Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) nagyszegi


nagyszegi
tag

Üdv!
Gondolkozom egy új monitor vásárlásában. Főleg játékra lenne használva. Egyenlőre egy 24" ASUS VN247 fogta meg a fantáziám. A pénzügyi keretem erre körülbelül ebben az 50K-s környezetben mozog. Szóval érdekelne egyrészt a véleményetek erről a monitorról másrészt szívesen fogadok egyéb ötleteket h mi jöhetne még szóba erre a célra ilyen árkategóriában. Persze ha van valami ami hasonlót tud kevesebbért az még jobb lenne :)
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#44702) *Ropi* válasza Mercutio_ (#44699) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindkettő 6+2 Bites (96% sRGB).

(#44700) pro46: Próbáld meg a P2414H-t: 0,8"-al nagyobb. ;) Mindenesetre vásárlás előtt teszteld le! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44703) Mercutio_ válasza *Ropi* (#44702) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, közben ráleltem a monitortftcentral-on, van valami a piacon 24-27" valós 8 bit 70k alatt/körül és PWM mentes? (az U2709W-n kívül (ami meg PVA paneles hőerőmű, meg, hogy lesz azon játszás? :D ))

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44704) *Ropi* válasza Mercutio_ (#44703) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig kipróbálhatnád azt a 2709-et: nem rossz darab. KTTech a rábeszélésemre az Eizo S2242W-jét (előtte meg S2231-e volt) cserélte le rá pár napja... ;) Ééérted:

- KTTech,

- egy Eizót...

:))

Tény, hogy nem játékra találták ki, meg tényleg fűt (kalibráltan 70W körül fogyaszt): tipikusan téli monitor. :DDD Viszont a képe elég sok mindennek odaver a maiak közül is. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44705) #78213120


#78213120
törölt tag

Hali

Monitoros topik , így ezzel kapcsolatos a kérésem :)

Szeretnék egy jó kis moncsit 22" FullHD -t , játékra , filmnézésre - ugye ha ezekre jó , akkor már a többi általános célra is tökéletes .
Árban 43ezer a plafon ... ASUS termék semmiképp , csalódások a márkában ...
HDMI bemenet kell - hangszórót ne tartalmazzon . Előre is köszike . :R

(#44706) Rasiel válasza #78213120 (#44705) üzenetére


Rasiel
senior tag

Dell S2240L ---> ez glossy (tükrös) kivitel.
LG 22EA63V-P

(#44701) nagyszegi: Dell U2312HM vagy Dell P2314H

(#44707) rígel


rígel
őstag

Megjött a DELL S2340L-em, még csak egy munkahelyi gépen volt módom kipróbálni d-sub-bal. Azért izzítottam be hogy megnézzem van-e pixelhiaba, mert akkor haza sem vittem volna, de tökéletes.
Impozáns darab, nagyon szép kontrasztos képe van (legalábbis az öreg syncmaster 710N-hez mérten) még így is, de majd otthon hdmi kábelen meglátom mit tud.

(#44708) Rasiel válasza rígel (#44707) üzenetére


Rasiel
senior tag

Gratula! Reméljük elégedett leszel vele. Várjuk a tapasztalatokat! :K

(#44709) werszomjas


werszomjas
őstag

Melyik az ajánlottabb bolt?

Oázis vagy Monitorguru?

Kalibrálást hol végzik profibb szinten?

Dell monitorokra gondolom mind2 helyen gyári garancia van és nem bolti.

Teljesen azonosak az árak, még csak az olcsóbbat sem tudom választani :DDD

Mindkét honlap tetszik ;]

[ Szerkesztve ]

üdv

(#44710) Zozzer888 válasza rígel (#44707) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én is e között a két monitor között vívódtam (sokat) mint Te, nálam is a DELL nyert. Eddig nagyon tetszik, aztán majd az idő eldönti, hogy jó döntés volt-e. De eddig úgy tűnik, hogy nagyon:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#44711) BomiBoogie válasza werszomjas (#44709) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Válaszd azt, amelyiknek szebb a honlapja. :D

(#44712) *Ropi* válasza werszomjas (#44709) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mégsem akciós a kalibrálás a monitorgurunál?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44713) dave118 válasza rígel (#44707) üzenetére


dave118
senior tag

+ (#44710) Zozzer888: Remélhetőleg egy újabb elégedett S2340L tulajt köszönthetünk :C Egyre többen leszünk ahogy nézem :DDD

... Ami ami, az az.

(#44714) werszomjas válasza *Ropi* (#44712) üzenetére


werszomjas
őstag

De.

Egyik helyen 2500 a pixel gari+ ajándék kalibrálás

másik helyen 3000ft a pixel gari+ajándék kalibrálás.

Viszont az egyik helyre 4 jeggyel tudok elmenni a monitorért, míg a másikra 2-vel, tehát árban ugyan ott vagyok :)

üdv

(#44715) *Ropi* válasza werszomjas (#44714) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor válaszd a két jegyest, mert az közelebb van! ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44716) rígel válasza Zozzer888 (#44710) üzenetére


rígel
őstag

Ezt csak úgy tudnám eldönteni ha mindkettőt használnám párhuzamosan, mondjuk munkahelyen és otthon. Amúgy most hogy itt van előttem élőben a kinézetet már biztos nem bántam meg, impozánsabb, sallangmentes, egyszerű, de minőséget sugárzó forma, szemben a csiscsásabb (nem túlzottan, de mégis) annyira nem letisztult formavilággal, olcsóbb hatást keltő anyagokkal.
Ezek is fontos dolgok, hiszen egy berendezési tárgy is.
Persze a használati értékét a képminőség dönti majd el, és nálam az, hogy hosszú távon mennyire fogja fárasztani a szemem. Este az lesz az első hogy megvizsgálom hogy PWM-es e a háttérvilágítás

(#44717) #67688960 válasza Mercutio_ (#44703) üzenetére


#67688960
törölt tag

benq gw széria általában amva valós 8bites.
asszem már van ips is köztük az 6+, ha nincs kiírva onnan látni hogy aminek 3000 vagy nagyobb nativ(nem dinamikus)kontrasztja van az amva
mind pwm mentes

[ Szerkesztve ]

(#44718) Rasiel válasza werszomjas (#44714) üzenetére


Rasiel
senior tag

Teljesen mindegy melyiktől veszed a monitort, mindkettő ajánlott bolt. Oázisban van lehetőség prémium kalibrálásra is, ami plusz felár persze, átlagfelhasználónak nem biztos, hogy megéri. Prémium kalibráláskor profibb műszerrel dolgoznak.

(#44719) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erről már többször volt szó, de:
U2312HM vs. P2414H.

Tudom, hogy ezek az oldalak nem érnek így semmit, de akkor ebből azt szűrőm le, hogy általános felhasználásra (néha játék, főleg netezés, szövegszerkesztés) 60k-ig a 2312HM-nél nincs jobb választás.

A P-nek rosszabbak a betekintési szögei stb., tehát az drágább, de ilyen célra nem kimondottan jobb.

Jól gondolom?

(#44720) Zozzer888 válasza rígel (#44716) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha jó lesz használni és örömmel fogsz leülni elé, sokáig tudod majd használni, akkor jó választás volt és megérte:)

(#44713) dave118 : Jaja, lassan nyílhat a rajongói klub :DDD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#44721) Rasiel válasza BomiBoogie (#44719) üzenetére


Rasiel
senior tag

Az összevetésben a P2412H szerepel, az TN paneles, így persze, hogy rosszabbak a betekintési szögei. P2414H kb. ugyanúgy alkalmas "mindenre", mint az U2312HM, csak picit nagyobb méretben.

[ Szerkesztve ]

(#44722) #78213120 válasza Rasiel (#44706) üzenetére


#78213120
törölt tag

Szia

A glossy - azaz a fényes felülettel , azaz üveglap vagy mi van a kijelző előtt

Válaszidő: 7ms g2g (jellemző), 6/7ms fekete-fehér váltás
Input-lag: ...

Játékra ez jó ? főleg online gamék miatt kérdem !

[ Szerkesztve ]

(#44723) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv !
Monitort szeretnék venni , jelenlegi nagyon fárasztja a szememet . Kritériumok :

22 col
PWM mentes
Matt felület
IPS
legolcsóbb ebben a kategóriában
Köszi

There is a star

(#44724) BomiBoogie válasza Rasiel (#44721) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, igen, jogos, ezt elnéztem.

Tehát akkor az a kérdés, összességében megéri-e a felárat a 2414H? Mert csak a méret miatt azért +7k-t nem érdemes kiadni.

(#44725) #78213120 válasza Rasiel (#44706) üzenetére


#78213120
törölt tag

Hu , az LG -nél már részletesebb a bemutatás :K

Képernyő átmérő: 21,5" (matt fekete kivitel)
Panel típus: AH-IPS (owerdrive), W-LED háttérvilágítás,
Anti-glare 3H (matt)
Felbontás: 1920x1080/60Hz (16:9 wide), 1080p
Képpont távolság: 0,248mm
Fényerő: 250cd/m² (jellemző)
Kontraszt: 1000:1 (typical), DCR: 10 000 000:1
Válaszidő: 5ms g2g (jellemző), 14ms fekete-fehér váltás
Input-lag: ~8ms
Látószög: 178°/178°
Színmegjelenítés: 8bit LUT/color, 3x8 bites színkezelés,
99% sRGB színtér, 82% ISO color gamut (CIE 1976)
Csatlakozók: D-sub, DVI és HDMI (DHCP támogatással),
Headphone Out
Állvány funkció: döntés (-5/20°), kábelrendező
Tartozékok: leírás, CD, D-sub, táp kábel
Teljesítményfelvétel: 26W (jellemző)
Extra: Smart Share, Cinema Screen, True Color Finder,
Dual Smart Solution, Smooth Color Change,
gyári szinkalibráció

HDMI (DHCP támogatással) <<< ez mi , hogy DHCP támogatás ?
És itt már szerepel : Input-lag: ~8ms gondolom :F ez már játékra jobb akkor ?!

[ Szerkesztve ]

(#44726) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#44724) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mert ugye ez a méretkülönbség nem igazán indokolja a felárat. :)

DE
Dell p2414h is the better ips panel. It uses the newer ah-ips tech that supports better picture, better viewing angles and less ips glow.

Too many people see the word ips and think there all the same. Hopefully the answer above didn't mislead you.

[ Szerkesztve ]

(#44727) werszomjas válasza BomiBoogie (#44726) üzenetére


werszomjas
őstag

Én pont most rendeltem meg egy Dell P2314H-t, egy P2414H ellenében, szerintem és mások szerint sem ér 0,8" 7000ft-ot.

De majd ha hazahoztam összehasonlítom a jelenlegi 24"-os monitorommal és megírom, hogy van-e érdemi különbség :)

Ja bocs, most nézem, hogy Te az "U" szériával hasonlítod össze.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#44728) Rasiel válasza BomiBoogie (#44724) üzenetére


Rasiel
senior tag

Megérheti a felárat. Tény, nem az 1" miatt. Amit sűrűn megszoktak említeni, hogy jobban leszabályozható a fényereje. Minimálisan ugyan, de alacsonyabb a fekete szintje tftcentral teszt szerint, valamint - ami mostanában sűrűn a topik témája - biztosan PWM-mentes.

Szerk.: Emlékeim szerint neked volt U2312HM-ed, viszont most nem látom az adatlapodon. Lehet volt már róla szó a topikban, de nem tudok róla, hogy mi történt vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#44729) BomiBoogie válasza Rasiel (#44728) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi mindkettőtöknek, egyelőre én is inkább hajlok a P2414H fele, meglátjuk. :K :)

(#44730) #78213120 válasza Rasiel (#44706) üzenetére


#78213120
törölt tag

Ha a DELL -nél lenne egy magasságállítás a mutatott helyen (pirossal) :C de bejönne :K

Menügombokra is rábukkantam :

[ Szerkesztve ]

(#44731) Rasiel válasza #78213120 (#44722) üzenetére


Rasiel
senior tag

Sokszor szokták írni, hogy mivel fényes felületű, ezért borotválkozásra is alkalmas az S2240L. :) Input lagról nincs biztos infó, ezért nem írták oda. Az S széria is teljesen jó játékra, topikban sűrűn ajánlják erre a célra. :)

(#44725) kisfater: HDCP-ról egy jó írás. Játékra a két monitor teljesen alkalmas.

(#44730) kisfater: Hát igen, dizájnra sokaknak bejön az S széria. A magasságállítás hiánya és a fényes felület lehet a főbb hátránya, akiket ez zavar.

(#44723) amadeus11: Dell P2214H

[ Szerkesztve ]

(#44732) fenergie84


fenergie84
addikt

Valaki felvilágosíthatna, hogy honnan ez a sok 2709W az apróban? :DDD
Csak kíváncsi vagyok...

(#44733) *Ropi* válasza fenergie84 (#44732) üzenetére


*Ropi*
félisten

Refurbished, kiszórt raktárkészletek külföldről.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44734) Rasiel válasza fenergie84 (#44732) üzenetére


Rasiel
senior tag

Én csak így hirtelen kettőt látok. :)

Szerk.: Ja, bocs, 3-at. :DDD A MonitorGuru-s hirdetést kivéve.

(#44737) *Ropi*: Azt írta az Aprót nézzük. :))

(#44736) kisfater: Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#44735) fenergie84 válasza *Ropi* (#44733) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem, kösz a választ :R

Rasiel: nem néztem pontosan most mennyi van, de kb. 1 hete nézelődöm, és az apródon, jófogáson, vaterán, stb...találkozok egy-két darabbal.
Amúgy biztos nem rossz cucc, a design-t amúgy is imádom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44736) #78213120 válasza Rasiel (#44731) üzenetére


#78213120
törölt tag

köcce :R

Linkért meg külön :R :R

[ Szerkesztve ]

(#44737) *Ropi* válasza Rasiel (#44734) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne csak a Hardveraprót nézd! ;) El van árasztva vele az ország: elég sok helyen kapni őket. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44738) Rasiel válasza fenergie84 (#44735) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ha érdekel a 2709W, akkor kérdezd *Ropi*-t, tudtommal neki is az van. :) Egyébként dizánjra nem rossz, ezt aláírom.

(#44739) #78213120 válasza #78213120 (#44736) üzenetére


#78213120
törölt tag

Ha nem gond akkor ,hogy kéznél legyen :

A HDCP egy nagy sávszélességű digitális másolásvédelmi (tartalomvédelmi) eljárás, amit a Digital Rights Management által az Intel Corporation fejlesztett ki, és védelme alatt áll. A HDCP megakadályozza a digitális audio és video tartalmak másolását a DisplayPort, Digital Visual Interface (DVI), High-Definition Multimedia Interface (HDMI), Gigabit Video Interface (GVIF) vagy Unified Display Interface (UDI) csatlakozókon keresztül, alkalmanként még a szabadon másolható tartalmak esetén is. A HDCP specifikáció védelem alatt áll, alkalmazásáért a gyártókat licensz-díj terheli. Napjainkban a házimozi eszközöket gyártó cégek egyre inkább rákényszerülnek, hogy HDCP védelemmel szereljék fel eszközeiket. A számítástechnikai eszközök esetén is egyre többen alkalmazzák a DVI kimenettel rendelkező számítógépeknél.

A HDCP licenszelésével az Intel leányvállalata a Digital Content Protection (LLC) foglalkozik. A védelem részét képezi, hogy a HD lejátszók védett tartalmak esetén akár le is tilthatják a lejátszást, ha a vevő készülék vagy a megjelenítő nem HDCP kompatibilis. Ráadásul a DVD-Audio tartalmakat a CD minőségnél is rosszabb minőségben továbbítják a digitális audio vevők felé. A HDCP szabványt igen széles körben használják a szórakoztatóiparban, így ha egy HDCP kódolású tartalmat nem HDCP kompatibilis megjelenítőn nézünk, a legtöbb esetben a képminőség „havas”, vagy igen kis felbontású (480p) lesz. A gyártóknak minden eszközzel arra kell törekedniük, hogy ha a jelút nem 100%-ig HDCP kompatibilis, eszközeik a felhasználók számára élvezhetetlenné tegyék a tartalmat. A technológia esetenként kompatibilitási problémákat okozhat, leginkább a régi HD megjelenítők esetén.
A HDCP mára egyre több csatolófelülethez kapcsolódik, így szélesítve a palettát, hogy még nehezebb legyen a másolás ellen védett termékek megkaparintása. Jelenleg az 1.3 verzió ezeket támogatja:

• DVI (Digital Visual Interface)
• HDMI (High Definition Multimedia Interface)
• DisplayPort
• UDI (Unified Display Interface)
• GVIF (Giga-bit Video Interface)
• DLI (Digital Light Interface)
• HDBaseT
• MHL (Mobile High-Definition Link)

A Digital Content Protection és a Digital Content Protection azonban bejelentette a 2.0 változatot, amelynek legfőbb újítása a WHDI (Wireless Home Digital Interface) csatlakozás, ami lehetőség arra, hogy TCP/IP, USB vagy Wi-Fi eszközeinket csatlakoztassuk az úgynevezett IIA (Interface Independent Adaptation) rendszerhez, ami független lesz mindenféle interfésztől a WHDI-n keresztül. Ennek azonban hátrányai is vannak a nehézkes, költséges implementálás, legfőképp a túlzóan szigorú követelmények miatt, mint például a fizikailag zárt rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#44740) fenergie84 válasza Rasiel (#44738) üzenetére


fenergie84
addikt

Csak tetszik, de most nem szándékszom venni, jó nekem az U2311H :D

(#44741) Ashenvale86 válasza werszomjas (#44727) üzenetére


Ashenvale86
tag

Én is most rendeltem meg a p2314h-t pixelgaranciával és kalibrálással az Oázistól.

Az a 2 cm jelent valamit, de annyira sokat nem, hogy 7000 ft-ot ki adjak érte pluszba. 21,5-ös lg-t váltok le. Ez a 1.5 col is látványos lesz. A monitorok közötti különbségekről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#44742) mexel válasza trufa12 (#44682) üzenetére


mexel
veterán

Színbeállítással kapcsolatban egy megjegyzés. ( lehet hogy hülyeség, de nekem be szokott jönni)
Egy olyan gelkás tv szerelő szakitól tanultam régen, aki az elsők között végzett egy tanfolyamot a színes tv-k szereléséről amikor az első színes tv-k megjelentek, ezt is kb 20 éve mondta :)
Akkor megmutatta hogyan állítgatja a tv-ket, én azóta is használom: egy valódi fekete fehér kép kell, vagy igazi feket-fehér film.
A lényeg, hogy egy fekete-fehér képen semmilyen elszíneződést ne lehessen látni, csak a szürke árnyalatokat. Ha valamelyik szín eltolódik akkor vagy lilás vagy kékes, zöldes árnyalatú lesz. Ha valakinek jó a szeme hozzá akkor szépen be lehet állítani. (pl a samsung 50"-os plazmát amikor régen megvettük, szinte rózsaszínes volt a képe, engem az mindig nagyon zavar. Pár napig állítgattam, és azóta mindenkinek nagyon tetszik. Nagyon sok monitort belőttem így szemre.)
Mint írtan lehet hogy hülyeség, és biztos hogy semmi köze ahhoz hogy összehasonlítsuk azzal amit műszerrel végeznek, de nekem így minden fotó szép, nem tűnnek elszínezettnek a képek stb. A kontraszt/fényerővel pedig úgy szoktam játszani hogy a fehér igazi fehér legyen, és ha a színek jók akkor fehér is lehet a fehér :)

Érdemes egy-két igazi fekete fehér filmbe belenézni, vagy régi híradóba, és pl ősz hajú embereket megnézni. Ott szépen látszik ha valamelyik színből sok van, olyan árnyalatúnak látszik rögtön.

Mint írtam ez csak egy privát módszer :)

Ha pl a PH oldalának színeit nézzük, és színek alapján akarjuk beállítani akkor az nagyon nehéz lesz, főleg ha nincs referencia kép róla :)

[ Szerkesztve ]

(#44743) Vismajor01 válasza mexel (#44742) üzenetére


Vismajor01
addikt

Sziasztok
Van egy Orion t22-dvdc(vagymi) TV-m amit monitornak használok, mellé van egy 17 colos lcd samron másodlagos monitornak.
Most viszont vettem egy új videókarin amin már csak 1 analóg kimenet van, ugye eddig két VGA-val voltak összekötve, így az egyiknek mennie kell.
Így arra gondoltam, hogy veszek egy monitort a másodleges helyére mainbe, a tv meg megy másodlagosba.
Csak pénzem nincs, hogy valami jó minőségűt vegyek :D Ez a tv 56 centi, vagyis kb 22 col. Ennél kisebb monitor nem kell. Mivel ez egy TV ezért bármilyen monitor képe megváltás lesz számomra, nincs pénzem tehát IPS panelre, TNes is tökéletesen megfelel. FHD felbontás előny de nem követelmény. Viszont HDMI csatlakozóval kell tudni rá képet vinni, ez viszont követelmény a kari miatt. (mondjuk nem igazán értem ezt a dolgot, 2 dvi csati vanr ajta de átalakítot egyikbe lehet csak dugni...másik elvileg digitális, oda nemtom mit tudok dugni?)
Apropó, ph!-n lehet TV-t eladni valamilyen címszó alatt? Igazság szerint tökre nem használom ki a TV mivoltját, szívesen elcserélném valakivel egy monitorra aki viszont kihaszálná..

Ja, és eltudtok igazítani, hol találok monitor LCD TV gurukat? Mert ugye ezen a tv-n van HDMI kimenet, a videókarimon is van, de ha HDMIvel kötöm össze akkor rettenetesen rossz a kép. Eleve kisebb mint maga a kijelző (fekete sáv minden oldalt ) másrészt olyan homályos(hangos? zavart? ehh) hogyha jobb klikket nyomok a "felbontás" szót is alig tudom elolvasni.
A legeslegjobb az lenne, ha ezt meg lehetne oldani, de egyedül nem vagyok rá képes.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#44744) StSanya válasza BomiBoogie (#44729) üzenetére


StSanya
őstag

Vedd meg nyugodtan a P2414H-t. :)

(#44728) Rasiel: Nekem is volt (van) U2312HM monitorom, csak most a lányom használja.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44745) tilla23


tilla23
csendes tag

Én már kezdek elcsábulni a VA panel irányába. A BenQ GW2450HM szép nagy kontraszt aránya van. A glossy szól ellene. Meg a nem pontos rgb. Bár lehet ezek nem zavarnának annyira. Meg lehet van matt is ilyen kontraszt aránya. Miért ajánljátok jobban a Dell-t?

(#44746) nagyszegi


nagyszegi
tag

Üdv!
Vacillálok két monitor között Dell UltraSharp U2312HM és ASUS VN247H. Na most a dellben az ips ebből adódóan a színek milyensége nagyon tetszetős de mivel elsősorban játékra lenne használva a 8ms-tól kissé tartok. Szerintetek melyik lenne a jobb választás játékra?

(#44747) fenergie84 válasza nagyszegi (#44746) üzenetére


fenergie84
addikt

Egyértelmű, h a Dell, az a 8ms-ot nem szabad az TN-paneles 5ms és 2ms-hoz hasonlítani :N

(#44748) Tűzkígyó válasza nagyszegi (#44746) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Nem csak a G2G számít, az input lag is. A Dell-nek az input lagja <1ms, ami extrém alacsony. A Dell-t vegyed.

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44749) tilla23 válasza nagyszegi (#44746) üzenetére


tilla23
csendes tag

Valaki pontosan ezt említi a két monitor különbségéről:
http://www.overclock.net/t/1352868/asus-vn247h-p-a-good-monitor/100

110-es hozzászólás. Az illető képet is tett fel. Az asus cserélte le a Dell-re és jobban járt. Nem zavarja a kisebb válaszidő ugyanakkor sokkal szebb a Dell.

[ Szerkesztve ]

(#44750) BomiBoogie válasza StSanya (#44744) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rendben, köszönöm. :K :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.