Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) *Ropi* válasza mexel (#44742) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez egészen működőképes megoldás a fehéregyensúly beállítására, de globálisan. A hangsúly a globális-on van, mert az egyes színek árnyalatainak nüansznyi eltérései a referenciától ugyan kiszúrhatóak kipihent és tréningezett szemmel, de szabad szemmel és kézzel beállítani több napos munka lenne azt a több száz referenciapontot, amennyivel egy normálisabb kalibráló hardver + szoftver dolgozik (ráadásul mire végeznél vele már kezdhetnéd is elölről, mert az eleje addigra elmászik). Plusz az ilyen célszoftverek többszörös mintavételezéssel dolgoznak, hogy a monitor "driftelését" (a környezeti viszonyok apró változásaiból adódó minimális elcsúszást) ellensúlyozzák és ezáltal a kalibrálási hibát kompenzálják. ;) Egyébként magam is alkalmazom ezt a módszert: fotósként napi szinten szemre húzom be a képek fehéregyensúlyát (még ha nem is voltam ott a fotózás pillanatában mert más képét utómunkázom, akkor is az olyan támpontok mint a napfény vagy az emberi bőr színe alapján majdnem pontosan be lehet lőni, meg a tapasztalat is segít, amikor ránézésre tudom, hogy mondjuk egy energiatakarékos izzókkal megvilágított szobában ~2300-2600 Kelvinre kell húznom a WB-t).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44752) nagyszegi válasza Tűzkígyó (#44748) üzenetére


nagyszegi
tag

köszi a segítséget mindenkinek

(#44753) Russian35


Russian35
csendes tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm szeretne monitort szülinapra a barátjának és nem tudja milyet vegyen...
Nekem Dell U2312HM 23" van és ezt is ajánlom mindenkinek de sajna neki csak 40000ft-ja van rá.
1920x1080-as felbontás alá szerintem nem kéne adni, de az átmérő lehet 20, 21, 21.5" -is
Kérlek ajánljatok valamit... Előre is köszönöm...

(#44754) g@bo


g@bo
nagyúr

köszönet a P2314H-ért a [monitorguru]-nak.

pöpec kis gép.

(#44755) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Valaki meg tudja mondani, mekkora a p2314h input lagj-a?

(#44756) I3EI\ICE válasza Ashenvale86 (#44755) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Elnéztem a típust, helyes válasz kicsit később

[ Szerkesztve ]

(#44757) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Max 25k-ig milyen 19" 1440x900 monitort ajánlanátok játékra?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44758) Rasiel válasza Ashenvale86 (#44755) üzenetére


Rasiel
senior tag

Régebben kerestem, de nem találtam rá választ megbízható forrásból sem. Szerintem az átlag 10 ms alatt lehet, mint a P2414H esetében.

(#44757) kovy29: MonitorGuru-nál van raktáron Dell 2209WA, igaz 1680x1050-es natív felbontással. Ha ez még belefér, én ezt venném.

(#44759) Rasiel válasza Bjørgersson (#44757) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szerkeszteni már nem tudtam. 19" nálam lemaradt, úgyhogy akkor így tárgytalan az ajánlásom. :)
A gond az, hogy ez a kategória kihalt, nem sok közül válogatni...

(#44760) Ashenvale86 válasza Rasiel (#44758) üzenetére


Ashenvale86
tag

Én sem találtam sehol. Még csak egy tesztet sem.

(#44761) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok. Vásároltam egy LG 24EA53VQP típusú monitort, a problémám az lenne, hogy amikor lefuttatom a pixelhiba tesztet és a fekete képernyőt állítom be, akkor úgy veszem észre, mintha teljesen kikapcsolna a képernyő, kialszik a háttérvilágítás, de ez csak a fekete színnél, mitől lehet ez?

Samsung Galaxy S23

(#44762) Deck


Deck
titán

Full HD monitort keresek filmre, játékra.
Ár: 30-40k

Kiemeltet elolvastam az alapján az LG 21'6 22EA53VQ IPS monitort néztem. Mi a best buy a kategóriában? Asus monitor van ennyiért?

PS5

(#44763) fenergie84 válasza Deck (#44762) üzenetére


fenergie84
addikt

Az LG jobb mint az Asus, szerintem...

(#44764) Deck válasza fenergie84 (#44763) üzenetére


Deck
titán

Köszi! Akkor az LG lesz ;)

PS5

(#44765) fenergie84 válasza Deck (#44764) üzenetére


fenergie84
addikt

Inkább vennem én is azt :K

(#44766) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Monitor hibával melyik topikba írhatok?
Bocs az offért.

(#44767) marceeh


marceeh
tag

Sziasztok,

Monitor vásárlásra adnám a fejem,és ahogy látom itt forumon,a nagy többségnek pozítiv tapasztalatai vannak a DELL U szériával. Én személy szerint a U2412H-t és a U2412M-t néztem ki,leginkább film,internet,excel-re használnám, néha napján pedig kezdő photoshop :DDD. Az U2412H felé húz a szívem a mini displayportcsati ,és a vékony káva miatt illetve mivel szvsz. sokkal szebb mint az M.Szívesen meghallgatnék pro és kontra érveket a két monitor mellett. Illetve érdekelne ez a PWM mentesség?(laikus vagyok a témában) :)

(#44768) Bjørgersson válasza Rasiel (#44759) üzenetére


Bjørgersson
félisten

iPonon néztem, ez a legolcsóbb, szerintetek szabad érte pénzt adni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44769) fenergie84 válasza Bjørgersson (#44768) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem nem, kicsi, és TN...egy érv szól melette, a garancia. Ha ez másodlagos, akkor ennyiért ki lehet fogni sokkal jobbakat az apróból, vagy pl. az oázisnál, ott még garral is...

(#44770) Bjørgersson válasza fenergie84 (#44769) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudom, hogy kicsi, viszont a felbontás miatt max 20", ami megoldható, bár 1440x900-as 20"-ast alig látni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44771) fenergie84 válasza Bjørgersson (#44770) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem :K

(#44772) rígel


rígel
őstag

Sziasztok,
ma kicsit próbálgattam az S2340L-t. Valami brutálisan éles, élénk, kontrasztos a képe a régi syncmaster 710N-hez és a munkahelyi 21,5"-os TN LG-khez képest.
A tükröződő felület abszolút nem zavaró, -bár ez erősen szubjektív- én ehhez már hozzászoktam, a TV-m is ilyen.
De ami a legjobb, hogy amennyire meg tudom állapítani, PWM mentes! Ezt csak remélni mertem.

(#44773) Mercutio_ válasza Bjørgersson (#44770) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen kis méretben miért lényeges a felbontás?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44774) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!

Eddig volt egy LG 1710s 17 colos monitor, ami kimúlt szépen. Csaknem 7 évig elketyegett, remélem ezt tudják hozni az újak is. Most meg egy back-up CRT-vel retrozok éppen...

De már egy ideje tervezem egy normális, minőségi kijelző megvásárlását,
rászánt keret kb 30-50- esetleg 70 ezer Ft. :F Persze lehet kijavítani engem, monitorokban pl nem igazodom el.

Méret jó lenne legalább 19" de akár 21-23". (Vagy lehet nagyobb is? Hely van az asztalomnál...) talán méretnél az számít, réginek a talpa, ez a tartóizé relatíve nagy volt, elterjeszkedett az asztalon.

Felhasználási területek: sok netezés, cikk, e-könyv olvasás, némi szövegszerkesztés, igen sok filmnézés (xvid-től egészen HD minőségig mindenféle; talán a jövőben a PCben lenne tuner kártya is TVzésre...), játék semmi. No és persze RAW fotók szerkesztgetése, de nem nagyüzemi vagy akár profi grafikus szintjén. ;) Persze, a képminőség amennyire lehetséges, előrébb van a többi kompromisszumban. Nappal a fényt oldalról, kicsit hátam mögül kapná.

Egyelőre alaplapi (ASUS) DVI és persze D-sub kimenete van a gépnek, Intel HD2000 iGPU a videógeneráló. (Nem röhög! :-) ) Elég most, nem tervezek 1 éven belül valódi VGA-t venni.

Mai monitorok is fogyasztanak annyit, mint ez a régi LG-m? Arra 40W-t írtak. Mai rezsiköltségek mellett ez is szempont :DDD Bp-i vagyok, persze amennyire lehet, majd élőben is megnézem a kiszemelt/ajánlott modelleket.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#44775) Bjørgersson válasza Mercutio_ (#44773) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyik cimborám venne monitort, 1280x1024-ről váltana nagyobb felbontásra, ezért gondolom, hogy 1440x900-nál nagyobb felbontásút nem lenne érdemes venni, mert akkor lassabban futnának a játékok natív felbontáson, viszont a gépében semmit nem szeretne (tud) cserélni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44776) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Ajanlanatok par monitort/TV-t nekem, ami 26"+ es a plafon ar 135.00Ft.
Jelenleg egy BenQ 23" hasznalok, de mar kicsit oregecske.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#44777) Nowi


Nowi
tag

Sziasztok!

25-27" kornyeken mit erdemes venni mostanaban ujonnan??

vagy [link] erdemes ezek kozott a hasznalt monitorok kozott keresgelni?? 60k korul lattam ott par jonak tuno darabot.
HA igen mit erdemes onnan venni szerintetek?

elore is koszi :R

(#44778) Mercutio_ válasza gzbotii (#44776) üzenetére


Mercutio_
félisten

32-40"-os tv-k között is nezelodhetsz, ha a használati szokások nem speciálisak és elég a fullHD :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44779) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Ha letörlöm az Ati ccc-t, és csak 1 sima vga driver-t teszek fel, akkor is van esélye, hogy a beállított színkalibrációmat az új driver frissítés elrontja?

(#44780) gzbotii válasza Mercutio_ (#44778) üzenetére


gzbotii
veterán

FullHD eleg es netezni, filmezni lenne..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#44781) trufa12


trufa12
addikt

Még tovább jutottam, srgb-re vettem a monitort, és állítottam a színkezelésben. Most már ténylegesen szép képe van :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44782) Rasiel válasza marceeh (#44767) üzenetére


Rasiel
senior tag

Igen, összességében jól sikerült az U széria. U2412M-et kezdő, hobbi grafikai munkára is ajánlják, sokak szerint a LED-es UltraSharp széria legjobb tagja 100k alatt. U2414H-ra sem lehet panasz, jól sikerült darab. Sokaknak a dizájnja is bejön.
Akármelyiket választod nem jársz rosszul, de én inkább picit az U2412M felé húzok a valamivel nagyobb mérete miatt is, ami jól jöhet számodra. Igaz nagyobb százalékban PWM-es háttérvilágítás szabályzást használ, ha ez zavar, akkor persze U2414H lesz neked a megfelelő. Amire neked kell a monitor arra mindkettő alkalmas. :K Kalibrálással, mint "extra" ficsőrrel sem járnál rosszul.

(#44774) pigsty: Elég tág intervallumot adtál meg, ami a rászánt keretet illeti. :) Egy Dell P2414H szerintem minden igényedet kielégítené. :K Fogyasztás egyáltalán nem vészes ezeknél a LED-es monitoroknál, nem lesz vele gondod.

(#44776) gzbotii: Benq GW2760HS. Filmnézésre megfelelő lesz a magas kontrasztja és főleg a mély feketéje miatt.

(#44777) Nowi: Főként mire lenne használva?

[ Szerkesztve ]

(#44783) Rasiel válasza Bjørgersson (#44775) üzenetére


Rasiel
senior tag

Eddig csak TN paneleseket találtam használtan ebben a kategóriában. Ugyanilyenre meg teljesen felesleges lenne cserélni csak a felbontás miatt. 2209WA szerintem megfelelő lehet neki, valamivel nagyobb felbontásal ugyan.
Milyen gépe van és milyen játékokkal játszana?

(#44784) fenergie84: MonitorGurunál lehet kapni használtba. :K

[ Szerkesztve ]

(#44784) fenergie84 válasza Rasiel (#44783) üzenetére


fenergie84
addikt

Én is a 2209WA-ra gondoltam, h ha találna egyet belőle, az lenne a legjobb választás :K

(#44785) Bjørgersson válasza Rasiel (#44783) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, ennyi pénzért nem is számítok IPS-re vagy PVA-ra. Na igen, de az 1680x1050-nél meg ott van, hogy akkor ennyi erővel akár már 1920x1080 is lehetne.. :)

Q8200 + 6670 + 4GB

Szerk.: Bár ez a 2209WA tényleg nagyon jó lenne, 25k 6 hónap garanciával.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44786) fenergie84 válasza Bjørgersson (#44785) üzenetére


fenergie84
addikt

De, akkor ne natívba futtassa a játékokat.
Most miért dobna ki az ablakon ennyi pénzt egy 19" (16/9) TN paneles monitorra, mikor látatlanban állítom, h nagy százalékban úgy sem játékra, hanem net-re, filmre, stb-re használja a gépet (mint általában mindenki más) és akkor igen jól jön egy nagy felbontású, nagy képátmérőjű, a szemnek is "káprázatos" képű monitor :R

(#44787) Bjørgersson válasza fenergie84 (#44786) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Végülis igazad van, éppen még 1440x900-ban nem hiszem, hogy olyan csúnyán néznének ki a játékok. Este megmutatom neki, aztán meglátjuk. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44788) Rasiel válasza Bjørgersson (#44785) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nagyon jó vétel ennyiért. Badarság lenne ilyen áron 19"-os TN-t venni.
Kompromisszumokkal régebbi játékokkal ezzel a konfiggal még el lehet játszogatni. Bár remélem GDDR5-ös a 6670, mert azért így egy fokkal jobb lenne...

Szerk.: Ha kell még kalibrálják is. :) Ja, ha eddig analóg kábellal volt összekötve a régi monitor (azért gondolom, mert ezeknél nagy számban, olcsó kategóriában D-SUB szokott lenni), akkor ehhez azért egy DVI kábel beszerzése kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#44789) Bjørgersson válasza Rasiel (#44788) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Engem már meggyőztetek, innentől cimborámon múlik. :) Kalibrálással együtt szerintem már tényleg sok lenne, mert még le is kell küldeniük Budapestről.

GDDR5 bizony.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44790) *Ropi* válasza Bjørgersson (#44789) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van Decemberi :D kalibrálós fórumtárs: mondd, hogy én küldtelek! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44791) Bjørgersson válasza *Ropi* (#44790) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pont a héten vett tőlem egy házat, de attól még Decemberben is fizetni kellene a kalibrálásért. Teccikérteni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44792) Nowi válasza Rasiel (#44782) üzenetére


Nowi
tag

leginkabb net, film es azert némi játék... átlagos felhasználás leginkább :R

(#44793) *Ropi* válasza Bjørgersson (#44791) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44794) fenergie84 válasza Rasiel (#44783) üzenetére


fenergie84
addikt

Még lehet én is veszek tőlük egyet, csak adjam el egy, két cuccomat :D

(#44795) Rasiel válasza fenergie84 (#44794) üzenetére


Rasiel
senior tag

Lehet már csak az az egy darab van, amit kovy-nak ajánlottunk... :D Amúgy igen, kiváló monitor, annak idején best buy volt a kategóriájában az U2311H-val együtt. ;)

(#44792) Nowi: Érdemes Guru-tól használtan vásárolni, megbízható hely, korrekt eladókkal. LG IPS277L általános használatra jó vétel. Ha viszont a filmnézés fő szempont, akkor az előbb ajánlott Benq GW2760HS is teljesen jó lehet, valamelyest gyengébb betekintési szögekkel, de mélyebb feketével, igaz valamivel drágábban. Ha a PWM-mentesség számít, akkor Benq, ha nem, akkor az LG is megfelelő ilyen célokra.

[ Szerkesztve ]

(#44796) fenergie84 válasza Rasiel (#44795) üzenetére


fenergie84
addikt

Tudom, ösmerem, nekem is volt :DDD

(#44797) Rasiel válasza fenergie84 (#44796) üzenetére


Rasiel
senior tag

Akkor feleslegesen járatom a számat. ;]

(#44798) Nowi: Át is siklottam felette. Nagy színterű S-PVA paneles a Dell, átlagfelhasználásra szerintem felesleges. 62k-ért szerintem jó vétel. Túlszaturáltsággal viszont számolnod kell egyes tartalmaknál, kalibráció azért ajánlott hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44798) Nowi válasza Rasiel (#44795) üzenetére


Nowi
tag

koszi

azt az LG-t en is neztem eleg jonak tunik.

vagy esetleg inkabb ez a DELL?? [link]

(#44799) fenergie84 válasza Rasiel (#44797) üzenetére


fenergie84
addikt

Nem feleslegesen, hisz mások is olvassák, nem csak én :)

(#44800) Nowi válasza Rasiel (#44797) üzenetére


Nowi
tag

a rengeteg csatlakozasi lehetoseg illetve a velhetoen szuper kepminoseg azert tetszik..

az LG meg alapvetoen jol nez ki..

hat megmutatom annak is akinek lenne, de en egy kicsit a DELL felé húzok mert az LG-t nem tudom milyen minoseget gyart :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.