Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Tengri válasza Isual (#43844) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a gyors választ!
(#43845) yodamastah: neked is köszönöm!

Elképzelhető, hogy egy Dell U2713HM-re benevezek...remélem itt nincsen olyan gyártói "baki a PWM mentességnél" mint az U2414H-nál és U2412M-nél.....

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43852) KAMELOT válasza Isual (#43850) üzenetére


KAMELOT
titán

Úgy értettem, hogy a átlagos monitorokhoz drága. :)

(#43849) BomiBoogie: Én házam is csak 10euro volt! :DDD

(#43851) Korbel78: Az a monitor PWM mentes.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43853) dave118 válasza Isual (#43844) üzenetére


dave118
senior tag

Ez sajnos kár ... viszont egy átlag felhasználónak -főleg ha tn-ről vált- tökéletes hatást kelt gyárilag is, kalibrálás nélkül. Nyilván ha van rá lehetőség, érdemes érte kiadni azt a +3-4k pengőt. :)

(#43850) Isual: btw egy Eizo monitoron mi kerül egyébként 8-10x annyiba mint egy átlag monitoron? csak piszkálja a fejemet belülről, mi kerülhet egy 24es monitoron mondjuk 600ezerbe

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#43854) BomiBoogie válasza KAMELOT (#43852) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Annyiért nekem is kell egy HAF. :D

(#43855) stranger28 válasza BomiBoogie (#43854) üzenetére


stranger28
addikt

8 euró a ház, 2 a HAF matrica rá. ;]

(#43856) KAMELOT válasza dave118 (#43853) üzenetére


KAMELOT
titán

ELőször is a minőség, utána 5 év garancia + elektronika.

(#43854) BomiBoogie: 3x 20euro a 3 venti + 20euro előlapi panel USB 2.0, 3.0 eSata. 80eu. 90euroért vettem a házat. Szerinted akkor? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43857) Isual válasza dave118 (#43853) üzenetére


Isual
veterán

Az EiZO egyrészt helyből túlárazott. Főleg az alsóbb kategóriás modellek, de az SX, CG szária is valamivel drágább az NEC PA, SV modelleknél, amik kb tökugyanazt hozzák. A felár ezen túl a minőségi anyagok és összeszerelés, high-end feldolgozó elektronika homogenitás kiegyenlítéssel, hardveres kalibráció a CG szériánál és beépített korrektor ugyanitt. Meg még pár extra, mint árnyékoló hood és 5 éves garancia. Na ez úgy szépen fokozatosan nyomja fel az árát egy monitornak, de kétségtelenül a ceruza is vastagon fog. NEC-nél kicsit vékonyabban és a kettő között vannak különbségek, van ami az EiZO-nál van, NEC-nél nincs és fordítva. De hát ezek nem az átlag felhasználó játékszerei.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43858) yodamastah válasza Isual (#43857) üzenetére


yodamastah
őstag

A szolgáltatásokat tekintve, és hogy milyen felhasználó kört céloz meg mondjuk egy CG, szerintem nem is vészes az ára.

(#43859) gyetvai19 válasza Tengri (#43851) üzenetére


gyetvai19
tag

Mire gondolsz baki téren ? :D Mert én U2414H -ra akarok benevezni :D

(#43860) Isual válasza yodamastah (#43858) üzenetére


Isual
veterán

Hát véleményes. Én a SpectraView szériát - különösen Európában - jobbnak tartom ár/érték arányban. Ha meg azt nézzük, hogy a standard PA széria is kombinált hw-sw-esen kalibrálható, akkor különösen megfontolandó a CG létjogosultsága, mert a kombinált kalibrációval már nagyon megközelíti a PA271w képminősége a CG276-ét. Majdnem féláron... (Persze hood meg beépített koloriméter nélkül, 3 év garanciával, de akkor is... :U)

Viszont szerintem egy SV 271/2 jobban megéri a CG276-nál, s a 27-30-as NEC-kre SV kivitelben már az NEC is 5 év garit ad + 6 hónap pixelgarit + egyedileg válogatott darabok dE-re, homogenitásra, hooddal, permanens basICColor licensszel. Csak a koloriméter hiányzik, de rendeset a CG276-hoz is külön kell venni. Hát így.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43861) Infranyuszi válasza gyetvai19 (#43859) üzenetére


Infranyuszi
tag

nekem is az a tervem .. :)

(#43862) South Velen válasza dances (#43837) üzenetére


South Velen
addikt

Számomra sajnos hard anti-glare bevonat van, ez az egyetlen bajom velük...

(#43863) yodamastah válasza Isual (#43860) üzenetére


yodamastah
őstag

Arra gondoltam a postomban hogy még az igencsak túlárazott CG Eizo sem olyan elérhetetlenül drága. Például a kb 9 éves 23as ACD-m sacc 400e ft volt. Ahhoz képest most marhára nem tűnik kifizethetetlenül drágának egy CG246 :)

[ Szerkesztve ]

(#43864) Tengri válasza gyetvai19 (#43859) üzenetére


Tengri
senior tag

Előfordulnak PWM-s darabok is az U2414H-nál, bár többnyire csak a karácsony előtti daraboknál fordult elő. Eredetileg én is egy ilyet szerettem volna...de inkább gyűjtök a tuti PWM mentes U2713HM-re.
Idézem a monitorguru levelét:
""info@monitorguru.hu

Kedves .......
Sajnos, ebben az U2414H monitorban is lutri a PWM mentesség - 10-ből jó,
ha 2db-ot találunk, mint az U2412M monitoroknál is tapasztalható volt.
Az biztos, hogy a P2414H az PWM mentes minden egyes példánya!
Üdvözlettel,
monitorguru"

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43865) dances válasza South Velen (#43862) üzenetére


dances
tag

Vajon a nagytesókon is hard a bevonat?

Only the Good die young.

(#43866) yodamastah válasza dances (#43865) üzenetére


yodamastah
őstag

Bl2411pt-ről tudok nyilatkozni. Kifejezetten enyhe az AG bevonat rajta. Legalábbis pl az ACD-hez és az U2711hez képest 10x jobb. Az U2711-et többek közt ezért adtam el :(

[ Szerkesztve ]

(#43867) dances válasza yodamastah (#43866) üzenetére


dances
tag

Akkor úgy tűnik a VA paneleseken hard;
az IPS paneles BenQ -eken pedig light az AG bevonat?

Only the Good die young.

(#43868) Isual válasza yodamastah (#43863) üzenetére


Isual
veterán

Ez így igaz. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43869) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Erről a monitorról mi a véleményetek? LG IPS277L
Egy PS4 lenne majd rá kötve.
Hexaa nevű hirdető árul itt ph-n többet is 65000Ft-ért.
Szerintetek megéri?
Üdv.: Peti

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#43870) Vanos


Vanos
aktív tag

Otthonra vennék egy 23-24' -os full HD monitort. A választékot elnézve egy kicsit megsüllyedtem. Ezért egy kicsit szűkíteném a kört.
Talán azzal lehet legjobban szűkíteni a listát, hogy időnként játszani is szoktam. Az 5ms-os válaszidejű monitorok tökéletesek erre a célra, vagy mindenképpen 5ms alá kell hogy menjek?
Egy PC és egy laptop lenne rákötve, egy-egy DVI és HDMI csati általában mindegyiken van.

Mi az a műszaki paraméter, amire még érdemes figyelni a típus kiválasztásánál?

Köszi!

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#43871) Ashenvale86 válasza Vanos (#43870) üzenetére


Ashenvale86
tag

p2314h vagy p2414h

(#43872) South Velen válasza dances (#43865) üzenetére


South Velen
addikt

Mintha a 27"-eseken egy fokkal lájtosabb lenne, a 2760HS-en meg már megfelelően lájtosnak tűnt, de mondjuk én glossy, esetleg semi-glossy mellett vagyok, szóval nekem az is sok kicsit, de az tuti, hogy a saját monitorom zavaróan szemcsés.

[ Szerkesztve ]

(#43873) Wellin


Wellin
csendes tag

Sziasztok !
Elsősorban játékra tervezek monitort venni, illetve néha-néha 1-2 filmre.Lenne egy gyors kérdésem a 8ms válaszidővel rendelkező monitorok,mennyire lehetnek zavaróak játéknál ,illetve melyik játékoknál lehet a legzavaróbb.Pár monitort már kinéztem ,remélem tudtok segíteni,amennyiben tudtok jobbat ajánlani azt is megköszönném, nagyjából a 23-24 colosokat nézegettem.
[link]
[link]
[link]
Illetve néztem még pár TN panelest nem tudom mennyire szép ezeknek a képe.
[link]
[link]
Válaszokat ,tanácsokat előre is köszönöm.

(#43874) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A PWM mentesség hogyan ellenőrizhető a legegyszerűbben?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43875) Tengri válasza Wellin (#43873) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Én a P2414H választanám.
TN panelosak felejtősek! A 8 ms válaszidő meg ne tévesszen meg:
"A két paneltípus gtg értékei (8ms vs 5ms) nem ugyanolyan valós válaszidőt jelentenek, egy összetett képnél."
[link]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43876) zack válasza Pöttön (#43869) üzenetére


zack
nagyúr

Ennyiért mindenképpen. Használtam és elégedett voltam vele. Az új szériánál elméletileg jobb. Majd 90k volt az új ára tehát ezen az áron mindenképpen ajánlott.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43877) Ashenvale86 válasza Tengri (#43875) üzenetére


Ashenvale86
tag

Elkezdtem gondolkozni egy p2314h-n. Azt a 2.5 cm-t pluszba sokallom 7000 ft-ért.

(#43878) Tengri válasza Ashenvale86 (#43877) üzenetére


Tengri
senior tag

Szerintem nem "sok" érte. Monitort nem cserél gyakran az ember, én inkább azt a plusz 7-et hozzátenném és élvezném a +2,5 cm-ért. Hidd el sokan többet adnának 7k-nál plusz 2,5 cm-ért :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43879) Jonahun79 válasza Tengri (#43878) üzenetére


Jonahun79
csendes tag

P2414h az PWM mentes és ezek szerint jó játékokra is? Elsődleges szempont nálam a játék lenne.

(#43880) Tengri válasza Jonahun79 (#43879) üzenetére


Tengri
senior tag

Így van!
Tökéletes választás lenne az alternatíváid közül!
Még egyszer a válaszidőről: "IPS paneles gtg 8ms válaszidejű, de ez ne tévesszen meg, a gtg érték a teljes reakciónak csak egy paramétere, nem csak ettől függ az utánhúzás. (tesztek alapján jobb a gtg 5ms tn paneles monitoroknál)
Kicsi az input lagja, ami még fontos játéknál..."
Én mindenképpen azt választanám!
Sokáig az újabb kiadásában gondolkodtam az U2414H-n mivel nekem fontos a HDMI, csak hát előfordultak benne PWM-esek is. Így én 2 monitor között vacillálok a Dell U2414H és a U2713HM között........nem gondolkoznék sokat a kettő között ha egy számjeggyel több lenne a fizetésem összege :)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43881) #67688960 válasza Narakh (#43820) üzenetére


#67688960
törölt tag

én szoktam úgy a tv-t nézni, attól függ milyen film, mert ha olyan akkor azt is :)
volt idő amikor az 50cm tv-t mindenki 4-5méterről nézte, ha úgy nézed a 27' az 70cm
de jobban megéri egy fullhd 27-es monitort inkább 1-2 méterről nézni főleg ha ha fullhd filmet nézel
ilyen kis méretben "normálszeműeknél" :) értelmét veszti a full hd felbontás 2 méter után, pontosan kinek-hol azt most nem tudom de egy táv után már tökéletes a 720p is
vagy ha nagy filmnézős vagy és megoldható szerválj egy projit és az tuti 4-5 méterről ha van hely egy 2-3 méteres átlónak

[ Szerkesztve ]

(#43882) Narakh válasza #67688960 (#43881) üzenetére


Narakh
senior tag

Az analóg tuneres elképzelésem elég siralmas eredményt hozott, kábeles tunert meg aranyárban kapni, így egyre jobban hajlok a tévé felé.

Több helyen olvastam olyat, hogy - ahogy te is írod - bizonyos távolságra gyakorlatilag már teljesen mindegy, HD-Ready vagy FullHD tévét vesz-e az ember - ezzel szemben a többség azt mondta, nem éri meg HD-Ready-t vásárolni, vegyek csak nagyobb felbontásút. Mivel egy HD-R modell éppenséggel még bele is férhet a keretbe, számomra ez egy elég lényeges kérdés.

Overkill négy és fél méterre a FullHD, vagy igenis számít?

utállak, szóismétlés

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43883) #67688960 válasza Narakh (#43882) üzenetére


#67688960
törölt tag

milyen tuner pc-be analóg?
egy kis help
ha 100%os a szemed vagy rosszabb akkor ehhez igazodhatsz, ha jobb akkor ki lehet számolni ha nagyon érdekel

[ Szerkesztve ]

(#43884) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy gyors segítséget, kábelt nézek a monitorhoz, EZT találtam, de engem kicsit a leírás megzavar:) Jó lesz ez laptop és monitor (DellS2340L) közé?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#43885) Ashenvale86 válasza Tengri (#43878) üzenetére


Ashenvale86
tag

Hallod, abba biztos vagyok. :D Sok ember örülnek +2,5 cm-nek :D

Félre téve a tréfát, nem lesz keret a p2414h-ra, így egyel lejjebb kényszerülök, de még ez is több lesz 1,5 collal a mostaninál. :)

Használt 3 éves 20K-t ér szerintetek? Semmi baja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#43886) Ashenvale86 válasza Ashenvale86 (#43885) üzenetére


Ashenvale86
tag

[lg 2240s-pn]

[ Szerkesztve ]

(#43887) Narakh válasza #67688960 (#43883) üzenetére


Narakh
senior tag

Ezek alapján már két méterről teljesen mindegy, FullHD-e a felbontás. Van abban valóság, hogy rosszabb minőségű forrás - tévéadás plö - szebben mutat kisebb felbontáson? Mert akkor meg egyértelműen jobban járok HD-Ready-vel.

A UPC kábelén változatlanul jön analóg adás is, ami ugye box nélkül fogható. Az volt az elképzelés, hogy egy analóg tunerrel majd a PC-ről fogok tudni tévézni, így jöhet szóba tévé helyett monitor. Én nem tudom, hogy a tuner kora vagy alapvetően az analóg jel felbontása miatt, de nem túl élvezhető minőségű a kép, amit kaptam.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43888) Norbee87


Norbee87
tag

Sziasztok tudtok véleményt mondani erről a monitorról? BENQ RL2240H

(#43889) #67688960 válasza Narakh (#43887) üzenetére


#67688960
törölt tag

most nem tudom biztosan hogy szebb-e kisebb felbontáson, de képjavítás téren vannak eltérések
ha vacak a tv-ben a cucc akkor olyan lesz
philips tunerek jók úgy tudom, én egy ati teather kártyát használtam pc-n analógon, nem volt rossz wmc-el, de asszem a videokártya dobta össze a képet és sok múlt azon is

[ Szerkesztve ]

(#43890) Narakh válasza #67688960 (#43889) üzenetére


Narakh
senior tag

A nálam lévő tunerrel 1366x768 felbontáson sem teljes képernyős képet kapok. Nem tudom, lehet-e ezt feljebb tornászni modernebb tunerrel - gondolom ez a normál PAL felbontás, oszt jó napot.

Mindenesetre ez egy FullHD monitoron azért már borzalmasan csúnya lenne.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43891) Zanik


Zanik
addikt

Elvileg ma (23-án) publikálja a Dell U2414H tesztet a TFT Central. Kiváncsi leszek mi a véleményük róla!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43892) dave118 válasza Zozzer888 (#43884) üzenetére


dave118
senior tag

Látom sikeresen "meggyőztelek" az S2340L el kapcsolatban :DDD

... Ami ami, az az.

(#43893) Tengri válasza Zanik (#43891) üzenetére


Tengri
senior tag

Varom en is a tesztet.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43894) runner 125 válasza vond (#43808) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, remek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#43895) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Nah eldolt nekem is a valasztasom es megrendeltem a DELL P2414H -t, szerintem ez a legoptimalisabb valasztas, kepernyobevonata is pont kozepes, tuti pwm mentes , jobban kezeli a fenyerot mint az U23-as , es csak kicsivel volt dragabb, sajnos ahol rendeltem nincs raktaron csak a Dell raktaraba van, gondolom igy kesobb fog jonni:(

(#43896) gyetvai19 válasza Zanik (#43891) üzenetére


gyetvai19
tag

Várom énis.

(#43898) Tengri válasza gyetvai19 (#43896) üzenetére


Tengri
senior tag

Már olvasható a teszt:
[link]
:)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43899) vond


vond
MODERÁTOR

Jó kis cucc ez. :K

Azért egy DVI csatit rádobhattak volna. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43900) Tuki89


Tuki89
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem:2 monitor között vacilálok
dell u2412m
Dell u2312mh

Melyikről mit lehet tudni,melyik lenne a jobb választás
Köszi előre is

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.