Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) stranger28 válasza Kissjeno (#16000) üzenetére


stranger28
addikt

990 pixel az 24,5 cm a Dell U2212HM esetén például. Szóval nem sok eltérés van, cserébe élesebb valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#16002) El Kebir válasza Kissjeno (#16000) üzenetére


El Kebir
őstag

Nem a képátló számít, hanem a monitor képpontmérete, vagyis az adott panelméretnél megvalósított felbontás. 26-27" panelméret mellett kaphatsz csak nagyobb képpontméretet fullHD felbontás mellett. (de amúgy nem nagyon gyártanak, ilyen nagy képpontméretű monitorokat, 0,3 mm fölé nem mennek, tv-nél van csak kis dpi)

(viszont arra is gondolj, hogy a több sor miatt, függőlegesen többet láthatsz görgetés nélkül)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#16003) schawo válasza Kissjeno (#16000) üzenetére


schawo
titán

Amióta van arányos nagyítás a böngészőkben, azóta hót' mindegy, hogy mennyi a natív szélesség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16004) raziel01 válasza Kissjeno (#16000) üzenetére


raziel01
veterán

23 cm körül mértem.

(#16005) vond


vond
MODERÁTOR

Na ITT egy újabb gyöngyszem... 27" 1920x1080, TN+Film panel, százmilliócsilliós kontraszttal, 360 dodóért... Uram atyám... :O

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16006) Taposo válasza stranger28 (#15989) üzenetére


Taposo
aktív tag

Elolvastam volt pár hasznos dolog, de az a téma több mint két éves azóta már fejlődhetett a technika... azért szerettem volna minél kisebb monitort hogy kisebb felbontáson játszhassak, mivel gondolom ha veszek egy csúcs 20", 22"-es monitort azokba kivétel nélkül 1900-as vagy a feletti felbontás van és akkor pluszba bele kell vágnom a gépbe egy 1500-2000 eurós tuningot a gépbe ha olyan nagy felbontáson szeretnék játszani..... de ha tényleg tudtok ajánlani egy kitűnő monitort akkor belevágok a tuningba is :)

(#16007) vond válasza Taposo (#16006) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nézd... Az 1500-2000 jurót nyugodtan felezd meg, és még így is tudsz venni mondjuk egy Dell U2212HM/2312HM-et, plusz egy FullHD-ra optimális Intel SB i5 + GTX560Ti + sallangot... Az egész simán kihozható 250k HUF alatt, még SSD-vel is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16009) vond válasza #45553408 (#16008) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó... Bár én ennyiért inkább Dell U2212HM-et vennék... 1,5" ide, vagy oda...

Masszívabb, ergonomikusabb, jobb elektronikával rendelkezik, egyenletesebb a megvilágítása, jobb a kontrasztja, stb...

(#16010) bodrik11: Helyes... :K Ha nem tudnál megbarátkozni a 21,5"-el, akkor 52-53 körül már kapni U2312HM-et is... Jobb input lag-gel, viszont kicsit gyengébb kontraszttal, magasabb minimum fénysűrűséggel...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16011) vasii


vasii
senior tag

Hello, van olyan beallitasi lehetoseg vhol h a kiterjsztett asztal sorrendjet megcsereljem?
Mert most bal oldalt van a monitor es jobb oldalt a notebook, de igy a monitorrol ugy jutok at a notira, hogyha balra viszem ki a kepernyobol a kurzort, es ugy jelenik meg a noti jobb oldalan ami eleg zavaro. Remelem erthetoen fogalmaztam :R

(#16012) vond válasza vasii (#16011) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fogd és vidd? Majd alapértelmezett monitor kiválasztása? :U

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16014) vasii válasza vond (#16012) üzenetére


vasii
senior tag

Pfff eszembe nem jutott volna h fent a kepeket lehet huzigalni :DD
Kössz :R

(#16016) vond válasza #45553408 (#16015) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Alapból nincs pixelgari, de a két legajánlottabb boltban ( 1 / 2 ) most akciósan kérhetsz pixelgaranciát, plusz kalibrációt is... Hidd el, nem bánnád meg, ha be is kalibráltatnád a kicsikét... :) Jóval színhelyesebb lenne, mint gyári beállítással, ráadásul kevesebbet is fogyasztana... Pár plusz ezresért megkapnád azt, amit igazán tud a monitor...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16018) Isual


Isual
veterán

tftcentral írás a PWM-ről - ha valakit érdekel

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16019) vond válasza Isual (#16018) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kösssssz szépen! ;) Hasznos kis olvasmánynak ígérkezik... Amint lesz egy kis időm, végig is olvasom...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16020) vond válasza Isual (#16018) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nahhhh, átolvastam... Egy részével eddig is tisztában voltam, de nagyon hasznos volt így is...

Meg is mértem gyorsan a 2 db CCFL-es melóhelyi TN-es szutykomat, mindkettő ~350Hz-en tolja a PWM-et, 100-120 cd/m2 környékén... (Nem olyan rossz aaaaz :) )

Kíváncsi vagyok, hogy az otthoni U2311H mit produkál... Mondjuk nem mintha bármin is változtatna... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16021) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

A kérdésem kicsit off, de ezt a topicot találtam a legmegfelelőbbnek.

Adott egy Samsung S23A700D típusú 3D-s monitor. Milyen játékkal tudnám kipróbálni, amiben tényleg 3D-s lenne és nem csak felkonvertálna, illetve hogyan működik ez a dolog pontosan?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16022) kleinguru válasza Winne (#16021) üzenetére


kleinguru
addikt

A világért sem vedd sértésnek, de vettél egy olcsó monitort, anélkül, hogy utána jártál volna?:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16023) Lewzke


Lewzke
őstag

U2312HM, revA02, Brightness 20%-on
1/1000 záridővel készített kép: [link]
Mindenféle záridővel próbáltam de nem látom a PWM háttérvilágítást.

[ Szerkesztve ]

(#16024) Winne válasza kleinguru (#16022) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem veszem, mert nem vettem, csak kölcsönben lehet nálam, ha akarom. :)

Szóval? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16025) vond válasza Lewzke (#16023) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem jól csinálod...

- Készíts egy fekete hátteret, rá egy függőleges 1-2 pixeles fehér vonalat (pl. PS-ben)...

- Állítsd a záridőt mondjuk 1/25-ödre, lődd be az élességet (ISO, rekesz mehet automatán)...

- Egyenletes sebességű vízszintes mozgás közben exponálj, lehetőleg úgy, hogy a fehér vonal rajta legyen a képen...

- Számold meg az oszlopokat, és ezt szorozd meg 25-tel...

Na ennyi Hz-en megy a PWM...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16026) Kissjeno válasza El Kebir (#16002) üzenetére


Kissjeno
tag

Ezek szerint vehető a 22"-os mert ha megszakadok akkor se kapok akkora vagy nagyobb képet mint a 19"-osnál. (nagyítás nélkül)

Egyébként tudtok valami plugint a firefoxhoz amivel be lehetne állítani valami általános nagyítást (pl 120%) és minden oldal így nyílna meg akár a firefox újraindítása után is . Nem szeretném mindig a ctrl++ nyomogatni,

A 2212-nek vagy a 2312.nek milyen a képe ha nem a natív felbontásban használom (pl 1680x1050)

[ Szerkesztve ]

(#16027) Lewzke


Lewzke
őstag

vond segítségével erre az eredményre jutottam az U2312HM revA02, PWM szabályzása ügyében:[link]. Videózáson se látok semmiféle csíkozódást, ceruzát is lóbáltam előtte de nem jött elő a stroboszkóp effektus.

(#16028) Isual válasza vond (#16020) üzenetére


Isual
veterán

Na akkor örülök. Én beleolvastam, de megmondom neked őszintén nem érdekel :D más dolgok foglalkoztatnak mostanában... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16029) fOriginal


fOriginal
tag

Sziasztok! régi 24" 16:10 es iolair monitorom elhalálozott, ezért kénytelen vagyok valamivel helyettesíteni. Árban lehetőleg minél olcsóbbat szeretnék de ne a minőség rovására. 50- 70 k pénzem lenne rá. (3d vagy 24 collnál nagyobbra is kíváncsi vagyok ha tudtok ajánlani valamit.) Kérlek ajánljatok valami jót :) !

"a pessimist is never disappointed"

(#16030) Egon válasza fOriginal (#16029) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem kérdés: Dell U2412M. 70K környékén megkapod.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16031) schawo válasza Lewzke (#16027) üzenetére


schawo
titán

A nyitott tenyeredet helyezd a monitor elé 5-10cm-re, ujjakkal felfelé, párhuzamosan a monitor síkjával. Nyisd szét az ujjaidat, és csuklóból gyorsan forgasd jobbra-balra a tenyered. Ekkor csíkosnak kéne látnod az ujjaidat. Ezzel ugyan mérni nem tudsz, de arra jó, hogy meggyőződj a a jelenség létéről.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16032) fOriginal válasza Egon (#16030) üzenetére


fOriginal
tag

Itt (digitalversus) azt olvastam erről a dell 2412mről hogy játékhoz nem túl jó mert elég erős ghosting figyelhető meg.Vélemény?

"a pessimist is never disappointed"

(#16033) Isual válasza fOriginal (#16032) üzenetére


Isual
veterán

olvasd el az első hsz-t meg az U2412M prad.de / tftcentral.co.uk cikkét és hasonlítsd össze profizmusban a digitalversussal...nem lesz nehéz eldönteni melyik oldal szavára kell /többet/ adni... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16034) schawo válasza fOriginal (#16032) üzenetére


schawo
titán

Jesszus, nem tudom, hogy ezek miről beszélnek, de valami ordenáré nagy balf@szok, az biztos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16035) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok, és véleményt szeretnék kérni tőletek.
Alapvetően az EIZO FlexScan 23" családdal szemezgettem, persze nem a fél milliós árkategóriával. :D
A monitort, mint "kivetítő" használnám a laptoppal, grafikára(Illustrator, Ps), videóvágás, és persze általános használatra.

Ti mit gondoltok e termékcsaládról? Ár/érték arány? Esetleg valakinek van/volt?

Üdv.

www.kristofnagy.com

(#16036) Lewzke válasza schawo (#16031) üzenetére


Lewzke
őstag

Próbáltam, ugyanazt látom, mintha egy tárgy előtt mozgatnám a kezem, nincs csíkozódás. Most én vagyok vak, vagy jó a háttérvilágítása?

(#16037) petata válasza __H4X0R__ (#16035) üzenetére


petata
őstag

Ha van pénzed, megéri... az Eizo-k verhetetlenek elektronika terén ;)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#16038) Isual válasza petata (#16037) üzenetére


Isual
veterán

nana!

(#16035) __H4X0R__: Kérlek adj egy keretet és ajánlok neked egy kiváló minőségű (felsőkategóriás) IPS monitort ;)

(#16034) schawo: én is ezt éreztem, de valahogy sikerült máshogy szavakba öntenem, de bevallom ez így hatásosabb :DDD

(#16039) __H4X0R__ : hát azért ez egyrészt nem hasonló árkategória mint a Dell, LG.. ilyenek - másrészt ha kész vagy 100k-nál többet áldozni egy 23"-es prémiumpaneles monitorra, akkor leginkább egy NEC PA231W-t tudnék neked ajánlani ;) /ezeket az EiZOkat lazán "lekörörözi"/
"Szóval akkor ár/érték arányban verhetetlen..." épphogy nem - szvsz

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16039) __H4X0R__ válasza petata (#16037) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Konkrétan ezt a 3 terméküket nézegettem, ezt találtam "hasonló árkategóriának" mint egy Samsung, vagy LG, vagy akár Dell.

EIZO FLEXSCAN EV2333W
EIZO FLEXSCAN EV2335W
EIZO FLEXSCAN EV2315W

Szóval akkor ár/érték arányban verhetetlen...

Isual: E három Eizo monitor között gondolkodtam, maximum ennyit szánnék rá, ezt is kicsit sokallom érte.

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#16040) __H4X0R__ válasza Isual (#16038) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Az előtted hozzászóló álláspontjára válaszoltam az ár/érték arányos mondatomat.

Köszönöm a gyors választ, és lenne még1 kérdésem.
Megnézném a lap másik oldalát is, milyen monitorokat ajánlanál 100k alatt, amit te is szívesen használnál otthon, vagy te mit használsz?

www.kristofnagy.com

(#16041) petata válasza Isual (#16038) üzenetére


petata
őstag

áhh, bocs mester! :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#16042) Isual válasza __H4X0R__ (#16040) üzenetére


Isual
veterán

Tudom.

"milyen monitorokat ajánlanál 100k alatt, amit te is szívesen használnál otthon"
Dell U2212HM, HP ZR22w (ha még találsz), Dell U2412M, ASUS PA238Q, NEC EA232WMi (ár szerint növekvő sorrendben)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16043) Egon válasza __H4X0R__ (#16039) üzenetére


Egon
nagyúr

Több mértéktartó vélemény szerint is, az Eizo már nem a régi - nem azért, mert gagyi monitorokat gyárt, sokkal inkább az az oka, hogy több más gyártó utolérte (képminőségben).
50K-130K között, szinte kizárólag Dell monitorokat fognak, fogunk ajánlani: ez az a márka, amely talán a legjobb ár/képminőség paraméterrel bír. Persze nincs tökéletes monitor, így ezeknél is kompromisszumot kell kötni néhol (minél többet szánsz rá, annál kevesebbet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16044) __H4X0R__ válasza Isual (#16042) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Köszönöm! :)

Szerintem nyithatnál egy szaküzletet:D

www.kristofnagy.com

(#16045) __H4X0R__ válasza Egon (#16043) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Igen, a fórumot olvasgatva láttam, h előszeretettel ajánljátok a Dell monitorokat, megnézem őket, és köszönöm a tanácsot!

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#16046) Isual válasza __H4X0R__ (#16044) üzenetére


Isual
veterán

azt is tudok ajánlani :D :P

(#16045) __H4X0R__ : vegyél NEC-t :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16048) Isual válasza #45553408 (#16047) üzenetére


Isual
veterán

ennek én csak örülni tudok :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16049) vond válasza Isual (#16048) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én meg pláne... :)

bodrik11: Használd egészséggel! ;)

Nahhh, csak Isual kolléga kedvéért :P megmértem az U2311H PWM frekijét is... ~175-200Hz-en megy 100% alatti brightness-nél végig... Mondjuk sokat nem oszt-szoroz... :)

De Lewzke esetét továbbra sem értem... Lehetséges, hogy nem PWM-es szabályzás van az U2312HM-ekben (legalábbis a REV2-esekben)? Nem nagyon akarom elhinni... :U

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.