Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) Tűzkígyó válasza Szeptember (#44649) üzenetére


Tűzkígyó
tag

DELL Ultrasharp U2413

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44652) trufa12


trufa12
addikt

Hát én már kalibráltam, meg nyomtam rá színprofilt, meg a mély sötétet állítottam a vga-n
de srácok ennek még mindig ilyen ködös képe van.

színre panasz nem lehet . szépek a színek az árnyalatok . Csak olyan fura mintha füst lenne a képen.. 1vékony rétegben.

Ennyire világítanak a ledek? vagy mi a szösz ?

Tudja valaki hogyan érem el a gyári menüt?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44653) kalozhun100 válasza trufa12 (#44652) üzenetére


kalozhun100
őstag

Leszedted a fóliát róla?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44654) trufa12 válasza kalozhun100 (#44653) üzenetére


trufa12
addikt

hát minthogy rá volt ragasztva 1 szivacs azt le és más fajta fóliát nem látok rajta.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44655) Tűzkígyó válasza Rendo84 (#44650) üzenetére


Tűzkígyó
tag

+Szeptember (#44649)

Az oké, hogy kijön 140-ből, de ő elsősorban Photoshopra használja azt írta, szóval ne az U2713HM, akkor inkább az U2413, vagy ha többet szán rá +40 eFt-tal akkor mehet az U2713H.

Az U2713HM-nek ugyanis kisebb a megjeleníthető színtartománya mint a másik kettőnek (U2413 és U2713H). Mondjuk attól is függ, hogy valóban szüksége van-e a plusz színtartományra a Photoshop-os munkánál.

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44656) inlakech válasza yodamastah (#44643) üzenetére


inlakech
újonc

Igen, hasonló eredményre jutottam én is végiggondolva a dolgot. Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#44657) stranger28 válasza Tűzkígyó (#44655) üzenetére


stranger28
addikt

Nem a színtartomány az, ami előny lenne neki szerintem.

(#44658) yodamastah válasza Tűzkígyó (#44655) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát igen óvatosan kell bánni a széles gamutos monitoron grafikázással. A legyártandó tartalom általában sRGB (Web, játékok, HD) vagy CMYK. Ha mindkettőre kell dolgozni akkor jobb széles gamutos monitort venni, de elégé képben kell lenni a profilok kezelésével, és a színtér emulációk használatával a color managelt szoftverekben (photoshop, indesign pl).

A legkevesebb fejfájáshoz szerintem továbbra is az az út, ha sRGB színteret használunk. Ettől függetlenül nem hűlyeség széles gamutos monitort venni, de csak ha van jó sRGB emulált módja.

(#44659) Rambi


Rambi
tag

Sziaszok!

Dell U2312H-nál a REV00 az PWM-es? vagy az összes 2312 PWM mentes?

(#44660) *Ropi* válasza trufa12 (#44631) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyrészt IPS paneles monitor, aminek a feketéi alapból tejfölösek (mondjuk egy CRT monitorhoz, vagy egy VA panelhoz képest).

Másrészt a kapott gyári színprofilnak kb. annyi köze van a valósághoz, mintha a sarki zöldséges harapásmintájából csináltatnál magadnak műfogsort. ;) A hardveresen kalibrált színprofil tartalmazza a te hardverkonfigurációd egyedi finomhangolásait (ezért nem működik "távgyógyításban" másik, ugyanolyan monitorral és/vagy VGA-val): így a lehető legpontosabb színvisszaadású. A hardveres kalibráció 2 részből épül fel (egyik a másik nélkül nem ér semmit):

- A megjelenítő hardveres beállítása: az optimális fehéregyensúly, fényerő, az ebből adódó maximális kontrasztátfogás meghatározása, valamint a színcsatornák kiegyenlítése: a monitor hardverének a referenciaszínek optimális reprodukálásához legközelebbi beállítása.

- A szoftveres korrigálás a hardveres beállítás pontatlanságait finomítja a videokártya LUT-ba (Look Up Table) írt korrigáló értékekkel, hogy a lehető legjobb legyen a színegyüttfutás és a legkisebb referenciától való eltérés.

Ha a kalibrált rendszerben bármi változik (akár hardver, akár szoftver), akkor újra kell kalibrálni az optimális eredmény érdekében.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44661) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy monitor/TV egy Samsung syncmaster P2470HD.
Éppen nem rég járt le a garancia, kb 3éves és pár hetes, de tökéletes esztétikai és műszaki állapotban van, minden tartozékával.
Kérdésem, hogy szerintetek mennyit ér és hogy hol áraznák be nekem?
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#44662) Szeptember


Szeptember
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszokat!
6-7 éve gyakran beleszaladtam abba a problémába, hogy a grafikai munkákra szánt monitorok, nem voltak igazán alkalmasak a filmnézésre vagy a játékra. Nem voltak mindenevők, csak nagyon speciális területeken hasítottak.Így aztán egy olcsóbb monitorral néha összességében jobban jártam.
Ebből a szempontból nézve az olcsóbb U2713HM rendelkezik bármiféle előnnyel
az U2713H-val vagy az U2413-mal szemben? (ez utóbbinál a mértet persze leszámítva)

(#44663) Rendo84 válasza Szeptember (#44662) üzenetére


Rendo84
senior tag

Isual fórumtársat idézem:
" Játékra felesleges az U2713H plusz tudása és felára, az grafikára való/szükséges. Ettől még a színtérkülönbség az valós. A HM az standard színterű, míg a H az széles gamutos. Erős igazi piros és zöldebb zöld. Ami mondjuk általános felhasználásra teljesen irreleváns, kivéve, ha magáért a színvilágért veszel ilyen monitort "csak úgy" alapon. "

[ Szerkesztve ]

(#44664) trufa12 válasza *Ropi* (#44660) üzenetére


trufa12
addikt

Hát nem tudom, régen volt S27-es dellem, annak kalibráció nélkül is durva képe volt.

Nah mind1 állítgattam így elfogadható . csak 70 ezerért :D nem ezt vártam.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44665) Isual válasza trufa12 (#44664) üzenetére


Isual
veterán

Akkor a tükröződésgátló bevonat zavarhat téged. Ajánlásom egyebként egy factory reset és Standard mód. Kontraszt konstans 75, fenyerő még környezeti fénynek megfelelően x. Gyári szinprofil, vagy semmi. Ha nem tetszik, akkor kailbraltasd, ha akkor se fog, akkor glossy monitor kell neked. :P

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44666) pro46


pro46
újonc

Üdv. a fórumózóknak!

A Iiyama X2483HSU monitorral kapcsolatban ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg velem.
A TFT centralon láttam, hogy pwm mentes. (AMVA+ paneles)

Korábban vettem egy P2314H-t, de zavaró volt az erősen foltos háttér :Y (világos homogén képnél, pl szövegszerkesztő), engem ez zavart ezért kénytelen voltam megválni tőle. Mozinál semmi gond nem volt.
Sem a régi CCFL-es monitoromnál, sem az új SAMU tévénél nem látok ilyet - csak létezik az 50eFt-os kategóriában ma is ilyen.

Az overclockers.ru-n egy-egy teszt látható, de nyilván nem ad biztos képet a típusról.

(#44667) trufa12 válasza Isual (#44665) üzenetére


trufa12
addikt

marad így, mert tuti ez van amit mondasz .
Pedig a régi monitorom sem üveges :D de akkor gondolom nem is matt...

mert az meg zavart hogy tükröződött :D -.- és becseréltem 1 régi 2010 es lg, tn re meg 70 ezer ft-ra anno

de az lg monitor meg nem üveges és akkor gondolom nem is matt ..

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44668) trufa12 válasza Isual (#44629) üzenetére


trufa12
addikt

annyit kérdeznék hogy zsolt avatarja sárga ,árnyalatokkal?
a te szemed pedig kék : ?:D (mármint az avatarban.)

mert én ilyennek látom .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44669) Isual válasza trufa12 (#44668) üzenetére


Isual
veterán

Az én szemem zöld, Mephistoé barna, az avataromé meg kék. :D
Külön kérésem volt a kék szín, amit nagyon jól eltalált annak idején vond kolléga, emlékezzünk is meg áldott tehetségéről! :R

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44670) *Ropi* válasza trufa12 (#44664) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem most is az van: S-PVA 2709. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44671) trufa12 válasza *Ropi* (#44670) üzenetére


trufa12
addikt

itt pl rosszabb minőségűnek látom a hardveraprót mint most :)

szóval akkor ezek szerint jól beállítottam amit kell.
És csak ez a mattolás ami zavarhat nah de majd megszokom .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44672) *Ropi* válasza trufa12 (#44671) üzenetére


*Ropi*
félisten

Próbáld meg, amit a fórumtársak tanácsoltak, ha nem jön be, akkor marad a matt VA panel. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44673) lacika0926


lacika0926
tag

Hello,
Ibm c170 típusú monitorom egyszercsak kikapcsolt játék közben.
Nem világít a gomb, és nem kapcsol be egyáltalán.ha tápot adok neki akkor kattog valami relé benne,esetleg ezt érdemes szervizelni?

Ha esetleg valakinek van hasonló tudású monitorja elfekvőben,vagy eladó az érdekel.
Üdv

(#44674) werszomjas válasza Isual (#44623) üzenetére


werszomjas
őstag

Átolvastam, többször is, a P szériára szűkítettem a kört, már csak a finomított matt felület és a dobozban lévő DP kábel miatt is. Árban minimális az eltérés.

Akkor már csak abban kérnék valamiféle segítséget, hogy P2314H vagy P2414H legyen.

Van aki egyik méretről váltott a másikra (23 - 24" ) ?

Mennyire észrevehető ez az 1" különbség? Pl játékok alatt, böngészés közben számít valamit?

Viszonylag amúgy közel vagyok a monitorhoz, kb 80 cm-re.

Árban 7000ft-al lenne olcsóbb a 23"-os ami azért nem kevés. :R

üdv

(#44675) Isual válasza werszomjas (#44674) üzenetére


Isual
veterán

0.8" az az 1". Elenyésző.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44676) #67688960 válasza zsolt501 (#44636) üzenetére


#67688960
törölt tag

nem inkább full rgb kellene neki? :)

(#44677) Tűzkígyó válasza Isual (#44675) üzenetére


Tűzkígyó
tag

+1

(#44674) werszomjas

szerintem is a 23

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44678) zsolt501 válasza trufa12 (#44668) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen sárgás, vagyis sárgás barna. :D

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44679) Isual


Isual
veterán

Nagyon jó!

Ajánlom mindenkinek! Végre valaki megemlíti a MacAdam ellipsziseket és, hogy az a bizonyos patkó milyen csalóka is és az sRGB mennyire nem egy olyan elcseszett, kimosott valóság. Mert nem az.

Nagyon jó.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44680) trufa12 válasza zsolt501 (#44678) üzenetére


trufa12
addikt

a füleit barnásnak látom az orra az nagyon barna, a szája fele szürke mint a borosta :D
az orra mögött 1 fehér csíkos rész .

a pronak ez a része barnás v inkább zöldes,szürkés? v milyen, én a szöveg hátteret is barnásnak látom.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44681) zsolt501 válasza trufa12 (#44680) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az avatarom leírása pontos, a prohardver barna

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44682) trufa12 válasza zsolt501 (#44681) üzenetére


trufa12
addikt

halovány barna , :?:)
mert ha sok pirosat tolok akkor elég barna de az már nem az igazi . szóval akkor inkább halovány barna, ahogy most gépelek az inkább áll közel a szürkéhez, az összefoglaló színe nálam pedig olyan sárgás barnás.

vagy színvak , tévesztő vagyok :D fene tudja

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44683) werszomjas válasza Isual (#44675) üzenetére


werszomjas
őstag

&Tűzkígyó

Köszi, szerintem a 23-as lesz.

A glowtól mondjuk tartok picit, elég sok a panasz itt rájuk, de más ajánlott típus nem érkezett.

Még 1 kérdés.

Ha a monitorguru oldalon rendelem meg mennyire érdemes kalibrálást kérni?

Mindenképpen szeretném kalibráltatni, de mivel úgy tudom, az adott hardverhez kell beállítani, nem jobb a végeredmény, ha már az én saját gépemhez csatlakoztatva kalibráltatom be külön?

Kalibráció egyébként meddig jó? Van olyan hogy x évente újra kell kalibrálni?

üdv

(#44684) zsolt501 válasza trufa12 (#44682) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát ezt így megmondani :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44685) zsolt501 válasza werszomjas (#44683) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egy alap kalibrálás nem árt, hidd el jobb lesz a kép.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44686) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok! Nagyjából 30000 Ft-om lenne új monitorra. Milyen márka/típus kombinációkat ajánlanátok? Nagyon szépen köszönöm.

(#44687) LionW válasza Rasiel (#44648) üzenetére


LionW
tag

Ja, hogy ott is van egy menü, ezt nem is tudtam. :DD
Low-on volt, eddig megtakarított kemény 2W-t, ki is kapcsoltam gyorsan. :) Köszi!

(#44688) Rasiel válasza LionW (#44687) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szívesen.

(#44686) nerozol: Mire lenne használva? Milyen kikötéseid vannak? Használt is játszik?

[ Szerkesztve ]

(#44689) trufa12


trufa12
addikt

nah meg van mi volt a gondom :D
sok volt a gamma (mármint pont jó volt a gamma,
de lejjebb vettem hogy sötétebb árnyalatot kapjak :D így olyan ahogy én szeretem (nem gondoltam volna hogy a szart ennyire meg lehet szokni.)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44690) nerozol válasza Rasiel (#44688) üzenetére


nerozol
tag

Használtat nem szeretnék új kellene. Hd filmnézésre lenne használva. És jó lenne a nagy betekintés szög. Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#44691) Rasiel válasza nerozol (#44690) üzenetére


Rasiel
senior tag

Benq GW2265HM
Használtból jobbat is ki lehetne hozni megbízható helyről, ezért is kérdeztem. De nem akarok semmit sem rád erőltetni, ha új kell, akkor ennyiért ez a legjobb vétel. IPS-nek jobb a betekintési szöge, de ott meg a glow lehet zavaró egyesek számára.

(#44692) americanidiot: Dell 2209WA és HP LP2275W lehet még 30k körül alternatíva. Mindkettő jobb monitor a Benq GW2265HM-nél. Bár csak filmnézésre a Benq jó vétel újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#44692) South Velen válasza Rasiel (#44691) üzenetére


South Velen
addikt

Filmnézésre még használtan se lehet jobbat kihozni.

(#44693) Rasiel válasza South Velen (#44692) üzenetére


Rasiel
senior tag

Viszont csodálkoztam, hogy Benq GW2255-öt iponnal és pcx-nél sem találtam. Ennyire elkapkodták volna őket? :)

(#44694) South Velen válasza Rasiel (#44693) üzenetére


South Velen
addikt

Nem tudom, lehet kifuttatja a BenQ, elvégre a GW2265HM azért szebb, nagyobb tudású (bár elvileg ugyanolyan panel van benne) monitor. Bár legolcsóbb VA monitorként az is elképzelhető, hogy elkapkodták.

Visszatérve, a fórumtárs írta, hogy elsősorban HD filmezésre használná, arra tökéletes a GW2265HM, kontrasztban és képarányban is jobb az általad említett, egyébként tényleg jó monitoroknál.

[ Szerkesztve ]

(#44695) Rasiel válasza South Velen (#44694) üzenetére


Rasiel
senior tag

Pár ezres volt a különbség a kettő között, tudásban meg kb. szerintem egyre mentek.
Ha nem zavarja alul, felül a két fekete csík, akkor oké a 16:10 filmnézésre meg kap egy valamivel magasabb monitort. Egy kalibrált statikus kontrasztra és egy feketére kíváncsi lennék a Benq-val kapcsolatban, mert még sajna nem találtam róla semmilyen adatot.

Ettől függetlenül szerintem teljesen jó lesz neki a GW2265HM. :K

(#44696) trufa12


trufa12
addikt

Köszönöm mindenkinek a türelmét,tanácsát,segítségét a köd felszállott, előjöttek a színek, :), Így már mondhatni jó kis saláta :D effektus van, szép színkavalkád. Élesen , nagyszerű :C
hemzsegnek az árnyalatok, olyan amilyennek én szeretem, lehet más azt mondaná mi ez a fos :D de nekem így tetszik.Szóval köszönök mindent.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44697) dudi6


dudi6
senior tag

Erre esetleg valaki??? Lehet azzal gond, hogy a gép már nagyon régi? Netezésre, office-ra lenne használva csak. Használtan is érdekel, ha van rá min. 2 év garancia

[ Szerkesztve ]

(#44698) BomiBoogie válasza dudi6 (#44642) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem ez alá nem igazán érdemes menni.

Amúgy használt 1280x1024-es monitorokat simán kapni használtan 15e körül, és sok helyen adnak rá 6 hónaő garit.

[ Szerkesztve ]

(#44699) Mercutio_ válasza Isual (#44583) üzenetére


Mercutio_
félisten

Panel, vezérlés szempontjából van eltérés az U és a P2414H között?
Ezek 6+2-bitesek, vagy rendes 8?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44700) pro46


pro46
újonc

Üdv. a fórumózóknak ismét!

A Iiyama X2483HSU monitorral kapcsolatban ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg velem.
A TFT centralon láttam, hogy pwm mentes. (AMVA+ paneles)

Korábban vettem egy P2314H-t, de zavaró volt az erősen foltos háttér :Y (világos homogén képnél, pl szövegszerkesztő), engem ez zavart ezért kénytelen voltam megválni tőle. Mozinál semmi gond nem volt.
Sem a régi CCFL-es monitoromnál, sem az új SAMU tévénél nem látok ilyet - csak létezik az 50-60eFt-os kategóriában ma is ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.