Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) szabacsik


szabacsik
őstag

2 monitor között gondolkozok.

1. Samsung S22B350H 39.517 Ft
2. LG Electronics IPS224V 37.385 Ft

Melyiket lenne érdemesebb?

/\____/\

(#33002) kleinguru válasza szabacsik (#33001) üzenetére


kleinguru
addikt

HA tényleg ez a 2 csak, akkor az olcsóbbikat.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33003) kukulec


kukulec
őstag

hello, az lenne a kérdésem, hogy van olyan monitor, amelyik képes 60Hz-nél gyakoribb frissítésre 1920*1200-ban IPS panellel?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33004) kleinguru válasza kukulec (#33003) üzenetére


kleinguru
addikt

:N nagyon.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33005) Bálint85


Bálint85
senior tag

nekem is válaszolnátok? :B :W
[link]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33006) kukulec válasza kleinguru (#33004) üzenetére


kukulec
őstag

hát ez szomorú

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33007) kukulec válasza Bálint85 (#32996) üzenetére


kukulec
őstag

a benq az va paneles. miután a válaszidejük majdnem azonos, így én elfogultságom okán lg-t vennék. (azért nem véletlenül adnak panelt a dellnek)

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33008) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Tudtok valami oldalt, ahol össze vannak gyűjtve a 30"-os monitorok?
Az érdekelne melyeknek van 16:9-es képaránya.
Nem muszáj új típusnak lennie, lehet akár kifutott széria is.
Meg elsősorban nem TN panelesek érdekelnének, de ha nincs más, vagy csak kevés választási lehetőség van beleférnek a TN-esek is.
Köszi!

Üdv!

(#33009) Bálint85 válasza kukulec (#33007) üzenetére


Bálint85
senior tag

:R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33010) fatallerror válasza Kal-El (#33008) üzenetére


fatallerror
addikt

nincs 16:9es 30"-as

don't tell me what i can't do!

(#33011) kukulec válasza Kal-El (#33008) üzenetére


kukulec
őstag

a 30"-as monitorok 16:10-es képaránnyal bírnak
[link] ---> itt elvileg pontosan be tudod lőni mi kell neked

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33012) szabacsik válasza kleinguru (#33002) üzenetére


szabacsik
őstag

Azt elfelejtettem, hozzá tenni, hogy 40ig bezárólag más ötletre is vevő vagyok :)
(fullHD/LED/21+"/HDMI)

Mint laikus kérdezem mi baj amúgy a samsungal?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#33013) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy belépőszintű IPS monitort.
Szerintetek ezek közül melyiket érdemes megvenni?

-[PHILIPS 227E4QHAD/00]
-[PHILIPS 227E4QSD/00 ]
-[LG IPS224V-PN]

A segítséget előre is köszönöm.

(#33014) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Lejárt az 5 percem ezért külön kell írnom,hogy ha bemegyek olyan helyre ahol sok monitor/tv megy egyszerre egy falon,akkor nekem mindig a philips-ek képe tetszik a legjobban.
Azt hallottam,hogy ez az azért van,mert a világon egyedül csak a philips tartja be az európai színszabványt.Biztos van pontosabb megnevezése,de remélem értitek, hogy mire gondolok.
A kérdésem az lenne,hogy ilyen szabványosítás tényleg létezik-e?

(#33015) kukulec válasza Dzsabba (#33014) üzenetére


kukulec
őstag

a szabványosítás részéhez nem tudok hozzászólni, de a boltokban a monitorokat nem szokták éppen a legjobban beállítani. otthon egy egyszerű kalibrálással nagyon sokat lehet lendíteni.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33016) Nyugdíjas válasza Dzsabba (#33014) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szabványostás -mint mindenben kb.- a megejelnítésben is létezik,de ettől még sajnos nem tudom mire gondolhatsz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33017) Kuruc2 válasza Dzsabba (#33014) üzenetére


Kuruc2
senior tag

"ha bemegyek olyan helyre ahol sok monitor/tv megy egyszerre egy falon,akkor nekem mindig a philips-ek képe tetszik a legjobban."

Ezzel én is így voltam legutóbb.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#33018) madgie válasza Kuruc2 (#33017) üzenetére


madgie
titán

Sokan ezért vesznek "ledes" LG/Samut is a bótban. Aztán otthon, a normális világítású szobában nem győzi visszahúzni az ember a színeket, vagy csak szimplán két hétig fekete-fehérben látja a valóságot egy berényimiki show után.

(#33019) kleinguru válasza szabacsik (#33012) üzenetére


kleinguru
addikt

Az első hszt olvasd el kérlek, amúgy a panel típusa TN a samu esetében, ráadásul drágább is.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33020) Dzsabba válasza kukulec (#33015) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ezt gondoltam,de valahogy a philips a szimpatikus nekem.

Nyugdíjas:Arra gondolok,hogy minden éghajlati övön vagy kontinensen más más színvilágban élnek az emberek.
Pl. Teszem azt egy Katari nem olyan színvilághoz van szokva mint egy Kanadai vagy Alaszkai vagy ilyet sem nagyon lát ami perpillanat nálunk is van ha most kinézek az ablakon.
Szóval ezek alapján minden "régiónak" megvan a maga színvilága és ennek a szabványa.Jelenesetben állítólag Európának is megvan a maga szabványa amit csak a philips tart be.
Végül is az LG,Samsung pont távol keleti termék és nincs túl sok köze Európához.
Remélem így már érthetőbb,hogy mire gondolok.

Visszatérve a kiszemeltjeimre mi a véleményetek róluk?

(#33021) Nyugdíjas válasza Dzsabba (#33020) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Remélem lehetek őszinte... szerintem összevissza beszélsz :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33022) Dzsabba válasza Nyugdíjas (#33021) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Aláírom,hogy elég primitív módon írtam le,hogy mire is gondolok.Ami lehet,hogy egy bődületesen nagy marhaság,de azt nem értem,hogy mi ebben az összevisszaság.

(#33023) Nyugdíjas válasza Dzsabba (#33022) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szín az szín. Tiszta matek az egész. Semmi köze ahhoz, hogy a te látómeződben mennyire gyakran fordul elő a piros mondjuk. Pl., ha én a Vodafone alkalmazottja vagyok akkor nekem egészen sűrűn. De nem lettem tőle katari. Érted...

Ráadásul a szabványosításnak pont ez a lényege, hogy ne legyenek ilyen különbségek. Ettől függetlenül -hogy rövidre zárjuk az ügyet- a monitorok gyárilag teljesen összevissza vannak beállítva, úgyhogy semmi ilyennek nem lehettél szemtanúja.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33024) < CyberBob > válasza Dzsabba (#33020) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Teljesen mindegy ki hol mihez van szokva mert a monitorok "képe" legfeljebb távolról hasonlít a valósághoz. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#33025) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#33024) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ráadásul, kicsit tovább gondolva... a "mihez van szokva" az nekem sehogy sem jön össze fejben a szabványosítással :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33026) Kuruc2 válasza madgie (#33018) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Értem mire gondolsz. :)

(szerencsére én nem tv-zek, főlek nem bk-t. :D )

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#33027) Haart


Haart
addikt

3D monitor esetén(passzív) a valley és heaven benchmarkoknál mit kell választani hogy 3d-s legyen a kép? :W Mert elég sok választási lehetőség van :D

(#33028) stranger28 válasza Dzsabba (#33020) üzenetére


stranger28
addikt

Valaki nagyon okosat akart mondani neked.

(#33029) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Távol álljon tőlem,hogy vitatkozzak vagy okoskodjak, hiszen ti vagytok a szakértők,de ha figyelmesen elolvassátok amiket írtam,akkor láthatjátok,hogy nem állítottam semmit csak annyit,hogy hallottam egy ilyet és megkérdeztem,hogy valóban létezik-e amire bőven elég lett volna egy igen vagy egy nem,de ennek ellenére,
"Ráadásul, kicsit tovább gondolva... a "mihez van szokva" az nekem sehogy sem jön össze fejben a szabványosítással" sikerült egész jól túlképzelned/magyaráznod ezt az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#33030) stranger28 válasza Dzsabba (#33029) üzenetére


stranger28
addikt

Ettől függetlenül -hogy rövidre zárjuk az ügyet- a monitorok gyárilag teljesen összevissza vannak beállítva, úgyhogy semmi ilyennek nem lehettél szemtanúja.

Ez a lényeg. :)

(#33031) Dzsabba válasza stranger28 (#33030) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Erre voltam kíváncsi és nem a kérdésembe beleképzelt dolgok kiforgatására.

Köszönöm.

(#33032) Isual


Isual
veterán

Na csak megcsináltam to whom it might concern... :U
(A múltkori bevilágításos, glow-s témához)

NEC SpectraView 231 (4xCCFL - NEC EA231WMi szinte identikus volt, nyilván az egy egyszerűbb elektronikával, de ugyanezzel a H-IPS panellel)

Bevilágítás:

(Minimum Br. kontrasztvesztés nélkül - 7.5%, Uniformity lvl 2 - kb 20 cd/m2)

(15% - kb 30 cd/m2, ennyin használom matt sötétben, ritkán veszem lejjebb)

(55% - kb 120 cd/m2 - ezért tűnik soknak videón a 2410 glow-ja, bevilágítása)

(95% - kb 180 cd/m2)

Megjegyezném, hogy képen erősebbnek hat, főleg a két alacsony fényerős fotó, élőben 7.5%-nál totál bevilágításmentes, 15%-nál is csak 5-10s múlva látja a szem, ha már kicsit szokta a tiszta fekete képernyőt. Mivel ritka az ilyen rendes használat mellett, ezért ez is mentesnek tekinthető, mint ahogy bármely Br. értéknél, ha a környezeti fényviszonyoknak megfelelően állítjuk a fényerőt, tehát nappal 55%-on sincs és erős napsütésben 100%-on se látható bevilágítás.

Glow:

(Balról - mérsékelt, egy hajszálnyi kékes beütés talán)

(Jobbról - érdekes módon jóval kifejezettebb, szokásos szürkés glow)

A monitor megvétele előtt a fejlesztés alapjául szolgáló NEC EA231WMi-t használtam, amin hasonló mértékű volt ez a két jelenség (újonnan 100-110k körül lehetett kapni, véleményem szerint a vala elém került legjobb monitor ár/képminőség arányban), tehát fel voltam készülve, hogy itt is meglesz a 4 sarki csóvás bevilágítás. Jobb felül, szélen van egy minimális szivárgás (bleeding), de ezt csak nagyon szőrszálhasogató és teljesen életszerűtlen módon lehet fülön csípni. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33033) madgie válasza Isual (#33032) üzenetére


madgie
titán

Az AG ezen is erőteljes?

(#33034) vond válasza Isual (#33032) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33035) Isual válasza madgie (#33033) üzenetére


Isual
veterán

Igen, de a 2212-n szvsz méginkább, vagy megfordítva erőteljes, de nem annyira mint a Delleken. EA231WMi-nél detto. Az új P232w-n meg már light AG van.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33036) Bálint85 válasza Isual (#33035) üzenetére


Bálint85
senior tag

már majdnem megvettem az LG IPS224V monitort mikor találtam egy ilyet DELL U2311H
A Dell szerintetek jobb választás lenne?
Dell -re még 1 év gari van és használt, az LG új lenne 3év garral. Érdemes akkor is megvenni a Dell -t?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33037) vond válasza Bálint85 (#33036) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Naná, hogy érdemes... :K
És egyáltalán nem csak a +1" +1,5" miatt... :)

Arra figyelj, hogy minden rendben legyen vele (pixelhiba, karcolódás, stb.)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33038) kleinguru válasza vond (#33037) üzenetére


kleinguru
addikt

+1 a lehető legjobb választás:K

Bővíteni kellene az első hozzászólást (ha még nincs benne), hogy ha az apróban talál valaki ilyet, akkor bátran vegye meg:D

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33039) Isual válasza kleinguru (#33038) üzenetére


Isual
veterán

"...valamint 50k körül mozog a Dell U2212HM, illetve ilyen kerettel (40-50k) tanácsos szétnézni hardveraprón hátha talál az ember egy még garanciás IPS paneles monitort ebben az árkategóriában (jellemzően mindig van 1-2 ilyen eladó darab)."

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33040) stranger28 válasza Isual (#33039) üzenetére


stranger28
addikt

Mindenki elolvassa figyelmesen... Ja. :D

(#33041) kleinguru válasza Isual (#33039) üzenetére


kleinguru
addikt

Jogos ellenben a konkrét típusra gondoltam:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33042) Isual válasza kleinguru (#33041) üzenetére


Isual
veterán

túlzásnak találom, megemlíthetnék akkor a 2209WA-t, egy HP ZR22w,t 2211/2311-et, 2007WPF is egy jó dolog...stb de értemén :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33043) mindfreak


mindfreak
őstag

Üdv

Két monitor közül szeretnék választani. Közismert U2713HM és U2913WM típusok. Azt mondják, hogy az útóbbi játékra és filmre jobb, mert nagyobb a látószög és nekem kizárólag ilyen felhasználásra kellene. Ugye fizikailag valóban szélesebb a monitor, azonban a függőlegesen ugyanúgy 2560 oszlopot jelenít meg, mint az U2713HM. A kérdés, hogy akkor hogy lehet szélesebb a látószög játékokban? Elvileg ugyanolyan látószög van, csak nagyobb a pixeltávolság -> nyújtottabb a kép. Javítsatok, ha valahol hibázik a gondolatmenetem. :U

(#33044) fatallerror válasza mindfreak (#33043) üzenetére


fatallerror
addikt

az a szélessége nem a magassága :B a magassága 1080 a képaránya(21:9) miatt míg a 2713as az hagyományos 16:9es ezért annak 1440. nézd meg élőben h bejön e ez a képarány

don't tell me what i can't do!

(#33045) mindfreak válasza fatallerror (#33044) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, erre gondoltam én is. 2560 függőleges vonal adja a szélességet. Azonban mindkét monitornál 2560, csak annyi, hogy az U2713nál sürübben vannak a pixelek. Tehát mondjuk egy FPS játékban nekem nem lesz szélesebb a látóterem.

(#33046) madgie válasza mindfreak (#33045) üzenetére


madgie
titán

De, az lesz.

Nézd csak ezt. Igaz, 810 pixellel kellett volna megcsinálni, de a lényeg látszik: azonos fov-nál sokkal nagyobb horizontális látóteret kapsz egy 21:9-es kijelzőn, mint a 16:9-en. Nem mellesleg sokkal könnyebb VGA-t tenni alá, mivel az U2913 összpixelszáma közelebb áll a Full HD-hez, mint a WQHD-hez.

[ Szerkesztve ]

(#33047) fikuszjohn


fikuszjohn
csendes tag

Hali!
Mi a véleményetek erről a monitorról?
http://ipon.hu/webshop/product/lg_23ea63v_p/383290

[ Szerkesztve ]

(#33048) fatallerror válasza mindfreak (#33045) üzenetére


fatallerror
addikt

ja félreértettelek :B igen szélesebb lesz a látótered értelemszerűen a képarány miatt :]

szerk: maggie megelőzött :B

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#33049) mave13


mave13
őstag

kleinguru, vond: köszi.Valószínűleg ezt választom. Az átalakítónak utánanézek.

Van valami hátránya, ha a PC Display porton, a PS3 meg HDMI -> DVI átalakítón át van a monitorra kötve?

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#33050) kleinguru válasza mave13 (#33049) üzenetére


kleinguru
addikt

Nincs:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.