Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) haly válasza AxBattler (#79914) üzenetére


haly
őstag

Hát nagyon köszi a kétszeres választ. :DDD

Amúgy már holnap jön az ASUS. :))
LG-t is nézegettem, Freesyncnek az elején utánaolvasgattam és láttam, hogy 7870 még nem támogatja, illetve az ASUS-t pofátlanul olcsón megtaláltam egy boltban és nagy lett volna a különbség a két monitor között.
Pedig az LG talán future-proofabb lett volna 75Hz-el meg Freesync-kel, de hát ez van.

Köszi még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#80002) Chrassidis válasza deja vu (#79999) üzenetére


Chrassidis
csendes tag

Szia,

Nagyon koszonom a gyors valaszt.

Alapvetoen irodai felhasznalasra lesz a montiro (konyvelesre), igy ami inkabb fontos, hogy hosszu idon keresztul nezve se faradjon a szem, es legyen PWM mentes legyen (legalabbis annyira, amennyire lehet).

PLS, VA panel is lehet, ha megfelel a kriteriumoknak, a 37 ezer forintos arcimke sem log ki annyira a sorbol, azonban a DELL P es U sorozat kiesik a listarol az ar miatt (S es E sorozatot nem ismerem).

Koszonom!

(#80003) Brekk válasza Edem05 (#79996) üzenetére


Brekk
addikt

Szerintem a Benq annyival jobb kéminőségű, hogy ha casual gamer vagy akkor engedd el a tn+144Hz-et. Vagy nézd meg őket. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80004) Brekk válasza deja vu (#79999) üzenetére


Brekk
addikt

Pontosan ez a négy a befutó nálam is. :) Esetleg AOCban a style line i2281, nekem ez jobban bejön mint a 2276.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80005) Brekk válasza nejad (#79997) üzenetére


Brekk
addikt

Na, pont az ellenkezőjét írtad mint én. :DDD

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80006) AxBattler válasza haly (#80001) üzenetére


AxBattler
félisten

Érthető döntés, szerintem nem fogod megbánni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#80007) nejad válasza Brekk (#80005) üzenetére


nejad
aktív tag

:D Én végigjártam mind a két utat.

(#80008) Brekk válasza nejad (#80007) üzenetére


Brekk
addikt

Najó, de mindenkinek másak az igényei. Én teljes mértékben gamer párti vagyok, és egy jól beállított tn is eléggé jó mostanság. De épp egy GW2765-t kalibrálok, és azért ez megint egy más dimenzió. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80009) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék monitort venni az alábbi kritériumokkal, ebben szeretnék segítséget kérni!
Leginkább játékra szeretném.
-21:9 legyen 34 colon legalább.
-Jó válasz ideje legyen, de ez ne menjen a képminőség rovására, nem feltétlen arra gondolok, hogy tökéletes feketéje legyen, de azért ne világos szürke és ne lila legyen :D
-ne legyen külsőre agyon cicomázva mindenféle gamer motívumokkal...
-250 max 300 ezerig férjen bele hivatalos magyar boltból...
Ips-ben gondolkozom egyenlőre.
Amolyan bestbuy kategóriát szeretnék ami mind képben és válasz időben is megtalálja az arany közép utat.
Jelenleg egy 60 colos pana ips tv-t nézek aminek nagyon jó a képe, de iszonyatosan magas a válasz ideje és 16:9 csak.
A segítséget előre is köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#80010) giornalista válasza zimi1991 (#80009) üzenetére


giornalista
senior tag

lg34uc79g?

nekem ez van és nagyon bejött. Freesynces (ha AMD kártyád van, duplapluszjó).

viszont "fullhd", szóval én az FPS>Resolution vonatra ültem fel. ha neked élesebb kép kell, akkor ez nem a te monitorod lesz.

(#80011) f4lcon válasza Xarina (#80000) üzenetére


f4lcon
őstag

az enyém nem csinál ilyet :F

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#80012) warezxts


warezxts
senior tag

Srácok, mivel a legtöbben már 27-es moncsiban gondolkodnak, de nincs pénzük komolyabb kategóriára, viszont az összefoglaló már nem valami up to date, egy átlagusernek nem tenné meg valaki hogy egy egy mondatban összefoglalja a low budget de IPS paneles (fullHD) kategóriákból melyik éri meg? 50-60e, pl innen a sivatagosból? Igazából csak azt hogy ajánlott/nem ajánlott mert xxxxxx (pl. magas az input lag, rossz a betekintési szög, nem vált be, stb)

Én személy szerint az AOCvel (AOC I2781FH) szemezek, de az LG is szóba jöhet, csak hiába használom a keresőt nincs érdemi infó róluk. Külföldi oldalakon meg túl profi szemmel nézik.

(#80013) TomMusic válasza Xarina (#80000) üzenetére


TomMusic
őstag

Szerintem egyáltalán nem erős a fénye. Azt esetleg ki lehet próbálni, hogy a menü->Energy->"Power Button LED"-et ha OFF-ra rakod, akkor mit csinál standby-ban. De lehet az a beállítás csak a bekapcsolt állapotra vonatkozik.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#80014) Xarina válasza TomMusic (#80013) üzenetére


Xarina
aktív tag

Azt már kipróbáltam, de az csak a bekapcsolt állapotra vonatkozik. Az erős fény meg relatív. Számomra erős, de legjobban a villogás idegesít.Ha folyamatosan világítana egy adott fénnyel az nem volna ennyire zavaró. Nappali fénynél nem vészes de este már nagyon zavaró tud lenni. Utána olvasva fórumokon sokaknak van ilyen problémája de mint pár hozzászólással feljebb kiderült nem mindenkinek ilyen.

(#80015) f4lcon válasza Xarina (#80014) üzenetére


f4lcon
őstag

vagy csak az enyém annyira halványan csinálja, hogy nem veszem észre? :F

engem jobban zavar az, hogy ha a gépet kikapcsolom és a monitor "szundi" (power save) üzemmódba megy, akkor az usb portok sem adnak le áramot, így nem lehet például teljesen kikapcsolt gép mellett telefont vagy powerbankot tölteni. az előző Dell monitorom tudta ezt a fícsört.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#80016) Brekk válasza warezxts (#80012) üzenetére


Brekk
addikt

Jó az az AOC sztem. Árban meg mégjobb. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80017) kkp900 válasza f4lcon (#80015) üzenetére


kkp900
senior tag

Ez engem is érdekelne U2515h van és én is tudni szeretném,hogy esetleg hol lehet beállítani,hogy töltsön.Én egy 128gb flash drive usb akarok rákötni az usb portra hogy tárhelybővítés céljábol.Ezért lenne fontos a torrentezés mehessen rajta.

(#80018) Edem05 válasza Brekk (#80008) üzenetére


Edem05
őstag

Sokkal nem lettem előrébb. :DDD Mind a kettő tetszik specifikációk alapján, de csak egyet választhatok. Csábító az a 144Hz az Acer-nél, de valahogy mégis a BenQ tetszik egy kicsivel jobban a 1440p IPS miatt. Nehéz döntés.

(#80019) warezxts válasza Brekk (#80016) üzenetére


warezxts
senior tag

Köszönöm brekk, még ez a VA paneles jöhetne szóba:
Acer KA270HAbid (UM.HX3EE.A01)
Nagyon rossz a VA? azt irták a TN és az IPS előnyeit ötvözik.

[ Szerkesztve ]

(#80020) TomMusic válasza kkp900 (#80017) üzenetére


TomMusic
őstag

Azt sajnos csak úgy lehet, ha nincs a géppel összekötve USB-n (mármint a monitor). Ez esetben pedig:menü -> Energy -> USB -> "On during standby". Egyébként ha össze van kötve, akkor inaktív ez a menüpont.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#80021) warezxts válasza warezxts (#80019) üzenetére


warezxts
senior tag

Na lejárt a szerkesztési időm...
Szóval annyit tudok hogy VA panelnek jobb a feketéje, de képes gyors mozgásoknál áthúzásra...
AOC vs Acer... nagy dilemma pedig most mennék megvenni

(#80022) Xarina válasza TomMusic (#80020) üzenetére


Xarina
aktív tag

Én úgy tudom, hogy ha nincs összekötve a géppel, akkor eleve nem is működik rajta az usb. Ha mégis, akkor meg mi értelme van összekötni?

(#80023) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

[Dell MSA14] tulajokhoz lenne egy kérdésem. Esetleg valaki oda tudna tenni egy mérőszalagot, vagy vonalzót az asztal lapjára ráfogó rész asztal alatti részéhez, és lőne nekem róla egy-két fotót ? :U Elég hülye helyre szerelném fel (egy kábelvezető lyukba), amihez szükségem lenne annak a résznek a pontos méreteire, de ilyet a hivatalos dokumentációban nem találok, így pedig félő, hogy az asztal alatti dolgok mellett esetleg nem férne el.

[ Szerkesztve ]

(#80024) TomMusic válasza Xarina (#80022) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát ha USB kábellel nem, csak valamelyik video kábellel kötöd össze a gépet meg a monitort, akkor az USB kommunikációs funkciója nyilván nem fog működni. De attól még tölteni (tehát a monitoron lévő USB feszültségét felhasználni) lehet vele.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#80025) Xarina válasza TomMusic (#80024) üzenetére


Xarina
aktív tag

Akkor így ez egy elég szerencsétlen megoldás, hogy mindig csak az egyik funkció működik.

(#80026) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !

A 2 monitor között mi a különbség ?

LG24GM77
LG24GM79g

És lg vagy BenQ XL2411 ZOWIE

[ Szerkesztve ]

(#80027) AxBattler válasza ssgk (#80026) üzenetére


AxBattler
félisten

24GM77 ismertető.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#80028) Franklin válasza ssgk (#80026) üzenetére


Franklin
addikt

(#80029) f4lcon válasza TomMusic (#80020) üzenetére


f4lcon
őstag

ilyen a P2417H-ban is van?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#80030) TomMusic válasza f4lcon (#80029) üzenetére


TomMusic
őstag

Igen, sajnos. De ha nem így lenne, akkor már tényleg tökéletes lenne (ami ugyebár nem létezik :D ).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#80031) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok!

Lehetségesnek tartom, hogy a közeljövőben megajándékozom magam egy új monitorral és lecserélem a jelenlegi 5 éveset.

Édesapám vásárolt kb 1 éve egy camcungot, és mindig megcsodálom:

SAMSUNG T24D391 23,6" Full HD

Azon gondolkodom, hogy én is vennék egy ugyan ilyet magamnak. Mi a véleményetek róla? Ha esetleg ár/érték kategóriában tudnátok ajánlani valamit ami a jelenlegi piac szerint kitűnő vétel azt is szívesen fogadom :)

[ Szerkesztve ]

(#80032) Raggie válasza Brekk (#79980) üzenetére


Raggie
őstag

+@(#79982) tipuka
Nos megkaptam a bocsánatkérő e-mailt, amiben közölték, hogy beszállítói hiba miatt nem teljesíthető a rendelésem az adott áron, ezért törölték.

Clint Eastwood FTW

(#80033) tipuka válasza Raggie (#80032) üzenetére


tipuka
addikt

sajnos várható volt :)

(#80034) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv!
tudnátok ajánlani olyan 30-35 körül FULL HD LED monitort? nem tudok dönteni ezért kérem a tanácsotok.
nem nagyon szeretnék többet rákölteni. néha játszok is de persze egy fullos monitorral biztos többet tolnám a játékot is!! :) meg amugy is nekem még egy nagyon régi monitorom van és le szeretném cserélni valami fasza FULL HD 16:9-re 24"-osra. az sem baj ha használt ha az aprón tudtok ajánlani valamit!
cuccaim közt van a konfigom nem rég raktam össze ehhez kellene valami fajin monitor.
tippeket köszönöm! :)

(#80035) deja vu válasza tomyka74 (#80034) üzenetére


deja vu
addikt

Nagyon fajin 40-ért a NEC PA231 az aprón, de ez inkább grafikus monitor. Kevésbé fajin monitorok használtan például: Dell P2414H, P2417H, HP ZR2440w, Benq GW2470H. Ha semmit sem találsz gyere vissza és írok még 20-at.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80036) Ciccuka válasza tomyka74 (#80034) üzenetére


Ciccuka
veterán

Esetleg Samsung S24F350FHU vagy gyakorlatilag ugyanez Freesync nélkül Samsung S24E390 az aprón.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#80037) tomyka74 válasza deja vu (#80035) üzenetére


tomyka74
senior tag

öööö mi az a " Freesync " ? most olvastam! és ne kövezzetek meg ,hogy nem tudom!!
érdekes,hogy samsung meg LG meg ASUS ilyeneket nem is tippeltetek!! ez csak az ára miatt van?
ha esetleg ki tudnák szorítani egy 40-est akkor annyival jobbat lehetne keresgélni?
amugy az emag-on most van akció monitorokra is vagy az felejtős? egyébként olyanokat szeretnék rajta játszani mint Project cars,Motogp17,Division csak,hogy párat említsek.
mert sajna a ős régi "kocka" monitorom nem jelenít már meg olyan képminőséget nem még fullhd-t! :D

vagyis elnézést a samut látom !

[ Szerkesztve ]

(#80038) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Freesync egy hulladék Samsung monitorokon. Most vettem C27F398-at és a freesync bekapcsolásánál a menüben az fogad hogy "Flickers might be recognized in some gaming conditions". Persze villog is rendesen, ennek így mi értelme volt, azt nem tudom. A netet böngészve a többi típusuknál is ugyanez. A gond hogy 70k-ért nem kapok jobb 27-es monitors filmnézésre és hébe-hóba játékra, úgyhogy nem tudom hogy visszavigyem-e... :U (IPS nem lesz soha többé)

[ Szerkesztve ]

(#80039) tomyka74


tomyka74
senior tag

hát leszűkítettem ugy néz ki amit ajánlottatok ez a két tipus tetszik:
BenQ GW2470H, Samsung S24F350FHU.
ez a kettő közül melyik a "jobb" szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#80040) diegho


diegho
nagyúr

IPS glow és felhősödés mennyire jellemző a Dell P szériára?

(#80041) thomasvold válasza warezxts (#80019) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem rossz a VA, én most vettem tőlük egyet, megnéztem több VA-s panellel szerelt monitort összehasonlítva IPS-el. Amit észrevettem, hogy VA és VA között is van különbség, pedig elvileg ugyanaz a panel van mindegyikben. A színértékeket mindegyik monitornál egyformára lőttük be és mégis. Szóval aki VA-ban gondolkodik, meg kell nézni élőben. Ha nem vagy fanatikus játékos, szvsz. teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#80042) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

erről a monitorról mi a véleményetek/tapasztalatotok: LG-24MP59G-P - papíron egész jó kis monitornak tűnik. Laptopra lenne rákötve főként netezem csak, de időnként befigyel egy kis Starcaft 2 és Overwatch + film, sorozat.

Köszi

Sokszorosan megbántam már, hogy eladtam a Dell U2312 monitorom, így most már kellene helyette egy másik :B

[ Szerkesztve ]

(#80043) deja vu válasza tomyka74 (#80039) üzenetére


deja vu
addikt

Samsung monitort sosem ajánlunk mert a legtöbb hulladék. Dell miért nem jó, kategóriákkal jobbak mint a Samsungok? Például használt P2417H.

(#80042) jófejsrác

Jó az a monitor. Ha nem kell Freesync akkor vehetsz megint Dell-t, például P szériásat. Azok is tudják a 75Hz-et.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80044) diegho válasza deja vu (#80043) üzenetére


diegho
nagyúr

A P szériás Dell-ek tudják a 75Hz-et? P2317H is?

(#80045) deja vu válasza diegho (#80044) üzenetére


deja vu
addikt

Azt pont nem tudom :D , de a P2417H az biztos.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80046) diegho válasza deja vu (#80045) üzenetére


diegho
nagyúr

Gondolom driver kell hozzá és megy is a dolog. Ezt jó tudni, mert a freesync-et szerintem kihagyom, de a 75Hz jó dolog lenne.

(#80047) f4lcon válasza deja vu (#80045) üzenetére


f4lcon
őstag

ehhez módosított .ini kell? engem is érdekel a dolog :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#80048) deja vu


deja vu
addikt

Az még a régi Dell-eknél kellett, CRU és kész.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80049) diegho válasza deja vu (#80048) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez nem árt a monitornak?

(#80050) tomyka74 válasza deja vu (#80043) üzenetére


tomyka74
senior tag

jaaa nem az,hogy nem jó a Dell,pontosan azért kérdem mert nem vagyok képben vele és nem szeretnék elhamarkodottan egy esetleges rossz döntést hozni!
csak van az aprón pl. Samsung S24D590L ez a monitor is és nem szarnak néz ki azért furcsa nekem,hogy nem nagyon ajánlotok samut!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.