Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) szasanyi válasza kyle23 (#115999) üzenetére


szasanyi
félisten

Mind2t ismerem, nálunk a ASUS VG279Q monitoron az IPS glow nagyobb mértékű ill. nincs Gamma állítási lehetőség míg az AOC esetében van. De ez sem feltétlenül igaz minden monitor esetén így megint csak azt mondhatom, hogy meg kell nézni. Az a mérvadó amit te nézel és ahogyan te látod.

(#116002) Komplikato válasza Csandi (#116000) üzenetére


Komplikato
veterán

Igaz, de ha táblázatban nézi az ember, ajánlott X meg Y áru monitorok, akkor ott a GigaByte monitor mellett ott figyel, hogy hibás rajta a Gsync. Persze ez akkor számít, ha az embernek Nvidia kártyája van és használná is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116003) Csandi válasza Komplikato (#116002) üzenetére


Csandi
őstag

Az igaz, én ezt sose nézem, nem használok semmilyen syncet :D

(#116004) szasanyi válasza Csandi (#116003) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig lényeges (ajánlásnál is!) mert qrva idegesítő, mikor 2D-ben frekvencia váltás miatt 1-2 mp-re kikapcsol a monitor, esetleg játék alatt nem, vagy nem megfelelően működik a G-sync.

(#116005) liquidmoon válasza Csandi (#116000) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Köszi, meg is rendeltem :R

(#116006) AdamzHU válasza liquidmoon (#116005) üzenetére


AdamzHU
csendes tag

Majd szólj kérlek ha megérkezett, érdekelne pár dolog. :)

(#116007) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Ez a monitor Samsung S34J550WQU mennyire lehet alkalmas játékra?
Egy LG 34UM69G-B -t váltana. A cél a nagyobb felbontás. RTX2070 hajtaná úgyhogy a 75Hz elég.
A VA panel nagy vissza lépés volna az IPS -hez képest? Soha nem kalibráltattam monitort.

Vagy esetleg ez? PHILIPS 345E2AE

[ Szerkesztve ]

(#116008) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Sziasztok!
Freesync ügyben kérnék segítséget.
5500XT vgaval működik dp-hdmi átalakítón keresztül? Sajnos csak egy HDMI van a vgan de az kell a tv-nek mert az átalakító csak fullhd/60Hz-et tud és úgy buknám a 4k-t.
Tehát kell-e nekem DP port ha freesyncezni akarok vagy elég a HDMI is az átalakítóval?

(#116009) liquidmoon válasza AdamzHU (#116006) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Szombaton veszem át, vasárnap, vagy jövő héten priviben szívesen válaszolok. keress nyugodtan :R

(#116010) Garsza válasza liquidmoon (#116009) üzenetére


Garsza
veterán

Mennyiért rendelted? Ép most néztem rá én is arra a tipusra. Magyarországon 200 000+ HuF ért látok csak.
Szlovákiában meg van 408Euroért 145 000HuF.
Ha ez tényleg best buy nak számít lehet inkáb hozzáfizetném azt a plus 20000 ahoz a kettőhöz képest amit fent linkeltem.

(#116011) AdamzHU válasza Garsza (#116010) üzenetére


AdamzHU
csendes tag

Szvsz várd meg a véleményét a fórumtársnak a monitorról mielőtt külföldről rendelnéd a lehetséges visszaküldés miatt, black smearing és ghosting jó eséllyel zavarhatja az embert VA paneloknál ( [link] [link] [link] ). Ha ezek csak a videókon ilyen komolyak és élőben nem jelentkezik ennyire komolyan ennél a modelnél vagy éppenséggel Titeket nem zavarna ez akkor jó döntés lehet, főleg annyiért.

(#116012) Garsza válasza AdamzHU (#116011) üzenetére


Garsza
veterán

Én Szlovákiában élek.

Ezek a hibák minden VA panelnél megvannak?

[ Szerkesztve ]

(#116013) AdamzHU válasza Garsza (#116012) üzenetére


AdamzHU
csendes tag

Nos ez esetben akkor tárgytalan, amit mondtam, vagy megvárod a reflekciót vagy kipróbálod magad és maximum visszaküldöd :) . Ennyiért amúgy nagyon jó deal lehet. A Samsungnál biztosan jobban fogod élvezni, ezt garantálom (144 Hz). Az IPS-s Philips meg marad ha nem vált be a Gigabyte.

[ Szerkesztve ]

(#116014) Garsza válasza AdamzHU (#116013) üzenetére


Garsza
veterán

Ezért is kapkodok kicsit, mert azt írja az oldal pár darab van csak.
Meg a reklám szövegükben az is szerepel, hogy nem csak az államilag megszabott határidőn belül veszik vissza a terméket.
[link]

(#116015) AdamzHU válasza Garsza (#116014) üzenetére


AdamzHU
csendes tag

#116012: VA paneleknél tipikusak ezek a jelenségek, ezért is olcsóbbak az IPS-nél, viszont a kontrasztjuk jobb. De gondolom én, hogy sokan vannak, akiknek ezek alapesetben fel sem tűnnek, csak ha felkeltik rájuk a figyelmüket. (Ez esetben bocsi az elrettentésért).

#116014: A visszaküldéssel mindenképpen élni kell ha nem tetszik, vagy rossz minőségű panelt kapott az ember (bevilágítások, bármilyen más apró, zavaró hiba). Sokan ajánlották itt, hogy ha tetszik, ha nem akkor is be kell jelenteni a visszaküldési szándékot, ezzel még kihúzva a kipróbálási időszakot. Ha náluk alapesetben is hosszabb ez az időszak akkor az jó lehet, azért elolvasnám a szabályzatukat erről.

(#116016) intuicio válasza AdamzHU (#116011) üzenetére


intuicio
aktív tag

Minden VA ilyen tré? Mert azon nyomban elállok az ilyen moncsiktól....

(#116017) AdamzHU válasza intuicio (#116016) üzenetére


AdamzHU
csendes tag

Jajj látom lavinát indítottam el itt. Személyes tapasztalatom nincs VA panellel, de láttam ilyen problémákat a neten, ezért szeretném hallani a személyes tapasztalatokat egy elvileg viszonylag jó minőségű VA-nál is (G34WQC). Szerintem amiket linkeltem már a ló másik oldala, sok értékelést olvastam, ahol a vásárlók elégedettek voltak a VA paneljukkal. Van aki eldöntötte, hogy életében nem akar soha VA panelhez nyúlni, mások csak azt akarnak használni a kontraszt miatt, személyfüggő. Én személy szerint egy VA monitorról tudok, ahol kizárhatóak ezek a jelenségek, ez az Odyssey G7, de ezért kérnek is egy szerény összeget, plusz az agresszív íveltség sokaknak nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#116018) Motion_Blur válasza intuicio (#116016) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nálam ilyen gondok nincsenek az AOC-nál.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116019) intuicio válasza AdamzHU (#116017) üzenetére


intuicio
aktív tag

Nekem most egy Asus VX279Q IPS panelos de csak 1080p.
Mivel megvettem az új gépet, és egy RTX 3070 van, szeretném is kihasználni, de ezzel a mostani monitorral már nem lehet.
Pár hetes keresgélés után találtam rá erre a 32" Odyssey G7-re :C
Egyre több a pozitív érésem, hogy ezt kell megvennem :D

#116018 Motion_Blur
Enyhe elmosódás észlelhető a magas képfrissítésnél, amikor egy ablakot rángatsz az asztalon? Mert úgy tudom a pixel válaszidő nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#116020) AdamzHU válasza Motion_Blur (#116018) üzenetére


AdamzHU
csendes tag

Ezt jó látni. Görgetésnél egyáltalán nincs jelen a linkelt probléma?

#116019: Ha a méret, íveltség és ár is megfelel, akkor szerintem nem nyúlhatsz nagyon mellé. Én személy szerint egy jó 144 Hz-es ultrawide-ra vágyom, szerintebb jobb lehet, mint a G7 16:9-es 240Hz-es panelja élvezeti szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#116021) Garsza válasza Motion_Blur (#116018) üzenetére


Garsza
veterán

Az AOC is elég jó árban van.
[link]

(#116022) Motion_Blur válasza intuicio (#116019) üzenetére


Motion_Blur
félisten

De, tapasztalható. De amióta használom a monitort, nem ablakokat rángatok rajta :D

A pixel válaszidő valóban nem a legjobb, de ez simán vállalható kompromisszum, napi használatban ha nem erre játszol hogy mennyire látod, nem veszed észre. Én is ilyen hibakeresős vagyok, de nagyon elégedett vagyok a monitorral.

150k-ért ajándék volt ez a monitor. Még egy utólagos kalibráláson gondolkozom egyébként.

HDR-t el lehet rajta felejteni, másba nem tudok belekötni.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116023) sixpak válasza intuicio (#116016) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én IPS-ről váltottam egy viszonylag olcsó VA paneles modellre, de még csak hasonlót sem láttam soha... pedig minden nap játszok jó pár órát.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#116024) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

FHD - 144hz - IPS monitort keresnék. Mivel főként FPS-kel játszom, így jó lenne egy olyan panel, ahol max minimális motion blur van.. Állítható talp nem tényező, van Vesa állvány. Emellett jó lenne valami jobb minőséggel rendelkező panelt venni (Panda paneles IPS - 144 hz monitorokról hallottam már sok mindent, vegyesen).

Acer xb253qgp van jelenleg, elégedett vagyok vele nagyon, de elszállt rajta a DP port és pixelhibák is vannak rajta. Lehet megérné ennél maradni és csak kicseréltetni/garanciáztatni?

Új monitor esetén 100-120k lenne a keret, de ha olcsóbban lenne, az nem baj, így lehet rámennék egy második monitorra is.

Köszi előre is az ajánlásokat.

(#116025) AdamzHU válasza Mclovin (#116024) üzenetére


AdamzHU
csendes tag

Esetleg BenQ EX2510 [link] . Az ELMB (Blur reduction) módja elvileg elég jó.

(#116026) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Egy kis érdekesség:

AOC CU34G2X hőkamera kép:

Később megpróbálok felülről/oldalról "belenézni" :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116027) smekone válasza Motion_Blur (#116022) üzenetére


smekone
tag

Mihez képest rossz a válaszidő?

Csak mert én is vásárlás előtt állok és a g7 a kiszemelt viszont én összahasonlítgattam pár monitorral pl gigabyte fi27q, Asus vg27aq, és még egy msi optix g273qf-el de ezekhez képest egyáltalán nem rosszabb vagy csak minimálisan ami szerintem elhanyagolható, sőt 60Hz-en érdekes módon még el is veri őket ha jól emlékszem :)

Valaki igazoljon vagy cáfoljon meg de ez a g7 iszonyatosan jóra sikerült ezért az árért szerintem hibáját nagyon nem is tudok kiemelni, viszont nem tudom eldönteni, hogy 27" vagy 32" legyen. A 32"-tól félek, hogy nem lesz olyan éles a kép :F

(#116028) $R64


$R64
tag

Sziasztok!
Fokepp single player jatekhoz kellene egy uj monitor. 5 eves samsung pls paneles 60hz monitort valtana.
Dell S2421HGF vagy Acer Nitro xv240 kozul melyiket ajanljatok? (144hz a lenyeg, tudom hogy az elobbi tn paneles utobbi ips de megis melyik lehet a jobb vetel)? Utobbit ugy kulonosen ajanlottak itteni tesztben is. Koszi

(#116029) Amerigo57 válasza $R64 (#116028) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ha kettő közül kel választani, akkor talán a Dell S2419HG.
Egyik monitor sem sikerült túl jól.

Inkább ebben az árkategóriában , nézd meg az
ASUS VG249Q monitort. Link:

(#116030) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Két monitor között vacilálok:

DELL U2720Q
DELL U3219Q

Melyik lenne a jobb vétel. A 32"-osról volt szó, hogy nem annyira jó a panel, de lehet ezek csak szőrszálhasogatások.
Videoszerkesztésre és képszerkesztésre kellene. A 4K felbontás is elvárt. Melyiket javasolnátok?
Sajnos a 27"-os példányt nem lehet kapni sehol sem. Mármint itthoni értelmezhető boltban. Valaki tudja az okát, hogy miért nincs sehol sem? Szintén a régebbi u2718q társa sem kapható sehol. De miért? Tud valaki infot hogy mikortól lesz újra?

(#116031) Amerigo57 válasza Mexildos (#116030) üzenetére


Amerigo57
őstag

Mexildos .
Dell Ultra U2720Q Monitor.
Itt elvileg , még lehet kapni. Link:
Átmeneti készlethiány van belőle, ha lesz én itt venném meg. Link:

A Dell 2720Q monitor paramétereivel jött ki az új ASUS ProArt PA279CV monitor.
Link és Link:
3 év garancia , de most a ProArt szériás monitorokra gyári beregisztrálás esetén
5 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#116032) intuicio


intuicio
aktív tag

Szerintetek ezt most megéri megvenni?
[Samsung Odyssey G5]

(#116033) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Azt meg tudja nekem valaki mondani hogy mi a külömbsség a Freesync és a freesync premium közt?

(#116034) Komplikato válasza Garsza (#116033) üzenetére


Komplikato
veterán

Utóbbi tud együttműködni a HDR-rel, még talán nagyobb a lefedett frekvencia tartomány.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116035) Garsza válasza Komplikato (#116034) üzenetére


Garsza
veterán

Ennek a megvételén filóztam de közben elfogyott. Ennél azt írja Freesínc premium van
Gigabyte

Ezt találtam helyette, de ez csak freesync.
Aoc
Jó alternatíva lehet?

(#116036) $R64 válasza Amerigo57 (#116029) üzenetére


$R64
tag

Koszii a valaszt. (Szemeztem az Asussal. Lehet igazad lesz :) ) mediabol elhoztam 2 oraja egy acer nitrot. Kulonosen ajanlott plecsni, megerositett :) 5 eves samsung s24d390 monitorhoz kepest nem sok a kulonseg..szebbek a szinek. Tok jo hogy lehet forgatni, magassagot allitani, de kb ennyi (ezek nem is relevansak). Gyorsba i nditottam egy red dead redeption 2t. Erdekes volt amiket tapasztaltam. Tonal ha gyorran mozgattam az egeret huzta a apart szelet (talan ez lenne a ghosting). Napba beleneztem nap korul kor korosen ugrott a kep. Furi. Regi mointoron nep tapasztalta ilyen elonytelen csikokat,koroket vonalakat. Teljesen "termeszet ellenes", elvezhetetlen a jatek. Osszepakolom aztan visszem vissza a mediaba -meg jo hogy online vettem igy el a 14 nap elallas. :)
A 144hz miatt van ez a jelenseg? Vagy a altalad irt "nem sikerult" jol seria? :R

(#116037) Amerigo57 válasza $R64 (#116036) üzenetére


Amerigo57
őstag

$R64 .
Az ASUS VG249Q egy sokkal jobban sikerült monitor. :)
Link: és Link:

[ Szerkesztve ]

(#116038) Garsza válasza Garsza (#116035) üzenetére


Garsza
veterán

Közben megint azt írja a Gygabytera hogy van raktáron. Melyik monitor volna a jobb választás?
Márka és a kinézet miatt én az AOC fele hajlok.

(#116039) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

E két monitor között hezitálok:

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/hannspree/he247hpb-p562990377/#termek-leiras

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/24mk430h-p400022457/

A Hannspre ben van beépített hangszóró, ami muteroméknál jól jönne, ugyanis egy kis asztali géphez lesz.

Az LG viszont tudja a freesync et, ami meg azért lenne jó mert később ugyanitt lenne esetenként egy gamer notival is használva. Bár az LG felé húz a szívem, és inkább veszek hozzá valami kis hangszórókat.

Egyáltalán mikor van a freesyncnek értelme?

Mi a véleményetek?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116040) BBS


BBS
tag

Sziasztok. Egy Samsung M5 32" smart monitort néztem ki magamnak jó áron 56k egy Acer P221w 13 éves monitort és egy Orion t22s tévét váltana egy IKEA Freddy számítógép asztalon. A hely szűk kb 52cm magas fér csak el. Office és Xbox-ra lenne használva. Vélemények érdekelnek esetleg valami más ötlet. Minden megoldást meghallgatok.

(#116041) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Meglévő Dell Ultrasharp U2410f monitor mellé keresek kifejezetten gamer célra monitort. Ebből adódóan fontos, hogy tudja a freesync-et. Ennek kapcsán lenne pár kérdésem.

1. Lényeges, hogy ugyanolyan megjelenítési méret paraméterekkel rendelkezzen, mint a már meglévő monitor (24", 16:10)? Gondolok arra, hogy nem lesz nagyon zavaró a két desktop, ha pl egy 16:9-es wide kerül a 16:10-es mellé?
2. Jelenleg AMD vga-m van, de ki tudja mit hoz a jövő. Létezik olyan monitor, ami tud freesyncet és gsyncet is?
3. Mivel játszani kell, a színhelyesség nem szempont. A válaszidő esetében viszont tanácstalan vagyok. Olvastam itt, hogy egy jó IPS 8ms-os válaszidejénél nem feltétlenül gyorsabb egy 5ms TN panel. A lényeg, hogy minél alacsonyabb legyen az input lag-om.
4. Tudtok konkrét típust ajánlani? Nincs rászánt keret. Ahogy nézem itt a legmagasabb, 4-es kategória 55-től kezdődik. Ennél akár többet is áldozok rá, ha van értelme. Használt, garanciális termék is szóba jöhet. A mostani Dell-t is így vettem.

Igen, elolvastam az összefoglalót. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116042) HurricaNe


HurricaNe
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy GIGABYTE AORUS AD27QD monitor.
Szinte újonnan 150k-ért.
Szerintetek megéri az árát vagy használtan van ennyiért jobb is?
Tapasztalatok, hátrányok?

(#116043) intuicio


intuicio
aktív tag

Nah ez a 3db moncsi VS!
[AOC CU34G2X vs. Odyssey G5 vs.Odyssey G7]
Odyssey G5 és Odyssey G7 <--> 100k Ami szerintem sok.. Csak azért mert G-sync?

Ki melyiket venné?! Ígérem többet nem zavarok :D
:R

(#116044) szasanyi válasza intuicio (#116043) üzenetére


szasanyi
félisten

G5 teljesen más. Színei sokkal gyengébbek és ált. képminőség is rosszabb (egyéb paraméterrel együtt). Megkell nézni, hogy az árkülönbség ellenére is szeretnéd-e mindig azt látni.

(#116045) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok
Monitor vásárlás előtt állok és nem igazán tudom eldönteni hogy melyik is lenne jó választás.
Ezeket nézegettem.:
-AOC Q27G2U
-Acer KG271UAbmiipx
-Samsung Odyssey C27G55TQW
Ha esetleg van jobb ajánlatt ezeknél,vevő vagyok rá.
Tudom az egyik tn panel a másik va, játékra lenne használva.
Va paneles monitorom sose volt, nem ismerem sajnos de személyes tapasztalatot meghallgatnék akinek ilyen van, hogy mennyire szépek a színek, beláthatósági szöge mennyire jó, vagy az esetleges típikus va panel hibákat is.

(#116046) intuicio válasza szasanyi (#116044) üzenetére


intuicio
aktív tag

Köszönöm! :)
És a másik két magasabban jegyzett monitor? Azok közül? :)

(#116047) Amerigo57 válasza szasanyi (#116044) üzenetére


Amerigo57
őstag

szasanyi .
#116035 Garsza és #116038 Garsza .
Véleményed ? :U

(#116048) Garsza válasza Amerigo57 (#116047) üzenetére


Garsza
veterán

Mi a hozzászólásod célja?

(#116049) Amerigo57 válasza Garsza (#116048) üzenetére


Amerigo57
őstag

Garsza .
Nehéz eldönteni , hogy az általad kiválasztott Gigabyte
vagy az Aoc a jobb monitor.
Szinte majdnem azonosak a paraméterei, tesztjei, és vásárlói vélemények Európában.

Emiatt kérdeztem szasanyi - t.

(#116050) Garsza válasza Amerigo57 (#116049) üzenetére


Garsza
veterán

És a freesync premium miatt nem jobb választás a Gyga?
Nem nagyobb tartományban működik olyankor a freesync?
Mondjuk mint írtan én kinézet és márka miatt az AOC venném. A kijelző ugyan az bennek?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.