük, akkor hagyján, de ezt gép végzi, nem emberi szemmel, vagy hogy mondjam, (hát most fáradt vagyok, csak félig csinálom b'meg :)) )

(#43710) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok! :R
A közeljövőben szeretnék vásárolni valami ilyesmit [link]!
Azért így fogalmazok, mert tanácstalan vagyok. :O Videók, filmek mennének rajta, és persze játék! FPS általában, tehát kell a jó reakció. Néztem pár TV-t is hogy még zavarosabb legyen az összkép. :)) A méret fontos, a HD kell, HDMI nem lenne rossz, és az elviselhető (30 körüli) ms is jó lenne. A képfrissítés gondolom 85.000.-ből (persze van egy kis +-)nem ugrik 120 Hz-re, de ezt bevállalom! :K Javaslatok?

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#43711) Ashenvale86 válasza Djsaba (#43709) üzenetére


Ashenvale86
tag

Én nem értek hozzá. Sosem csináltam, még csak nem is láttam ezt a folyamatot. A pénzemet meg áttekintve kezelem. Nem mindegym hol hagyom azt az összeget, amit jövőhónapban kiadok 1 monitorért. :)

[ Szerkesztve ]

(#43712) Narakh válasza Zozzer888 (#43707) üzenetére


Narakh
senior tag

Majd tesztelek apám 32"-os tévéjével. :)

Mindenesetre köszönöm! És persze szívesen veszem a további monitorjavaslatokat is. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43713) madgie válasza Djsaba (#43709) üzenetére


madgie
titán

Pedig bizony el lehet könnyen b@szni egy kalibrációt, ha nem ért hozzá az ember...

(#43714) Isual válasza Djsaba (#43709) üzenetére


Isual
veterán

Lehet nem igényesen kalibrálni. Sokkal könnyebb úgy csinálni, mint rendesen. ;)

(#43706) Ashenvale86: Természetesen igényesen kalibrálnak, csak más műszerezettség, metodika mellett. Oázis esetében itt pontosan le van írva ők hogy csinálják.

(#43704) KAMELOT: Uhhh. Ajándék. :K SV 231-em volt annyi újonnan.

(#43705) Narakh: Én meg ennyit - [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43715) KAMELOT válasza Merula Alba (#43710) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43716) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Na egy hét tesztelés után azt kell mondjam, hogy teljes mértékben meg vagyok elégedve a monitorral. P2314H
Monitorgurutól rendeltem, kalibrálással. A boltnak egy 5-ös a gyors munkáért és szállításért! A monitor egyszerűen tökéletes! Film, játékok és netezés közben is tökéletes. BF4, Ghosts, Dirt3, Crysis, Crysis 3, Metro2033, BF BC2. Mosodást vagy egyéb rendellenességet nem tapasztaltam. Filmeknél is tökéletes! IPS glow: A bal alsó sarokban kicsit látszik, de koránt sem zavaró szerintem! Az, hogy a monitor minden irányban forgatható, dönthető csak hab a tortán! Összegezve: 10/10 Aki ilyen monitoron gondolkodik annak bátran ajánlom! Köszönöm azoknak is akik ajánlották! :R :)

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#43717) Zanik válasza Ashenvale86 (#43706) üzenetére


Zanik
addikt

Guru-nál és Oázis-nál is igényesen kalibrálnak, szinte mindegy melyiküknél veszed/kalibráltatod. Én pl. csak azért Oázis-tól szereztem be a monitort, mert bátyámnak van ott ismerőse. Meg az előző Dell-em is tőlük volt. Meg az iPad-em. Meg még pár dolog... :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43718) Narakh válasza Isual (#43714) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm!

Van esetleg olyan hely, ahol érdemesebb vásárolni (BenQ GW2760-t feltételezve)?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43719) Zanik


Zanik
addikt

off: ezért az árért best-buy használt monitor: Dell 2209WA

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43720) Isual válasza Zanik (#43719) üzenetére


Isual
veterán

vagy méginkább ez: [link]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43721) gyetvai19 válasza Isual (#43720) üzenetére


gyetvai19
tag

A kérdés, hogy hibátlan-e :D

(#43722) BomiBoogie válasza gyetvai19 (#43721) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért ne lenne az? :)
Attól még, hogy használt.

(#43723) orsolyanora


orsolyanora
csendes tag

Sziasztok! Monitor vásárlás előtt állok és szívesen fogadom a jó tanácsokat és a segítséget. Az első kérdésem az lenne, hogy mennyire van értelme az IPS panelnek? Próbáltam utána olvasni és azt találtam, hogy azon kívül, hogy ennek a legjobb a belátási szöge (ami szerintem azért fontos, hogy pl. ágyból nézve is jól lássuk a filmet) még az az érv szól mellette, hogy jobbak a színei, de itt ezzel vége is. Ha nem így van akkor nyugodtan javítsatok ki! Én igazából csak játékra használnám a monitort és maximum 100.000 Ft-ot szánok rá. Akkor mit ajánlanátok? Akkor is az IPS-t vegyem? Mert a saját véleményem szerint nem igazán való játékra a magas ms (válaszidő) értékek miatt. A LED-nél vannak ugye ezek az újak, amik magasabb MHz-en futnak, de úgy tudom, hogy a videokártyák nem képesek olyan gyorsasággal képet alkotni, ha játékról van szó, hogy ez ne járjon képromlással. Szóval nem tudom van-e értelme nagyobb MHz-en futó monitort venni. A régi monitorom az 59 MHz-en futott és meg voltam vele elégedve, de nem tudom milyenek lehetnek az újabbak, mint pl. a 120 MHz-es. Ebben segítsen nekem valaki. Ezen kívül annyi az igényem, hogy 24”-os legyen, mivel a többi paraméterre még nem tudom mit ajánlotok. Előre is köszönöm a segítséget!

(#43724) Isual válasza gyetvai19 (#43721) üzenetére


Isual
veterán

3-5000 órásak, ami egy gyenge-közepes használatot takar, úgyhogy azt hiszem 100k-ig nem kérdés, hogy mi a legjobb monitor, ráadásul 1 év garival. Persze főleg olyanoknak, akiknek kell a wide gamut. Utóbbi 5 év legjobb monitora szerintem ár/tudás, teljesítményt tekintve.

(#43723) orsolyanora: Alapvető hiányosságokkal kell, hogy szembesítselek sajnos. Első nekifutásra olvasd el az összefoglalót és az ott linkelt cikkeket, leírásokat. Utána jöhetnek diszkrét kérdések, de sokmindenre választ kapsz (pl, hogy miért nem sok a 8 ms-os válaszidő IPS-eknél játékra és hogy itt Hz-ek vannak, nem MHz-ek).

Mindettől függetlenül a Dell P2414H / U2414H lesz a te monitorod. :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43725) BomiBoogie válasza orsolyanora (#43723) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Legjobb a belátási szöge (ami szerintem azért fontos, hogy pl. ágyból nézve is jól lássuk a filmet) még az az érv szól mellette, hogy jobbak a színei, de itt ezzel vége is

Meg is magyaráztad, miért jobb, ezek igen jelentős különbségek!

Próbálj meg egy IPS után leülni egy vacak TN paneles laptop elé. Ha kicsit elfordítod a fejed, már kifordulnak a színek is. Borzalom. :W

[ Szerkesztve ]

(#43726) Ashenvale86 válasza orsolyanora (#43723) üzenetére


Ashenvale86
tag

Szia!

A dell p2414h /amilyet én is venni készülök/ g2g táblázati adatai összehasonlítva más monitorokéval:

[link]

A tftcentral.co.uk-ok találsz róla részletes angol leírást. de sok magyar teszt is készült róla. Asszem oázis.hu-n van egy szép összefoglaló dell monitorokról. Am youtube-on van 2 gameplay, abból az egyik hasznos kb. Azt sasold meg. Engem meggyőzött.

A képet vagy akármi mást be lehet rakni spoilerbe?

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#43727) Isual válasza Ashenvale86 (#43726) üzenetére


Isual
veterán

tftcentralról még mindig nem lehet dirketbe képet linkelni. mentsd le, töltsd fel és úgy rakd be, ha akarsz onnan valamit. ja és oaziscomputer.hu a helyes url.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43728) zack válasza Isual (#43724) üzenetére


zack
nagyúr

Én is baromi elégedett vagyok a kalibrált P2714H-val. Remek választás volt! :C

Köszönöm a Monitorguru-nak, a remek garanciális ügyintézést! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43729) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Érdemes vajon egy VGA kimenetes notebookhoz átmenetileg csatolni egy tisztességes FHD monitort (VGA-DVI átalakítóval értelemszerűen), vagy annyit romlana a képminőség, hogy nem érdemes ezzel vacakolni?

(#43730) Isual válasza BomiBoogie (#43729) üzenetére


Isual
veterán

Átmenetileg megteszi, azért a használhatatlanságik nem romlik ilyenkor se a képminőség, de tartósan ma már elavult és valóban rosszabb. Átmenetileg belefér.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43731) BomiBoogie válasza Isual (#43730) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. Már csak az a kérdés, érdemes-e egyáltalán ilyen kábelt venni, mert ha horror ára van, akkor inkább vár az ember.

(#43732) Isual válasza BomiBoogie (#43731) üzenetére


Isual
veterán

Ha csak VGA kimenet van a laposon és nincs HDMI, akkor minek átalakító? VGA-VGA kábel oszt' jónapot! Azt adnak is az U-P szériához.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43733) zack válasza Isual (#43732) üzenetére


zack
nagyúr

Jobban is jár ezzel a megoldással, mert a VGA-DVI kábelnél analógból csinál digitális jelet, ami nincs jó hatással a képminőségre.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43734) BomiBoogie válasza Isual (#43732) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, akartam is írni, hogy egyelőre csak az U2312HM-et akarom "visszakapni". :K :)
Viszont megnéztem, annak is van VGA kimenete, szóval elég egy VGA kábel.

Zack, köszi neked is.

(#43735) Isual válasza zack (#43733) üzenetére


Isual
veterán

"VGA-DVI kábelnél analógból csinál digitális jelet" - Igen? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43736) Djsaba válasza madgie (#43713) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hmm, azt hittem nem ennyire körülményes..

(#43737) vond válasza zack (#43733) üzenetére


vond
MODERÁTOR

DVI-D (digital only)
DVI-A (analog only)
DVI-I (digital and analog)

;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43738) Narakh válasza vond (#43737) üzenetére


Narakh
senior tag

Tudom, nem ide vág, de a megfelelő topikban nemigen jön válasz: lehetséges DVI-I, DVI-D, HDMI, Display Port kimenetekkel bíró videokártya képét passzív/aktív megoldással, átalakítókkal, kábelekkel, bármivel egy képcsöves tévére varázsolni, hogy élvezhető is legyen, vagy barátkozzak csak tovább a nagyobb monitor gondolatával? :F

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43739) vond válasza Narakh (#43738) üzenetére


vond
MODERÁTOR

DVI-ból és/vagy VGA-ból szerintem lehet RCA-t varázsolni, és talán nem is olyan bonyolult.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43740) vond válasza Narakh (#43738) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Amúgy meg szerintem egy 26-27"-es IPS paneles LG Personal TV lenne talán a legmegfelelőbb Nektek. Jó panel, elég nagy képátló és felbontás, beépített tuner, távirányító, és még akár PC nélkül (pendrive-ról, vagy külső vinyóról) is alkalmasak filmnézésre. 65-70 ezer környékéről indulnak...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43741) Narakh válasza vond (#43740) üzenetére


Narakh
senior tag

A 27"-os legolcsóbban nyolcvanöt ezresért hozható haza. Az már csúnyán kívül esik a büdzsén. :(

Nyolvcan magasságában már harminckét colos, S-PVA paneles tévét kapni.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43742) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Monitorváltáson gondolkozok egy ideje, elég sokat ülök a gép előtt, most egy BenQ GL2250 monitort használok és szeretném picit a szemem is óvni, illetve akkor minőségi monitort nézzek... Főleg ArchiCAD tervezésre, netezésre, filmezésre, és ritkán photoshop-ra használom a gépet, játék szinte elhanyagolható. Még nincs kőbe vésve de az 50k+- árkategóriát jelöltem meg magamnak.
Mit tudnátok ajánlani? Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#43743) vond válasza Narakh (#43741) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jogos. A 26-os indul 65-ről, de az meg csak 1366x768 (ami TV-nek messzebbről még elmegy, de monitornak halál). Akkor újonnan marad a VA-s Benq GW2760, vagy alighasználtan egy S-PVA-s Dell 2709W, vagy egy IPS-es LG IPS277L. Aztán max. később veszel hozzá egy STB-ot...

(#43742) xtevo: Mennyi az az 50k+-? :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43744) #67688960 válasza vond (#43740) üzenetére


#67688960
törölt tag

amva jobb filmre

(#43745) Narakh válasza vond (#43743) üzenetére


Narakh
senior tag

STB sajnos kábeltévé miatt csak az UPC sajátja működne, no meg állandóan átdugdosni nem volna sok kedvem.
Ha monitor lesz a vége, beszerzek valami régebbi tunerkártyát. Az analógon bejövő csatornakínálat bőven elég. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43746) xtevo válasza vond (#43743) üzenetére


xtevo
őstag

50-60k úgy értem. Kevesebb lehet, több ne nagyon. :DDD

(#43747) Zanik válasza xtevo (#43746) üzenetére


Zanik
addikt

Dell U2312HM vagy Dell P2414H.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43748) vond válasza xtevo (#43746) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gondolom 68 ezerért egy Dell U2412M már nem férne bele, ugye? Pedig a CAD, meg a PS miatt ez lenne a legjobb. Olcsóbban meg ott van az U2312HM, a P2314H, meg a P2414H, s így marad pénzed kalibráltatni is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43749) Narakh válasza vond (#43743) üzenetére


Narakh
senior tag

Valószínűleg a BenQ lesz a vége, hacsak valami csoda folytán nem akad pénz 32-es tévére - bár talán még akkor is, ha már így egy füst alatt a PC-képernyő is le van tudva.
Picit tartok még a mérettől, a 32"-os tévé baromira nem volt kényelmes. Persze a 27" kisebb, de a 19-hez képest akkor is ólajtó.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43750) vond válasza Narakh (#43749) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most akkor nagyobbat akarsz, vagy nem? :P

Egyébként magasságban nem sok különbség lesz.
Viszont szélességben annál inkább. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.