Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) elodman


elodman
aktív tag

Ave,

kb. ezekben a - remélhetőleg PC-n kellően támogatott - felbontásokban
1366 × 768
1680 × 1050
1440 × 900
1600 × 900
tudtok PWM mentes moncsit javasolni?

Gondolom, ez még azoknak is előnyös, akik tudatosan nem észlelik, hogy PWM érzékenyek.

(azaz Full HD alatti felbontás, de wide screen érdekelne, a nagyobb default Font DPI-k miatt, olvashatóság könnytésére.
Vagy könnyű Linux-okon és Win-ben majdnem minden szokványos otthoni progiban megváltoztatni eme értéket?)

http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

thanx.

(#44102) Reweall válasza old_artist (#44071) üzenetére


Reweall
csendes tag

Korbel78: Előszőr is köszönöm a választ ezt a monitort is néztem, de a 22" és a 24" között nem érzem azt a nagy változást és ha már egyszer pár évre veszem a monitorom akkor legyen elég nagy persze gondoltam arra hogy majd pár honap mulva mégegyet mellé csak éppen a VGA-m már valószínüleg nem szeretné ígyse mai darab szegényke (Sapphire hd5750). :D

old_artist: Köszönöm tetszetős monitor és jól is hangzik. :)

schawo: Én is köszönöm a javítást elöszőr nem találtam. :D

Már csak annyi kérdésem lenne, hogy említetted és olvastam is az összefoglalóban, hogy ennél a technológiánál a 8ms az akár jobb is lehet mint a 2ms és hogy a Dell nek jobb az input lagja mint a Samsungnak ezt egy kicsit bővebben kifejtenéd ha megkérlek? :)

Köszönöm :)

Youtube/Steam/Origins/etc.: Reweall

(#44103) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlen, hogy a Benq GW2255-ös monitorban van-e már a flicker-free?
Előre is köszönöm! :R
Üdv

(#44104) jim bcs válasza Reweall (#44102) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

játékok miatt lényeges ez főként, minél kisebb az input_lag annál simább a kép ezt most ettől jobban nem tudtam megfogalmazni hogy megértsd

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#44105) zsolt501 válasza DerDer (#44088) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is ma vettem meg az említett monitort, és tényleg PWM mentes, én kalibráltattam is, de még nem kaptam meg a kalibrációs profilt, remélem holnap már meg lesz az is és így lesz összehasonlítási alapom.

Ami feltünt hogy HDMI-n összekötve ha portré módba fordítom a monitort akkor a kép nem vált át automatikusan sajnos, csak manuálisan lehet a monitor menüjében aktiválni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44106) Tengri válasza Reweall (#44102) üzenetére


Tengri
senior tag

A döntés mindig a tied!
A Dell P2714H viszont PWM-es, ellentétben az U2414H-val ami PWM mentes. Illetve össze tudod hasonlítani Itt mind a kettőt, sőt több monitort is élőben.....de mint mondtam a döntés a tied. :)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#44107) South Velen válasza Tiby_83 (#44103) üzenetére


South Velen
addikt

Van belőle, ilyen product numberrel: 9H.LA2LA.DPE vagy 9H.LA2LB.DPE vagy 9H.LA2LA.DPU

De egyszerűbb, ha nem sokkal drágább, akkor GW 2265HM-et veszel, ebből csak flicker-free van már forgalomban, és (szerintem jobban néz ki,) illetve beépített hangszórója is van és HDMI csatlakozása pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#44108) Tiby_83 válasza South Velen (#44107) üzenetére


Tiby_83
tag

Köszi! :R :R

(#44109) Reweall válasza Tengri (#44106) üzenetére


Reweall
csendes tag

Korbel78: értem köszönöm a segítséget valószínűleg majd Pénteken lesz a vásárlás. :)

jim bcs: Köszönöm igazából csak meg akartam bizonyosodni hogy jól értem :)

Youtube/Steam/Origins/etc.: Reweall

(#44110) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Nem igazán tudom megszeretni az U2312HM monitorom matt felületét. Ráadásul sötétített szobában használom, nincs is rá szükség... :( (Valaki nem akarja elcserélni egy S szériára? :U Akár 22"-ra!) A fényes S szériájú monitorok képminősége gondolom azonos az U2312HM-el, ugye? Csak más a körítés, ha jól értelmezem az összefoglalót. Legalábbis én nem játszok, főleg word, excel, film-re használom. Fogok valami eget verő különbséget látni a képminőségen bármilyen irányba, ha elcserélném?

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#44111) DerDer válasza zsolt501 (#44105) üzenetére


DerDer
tag

Szuper, hamarosan nekem is lesz :))

(#44112) Zanik válasza atish15 (#44091) üzenetére


Zanik
addikt

Pár napja mintha a HardForum display topikjában olvastam volna egy-két elég durva bevilágítási hibával (backlight bleeding) küzdő P2414-ről.
De nem tudom mennyire jellemző a típusra ez a hiba.
Érdemes amúgy olyan helyen venni, ahol kifejezetten monitorok-kal foglalkoznak, mint a MonitorGuru vagy az OázisComputer. Szerintem ott valamennyire kiszűrik az ilyen hibás példányokat, és még be is kalibrálják is a monitort relatív olcsón. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44113) Zanik válasza SP!T (#44110) üzenetére


Zanik
addikt

Én se szerettem annyira az U2312HM durva AG-bevonatát, de el lehetett viselni. Az új P és U szériák viszont már kevésbé agresszív bevonatot kaptak. Fura is volt visszaülni bátyámnál a két U2312HM elé. Mondjuk tény, hogy nagyon jól mutat két 23"-os monitoron ez a háttérkép! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44114) parkr válasza Zanik (#44112) üzenetére


parkr
őstag

Merem remélni, mert én is a MG-tól fogom majd megvenni.

(#44115) Zanik válasza parkr (#44114) üzenetére


Zanik
addikt

Azért azzal számolj, hogy egy minimális backlight bleed és IPS glow természetes ezeknél a panel-eknél is. Gond csak akkor van, ha ezek már zavaró mértéket öltenek. Bár kérdés, hogy kit mekkora mértékű bevilágítás és IPS glow zavar normál használat közben. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44116) parkr válasza Zanik (#44115) üzenetére


parkr
őstag

Tisztában vagyok vele. Ha nem lesz durva, nem is fogok vele nagyon foglalkozni. :)

(#44117) Divinus


Divinus
csendes tag

Sziasztok.

Egy öreg 17"-os TFT monitort szeretnék leváltani .
Netezésre, filmezésre használom leginkább (és kevés játékra).
Ezt a darabot szemeltem ki: BENQ 23" GW2320
http://ipon.hu/webshop/product/benq_gw2320/531816
Mit gondoltok róla?

(#44118) KAMELOT válasza Divinus (#44117) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha csak ennyi a keret és új kell akkor mehet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44119) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok.
DELL U2312HM ezt néztem ki, játékra kellene egy tn 24 " lg-t váltana, nem a méret a lényeg hanem a kép minőség...

Max keretem 70 k, ezen belül van ennél jobb vétel?

Jah meg hogy ne legyen üveglapos :D a kijelző mert régen volt dell S27 esem azért váltam meg tőle mert 1 idő után idegesített .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44120) Rasiel válasza trufa12 (#44119) üzenetére


Rasiel
senior tag

Teljesen jó lesz erre a célra az U2312HM. :K

(#44121) trufa12 válasza Rasiel (#44120) üzenetére


trufa12
addikt

Rendben köszönöm a gyors választ ,de nyugodtan írhatja más is gondolatát tapasztalatát (1 vélemény nem vélemény , ne vedd magadra ) :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44122) Tengri válasza trufa12 (#44121) üzenetére


Tengri
senior tag

Inkább a P2414H....vagy ha egy picivel megtoldod akkor az U2414H (ha nem fontos a D-sub, DVI-D csatik).
Itt vagy itt.
illetve
Itt vagy itt.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#44123) dances válasza South Velen (#44107) üzenetére


dances
tag

Üdv!

GW2460hm -nél mi(k) a flicker free -s verziók product numbere(i)?

Only the Good die young.

(#44124) KAMELOT válasza trufa12 (#44119) üzenetére


KAMELOT
titán

U2414H vegyed inkább.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44125) zsolt501 válasza DerDer (#44111) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Meg jött időközben a DELL U2414H monitoromhoz a színprofil is, és bizony van különbség a gyári és a kalibráció után, még ha nem is nagy, de észrevehető.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44126) Zanik válasza zsolt501 (#44125) üzenetére


Zanik
addikt

Bizony, hogy van. Nálam pl. javult a fehér is (nem tudom hogy), meg talán kicsit kevésbé kékes lett tőle a színvilág. Szóval jó dolog ez a kalibrálás. Megéri.

Nem volt gond a .icm profil beállításával? Oázis-osok mondjuk elég részletesen leírják, hogy mit-hogy kell.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44127) trufa12 válasza KAMELOT (#44124) üzenetére


trufa12
addikt

Köszi mindenkinek . :R akkor az u24 lesz.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44128) DerDer válasza zsolt501 (#44125) üzenetére


DerDer
tag

Köszi, akkor majd én is kérek! :R

(#44129) South Velen válasza dances (#44123) üzenetére


South Velen
addikt

9H.L9GLB.DBE
9H.L7CLA.DBU

(#44130) Divinus válasza KAMELOT (#44118) üzenetére


Divinus
csendes tag

Öcsémnek egy LG 23EA63 IPS monitora van.
Ahhoz képest a Benq képminősége sokkal rosszabb?
Újat szeretnék, és nem is igazán vagyok eleresztve, a Benq-nak az ára fogott meg.

(#44131) zsolt501 válasza Zanik (#44126) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem volt gond az ICM beállításával elsőre ment.
Amúgy te milyen fényerőn és kontraszttal hajtod?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44132) Zanik válasza zsolt501 (#44131) üzenetére


Zanik
addikt

Én úgy használom, ahogy kaptam, nem nyúltam semmihez :N, így a következő értékek vannak beállítva:
fényerő: 40
kontraszt: 75
Ez elvileg példányonként eltérhet, hogy melyik milyen fényerő/kontraszt beállításokon adja a legjobb színhűséget. A TFT Centrálos-ok ha jól emlékszem 35/75-re kalibrálták be az általuk tesztelt példányt.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44133) Isual válasza Zanik (#44132) üzenetére


Isual
veterán

Fényerőt bátran állíthatod a környezeti fénynek megfelelően. Este azért sok a kalibráláskor beállítandó 120 cd/m2, erős napsütésben meg kevés. Ilyen borús, téli időben, nappal pont jó mondjuk. :)

(#44125) zsolt501 : Ráadásul ez csak az ICM profil hatása, amit láthatsz. De már előre beállított fehéregyensúllyal kapcsoltad be a monitorodat (amit az Oázisosok szerviz menüből állítanak be, hogy a felhasználó ne tudja elpiszkálni), tehát a monitor alapállapotában az ICM profil nélküli képnél is "pontatlanabb".

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44134) zsolt501 válasza Isual (#44133) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ilyen szinten nem értek hozzá, az tény hogy másabbak lettek a színek egy kicsit, vagyis észrevehető a változás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44135) Isual válasza zsolt501 (#44134) üzenetére


Isual
veterán

Én igen. :) Ezért írtam, hogy a gyári állapot az a profil betöltése előtti állapotnál is "rosszabb", pontatlanabb. Csak ezt már szerviz menüből korrigálva kapod kézhez a monitort, igy ezzel nem tudsz szembesülni csak az ICM profil hatásával.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44136) Zanik válasza Isual (#44133) üzenetére


Zanik
addikt

Este általában kapcsolok egy lámpát a monitor mellett/mögött, nem szeretek sötétben a képernyő előtt ülni. De lehet, hogy majd időnként lejjebb veszem ha már zavaró a fényerő. Nyáron akkor meg feljebb állítom majd, ha nagyon besüt a szobába a nap.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44137) BomiBoogie válasza Divinus (#44130) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az IPS színei élénkebbek lesznek, mint a BenQ-nál.

(#44138) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok, az eddig olvasottak alapján jól értem, hogy (elsősorban irodai munkára) megfelelő lenne akár a BenQ GW2265HM, akár a BenQ GW2320 ?

Fontos lenne a szem kímélése, tulajdonképpen azért cserélnénk le a jelenlegi 17"-ost, hogy mindent nagyobb méretben lásson a párom (akár kisebb, interpolált felbontást választva, akár nagy betűméretet stb-t választva)

Másodsorban, gondolkodom rajta, hogy a (hobbifotósként használt) 17"-os, régi, de keveset használt PVA paneles Eizo-t cserélném le egy GW2320-ra. Erre a célra van esetleg valami tulajdonsága, ami kizárná?

Köszönöm előre is!

Whatever.

(#44139) LMan


LMan
csendes tag

Sziasztok,

IPS paneles monitort keresek továbra is, mérete 22"-23", ár ~50 ezer körül.
Felhasználása:
meló(nem grafikus), film, stream.

Igények:
- d-sub és HDMI csatlakozója is legyen
- ne legyen Connect@Share vagy hasonló funkciója (USB se kell)
- ne generáljon magának hálózati forgalmat/ne küldjön semmit sehova (mint pl. az LG tévék a beléjük dugott pendrive tartalmát) :N

Egyszóval élvezhetően szép képe legyen, ne legyen lassú(filmek gyors jeleneteihez), de ezenkívűl semmi más/semmi extra nem kell.

Mit tudnátok ajánlani??
(köszönöm a tippeket előre is..)

(#44140) janics0723


janics0723
újonc

Sziasztok.Monitort szeretnék venni. Kettő jelöltem van,az egyik: Benq GW2265HM 9H.LASLA.DBE LED monitor,a másik: Benq GW2320 monitor. Inkább játszani és filmet nézni kell.Az egyik VA Led a másik IPS. Melyiket lenne a jó választás? Előre is köszi.

(#44141) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok. Venni szeretnék egy új monitort kb 40.000-böl szeretnék kijönni +házhozszállitás ha van. Annyi a választék hogy most már nem tudok dönteni közöttük segítséget kérek. Játékra meg általános felhasználásra használnám. Kíváncsi vagyok vajon melyik a legjobb ezen az áron. Köszönöm a válaszokat előre is.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#44142) Zozzer888 válasza Over567 (#44141) üzenetére


Zozzer888
addikt

(Edigitálnál januárban ingyenes a házhoz szállítás, ha jól emlékszem)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#44143) parkr válasza Zozzer888 (#44142) üzenetére


parkr
őstag

15000 felett egyébként is mindig ingyenes

(#44144) KAMELOT válasza Divinus (#44130) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha újat akarsz akkor még spórolj egy IPS-re.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44145) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Hosszú évek óta nem követem aktív(!) figyelemmel a monitorok fejlődését, de mostanában elgondolkoztam a váltáson, és szeretném a véleményeteket, illetve a példáitokat kérni, melyek azok a megjelenítők, amik számomra jók lehetnek.
Nincs kiszemelt áldozatom

A jelenlegi monitorom

A helyzet a következő:
24"-nál nagyobb, szélesvásznú, és TV nézésre is alaklmas, azaz dekóderrel felszerelt megjelenítőt keresek, közép, és felsőkategóriában. Nem gond, ha tv tunner kártyát kell vennem, de akkor azt is ajánlani kellene, mert amit legnagyobb felbontíásút eddig láttam neten, az csak 1920x1200-as volt, de ratyi minőség. (Mondjuk ez sem ma volt...)
Nos..

-A halálom, mikor taperásszák a monitort, mert meg akarnak mutatni valamit. Ettől totál kikészülök. Nem tudom, erre van-e megoldás, de egy könnyen tisztítható, karcmentes kijelző kellene, vagy valami alternatíva. Mivel nem ismerem a piacot, ezért nem is mennék bele mélyebben (nehogy mégnagyobb hülyeségeket írjak)
-Az új, hatalmas méretű televíziókat (felbontásban-, válaszidőben-, "élethűségben-") megszégyenítő megjelenítés.
-Minél nagyobb az alábbi távolságokhoz: Jelenleg ~80cm-ről nézem a monitort, ami jó, de még jobb lenne, ha akkora lenne a monitor, hogy ~120cm-ről is kényelmesen tudjak kockulni (és itt a következő követelmény) A két méret közt is el tudom helyezni, de közelebbről már nem szeretném nézni :D Távolabbról viszont igen, amikor tv-t nézek.
-Játékra is kiválóan alkalmas legyen, ugyanis rengeteget kockulok.
-Tudjak tévét is nézni rajta

Ezen öt pont az alapkövetelmény. Az alternatív megoldások is jók, komprommisszumkész vagyok. Mint például a külön tv-tunner.

A jelforrás egy Radeon Vapor-X R9 280X
Mivel van a gyártó szerint van "3 x Maximum Display Monitor(s) support"-om, így gondolom jó volna ha azzal csatolnám ;)

Az ára? 150.000 ft? :D Ha már ennyiért kapok, az jó. De magasabb ártól sem ijedek meg. Írjatok egy pár példát, és akkor könnyebben be tudjuk lőni, hogy mi az ami még belefér.

(#44146) Isual válasza j.bravo (#44138) üzenetére


Isual
veterán

AMVA fotóra alkalmatlan. Közelében nincs egy EiZO PVA-nak.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44147) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Irodába keresek, 50k magasságában megbízható monitort! Fontos lenne az elforgatás, a kényelmesebb olvashatóság érdekében (office dokumentumok), illetve 20" környékére gondoltam, egyéb megkötés nincs.

Ezeket néztem:
Dell P2014H
Dell P2214H

A kérdés, hogy van-e jobb alternatíva?

(#44148) BomiBoogie válasza germinator66 (#44147) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Dell U2312HM? Most tényleg nem a Dell-mánia miatt, de az mindenfele forgatható, magasságállítható stb.

(#44149) janics0723


janics0723
újonc

IPS monitoroknál van ahol a válasz időre 14ms-ot írnak, van ahol ugyanarra a termékre 5ms-ot.Hogyan kell értelmezni?

[ Szerkesztve ]

(#44150) germinator66 válasza BomiBoogie (#44148) üzenetére


germinator66
aktív tag

Az már lehet, hogy nagy lenne... Van valamilyen markáns előnye a másik kettőhöz képest? (elvileg azok is ugyanúgy állíthatók)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.