Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Isual


Isual
veterán

Kis érdekesség, UP3214Q kalibrációs reportja, Standard kalibrálás (i1 Display Pro + basICColor 5):

Asszem elmegy... ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43152) KAMELOT válasza Isual (#43151) üzenetére


KAMELOT
titán

Ára is elmegy! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43153) madgie válasza Isual (#43151) üzenetére


madgie
titán

Azt a sznob kerek kontrasztját neki :D

(#43154) Rasiel válasza Isual (#43151) üzenetére


Rasiel
senior tag

Egész pontos lett. :) Olyan EA231WMi szinten van a feketéje. Ja, hogy 600k...akkor lépjünk tovább. :D

[ Szerkesztve ]

(#43155) Brekk válasza madgie (#43153) üzenetére


Brekk
addikt

Klasszul bemakoltam a kontrasztot. :D

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#43156) betyarr


betyarr
veterán

jobb helyet nem találtam,így itt teszem fel a kérdést: van valami ajánlott dvi kábel,vagy tökmindegy,jó a legolcsóbb is?

(#43157) kovimester


kovimester
aktív tag

Sziasztok
Azt kérdezni hogy szeretnék veni egy 27" monitort.
Milyet ajánlanátok nekem amire lesz használva az film és játék.
Üdv Kovim

(#43158) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Meg van a monitor, épp úton vagyok vele! LG 23EA63. Le is lett tesztelve a boltban. Pixelhiba nincs, szép egyenletes háttérvilágítás, gyári gari, udvarias eladók. Mindenkinek szívből ajánlom a Debreceni mobilx-et!

Köszönöm mindenki segítségét akik terelgettek a helyes útra!

Pixel 8 Hazel

(#43159) KAMELOT válasza betyarr (#43156) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindegy! De jobb ha aranyozott! Pár 100ft-al drágább!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43160) Isual válasza betyarr (#43156) üzenetére


Isual
veterán

Nem az aranyozottság a lényeg, hanem a megfelelő árnyékolás. Az ilyen kábelek ettől még jobbára aranyozottak (pl.). Hogy szánsz-e rá plusz 500-1000 Ft-ot az rajtad múlik, általában a mezei, vagy a monitorokhoz adott kábelek is megteszik.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43161) betyarr


betyarr
veterán

KAMELOT, Isual: köszönöm a válaszokat!

(#43162) Shokkolo


Shokkolo
addikt

@Isual:
Köszönöm a segítséged,, ma végre megjött az U2412M :)
PWM -es ugyan, de máris imádom... :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#43163) Isual válasza Shokkolo (#43162) üzenetére


Isual
veterán

Helyes. Jó monitor az nagyon, sokszor elmondom. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43164) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello. Honnan érdemes megvenni egy Dell P2414h-t vagy egy U2414h-t? Illetve érdemes plussz pénzt adni az u-s ra?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#43165) #04085760


#04085760
törölt tag

Helo ! Lecserélném régi 23'-as monitoromat valami nagyobbra. MonitorGurun találtam ezt a demok között LG 29EA93 100k ért. Érdekelne a véleményetek, hogy megéri-e jó-e ez a monitor. Haonló árkategóriában nem találtam ekkora monitort ilyen felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#43166) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok ismét! :D

Most a monitorokhoz csak enyhén kapcsolódó a kérdésem.
Szóval ugye veszek 3 db 27-es monitort és ezt ugye szimulátorozáshoz veszem.
Az íróasztalomon az asztallap 160x80 cm-es, a cockpitem pedig max 60 cm széles. Az asztal magasságállítós (motoros lábak). A cockpitemen nincs monitorállvány és nem is tervezek ilyet venni helyhiány miatt.
Szóval.
Nézegettem ezeket a hármas monitortartó állványokat, és alaphangon 60 000 forintnál kezdődnek (inkább 80), gyakorlatilag majdnem egy negyedik monitor ára. Rohadtul nem akarok ilyet venni egyrészt, mert sztem lehúzás, másrészt mert egy ilyet utána (ha esetleg megunom a dolgot) a büdös életben nem tudok eladni vagy csak nagy bukóval.
A monitortartó kar szintén kiesik, mert ahhoz sztem nem elég erős az asztallapom rügzítése + ez is drága + nem mozgathatom a monitort, ugyanis én úgy akarom ezt megcsinálni, hogy a monitorok minél közelebb legyenek a fejemhez (a szemeimhez), mert így a legélethűbb, és jelenleg is azt csinálom egy monitorral, hogy a cockpitemet odagurítom (görgős) az asztalhoz, és a monitort idehúzom magamhoz az asztal szélére, hogy közelebb legyen. Aztán amikor végeztem a játékkal, visszateszem a helyére.

Ez a megoldás három monitornál nem jó, mert egyrészt sok vele a sz@rakodás (ide-oda rakosgatni őket, és állandóan beállítani őket, hogy nem legyen köztük rés), másrészt így nemtom megcsinálni azt, hogy a két szélső monitor a két oldalamon legyen, mert ugye az asztal az előttem van.

Szóval kitaláltam, hogy azt csinálom, hogy az asztallap közepén kivágatok asztalossal egy 70x46 cm-es részt ahova be tudom tolni a cockpitet. A szemben lévő monitor ennél nem lehet közelebb az asztallapot tartó állvány miatt. A két szélső monitort pedig így ki tudom rakni a két szélre/tőlem jobbra-balra, és így a monitorok úgy helyezkednének el hozzám képest, ahogy ebben a videóban [link]. Az egyetlen bibi, hogy nem lenne ennyire közel a középső monitor a kormányhoz, de ennél jobban nem tudom megcsinálni. A középen kivágott rész fel lenne csatolva az asztallapra, szóval amikor normál íróasztalként használom az asztalt, oda tudnám tenni a billentyűzetet, amikor pedig be lenne tolva a cockpit, akkor jobb alul fel lenne csatolva az asztallaphoz.

Ez az átalakítás szállítással együtt ~5000 forint lenne. :D Az asztallap újan ~ 10000 forint, szóval ha nem jön össze a dolog, akkor sem bukok nagyot.

Szóval a kérdésem, hogy mit szóltok ehhez? :D Tudtok ennél jobbat, mert az asztalos csak a hívásomat várja.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43167) Isual válasza kalozhun100 (#43164) üzenetére


Isual
veterán

Oázis, mg. Opcionális pixelgari, kalibráció ajánlott.
U2414H csak akkor éri meg, ha sokkal jobban tetszik. Egyébként hasonló tudású a kettő monitor.

(#43165) prepar: Annyiért megéri, ha sokat filmezel majd rajta. (23"-es monitornál csak szélesebb lesz egyébként.)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43168) Dany007 válasza fLeSs (#43166) üzenetére


Dany007
veterán

Húh b..meg nem vagy semmi! :D
Egy kérdésem van, az a 27colos monitor hány cm-re van a szemedtől? Csak mert min 85-90cm kell. Ha közelebb vagy akkor kevés a 1080p és elég lett volna az a vékony kávás 24 colos. Ha távolabb akkor nem szóltam. :)

No, de majd azért logoutos cikk formájában jöhetne valami képes beszámoló ha kész lesz! :D

[ Szerkesztve ]

(#43169) fLeSs válasza Dany007 (#43168) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jelenlegi formájában amikor játszok, ~62 cm-re van a szemem a monitortól és az iRacing kalkulátora így is a legkisebb FOV-ot ajánlja fel (45).
Az asztalkivágásos módszerrel ennél távolabb lenne ~20 cm-rel. Szimulátorban minél közelebb kell ülni a monitorhoz.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43170) Dany007 válasza fLeSs (#43169) üzenetére


Dany007
veterán

"Szimulátorban minél közelebb kell ülni a monitorhoz."

Az okés. Csak 27 col és 1080p esetében a legideálisabb nézőtávolság ahol még nem pixeles a kép az a képátló szor 1,2. Thx ajánlás szerint. [link] ( "that the “best seat-to-screen distance” is one where the view angle approximates 40 degrees")

Az nyilvánvaló, hogy a minél nagyobb Fov nagyobb élményt és realitásérzetet fog adni, viszont ha pixelesedik a kép az bizony illúzióromboló tud lenni. :D

Szóval a 62cm az biztos, hogy necces. Oda már 1440p-s monitorok kellenének. Esetleg 4K és akkor 50cm-re is ülhetsz. :)

De a 62+20cm talán pont a legjobb pozíció lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43171) fLeSs válasza Dany007 (#43170) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jelenleg még 1440p-s monitorom van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43172) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Ez a glow efekt lehangolt. Az normális hogy nem egyenletes? Szemből csak bal legalsó szélnél van egy kicsi.

Pixel 8 Hazel

(#43173) Asbee válasza TaylorPro (#43172) üzenetére


Asbee
veterán

Milyen monitor?

(#43174) fLeSs válasza Dany007 (#43170) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az asztal már az asztalosnál van, holnap de. hozzák vissza készen. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43175) TaylorPro válasza Asbee (#43173) üzenetére


TaylorPro
addikt

LG 23EA63.

Messziről kellett fotózni hogy látszódjon. Bal alsó sarok. [link]

Mind ilyen vagy vigyem vissza? Lehet kicseréltetem egy VA panelosra.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#43176) Dany007 válasza fLeSs (#43174) üzenetére


Dany007
veterán

Na, pedig senki nem mondott semmit. :D

(#43177) South Velen válasza #04085760 (#43165) üzenetére


South Velen
addikt

120Hz PWM, én biztos nem venném meg.

(#43175) TaylorPro: Ez teljesen normális, és nem is erős, ilyen az IPS.

[ Szerkesztve ]

(#43178) TaylorPro válasza South Velen (#43177) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szerencsére nem durva, és mint ha csökkent volna. Lehet bejáratós? Amúgy tetszik nagyon, a szemem sem zavarja a pwm. Az hogy csak bal lent látszik jobban az nem hiba. Ahol elnéztem neten képeket mind ilyen, a legtöbb még durvább. Akkor ne vigyem vissza?

Pixel 8 Hazel

(#43179) South Velen válasza TaylorPro (#43178) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem ne, jó eséllyel a következő is ilyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#43180) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Felvetem még ezt, mert nemtok dönteni.

Hogy nézne ki egy 21:9-es 29-es monitor középen, és két 23-as a két szélén 2D Surroundban? Pixelméretre majdnem megegyeznek.

LG 29EA93: 0,263 mm
LG 23EA63V-P: 0,265 mm

2560x1080 + 2x 1920x1080?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43183) TaylorPro válasza South Velen (#43179) üzenetére


TaylorPro
addikt

VA panellal nem járnék jobban?

Pixel 8 Hazel

(#43184) fLeSs válasza fLeSs (#43180) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Méretre (csak a képernyők)

29+23+23 - 700+2x530 / 318 - 1760 cm széles, 31,8 cm magas
27+27+27 - 3x623 / 372 - 1860 cm széles, 37,2 cm magas

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43185) South Velen válasza TaylorPro (#43183) üzenetére


South Velen
addikt

Ha tőlem kérdezed: de igen. De ez a topik IPS-fan.

(#43186) TaylorPro válasza South Velen (#43185) üzenetére


TaylorPro
addikt

Na igen. Főként játékra kell, alszom még egyet a cserére. Van rá 8 napom mert netes rendelés volt.

Pixel 8 Hazel

(#43187) South Velen válasza TaylorPro (#43186) üzenetére


South Velen
addikt

Játékra azért jobb az IPS, bár igazából csak akkor, ha hardcore gamer vagy, és észreveszed a VA valamivel lassabb válaszidejét. Másrészről a magasabb kontraszt miatt meg a VA a jobb, játékra (is.)

[ Szerkesztve ]

(#43188) alázógyík válasza TaylorPro (#43178) üzenetére


alázógyík
őstag

Enyém még durvább, és még jobb oldalon is.

(#43189) Isual válasza TaylorPro (#43175) üzenetére


Isual
veterán

Fényerő, kontraszt értékek? Ez a kép így semmit nem mond azon felül, hogy silány minőségű. Kezded kicsit túlgörcsölni a dolgot, ugye te is érzed? Topic összefoglaló meg volt? "NINCS tökéletes monitor" dolog rémlik? :U

(#43177) americanidiot: "Ez teljesen normális, és nem is erős, ilyen az IPS." - Ez bevilágítás (és azon megjelenő glow). Előbbi minden LCD sajátja, utóbbi jellemző csak az IPS-re. Felfénylés ettől még TN, VA monitoroknál is van, csak annak nincsen neve. Bevilágítás, szivárgás meg minden LCD-nél van, lehet. Inkább van.

"De ez a topik IPS-fan." - Mindenki azt vesz, amit akar. Ő lehet jobban jár a VA-val, bár amennyire rágyulladt a témára, szerintem már minden monitorban találna hibát. Ez egy nyilvános fórum, ahol mindenki magánvéleményt közöl, a jobbak pedig törekszenek az objektivitásra. Hogy kinek a véleménye mögött van (pl IPS vs VA) kérdésben több tapasztalat, az persze eltérő. Aki sok(féle) IPS-t és VA-t is látott, használt, az rendre az IPS-t tartja az LCD csúcsának. Szerintem is az. De nem egy 50 ezres LG IPS LED.

"észreveszed a VA valamivel lassabb válaszidejét" - Valamivel? Folyamatosan elbagatellizálod a VA negatívumait - már régóta, vagy nem is teszel róla említést (pl.: black crush és viszlát kontraszt), míg az IPS-ét rendre túldimenzionálod. A VA számottevően lassabb paneltechnológia. Egy-két jól eltalált OD-s darabtól eltekintve, ahol meg nagy eséllyel durva overshotot kapsz. Igazi gamer cucc, bizony! :K

"Másrészről a magasabb kontraszt miatt meg a VA a jobb, játékra (is.)" - Magasabb kontraszt miatt mindenre jobb a VA. Nyilván. Van egy objektíven mérhető és igazolható előnye, amibe kapaszkodsz, s innentől emiatt mindenre jobb. Logikus.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43190) South Velen válasza Isual (#43189) üzenetére


South Velen
addikt

Nagyon szép elméleti támadás újfent. A gyakorlatot persze jó lenne, ha mindenki magának döntené el, csak sajnos legtöbbször nincs lehetőség mindkét paneltípus hosszabb távú próbájára.

A black crush-t szoktam említeni, a TV-men például borzasztóan néz ki, de még mindig nem olyan zavaró számomra, mint a glow.

Valamivel lassabb, casual gamer észre sem fogja venni, ha valaki komolyabban játszik, annak nem ajánlok VA-t sosem.

(#43191) Isual válasza South Velen (#43190) üzenetére


Isual
veterán

"sajnos legtöbbször nincs lehetőség mindkét paneltípus hosszabb távú próbájára" - Nincs. Pont ezért nem kell csúsztatni, nagyítani, kicsinyíteni, kihagyni dolgokat. Ez tele van ilyenekkel, s azóta is jellemző rád. Én csak leírom, mert így tiszta az ügy. Ennyi csak. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43192) South Velen válasza Isual (#43191) üzenetére


South Velen
addikt

Persze ha én, meg még pár maximálisan elégedett VA tulaj nem lenne a topikban, az emberek 95%-ának IPS-t ajánlatánok, holott valószínűleg, az emberek több, mint 5%-a járna jobban a VA panellel. Az arányokat nem kell pontosan érteni, a lényeg a reláció, ami ugyanaz... Valahol ez sem lenne reális, és helyes szerintem. Részemről pedig ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#43193) Isual válasza South Velen (#43192) üzenetére


Isual
veterán

Ez nem verseny, de nem te vagy az első, aki ebből személyes szabadságharcot csinál a saját monitormárkájáért, paneltechnológiájáért, a kognitív disszonancia elkerüléséért.

Ettől még ha csúsztatsz, azt igyekszek majd helyrebillenteni, mert én nem az IPS, NEC vagy a CCFL-es monitorokért ajánlok itt, amit én használok nagy megelégedéssel a jelenlegi LED-es IPS/VA tendeciával szemben, hanem objektíven próbálok segíteni az erre tévedt olyan vásárlón, aki szán egy kis időt erre a fórumra, mielőtt egy megjelenítőre kiad 30-60-100 ezer Ft-ot.

Az IPS vs VA dolgot meg továbbra is inkább vallási kérdésnek tartom, csak nem kell túlozni és/vagy bagatellizáni se itt, se ott.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43194) TaylorPro válasza Isual (#43189) üzenetére


TaylorPro
addikt

Most ez ilyen gyors teszt volt. A boltban amúgy nem vettem észre ezt a bevilágítást csak itthon. Valóban picit túl pörögtem, de csak azért hogy visszavigyem-e vagy sem? De marad, mert van egy szép pixelhiba mentes gyári garis monitorom. Az előbb néztünk rajta FULL HD filmet az asszonnyal. Én messzebbről, és tetszett a kép. Gyönyörű tűéles kép, lényegében elégedett vagyok. Valaki írhatna ezzel a monitorral egy beállítást. LG 23EA63. Gyári állapotában van nekem, ki is reseteltem úgy el nyomkodtam. :) Ja és öcsém Samsunk Full HD 82 cm-es tévéjének mind a négy sarka ilyen pedig az nem IPS. Engem csak az zavar hogy nálam csak a bal alsó sarok, de sokaknál így van. A drága monitorok is produkálják ezt, látni képeket, videókat.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#43195) Isual válasza TaylorPro (#43194) üzenetére


Isual
veterán

Fényerő, kontraszt mekkora volt a kép fotózása alatt? Egyébként ezek a képek kicsit mindig felerősítik a jelenséget, a szem jobban alkalmazkodik sötétben.

(#43196) TaylorPro : 60-as a gyári kontrasztérték? A kontrasztot mindig a gyári értéken kell LCD-knél használni, a fényerőt meg bátran tekergetheted bárhova, de esti használathoz leginkább a 0 közelébe. Filmezéshez lehet kicsit magasabb, de nem 50-60 akkor se.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43196) TaylorPro válasza Isual (#43195) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez igaz. Fényerő majdnem 100-on volt, kontraszt kb 60-on. Azóta már át állítottam fényerő 50, kontraszt 60. Így annyira nincs meg a jelenség. Amúgy sem szeretem túl fényesen a monitort.

Értelek! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#43197) TaylorPro válasza TaylorPro (#43196) üzenetére


TaylorPro
addikt

-Gyári fényerő érték 100

-Gyári kontraszt 70

:)

Hol lenne optimális?

Pixel 8 Hazel

(#43198) andrisms


andrisms
aktív tag

Pár napja kérdeztem tőletek egy NEC Multisync 20wgx2 monitorról ( [link] ), hogy érdemes-e megvenni, nem jött válasz, gondoltam megveszem, 13.000Ft-ot talán megér, ha nem, akkor sem buktam túl sokat.

Meg is vettem, merem mondani hogy -szerintem- ugyanolyan, vagy talán kicsit szebb képe van, mint az U2412 monitoromnak. Persze hangsúlyozom, ez erősen szubjektív. Viszont a szemem jobban fárad tőle kicsit. Ez mitől lehet?

Plusz a másik probléma, hogy a táp felől kicsit zörgő hang jön. Minél jobban felteszem a fényerőt, annál hangosabb. Mitől lehet ilyen hangja? (talán kondicsere megoldaná? Ha igen, mennyibe lenne ez a művelet nekem, megérné kicserélni? Vagy valami más lehet a gond?)

Asus laptopom elbírna a 2 monitorral? (U2412M+NEC?) (i7, HD4000+610M, 16GB RAM, ha ez számít valamit) Támogatja egyáltalán a laptop hogy 2 monitort rákössek? Sehol sem találtam a neten róla konkrét leírást, ezért is kérdeztem meg itt.

Van tippetek/tanácsotok ezekkel kapcsolatban.
Köszönöm
:R

(#43199) Isual válasza TaylorPro (#43197) üzenetére


Isual
veterán

Kontraszt maradjon 70, a fényerőt meg a fényviszonyoknak megfelelően szabályozd. Matt sötétben 0-10, sötétben filmre lehet kicsit több, egyébként nappal meg a szoba fényességétől függően x.

(#43198) andrisms: Annyit megért, nem mai darab, de egy NEC IPS az monitor. :)
Nem lehet, hogy a kisebb pixelek miatt fárad jobban tőle? Egyébként nincs tippem, ez még CCFL-es, s ha PWM-es is (valszeg), akkor sem olyan zavaró a jelenség csöves monitoroknál. Szóval passz.

Zörgő hang sok minden lehet egy ilyen monitornál, lehet hogy kondi, táp. Nem tudom hol lehet ezt leellenőrizni, hogy pontosan mi adja a hangot.

"Asus laptopom elbírna a 2 monitorral?"- Próbáld akkor ki. Szerintem igen.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43200) andrisms válasza Isual (#43199) üzenetére


andrisms
aktív tag

Na megnyugodtam hogy nem csináltam túlságosan rossz vételt... Olvastam hogy a NEC nem rossz márka, ezért is mertem belevágni.

Azért kérdeztem hogy mi lehet a gond, mert az eladó korrekt, holnap visszavenné ha nagyon zavar, de nagyon tetszik a képe és nem szívesen adnám vissza, amennyiben 2-3e-ből megvan a történet. Még talán úgy is a valós értéke körül lennék.

Kisebb pixelmérettől jobban fáradhat? Nem értek hozzá, de követem a fórumot nagyjából, a CCFL-t tudom, azt értettem, szerintem a DELL is PWM-es( mert itt van asszem hogy majdnem mindegyik más), ráadásul a LED ugye rosszabb, szóval ez nem fáraszthatná jobban.
Mindegy ez annyira nem érdekel, másodlagos monitor lenne, arra tökéletes.

Asust meg azért kérdeztem mert fizikailag nem fér el a HDMI és a VGA kábel, kellene kb 5mm-t lecsípni a VGA-ból. Addig nem akartam barkácsolni, amíg nem jön 100%-os visszajelzés, de max egy kábelt vesztek, az nem olyan gáz. Ha 5mm-et leszedek a sima VGA széléből, az az érdemi működést nem befolyásolja, ugye? [link] (szélétől 5mm, szóval nagyjából csak az a csavarója menne le róla)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.