Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Lehet hogy nem a legjobb helyre írok,de : ha monitorom dsubos, vga dvi-vel való összekapcsoláshoz ez kell nekem?
Kábelt akarok,nem átalakítót,azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#43752) Narakh válasza vond (#43750) üzenetére


Narakh
senior tag

Nagyobbat akarok, mivel ugye konkrétan tévéként fog funkcionálni, viszont kicsit félek, hogy közelről meg így túl nagy lesz. Én se tudom, mit akarok, mi? ;] Sajnos nem hozhatok el a boltból kipróbálni egyet az asztalomra, így nem tudhatom, a 27" mennyire lehet kényelmes; a 32" mindenesetre már túl nagy volt.

A sima GW2760 egyébként PWM-mentes? Szerepel mellette a Flicker-free felirat, de nem tudom, ez egyenértékű-e a PWM hiányával.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43753) xtevo válasza Zanik (#43747) üzenetére


xtevo
őstag

@Zanik & vond
Ahogy látom árban az U2312HM - P2314H - U2312M hármas az egyik választás, míg a másik P2414H - S2440L és az U2412M, de ez már inkább 70k felé tendál. Azért gondolom ha ezekből a monitorokból választok mellé már nem nyúlhatok?! :)
Az U2412M már a "lélektani határom" felett van, ezen még gondolkoznom kell, de így inkább szimpatikus a P2414H, megéri a többlet ezreseket az U2312M-hez képest?!

(#43754) zack válasza vond (#43737) üzenetére


zack
nagyúr

Most már akkor ezt is tudom. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43755) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok. Mit gondoltok erről a monitorról?
HP LA2275W 22"

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#43756) LonGleY válasza func93 (#43755) üzenetére


LonGleY
veterán

Óvjon az ég tőle, és hogy Dell... de ez csak az én véleményem.

(#43757) func93 válasza LonGleY (#43756) üzenetére


func93
senior tag

ezt most nem igazán értem. Dell? :F

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#43758) LonGleY válasza func93 (#43757) üzenetére


LonGleY
veterán

Inkább - szerintem.

(#43759) KAMELOT válasza func93 (#43755) üzenetére


KAMELOT
titán

DELL U2312HM az pont neked van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43760) #67688960 válasza Narakh (#43749) üzenetére


#67688960
törölt tag

nem igazán értelek :D

miért akarsz még pénzt a 32-esre ha kipróbáltad és nem volt kényelmes?
jó a 27 csak egy két napig fura, a mérete miatt, de akkor se kényelmetlen, ha 100%-os(szemész táblán a legalsók fölötti a 100%)a szemed akkor 107cm környéke tökéletes lesz hozzá, ha jobb a szemed akkor messzebb fogsz ülni hozzá, hogy ne láss pixelesedést, már ha zavar
én vettem volna 30-as monitort is vagy 32-est is ha az is ennyibe kerül és nem fullhd hanem nagyobb felbontás
ez majdnem olyan mint amikor olyanokat mond nekem valaki hogy neki nem kell 500gb-s vinyó mert neki elég a 160gb is :D
ha jó a 19-es akkor a 24-es ugyan olyan csak szélesben, ez meg egy picit magasabb is
vágd ki kartonból a méreteket én is azt csináltam, és mások is :)

amúgy a flicker free azt jelenti hogy nem fog villogni a háttérvilágítás amikor csökkented a fényerőt

[ Szerkesztve ]

(#43761) Narakh válasza #67688960 (#43760) üzenetére


Narakh
senior tag

PC-vel összeköthető tévé volt az eredeti elképzelés, abból a 32" már nem is kompromisszumos, csak ugye pénz nincs rá. Monitornak maradt volna a 19"-os.

Itt jött a képbe a monitor+tuner mint olcsóbb alternatíva. A 32" csak azért releváns, mert PC-képernyőnek nekem már kényelmetlenül nagy. Egy bizonyos pontnál meg úgysem lehet messzebb ülni a számítógéptől, ha az ember kezelni is akarja. Éppen emiatt tartok a 27"-tól is, de simán meglehet, hogy az meg már pont jó.

Nincs más hátra, meg kell néznem valahol, bár az itthoni körülményeket sajnos nem lehet szimulálni. :)

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43762) Rasiel válasza func93 (#43755) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ilyen monitorról még nem hallottam. Valószínű, hogy LP2275W lesz. Ha igen, akkor jó vétel, kérdés mennyiért, és, hogy milyen állapotban van. LA szériából csak a 2205WG-ről tudok, ami TN panellal szerelt, így, ha erről a típusról lenne szó, akkor felejtős, és, ha van rá keret, akkor a KAMELOT által is ajánlott U2312HM jó megoldás lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#43763) krankshaft


krankshaft
újonc

Sziasztok!

Programozó vagyok, otthonról dolgozom, és mostanában elkezdtem gondolkozni a 2 monitorra váltáson. Jelenleg egy LG W2242S-et használok, és az az igazság, hogy elégedett vagyok vele :) Tehát nem vagyok csúcsminőséghez szokva és nem végzek grafikusi munkát. A fő szempont (a 2 kijelző nyújtotta sok hely mellett) a szemem kímélése volna, filmek és játékok csak másod- és harmadlagos tényezők. Nyitott vagyok a régi megtartására és lecserélésére is, szóval egy plusz 22"-os vagy akár két 24"-os is játszik. A pénz ésszerű keretek között nem akadály, de feleslegesen nem akarok költeni (max. összesen 30-150 ezerig bármit el tudok képzelni).

Ez egy olcsó megoldás volna a mostnai mellé, mit gondoltok?
Vagy sokkal jobban járnék két IPS-es Dell-lel, amit itt általában favorizáltok? Esetleg valami mással? :)
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43764) KAMELOT válasza Narakh (#43761) üzenetére


KAMELOT
titán

27" monitor nagyon is jó. 80-100cm nézve teljesen szuper főleg ha 1440p veszel. Nekem mellette ott van a 24" 1080p másodlagos monitornak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43765) vond válasza krankshaft (#43763) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az a 2209WA nagyon jó vétel, de azért az vicces lenne, ha a másodlagos monitorod jobb lenne, mint az elsődleges. :) És azért azt tudd, hogy ennek a modellnek elég magas a minimum fénysűrűsége. Használt lévén, lehet hogy gyengültek valamennyit a csövek, de előfordulhat, hogy sötétben/félhomályban hozzá kell nyúlnod a kontraszthoz is, hogy kellemes legyen a szemednek.

Amit én javasolnék programozásra, az vagy két U2412M (akár pivot módban, ami azért eléggé durva lenne coding-hoz), vagy egy U2713HM, esetleg egy alighasznált U2711, ami mellett még maradna is pénzed egy második monitorra (kérdés, hogy szükséges-e), vagy egyéb dolgokra. (Ez utóbbiaknál azért jóval kisebbek lennének a pixelek, mint a mostani monitorodon, vagy a 2209-en, vagy a 2412-esen - ha ez zavarna, akkor ne válaszd a 27" 1440p-t).

Költséghatékony megoldásként jó lehet még két PWM mentes, alacsony minimum fényerejű P2314H, vagy P2414H is 100-110 ezer környékén. Szintén akár pivot módban, egymás mellett.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43766) Zanik válasza krankshaft (#43763) üzenetére


Zanik
addikt

Egyszerű: vegyél két 2209WA-t, az LG-t meg add el! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43767) vond válasza Zanik (#43766) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez is egy abszolút ésszerű megoldás (ha nem akar sokat költeni). :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43768) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Udv az uraknak.
100 ezer ft ig jelenleg melyik monitor tv t erdemes megvasarolni?
Jatek, film, es leginkabb labdarugas,kosarlabda es f1 nezese lenne. 27 colos v nagyobb meretben.

(#43769) dave118


dave118
senior tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy az S2340L - attól elvonatkoztatva hogy glossy - vállalható monitor? Gondolok itt kijelzőre stb. A másik versenyző az agyondícsért p2314H, aminek a tuti forgathatódönthetőemelhető talpa a nagy vonzereje. De nekem nagyon tetszik a tükrös verzió :DDD a szobám meg nem túl fényes. Oázisban össze lehet hasonlítani a kettőt? Vagy az s2340L egyáltalán nem ajánlott?
Előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#43770) Isual válasza krankshaft (#43763) üzenetére


Isual
veterán

vond nagyjából elmondta az opciókat, legkevésbé az ajánlott, amit eredetileg akartál, hogy megtartod az LG-t és veszel mellé egy IPS-t. A többi meg azon múlik, hogy mennyit szánsz rá, 60-150k-ig bármi lehet (két 2209-től U2412M-ig).

(#43768) BeriHampeR: Erre TV kell, nem monitor. 100k-ért pl pont a most tesztelt Sharp nem rossz vétel. De inkább kérdezz az LCD/LED topicban.

(#43769) dave118: Vállalható. Oázisban összehasonlítható.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43771) Norbee87


Norbee87
tag

Sziasztok érdekelne a szakértők véleménye monitor -tv vásárlás tekintetében érdemes most vásárolni "pl 24" vagy 27" colos monitor -tv-t vagy jobb lenne várni vele pár hét- vagy hónapot az újabb széria megjelenéséig?
Tanácsoljatok valamit :D

(#43772) BeriHampeR válasza Isual (#43770) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Akkor inkabb 27 colos monitor es majd hozza veyzek a gepbe egy tunert, viszont igy az osszeg 80k. Ezert a penzert melyek a legjobb valasztas ?

Fentebb okvastam h a VA paneles monitorok jobbak filmre, mi miatt jobbak ?
IPS felhosodese megszokhato, de ha VA jobb ebben akkor inkabb olyan monitort vasarolnek.

(#43773) Isual válasza BeriHampeR (#43772) üzenetére


Isual
veterán

Igazából a magasabb kontraszt miatt ajánlottabbak a VA-k filmre.
"IPS felhosodese megszokhato" - Hogy mi? :U

GW2760HS a BenQ-tól, ami jó lehet nekednek.

(#43774) Narakh: Valami olyasmi. Nézd meg a BenQ oldalán, nem tudom fejből a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43774) Narakh válasza Isual (#43773) üzenetére


Narakh
senior tag

Ez a "sima" GW2760-tól csak a hangszóró+HDMI-csatlakozásban különbözik?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43775) zack válasza dave118 (#43769) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem ezzel az a baj, hogy tök mindegy sötét e vagy világos a szoba. :U
A természetes fény csak ront a helyzeten, de ahogy lámpát kapcsolsz, jön a tükör effektus. :F
Vak sötétben viszont jó, csak hát kevesen tehetik meg, hogy külön számítógép szobájuk legyen ahol akár sötétben is tudnak ülni verőfényes napsütésben, lámpa használat nélkül.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43776) Zanik válasza zack (#43775) üzenetére


Zanik
addikt

Az amúgy se szerencsés ha vak sötétben ül az ember és csak a monitor fénye világít. Érdemes a monitor mögötti falat (ha van) megvilágítani valamivel, hogy kisebb legyen a kontraszt a képernyő és a környezet között, így kevésbé fárad el az ember szeme.

Nekem amúgy volt tükrös TN paneles monitorom, és hiába néztek ki jobban rajta a filmek, az IPS mellé téve már-már röhejesnek tűntek a színei. Monitoros filmnézésre az IPS is jó. Aki meg tényleg meg akarja adni a módját az vegyen plazma TV-t, vagy projektort.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43777) dave118 válasza zack (#43775) üzenetére


dave118
senior tag

A céges laptopom is glossy kijelzővel rendelkezik, ezen valahogy megszoktam, vagyis annyira nem zavaró. Lehet akkor nem érdemes a külső dizájn érdekében bevállalni? :F
Mindegy, ma délután az Oázisban kiderül mennyire tükör.

Tehát a Dell készített egy normál felhasználásra teljesen alkalmatlan csodszép monitort ... esküszöm nemértem, van egyáltalán aki megveszi? (rajtam kívül talán) :DDD

... Ami ami, az az.

(#43778) BeriHampeR válasza Isual (#43773) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

IPS glov akart lenni.
Altalad ajanlott BenQ nal is tapasztalhato ?

(#43779) madgie válasza dave118 (#43777) üzenetére


madgie
titán

Hülyeség ez a glossy használhatatlan duma... nézd meg a saját szemeddel :K

(#43780) zack válasza dave118 (#43777) üzenetére


zack
nagyúr

Én nem vállalnám be, de mindenkinek mások az igényei. ;) Azért a véleményedet írd majd le, kíváncsi leszek. ;)

(#43779) madgie

Miért lenne hülyeség? :U Mindenkinek mások az igényei. Ha nem így lenne, csak az IPS panellel szereltek fogynának. Mégis viszik a TN panelosokat is. Az pedig simán kijelenthető, hogy többen vannak azok, akiket zavar, mint akiket nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43781) madgie válasza zack (#43780) üzenetére


madgie
titán

Ja, többen vannak, akiknek a szeme merőben más felépítéssel bír, mint a Gullstrand szemmodell. Képesek egyszerre (!) a tükörképükre és monitortávolságra is fókuszálni.

Irony OFF: ahol meg már sok/erős az oldal/szembefény, ott a matt kijelzőn is nulla kontrasztod lesz.

Persze igaz, van különbség, de messze nem annyi, amit itt egyesek ideológiába oltanak. Meg kell nézni, ki kell próbálni, ha nem tetszik a glossy, hát nem. De ha a kristálycukor anti-glare lesz olyan, hogy eldobja a haját? Én bizisten fizetnék egy ügyes szakinak, ha ügyesen (!) leszedné az Anti glare-t az U2711-ről és (glossy) védőfóliát tenne a panelra. Sajnos nem találtam még ilyen embert, én meg tuti hozzá nem nyúlok.

(#43782) zack válasza madgie (#43781) üzenetére


zack
nagyúr

De akkor miért nem vettél eleve Glossy-t? ;] Akkor nem kellene gányolni. :P

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43783) Isual válasza dave118 (#43777) üzenetére


Isual
veterán

Akkor, hogy megnyugodj, van ilyen embertípus is. ;)

(#43778) BeriHampeR : VA-nál nincs glow, de felfénylés van, persze valamivel visszafogottabb. Főleg TV-zni, filmezni egyértelműen az az ajánlottabb. Ráadásul ebben a modellben az AMVA panel még egész jó betekintési szögekkel is bír, ezért merem én is ajánlani.

(#43780) zack : Ha a monitor mögött van a fényforrás/ablak, akkor teljesen használható a glossy és szerintem is szubjektíve a legmakulátlanabb képminőséget adja. Tűéles kép, semmi zavaró coating mellékhatás, makulátlan. Viszont oldalról, ne adj Isten hátulról jövő fény mindent elront, ez tény. Én több évig használtam glossy monitort, mai napig ha meglátok egy ilyet, pozitívan nosztalgiázok. Dell S2240L nagy kedvencem, vagy iMac, esetleg a Retina Macbook pro, ami egyszerűen a megjelenítés non plus ultrája és ehhez nagyban hozzájárul a glossy külső bevonat.

@madgie: "Ja, többen vannak, akiknek a szeme merőben más felépítéssel bír, mint a Gullstrand szemmodell." - Szemészet szigorlat után szívmelengető volt ezt a mondatot olvasni. :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43784) dave118 válasza madgie (#43779) üzenetére


dave118
senior tag

Úgy lesz :K

(#43780) zack: Vélemény egyre valószínűbb, hogy holnapra lesz, jobban hajlok a glossy felé mostmár :)

(#43783) Isual: Pontosan a tűéles kép miatt vonz a legjobban, max ha nagyon zavaró teszek rá ilyet :DDD

... Ami ami, az az.

(#43785) Isual válasza dave118 (#43784) üzenetére


Isual
veterán

:D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43786) madgie válasza zack (#43782) üzenetére


madgie
titán

Há' mer' nincs :D

Vagyis de: 27" Thunderbolt Display, sokkal-sokkal-sokkal drágábban.
Az ebay-es, olcsóbb Shancücü-izé (Limited Edition) modellekben nem bízom, rendszerint borzasztó elektronikát rittyentenek a kitűnő panel mellé.

Szerk: ha elég lenne a Full HD, rég vettem volna egy glossy 22-24" cuccot. Mondjuk meg lehetne szokni, sok évig ekkora felbontáson volt, de a fotófeldolgozás "kicsit" fapadosabban menne, mint most az Adobe RGB/1440p-n. Mondjuk nem fizetnek így sem többet :D

[ Szerkesztve ]

(#43787) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

Sziasztok, nem tudok dönteni, indoklással együtt segítenétek ?

Elsősorban játékra (left4dead,dead island, cod mw2, diablo 3, cs:go stb..) vennék monitort, de nem tudom melyiket. A keretem 70-80 ezer ft. IPS-t szeretnék, ez feltétel (légyszi ne menjünk bele,hogy miért, meg nem is jó az stbstb, végeredményt szeretnék kapni :))

DELL U2412M 24"

LG IPS2253 24"

LG 27EA73 27"

DELL S2740L 27"

Melyiket ajánlanátok játékra és filmezésre ?

(#43788) dave118 válasza Infranyuszi (#43787) üzenetére


dave118
senior tag

Nem hiszem h ebben a topikban sokan fognak kővel dobálni mert IPS-t akarsz venni ;]

Személy szerint 70-80 ból én U2414H-t vennék, vagy a 27es S2740L-t. Utóbbinak a kistesója kerül hozzám elvileg ma :)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#43789) Infranyuszi válasza dave118 (#43788) üzenetére


Infranyuszi
tag

Köszi, én is az u24 felé hajlok .. csak nemtudom ..(OFF)(/OFF)

(#43790) Isual válasza Infranyuszi (#43787) üzenetére


Isual
veterán

Dell P2414H vagy ha jobban tetszik az U2414H dizájnja és/vagy csatlakozási lehetőségei, akkor az.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43791) MRProff17


MRProff17
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék monitort venni játékra és kinéztem egy LG 24EA53VQ-P.
Na és kéne 1 kis felvilágosítás.
Mivel ez az Lg 75 Hz-s akkor max 75 fpsem van de ha kikapcsolom a V-syncet akkor van 120 fpsem akkor semmivel sem különbözik mint egy 120Hz monitor csak ott V-syncel is tudja Lgnél meg nem?
A kép nálam még nem csúszott szét soha ezért nem is használnám és akkor nem is vesztek semmit mint egy 120 Hz-s moncsi?

(#43792) Isual válasza MRProff17 (#43791) üzenetére


Isual
veterán

"Mivel ez az Lg 75 Hz-s akkor max 75 fpsem van" Pont.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43793) MRProff17


MRProff17
csendes tag

oké, köszönöm

(#43794) zack válasza madgie (#43786) üzenetére


zack
nagyúr

Ja. Az más. :)
Dell csinál 120Hz monitort egyébként? Milyen jobb gyártó használja a 120Hz-et 27 colon?
Esetleg 1440p 27-30 col 120Hz? Kacérkodom majd év vége felé valami hasonló megoldással, ha lesz. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43795) madgie válasza zack (#43794) üzenetére


madgie
titán

Tudtommal csak ezek a kínai ebay-es 1440p cuccok mennek 120Hz-et, de az is lutri, vagy összejön a 120, vagy csak 100, 90, ki tudja, mennyi. gondolom a határon hajtják a panelt, nem biztos, hogy hosszú távon olyan jó dolog ez.

Itt egy példa, gyenge 200 ezer forint (plusz vám,áfa) és még odaírják, hogy 'we do not guarantee overlocking up to 120 Hz' :D

(#43796) mekelek


mekelek
csendes tag

Sziasztok! Monitort szeretnék vásárolni max 50k-ért, 2 napja olvasgatom a fórumot és kínálatot és most 3 termék között hezitálok. A topic által nagyon preferált Dell U2312HM, LG 27EA53VQ, és az LG 27EA33V között. Utóbbiakról mi a véleményetek? A topicot feltúrtam ezekkel kapcsolatban, nagyon rosszat nem írtatak róla 27es kategóriában emlékeim szerint. A 3 monitor szinte csont egyárban van most, utóbbi kettő a elektrooutletnél. Az árat figyelembe véve és a képminőséget mi róluk a véleményetek? Gondolom az LG-k nem PWM mentesek vagy micsodák :B ? :)

A felhasználás töbnyire általános lenne, böngészés főképp, olvasás, filmnéz, alkalom adtán játék. A monitor simán lesz egy 120 cm-re a szememtől, az asztal még most van "gyártás" alatt, ezért gondoltam a 27es méretre.

[ Szerkesztve ]

(#43797) Isual válasza mekelek (#43796) üzenetére


Isual
veterán

Dell, nem is kérdés. P2314H-t ajánlom még, ha zavar a magas minimum fényerő és/vagy az agresszívebb AG coating a 2312 esetében.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43798) BomiBoogie válasza Isual (#43797) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez a coating mit takar pontosan?
Én elégedett voltam a 2312HM-mel, de lehet, hogy ez P jobb lenne?

Ezt olvasom:
I believe the P2314H uses the newer AH-IPS panel, and the U2312HM uses the older e-IPS panels.

Más kérdés: ez a kalibrálás hogy működik? Bemegyek a boltba és megrendelem, mennyi idő, vagy egyáltalán, hogyan és miért? :D

[ Szerkesztve ]

(#43799) mekelek válasza Isual (#43797) üzenetére


mekelek
csendes tag

:DD ez megyőző volt ha szóra se méltattad :R Köszönöm a segítséget neked. Személyesen még az AG coatingal nem találkoztam, nem tudom mennyire lehet zavaró.

(#43800) d@minator válasza mekelek (#43799) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem nem látta amit még hozzáírtál. 2méterről kevés lesz a 23". Most kihúztam egy mérőszalagot. ilyen távolságban még a 27" is kevés böngészésre.
AG Coating = tükröződésmentes bevonat. Ha erős van akinek nem tetszik. Az hogy zavar az túlzás.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.