Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) KAMELOT válasza Isual (#10000) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem ajánlgatom! én csak mutattam egy lehetőséget!
Perszehogy a legjobb vétel a DELL 23-as olcsó pénzért! Jelenleg. Mindenkinek más jön be forma szín stb.
Nem történne semmi! Fogyimérőm van tudom mennyit fogyaszt a gépem!
IDLE 80W + 20W monitor
LOAD 175W +20W monitor

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10002) gurabli válasza KAMELOT (#9999) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm. Sajnos az ajánlott modell nem fér most bele a keretbe.

Ezek közül bármelyiket is veszem, jól járok vagy van jobb választás ebben a kategóriában?

Samsung E2220 ~32k
Benq G2220HD ~32k
Benq G2222HDL~32k - ez tűnik a legjobb választásnak, de vajon még mindig az?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#10003) Isual válasza KAMELOT (#10001) üzenetére


Isual
veterán

Jajj ugyan már... akkor ha ennyire tisztában vagy vele, miért nem Te is az U2311H-t ajánlottad, vagy "mutattad, mint egy lehetőség"... Talán ki akarsz vele szúrni... Mind1, nyilván nem, de ez így akkor sem hiteles, főleg így - hogy tudod, hogy mi a "bestbuy" - nem is korrekt, de hagyjuk. :)

(#10002) gurabli : Nem is neked ajánlotta... :)
A felsorolt modellek nevét írd rá egy cetlire, tedd be egy kalapba és valakivel húzass ki egyet, s vedd meg azt. Mind1 melyiket veszed, ebben az árkategóriában ezekkel biztosan nem lősz mellé! :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10004) Z0C!


Z0C!
őstag

Sziasztok!

Fujitsu 23"

vagy

HP 23"??

a szívem a Fujihoz húz. bár várom a véleményeket.. :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#10005) gurabli válasza Isual (#10003) üzenetére


gurabli
senior tag

Értem:) Akkor a BENQ G2222HDL még aktuális modell, és a leírtak szerint mondhatni tökéletes választás? A következő kategória innen mi lenne, amire már valóban érdemes költeni? Gondolom jóval drágább, de miben jobb? Csak pár szóban...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#10006) Isual válasza gurabli (#10005) üzenetére


Isual
veterán

Igen, ez vagy a Samu biztos jók. A köv kategória - nem meglepő módón - a Dell U2311H lenne és, hogy rövidre fogjam a dolgot mindenben jobb lenne (panel, elektronika, színvilág, színtartás, betekintési szögek, válaszidő, design, állíthatóság...).

(#10004) Z0C!: Mennyi lenne a keret? Mert, ha olyan 40-45-50k, akkor valahogy sajnáltass össze magadnak 49k-t Te is a Dell U2311H-ra! :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10007) Z0C! válasza Isual (#10006) üzenetére


Z0C!
őstag

45-50k között gondoltam.

2 közül melyik volna jobb? Fuji vagy HP?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#10008) BiP válasza Z0C! (#10007) üzenetére


BiP
nagyúr

A kettő közül a Dell :)

(#10009) Isual válasza Z0C! (#10007) üzenetére


Isual
veterán

45-50k között felejtsd el ezeket a TN-rémeket és egyértelműen startolj rá az U2311H-ra mert az lekörözi mindkettő említett "monitort"....

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10010) Speed® válasza gurabli (#9997) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Veszel egy U2311Ht magadnak (mert ugye önmagunkat szeretni kell ;p), bratyónak meg lepasszolod a 2333SWt, ha úgyis jó lenne neki.
~1 napja jegeltem a 2333SWmet, hírdettem már ~1 hónapja..lekésted :)
Egyébként 30 körül nem lősz mellé a 22esekkel, de meggondolnám, akkora méretben a FHD szerintem nem olyan jó..ráadásul képekkel való dolgozáshoz a területen felül a színhűség fontosabb..szóval tényleg, nem hiába ajánlgatja mindenki az U2311Ht..a TN paneleknek, ha LED ha nem LED, megvannak a maguk korlátai.

(#10011) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valamilyen monitort, ami nem a Dell U2311H? ;]
Komolyra fordítva a szót, olyan monitort keresek, ami nem ennyire "szélesképernyős". Nem tudom, milyen félék vannak, (ugye ezért is jöttem ide :D), de nekem ez a 16:9 túl keskeny... Előny, ha minél nagyobb (méretben, felbontásban). Ár legyen először 40k. Ha nagyon nincs, akkor 50k.

Nagyon köszönöm. :R

Meizu MX3 32GB

(#10012) Isual válasza kutkut (#10011) üzenetére


Isual
veterán

Ha nagyon, nagyon nincs, akkor 60k. Ha nagyon, nagyon, nagyon nincs, akkor 70k. Ááá, Dell U2412M! Már veheted is! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10013) petata válasza Isual (#10012) üzenetére


petata
őstag

haha :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#10014) kutkut válasza Isual (#10012) üzenetére


kutkut
addikt

Azt mondod, legyen 40k? :U

Neteznék, programoznék és néha játszanék rajta... Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#10015) Isual válasza kutkut (#10014) üzenetére


Isual
veterán

Szokd meg a 16:9-et vagy dobj ki 40-45-50k-t az ablakon egy középszerű monitorért. Rajtad áll, de tudd, hogy ez a minőség rovására megy minden tekintetben.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10016) Norpheus


Norpheus
csendes tag

Tiszteletem!

Van nekem 1 Asus VH222H monitorom, kicsit jobbra vágyom :) De enyhénszólva nem tudok dönteni mire cseréljem (Samsung, BenQ, Acer, [Acer S243HLCbmii] ? vagy más).

Amit tudnia kellene: 24" , FullHD, LED , Válaszidő: max 2ms, és persze csodálatos képvilág,

1. sorban játékra lenne, aztán film etc.

50,000 +- 5k amennyit szándékozom költeni rá.

Ti mit javasolnátok? Help :)

[ Szerkesztve ]

(#10017) kutkut válasza Isual (#10015) üzenetére


kutkut
addikt

És mi van akkor, ha netezés, programozás és játszás közben nem venném észre a minőségbeli különbséget? 7 éves a monitorom 7 éve vettem, de még rá bírok nézni... Mi van, ha számomra nem a színek minősége a legfontosabb, hanem a méret és a számomra ideális képarány? Ha programozok, érdekel, hogy mennyire színhű a visual studio? :)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#10018) Füleske válasza Norpheus (#10016) üzenetére


Füleske
addikt

Spórolj még Dell U2412M - re , ha "csodálatos képvilág" - ot akarsz.

(#10019) Isual válasza kutkut (#10017) üzenetére


Isual
veterán

Nincs ehhez mit hozzátennem, nekem semmibe nem fáj, ha benevezel a 2011-es esztendőben is egy fasza kis TN-re, amikor már elérhető áron lehet IPS-t kapni. :) Mondom a Te döntésed és, hogy őszinte legyek abszolút indifferens nekem, hogy végül miért és melyiket veszed... Szóval engem nagyon nem kell ám meggyőznöd, hogy jó neked a sz@r is, Én csak azt mondom, hogy ennyiért már monitort is árulnak és szvsz nem tanácsos dolog amit csinálsz, aztán, hogy Te ezt hogy interpretálod le magadnak az már más tészta! :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10020) El Kebir válasza Norpheus (#10016) üzenetére


El Kebir
őstag

"kicsit jobbra vágyom"

elnézve a kritériumokat, tényleg csak egy nagyon kicsit vágysz jobbra... de szerintem feleslegesen pazarlod a pénzed, ha tn paneles monitorról másik tn paneles monitorra akarsz váltani. Inkább várj még egy kicsit amíg a most megjelent 24"-os ips-ek ára kicsit mérséklődik (kiárazódik belőlük az újdonságfelár) és azokkal kezd szemezni. (persze akkor a 2ms gtg-ről is feledkezz meg, mert amúgy se sokat számít)

vagy akár most is vehetsz ips paneles monitort...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10021) PreDox válasza Füleske (#10018) üzenetére


PreDox
tag

Egyetértek az U2412M szerintem tökéletes választás úgy "kb" mindenre.
Ha fanatic wide-gamutot akarsz U2410 (110k).
Egy U2412M boldog tulajdonosa vagyok 1 hete és maximálisan meg vagyok elégedve.
Kalibrálva és extra pixelgarival 75k.De a kalibráció megéri (20W fogyasztás).......
Ha van kérdés szívesen válaszolok

(#10022) kutkut válasza Isual (#10019) üzenetére


kutkut
addikt

1) Tudtommal, "Milyen monitort?" a topic címe, nem pedig "Dell U2311H-t!!!". ;)
2) Kérdeztem, hogy milyen monitort tudnátok ajánlani, ami nem 16:9-es és 40-ból kijön. :)

Ha nincs, akkor jöhet az 50k-s határ, ha az sincs, akkor a Dell. Vagy ha van (akár 40-ért), akkor is van választási lehetőségem. Lehet, hogy a végén még is a Dell lesz, de akkor is szeretném megismerni a lehetőségeimet. Ehhez kértem itt segítséget... ;)

Szóval? :)

Meizu MX3 32GB

(#10023) Norpheus válasza El Kebir (#10020) üzenetére


Norpheus
csendes tag

Köszönöm a választ. Még várok természetesen legalább év végéig. Csak kíváncsi voltam mit ajánlanátok mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#10024) Füleske válasza kutkut (#10022) üzenetére


Füleske
addikt

Kapsz Dell - t is 40k körül , ami nem 16:9 - es , de csak 19 colos és tn - es : [link]
36 körül van LG és Samsung is : [link] [link]
A nagyobbak úgy látom csak jóval drágábban vannak , pl. [link]

(#10025) Isual válasza El Kebir (#10020) üzenetére


Isual
veterán

"Inkább várj még egy kicsit amíg a most megjelent 24"-os ips-ek ára kicsit mérséklődik (kiárazódik belőlük az újdonságfelár) " Ebben Én nem vagyok ám olyan biztos. Egyrészt a vártnál jobb árról indul a történet így biztosan nem láthatjuk ez esetben is azt, amit az U2311H produkált, hogy 83k-s kezdőárról röppenünk le 47-re. Másrészt az ára erősen függ a külföldi (főleg dollár) árfolyamoktól és szűk 2 hete még 187 Ft volt a dollár, ma majdnem 208. Szóval én nem venném be a ciánt, hogy fél év múlva itt 60k környékét biztosan eléri az U2412M ára a jelenlegi hazai(/világ)gazdasági helyzet alakulása láttán. Szerintem már az egy jó forgatókönyv lenne, ha nem megy 70k fölé az ára... És még erre sincsen garancia. Szóval a kivárás az "újdonságfelár kiárazódására" jelen speciális esetben kétlem, hogy nyerő taktika.

(#10022) kutkut: Úgy hiszem, hogy még mindig nem érted az Én koncepciómat. Nem arról van itt szó, hogy nincs, hanem hogy nem érdemes. Hogy a viharba ne találnál már 24"-es WUXGA-s TN-es monitort 40-50k-ért... Találsz, csak ebben a méretben, árban már szinte csak buksz a TN-es technológián és szvsz 2011-ben ez egy eléggé előnytelen és nem ajánlott döntés lenne.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10026) Nyugdíjas válasza Isual (#10025) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ma csak a 2412 ára birta ki az országmentést, mint láthatjátok, ugyhogy ennek abszolút van realitása. Mert ez sem tart örökké...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10027) El Kebir válasza Isual (#10025) üzenetére


El Kebir
őstag

"a jelenlegi hazai(/világ)gazdasági helyzet"

jó' van na... chf-ben számolva a kiárazódást... :DDD ultraplussz kormány által rögzített árfolyam mellett... :DDD

nem muszáj megérteni, de pl ha annyira romlik a "gazdasági helyzet", akkor nem biztos, hogy monitorra kellene pénzt költeni... szóval az újdonságfelár kiárazódhat úgy is, hogy a nyerőt elbukjuk az árfolyamváltozáson.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10028) Isual válasza El Kebir (#10027) üzenetére


Isual
veterán

csakhogy reálértékben ez mit sem számít majd...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10029) KAMELOT válasza Isual (#10019) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem egyszerűbb lenne kiírni topik elejére!
50K-ig DELL 23-as
70K-ig DELL 24-es

Mert ha azt vesszük ,hogy mi a legjobb akkor sajnos csak ez a legjobb. Más TN paneles cuccot jóval kvesebbért kéne árulni!
Ha most kéne vennem monitort biztos DELL 24. :R :R :R
Vagy kicsit álmodozzak akkor DELL 30-as!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10030) gurabli


gurabli
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Szerintem a Benq lesz, nem szándékozom lecserélni a Samu 23333SW-t, egyszerűen mindenre maximálisan jó, amire használom.
Respect :R

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#10031) killerbean válasza Ervin bá (#8574) üzenetére


killerbean
csendes tag

Szia!

Nekem pont ilyen van. Kicsit macerás a beállítása, de a 720p(1280*720)támogatja alapból!

Én 1366*768-as felbontással használom, főleg játékra/filmezésre és tökéletese megvagyok elégedve vele!

Üdv: Gábor!

"Ne tervezz, ne gondolkozz, ne aggodj semmiért, úgy sincs semmi értelme!"

(#10032) bobalazs válasza killerbean (#10031) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy hónapos pósztra nem szoktunk válaszolni! :N ;)

(#10033) kutkut válasza Isual (#10025) üzenetére


kutkut
addikt

Mit buknék a tn-es technológián? Hamarabb hibásodik meg? :F

Meizu MX3 32GB

(#10034) Nyugdíjas válasza kutkut (#10033) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt bukod, hogy egy gyengébb tudású terméket veszel, amikor ugyanannyiért vehetnél sokkal jobbat is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10035) < CyberBob > válasza kutkut (#10033) üzenetére


< CyberBob >
őstag

"Mit buknék a tn-es technológián?"
Képminőséget.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#10036) kutkut


kutkut
addikt

És 1680x1050-esből mit ajánlotok? 19-20" környékén. Keret... 30k? :F (((40?))) Vagy van olcsóbban? :F

Meizu MX3 32GB

(#10038) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

sziasztok

tudnátok ajánlani valami jóféle lapos monitort, ami 4:3 arányú, 21-23"-os? fontos a jó álló- és mozgókép megjelenítés, nem hátrány, ha állítható magasságú/dőlésszögű és forgatható is. játékra, videjózásra kéne, na meg photoshoppingolásra!
árban max 50000 de jobb lenne alatta
köszi előre is

ui: gyártanak még 4:3at vagy már csak a wide full hd 16:9 a divat?

(#10039) Isual válasza Louloudaki (#10038) üzenetére


Isual
veterán

"ui: gyártanak még 4:3at vagy már csak a wide full hd 16:9 a divat?"
Már nem gyártanak (ami megérné és neked megfelelne), a 16:10, 16:9 a fő tendencia, így csak ilyen monitor ajánlatos manapság. Neked meg főleg...
--> Dell U2311H!

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10040) Krisztynlol


Krisztynlol
csendes tag

Nézegetem a 2311H-t, remélem nem gond, hogy ideírom a kérdéseimet róla

-Játékra alkalmas? (néztem sok tesztet, de mindenhol mást írnak róla, főleg Cod, és LoL menne rajta)

-Szeretnék rákötni alkalmanként Xbox360-t, ez megoldható?

-Ha egyszer bekalibrálják, akkor az onnantól jó lesz, és nem kell többször?

Bocs, ha nagyon alapkérdések, nem nagyon értek a monitorokhoz :B

(#10041) Louloudaki válasza Isual (#10039) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

köszi! és ha olyan játékaim vannak, amik 4:3 felbontásra vannak kitalálva, akkor azok mit fognak csinálni egy 16:9esen full screenben, pl hellgate london?
és kapja be az összes gyártó akik nem gondolnak a programozókra, akik szeretnének minél több kódot látni a monitoron :(((

(#10042) kutkut válasza Louloudaki (#10041) üzenetére


kutkut
addikt

+1 :R

Meizu MX3 32GB

(#10043) Speed® válasza Louloudaki (#10041) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2 választás van, az egyik az, hogy a kép két szélén lesz fekete csíkod..
A másik, hogy megpróbálja becsapni a szemed és széthúzza, ez gagyi.
A programozó vegyen pivotos monitort és máris 1920 sorban kódolhat ;p

(#10044) petata válasza Louloudaki (#10041) üzenetére


petata
őstag

Szia!

Elméletileg torzítani fog, nekem pl. a GTA San Andreas elég csúnya :(((

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#10045) vond válasza Louloudaki (#10041) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A játék majd szépen alkalmazkodik a monitorhoz, úgy vélem... Bal, jobb oldalt több dolgot fogsz látni, mint eddig, ennyi... De lehet, hogy alul-felül is, attól függően, hogy eddig hány sorod volt...

Nem vagyok egy anatómia professzor, de úgy rémlik, hogy az emberi szemnek egyébként is kényelmesebbek a 16:10, 16:9 képernyők, mivel a horizontális periférikus látásunk tágabb, mint a vertikális...

A másik dologra meg: Vedd meg az U2311H-t, és használd PIVOT-ban, ha programozol... ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10046) Louloudaki válasza vond (#10045) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

ok köszi mindenkinek :) elforgatva jó lesz 1920pxben programozni :D
de azért az hogy hozzátorzul a játék a wide képernyőhöz az nem annyira nyugtat meg :((( , az is gáz mikor a tv-adás nyúlik ki szélesre és stohl bucinak tényleg bucifeje van a képernyőn :DDD

(#10047) vond válasza Louloudaki (#10046) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vannak olyan (új) játékok, amik csak 4:3-as oldalaránnyal futnak? Ilyen GTA, meg hasonlók? Ezt nem akarom elhinni... Ahogy írtam, szerintem alkalmazkodni fog a játék a monitor oldalarányához, s olyan felbontásokat fog felajánlani, amik ehhez passzolnak...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10048) parkr válasza vond (#10047) üzenetére


parkr
őstag

régi GTA-k picit el vannak nyújtva pl. SA (lehet 16:10 jobb nekik) de a GTA4-el nincs ilyen gond

(#10049) BiP válasza parkr (#10048) üzenetére


BiP
nagyúr

Widescreen monitorral rendelkezőknek és nem wide játékokhoz ajánlott a következő 2 oldalt böngészni. Csomó játékhoz van [akár nem hivatalos] megoldás.

Widescreengamingforum
Widescreengaming wiki

(#10050) KAMELOT válasza Louloudaki (#10041) üzenetére


KAMELOT
titán

ha szeretnél minél több kódot látni akkor ez lenne a neked való. Sajnos árban nem nagyon!
DELL U3011 2560x1600 felbontással
Azt hiszem ezen nagyon sok mindent látnál egyszerre!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.