Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) stranger28 válasza dudika10 (#22000) üzenetére


stranger28
addikt

Nem is fogtok, az a baj. :( Ezért felesleges itt próbálkoznod mindig, pláne a korábbi stílusban. Gyere át a másik topikba és megoldjuk. :DDD Vagy beszéljük meg skype-on, mit tudom én, de ez így nem állapot.

[ Szerkesztve ]

(#22002) petata válasza dudika10 (#22000) üzenetére


petata
őstag

Ez már csak szimpla trollkodás.

FEJEZD BE!!!

köszike :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22003) vond válasza dudika10 (#22000) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Megint csak terelsz, meg fényezed magad...

"Egyébként érdekes téma a nyilvános meghurcolása egy elégedetlen kérdezőnek, aki nem kapta meg a kellő segítséget, de ne menjünk bele, mert ez nem az a topik."

Ezt meg egyenesen kikérem magamnak... Mi az, hogy nyilvános meghurcolás? Eszednél vagy? Meg mi az, hogy nem kapta meg a segítséget?

Azt se tudod, miről van szó... Szó nem volt "nem megkapott segítségről"...
De azért hinted az észt...

Elmesélem Neked, bejött az ominózus csávó, és leosztotta, hogy mekkora király 3D monitort vett, és hogy a design, meg a kép, meg a minden, meg jópár kisípolandó szó, és hogy most aztán mindenki rohanjon ilyent venni... Csak vigyázzunk, mert neki 2 óra után kifolyik a szeme tőle...

Erre megírtam neki, hogy: 1 - minek neki 3D monitor, mikor megvakul tőle, 2 - Sokkal jobb vétel lett volna ennyiért egy normális, minőségi 2D monitor... Az Ő reakcióját meg már ismerjük... Ennyi...

Hol is van az elmulasztott segítségnyújtás, és a meghurcolás? Hmm?

Na, többekközt az ilyenekre gondoltam akkor, amikor azt írtam, hogy "elgondolkodtató, hogy kiknek nem tetszik a topic hozzáállása"...

Az meg, hogy megszegem a szabályt, az épp annyira jön ide, mint hogy Te személyeskedéssel vádolsz, meg futkozol modkerbe, meg csavargatod a fejed az én problémám miatt... Nem volt baszki 2 percem, hogy töröltessem, mert Te már ugrottál is, mint a pedál diák...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#22004) execute93 válasza Teaway (#21981) üzenetére


execute93
őstag

Sajnos rossz a topik címe. Milyen DELL monitort vegyek? Jobban dukálna.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#22005) Turbomann válasza execute93 (#22004) üzenetére


Turbomann
tag

Piacon jelenleg ez a legjobb vétel árban és minőségben. Inkább mondj 50000ft-os moncsit amit érdemes megvásárolni? Én 2 évvel ezelött benQ vettem és súlyosan megbántam.:)

(#22006) korcsi válasza execute93 (#22004) üzenetére


korcsi
veterán

):

Valaki ips glow mértékével kapcsolatban rendelkezik információval?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22007) Nyugdíjas válasza korcsi (#22006) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nehéz lenne ezt "számszerüsiteni". Illetve valamelyest függ a háttérvilágítás intenzitásától, következésképpen darabfüggő...
Nem tudod megnézni vétel előtt valahol? Szerintem az lenne a legjobb megoldás.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22008) korcsi válasza Nyugdíjas (#22007) üzenetére


korcsi
veterán

Sajnos nem? Vidéki vagyok, valószínüleg a sajátom lesz az elsö ips-es monitor amit látni fogok.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22009) Turbomann válasza korcsi (#22006) üzenetére


Turbomann
tag

Nálam nem csinálta.:) u2312hm ÉS DELL :C

(#22010) d@minator válasza vond (#21989) üzenetére


d@minator
addikt

Az a baj, hogy elfogultak vagytok a Dell-el szemben és nem hallgatjátok meg mások igényeit és nem ajánlotok fel alternatívát és nem kérdezitek meg milyen monitorról vált.
Ha valakinek kombi autó kell még ugyanolyan árban sem fog sedant venni még ha az jobb is és egy családos sem fog kétüléses sportkocsit.
Amúgy nem haragszom de felesleges volt. ;)

(#22005) Turbomann: Az én ismerőseim nem bánták meg de ha tudsz BENQ-nál jobb fHD 24-est vagy nagyobbat jó áron szólj. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22011) petata válasza d@minator (#22010) üzenetére


petata
őstag

Ez hulyeseg. Merulj bele a temaba, tanulgass kicsit és dumalhatunk az ajanlasokrol.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22012) stranger28 válasza d@minator (#22010) üzenetére


stranger28
addikt

Keress már rá vond hozzászólásaira példának okáért. Nyilván nem a maiakra, mert az botrány. ;] Ha olvasás után is így gondolod, akkor a hiba az Ön készülékében van.

Autós hasonlatokat ne, kérleeek. :(

(#22011) petata: Innye. :DDD

(#22008) korcsi: Milyen messziről néznéd azt a fekete sarkot?

[ Szerkesztve ]

(#22013) Teaway válasza execute93 (#22004) üzenetére


Teaway
veterán

Sajna muszáj, mert kevés pénzt akarnak/tudnak költeni. Ha lenne több rá, akkor a NEC lenne a favorit.

Nincs itthon csokid??

(#22014) korcsi válasza stranger28 (#22012) üzenetére


korcsi
veterán

50-70cm-röl a monitor közepét, a mostani 27.5-et is méteren belülröl nézem.

@22009: úgy tudom mindegyik IPS-nél van ilyen az eIPS-nél meg még jobban kijön.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22015) korcsi válasza Turbomann (#22009) üzenetére


korcsi
veterán

Például egy csúnya eset

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22016) Nyugdíjas válasza korcsi (#22015) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos reális... Csak a szemed az nem egy kamera. Szerencsére :) Élőben szerintem kevésbé zavaró. Nekem minden monitorom IPS volt eddig, tévém is az egyébként. Részemről jobban zavar a black-crush, mint a glow.

De elismerem, hogy ez vallási kérdés :D

Én továbbra is javallok egy utazást ezügyben, ha komolyan szeretnél sok időre jó monitort venni:K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22017) d@minator válasza petata (#22011) üzenetére


d@minator
addikt

Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a monitoros topikban voltam (persze ti akkor még a közelében sem jártatok) egyesek rábeszéltek embereket az 2ms-ra az 5-ös helyett 20ezerrel drágábban. Akkor a Samsung volt a király persze csak a Samsung paneles az AUO, Chunghwa, ChiMei stb. szar. Ment a vakítás minden téren.
Most a Dell a király igaz nincs 24-es IPS-e de azért vedd azt, kössél komromisszumot neked az kell. Én már voltam monitoros topikban, monitort is javítottam és CCFL csöveket is cseréltem, nem foguk tanulni nem akarok róluk többet tudni. Most csak vásárolni szeretnék ezért tőled is csak azt tudom kérni ha tudsz BENQ-nál jobb fHD 24-est vagy nagyobbat jó áron szólj. 60-80 a keret többet nem szeretnék erre áldozni sok egyéb másra is kell a pénz. Pár év múlva lecserélem, mint ezt. Addigra lesz OLED ami olcsó nyomtatható vagy valami más.

(#22012) stranger28: többeknek szólt lehet vond-ra igaz legkevésbé de ezért most nem nyálazom át a hozzászólásait.
Nap vége OFF vége.

(#22018) horush válasza d@minator (#22017) üzenetére


horush
addikt

Érdekes topik az, ahol monitorokat javítasz.. Jelen értelemben egy fórum topikjáról beszélhetünk, ahol érdekesen cserélsz ccfl csöveket.

Mi az, hogy a dellnek nincs 24"-os monitora? Az u2412m-mel mi a gond? A keretedbe is belefér. Jobb a benq-nál.

Egyébként olyan divatosak voltak ma az autós hasonlatok ;] : ha én 20 éve autószerelő voltam, s nagy tapasztalatom van trabantokkal, ladákkal, akkor már ezzel bizonyítom, hogy jobban tudok ma autót ajánlani, mint azok, akik ma foglalkoznak ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#22019) petata válasza d@minator (#22017) üzenetére


petata
őstag

Hát te tényleg nem érted.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22020) stranger28 válasza horush (#22018) üzenetére


stranger28
addikt

[link] Khéérlek. :D

(#22021) d@minator válasza horush (#22018) üzenetére


d@minator
addikt

Hát neked aztán tényleg kár volt ide beírni. [link]Az u2412m nem fHD de ezt is hagyjuk.

petata: bocs de akkor nem. De inkább folytassuk privátban.

[ Szerkesztve ]

(#22022) petata válasza d@minator (#22021) üzenetére


petata
őstag

xDD
Nem fullhd, hanem jobb, mert kapsz +120 sort...

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22023) stranger28 válasza d@minator (#22021) üzenetére


stranger28
addikt

Most én sem értelek. :F

"Felhasználás: internet, excel, némi játék, esetleg film szóval átlagfelhasználás."

Film miatt lenne jobb egyedül a FullHD + valamelyik kisebb, de az csak esetleg van nálad jelen. Probléma volt még, hogy csak szélesebb a 16:9 24 col, mint a mostani monitorod, mert az 16:10-es. Erre írtam a 24-es Dellt, ami 16:10-es és 24-es ugye. Ezt pedig te írtad. Na, most akkor mit szeretnél és miért?

80-as kerettel ráadásul.

"Most a Dell a király igaz nincs 24-es IPS-e de azért vedd azt, kössél komromisszumot neked az kell."

Ezek után ez szerinted megállja a helyét? :U

[ Szerkesztve ]

(#22024) horush válasza d@minator (#22021) üzenetére


horush
addikt

Igazán örülök, hogy sikerült megkeresni egy majd egy éve íródott hsz-em, teljes mértékben a témához kapcsolódik. Az mindegy, hogy azóta nap, min nap követem a topikot, s láttam is egyet, s mást. De ahogy látom, te is kértél már itt segítséget, pedig te aztánigazimonitorszerelő vagy, aki mindenhez ért.
Szerintem az 1920*1200 jobb, mint az 1920*1080. Tényleg hagyjuk, vegyél benkjút, ha te akkor leszel boldog, a dellfóbiád miatt.

stranger28: Tudom, ezért írtam autós hasonlatot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22025) kleinguru


kleinguru
addikt

Remélem a vita befejeződött:R!

Volt itt szó outletes olcsó LG-kről...

Minap ezt találtam, szintén jó áron és készleten is van (megkérdeztem).

Új monitorok 1-1,5 év garival számlával pixelhibamentes szállításnál sérült doboz példányok

Valaki keresett 80K körül 27" ips kijelzőt...
Van itt igaz csak 26"-os. Remélem olvassák még a topicot:D!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22026) d@minator válasza stranger28 (#22023) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem itt nincs problémám az egész Jégtörő[link] kérdésével indult.

(#22024) fezlergabor: Azt írod követed a topikot...De mégsem. Leírom összegezve.
Jégtörőnek és nekem 16:10-es 22"-es monitorunk van. Szeretnénk egy újabbat nagyobbat. Ezeknek a monitoroknak a pixelmérete: 0,2821
21,5" Dell (16:9) pixelméret (pl.U2212): 0,247 tehát nem jó.
23" Dell (16:9) pixelméret (pl.U2312): 0,262 tehát ez nem jó.
24" Dell (16:10) pixelméret (pl. U2412): 0,27 tehát nem jó

Láthatod egyik sem nagyobb hanem jóval kisebb.
Akkor csak a 27"-es jó aminek pixelmérete 0,311. Ebből van Dell de horroráron.
Vagy kopromisszummal 24-es fullHD aminek mérete. 0,2767. Ebből nincs dell csak BENQ.

Összegezve: 24-ig bezárólag az összes dell kisebb a jelenleginél. Mi marad? 27" BENQ vagy 24"-es BENQ. Előbbi 70ezer utóbbi 48ezer. Most már vágod? ;)

(#22027) petata válasza d@minator (#22026) üzenetére


petata
őstag

Ha emiatt a méretkülönbség miatt áldoznád fel a képminőséget, akkor te tényleg hülye vagy, sry. Szerintem ne kacsintgass, mert nekünk kéne: ;)

És a pixelméreteket is hülyeség összevetni.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22028) kleinguru válasza d@minator (#22026) üzenetére


kleinguru
addikt

Látom nem sikerült elolvasni a fenti posztomat:DDD

Még itt vitatkoztatok(tunk), találtam 27" monitort 16:10 és talán a pixelméret is tetszeni fog:R

Itt

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22029) alma55


alma55
csendes tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a Benq GL2450 monitorról? Ezért az árért (40 ezer forint) lehet ennél jobb 24"-es monitort kapni, vagy jó választás a Benq?

(#22030) korcsi válasza alma55 (#22029) üzenetére


korcsi
veterán

24-est nem, LG 23-ast IPS panellel lehet, most van hardveraprón, vagy outlet-be.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22031) canniball


canniball
nagyúr

Nem akarom több topikba betenni, ha valaki ebben tudna segíteni megköszönném. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22032) d@minator válasza petata (#22027) üzenetére


d@minator
addikt

Amiatt meg a plusz 30-sor. A képminőség is szempont a méret után. Lásd uncsi autós példa. :D Telefonból sem kellene kisebb a jelenlegi 3,5-nél. Ez van.
Vehetek 23-mast ha nem tetszik átveszed (+fizeted a posta vagy futárt 2x)? ;)

(#22028) kleinguru: Köszi ez nem rossz bár régebbi CCFL modell. Nézem. :R

(#22033) kleinguru válasza d@minator (#22032) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez hihetetlen:))

Az a régi ccfl modell szerintem nagyobb színteret tud megjeleníteni, kalibráltan alig fogyaszt többet, de régi ( bár gari van rá ) szóval érdemes vele vigyázni:DDD

Remélem ez már megfelel, mert Ha nem, akkor az ígényeiden, vagy a rászánt pénzen kell módosítani:R!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22034) petata válasza d@minator (#22032) üzenetére


petata
őstag

Átveszem, de csak a postát fizetem, a monitort nem. Hogy lehet ilyet kérdezni? Én nem vagyok szerviz, csak észhez térítelek.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22035) Teaway válasza canniball (#22031) üzenetére


Teaway
veterán

1. csak negatívat. TN paneles.
4. jó lenne, ha csak annyi bajom lenne, hogy van 1 pixelhiba.

Nincs itthon csokid??

(#22036) canniball válasza Teaway (#22035) üzenetére


canniball
nagyúr

1. A mostani monitoromnál (710N) rosszabb csak nem lehet...
2. Ezt kifejtenéd bővebben? Milyen bajaid vannak vele? Illetve az eredeti kérdés: jól gondolom a 3 napon belüli cserét, már egy subpixel-hiba esetén is játszik?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22037) WZP


WZP
aktív tag

Heló! 50k alatt érdekelne monitor, lehetőleg samsung, min 22", max 24", kifejezetten játékra(magas fényerő, kis szellemkép). 21"-es CRT-ről jövök ezért nehéz lenyűgözni :DDD elolvastam az első hozzászólást, de csak még jobban elbizonytalanított. előre is köszönöm.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#22038) Nyugdíjas válasza WZP (#22037) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

elolvastam az első hozzászólást, de csak még jobban elbizonytalanított
Ezt lehetne egy kicsit bővebben?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22039) WZP válasza Nyugdíjas (#22038) üzenetére


WZP
aktív tag

Az első hozzászólás egyáltalán nem ajánl TN-es monitort ebben az árkategóriában, márpedig az IPS már egyrészt túlmutat az én keretemen, és úgytudom játékra nem a legjobb a ghosting miatt.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#22040) Nyugdíjas válasza WZP (#22039) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem ghostingolnak más a mai monitorok, én ha jól rémlek ghostingot utoljára 2407-es DELL-en láttam, bár az egy köztudottan "ghosting-király" monitor volt. Persze eltekintve ezektől a borzalmas A-MVA-s BenQ-któl amikkel még mindig próbálkoznak azok a szegények :)

Az első hozzászólás egyáltalán nem ajánl TN-es monitort
Mint ahogy pl. nem ajánlják a hipo-t sem meginni pl :DDD

Egyébként szerintem vizsgálj meg közelebbről egy 2312-es DELL-t, ami egyrészt mindössze pár ezressel több, mint a kereted, másrészt a gyakorlatilag nem létező input-lagja (bekapcsolt overdrive-al) alkalmassá teszi komoly szintű játékra is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22041) alma55


alma55
csendes tag

Sziasztok! Benq GL2450 (24") vagy LG IPS234V-PN (23") monitort javasolnátok? Eredetileg 24-est szerettem volna, de az IPS panel elgondolkodtatott. Mivel főképp játékra kellene, nem lenne gond az IPS panel lassabb válaszidejével? Illetve utolsó kérdésem az lenne, hogy mennyire feltűnő egy az 1" eltérés? Előre is köszönöm a válaszokat. (Ha esetleg van ezeknél jobb javaslat hasonló árban, azokat is szívesen fogadom. Az LG-k közül ezt találtam ami a legolcsóbb, de kérlek javítsatok ki ha tévednék.)

(#22042) Teaway válasza canniball (#22036) üzenetére


Teaway
veterán

Bővebben? Inkább egy pixelhibás IPS, mint egy hibamentes TN.
(mondom ezt úgy, hogy S-PVA panelesem van)

Nincs itthon csokid??

(#22043) kleinguru válasza alma55 (#22041) üzenetére


kleinguru
addikt

Egyértelműen LG :R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22044) stranger28 válasza alma55 (#22041) üzenetére


stranger28
addikt

Egyértelműen helyett simán az LG. Nem lesz gond a válaszidővel, erről van bővebben az első hozzászólásban link, stb. Két és fél centit pedig "megér a panel".

[ Szerkesztve ]

(#22045) petata válasza alma55 (#22041) üzenetére


petata
őstag

+1 eldzsí

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22046) canniball válasza Teaway (#22042) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint "csak" azzal van problémád hogy TN; az nálam nem kizáró ok. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22047) stranger28 válasza canniball (#22046) üzenetére


stranger28
addikt

Ha TV-zni is szeretnél rajta, akkor azért meggondolandó, hogy ne TN legyen. És egyébként bármilyen pixelhibára érvényes a 3 nap, ha jól tudom. A 3 nap után van máshogy.

(#22048) canniball válasza stranger28 (#22047) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha TV-zni is szeretnél rajta, akkor azért meggondolandó, hogy ne TN legyen."
Értem én hogy a TN a leggyengébb, de a helyzet a következő:
- edigitalból vennék Samsung TV-t/tuneres monitort, lehetőleg 70k alatt.
- két szerepkört kéne neki betölteni: monitor és/vagy kiegészítő TV (ha "komolyan" akarok tévézni akkor leülök a nagy TV elé).
- monitort tekintve jelenleg is TN paneles megjelenítőm van (Samu 710N), nem tudom a jobb panelek mennyivel jobbak (van egy olyan sejtésem hogy addig jó nekem), de ha ehhez vagyok szokva ennyit a kiszemelt(ek) is tud(nak), nemde?
- tévés szemszögből sem a csúcs-szuper minőséghez vagyok szokva (Samu C530-t nézek) és mint írtam ez amúgy is másodlagos szempont.

"És egyébként bármilyen pixelhibára érvényes..."
Köszönöm a megerősítést!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22049) Isual válasza canniball (#22048) üzenetére


Isual
veterán

nem vagyunk okosak TN-es tuneres monitorokban, a legjobb az lenne, ha pár szimpatikus darabot megnéznél élőben, aztán saját preferenciáidhoz mérten vennéd a neked legjobban tetszőt... nincs bestbuy

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#22050) petata válasza canniball (#22048) üzenetére


petata
őstag

Hát én egy dolgot mondok, de az komoly, nem túlzom el. Én is 17"-os TN-t váltottam egy 23" Philips TN-re, és a váltás képileg borzalmas volt. A régi színei sokkal szebbnek, természetesebbnek hatottak. Mindezt csak azért írom, hogy tudd, nem mindig jobb az újabb...

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.