Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) dances válasza Tengri (#43944) üzenetére


dances
tag

Ki beszelt itt TN panelosról?

Only the Good die young.

(#43952) Norbee87


Norbee87
tag

Sziasztok tudnátok tanácsolni valami jó ips paneles monitort? 30-40 körül vagy va panelest még mindig nem tudok dönteni tn panelesről lemondtam

(#43953) South Velen válasza jim bcs (#43942) üzenetére


South Velen
addikt

de IPS korszakba VA/TN panellel szerelt monitort venni szerintem óriási butaság

nyugodtan mosd össze a VA-t a TN-nel, expert.

IPS korszakba? ez mi? 1996 óta létezik IPS. Vagy arra gondoltál, hogy most az lett a panelek iphone-ja? (mondjuk legalább árban nem annyira túlárazott már)

A Dellek legendás összeszerelési minőségéről lehet olvasni itt a topikban (is), jóllehet az elektronika jó, de eszméletlen spórolást mutatnak a mainstream szinten, ahogy mondjuk az LG is.

Jeszi: A GW2265HM nagyon jó monitor.

[ Szerkesztve ]

(#43955) schawo válasza ALONSO11 (#43954) üzenetére


schawo
titán

Ablak kinyit, megpörget, elenged :DDD ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43956) jeszi válasza South Velen (#43953) üzenetére


jeszi
tag

Koszi! En es ugy tudtam, hogy a tn, va, ips 3 kulon megoldas.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#43957) #67688960 válasza schawo (#43955) üzenetére


#67688960
törölt tag

nekem a benq az eddigi egyik legpasszosabb tápkábel csatlakozós amit eddig láttam, és csak egyetlen esetben láttam olyat hogy tönkre ment egy tápkábel, annyira nem gondoltam rá hogy hamarabb kaptam szét a monitort minthogy leellenőriztem volna a kábelt, :) és mit adj isten egy pont dell monitorhoz adott kábel volt
:DDD
ui.:
ALONSO11: ja igen, én is azt mondom hogy jobbbbbbban dugd be, ez nem dell ;]

[ Szerkesztve ]

(#43958) South Velen válasza ALONSO11 (#43954) üzenetére


South Velen
addikt

dugd bele erősebben :))

tényleg, én is így jártam elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#43959) parkr


parkr
őstag

A Victoria márkájú tisztítószerekkel van valakinek tapasztalata?
ezt akarom megrendelni, de még sosem hallottam ezekről :F

[ Szerkesztve ]

(#43960) #67688960


#67688960
törölt tag

egyébként nem tudom ki látott már élőben super lcd 3 kijelzőt pl. (htc one), gyönyörű képe van, az enyémben ips van és addig hittem hogy tök jó az enyém amíg azt mellé nem tettem, de attól még szeretem az ips telóm képét

[ Szerkesztve ]

(#43961) Isual válasza #67688960 (#43960) üzenetére


Isual
veterán

Milyen telód van? Nekem One X, ami már szerintem "tök jó", de a One mindent visz. Majd jövőre, használtan. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43962) #67688960 válasza Isual (#43961) üzenetére


#67688960
törölt tag

xcover 2

(#43963) #67688960 válasza #67688960 (#43962) üzenetére


#67688960
törölt tag

már ha nem elírás volt valahol és nem is az van benne

(#43964) Isual válasza #67688960 (#43962) üzenetére


Isual
veterán

Ez tudtommal nem IPS, hanem - a "tényleges" - S-LCD, ami pl a HTC Sensation-ben is volt.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43965) zack válasza #67688960 (#43960) üzenetére


zack
nagyúr

Az SLCD 3 paramétereiben kb azonos az IPS kijelzővel, de kicsit tényleg szebb. Talán fényerőben számottevő a változás IPS-hez képest, de alapvetően a betekintési szögek, és az élethű természetes színek, mindkettőnek a sajátja. A feketén is javítottak, talán ennyi a látható eltérés IPS-hez képest.
Nyúztam One-t elég sok ideig. Tényleg az egyik legszebb panel van benne.
Most LG G2-t használok amiben IPS van, és talán elfogultság nélkül állíthatom, hogy az egyik legjobb, ha nem a legjobb panel került bele, amit okostelefon látott eddig. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43966) Isual válasza zack (#43965) üzenetére


Isual
veterán

"Az SLCD 3 paramétereiben kb azonos az IPS kijelzővel" - Az ugyanolyan IPS. Csak azt az LG telefonjainál lehet így hívni, így a HTC elkezdte a One X-től kezdve S-LCD 2-zni, meg 3-azni. Míg a Sensationben lévő "igazi" S-LCD, az azért volt Super LCD mert tényleg nem IPS volt. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43967) #67688960 válasza Isual (#43964) üzenetére


#67688960
törölt tag

hát lehet, nem tudom
pár hete láttam valahol, meg is lepődtem és megmaradt bennem, most akárhogy keresem nem találom :F
megnézhettem volna előbb is mielőtt irkálok itt marhaságokat :)
bocs nem akartam félrevezetni senkit!
az One képe viszont nekem továbbra is gyönyörű

[ Szerkesztve ]

(#43968) Isual válasza #67688960 (#43967) üzenetére


Isual
veterán

Itt senkit nem vezethetsz ezzel félre, ez a monitoros topic. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43969) zack válasza Isual (#43966) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet, de ez egy módosított megoldás (az egyik beszállítója a három közül a Sharp, és ezek a legjobbak képminőségre). Nem véletlen lett átnevezve, és az sem véletlen hogy a legtöbb IPS-nél szebb a Sharp féle SLCD3.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43970) Isual válasza zack (#43969) üzenetére


Isual
veterán

Igen, de attól még, hogy nem IPS-nek nevezik, a mikroszkópos pixelstruktúrája IPS. Szóval IPS az, de hívhatod bocitejnek is.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43971) zack válasza Isual (#43970) üzenetére


zack
nagyúr

A pixelek elrendezése lehet, de kétlem hogy csak elektronikában térne el az IPS és az SLCD3.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43972) Isual válasza zack (#43971) üzenetére


Isual
veterán

Szerintem ugyanaz a paneltechnológia, vezérlőelektronika lehet más, filterek, egyéb, de nem külön paneltípus az S-LCD3. Ez egy kitalált név a jogdíjak miatt.

Na, de elég lesz az OFF-ból, elmobilosodtunk. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43973) schawo válasza Isual (#43966) üzenetére


schawo
titán

Az eredeti S-LCD meg MVA volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43974) Isual válasza schawo (#43973) üzenetére


Isual
veterán

Úgy, igen. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43975) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Vélemény az LG 27EA73LM típusú monitorról (Dell U2713HM-ről váltottam): mindennapi használat során a Dellhez képest semmilyen előnyt vagy hátrányt nem vettem észre magát a kijelzőt illetően (gondolok itt most tök alap dolgokra, mint netezés, filmek, játékok), ofkorsz a Dell is és ezek is (mivel hármat vettem) be vannak kalibrálva. Szóval elégedett vagyok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43976) schawo válasza fLeSs (#43975) üzenetére


schawo
titán

Ez a fullhádé, ugye?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43977) fLeSs válasza schawo (#43976) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43978) BomiBoogie válasza fLeSs (#43975) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért váltottál?

(#43979) fLeSs válasza BomiBoogie (#43978) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Tripla monitorra váltottam verseny szimulátorozás miatt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43980) Rendo84


Rendo84
senior tag

Kérhetnék egy szakértőtől véleményt, hogy mi a különbség a Samsung UE40EH6030 TV és Dell U2713HM monitor között?
Vásárlás előtt állok és játékra szeretném használni leginkább.
Amire kíváncsi lennék, miben különböznek: Pl. képminőség, input lag melyiknél mennyire észrevehető, melyikkel járnák a legjobban stb...?

(#43981) BomiBoogie válasza Rendo84 (#43980) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Képminőség, input lag?
Nem is kérdés, hogy a monitor. Nagyobb felbontás, kisebb képátló.

Egyébként ha FHD monitorhoz szoktál, már egy FHD tévé is pixeles lesz.

Nekem volt tervben egy tévé vásárlása, de riasztó egy 40-es tévén az 1920x1080 egy jó monitor után.

(#43982) schawo válasza Rendo84 (#43980) üzenetére


schawo
titán

Az egyik 40"-os, a másik 27.
Az egyik Samsung gyártmány, a másik Dell
Az egyik fullhádé, a másik kúhádé.
Az egyik úgy tűnik MVA, a másik IPS.
Az egyik tévé, a másik monitor.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43983) Rendo84 válasza BomiBoogie (#43981) üzenetére


Rendo84
senior tag

Értem, köszönöm.
Egyébként mennyit számít a képfrissítési frekvencia? Ugyanis a TV-nél 200Hz, ennél a monitornál pedig 60Hz. Ez észlelhető lenne?
Egy ilyen tv-t mondjuk gondolom nem 1 m-ről kell nézni. De sejtem ha 3 m-ről is nézném, a pixelesség feltünne akkor is.
A monitor nekem is szimpatikusabb, csak ha belegondolok hogy kevesebb pénzért nagyobb kép-et kapok, kicsit sajnálom rá a pénzt. :)

[ Szerkesztve ]

(#43984) schawo válasza Rendo84 (#43983) üzenetére


schawo
titán

Tévéknél a 200 Hz teljesen mást jelent, mint a monitoroknál a 60 Hz. A tévé is csak 60 Hz-es jelet fogad a számítógéptől. Vagy 50-est.

Monitornak kell, vagy tévének? Ha monitornak, akkor eszedbe se jusson... (bár ezen már túl vagyunk:D)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43985) Rendo84 válasza schawo (#43984) üzenetére


Rendo84
senior tag

Köszönöm, sikerült lebeszélni a Tv-ről, így már nyugodt szívvel veszem majd a monitort! :DDD :)

(#43986) kircipeti


kircipeti
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan 20" környéki monitort, ami ennél nagyobb szögben dönthető?

Köszönöm!

(#43987) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Tervezem megvenni a második DELL-t (U2312HM).

Az első monitor egy DVI-D kábellel van összekötve, a másodiknak úgy látom már csak DP lehetőség maradt.

Milyen DP kábelt ajánlotok mellé? Van számottevő jelentősége? A második monitor az irodai munka miatt kell, ami azonban nem grafikai típusú tevékenység.

Előre is köszönöm!
A

(#43988) Ákos1111


Ákos1111
tag

Sziasztok!

Kis segítség kéne:
40.000Ft-ig szeretnék monitort venni.
Amit fontos megjegyeznem: munkára kell, nem játékra. de elég sok időt töltenék előtte
Segítségeteket előre köszönve,üdv
Ákos

(#43989) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok hosszas gondolkozás után a Dell p2214h került ki győztesen. majd jövőhéten megyek érte, de egy olyan kérdésem lenne hogy melyik csatlakozóval kell összekötnöm a géppel, hogy a monitoron lévő usb-k is működjenek?

(#43990) South Velen válasza Rendo84 (#43980) üzenetére


South Velen
addikt

Az említett TV-nek ráadásul borzasztó magas az input lagja.

Én azért tanácsolnám a saját megoldásomat is, egy 22"-es olcsó, viszonylag jó monitor netezgetni, munkára, mellé egy jobb input lagú TV játékra, filmre, mondjuk egy UE40F5000 Sharp, vagy UE42F5000 AUO MVA panellel, 30ms-t nem meghaladó input laggal.

[ Szerkesztve ]

(#43991) South Velen válasza South Velen (#43990) üzenetére


South Velen
addikt

Megtévesztő lehet, az említett TV-k Samsungok, csak a paneljük Sharp és AUO, csak azért írtam, mert ezek minőségi panelgyártók, és tuti szép képpel rendelkeznek.

Egyébként nincs gond az U2713HM-mel sem, jó választás az is egymagában. :)

(#43992) #67688960 válasza Rendo84 (#43980) üzenetére


#67688960
törölt tag

(#43993) South Velen válasza #67688960 (#43992) üzenetére


South Velen
addikt

Jah, csak egy kis monitorral együtt ez már jelentősen túllépi az U2713HM árát. A Smart TV-nek meg amúgy sincs értelme, ha gépre lesz kötve.

Na de sztem ne offoljunk tovább TV-kről, még ha rokontermékek is. :)

[ Szerkesztve ]

(#43994) Marky21


Marky21
aktív tag

Hali!

Mi a különbség Benq GW2255 és a BenQ GW2265HM között?

A BenQ GW2265HM mennyi a válaszideje 25ms,6ms mert ezt is meg azt is írják vagy lehet változtatni??

(#43995) StSanya válasza szricsi_0917 (#43989) üzenetére


StSanya
őstag

Teljesen mindegy melyikkel kötöd össze, az USB külön kábelen megy, amit mellékelnek a monitorhoz. Mivel DVI kábelt nem adnak asszem a P2214H-hoz (a P2414H-hoz legalábbis nem adtak), így vagy azt veszel hozzá, vagy a mellékelt DP kábelt használod. Legvégső esetben a szintén mellékelt analóg VGA kábel marad.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43996) Wellin


Wellin
csendes tag

Sziasztok !
Tudnátok ajánlani jó 24 , illetve 27 colos monitorokat. Elsősorban játékra használnám, 1920x1080 vagy 1920x1200-as felbontásúak érdekelnek elsősorban , maximum 80-85 ezret szánnék rá.
Válaszokat ,tanácsokat előre is köszönöm.

(#43997) Ashenvale86 válasza Wellin (#43996) üzenetére


Ashenvale86
tag

Pár oldalt olvass vissza, és rengeteg lehetőséggel fogsz találkozni. ;)

Ákos1111: Milyen munkára kellene? irodai, grafikus?

[ Szerkesztve ]

(#43998) South Velen válasza Marky21 (#43994) üzenetére


South Velen
addikt

A keret vékonyabb a 65HM-ben, illetve abból csak PWM mentes (flicker free) verzió készült illetve van forgalomban, emiatt ajánlottabb a 2265HM. Illetve a HM-en van HDMI csatlakozó és hangszóró. A panel feltehetőleg ugyanaz az AUO féle A-MVA.

A gyári adatokra nem érdemes adni, általában a gyártók a gtg (szürkéből szürkébe történő átváltás) értékét adják meg, ami ennél elvileg 6 ms. A gyakorlatban ha valaki nagyon hardcore gamer, akkor mint szinte minden VA paneles monitort, ezt is kerülje, de casual gamerként és minden egyéb felhasználási célra ez a legjobb ár-érték arányú monitor jelenleg, mivel ilyen áron csak TN panelt lehet kapni a többi gyártótól, ami képminőségben meg sem közelíti a VA panelt.

[ Szerkesztve ]

(#43999) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, nah tegnap megerkezett a Dell p2414h monitorom:) elsokent rakotottem egyszerre a regi LG TN paneles monitorom melle hogy lassam a kulombseget es hat...:D fenyevekkel jobb , elesebb szinesebb , viszont mintha a feketeje jobb lenne a regi TN monitoromnak ( a Dell nincs kalibralva) .
A ghost effekt az en peldanyomnal szinte nem is latszik , nem ugy mint a neten nehany kepen brutalis ghost effekt pl. ezen a kepen szerintem akinek ilyen az hibas darab vagy az uj darabokba mar javitottak ezen .
Nehany kerdes:
az Energy smart funkcio pontosan mit csinal ? ( mintha a fenyerot allitgatna automatikusan csak nem tudom mi alapjan)
vannak ezek a Presets funckiok, jatekba a Game preset allati jo , nem is ertem mit muvel ez , mintha a monitor dobna a jatekra elsimitast :D , jatekoknal ez a funkcio szerintem alap:) viszont ez csak jatekokhoz jo szerintem mert itt ph-n is game mod-ba nehezen olvashato az iras , Standardon viszont mar jo .

(#44000) Marky21 válasza South Velen (#43998) üzenetére


Marky21
aktív tag

nem szoktam játszani gépen ,akkor 2265Hm jobban járnék mint a 2255el

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.