Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Gombikácska


Gombikácska
tag

Sziasztok! :)
Melyik monitor ajánlottabb? Játékra lenne és néha-néha filmezésre olyan 80-20% arányban.

DELL UltraSharp U2414H
Dell P2714H

Igazából a 27"-es a filmek miatt lenne, de az érdekelne, hogy játékra mennyire ajánlott?

(#54002) Geresics válasza Gombikácska (#54001) üzenetére


Geresics
addikt

Milyen messziről nézed? Ha a szoba másik feléből nyomod, akkor 27", ha 1m körül, akkor a 24"

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54003) Geresics válasza Sobriety (#53978) üzenetére


Geresics
addikt

javaslom az összefoglaló elolvasását, és a Dell P2414H monitort! :) Ebből a keretből még egy kalibrálásra is futja talán, és mindenki boldog lesz! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54004) Gombikácska válasza Geresics (#54002) üzenetére


Gombikácska
tag

Akkor lehet, hogy a 24"-at célzom be. :)
Esetleg tapasztalatok/javaslatok a monitorral kapcsolatban?

(#54005) Geresics válasza sodokan (#53967) üzenetére


Geresics
addikt

Azt hiszem, a kérdés stílusával van a baj. Nem kell benyalni itt senkinek, de a "1: (#53923) sodokan re várom a válaszokat" nem túl barátságos mondat. Itt Te kérsz szívességet szakemberektől, akik ingyen adnak szaktanácsot, cserébe az a minimum, hogy nem közlöd a feladataikat... :(
"Általában mindennek jó alaposan utánajárok, de ebben a témában most a kedvem se olyan nagy hozzá, illetve időm sincs rá." Más is van ezzel így...

"59-60 cm-ről nézném"
22-24" között érdemes nézelődni

"~50k HUF a keret"
Összefoglalóban remek monitorokat ajánlanak

"azt is mondjátok meg, milyen csatlakozót kell használnom"
Milyen csatlakozó van a gépeden? Fordítsd el kérlek, és nézd meg! Ha nem ismered a csatlakozókat, adj egy linket, ahol mi megnézhetjük, és segítünk! Kérlek, ne nekünk kelljen még a te géped specifikációját is megkeresnünk!

(#53980) sodokan: "rendben, nézek magamnak monitort, nem kell tanácsolni"
Nem kell megsértődni azért, mert nem kaptál választ. Lehet, hogy a kérdéssel volt a baj, lehet, hogy a stílussal, és lehet, hogy csak elsikkadt a többi kérdés között...

(#53998) sodokan: "elsőválasz, köszönöm. és a HM?"
Ha már kapsz egy választ, és ilyen szépen megköszönöd, legalább gondold át a választ, amit kaptál!

u.i.: ne érts félre, nem bántani akarlak, csak segíteni próbálok

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54006) Geresics válasza Gombikácska (#54004) üzenetére


Geresics
addikt

Sajnos én nem vagyok igazi monitor-szaki, és nem szeretek olyan dolgokról észt osztani, amikkel nem találkoztam. Az U2414H-hoz sem volt még szerencsém, de ha visszanézed a korábbi hozzászólásokat, akkor sok hasznosat találsz róla! Pl.: DP-n "láncra" fűzhető (van DP kimenete). USB3.0, elég gyors játékokhoz, stb... :K
(Nem mindenki profi fórumos, ezért segítek: vagy beírod a keresőbe az "U2414H"-t, vagy Ctrl+F, és úgy keresel. Utóbbi szerintem kezelhetőbb, mert úgy láthatod a válaszokat is! :K )

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54007) Pocoktorok


Pocoktorok
újonc

Sziasztok! Én Ps4 felhasználó vagyok, és tönkrement az előző monitorom...szeretnék egy újat venni. Max. 50.000 forintot szánnék rá! Nem nagyon értek a monitorokhoz, hogy mit kell nezni amikor megveszed stb. Előre is köszi a választ :)

(#54008) sodokan válasza Geresics (#54005) üzenetére


sodokan
tag

köszönöm a segítséget
ellenben a kérdések nagy része amire válaszoltál már nem aktuális, mert mint mondtam választok magamnak, ellenben a lényegi kérdésekre miszerint 60Hz-nél van-e értelme 60-nál több fps-nek, illetve hogy tudok pontos információkat szerezni a laptop kijelzőjét illetően, még mindig rejtély számomra mivel az nem választás, hanem szakmai dolog, és nyilván azért nem a vv7 topicban kérdezem

a topic összefoglalót elolvastam, megnéztem
a csatlakozót is megoldottam, kell átalakítót venni ha nincs hdmi a monitoron és a laposon csak az van
és fogalmam sincs hogy mi az a gamut, bocsánat, hogy kérdezek (edit: ha ezt valaki véletlenül megválaszolja, legyen szíves annyit mondani hogy szebb lesz tőle a kép, vagy zöldebb, ne azt hogy a nem tudom milyen szaturációja ilyen meg olyan...)
és azért is elnézést, hogy nem barátságos kérdéseket teszek fel szaktopicban, szakembereknek

egyébként milyen egy barátságos kérdés? meghív egy sörre?

edit2: az a kérdés is nyitott, hogy ha valami pwm mentes az biztos jó-e a szemnek? (és nem a képcsöves monitorokra, hanem LCD-kre gondolok)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#54009) Gombikácska válasza Geresics (#54006) üzenetére


Gombikácska
tag

Ohh...tényleg a keresés, hogy ez miért nem jutott eszembe. :D :R

Ahogy vissza olvastam, gyakran ajánlották és nem nagyon volt rá panasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#54010) Télapó_


Télapó_
tag

Sziasztok!
Ha kalibráltatok egy monitort akkor az meddig marad meg?
Igaz az, ha újra rakom a wint akkor ismét kalibrálni kell?
Köszönöm a választ. :R

Üdv.

(#54011) Geresics válasza Télapó_ (#54010) üzenetére


Geresics
addikt

Használatfüggő, de állítólag 1-2 évente illene. Én nem hiszem, hogy ilyen sűrűn megteszem, de én nem is dolgozom fényképekkel...
A Win-reinstall miatt nem kell, csak újra be kell tölteni a színprofilt!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54012) Télapó_ válasza Geresics (#54011) üzenetére


Télapó_
tag

Köszönöm szépen a választ.
Szóval kapok a kalibrálásról egy színprofilt és azt használhatom.
Ez igazán jó dolog ezt nem is tudtam. :Y :R

Üdv.

(#54013) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok. Tegnap ota boldog tulaja vagyok egy P2314H monitornak. DP es VGA kabeleket kaptam hozza, de sajnos a videokartyamon nincs DP kimenet (HD4850) es a VGA ha jol tudom gyenge minosegu, analog kepet/jelet ad. Emiatt gondoltam ugy, hogy egy jo minosegu Hama DVI kabelt vasarolnek, s itt jon a kerdesem : a videokartyam 24+5 pines, a monitor pedig 24+1, gond lehet ha 24+1 pines kabelt veszek? Problemas lehet a videokartyanal, vagy semmi gondot nem okoz? (arra is gondoltam, hogy a DP kabelre vennek DVI atalakitot, de ugy tudom/olvastam talan jobban jarnek egy DVI kabellel).
Valaszaitokat nagyon koszonom elore is! :R

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#54014) Geresics válasza Snoop27 (#54013) üzenetére


Geresics
addikt

Látom sikerült a vásár! :C
A VGA minősége nem "gyenge", csak egyszerűen analóg! :DDD
A Hama viszont minden, csak nem jó minőségű (bár biztos lesz, aki rámváfol)! Javaslom, hogy menj be egy szám.tech.boltba, és ott kérj egy DVI-kábelt! :K
Mi a 4850-ed pontos típusa? Még jobb volna, ha belinkelnéd a gyártói honlapot! :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54015) d@minator válasza Snoop27 (#54013) üzenetére


d@minator
addikt

A 24+5 pinesen mennek az analóg jelek is amire semmi szükséged nincs.

(#54016) Geresics válasza Télapó_ (#54012) üzenetére


Geresics
addikt

Itt olvashatsz a kalibrálásról bővebben, itt pedig a színprofil beállításáról! :)
Ami még fontos, hogy megkapod a kalibrált színprofilt, és ehhez a monitort is kell általában állítanod (pl.: Kontraszt:50, világosság 30, R98, G100, B99-re - hasra ütött példák), és így lesz teljes a kép! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54017) Snoop27 válasza Geresics (#54014) üzenetére


Snoop27
őstag

Erre a kabelre gondoltam, illetve ilyen tipusu videokartyam van, ehhez kotnem a monitort. Ez is gyenge kabelnek szamit?

(#54015) d@minator : koszi! Akkor megfelelo szamomra a 24+1-es is, mar csak az a kerdes milyen tipus legyen.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#54018) Geresics válasza Snoop27 (#54017) üzenetére


Geresics
addikt

DVI-D Dual Link lesz a Te barátod (ahogy Te is linkelted)! :K
Itt egy kép, ami segít megismerni:

A gyártó kb. mindegy, egy kábelt talán még a Hama sem képes elrontani! Báár... :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54019) Snoop27 válasza Geresics (#54018) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszi, ez valoban sokat segit. Kaptam olcsobb darabokat is, apro penzert, de gondoltam inkabb vennek egy dragabb darabot, hatha szamit valamit, vagy nem? Sokan irtak, hogy erdemes VGA-rol valtani, szoval VGA es DVi kozt biztos nagy minoseg kulonbseg van, dehogy DVI es DVI kozt van-e azt nem tudom, de szeretnem a legjobbat kihozni ebbol a monitorbol.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#54020) Télapó_ válasza Geresics (#54016) üzenetére


Télapó_
tag

Köszönöm a kimerítő választ.
Ezek szerint megéri a kalibrálást megcsináltatni.
Már csak azt kellene eldöntenem, hogy milyen monitort vegyek.
Szeretnék egy 27" aminek a válaszideje nagyon jó és a felbontása is 2560x1440.
Csak az a gáz, hogy ilyen monitor csak a mesében létezik, mert én nem találok ilyet, pedig egy hete keresem szinte az egész munkaidőm ezzel telik.
Van pár jelölt azért: BenQ GW2765HT 118k
BenQ XL2720Z 134k
EIZO FORIS FG2421 145k
Samsung S27B971D 265k

Üdv.

(#54021) d@minator válasza Snoop27 (#54017) üzenetére


d@minator
addikt

Kis távolságra 1-3m bármelyik megteszi.

(#54022) Geresics válasza Télapó_ (#54020) üzenetére


Geresics
addikt

Ez az árkategória már messze túlszárnyalja az ismeretségi köröm, így tanácsot adni nem tudok.
Ha ebben az ársávban gondolkodnék, ez első márka, ami az eszembe jutna, az az EIZO, és megkeresném vele az Oázis, vagy a MonitorGuru szakértőit, mert tudom, hogy ők értik a dolguk (Brekk, Hexaa, Old_Artist). :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54023) Télapó_ válasza Geresics (#54022) üzenetére


Télapó_
tag

Nevetni fogsz, már gondoltam erre a megoldásra.
Szerintem is ez lesz a legjobb.
Azért nagyon köszönöm, hogy segítettél.
Kellemes napot. :R :K

Üdv.

(#54024) Snoop27 válasza d@minator (#54021) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszi, ebbol arra kovetkeztetek, hogy nagy kulonbseg nincs koztuk. Koszonom neked es geresics-nek a segitseget. Tovabbi szep napot!

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#54025) Isual válasza Geresics (#54016) üzenetére


Isual
veterán

"Ami még fontos, hogy megkapod a kalibrált színprofilt, és ehhez a monitort is kell általában állítanod (pl.: Kontraszt:50, világosság 30, R98, G100, B99-re - hasra ütött példák), és így lesz teljes a kép! :K" - Ha elolvasod, amit linkeltél, akkor ez nem így van. Egyrészt az Oázis ahol lehet szerviz menüben állítja a fehéregyensúlyt, amihez nem csak nem kell, nem is tudsz nyúlni, pont azért, hogy nehogy elpiszkáld. Másrészt meg ha az OSD-ben állítják a gain-eket, akkor az adott bemeneten az már be lesz állítva, s csak akkor kell neked manuálisan azt beállítani, ha más bemeneten használod a monitort, mint amire kalibrálták.

(#54020) Télapó_ : Dell U2711 pocsék mindegyik monitor, amit nézegetsz. Nem tudom megvan-e még a 2711, de egyrészt azt én megtartanám, ha nem, akkor U2713HM, U2713H jó alternatívák, vagy ASUS-tól még van pl PA279Q, ami kiváló monitor, jobb is mint a 2713H

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54026) Geresics válasza Isual (#54025) üzenetére


Geresics
addikt

Jogos, úgy kellett volna írnom, hogy "ahol nem lehet szerviz menüben állítani..." :R
Nekem a P2414H-t pl. így kalibrálták. Mire fél nap múlva hazaértem vele, már el is felejtette a monitor, szóval újra be kellett állítanom...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54027) Télapó_ válasza Isual (#54025) üzenetére


Télapó_
tag

Az Dell U2711 már sajnos nincs meg mert betörtek a házamba és azt is elvitték.
Imádtam.
A PA279Q az nem csak nvidia karinval megy?
Nekem 7870-em van.
A többit megnézem.
Köszönöm a véleményed. :R

Üdv.

(#54028) Télapó_ válasza Isual (#54025) üzenetére


Télapó_
tag

Még ezt néztem ki: EIZO FORIS FG2421
AV panel, de nem rossz csak az a gáz, hogy nem 27". :W
A DELL Ultrasharp U2713HM nem sok a 8ms válaszidő??

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#54029) Fichtner


Fichtner
tag

Üdv.

Milyen monitort ajánlanátok általános felhasználásra (játék, film, net) maximum 40.000 Ft-ig?
Tudnátok írni pár lehetőséget?

Kösz!

(#54030) dabadab válasza Snoop27 (#54019) üzenetére


dabadab
titán

"Kaptam olcsobb darabokat is, apro penzert, de gondoltam inkabb vennek egy dragabb darabot, hatha szamit valamit, vagy nem?"

Nem. Digitalis osszekottetes, ez vagy mukodik vagy nem. Ha nem mukodik, akkor az feltunik, mert nincs kep :), ha meg mukodik, akkor csak jol tud mukodni. Altalaban a legolcsobb darabok is teljesen jol mukodnek, ahol elo tud jonni a kulonbseg, az a hosszu (10 meter feletti) kabelek meg az eros elektromagneses zaj.

DRM is theft

(#54031) Snoop27 válasza dabadab (#54030) üzenetére


Snoop27
őstag

Ertem, koszi a segitseget.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#54032) old_artist válasza Fichtner (#54029) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Bár nem írtál méretet, de ...
pl.: LG
22MP55HQ, 22MP65HQ
23MP55HQ, 23MP65HQ
24MP55HQ ...

[ Szerkesztve ]

(#54033) Fichtner válasza old_artist (#54032) üzenetére


Fichtner
tag

Szia

Köszi a listát. azért nem írtam mert annyira az nem kritérium. Egyébként 22" környékén gondoltam.
A listádból te melyiket vennéd? :)

(#54034) old_artist válasza Fichtner (#54033) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A "kávásakat", mint pl.: 22-23-24 ...MP55HQ típusok közül.

(#54035) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

24-es monitort szeretnék venni, mindenképpen IPS panellel, igazából két típust néztem az ajánlott Dell P2414H-t és az LG 24MP55HQ-t. melóban sok Dell monitor van, nagyon tetszik az állíthatóságuk és a stabil felépítés, ami elvileg az LG-nél azért gyengébb, de ezen kívül mi van még, ami indokolja a 20K különbséget az árukban? 40 vs. 60-nál azért nem mindegy és ha nem muszáj, nem költenék rá ennyit. egyébként teljesen átlagos felhasználásra lesz, semmi extra igényem nincs (évekig tökéletesen elvoltam a TN-es 22-es LG-vel, bár tény, hogy nem túl szép a képe, de mikor vettem nagyon jó áron jutottam hozzá), a legjobb ár/érték arányút szeretném venni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#54036) Shokkolo válasza bebe159 (#54000) üzenetére


Shokkolo
addikt

Semmi nem jelöli, teljesen random.
Ki kell próbálni.

Nekem pwm -es volt, garban csere során pedig menteset hoztak. (mosolyog örül :) )
Semmi eltérő jelölés nincs :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#54037) old_artist válasza fogtunder (#54035) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mint ahogy írtad is, felépítéséből fakadóan sokkalta gyengébb az LG, de talán ezt még felülmúlja a Dell kiváló elektronikája és a garanciális feltételei is.

(#54038) fogtunder válasza old_artist (#54037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ok, köszi.

valszeg LG lesz a vége, otthonra nem nagyon tudom magamnak megindokolni a +20K kiadást, ha dolgoznék rajta, akkor biztos Dellt vennék, de szórakozni jó lesz ez most.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#54039) Ombi5


Ombi5
őstag

1080p vagy max 1440p-re mit ajanlotok,jatekra is kellene "fps"?! Jah es 27" kellene.... :R

(#54040) #97716736


#97716736
törölt tag

Üdv!
Van egy BenQ XL2411Z monitorom, az a problémám hogy asztal alatt FHD-ba csak 60Hz-en megy. 1024x768 felbontásba tudja kezelni a 120Hz-et, de a 144Hz-et meg nem.
AMD kártyám van, HD 6970, lehet hogy csak nVidia-nal van ez a lehetőség? Játékokban tökéletes ami támogatja a 120Hz-et ott annyi.
Legújabb AMD driver. Valaki segítsen mi lehet a probléma, vagy csak szimplán nem támogatja.

(#54041) #97716736 válasza #97716736 (#54040) üzenetére


#97716736
törölt tag

Megoldódott, Single Linkre volt dugva a DVI kábel :B ;]

(#54042) Sobriety válasza Geresics (#54003) üzenetére


Sobriety
tag

Rendben. DELL P2414H és DELL S2340L (AH-IPS) mi a különbség? Ez az AH egy butított verzió, ha igen, miben? Esetleg többedik alternatíva?

(#54043) Isual válasza Geresics (#54026) üzenetére


Isual
veterán

Mert nem az Oázis csinálta... ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54044) Geresics válasza Isual (#54043) üzenetére


Geresics
addikt

Nem, hanem Old_Artist csinálta, aki itt az összefoglalóban is aktívan tevékenykedett! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54045) Isual válasza Geresics (#54044) üzenetére


Isual
veterán

Hol?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54046) Geresics válasza Isual (#54045) üzenetére


Geresics
addikt

monitorguru.hu

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54047) Isual válasza Geresics (#54046) üzenetére


Isual
veterán

Azt tudom, az összefoglalót nem tudtam. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54048) Ghost89


Ghost89
csendes tag

Sziasztok, szeretnék tv-t vásárolni amit monitor helyett szeretnék használni. 100cm felett gondolkodtam mert elég nagy a szoba. Milyen tv-t javasoltok? ( nem kell sem 3d sem smart se ilyesmi csak szép éles képet szeretnék. Főleg játékra és filmezésre lenne használva ) Én ezt néztem ki: LG 47LY330C 47 Mi a véleményetek erről?

(#54049) Hexaa válasza Isual (#54043) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Aki kéri annak szervizmenüben kalibrálunk. Valóban néha előfordul, hogy ha más környezetbe kerül a monitor akkor visszaállítódnak az értékek (nem egy nagy tragédia szerintem). Ezért is vannak megadva az rgb értékek, fényerő, kontraszt.

http://www.monitorguru.hu/

(#54050) Fichtner válasza old_artist (#54034) üzenetére


Fichtner
tag

Köszönöm a segítséget, akkor valószínűleg az LG 22MP55HQ-P fogom választani. Talán nem fürdök be vele.
HDMI-t gondolom külön kell vennem hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.