Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119001) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Fiamnak szeretnék 27" full hd 144hz ips monitort venni.
Ezt néztem ki, minden szempontból megfelelő lenne, de sehol nem találok róla semmi felhasználói véleményt.
Ajánlott ez a típus?
https://oaziscomputer.hu/termek/19761/msi-optix-mag274r2

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#119002) Amerigo57 válasza Rogiii (#119001) üzenetére


Amerigo57
őstag

Nagyon vegyesek mind a tesztek, mind a vásárlói vélemények az MSI Optix MAG274R2
monitorról.

Ajánlom inkább ebben az árban Full HD felbontásban, az Acer Predator XB273GPbmiiprzx
monitort.
Link:
Vagy az ASUS VG279QM monitort. Link:

(#119003) Rogiii válasza Amerigo57 (#119002) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Az acer az tetszene főleg az 5 év garancia miatt, de jól látom hogy freesync nincsen benne?
Gondolkodtam az Acer xb273ugs-en is, de félek hogy 1440p-hez sokkal erősebb videókártya kellene.
Most 24 col full hd-ról kell váltanunk, mert a régi monitor tönkre ment és gondoltam akkor már 27-es legyen az új helyette.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#119004) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Úgy hozta a sors, hogy be kell újítanom 2monitort, úgyhogy úgy voltam vele, hogyha már lett a gépbe egy 3060, akkor az egyik új monitor legyen játszós. Jelenleg egy dell se2719hr-em van erre a célra, amin jól elvagyok (még az rx580hoz vettem).
A méretet meg szeretném tartani. Csak azt nem tudom, hogy felbontásban lépjek elörébb vagy frekvenciában. Single játékokkal játszom, így gondolom felbontásban kellene.
Árban nem szeretnék 70-80k felé menni, de ha alatta van, annak örülök. Használttól sem riadok vissza. Ami lényeges, hogy legyen rajta hdmi és dp is, vagy 2db hdmi.
Elöre is köszönöm a segítséget, iránybaállítást.

[ Szerkesztve ]

(#119005) Amerigo57 válasza Rogiii (#119003) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az Acer Predator XB273UGS egy nagyon jól összeszerelt, sikeres 2K-s (WQHD) monitor,
Itt most jó áron van. Link:
De oda már valóban erősebb videokártya kel, de egy GTX 1660 kártya is szépen dolgozik benne.

(#119006) barabasb válasza Amerigo57 (#119005) üzenetére


barabasb
tag

Kéne majd monitort vennem, de nem surgos. Gondoltam megvarom a black friday-t. Van ezzel valakinek tapasztalata, pl. hol érdemes ilyenkor vasarolni?

(#119007) tomazin válasza barabasb (#119006) üzenetére


tomazin
veterán

erre nincs egzakt válasz. [link] itt lehet a jó ajánlatokat keresni.

(#119008) zone


zone
őstag

24" monitort keresek, beépített dokkolóval, azaz egyetlen USB-C kábel elég ahhoz, hogy a rákötött laptop kapjon áramot, miközben az képet ad. Legyen DP-out is, második monitor miatt. Az se hátrány, ha van rajta Ethernet csatlakozó.

Eddig ezeket találtam, de nem igazán vannak raktáron vagy nincs elég (10+):
Dell UltraSharp U2421E
Dell UltraSharp U2421HE
Dell P2422HE
Philips 243B1
Philips 243B1JH
Lenovo ThinkVision P24h-20
ViewSonic VG2456

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#119009) Źşë' válasza magellaner (#118991) üzenetére


Źşë'
addikt

g7-et milyen messziről nézed? az érdekelne hogy kell e 1m távolság a nézéséhez, ill. igaz e az 1000R miatti homályos képi hatás ha 1m-en belül vagy

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#119010) Biga123 válasza zone (#119008) üzenetére


Biga123
addikt

Annak azért nézz utána h az usb c a monitoron mekkora áramot ad le , és a lapos töltéséhez mennyi kell.
Jellemzően kevés lesz neki , én pont ilyen szempontok miatt néztem az giga m32Q-t de nagyon karcsú az usb c teljesítménye , arról max telefont tudsz etetni.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119011) zone válasza Biga123 (#119010) üzenetére


zone
őstag

Laptop töltője 19.5V 7.7A 150W,
Az említett Gigabyte adatlapján nem is látom, mit tud az USB-C.

Az első Dell 90W, másik kettő 65W
Első Philips 65W, második 100W
Lenovo 75W
ViewSonic 60W

Szerintem ezek ha lassan is, de töltenék a laptopot, vagy minimum szinten tartanák. A gond az említett készlethiány, ezért keresek még más modelleket, hátha abból van készleten. Az egyik Dellre pl. azt mondták csak jövőre(!) lesz, ugyanaz a helyzet a Lenovonál.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#119012) HUNorbert


HUNorbert
csendes tag

Üdv!

Szeretnék felváltani 1440p felbontásra + sok sok hz-re és 2 versenyző maradt nálam talpon:
Dell S2721DGFA vs Gigabyte M27Q
Igazából mindkettőben van 1-1 feature, ami miatt inkább kérdezek itt, minthogy 'vakon' rányomjak a rendelés gombra:
- A Dell esetében mennyire gáz a kontraszt és a backlight bleed/glow?
- Olvastam hogy a Gigabyte a Sharp BGR paneljét használja, viszont ez szövegmosódáshoz vezethet. Valaki tapasztalt ilyet már? Illetve itt is érdekelne hogy jelen van-e a backlight bleed/glow?

(#119013) Biga123 válasza zone (#119011) üzenetére


Biga123
addikt

Az ok, úgy rendben vannak a giga olyan 20 30 körül tud. Pontosan már nem emlékszem. De az kevés .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119014) scott_free válasza biega (#118987) üzenetére


scott_free
senior tag

Szia,

az az Iiyama TN paneles :Y !

Szerintem válassz egy 27"-es Dellt 75Hz-es ips panellel:
- Dell S2721H fullhd 55e
- Dell S2721D wqhd 86e
- Dell S2721DS wqhd, magasságállítás, pivot-mód, most akcióban 98e ingyenes szállítással

(#119015) Amerigo57 válasza biega (#118987) üzenetére


Amerigo57
őstag

biega .
Dell P2719HC Link:
LG 27BK750Y-B Link:
LG 27BN650Y-B Link:
AOC 27P2C Link:
Dell P2719H Link:

(#119016) 0xmilan


0xmilan
addikt

A Dell U2720Q most minimalisan akcios. Nemreg meg 221e korul volt, most 224900 229900 helyett.
Tudom, hogy ez nem a latoasszonyok topikja, de szerintetek varható, hogy ennel erdemben lejjebb megy mondjuk a novemberi akciok alkalmaval?

(#119017) sunya84 válasza HUNorbert (#119012) üzenetére


sunya84
csendes tag

Szia!

Én ma kaptam meg a Dell-t (az oázisból rendeltem kalibrálva), majdnem teljesen sötét szobában szinte semmi bevilágítás nincs.
Lehet, hogy van kontrasztosabb monitor is, de számomra eddig tökéletes ilyen szempontból is!!

Asus Rog Strix B450-F Gaming, Ryzen 5 3600, 2x8Gb Patriot Viper Steel 3200Mhz, Gigabyte RX 5500 XT

(#119018) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sziasztok

Monitorvásárlás (illetve egyéb más is) előtt állok, érdeklődnék.
Jelenleg egy régi 60Hz-es VA paneles 32es FullHD Samsungom van. Ennél szeretnék felbontásban és képfrissítésben is feljebb lépni.
Nagyrészt játékra van használva, néha stream, netflix, ilyenek. PUBG, RoE, CoD Warzone, Snowrunner, Farming Simulator, Watch Dogs, leginkább ilyenekkel játszom.
Maga a panel tetszik, tehát maradnék VA vonalon. De nem nagyon tudom eldönteni, hogy a többi mivel lenne másabb.
Reményeim szerint egy 3060-as fogja hajtani. Két konkrétat néztem ki a Samsung 1440p-s palettájáról, mindkettő G5, a 27-es és a 34-es ultrawide.
Természetesen más márka is szóba jöhet, és a használttól sem zárkózom el.
Érvek, ellenérveket szeretnék, nemcsak azt, hogy az szar, nem ajánlom.

Köszi

(#119019) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!

2 db 21"-os monitort használtam eddig az egyik, 2db 24"-est a másik helyen.
Miért? Az osztott képernyővel 2-2, tehát 4 ablakot tudtam egymásMELLETT használni.

Ezt egy nagyobb, hajlított monitoron meg tudom oldani, 1 db monitor alkalmazásával?
Egyelőre a Windowsban nem találtam erre megoldást.
Az egyes ilyen nagy monitoroknak, van valami spéci, saját megoldása erre?

Köszönöm,
zsoltip

(#119020) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Monitor vásárlásban kérném tanácsotokat.

Max 24"
16:9

Asrock J3455-ITX lapra lenne kötve.
Apró játékok minden napi net, online oktatás(tanulónak)
Jó betekintési szög.
Erős a háttérfény. (ablak van mögötte)
Ő fogja tartani.
Beépített hangszórók.
új, garanciával rendelkezzen
max 75eft
Tv-t ha tudja (földi antenna) az szuper lenne de nem feltétel

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#119021) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Nincs jobb topik híján ide böfögném be a kérdésem. Van a cégnél egy 1db 24" monitorom és egy 17" laptopom. Szeretnék valamilyen állványt az asztalra amivel szemmagasságba egymás mellé tudnám rakni a kettőt.

Mit tudtok ajánlani?

(#119022) MaximPeti válasza zsoltip (#119019) üzenetére


MaximPeti
csendes tag

A Microsoftnak van egy PowerToys nevű kiegészítő programja. Azon belül pedig a FancyZones utility: [link]

ex hwsw nick: Max Payne | reg: 2002

(#119023) barabasb válasza tboy93 (#119021) üzenetére


barabasb
tag

(#119024) zsoltip válasza MaximPeti (#119022) üzenetére


zsoltip
őstag

Erről tudnál valami user guide-ot adni, hogy egyszerűen meg tudjam oldani?
Ezen kívül nincs más megoldás van?

Vagy marad a 2 db monitor?

(#119025) tboy93 válasza barabasb (#119023) üzenetére


tboy93
nagyúr

Monitort is emelnem kéne, nem csak laptopot. Falra fúrás nem opció.

(#119026) Ispy válasza tboy93 (#119021) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem vegyél egy karos tartót a monitorhoz, meg egy laptop tartót szintén, amit asztalra lehet fogatni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119027) tboy93 válasza Ispy (#119026) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nezegettem ilyeneket, csak gondoltam bekerdek ide, hogy melyik az ajanlott.

(#119028) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

22-24 coll közötti méretben 2560*1440, minimum 75 Hz (ha többet is tud, az nem baj), freesync kell, ne TN, és lehetőleg 5 ms-nál alacsonyabb késleltetésű (minél gyorsa, ha lehet) monitorból mik jöhetnek szóba, amit nyugodtan meg is lehet venni mondjuk 100kHuf környéki áron?
Feltehetőn pixelgerival kellene, tehát többnyire az Oázis computertől.
Szűrő most éppen 2 opciót hoz, amik tudják ezeket a feltétleket:
[link] [link]
A második drágább, de csak 5 ms. Van bármi másik értelmes alternatíva, mondjuk alza vagy PCX-nél, amiben gondolkodhatok?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#119029) PAtr0n válasza vaakuum (#119028) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!
Nem értelek, 2560x1440 nemigen lesz 24" méretben, az még nagyon az 1080p ligája. Azt se értem minek ilyen pixelsűrűség 24"-re. :) Akkor értem meg ezt a kívánalmat, ha nincs elég helyed a 27"-nek.
Ha megbarátkozol a 27"-al, ezt ajánlom: [link]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#119030) Nor-b válasza vaakuum (#119028) üzenetére


Nor-b
csendes tag

Én most egy hasonló opcióval szemezek, mint a te elvárásaid, de elég kevés infót találok róla: Samsung S24A600NWU emagon Samsung S60A néven van és egész jónak tűnik, IPS, 24", 1440p, 75Hz, HDR10, állítható, 88.000ft körül. Esetleg valakinek tapasztalat ezzel a monitorral? :)

(#119031) vaakuum válasza PAtr0n (#119029) üzenetére


vaakuum
addikt

Nincs hely az asztalon, a lányomnak kell, közel ül hozzá, stb. Én magamnak hasonló esetben 4k-t keresnék (ami meg mégannyira sem nagyon van, ahogy látom :W ).

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#119032) Ispy válasza vaakuum (#119031) üzenetére


Ispy
veterán

asus vg249q, ha közel ül felesleges a 1440-en, jól ellesz a fullhd-val is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119033) hódmaci válasza hódmaci (#119020) üzenetére


hódmaci
senior tag

Nos leszűkítettem a kört általam generált (gondolt) szűrőkkel.

Lenovo C24-25 DELL S2421H Samsung F24T450FQRXEN

A samsung tetszene de lehet csak a neve miatt. Fene tudja, de sajna kevés rajta a garancia a többihez képest. Mondjuk akkor, ha ezt nézem akkor meg inkább Lenovo.

A másik kettőben pedig én mint laikus abszolút nem látok különbséget.
Na jó de ........... az egyik W-led(oszt az meg mi?) :D

Szóval megéri az a 10eFt különbség vagy tök sötétben járok és nézzek valami mást? :)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#119034) vaakuum válasza Ispy (#119032) üzenetére


vaakuum
addikt

:N Pont fordítva, nagyobb távra felesleges a qhd, mert messziről úgysem látja a részleteket ;) . A nagyobb felbontás közelről tisztább képet ad. Egyébként meg dokumentumokban szerkesztgetni jobb a több pixel, jobban elférnek az ablakok, és neki az kell.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#119035) Ispy válasza vaakuum (#119034) üzenetére


Ispy
veterán

Egyébként nem értem pontosan miért ragaszkodsz a 24 colhoz, én 50 centiről dolgozok egy 1440-es 27 colos monitoron, nem hiszem, hogy ennél közelebb lenne, mert akkor hozzáérne az orra. :D A dell s2721ds most akciósan 100k, szerintem valami ilyesmi jó lehet neki. Inkább vegyetek új asztalt. ;] :P

Vagy egy karos tartót, amit az asztalra lehet erősíteni és akkor nem foglal hasznos területet. Nekem is falra erősített karos tartó van, mert nem akartam az asztalt feleslegesen elfoglalni. És akkor lesz nagyobb választék, mert szerintem 24 colban nem igen vannak 1440-es monitorok.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119036) xEon1337 válasza csako (#118911) üzenetére


xEon1337
őstag

Én is előtted egy nappal adtam le rendelést a Gigabyte Aorus FI32U-ra az Oázisnál, remélem hamar beérkeznek a monitorok. :)

Igazság szerint meg akartam várni az ASUS ROG Swift PG32UQ-t, amiben AUO panel van HDR600-as minősítéssel, míg az Aorusban csak HDR400-as Innolux, de hirtelen kellett valami, mivel a jelenlegi monitort családon belül átadom valakinek a napokban. És a "valami" alatt már nem akartam engedni a 32", IPS, 4K, 144Hz kombóból.
A HDR egyébként is értelmezhetetlen ezeknél a 400 és 600-as minősítéseknél, a PG32UQX pedig bőven túlmutat a 3.600 eurós árával a lélektani határaimon. :)

Egyébként a RTINGS tesztelte már az FI32U-t [link] és pár napon belül a TFTcentralos teszt is elérhető lesz patreon nélkül is [link]

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#119037) vaakuum válasza Ispy (#119035) üzenetére


vaakuum
addikt

Na még egyszer: Nem nekem lesz (a lányomnak), és ennyi hely van az asztalon. Opció volt még a laptop, de az meg fölösleges, nem fixen asztali használatra való dupla ár/teljesítmény paraméterrel, külön egérrel, billenytűzettel, stb.
Mivel én 4k-ra váltottam, a én dell 27/2560*1440-emet odaadtam neki, másfél hétig használta, de nem fér el tőle rendesen, zavaróan nagy az asztalán ez a méret, kisebb kell. fali/asztalikonzol sokat nem oszt-szoroz, kb ugyan abban a síkban lenne a képernyő, oldalra, magasságra ugyan annyit foglalna.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#119038) South Velen válasza hódmaci (#119033) üzenetére


South Velen
addikt

Mindegyik wled.
Első körben azt mondanám, ha úgyis van állványod, vedd a Dellt. A többinek amúgy sem jó az ár/érték aránya. De ha lenne álványom, még azonos árban is a Dellt venném. De konkrétan nem ismerem a típust még tesztekből se, úgyhogy ez kicsit tapogatózós, de nem hinném hogy mellélősz vele.

[ Szerkesztve ]

(#119039) Ispy válasza vaakuum (#119037) üzenetére


Ispy
veterán

Hát akkor fel kell menni az oázis oldalára, van 3 db ilyen monitor (én mondjuk lenovot és samsungot nem vennék, szóval marad az AOC) és abból választani. Ha elengeded a 75hz-et, aminek egyébként sincs semmi értelme, akkor van 7 db.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119040) hódmaci válasza South Velen (#119038) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Közben bejött egy asus is.
Igaz ő csak a beépített hangszóró miatt
ASUS VA24DQ

Jól szólnak ezek a beépített hangszórók. megér plusz egy 10eFt ot?
Jó nem házi mozira gondolok hanem filmnézés, youtube hallgatás videó hívás.stb....

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#119041) South Velen válasza hódmaci (#119040) üzenetére


South Velen
addikt

Nem tudom itt konkrétan mi a helyzet, de általában pocsékul szólnak, egy jobb mobil hangszórója is jobb..

De a Dell-ben is van hangszóró ha jól látom

[ Szerkesztve ]

(#119042) hódmaci válasza South Velen (#119041) üzenetére


hódmaci
senior tag

"De a Dell-ben is van hangszóró ha jól látom"

Valóban. :)
Ez valahogyan elkerülte a figyelmem. köszönöm

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#119043) tomazin válasza hódmaci (#119040) üzenetére


tomazin
veterán

Rettenet otvarul szol, yt max a szovegelest lehet rajta hallgatni zenet mar nem. 10kert inkabb vegyel egy hangszorot, sokkal jobban jarsz vele.

(#119044) South Velen válasza tomazin (#119043) üzenetére


South Velen
addikt

Volt egy Dell S3221QS-em, az simán hozta egy pár ezres külön pc hangszórópár szintjét, de a többi monitoron tênyleg olyan ótvar, hogy elhinni is nehéz, sokol rádió jobb volt anno :)

(#119045) hódmaci válasza tomazin (#119043) üzenetére


hódmaci
senior tag

Az a fő baj, hogy mivel laikus vagyok számomra teljesen egyformának tűnnek hangszó ide vagy oda
Tul képpen ez a 45e- 55eFt kategóriában szinte csak a márkájuk különbözik.
No meg némelyiknek a lába. De számomra ennyi.................. és van kismillió darab meg féle.
Hogy a túróba lehet itt eligazodni?

Úgyhogy ha lehet segítsetek.
kritériumok amiket néztem:
-1920 x 1080 (Full HD)
-16:9
-75Hz
-ips
-vesa rögzítés: 75x75 100x100
-24"
-max 56000eFt

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#119046) South Velen válasza hódmaci (#119045) üzenetére


South Velen
addikt

Mi a gond a Dell-el?

(#119047) Low Noise


Low Noise
senior tag

Megrendeltem egy Samsung Odyssey G7 27"-ost, kíváncsi leszek vajon megleszek e elégedve vele.
Volt már VA paneles monitorom, ami ugyan nem Ghostolt, de black smearing ha rossz volt véletlen a színek együtállása az elég csúnya volt.

[ Szerkesztve ]

(#119048) Nor-b


Nor-b
csendes tag

Sziasztok, erről a monitorrol van valakinek véleménye/tapasztalata?

SAMSUNG S24A600NWU

1440P, 24", 75Hz, IPS, 10bites kijelzőt ír az oázis iletve állítható dönthető, pivot, minden is, elég szép képe lehet a 24" wqhd miatt illetve a 10bites kijelző is ha tényleg az elég jónak tűnik, főleg 88k-ért.

(#119049) csako válasza xEon1337 (#119036) üzenetére


csako
veterán

Én is hasonló dilemmában voltam az Asus monitorával, viszont a Gigabyte-on van USB-C, ami később jól jöhet nekem, és az ESS Sabre audio chip is felkeltette az érdeklődésem.
Az előbb jött email, hogy náluk van, megkezdik a kalibrálást :C

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#119050) cszn


cszn
őstag

Ha bárkinek van tapasztalat a PHILIPS MOMENTUM 326M6VJRMB monitorral, az ne fogja vissza magát és írjon pár sort! :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.