Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) trufa12 válasza South Velen (#44885) üzenetére


trufa12
addikt

ez a videó mondjuk kicsit el rettentett a VA paneltől..
vagy ez csak 1 jó kis va ellenes kampány?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44902) *Ropi* válasza trufa12 (#44901) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valós mindennapi felhasználásnál (tehát áll a monitor az asztalodon) mikor ferdülnek elő ilyen extrém körülmények? Soha. Akkor meg miről is beszélünk? :N Ez tipikusan a "ha a nagyanyámnak kereke lenne ő lenne a villamos" típusú reklám. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44903) trufa12 válasza *Ropi* (#44902) üzenetére


trufa12
addikt

Akkor jól sejtettem , köszönöm a megerősítést .
ha ebből a rossz régi tn paneles lgből ki tudtam most facsarni a maximumot , az IPS után közvetlen hogy vissza kötöttem, akkor ezzel a VA-val is elboldogulok .
A BENQ lesz szerintem, vagy csak az is reklám hogy többet tud a samunál?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44904) trufa12 válasza trufa12 (#44903) üzenetére


trufa12
addikt

(#44905) stranger28 válasza trufa12 (#44901) üzenetére


stranger28
addikt

Nemá'... :DDD

(#44906) rígel válasza trufa12 (#44904) üzenetére


rígel
őstag

Benq-val kapcsolatban nekem 2 tipussal van kisebb tapasztalatom.

Nálunk a cégnél most vettünk 2 féle Benq-t.
Az egyik 2255-ös, nagyon jók e betekintési szögei, elég homogén a háttérvilágítás, viszont rohadtul idegesítően csillogós a kijelző felülete, mintha cukorral lenne beszórva, nekem nagyon zavarja a szememet.
A másik 2760-as, nagyon szép képe van, PWM mentes,tökéletes, csak a 27"-hoz kicsit kevés a FHD felbontás.

(#44907) tilla23 válasza Imperius (#44900) üzenetére


tilla23
csendes tag

Én láttam már glossy-t, de engem nagyon idegesített. Pedig az ablak pont szemben volt velem így nem is kapott az ablaktól közvetlen fényt mégis láttam az arcom benne. Le kellett húznom a redőnyt. Viszont tény, hogy szebb és élénkebb az egész. A Dell U széria az ami keményebb matt bevonatot kapott P szériára igaz az, hogy a glossy és a teljes matt bevonat között áll.
Olvasd el ezt a cikket szerintem: Dell áttekintés 2013

Esetleg LG körül is érdemes nézelődni bár azoktól tartok mióta az én LG-m is vibrál 2 év után a rosszabb kondik miatt.

Válaszidőben nem tudok segíteni sajnos. Ahogy olvasgatom a 10 körüli érték egész jó, de afölött már lehet észrevehető bár van aki 40 ms-os TV-n is jól elvan a játékokkal.

(#44908) rígel válasza tilla23 (#44907) üzenetére


rígel
őstag

Én meg használok! Nekem a TV-m is, a monitorom is glossy és egyáltalán nem zavar, ez teljesen szubjektív dolog. Van aki sosem szokja meg, van akit eleinte zavar, de megszokja, és van akit nem zavar.
Viszont elvitathatatlan előnye, hogy szebbek a színei ellentétben az antiglare felületek fakóságával.

[ Szerkesztve ]

(#44909) *Ropi* válasza stranger28 (#44905) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jut eszembe: remélem vállalsz még kalibabrálást, mert ajánlottalak. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44910) stranger28 válasza *Ropi* (#44909) üzenetére


stranger28
addikt

:K

(#44911) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Üdv, bocsánat a kérdésért, de nem tudom máshol feltenni.

Kellene váltanom valami nagyobb felbontású és lehetőleg nagyobb méretű monitorra, használt 30''-osban gondolkodom. Viszont ehhez el kellene adnom a jelenlegi kifogástalan állapotú Dell 2709W-met. Szerintetek mennyit lehetne elkérni érte? Nyilván már nem garis.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44912) fenergie84 válasza ROBOTER (#44911) üzenetére


fenergie84
addikt

Az apróban 55-60e között mozog az ára, van amelyikre 1 év gart is adnak...

(#44913) Mercutio_ válasza ROBOTER (#44911) üzenetére


Mercutio_
félisten

Oázis - és talán monitorguru - árul használt, 2709W-ket 1 év garral, ebből talán ki lehet indulni:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44914) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Köszi nektek, hát ez gáz! :) Bár 50..55e sem semmi.

(#44915) *Ropi* válasza ROBOTER (#44914) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sajnos ennyire esett az ára: én is ha 3 évvel később veszem 3-at kaptam volna az áráért. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44916) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Megérkezett a monitor. p2314h. Aktiváltam a kalibrált profilt, de semmi változást nem tapasztaltam. Létezhet, hogy nincs eltérés?

[ Szerkesztve ]

(#44917) Djsaba válasza Ashenvale86 (#44916) üzenetére


Djsaba
senior tag

Leszedted a LUT managert, hogy tényleg be van-e töltve a profil?
Amúgy olyan "HŰDE" nagy elváltozást nem is lehet látni szerintem, én sem nagyon tapasztaltam. De minőségibb képeknél lehetett valamelyest látni.

(#44918) Ashenvale86 válasza Djsaba (#44917) üzenetére


Ashenvale86
tag

Igen, leszedtem, de nem igazán tudom, mit kellene ott néznem. Oázisnál azt írták, ha nem csak 1 kék csík van, hanem ott a zöld és a piros is, akkor sikeres volt a profil aktiválása, viszont mivel nem érzékeltem a különbséget, így nem bánnám, ha lenne valami más is, ami alátámasztja...

A 3000K-t ... Legalább pixelgaris. :/

[ Szerkesztve ]

(#44919) stranger28 válasza Ashenvale86 (#44918) üzenetére


stranger28
addikt

Elég egyértelmű a LUT Manager, szóval csak rá kell nézni. Be is tudod tölteni a profilodat a Load LUT from file opcióval, és akkor kiderül, mi a helyzet.

Az azt támasztja alá, hogy be van töltve. Mást mit szeretnél még?

3 milliót fizettél egy kalibrálásért? ;]

[ Szerkesztve ]

(#44920) Ashenvale86 válasza stranger28 (#44919) üzenetére


Ashenvale86
tag

Kicsit fáradt vagyok... :D

Am nem bántam volna, ha látszik is valami különbség a 2 profil között, ha már ennyiszer elhangzott a kalibrálás fontossága.

(#44921) Rasiel válasza Ashenvale86 (#44920) üzenetére


Rasiel
senior tag

Van is különbség. :K RGB értékeket (fehéregyensúlyt) beállították szerviz menüben és ezután elkészítették az icc profilt. Tehát gyári értékekhez képest nagyon is van különbség. :K
Egy LUT Manager képet azért mutathatnál...

(#44922) #67688960 válasza trufa12 (#44898) üzenetére


#67688960
törölt tag

Igen a samu talán jobban néz ki, bár élőben nem láttam, a benq átlagos de vékony egyébként semmi extra dizájn, engem ez annyira nem érdekelt, a samunál problémás a hdmi rgb a prad szerint ha ez számít.
kb egyforma sebességük van kissé eltérő overdrive-val.
Prad szerint a benq picivel gyorasabb tempra bírható de picivel nagyobb szellemképpel.
Konkrétan csak a benqról tudok nyilatkozni, nekem elég jó.
Alapon is használható szinte nulla szellemképpel, viszont ha fontos a tempó akkor prémiumban gyors,
természetesen ez látszik de a tn panel is csak így gyors 60hz-n.
A va ips videó meg szerintem azoknak érdekes akik utcai reklámkijelzőket vagy ilyesmit üzemeltetnek. :D

(#44923) *Ropi* válasza #67688960 (#44922) üzenetére


*Ropi*
félisten

[Troll ON]

Készítenék egy ellenreklámot az IPS panelokról: rálöttyinteni egy-egy fél literes tejfölt egy VA meg egy IPS panelre: a VA-n tökéletesen lehetne látni, hogy hol van, mert annak tényleg fekete a feketéje, az IPS-en meg eltűnne, mert annak szürkés-tejfölös... ;] ;) :DDD

[Troll OFF]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44924) Rasiel válasza *Ropi* (#44923) üzenetére


Rasiel
senior tag

Marketingesnek sem lennél utolsó. :)

(#44925) trufa12


trufa12
addikt

Ajjaj , köszönöm a felvilágosítást :) nem gondoltam hogy ennyien írtok . :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44926) Ashenvale86 válasza Rasiel (#44921) üzenetére


Ashenvale86
tag

A monitor preset-jét standard-en hagyjam?

Itt a kép:

[ Szerkesztve ]

(#44927) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Stranger28 írtad, töltsem be a LUT-ba. Megtettem, és egyenletesebb vonalakat kaptam:

(#44928) tilla23 válasza Ashenvale86 (#44927) üzenetére


tilla23
csendes tag

És a glow-ja milyen a monitornak? Látszik a glow?

(#44929) Rasiel válasza Ashenvale86 (#44927) üzenetére


Rasiel
senior tag

Igen, de most indítsd újra a gépedet, és utána megint "egyenetlen vonalakat" fogsz kapni, ha megnézed LUTManagerben. :) Windows 8.1-nél ez már nem fordul elő.
Az icc betöltése után így persze, hogy nem látsz akkora különbséget (egyébként a lutmanager alapján kell, hogy láss!), hiszen az RGB értékek az OSD-ben már megfelelően be vannak állítva, ez már csak kisebb korrekció, amit itt látsz.

[ Szerkesztve ]

(#44930) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Glow van, de nem számottevő. Nem is zavar.

(#44931) Narakh


Narakh
senior tag

El is hoztam Oáziséktól a P2314H-t. Mindjárt megy fel a kapott színprofil.

Borzalmasan furcsa az 1920x1080. :Y :)

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44932) #67688960


#67688960
törölt tag

kipróbáltam a lut managert a gyári icc-vel és szinte tök egyenes kék vonalam van(úgy értem bal alsó sarokból jobb fölsőbe)

[ Szerkesztve ]

(#44933) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Na megjött ma az U2414H. Be is kötöttem( nagynehezen), amit adtak hozzá kábelt 20 cmrrel lett rövidebb :((( 2m kellett volna és csak 1,8-as ugyanez az usb kábellel is. Ezekből majd kell hosszabbat vennem. Viszont kértem prémium kalibrálást, jobb is lett a kép észrevehetően. A képmérettel vacakoltam, mert a catalyst összehúzta( nem töltötte ki a monitort). A monitor bal sarkában fekete képernyőn észrevehető egy kis bevilágítás, de nem vészes. Én csak ajánlani tudom. Kifejezetten tetszik, hogy a power gomb ledjét ki lehet kapcsolni, viszont annyi nem tetszik, hogy a többi gomb nincsen megvilágítva. A kontrasztot nem tudom mennyire állítsam. Nekem bejön ez a monitor.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44934) zsolt501 válasza kalozhun100 (#44933) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is ugyan ez a típus van, és a kontrasztot 75-ön hajtom, a fényerő, nekem 32-őn van.

Ide is leírhatnád a véleményed.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44935) tilla23 válasza Ashenvale86 (#44930) üzenetére


tilla23
csendes tag

Köszi az infót.

(#44933) kalozhun100 Ha esetleg segít én ez alapján lőttem be annó: Kalibrálás házilag

(#44936) Rasiel válasza kalozhun100 (#44933) üzenetére


Rasiel
senior tag

"A kontrasztot nem tudom mennyire állítsam."
Nyugodtan hagyhatod 75%-on. Ha kalibrálva van, akkor max. a fényerőhöz érdemes hozzányúlnod. Pl. filmnézésnél, ha világosnak érzed, akkor nyugodtan lejjebb veheted (így a glow is valamivel mérsékeltebb lesz rajta) vagy este, ha a szobában mérsékeltebb világítást használsz.

(#44937) *Ropi* válasza #67688960 (#44932) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a jó, mert ez nem EKG. :DDD Annál tökéletesebb a megjelenítés színegyüttfutása, minél jobban fedik egymást a vonalak. :K

(#44936) Rasiel: Csak akkor nyúljon a fényerőhöz, ha 1 gombnyomás 1 egységet állít rajta (magyarán pontosan vissza tudja állítani ugyanoda ahonnan elállította: ugyanis a fényerő elállításával a színegyüttfutás is elmászik, onnantól meg lőttek a kalibrált állapotnak. Ha pontosan ugyanoda visszaállítja a fényerőt, ahol előtte volt, akkor rendben.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44938) jacekLFS


jacekLFS
tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni monitor vásárlás ügyben.

jelenleg ez a 3 ami tetszik és meg tudnám fizetni:

- TFT LG 24" monitor 24EA53VQ: 45.990,- IPS! 3 év gar
- TFT LG 27" monitor 27EA53VQ: 61.990,- IPS 3 év gar
TFT Dell 27" U2709W TFT monitor 53.500,- 1 év gar

99%ban játékra lenne használva (simulator, illetve 1-2 fps)

Válaszotokat várom és előre is köszönöm

Üdv :R

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#44939) Rasiel válasza *Ropi* (#44937) üzenetére


Rasiel
senior tag

Így van, ezt a fényerő átállításos dolgot így gondoltam, köszi a kiegészítést, így helyes. :K

(#44940) I3EI\ICE válasza jacekLFS (#44938) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

A 27-es Dell-ről érdemes lehet tudni, hogy az átlagosnál magasabb (40-50ms) a bemeneti késleltetése, így Hardcore gaming-re nem ajánlható (normál "szabadidős" játékos észre sem veszi), bár a képminőség tekintetében én arra voksolnék, számottevően magasabb a statikus kontrasztja (jó mély fekete, IPS-glow nélkül), és nagyobb a színtere, mint a többinek. A többi viszont energiatakarékosabb, és nagy valószínűséggel 20ms alatt (jó eséllyel 10ms körül, vagy alatt) van a lagjuk.

(#44941) Isual válasza *Ropi* (#44937) üzenetére


Isual
veterán

A fényerő állításával mégha általában visszarakja a kalibrált értékre, előbb-utóbb úgyis elmászik a színegyüttfutás. Ezért (is) kell fél-egy évente újrakalibrálni. +- 20%-ot még jól tűr a fehér pont, de idővel el fog mászni, ha normálisan adjusztálja a fényerőt.

Szóval csak ezért felesleges éjjel-nappal 120cd/m2-rel süttetnie magát, ami hol nagyon sok lesz, hol meg kevés.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44942) kalixx1


kalixx1
csendes tag

Hali!

LG 26MA33D-PZ típusú 26" monitor. Felbontás: 1366x768, kontrasztarány: 5000000:1, fényerő: 250 cd/m2, válaszidő: 5ms.

Játékra szerintetek jó választás ez a monitor?

Jelenleg is 1027x768-ban játszom egy régi 17" 4:3-s viewsonic monitoron és a jövőben sem tervezek ennél lényegesen magasabb felbontáson játszani ezért gondoltam, hogy native felbontáson jobb képminőséget ad egy monitor mintha a native-nál jóval kisebbet állítanék be egy 1920x1080-ra tervezetten.

(#44943) jacekLFS válasza I3EI\ICE (#44940) üzenetére


jacekLFS
tag

Értem, annyira nem vagyok hc gamer, es szerintem autós szimulatoroknal nem lesz zavaró szamomra, de ti vagytok a nagymesterek, ezért is kerdeztelek benneteket :) egyenlőre a dellnel maradok, de szívesen várom mások véleményét is, illetve akinek van tapasztalata a dell + játék komboval kapcsolatban annak varnam a tanácsát, véleményét. Előre is köszönöm

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#44944) *Ropi* válasza Isual (#44941) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, hogy időnként újra kell kalibrálni mert elmászik - de azért más az, amikor bekalibrálod, ő meg 2 óra múlva elállítja mert filmet néz és onnantól nyekk...Akkor kár is volt hozzányúlni. Amúgy felesleges 120 Cd/m2 szoláriumot beállítani: általános felhasználásra 100-140 közé ajánlják, az sRGB szabvány pedig 80-at ad meg. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44945) fenergie84 válasza kalixx1 (#44942) üzenetére


fenergie84
addikt

Saját vélemény: ha csak monitornak használnád (tehát TV-nek nem), akkor én a helyedben biztos nem adnék ki ennyit érte, mert ezért az összegért már "valódi" monitort lehet kapni...

(#44946) kalixx1 válasza fenergie84 (#44945) üzenetére


kalixx1
csendes tag

Ok, és milyen az a valódi monitor ami a native-nál jóval kisebb felbontáson is jó képet ad?

Mert láttam ahogy az 1920x1080 társai kisebb felbontáson homályos képet adnak.

(#44947) fenergie84 válasza kalixx1 (#44946) üzenetére


fenergie84
addikt

Passz.
Egyébként a VGA-d miatt akarsz ilyen kis felbontást? Ha igen, akkor miért ilyen nagy átmérőben gondolkozol?

(#44948) kalixx1 válasza fenergie84 (#44947) üzenetére


kalixx1
csendes tag

Ekkora monitor még pont elfér az asztalon.
Bár újabb vga-t is fogok venni, de csak néhány generációval régebbit és full hd felbontásban úgyse lehetne vele játszani.

de még ha vennék is egy csúcskategóriásat akkor is max egy év múlva már vagy a részletességet vagy a felbontást vissza kéne venni. Márpedig szerintem inkább max vagy a-közeli részletesség de alacsony felbontáson játszok mint fordítva.

Szerinted rossz a hozzá állásom?

(#44949) fenergie84 válasza kalixx1 (#44948) üzenetére


fenergie84
addikt

Nem mondanám, h rossz, hisz nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az igénye.
Én sajnálnék kiadni ennyi pénzt egy HDready felbontású tv-ért, hogy aztán monitornak használjam.
Persze más dolog, ha TV-t is néznél rajta. :R

(#44950) kalixx1 válasza fenergie84 (#44949) üzenetére


kalixx1
csendes tag

Kábeles tunert végülis használnám bár tény, hogy elsődlegesen játékra lenne.

Ok, tehát túl drága, de technikai szempontból a képernyőt tekintve minőségi darabról beszélünk vagy inkább más típust vagy márkát kéne válasszak?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.