Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) South Velen válasza rainman85 (#44542) üzenetére


South Velen
addikt

GW2265:

1. igen, szemkímélő, PWM mentes minden fényerőszinten,
2. sosem próbáltam, ha nem filmezel és nem játszol, nincs is értelme, nincs köze a szemkíméléshez
3. viszonylag szépen jeleníti meg (átlagnál szebben, azért csodát nem szabad várni)
4. egyáltalán nem tükröződik

Esetleg még megfontolhatod a GW2320-at is, ami IPS paneles, de főleg azért ajánlom mert 23" mérete miatt nagyobb lenne rajta a szöveg, kevésbé kellene nagyítani. Belefér a 40k-ba.

(#44552) Ashenvale86 válasza rígel (#44549) üzenetére


Ashenvale86
tag

Grt a rendeléshez! Majd számolj be róla, milyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#44553) BomiBoogie válasza anytime (#44543) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen!
Van egy driver, amivel lehet 72Hz-en járatni. Anno én letöltöttem, sikerült is, itt a topikban ajánlották. :K

(#44554) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Ez a monitor megfelelő játékra?

Walking Dead

(#44555) dandy91 válasza N.Ferry (#44554) üzenetére


dandy91
tag

sztem igen habár a 27 colon kicsi ez a felbontás sztem

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#44556) tilla23 válasza dandy91 (#44555) üzenetére


tilla23
csendes tag

Szerintem is kicsi. Én inkább egy kisebb monitor vennék , mert a nagyobb felbontások dupla árnál kezdődnek ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#44557) Tűzkígyó válasza N.Ferry (#44554) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Ne ezt vedd, mert nagy a képponttávolsága. Ha 27-est akarsz akkor valahol itt kezdődik, ami neked használható:

ASUS PB278Q (kb. 154.000 Ft bruttó), habár ez PWM-es és ehhez alacsony frekvenciát használ --> ~ 240 Hz

Vagy ha az ár számít és maradnál 90 eFt alatt, akkor inkább ezt:

DELL U2414H (kb. 71.500 Ft bruttó), ez nem PWM-es, ugyanaz a felbontás ami az LG-nek volt, persze kisebb képernyőméret, de szebbek is rajta emiatt a játékok. Valamint az input lagja is nagyon alacsony így FPS-ekhez is kiváló. Összességében nagyon jó ár-érték arány játékra.

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44558) rígel válasza Ashenvale86 (#44552) üzenetére


rígel
őstag

Meglesz. Első körben az lesz a kérdés hogy PWM-es -e, ha igen remélem elég nagy frekvencián.
Majd leírom a tapasztalatokat.

(#44559) dunkel válasza tilla23 (#44548) üzenetére


dunkel
őstag

Köszi!

(#44560) rainman85 válasza South Velen (#44551) üzenetére


rainman85
csendes tag

Köszönöm szépen az infokat!

Szerintem maradok a BENQ GW2265HM-nél, szimpatikusabb, bár még jól átgondolom a dolgot.

(#44561) N.Ferry válasza Tűzkígyó (#44557) üzenetére


N.Ferry
senior tag

23"-os monitorom van most,a 24" nem lenne túl nagy előre lépés,ezért szeretnék egy 27"-at.
Ezek szerint ami már 27" és gondolom felette annak már kicsi az fhd felbontás?

Walking Dead

(#44562) Narakh


Narakh
senior tag

Úgy fest, kicsivel kevesebb lesz a monitorra szánható keret, így lehetőség szerint ki kellene jönnöm valahogy negyvenezerből. A BenQ GW2320 VA paneles, a gyártó szerint Flicker-free.

Akár még jó vétel is lehet, vagy mindenképp érdemesebb valahogy kuporgatnom, és legalább egy P2314-et vennem?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44563) tilla23 válasza Narakh (#44562) üzenetére


tilla23
csendes tag

Én is ezen agyaltam, de aztán úgy döntöttem várok és kuporgatok. Egész nap a monitort lesem így érdemes. De ha te csak pár órát vagy gép előtt talán jó lehet.
Van itt egy érdekes összehasonlítás a két panelról: AV vs AH-IPS

Bár az ember nem teszi ki ilyen extrém körülményeknek , de a tartósságról talán ad némi infót.

(#44564) BomiBoogie válasza N.Ferry (#44561) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elvileg 23-24 még ideális az FHD-nak, fölötte már, mondjuk 27-esnél szebb a nagyobb felbontás. Persze, azt meg is kell hajtani valamivel...

(#44565) Narakh válasza tilla23 (#44563) üzenetére


Narakh
senior tag

Mondjuk az sem elhanyagolható szempont, hogy ez az LG "tesztje". :DDD forráskritika

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44566) South Velen válasza tilla23 (#44563) üzenetére


South Velen
addikt

Made by LG

(#44567) Tűzkígyó válasza N.Ferry (#44561) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Véleményem szerint kicsi. Én nem vennék 27-esből Full HD-t az biztos, csak 2560x1440-et.

Ha most is Full HD-d van akkor nem lesz részletesebb a grafika, csak minden nagyobb lesz, így romlik a képminőség, az élek is csúnyábbak lesznek, amelyek simításához még nagyobb AA kell, hogy hasnló eredményt érj le mint kisebb átmérő esetén.

27-esből én ár/érték arány szembontjából Dell U2713H-t vennék (kb. bruttó 184 eFt), ha nagyon vissza kellene fognom magam, akkor meg Dell U2713HM-et (kb. bruttó 150 eFt). Egyik sem PWM-es,azonban mindkettőnek közepes az input lagja (20ms felett). H-nak sokkal jobb a színmélysége, szélesebb a színskálája, és jobb a G2G válaszideje 2 ms-kel. A HM-nek viszont valamivel kisebb az inputlagja.

Ha meg FPS-ezel sokat és csúcs gamer 27-est szeretnél, akkor várd meg ezt :D , kb. 250-270 Ft környékén lesz az árra, úgy tippelem:

ROG SWIFT PG278Q

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44568) tilla23 válasza South Velen (#44566) üzenetére


tilla23
csendes tag

Jó igen láttam, de nem hinném, hogy kamuznak ott különben már széjjel perelték volna őket. A Dell-hez meg az LG szállítja ezt a panelt csak a Dell körítése jobb mellé.

Mondjuk valaki írta ott, hogy a VA panelnek meg az az előnye, hogy mélyebb a fekete bár nem tudom ez mennyire igaz.

(#44569) Tűzkígyó válasza tilla23 (#44568) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Nekem egy VA paneles EIZO van, tényleg szép a feketéje :)

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44570) tkesy


tkesy
őstag

Kérnék kis segítséget, mert nem tudok dönteni, és remélem pár kívülálló jobban átlátja a helyzetet.

Szóval 2010 márciusa óta egy 40" B550-et (CCFL) használok, 99,9% ban monitornak (fHD@ net / játék - 30-35 ms input lag / fim) a tv-t meg csak F1 kapcsán nézek. 2 gép van rákötve ilyen módón, és ez a felállás a továbbiakban is maradna. Sajnos, az utóbbi időben fél méterrel közelebb vagyok hozzá, mint az optimális távolság, valamint nagy fényerőn kell használni, ami este / éjszaka igen vakító és emellett a fogyasztás sem épp a legkevesebb. Mostanában kezdtem el tervezni, mit lehetne tenni, a fent említett hogy a fent említett dolgokat,- kivéve fogyasztás,- normalizáljam, de az öcsém a napokban megpendítette, hogy megvenné.
Annyit még le kell szögeznem, és ez fontos, hogy a 40" eddig mindenért kárpótolt, még nem volt olyan fejlesztésem számteches pályafutásom során, ami ennyit dobott volna a felhasználói élményen...

Tehát elkezdtem nézegetni, hogy mi az ami szóba jöhet utódnak, de nem tudok dönteni, hogy monitor vagy tv? De nem tudok / akarok sokat rákölteni, ezért 100k a határ.

Ha TV : akkor UE32F5000 a nyerő, méretben pont optimális a nézési távolság, nem Edge-LED-es, alacsony input-lag-al rendelkezik a hdtv-s tesztben, de nem vagyok 100% biztos benne, hogy ugyanolyan panellel szerelik, mint amit teszteltek, ami meg még szintén 50 Hz-es, tehát a technológia szinte ua, mint a 4 éves tv-nél. Ezen felül ami még zavaró számomra, hogy nincs normálisan kijelölve, hogy akkor most melyik hdmi bemenet a pc-s, (pl a mostaninál a HDMI 3) és csatlakozókat tekintve jóval szegényesebb mint a B550. Az ára 75k garival együtt, és tudom nézni az F1-es is anélkül, hogy kéne bármi mást vennem még, viszont a képátló úgy 20 cm-el kisebb.

Ha monitor : akkor Dell P2714H az input lag miatt, bekalibrálva IPS panellel 100k, de csak 27"-os, (félek, hogy túl kicsi) PWM-es (lehet egyébként, hogy ez nem lenne zavaró számomra), nincs rajta hdmi (+ költség a kábel) és az F1-hez még külön kell vmi megoldást keresnem. Valamint azt sem találtam meg mi a javasolt nézési távolság. Ellenben mégiscsak monitornak készült, fogyasztása minimális, sok év gari van hozzá, könnyebben beállítható, de nincs távirányító, tehát a monitort kell tapicskolni, ha jelforrást szeretnék váltani. (vagy veszek vmi switch-et, de az megint extra kiadás)

Összegezve: a 40"-ot imádom, és a tv felé húz a szívem, ami még olcsóbb is, de tudom, hogy a monitor jobb választás a szemem szempontjából, és máris elérkeztem a patthelyzethez... :D

Előre is köszönöm a véleményeteket :)

ui: tudja valaki, hogy a W8 alatt elérhető mindig tv app-al nézhető lesz az F1?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#44571) N.Ferry válasza Tűzkígyó (#44567) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Így már értem,köszi!
:R
Egy r9 290-hez kell,annak nem hiszem,hogy gondot okozna.
Viszont azt nem gondoltam volna hogy egy jó 27"-os monitor 150k???
Annyiból 42"-os tv-t veszek(tudom nem ugyan az),szóval ez durva! :)

tksy : De jó hogy írtál,mert ezen is agyaltam hogy mi lehhe ha monitor helyett tv lenne.
Ezek szerint a te tapasztalatod az,hogy a tv is megfelelő?(jó nyilván nem egy 50hz-es)

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#44572) Tűzkígyó válasza N.Ferry (#44571) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Ha csak stratégiai játékokat tolsz vagy autóversenyt, akkor talán ok lehet a TV, de egyébként én kukáznám. Én nem vennék tv-t az tuti.

Az r9 290 -nek nem okozna gondot a 2560x1440

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44573) BomiBoogie válasza N.Ferry (#44571) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha úgy veszed, 150k-t inkább érdemes kiadni egy monitorra, mint egy VGA-ra, mert jó eséllyel tovább fog tartani. :K :)

(#44574) schawo válasza Tűzkígyó (#44572) üzenetére


schawo
titán

Normális autóverseny szimulátorhoz nagyon sem való nagy input lagos tévé.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44575) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Űdv!

Milyen monitort ajánlanátok ~25000 forintig? :D
Nem kell egy hyper szuper monitor.

Amit tudjon: 1366*768 maximális felbontás (de ha magasabb is van az nem gond :D ), 18.5" képernyőméret (Nekem ennyi is bőven elég), HDMI csatlakozó, LED háttérvilágítás (a mostani CRT monitor csak úgy zabálja az áramot), a gombok legyenek viszonylag elérhető helyen, a menü lehetőleg tudjon magyarul és ne legyen nehezen kezelhető, legyen szemkímélő

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#44576) Tűzkígyó válasza schawo (#44574) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Teljesen igaz, de legalább az nem kompetitív, mint az FPS multi. Vagy ott is van multi? Soha nem toltam még PC-n autóverseny szimulátort :) Legutolsó a Street Rod volt C64-en :) Az nagyon adta :DD

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44577) Tűzkígyó válasza BomiBoogie (#44573) üzenetére


Tűzkígyó
tag

+1

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44578) tkesy válasza N.Ferry (#44571) üzenetére


tkesy
őstag

Mint írtam eddig semmi más nem adott akkora felhasználói élmény növekedést, mint az amikor egy nagy tv-t raktam a monitor helyére... A mostani tv-nek úgy 30-35 ms az input lagja, de ez eddig nem akadályozott meg abban, hogy pl BF3-ban ilyen köröket (v k/d arányt) hozzak, pedig nem vagyok pro játékos... Azt viszont kétlem, hogyha vmi 20 ms-al gyorsabb cuccon játszanék akkor ez az érték a 2x /3x-ra javulna... Valószinűleg jobb lenne0, de nem csak ez a döntő tényező... A másik, hogy pl F1 2012/13-at játszva,- neten v single, nem azon múlt, hogy be tudom venni-e a kanyar, hogy mennyi a tv input lagja... De az is tény, hogy ez a játék nem kimondott szimulátor + én billentyűzettel játszom, nem kormánnyal... Ha meg olyan játékokkal nyomulsz, mint az ME2/3, AC4 és társai, akkor iszonyat sokat dob az élményen az, hogy hatalmas képernyőn látod az eseményeket...

De mint írtam a szívem a tv felé húz, tehát elfogult vagyok a témában, nomeg nem volt még alkalmam kipróbálni ilyen IPS paneles monitort sem, de szerintem ha nem vagy pro játékos, akkor alternatíva lehet egy jobb tv, de azt mindenképpen ,- szó szerint,- szem előtt kell tartani, hogy ezeket nem monitornak tervezték... pl. ha leraksz egy 40" tv-t az asztalra, akkor annál nagy eséllyel pont egyenesen vagy picit fölfelé kell nézned, így jobban fárasztja a szemed, és nagyon állítani sem tudsz rajta, csak elég macerás módon.... De ahogy szokott lenni, mindennek megvan az előnye / hátránya...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#44579) Wellin


Wellin
csendes tag

Sziasztok!
Szépen lassan leszűkítettem a a monitorokat kettőre. Így a Dell P2414h ,illetve a Dell U21414H monitorok közül szeretnék választani.sokan itt a U2414h-t ajánlják,viszont majd 20 ezer forinttal drágább is,mint a másik.Számomra nem szempont,hogy ilyen-olyan csatlakozók legyenek rajta (USB stb..) , csak és kizárólag a színek számítanak.Elsősorban játékra használnám, illetve néha-néha egy-két film megnézésére. Van-e bármiféle különbség a kettő között, magában a megjelenítésben ( vagyis szebbnek néznek ki a játékok).
Válaszokat,tanácsokat előre is köszönöm.

(#44580) Isual válasza Wellin (#44579) üzenetére


Isual
veterán

P2414H akkor, egyértelmű. :K
Viszont egy pixelgari-kalibráció kombóra érdemes kis pluszt költeni... ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44581) Over567


Over567
aktív tag

Hi emberek, ez jó monitor? Általános felhasználásra és 1 kis játékra, semmi hardcore cucc.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#44582) Tűzkígyó válasza Wellin (#44579) üzenetére


Tűzkígyó
tag

A különbségek:

1. Az U gyárilag kalibrált, a P nem, szóval a kalibrálás árát itt megtakarítod, szerintem játékhoz tökéletes a gyárilag kalibrált

2. U-nak vékonyabb a kerete, ez több monitoros setup-nál előny

3. U-n USB 3.0 van 2.0 helyett, valamint + 2 HDMI, + Mini DP port, - DVI-D, - analóg

4. Amúgy más panel van a kettőben, de nincs lényegi különbség köztük

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44583) Isual válasza Tűzkígyó (#44582) üzenetére


Isual
veterán

"1. Az U gyárilag kalibrált, a P nem, szóval a kalibrálás árát itt megtakarítod, szerintem játékhoz tökéletes a gyárilag kalibrált" - Ajajj, szó sincs róla, kár ezzel áltatnod magad és másokat. Használható gyári kalibrálást még nem láttam.
És nincs olyan, hogy kalibrálás játékra vagy office-ra vagy PS-ra. Van rendes(en kivitelezett) kalibrálás és van minden más, ami nem az. A gyári kalibráció az utóbbi csoportba tartozik.

"2. U-nak vékonyabb a kerete, ez több monitoros setup-nál előny" - Írta volna, hogy több monitoros setup lesz?

"3. U-n USB 3.0 van 2.0 helyett, valamint + 2 HDMI, + Mini DP port, - DVI-D, - analóg" - Mert azt biztosan írta, hogy pont ezek nem érdeklik, nem számítanak neki. S épp ez adja az U2414 felárának javát.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44584) schawo válasza Tűzkígyó (#44576) üzenetére


schawo
titán

2014-ben vicces volna a számítógép AI ellen offline autóversenyezni, pont annyira, amennyire egy offline fps volna vicces. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44585) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

Én tudok otthon kalibrálni monitort? on my own ?:)

(#44586) schawo válasza Infranyuszi (#44585) üzenetére


schawo
titán

Persze. Csak egy megfelelő eszköz és némi szakértelem kell hozzá. De otthon is el lehet végezni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44587) Isual válasza Infranyuszi (#44585) üzenetére


Isual
veterán

Van kolorimétered?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44588) Norbee87


Norbee87
tag

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni Dell 27 Monitor - P2714H erről a monitorról. Fontos lenne. Játékra filmre kellene holnap venném vagy ha esetleg tudtok hasonló kategóriájú IPS paneles monitort megköszönném és nem ártana falra szerelhető lenne
Köszi előre is

(#44589) #00983040


#00983040
törölt tag

Szintén monitor vásárlás előtt és ami szóba jött :

LG 22EA63V-P [link]

Másik : SAMSUNG S23B350T [link]

A helyi számtech boltba [BESTBYTE] -től rendelnek elsődlegesen ... de ez nem is téma .
Melyik inkább és miért ?
Samu esetén mi az a LED AD-PLS :F

Valaki szaki lécci HELP :R

(#44590) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Isual, vagy akárki, aki jártas benne: Tftcentral-on találtam színprofilokat monitorokhoz. Próbáltátok már őket? Gondolom jobbak, mint amilyen alapból a monitor. Megközelíti a kalibrált szintjét?

[ Szerkesztve ]

(#44591) #00983040 válasza #00983040 (#44589) üzenetére


#00983040
törölt tag

Látom a Samu már nem is kapható IPON-on sem ... kifutó széria lehet :F

(#44592) schawo válasza Ashenvale86 (#44590) üzenetére


schawo
titán

Most a próba kedvéért betöltöttem tftcentrálról egy random színprofilt, ami elméletileg a monitorom típusához illik. Valami rettenetes. Kontraszt nuku, színek csúnyák, teljesen használhatatlan. Az eredeti natív nullás színprofil is jobb, a monitorom saját, rendes kalibrációs színprofiljáról meg nem is beszélve. Inkább hanyagold, semmi értelme.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44593) Tűzkígyó válasza Isual (#44583) üzenetére


Tűzkígyó
tag

1. Ehhez nem értek, szóval ok, de én játékhoz nem tartom fontosnak a kalibrálást. De a te véleményed más és én elfogadom.
2-3. A különbségeket kérdezte! Láttam én is, hogy mik nem fontosak a választásnál (triple monitort persze később még fejleszthet és akkor hasznos infó), de legalább teljes körűen tudja, mi a kettő között a különbség. És így igen, azt is tudja, mi adja a felárat!

Szerintem ez itt csak felesleges kötözködés a részedről, mert az első pontra adott válaszommal nem értesz egyet. Szóval az ok, hogy az első pontra más a véleményed, de azt hogy lehúzod a segítőkészségemet miközben korrekt választ adtam, az nem ok.

Egyébként nem haragszom rád, csak hogy a flame-et itt le is zárjam :)

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44594) Tűzkígyó válasza schawo (#44584) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Hát nem tudom, én 2014-ben is még a Crysis, Far Cry és Metro sorozatokat single-ben, AI ellen játszom csak, és nekem ez nem fura.

Ha multizni akarok akkor BF, CoD, vagy CS.

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44595) schawo válasza Tűzkígyó (#44594) üzenetére


schawo
titán

Single player játékkal kábé tíz éve nem játszottam, jóformán azt se tudom, hogy működnek :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44596) LionW válasza BomiBoogie (#43948) üzenetére


LionW
tag

Köszi.
Megvettem, nagyon szép képe van az előző monitoromhoz hasonlítva, nagyon durva a fényereje, rendesen kiégeti a retinámat. :D
Filmezés közben szokott olyat csinálni hogy a fényerőt lejjebb veszi amikor sötétebb a kép, utána ha újra világosabb kép jön látszik hogy fokozatosan visszateszi a fényerőt, nem nagy probléma csak furcsa. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#44597) Tűzkígyó válasza schawo (#44595) üzenetére


Tűzkígyó
tag

:O :D

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44598) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni, de az IPS kijelzők mint a DELL U2414H-ban van mennyire érzékeny a beégésre, mennyire igényli a képernyővédelmet?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44599) schawo válasza zsolt501 (#44598) üzenetére


schawo
titán

Semennyire

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44600) zsolt501 válasza schawo (#44599) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi akkor megnyugodtam :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.