Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Nyugdíjas válasza vond (#19996) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20002) schawo válasza Peetyaa (#19995) üzenetére


schawo
titán

CTRL + "Szürke +"

(Hú, de rég nem szürke már a "szürke +") :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20003) petata


petata
őstag

Bazeg, most látom enyém a #20k. A sok hülyeség gyümölcse... Ennyi! :DDD

(#20004) stranger28: de nem azt választották meg. Így hát én leszek boldog. :P
Amúgy igen, szerintem is csak én néztem, ha hadd nézzem, ha jól esik.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20004) stranger28 válasza petata (#20003) üzenetére


stranger28
addikt

Ha anno a 19534-et választják meg, mint kerek szám, akkor meg nem te lennél. Nagy kaland, szerintem senki nem nézte, csak te. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20005) kemalboy01


kemalboy01
tag

Nekem az volna a kérdésem hogy a Dell u2312hm-hez a 72 hertzes driver nem okoz kárt a késöbbiekben?(72 hertzen van mindig)

(#20006) kleinguru válasza kemalboy01 (#20005) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20007) gera021


gera021
aktív tag

hali,

fontos feltelepiteni a monitor driver-t? (ASUS pa238q)

(#20008) Isual válasza gera021 (#20007) üzenetére


Isual
veterán

igen, azé van

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20009) mibog


mibog
tag

sziasztok!
a Mediamarktban megnéztem a kirakott monitorokat (27 col, tft-led) és a philips élénkebb-világosabb-élőbb színeket produkált mint a többi, de mégsem voltak beégve a színek.
a kérdésem: érdemes emiatt a philipset választani vagy a mellette haloványnak tűnő 100%brightness mellett is szürke Acer-t vagy a kettő közti Benq-t ajánlanátok?

lehet a számítógépen is állítgatni a világosságot, színtelítettséget vagy csak a monitoron?
vagy a media-markt nem foglalkozik az optimális megjelenítéssel?

olvastam hogy a philipseknek sötétebbek a szélei de ezt nem vettem észre, ez a hiba az idővel alakul ki talán?

[ Szerkesztve ]

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#20010) vond válasza mibog (#20009) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mennyit akarsz elkölteni erre a 27"-es led-csodára?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20011) mibog válasza vond (#20010) üzenetére


mibog
tag

mondjuk az említett márkák kategóriája. tudok kicsit nyújtózkodni is ha kicsit drágább. igazából nekem tetszik a philips csak még nem hallottam senkitől véleményt róla...
amúgy meg tudom -tudom, dell....

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#20012) stranger28 válasza mibog (#20011) üzenetére


stranger28
addikt

Ott vessző van, nem kötőjel, de egyébként igazad van. ;]

Melyik Philipset nézted?

(#20013) kleinguru: Mint mindig. :D

[ Szerkesztve ]

(#20013) kleinguru válasza mibog (#20011) üzenetére


kleinguru
addikt

Hát ha említett kategória (27"), akkor bátran tudom ajánlani a dell u2711et:D

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20014) vond válasza mibog (#20011) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dehát honnan a fészkes francból tudjuk, hogy mi az az említett márkák kategóriája... Mennyibe kerülnek ezek a masinák a MM-ban, illetve mennyit vagy hajlandó áldozni a monitorra?

(#20015) mibog: Nem lehet így általánosítani... Hogy ennek ez jobb, annak meg az... Még típusok között sem mindig, nem hogy márkák között...

Ezt meg nagyon gyorsan fejezd be:
"Tudom-tudom, a Dell mindennél jobb"

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20015) mibog


mibog
tag

philips 27e3lhsb
szóval van valakinek philips led monitorja? jobb a többinél? rosszabb? másabb?
tényleg jobban helyén vannak a vörösek és kékek az acerénél és többinél? (tudom-tudom a dell mindennél jobb)

[ Szerkesztve ]

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#20016) stranger28 válasza mibog (#20015) üzenetére


stranger28
addikt

Erről beszélünk gondolom. TN paneles, 27-es, gémer. Nájn.

vond agyát ki fogod rántani a Delles dumával. :D

[ Szerkesztve ]

(#20017) Isual válasza mibog (#20015) üzenetére


Isual
veterán

Az IPS a jobb, lehet az felőlem Philips is, ha neked az kell, de a 27"-es TN az egyik legrosszabb életcél.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20018) vond válasza stranger28 (#20016) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mér'? 20 millás kontrasztja van neki... Az azért csak számít valamit... :DDD

Az asztali gépes topic-ban már egy kicsit bepöccentem... Ez most még rá is segít egy picit... De egyelőre jól vagyok, köszönöm... Az agyam is a helyén van... De néha (vagy inkább sokszor) nem értem az embereket... Na mindegy...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20019) mibog válasza Isual (#20017) üzenetére


mibog
tag

:D :D :D
köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, még egy kérdéssel szeretnélek szórakoztatni titeket, honnan tudom hogy IPS vagy TN? a leírásokban nem szerepelnek ezek a szavak :N

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#20020) stranger28 válasza mibog (#20019) üzenetére


stranger28
addikt

Betekintési szög sokat elárul, válaszidőből is lehet következtetni. De, ha rákeresel neten, ott fenn van mindig. Viszont mit szeretnél pontosan? Új monitort venni? Adj egy keretet és kapsz rendes monitort egyenesen vond-tól. :K :D

(#20021) Isual válasza mibog (#20019) üzenetére


Isual
veterán

Onnan, hogy ha eldöntöd, hogy hiszel nekünk és a minőségi panel fontosabb, mint a méret - akkor írsz egy keretet és ajánlunk neked ennek megfelelő IPS-t (persze, ha elég rá a keret). ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20022) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

U2412M-hez le kell szedni valami drivert vagy programot vagy inf filet? Vagy jó az amit a win maga ad be? (bár kétlem).

(#20023) vond válasza AndrewTdi (#20022) üzenetére


vond
MODERÁTOR

CD-t nem kaptál hozzá? Azon van a display driver... De szerintem a Dell oldalról is letölthető...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20024) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Ajánlhatnátok vmi jó kis gamer monitort 1680x1050 legyen csak nem kell full hd, fontos h legyen hdmi :U :R

(#20025) fenergie84 válasza gainwardgs (#20024) üzenetére


fenergie84
addikt

miért fontos a HDMI? :U

(#20026) raziel01 válasza gainwardgs (#20024) üzenetére


raziel01
veterán

Pedig a géped bírná a FullHD-t. Az már teljesen alap. Hülyeség kisebbet venni.

(#20027) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Nem kell full hd, hdmi meg kell hogy mért mert praktikusabb, na xval van vmi ajánlat?? :U

(#20028) stranger28 válasza gainwardgs (#20027) üzenetére


stranger28
addikt

Írd már le akkor mit szeretnél. Miért nem kell fullHD és miért volna praktikusabb? Átalakítóval meg lehet oldani, hang meg nem kell.

(#20029) schawo: Nem hiszem, hogy ahhoz akarja. Ha meg igen, akkor maximalista és 800 FPS-sel szeretne játszani. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20029) schawo válasza gainwardgs (#20024) üzenetére


schawo
titán

A 680+2500K kombóhoz vennéd az 1680-as monitort?
Ha igen, akkor feleslegesen kötöttél rájuk.

xval van vmi ajánlat??
Nincs, a "hülyeség" és az "ajánlat" nem fér meg egy mondatban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20030) Isual válasza gainwardgs (#20027) üzenetére


Isual
veterán

Sajnos ilyen felbontással már nemigen vannak jó minőségű monitorok vagy csak relatíve drágán... Ha ragaszkodsz hozzá, akkor itt van egy ilyen (de akkor én már ezt venném :U)

Ha ez sok, akkor megkéne barátkozni a Full HD-val / WUXGA-val (1920x1200) mert a linjelt EiZO-k töredékéért vannak nagyszerű IPS-ek :K

szerk.: ja aprón vannak még a régi jó szériából ~ Dell, LG

(#20031) gainwardgs : de ez az a topic, viszont inkább VGA-kat kéne cserélgetni és nem 800x600-os (jó minőségű) monitort keresni 2012-ben... :(((

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20031) gainwardgs válasza schawo (#20029) üzenetére


gainwardgs
addikt

Igen ahhoz venném xval mondanátok már vmit, és nem kell a full hd 680 még most elég lenne fullhdban, de majd később kevés lesz pl uj metro crysis alatt, igy inkább veszek 1650-et és nyerek egy jó 50 fpst fullhd hez képest.

Xval vmi vagy csak feleslegesen erölködöm, vagy ez nem az a topik??

Isual: 180k.....

Vagy akár olyan fullhd-t is mdhattok aminek 1600-ba is jó képe van igy ha kell csökkenthetném a felbontást :R

[ Szerkesztve ]

(#20032) Isual válasza gainwardgs (#20031) üzenetére


Isual
veterán

te szűrtél felbontásra, én meg minőségre szűrök, ez jött ki... nemjó talán? :U

(egyébiránt ajánlottam még 2 olcsóbb és jó álternatívát! ;) )

szerk.: CRT-k jól tűrték az interpolációt, de az LCD-knél kapsz mellé ingyen motion blurt is, nem hiszem hogy tetszene... a világ ilyen lett, nincs jó minőségű 1680x1050-es monitor, ha nincs egy Delorean-ed fluxuskondenzátorral, akkor sajnos ez a "választék", amit linkelgettem ímhol... javaslom a Full HD és WUXGA felbontásokkal való barátkozást, aludj rá párat ;) - persze csak, ha sok a 180k az EiZO-ért és nem jók az aprós ajánlatok...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20033) gainwardgs válasza Isual (#20032) üzenetére


gainwardgs
addikt

Na akkor full hd is jöhet jó 1600x1050 megjelenitésel

[ Szerkesztve ]

(#20034) dudika10 válasza gainwardgs (#20031) üzenetére


dudika10
veterán

Pixelszámban van vagy 15% különbség az általad választott és a FullHD felbontás között.
Abban a játékban, ahol ez 50fps, vagy nagyon el van rontva valami, vagy 500fps-sel fut alapból.

Ha eldöntötted, hogy mit akarsz, akkor felesleges kérdezni... :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20035) schawo válasza gainwardgs (#20031) üzenetére


schawo
titán

Ott vannak a linkelt monitorok az aprón. Azok jó választás. Amúgy meg fogod bánni, hogy nem vállaltad be a FullHDt.

Semelyik monitornak sincs jó képe natív alatt eggyel.

csak feleslegesen erölködöm,
Ha neked ez erőlködés, akkor igen. Én azt hittem, hogy mi erőlködünk, hogy találjunk neked egy jó monitor, amit később nem bánsz meg.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20036) stranger28 válasza gainwardgs (#20031) üzenetére


stranger28
addikt

Hogy lenne kevés egy 680 nekik fullHD-ban, ember? Ha nem bírod ki, hogy ne húzz fel mindent maxra, akkor meg veszel majd még egyet. Emiatt lekorlátozni magad 1650-re... Vegyél egy régi CRT-t, és tolhatod 1024-ben... :D Hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#20037) AndrewTdi válasza vond (#20023) üzenetére


AndrewTdi
addikt

1 db *.cat filet sikerült letölteni a DELL holnapjáról.
Ezzel mi a teendő?

(#20038) Isual válasza AndrewTdi (#20037) üzenetére


Isual
veterán

Kaptál egy CD-t a monitorhoz. Azt kéne betenni az ODD-be és, ha megvagy vele, akkor az első hsz végén van korrekt fool proof leírás a telepítésére - bízz magadban!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20039) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Pesten hol lehet ilyet kapni ? (pontosítok NEM pont ez kell hanem olyan ami a videokártyától megy a monitorig megy) lehet kissé h@lye megfogalmazás :B
Olyan bolt kellene ami nem webáruház
(ha az is legyen egy korrekt fizikai bolt is :DDD)
"olcsó" legyen és minőségi...

remélem tudtok segíteni :R

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#20040) Nyugdíjas válasza asuspc96 (#20039) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tehát neked egy sima analóg D-sub kábel kell?

Ha igen akkor ugorj be valamikor hozzánk, szivesen adunk egyet. Felgyűlt egy csomó ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20041) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!
Hol tudnám holnap bekalibráltatni a monitoromat?
Mivel miskolci vagyok és holnap 5körül megyek vissza miskolcra pestről igy csak 1 napom van rá! :F

(#20042) vond válasza AndrewTdi (#20037) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nincs meg a CD, vagy az megvan, csak a driver nem, akkor INNEN letöltheted... Ennek elvileg jónak kell lennie...

(#20041) Szatesz.:
ITT vagy ITT próbálkozz a kalibrálással...
De előtte azért keresd meg őket telefonon (szerintem)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20043) AndrewTdi válasza vond (#20042) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ezt leszedtem. Ebben 1 db *.cat file van. Ezzel mi a teendőm? :DDD

(#20044) Nyugdíjas válasza vond (#20042) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De előtte azért keresd meg őket telefonon (szerintem)...
Szerintemis ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20045) vond válasza gainwardgs (#20031) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ennyi böszmeséget összehordani... Te erőlködsz, vazzeg? Ahhoz, hogy hajtsd a hülyeséget nem kell erőlködni... Ellenben itt az emberek segíteni akarnak Neked, hogy ne sz@rt vegyél...

4,5-ön futkozó 2500K-val, meg GTX680-nal azon parázol, hogy visszaesik az fps-ed FullHD-n? Ezzel a kombóval akár 2560x1440-en is lazán nyomhatnád...

Egyébként kiszámoltam... Ha azzal nyernél 50 fps-t, hogy visszavennéd FullHd-ről 1680x1050-re a felbontást, akkor bizony 335-ről 285-re esne a másodpercenkénti képkockáid száma... Az tényleg nagyon komoly... Mondjuk ahhoz, hogy ezt egyáltalán meg is tudd jeleníteni, nem ártana egy több mint 300Hz-en üzemelő kijelző sem, ellenkező esetben lósz@rt se fogsz látni a kismillió képkockádból, annyi fog megjelenni másodpercenként, amit a monitor tud (ez a legtöbb esetben 60)...

Amit kaptál ajánlatot Isual-tól, azok is 60Hz-en üzemelnek... Még a nagyon gémer, feleslegesen drága kijelzők is 120Hz-et tudnak... Úgyhogy hajrá, told fel az fps-t az egekbe, és keress egy többszáz hertz-es monitort mellé... :D

Egyébként ez meg mi: "Xval"?
Jó érzés ilyen értelmezhetetlen sz@rságokat nyomni?
Vagy ennyire lusta vagy, hogy inkább nyomsz egy x-et, az s-z-ó kombó helyett?
Azt ugye tudod, hogy ezzel - csakúgy, mint az ékezetek és írásjelek totálisan eklektikus alkalmazásával - tevékenyen részt veszel a magyar nyelv sírának ásásában... :((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20046) schawo válasza vond (#20045) üzenetére


schawo
titán

Hú de szögletes és morci vagy ma. Egyébként teljesen igazad van, én is ezt írtam, csak gömbölyűbben.

mellesleg sírját :DD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20047) vond válasza AndrewTdi (#20043) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tényleg, bocsesz... EZ már viszont egy kis fincsi 2412M .inf file... ;)
Remélem, ez most már rendben lesz...

(#20046) schawo: Igen, köszi a javítást... :B Lehet, hogy egy kicsit szögletes, de most csak így tudott kijönni... De mindegy is, hallgatok stranger28-ra és megnézem, amit ajánlott nekem... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20048) AndrewTdi válasza vond (#20047) üzenetére


AndrewTdi
addikt

jah. közben már ráleltem erre én is.
köszönöm

(#20049) gainwardgs válasza vond (#20045) üzenetére


gainwardgs
addikt

2560x1440 vicces vagy nemtudom hol láttál bf3-at meg crysist vagy mondjuk metrot 2560-ban 1 db 680-al lazán játszható sebességgel futni de azt megnézném.

Na látod ki tudtad olvasni de ha elég megerőltető volt ne aggódj még van idő pályát változtatni nyelvésznek, aztán szórhatod te is a földet, de amilyen lassan az életszínvonal már lassan magyar se lesz nemhogy magyar nyelv.

(#20050) raziel01 válasza gainwardgs (#20049) üzenetére


raziel01
veterán

Szerintem is röhejes ami itt megy. Én a HD3870-el játszok fullHD-ban csak nem max grafikán de teljesen jó. Hülyeség hogy neked meg nem lenne jó a FullHD.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.