Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) PC4200


PC4200
tag

Üdv!
Véletlenül megtaláltam ezt a topicot de ha már itt vagyok leírom az én favoritomat is :)
Nos KB 5-6 éve kaptam az ASUS VW221D monitoromat!
LCD 1680x1050-es felbontás VGA kimenet meg ilyenek.
Mindennapos használatban van azóta amióta meglett véve! reggel bekapcs este kikapcs ígyvan álltalában!
Nos most direkt megnéztem hogy nincsen e pixelhiba rajta! 2 db kis pötty eddig! de énszerintem ez a 2 db picelhiba 6 év után semmiség!Jó moncsi csak kár hogy már nem lehet kapni! sztem azért mert túl sokáig bírja és ebbe nincs üzlet!
ha tehetném ilyen vennék.. de nemtudok
Szóval akinek ilyen van az nehogy eladja! mert nagyon strapabíró kis monitor!
Már csak azt várom hogy elromoljon :D

Ellenben a fél éve vett samsung UE32F5000 TV-m!
Juj mondom ujjítok kipróbálom a ledet :) milyen jó lesz berakom majd monitor helyett meg minden osztottképernyő ratata ratata
És lám tegnap este már csak fekete képernyő és hang mellé :DDD
Szal szívhatok vele holnap vihetem garanciába vissza és kapok helyette sztem még egy ilyen fost amit fél év után megint vihetek vissza... és ráadásul a TV-t hetente 3x tudtam használni de akkor is csak annyira h este elaludjak! szóval ezt ne vegyétek meg..

[ Szerkesztve ]

CSAK a puffin :)

(#51002) zolchee16 válasza Rasiel (#50996) üzenetére


zolchee16
csendes tag

Szia!

Köszönöm a reakciót! Jelenleg ott tartok, hogy utána olvastam a DELL monitoroknak és szimpatikus. Sajnos az LG-kről kevesebb infót találok. A 24" nem biztos, hogy kevés, de egyelőre még 27"-ban gondolkodom. Most úgy állok, hogy megpróbálom megnézni valahol az LG-k közül 27MP65/75-ös darabokat, itt főleg a 65-ösre fókuszálva, mert az még beleférne a keretbe (70-80k). A hangszóróval és a settopbox-al még várnék, addig menne gépről (lehet később is maradna ez a felállás). Ha elengedem 27"-os témát és redukáom 24"-ra, akkor a DELL P2414H-ban gondolkodok, majd meglátjuk (sajnos a P2714H már drága).
Ami egy kicsit hiányozna egy monitor esetén a tv-hez képest, az a távirányító. De gépről filmezve ezt úgysem tudnám kihasználni, ha pedig box-ot használok, ahhoz van.

Arról esetleg tud valaki valamit, hogy az LG-knél melyik szám vagy betű azonosítja a panelt? Sajnos a választékhoz képest elég kevés monitort/tv-t lehet megtekinteni és jó lenne tudni, ha pl megnézek egy MP75-öst, akkor abból sejthetem-e mit várjak egy MP65-östől. Vagy esetleg az MA53 alapján meg lehet-e ítélni az MA43-at, ilyesmi.

Ezer köszönet!
Zoli

(#51003) haypro válasza Rasiel (#50996) üzenetére


haypro
senior tag

A keretem 60k körül van, ha végül 27"-est veszek, de egy 24"-esért nem adnék annyit. ~50k-t szánok rá.
Hát, főleg filmnézésre és netezésre lenne, de azért játszok is. (Skyrim, FarCry3, Bioshock Infinite, Batman Arkham széria, meg később FarCry 4, GTA5 etc.) Multizni csak TF2-vel szoktam.
Mi fontos? Hát hogy legyen minél szebb képe! :DD Nagyjából ennyi. Azért szép design nem feltétel, de pluszpont.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#51004) Rasiel válasza szeva000 (#50997) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nem egyszerű a helyzeted, hiszen a HP LP2475W mai napig egy kiváló monitor. Ezek szerint a nagy színtérű monitorok képességeit fotoszerkesztésnél hasznát tudod venni. 26-27-28"-es monitoroknál a 16:10-es képarány sajnos teljes kihalt. Használtan, régebbi típusokat még el lehet csípni ilyen képaránnyal, ekkora méretben, de nagyon kevés van belőlük és gondolom nem egy használt monitor a cél a te esetedben. Ha 16:10 mellett döntenél, akkor 30"-ben kellene gondolkodnod, ami újonnan - talán mondanom sem kell - nem 200k. :) Így maradna a 27", 16:9.
Valamivel 200k alatt alternatíva lehet számodra a Dell U2713H. Ami talán nagyobb előrelépés lenne az LP2475W után az egy NEC PA241W ~220k-s árával, viszont itt a méret, felbontás, képarány változatlan maradna. A harmadik jelölt az NEC PA271W lenne, aminek már borsosabb az ára (Gurunál elég jó áron kapható: 286k). Úgy vélem ez lenne a legjobb választás a három közül, tudva, hogy milyen HP monitorról váltanál. Ebben a kategóriában bizton állítom, hogy ez a legjobb kijelző, nem véletlen dícséik/dícsérték annyian, viszont itt a pénztárcádba is mélyebben bele kellene nyúlnod.
Ahogy írtad is, a vásárlást ne kapkodd el, hiszen van egy nagyon jó monitorod. Ha van lehetőséged, akkor az általam említett típusokat élőben nézd meg vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#51005) sphe


sphe
senior tag

Az a baj, hogy nekem még a 20 colos monitor is nagy. Picit rövidlátó vagyok, most jövök ki belőle és eléggé belebújós vagyok. 50 centi széles monitornál megbolondulna egyelőre a szemem. :( Ha nem tudom pixel élesen látni a képeket hamar elfárad szemem. Egyelőre csak használt monitorok között találtam valamit.

(#51006) echterion válasza haypro (#51003) üzenetére


echterion
nagyúr

Filmnézésre a 24-es kevés. Saját tapasztalatból mondom. 27, de inkább 32-es. Én most vettem egy 32-est, kicsit tartottam tőle, hogy nagy lesz, de miután kiraktam az asztalra, rájöttem,hogy pont ekkora az ideális nekem.

**********

(#51007) csiga8


csiga8
senior tag

Tudom nem ide tartozik de a milyen TV-t vegyek topik nem igazán pörög..
Bátorkodom itt kérdezni, a monitorban nekem ajánlott már megrendelve. :)

TV vásárlása van a tervben a közeljövőben. Hozzávetőlegesen 60.000 Ft értékben, a nagyfiúnak lenne a szobájában.
Milyen márkát, típust ajánlotok?

(#51008) Rasiel válasza edari (#50999) üzenetére


Rasiel
senior tag

A jelenlegi TN paneles monitorodnál biztos, hogy mérföldkövekkel jobb lenne az LG 22MP55HQ-P. Kb. azok a lehetőségeid vannak ilyen kerettel, amelyeket old_artist írt. BenQ GW2265HM-nek az előnye inkább filmnézésnél jönne ki, hiszen jóval magasabb statikus kontraszttal és mélyebb feketével rendelkezik, ami jól tud jönni ilyen felhasználási területen. Betekintési szögekben és színkezelésben előrébb tart az LG, valamint játékokhoz is valamivel jobban használható.

(#51002) zolchee16: Azért is írtam a 24"-et, mint lehetőség, mert előzőleg említetted, ha a settopboxos opciót választod, akkor 50-60k-d lenne monitorra, így meg újonnan nem találsz 27"-es méretben számodra megfelelő kijelzőt. Ha viszont 70-80k lenne rá, akkor: LG 27MP65HQ-P (IPS), LG 27MP75HM-P (IPS, tudomásom szerint a kettő csak dizájnban, illetve bemenetekben tér el egymástól), LG 27MP55HQ-P (IPS, olcsóbb és tudtommal itt képminőségben is van érezhető eltérés), BenQ GW2760HS (VA, filmnézésre különösen ajánlott feketéje, kontrasztja miatt, viszont színkezelésben és betekintési szögekben nem éri el az IPS szintjét - röviden, tömören összefoglalva).
Ha netán 24" is elég, akkor pedig a Dell P2414H, Dell U2414H, esetleg Dell U2412M ajánlott. Utóbbinál a 16:10-es képaránynak nem vennéd hasznát filmnézésnél, bár ugye ez a best buy 70k körül.

(#51003) haypro: Eggyel feljebb leírtam, hogy 27"-ben mely monitorok az ajánlottak és mennyiért. Netán ezektől olcsóbban még elcsíphető itt-ott LG IPS277L, LG 27EA63V-P, LG 27EA33V-B. Ezek régebbi típusok, PWM-es háttérvilágítás szabályozást használnak, amely LED-es háttérvilágításnál egyesek számára zavaró lehet.
24"-es méretben LG 24MP55HQ-P, ez 50k környékén kapható. De sokkal inkább egy Dell P2414H, ez ugyan közel 60k, de ennyiért, újan, jelen pillanatban ez a legjobb ekkora képmérettel rendelkező monitor. Képminőségével biztosan nem lenne gondod. :)

(#51005) sphe: Konkrétan melyik az a monitor, amelyet használtak közül kinéztél?

[ Szerkesztve ]

(#51009) sphe válasza Rasiel (#51008) üzenetére


sphe
senior tag

Egy-két 19 colos Eizo demo monitort találtam csak eddig. S kétezerszáz, és az l997.
Ezeknél viszont tartok az übermagas response time-tól. 30 ms rengeteg, ez azt jelentheti, hogy filmezés közben késik a hang. :F
Elég reménytelennek tűnik, bár biztos vagyok benne, hogy valahol van/lesz megoldás, csak még a fényt nem látom az alagút végén.

(#51010) sphe


sphe
senior tag

(#51011) Rasiel válasza sphe (#51009) üzenetére


Rasiel
senior tag

"...csak még a fényt nem látom az alagút végén."
Pedig ott van előtted ;) Ajánlom figyelmedbe old_artist hsz-ének első felét, onnan szemezgess. :K Persze gyaníthatóan a két típust onnan nézted ki. A válaszidőtől meg nem kell tartanod. Azokon a területeken jól fogod tudni használni, amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

(#51012) sphe válasza Rasiel (#51011) üzenetére


sphe
senior tag

:R

(#51013) szeva000 válasza Rasiel (#51004) üzenetére


szeva000
addikt

Volt most délután időm is és én is utánalestem ezeknek.Hááát igen..ha a mostaninál jobbat akarok ,tényleg csak az NEC PA241 vagy 242 marad 16:10-ben vagy 27" ban a PA271 vagy 272. Vagy még az eizo CX sorozata.(CX240-et tudnék 800€-ért,de csak inkább a 27" jobb lenne)
Belenyúlós lesz :)
Még azért agyalok az általad említett Dell U2713H típuson is.Árban az tényleg jónak tűnik.Viszont nem nagyon találtam semmit róla.
Nagy eséllyel az NEC 27"-ból lesz valamelyik.Mivel időm van,így gyűjthetek rá még :) Majd még megnézem mennyi németben,osztrákban is az NEC,ha occsóbb jóval,akkor ott veszem úgy is.Ha esetleg nem a Dell mellett döntök:)

(#51014) Gokardo válasza jim bcs (#51000) üzenetére


Gokardo
tag

mert a 8ms-es válaszidő nem sok? vagy az 5? :D ha tudtok jó monitort játékra 60-70-ért akkor örülnék. Az a 120 HZ-s nem jó? :D

(#51015) jim bcs válasza Gokardo (#51014) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a 8ms éppen határeset az 5 vagy 3 tökéletes, ám mégegyszer leírom neked az input-lag a fontosabb és ez nem egyenlő a válaszidővel

az összes monitort felsoroltam az elején, 120hz-es mondtam hogy 300.000ft

23"
Dell S2340L__glossy/tükrös vagyis van egy üveglap a panel előtt
Acer S236HLTMJJ
Dell U2312HM
Asus MX239H
Asus VX239H

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51016) Gokardo válasza jim bcs (#51015) üzenetére


Gokardo
tag

akkor ez se jó mi? :D http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/benq/xl2411z-p218739514/termek-leiras.html

(#51017) Rasiel válasza szeva000 (#51013) üzenetére


Rasiel
senior tag

U2713H review
A helyzet az, hogy ez a Dell "csak" képméretben, felbontásban és fogyasztásban nyújt többet a HP-nál, másban biztosra mondom, hogy nem. Ha neked ez elég, akkor veheted az U2713H-t. Én a helyedben úgy gondolkodnék, ha már eladom ezt a jól sikerült monitort, akkor egy ténylegesen komolyabbat, minőségibbet vásárolnék helyette, viszont így jobban bele is kell nyúlnod a zsebedbe. Az NEC tényleg eggyel komolyabb szint, több extrával felvértezve. Én a PA271W felé venném az irányt, persze hozzáteszem nem akarom rád erőszakolni, mert még így is van egy ára. Jó ideig, ha emlékeim nem csalnak 350-400k között lehetett csak kapni, talán 1-2 darab még elérhető Oázisnál és Gurunál - mondjuk úgy, hogy baráti áron. Ha lenne rá keretem és monitorvásárlás előtt állnék, akkor biztosan emellett döntenék. :K Régebbi CCFL típus, nagyon jól működő homogenitás kiegyenlítő funkció (ColorComp), kiváló elektronika, stb. (Nekem egyik elődje van, a negatívumok mellett sok jót tudnék írni róla, bár sajnos már nem mai darab.)

(#51014) Gokardo: Dell P2414H, Dell U2414H, Dell U2412M 60-70k körül ezek vannak, amelyek megfelelőek játékra, 8 ms válaszidővel sem lenne problémád. Ha nem létszükséglet a 120Hz számodra, és nem vagy hardcore gamer, akkor ezekkel sem lenne gondod játékok alatt. Persze egy személyes megtekintés lenne a legjobb, ha nyílna rá lehetőséged.

(#51018) Y72 válasza Gokardo (#51016) üzenetére


Y72
aktív tag

Vagy próbálkozhatsz overclockal :) :
overclockable monitors

[ Szerkesztve ]

(#51019) sphe válasza Gokardo (#51014) üzenetére


sphe
senior tag

Jim bcs igazat mond. :K 51010hsz-ben szereplo videó felért egy kisebb megvilágosodással.

(#51020) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok,

Kérdezném a szakértő urakat, hogy jól olvasom-e ki a manuálból miszerint a BENQ monitoroknál amin rajta van a Flicker-free logó az nem PWM?

felraktam pár eladó DELL, HP, meg EIZO monitort ha esetleg érdekel valakit nézze meg a hírdetéseimet
Köszönöm

(#51021) Rasiel válasza Chuck Norris (#51020) üzenetére


Rasiel
senior tag

:K

(#51022) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy, 80k alatt van normális játékra kifejezetten való monitor? Mert most így elsőre ami jó választásnak tűnik, az a BENQ XL2411Z monitor. De ha tudtok mást, ami nem 80k, hanem mondjuk olyan 65-70k körül megáll, akkor szívesen meghallgatom. Lényeg hogy a válaszideje minél alacsonyabb legyen. Illetve 120Hz fontos lenne.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#51023) LonGleY válasza old_artist (#50994) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi, próbálom rábeszélni a delikvenst az Eizo-k valamelyikére.

[ Szerkesztve ]

(#51024) Chuck Norris válasza Rasiel (#51021) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

:) :R

(#51025) jim bcs válasza jozsi252 (#51022) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a 120Hz miatt ennyiért nincs, játékra 60k alatt már van normális IPS

például 23"
Dell S2340L__glossy/tükrös vagyis van egy üveglap a panel előtt
Acer S236HLTMJJ
Dell U2312HM
Asus MX239H
Asus VX239H

én már nem vennék TN paneles monitort de ha téged nem zavar akkor jó a Benq

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51026) DNS_65


DNS_65
senior tag

Sziasztok,

Az LG IPS231P-BN az PWM-es háttérvilágítású, valami szaki meg tudná mondani?

(#51027) d@minator válasza DNS_65 (#51026) üzenetére


d@minator
addikt

PWM-es.

(#51028) szeva000 válasza Rasiel (#51017) üzenetére


szeva000
addikt

NEC lesz ebből.Ez a dell tényleg semmiben nem nyújt többet érdemben,sőt,még a homogenitása is eléggé kérdőjeles.
Érdekes,nézegettem kint és ott 4év garral vannak több helyen az NEC moncsik :F
szerk,: jah,néztem a gyártóadatlapját....igen...4év...ezek szerint itthon nem :)

[ Szerkesztve ]

(#51029) Rasiel válasza szeva000 (#51028) üzenetére


Rasiel
senior tag

Mondjuk homogenitás azonos típuson belül is lehet eltérő, bár olyan hatalmas különbségekre nem lehet számítani, elképzelhető, hogy ők valamivel gyengébbet fogtak ki ezen a téren. Ettől függetlenül összességében nem lenne előrelépés, persze az a három dolog, amit leírtam az előző hsz-emben, sem elhanyagolható, de engem nem ösztönözne arra, hogy lecseréljem rá a HP-t. Egyébként most belegondolok, hogy kb. 4-5 évvel ezelőtt ~160k-ért lehetett hozzájutni az LP2475W-hez, most meg a best buy U2713HM-et vesztegetik nagyjából ennyiért. :)

[ Szerkesztve ]

(#51030) Hexaa válasza szeva000 (#51028) üzenetére


Hexaa
aktív tag

PA241 és PA271 most agyon van akciózva két helyen is. Ráadásul a CCFL-es PA szerintem amúgy is jobb választás.

http://www.monitorguru.hu/

(#51031) edari válasza Rasiel (#51008) üzenetére


edari
őstag

Rendben, szóval nem lenne az lg-nél hogy "látszik" az input lagg (lehet kissé le vagyok maradva). Úgy vagyok vele hogy TN után mindegy hogy IPS vagy VA. Most már tudom hogy egyikkel se lövök mellé. Köszönöm a kiigazítást. :R

(#51032) Whitealert válasza edari (#51031) üzenetére


Whitealert
tag

Használtam GW2265HM-et fél évig. Tényleg jó monitor, filmezéshez is kiváló. Egyetlen problémája, hogy a feketék elvesznek egymás mellett. A 256-ból az alsó 0-6 "feketét" nem tudod megkülönböztetni egymástól. (Gyári beállítások mellett, a kalibráció biztosan segít) Filmeknél ez úgy jelentkezik, hogy elveszik egy kevés részlet a sötét helyeken, de egyáltalán nem vészes.

(#51033) concware


concware
tag

Monitort akarok venni a közeljövőben.

Elég jó teszteket olvastam erről a monitorrol:
[link]

Mi a véleményetek róla?

Előre is köszönöm! :R

(#51034) KAMELOT válasza concware (#51033) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább P2414H

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51035) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok! Most tervezek venni egy Lenovo L2250P-t, használt már valaki esetleg ilyet, egy kis tapasztalat megerősítene a vásárlásban. Előre is köszi :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#51036) concware válasza KAMELOT (#51034) üzenetére


concware
tag

Köszönöm a választ!

Az a baj hogy ez már 5-10 ezerrel több, amennyit már nem szánnék rá.

Mi a különbség, mivel jobb amit ajánlottál?

(#51037) szikszaiadi


szikszaiadi
újonc

Sziasztok!
Rendeltem egy LG 23MP75HM-P monitort. Laptoppal akarom összekötni. A notin van vga meg hdmi port is. Monitor csatlakozóinál is ugyanez a felállás, d-sub meg hdmi. Ajánlatos hdmi-vel kötni majd, vagy teljesen mind1? :D

(#51038) edari válasza szikszaiadi (#51037) üzenetére


edari
őstag

Jobb a hdmi.

(#51039) szikszaiadi válasza edari (#51038) üzenetére


szikszaiadi
újonc

:R

(#51040) KAMELOT válasza concware (#51036) üzenetére


KAMELOT
titán

Sokkalta szebb a képe és új modell!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51041) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Samsung LE40A551P2R TV-m.

Ezt lehet használni monitorként, de a kérdésem, hogy érdemes-e?

Akarok venni egy asztali gépet, ami játékra is használható (a keret monitor nélkül 100-130k), vegyek inkább hozzá egy kisebb átmérőjű, de új monitort?

A TV adatai:

Képátló 40 col (102 cm)
Ajánlott nézési távolság kb. 160 cm
Képarány 16:9
Felbontás 1920×1080 pixel
Fényerő 500 cd/m²
Kontrasztarány (statikus) 3000:1
Kontrasztarány (dinamikus) 30000:1
Válaszidő (teljes) 12 ms
Válaszidő (G2G) 5 ms
Betekintési szög (H/V) 178°/178°
1080p
24p yes
Képfrissítés 50 Hz

(#51042) haypro válasza VÁMpír (#51041) üzenetére


haypro
senior tag

50Hz-cel felejtsd el inkább...

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#51043) Dave46


Dave46
tag

Kedves Urak, valaki meg tudná nekem mondani azt, hogy mi a 27-es megfelelője a Dell U2412M monitornak (márkán belül) ?

Köszönöm.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#51044) ccH2SO4


ccH2SO4
tag

Ma megyek az edigitalba megrendelni a Dell 2412M monitort, PWM menteset szeretnék venni mindenféleképpen.
A most kapható 2412-esek már mind PWM mentesek, vagy akadnak köztük PWM-esek is? Az eladónak ha megmondom, hogy PWM mentest szeretnék, akkor fognak tudni olyat hozatni, vagy amolyan zsákbamacska, vagy ilyen, vagy olyan?

(#51045) Hexaa válasza Dave46 (#51043) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Nincs megfelelője. Az új DELL-ek 16:9-esek (U2713HM,U2713H). Használt DELL 2709 (16:10) talán még elérhető.

http://www.monitorguru.hu/

(#51046) Hexaa válasza ccH2SO4 (#51044) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Nem a gyártási év/hó amiből le lehet szűrni, hogy PWM-es a monitor. Ritkaság a PWM mentes U2412M. Csodálkoznék ha egyáltalán tudnák, hogy melyik PWM mentes..

http://www.monitorguru.hu/

(#51047) milszab válasza Hexaa (#51046) üzenetére


milszab
senior tag

IIYAMA márkával valakinek valamilyen tapasztalata?

(#51048) I3EI\ICE válasza milszab (#51047) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Nekem úgy rémlik, még a CRT-k idején dicsőített márka volt, talán az Eizo-val emlegették egy lapon, de lesz itt aki ennél konkrétabbat tud majd mondani róla...

(#51049) ccH2SO4 válasza Hexaa (#51046) üzenetére


ccH2SO4
tag

Itt a fórumon a 2412M-ből a PWM Free változatot említették jobbnak, mert állítólag nem vibrál, ezáltal jobb nézni is hosszú időn keresztól, mint a PWM-est.
Miskolci vagyok, a városban csak az edigitalnal láttam, azért mentem oda. Az a szomorú, hogy az eladónak amikor említettem ezt a PWM-es történetet, sajnos nem igazán tudta, miről is van szó, legalábbis a szavaiból ezt vettem ki. Ezután bementem egy számítógépes szaküzletbe, ahol tudtak volna rendelni 2412-t, de a PWM mentes dologról itt sem hallottak még.
Szomorúan vettem tudomásul, hogy az eladó, akinek elvileg valamit konyítania kellene hozzá, nem nagyon tudott érdemben segíteni.
Na de mindegy is, ezen már felesleges rágódni.
A kérdésem az lenne, hogy miről tudom megállapítani, hogy PWM mentes a 2412-es monitor?
Valamint, én ilyet betudnék szerezni valahonnan miskolci létemre?
Esetleg érdemes lenne rendelni? Csak ha rendelek, akkor sem tudni, hogy milyen...
Valaki írta privát üzenetben, hogy menjek a monitorguruba, ott biztosan PWM menteset kapok.
Ha ez biztos infó lenne, akkor még az a legjobb megoldás, ha megrendelném onnan (monitorguru) házhoz szállítással.
Na de mennyire biztos infó ez, hogy a monitorguruban, csak PWM mentesek vannak?

(#51050) ccH2SO4 válasza ccH2SO4 (#51049) üzenetére


ccH2SO4
tag

Mondjuk most nézem ITT valóban kiírja, hogy "NO PWM".
És még olcsóbb is, mint az edigitalba.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.