Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) DerDer


DerDer
tag

Sziasztok,

Szimpatikus a DELL U2414H, a TFT central azt írta gyárilag elég jól be van kalibrálva, normál használathoz érdemes bekalibráltatni normál használathoz?
USB csatlakozója mire való? TV-nél ugye rá lehet kötni külső HDD-t USB-n de itt úgy tudom nem.

(#44052) anytime válasza Isual (#44046) üzenetére


anytime
őstag

:R
Köszönöm a válaszod, akkor rendelem is!
Üdv:
A

(#44053) LMan


LMan
csendes tag

IPS paneles monitort keresek, kb. 22"-23"-at, ~50 ezer körül.
Felhasználása: meló(nem grafikus), film + foci(streamen).

Minél "butább" monitort keresek, tehát nem kell tudjon USB porton filmet lejátszani(ne is legyen USB portja ha nem muszáj), ConnectShare se kell legyen benne - "haza" se kell tudjon telefonáljon :N stb.....

Egyszóval élvezhetően szép képe legyen, ne legyen lassú(focihoz, filmek gyors jeleneteihez), de ezenkívűl nem kell semmi más, egyszerű legyen mint a 100-as szög, semmi extra csicsa nem kell.

Mit tudnátok ajánlani??
(köszönöm a tippeket előre is..)

(#44054) zsolt501 válasza DerDer (#44051) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Holnap meg tudom neked mondani, mert pont ilyen típusért megyek, és be lesz kalibrálva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44055) Isual válasza DerDer (#44051) üzenetére


Isual
veterán

Ha nem fogcsikorgatós az érte elkért felár, akkor én mindenkinek ajánlani szoktam. USB az egy HUB, tehát a géppel össze kell kötni a monitort és a monitor USB-jébe dugott eszköz úgy funkcionál, mintha a PC-re kötnéd.

(#44053) LMan: Dell P2314H vagy U2312HM.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44056) d@minator válasza dances (#44034) üzenetére


d@minator
addikt

[link] Lehet, hogy bekapcs után 2x kell nyomni a MENU gombot.
Újabb monitoroknál a bekapcshoz a Smart+ és bekapcs gomb játszik a menu gomb helyett.

(#44057) LMan válasza Isual (#44055) üzenetére


LMan
csendes tag

kösz.
A 23xi(hp)-hez képest ezek a Dellek jobbak valamiben?

(#44058) Isual válasza LMan (#44057) üzenetére


Isual
veterán

Nem tudom. Nem lehetnek nagy különbségek. Bár a Dellek stabilabb cuccok, de ha valakinek a külső fontosabb, azt is megértem.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44059) parkr válasza DerDer (#44051) üzenetére


parkr
őstag

az USB csak a hub miatt van. összekötöd a géppel aztán mehet a monitor többi portjába az egér, kamera, pendrive stb.

(#44060) Dency01


Dency01
aktív tag

Pixelsűrűségről valakit tud valamit írni, mi számít jónak?
pl egy full hd 24-es monitornál 0.2768 pixelsűrűség az jónak számít? Melyik érték a jobb kisebb vagy nagyobb?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#44061) DerDer


DerDer
tag

Köszi a válaszokat!
@Zsolt501, majd írj, hogy milyen! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#44062) Isual válasza Dency01 (#44060) üzenetére


Isual
veterán

Nincs ilyen, hogy jó. Egyénfüggő. Eddig milyen monitoraid voltak, szereted-e a kicsi pixeleket (ebből adódó élesebb képet) vagy éppen nehezedre esik az ilyen monitorokon a szövegolvasás...stb Egyéni preferenciák, nincs standardizált érték.

Ha mégis mondanom kéne valamit, akkor 50-60cm-ről 0.280 mm felett relatíve nagyok, 0.250 mm alatt relatíve kicsik, de ez mind-mind nézési távolság és egyéni preferenciafüggő.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44063) Bagira01 válasza Isual (#44046) üzenetére


Bagira01
veterán

Egyrészt irodába kéne 22"-es(arra fér ki normálisan egy ablakba a program amit használunk) Illetve a g2420hdbl-em cserélném valami normálisabbra max 30k-ig. Korukat nem tudom, még nem kérdeztem rá.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#44064) Isual válasza Bagira01 (#44063) üzenetére


Isual
veterán

Irodába a 2209WA több, mint jó. Otthonra meg neked kell eldönteni. Hogy kell-e a széles gamut, vagy ha nem is, akkor azért vonz a valamivel magasabb kontraszt...stb Az LP2275w egy komolyabb monitor, mint a 2209WA. A 2209WA meg egy jó kis IPS, jó homogenitással és sRGB fedéssel és nagyon jó válaszidővel és input laggal (utóbbiban a HP inkább közepes, de még megfelelő játékra). Tökéletes játszani. Egyikkel se jársz rosszul, talán én a HP-t venném, ha valóban jó állapotú.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44065) Gman999


Gman999
tag

Sziasztok!

Többen ajánlottátok játékra az U2312HM et és szimpatikus is, egy ilyet tervezek vásárolni. A kérdésem az lenne hogy mennyire érdemes kalibrálást kérni hozzá? Nem jó úgy ahogy van? Milyen hátránnyal járna konkrétan ha nem kalibráltatnám? Nem tudom mennyire érne meg ez 6 ezer forintot. Előre is köszi!

(#44066) Bagira01 válasza Isual (#44064) üzenetére


Bagira01
veterán

Köszi :R 6 hó garival, pixelhiba garanciával csak nem lesz baja(6 hónapig legalább :) ) 30k körül boltban tn paneles monitorokat találtam, azoknál gondolom fényévekkel jobb a dell. Irodába nem mindegy mint néz az ember napi 8-10 órában.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#44067) Zanik válasza zsolt501 (#44054) üzenetére


Zanik
addikt

Hajrá, hajrá!!! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44068) Reweall


Reweall
csendes tag

Üdv!

Lehet hogy volt már ilyen kérdés, de bocsássatok meg ha nem olvasom vissza azt a 44k hozzászólást, de abból is minimum a 1/3-atát mivel fejlődik a piac így a kérdések is sürgős is miután jelenleg nincs monitorom. :O

A helyzet az hogy olyan monitorokat nézegettem amik olyan 27" környékén mozognak és Samu vagy Dell jöhet szóba persze a többi márkától sem félek ha van megbízható jó minőségű.
Amit eddig néztem:
http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/samsung/t27c350ew-p166790426/
Dellnél nem vagyok képbe, hogy mi az ami megfelelne.
A keret max 100.000 Ft a Samuban a 2ms csábító, a Dellnél pedig az IPS.
Főként Játékra használnám.
Válaszokat előre is köszönöm. :)

Youtube/Steam/Origins/etc.: Reweall

(#44069) Tengri válasza DerDer (#44051) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Nekem is nagyon tetszik a Dell U2414H és vettem is egyet itt
Kértem kalibrálást (náluk van normál és prémium kalibrálás is) illetve pixelgaranciát is hozzá, de a boltban azt mondták felesleges kalibráltatnom mivel normál/otthoni felhasználás lesz és jó lett a gyári kalibrálás.
Továbbá ha sokat játszanak rajta akkor a Windows úgy is visszaállítja a gyárira.
Rákérdeztem, hogy PWM mentes e az U2414H náluk ugyanis a szériában akadnak PWM-es darabok is, erre azt válaszolta, hogy náluk mind PWM mentes.....
Az USB részét a számítógéped USB3-as részéhez kötöd és már működik is. Illetve a monitor HDMI-jét összekötöd a gépeddel és a monitoron beállítod, hogy onnan kapja a jelet a menüben és kész.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#44070) Tengri válasza Reweall (#44068) üzenetére


Tengri
senior tag

A kereted engedi így: Dell U2414H és még marad egy kis pénzed is :)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#44071) old_artist válasza Reweall (#44068) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... ha főleg játékra, akkor bizony a 27"-os kategóriában az egyik leggyorsabb Dell U2714H monitorját ajánlanám, ami a samut már "reggelire megeszi" a kiváló input-laggjával.
Csak ne csábítson a válasz vagy reakcióidő :N

(#44072) schawo válasza old_artist (#44071) üzenetére


schawo
titán

U2714H P2714H :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44073) old_artist válasza schawo (#44072) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ah, köszönöm a javítást ... :R

(#44074) Isual válasza Tengri (#44069) üzenetére


Isual
veterán

Valóban nem kardinális "mezei júzernek" a kalibráció, pláne nem a Prémium fajta, de azért ha belefér, akkor megéri kiköhögni azt a pár ezer forintot, mert láthatóan - ha nem is drámaian - jobb/szebb lesz tőle a monitor képe. És egy 50-60-70 ezres IPS igazán megérdemel ennyi "törődést", de ezt már én nagyon sokszor elmondtam. 4-5 ezer forintért... :U

Persze ha emiatt kell két hétig virslit enni, akkor hagyni kell a francba, annyit valóban nem ér.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44075) chris0000 válasza Gman999 (#44065) üzenetére


chris0000
őstag

én úgy tudom a színhelyesség miatt ajánlott.nekem is ilyen monitorom van és 4ezerért kalibrálták.
én is kiváncsi lennék,h ha nem kalibráltatom akkor milyen hátrányai lennének.
szakértők segítségét kérjük! :F
thx.

már látom a többi h.sz-t :D

[ Szerkesztve ]

(#44076) Zanik válasza Tengri (#44069) üzenetére


Zanik
addikt

Na, szaporodnak az U2414H tulajok. :D

A kalibrálás után az .icm profil helyes beállításához le kell szedni a gépről a Catalyst-ot, mert az hajlamos felülírni a beállított profilt: [link]

Lehet hogy ezért nem ajánlják a kalibrálást azoknak akik elsősorban játszanak a gépükön. :)

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44077) KAMELOT válasza Isual (#44074) üzenetére


KAMELOT
titán

Aki 70K körüli monitort vesz az nem fog 2 hétig a kalibráció végett enni virslit. :) És a monitor + kalibrációt csak 1x kell megvenni utána 3-4-5 évig simán megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44078) Tengri válasza Zanik (#44076) üzenetére


Tengri
senior tag

Igen, csak maradtam az eredetileg ajánlott Dell U2414H-nál.
Ahol vásároltam ott mondták, hogy PWM mentes amit veszek. Vásárlásnál fontos szempont volt a HDMI csatlakozó ezért nem a P2414H vásároltam, bár az pénztárcabarát lett volna. :)
(#44074) Isual:"Valóban nem kardinális "mezei júzernek" a kalibráció, pláne nem a Prémium fajta, de azért ha belefér, akkor megéri kiköhögni azt a pár ezer forintot, mert láthatóan - ha nem is drámaian - jobb/szebb lesz tőle a monitor képe."
Ez így igaz.....bár a történethez az is hozzátartozik, hogy én "mezei júzer" dual OP rendszert használok és a kalibráció nem igazán "tökéletes" Linuxon. Az eladó foglalkozik pár népszerűbb Linux disztribúcióval is ilyen téren, de ezek általában elég egyedi módon kezelik a profilfájlokat. Sőt most váltás előtt állok, hiszen áttérek a KUBUNTU-ra és megpróbálom pc boxba csomagolni a win7-et (hiszen a windows-t a többnyire csak a gyerek használja és csak a játék miatt fontos), de ha nem lesz megfelelő maradok a dual op-nál. Emiatt sem ajánlotta, hiszen ez eléggé egyedi megoldást igényelne, bár nem zárkóztak el a segítség elől.
(#44077) KAMELOT :"Aki 70K körüli monitort vesz az nem fog 2 hétig a kalibráció végett enni virslit. :) És a monitor + kalibrációt csak 1x kell megvenni utána 3-4-5 évig simán megy."
Így igaz. Nem a kifizetése lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#44079) Isual válasza Tengri (#44078) üzenetére


Isual
veterán

Dual OS az valóban nehezíti az ügyet, de a Linux önmagában nem gond szerintem. Én kalibráltam Ubuntura, nagyon okosan kezeli az ICM-et, legalábbis úgy tűnt. Nem vagyok szakértője a Linuxnak, úgyhogy elhiszem neked, de amikor én kalibráltam, akkor szubjektíve szép lett az eredmény.

(#44077) KAMELOT: Nem tudom miért veszitek magatokra ezt a virslis dolgot. :D Én tudok olyanról, aki az 50-60k-s monitorra is nehezen hozta össze a pénzt és bizony ott számít a +4-5k, hogy most megint 2-3 hétig várjon. Ha nem is effektív 0-24 virslievésről is beszélek. :)

Viszont: "s a monitor + kalibrációt csak 1x kell megvenni utána 3-4-5 évig simán megy." - Wrong. Napi szinten használva a monitort és a fényerőt nem konstans értéken tartva fél-egy évente érdemes újrakalibrálni a kijelzőket. Elmászik a fehéregyensúly, valamennyit a színek is, de előbbi hamarabb szembetűnőbb.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44080) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az nem probléma ha az LG monitorom tápegységét soha nem húzom ki a konnektorból? Nem melegszik túl vagy megy tönkre, ha örökké be van dugva? :B Olyan a tápegysége, mint egy laptop töltő. :R

[ Szerkesztve ]

(#44081) BomiBoogie válasza Isual (#44079) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem akinek van egyáltalán pénze meg gondolata arra, hogy vegyen egy monitort, még ha az egy használt 15 ezer forintos is, az olyan szerencsés, hogy nem a virsli vagy nem virsli a legfőbb gondja. :K :)

(#44082) Isual válasza BomiBoogie (#44081) üzenetére


Isual
veterán

Kár volt felhozni a virsliket :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44083) BomiBoogie válasza Isual (#44082) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Így legalább az is tud kapcsolódni a témához, aki egyáltalán nem ért a monitorokhoz (pl. én :DDD).

(#44084) dudasj


dudasj
tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérek itt monitor vásárláshoz.

A monitor munkára és játékra is kellene.
Szempontjaim:
Mivel van tévézésre használt másik készülék, ezért a betekintési szög nem érdekes, előtte fogunk ülni szemben, ágyból tévét a másikon nézünk.
A dönthetőség, fordíthatóság, magasság állítás, hajlíthatóság, gombóccá gyűrhetőség sem szempont nekem, egyszer beállítom a helyére és remélhetőleg 5 évig úgy marad :)
A videokártyán DVI és HDMI kimenetek vannak.
Én egy 24"-ra gondoltam de 23 még kompromisszum lehet...
Olyan 40-50 körül szánnék rá, minél olcsóbb annál jobb persze :)

Nézegettem sokfélét, bár nem vagyok otthon a témában de azt olvastam mindenhol hogy inkább ips mint tn?

Amit néztem és nagyon megtetszett: LG D2343P (szállítással mindennel 50e)
Bár ez elég drága is és árához képest kicsi is, - gyanítom aki ért hozzá sokkal jobbat kihoz ennyiből.
Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#44085) Wellin


Wellin
csendes tag

Sziasztok !
Dell P2414H monitor vásárlás előtt állok, van valakinek tapasztalat róla mégis milyen is. Különböző fórumokat olvasva eléggé vegyes a fogadtatása van akinek bejött,de van aki szerint elég rossz monitor. Ti mit gondoltok, megéri az árát? Elsősorban játékra lenne.

(#44086) chris0000 válasza Wellin (#44085) üzenetére


chris0000
őstag

miket írnak,h ennyire(bejött,elég rossz) megoszlik a vélemény?

(#44087) atish15 válasza Wellin (#44085) üzenetére


atish15
aktív tag

Itt a fórumon azt mondják nagyon jó. Nézegettem én is és pl az iponnál láttam pár érdekes vásárlói véleményt. Nem igazán mondanám szakmainak de nem volt túl pozitív.

(#44088) DerDer válasza Tengri (#44069) üzenetére


DerDer
tag

Köszi, hamarosan én is megveszem :R

(#44089) Zanik válasza atish15 (#44087) üzenetére


Zanik
addikt

iPon-os vélemények alapján terméket megítélni olyan, mint volt focisták "szakkommentátori" elemzései alapján megítélni a magyar válogatott teljesítményét...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44090) Isual válasza Zanik (#44089) üzenetére


Isual
veterán

rendkívül jó hasonlat :K persze mind a nagyon negatív és pozitív véleményekre igaz, csak utóbbival hajlamosak vagyunk jóval megengedőbbek lenni...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44091) atish15 válasza Zanik (#44089) üzenetére


atish15
aktív tag

Ezért írtam hogy teljesen szakmaiatlan volt egytől egyik csak én személy szerint meglepődtem mert egy ideje nyomon követem ezt a monitort itt a fórumon.

(#44092) Ashenvale86 válasza Isual (#44082) üzenetére


Ashenvale86
tag

Virsliből is van olyan, amit képes lennék nonstop enni 1 hónapon át :D Am a kenyér mellé megengedett? Esetleg egy kis mustár... :S

(#44093) Mans20


Mans20
addikt

Jónapot

Mivel 19-es 4:3 monitort alig lehet kapni már,így lehet muszáj lesz 22-es,de azon mennyivel rosszabb a kép ha nem 1980-ba játszunk?mert GTX650-re tellett,és ahhoz inkább kisebb monitor lenne jó,hogy ne minden low-on legyen.

(#44094) Isual válasza Mans20 (#44093) üzenetére


Isual
veterán

Használt 2209WA?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44095) Mans20 válasza Isual (#44094) üzenetére


Mans20
addikt

Öcsémnek lesz és újat akar 40000Ft-ből,de ha olcsóbb az jobb,nem feltétel a 22 meg ips,főleg ahhoz a vga-hoz,Inkább valami 19 wide.

(#44096) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Játékra 30e kerettel 20" körül nézegettem, de ajánlottat 22-esből találtam itt. Alapjában véve nem szeretem a feleslegesen nagy kijelzőt, mert könnyen a szem romlásához vezet ha nem a megfelelő távolságból nézzük, ezért is akartam csak 20-ast. Konkrét típushoz lenne kérdésem. Mennyire billeg a monitor ha esetleg az ember rángatja a kormányt az asztalon? Benq GW2265HM 9H.LASLA.DBE LED monitor [link] - a kommenteknél látom, hogy erős a talpa de oldalirányban is?

(#44097) KAMELOT válasza Isual (#44079) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem vettem magamra. Kalibrációt tudom, hogy évente meg kell ismételni. Akkor már nem virslizünk! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44098) d@minator válasza LanyUs (#44096) üzenetére


d@minator
addikt

A talp semmilyen formában nem billeg de mivel egy ponton van a kijelző a talpon (középen) ezért mozgásba jön. A hiper szuper állítható talpú monitorok is mozognak ha rángatják alattuk az asztalt.
A 22" Benq kevésbé mozog a kisebb súly miatt (saját tapasztalat GW2255). Az igazi megoldás egy stabil asztal vagy Vesa fali konzol amennyiben erre lehetőség van.

Pl. egy ilyen. :D

(#44099) KisTé


KisTé
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy LG M2352D típusú tv-monitort venni, valaki nem tudna segíteni lehet-e bárhol kapni ilyet ?
Előre is köszi !

(#44100) yodamastah válasza KAMELOT (#44097) üzenetére


yodamastah
őstag

ACD-re 3-4 havonta rámérek. De ez egy öreg CCFL-es vas. Kell is neki. Profil nélkül zöldessárga már a képe :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.