Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Nyugdíjas válasza Petee1983 (#1000) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Még semmit nem lehet tudni, igyaztán a többi kérdésedre sem tudok választ adni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1002) iwu


iwu
addikt

hali!
ha vki ma vagy holnap venne monitort 22-24"ig, leginkább játékra. mit venne 50K-ig?

üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1003) Daffni2 válasza iwu (#1002) üzenetére


Daffni2
addikt

Benq G2420HDBL

"Aki ad,az nyer"

(#1004) aor


aor
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani minőségi tv-tuneres monitort olyan 80eft körüli összegben?? Kicsit elveszettnek érzem magam a kínálattól...
Film+net+néha játék és persze tv-ként meccseket nézve elsősorban!

Előre is danke!
Zolio

(#1005) MC Pite


MC Pite
veterán

Egy Dell U2211H-ra tervezek váltani, és érdekelne hogy a Dell 2005 WFP-mnek kb mi a reális ára, 45 körül?
:R

Szerk: Ha van ellenvélemény vagy jobb ötlet a U2211H-nél azt megköszönném!
Igény: Nem TN panel, magaságállítás, esetleg usb hub benne előny. Fénykép szerkesztés, néha játék. Ja, este némi háttérfény mellett ne süsse ki a szemem!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1006) Nyugdíjas válasza MC Pite (#1005) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha valamiért nem fér bele (ár, fizikai méret) a 2311h, akkor nincs jobb választásod :K

Azt, hogy emnnyiért fog a régi elmenni, nem lehet tudni,de nagyjából jó lesz ez irányárnak :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1007) MrLevi


MrLevi
csendes tag

Valaki?Vélemény a 979-esben linkelt monitorról?

(#1008) MC Pite válasza Nyugdíjas (#1006) üzenetére


MC Pite
veterán

Néztem azt is, de 2 bibi van
1, minimum fénye nagyon sok
2, ár

Az jó benne hogy 72Hz-et tud, de fény+ár miatt inkább a kistesó.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1009) Nyugdíjas válasza MC Pite (#1008) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor ennyi-annyi. Azért mondtam amit mondtam :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1010) MC Pite válasza MrLevi (#1007) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha a játékra=csak a sebesség számít akkor tökéletes.
Ha megfelelőek neked az általában látott TN paneles monitorok akkor ez is megfog; ha nem felelne meg arról tudnál. Legjobb tudomásom szerint nem igazán van különbség ezeknél hasonló (ár) kategóriában kép tekintetében.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1011) Marvinyo válasza Marvinyo (#723) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

A #723ban feltett kérdésem továbbra is választ vár a Dell U2211-esre és a 2209WA-ra kibővítve, a pivot/portrait mode-ról viszont sikerült megtudni amit akartam.

(#1012) Hexaa


Hexaa
aktív tag

Jövőhét második felében végre megérkeznek a BenQ AUO MVA paneles monitorjai,legalábbis a BenQ VW2420H már megtekinthető,tesztelhető állapotban lesz! 70k körüli ára komoly konkurenciát jelenthet majd a nem TN-es (olcsóbb xVA,IPS) monitoroknak,bár biztosat csak akkor hamár saját szemünkkel láttuk...

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#1013) MC Pite válasza Hexaa (#1012) üzenetére


MC Pite
veterán

Megvárom, bár kár hogy ilyen csajos külseje van :U

BL2400PT mennyivel lesz kb drágább? Fullmatt, fényérzékelő, magasságállítás... Ez már jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1014) MC Pite


MC Pite
veterán

BenQ 24" BL2400PT

Hmm...
VA, led világítás, 1920x1080, 3000es kontraszt (arra nem találok semmit hány bites a feldolgozója, de gondolom 10, a panel meg 8).
pivot, magasságállítás
fényszenzor
D-sub / DVI / DP / headphone jack / line in
Swivel (left/right) -45/45
Tilt (down/up) -5~20
High Adjustment (mm) 130mm

És mindez már 70 alatt...(több helyen találni rá itthoni árat...)
OKé, mi a buktató?! :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1015) Hexaa válasza MC Pite (#1013) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Szerintem kb. 5-7k árkülönbség lesz,de a pontos árát még csak a vw2420H-nak tudom.

http://www.monitorguru.hu/

(#1016) Hexaa válasza MC Pite (#1014) üzenetére


Hexaa
aktív tag

"És mindez már 70 alatt... OKé, mi a buktató?!"
Reménykedjünk,hogy nem lesz buktató. :K

http://www.monitorguru.hu/

(#1017) Nyugdíjas válasza MC Pite (#1014) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért lehet hogy lesz buktató.

Azon nevetgéltem főleg, hogy sikerült ugyanolyan fogyasztást kreálni LED-el, mint a 2311-nek van CCFL-el :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1018) Hexaa válasza Nyugdíjas (#1017) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Még jó,hogy jövőhéten kiderül,hogy mit kreált a BenQ és akkor nem lesz "lehet" meg "talán", csak a tények. ;)

http://www.monitorguru.hu/

(#1019) Nyugdíjas válasza Hexaa (#1018) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt mondtam énis amottan a másik topikban benne, hogy meglássuk. Főleg hogy nem annyira tudok ilyen nyelven amin a teszt iródott,de a képek alapján én nem lelkesedem értük. Magánvéleményemnek adok hangot továbbra is. Emellett a szokásos tévedés jogát fenntartom :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1020) MrLevi válasza MC Pite (#1010) üzenetére


MrLevi
csendes tag

köszönöm a választ. akkor vsz ez lesz, mert árban ez a legjobb ami dvi-s

(#1021) Fucsi


Fucsi
tag

Sziasztok!
Tud valaki segítséget adni, hogy melyik monitor lenne a jobb választás? Két példányt néztem ki:
1: Benq G2420HDBL ~51.000
2: Benq V2420 ~ 56.000
Mindkettő ledes, de egyikről sem találok sehol egy valamire való tesztet. Egyik sem HDMI csatlakozós, az mennyire fontos? Illetve érdekelne, hogy valakinek van e valamelyikkel személyes tapasztalata.
Filmnézésre szeretném használni elsősorban, másodsorban néha játszok is.
Köszi!
Üdv.

Esetleg más gyártóktól is érdekelnek alternatívák, csak az árral ne szálljunk el

(#1022) iwu válasza Daffni2 (#1003) üzenetére


iwu
addikt

jah, ez néztem én is:) THX!
vkinek egyéb ötlet?
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1023) cimabue


cimabue
tag

Nah, Benq VA/LED fannereknek még pár link, néhol fantasztikusan pörgős videókkal (értsd: ül a pók a kikapcsolt monitor mellett, és megy a szingcsüncsingcsünhojabin :DDD )
[link] [link] [link] [link]

(#1024) vass17 válasza cimabue (#1023) üzenetére


vass17
tag

Köszi szépen, ez bizony ígéretesnek tűnik :)
Egyedül a kinézete nem jön be, a BL2400PT valamiért sokkal normálisabbnak tűnik. Lehet valamit tudni erről, esetleg hasonló tesztek?

(#1025) Nyugdíjas válasza cimabue (#1023) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Továbbra sem vagyok meggyőzve. Se képminőséggel, se összeszerelési minőséggel... Mondjuk a "hands on" dönti el ugyis :) Mondjuk tényleg nem szabad csodát várni ezért az árért. Az a bajom, hogy nem olcsóbb. Tényleg... Számomra egy tizes különbséget megér a Dell féle összeszerelés, és "bevált" képminőség. a sebesség mondjuk még elválik.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1026) MC Pite válasza Nyugdíjas (#1017) üzenetére


MC Pite
veterán

Ennyiért még csövel is jò vétel lenne. Persze a 66os àrat meglàtjuk ha màr polcon lesz.

Öreg ròkàk, 2005FPW utàn visszalépés nem vàrhatò ezzel a VA panellel. Igaz, az eHIPS sem jobb, de màr 4éve nem làttam (SP)VA panelt...

Persze a bl érdekel, nem a csajos...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1027) Nyugdíjas válasza MC Pite (#1026) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én inkább 70-re, vagy 71-72-re tippel majd átlagban. A 66 valóban egészen jó vétel lenne.

Egyébként amelyiket te nézed az alig olcsóbb egy 2311-nél. Miért ezt választod mégis?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1028) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok. Szeretném megkérdezni, hogy az iPon üzletből melyik 22-es monitor lenne a legjobb választás, legjobb vétel? Fontos lenne a jó ár-érték arány. Szeretnék viszont minél olcsóbban választani ha lehet. Tehát nem lenne baj ha 40 alatt maradhatna az ár.
Én ezt a monitort néztem ki: BENQ G2200W.
A 22 colhoz elég kicsi szerintem a FullHD-s felbontás, mert akkor már nagyon picik lezsnek a betűk. Ezért én 22-es monitoroknál a 1680x1050-es felbontás híve vagyok :)

Segítségeteket köszönöm!

(#1029) Fucsi


Fucsi
tag

Sziasztok!
Minden LED-es háttérvilágítású monitornak van "kékes" bevilágítása?
üdv.

(#1030) Nyugdíjas válasza Fucsi (#1029) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemnagyon értem a kérdést... Nem szokott másszinü lenni mint bármi másnak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1031) Fucsi válasza Nyugdíjas (#1030) üzenetére


Fucsi
tag

Valamilyen tesztben olvastam az Ipon-on, hogy pl. a Benq 2400 eco monitornak van a ledek miatt egy ilyen kékes bevilágítása. Azt hittem ez valami általános dolog. De akkor lehet mégsem :)

(#1032) Nyugdíjas válasza Fucsi (#1031) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azoknak a LEDeknek nagyon fehérnek kellene lenni. Mitől lesz kékes...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1033) Fucsi válasza Nyugdíjas (#1032) üzenetére


Fucsi
tag

Na nem mintha pontos választ tudnék adni, de gondolom valami fénytörés lehet a dologban. Esetleg a panel színe miatt?? :F

(#1034) Fucsi


Fucsi
tag

No! Itt van a teszt az Iponról : http://www.ipon.hu/elemzesek/egy_csokorra_valo_24_colos_monitor/711/10
Az értékelés rovatban a Benq V2410 Eco monitornál a szöveg közepe felé, egy zárójeles mondatban utalnak erre a dologra.
Ebből indult ki a kérdés...

(#1035) El Kebir válasza Fucsi (#1034) üzenetére


El Kebir
őstag

...nem bevilágításról írnak, hanem "beütésről" :D

...szövegkörnyezetből egyértelműen nem derülki, de ez a fehér led minőségi hibája, hogy a fehér bevonaton keresztül átszűrődhet (ha vékony, vagy hibás a fehér bevonat) a led valódi fénye, ami kék. Tehát így egy enyhén kékes fehér fényt adhat a led, ami miatt kicsit kékesebbek lesznek a szinek.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1036) El Kebir válasza Fucsi (#1031) üzenetére


El Kebir
őstag

"Azt hittem ez valami általános dolog."

általános dolog, amelyik gyártó nem ügyel a led minőségére, annál jelentkezhet.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1037) MC Pite válasza Nyugdíjas (#1027) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, egy tizessel várható olcsóbbra(!), fényérzékelő, legalább olyan magasra állítható mint a dell, kontrasztba/részletekbe (fotóknál ez -is- elég fontos rész) elvileg kicsit jobb. Ill a 2311 a magas minimum fény miatt mindenképp bukó :(. Mostani 2005FPW-men már a színcsatornákon kell csökkentenem hogy ne legyen esete zavaró (dvinál nincs kontraszt állítás). Remélhetőleg a ledes világítást le lehet eléggé venni (rugalmasabbnak kéne lennie a csőnél).
Tehát a 2211 ellenfele, csak 21,5 helyett 24"os, mínusz usb hub, plusz fényérzékelő.
Ja, remélem hogy a BL2411PT nem b*zi (nagy fényerejű) kék ledes lesz...

Persze igen jó lenne egy összehasonlító teszt... de legalább egy szimple teszt. Sem eH ips, sem új mva panelokat nem láttam élőben még.

De várom ha tudsz még a dell mellett érveket (szeretem a delleket, de egy tizes az egy tizes) várom szívesen. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1038) MC Pite


MC Pite
veterán

Fincsi magas

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1039) kuruczcsilla


kuruczcsilla
csendes tag

Sziasztok!Kis családunk ugy döntött,hogy uj monitort kell vásárolni,mert ez a régii nagy crt dög már kikészit minket,egyszerüen nem birjuk oldalra sem forditani a nagy háta miatt :DD hogy milyen is lenne megfelelö,ebben szeretnék segitséget kérni,a márkákban,ár érték arányban nem vagyunk otthon,mondhatni szinte semmit sem tudunk erröl..a lényeg annyi hogy vagy egy 19colos vagy egy 22colos kéne,bár ha abba belegondolok hogy filmezni nem nagyon szoktunk akkor elég simán a 19-es...olyan 30-35 ezerre gondoltunk,ahogy körbenéztem abban az árban már van jo pár féle,viszont fogalmunk sincs melyik lenne az igazán jo választás...az acer meg az asus kivételével,mert ami ilyen márkáju számitógépes cuccot vettünk,azok elég hamar be is fuccsoltak,köszi segitségeteket.. :))

(#1040) Fucsi válasza El Kebir (#1035) üzenetére


Fucsi
tag

Tehát akkor fény derült a kékülés problémájára!
Köszönjük a szakvéleményt :R

(#1041) Nyugdíjas válasza El Kebir (#1036) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezért pofázzuk itt egy páran, hogy nem a LED-el lehet megváltani a világot. Ha szar a monitor minősége kit érdekel, hogy ledes... Abból is a legócskábbat teszik bele 30eszerért :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1042) Nyugdíjas válasza MC Pite (#1037) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kissé félek tőle, hogy nem a BenQ lesz az első akinek használható fényérzékelőt sikerül épiteni egy monitorba. Amiket én eddig láttam, azokban legjobb volt kikapcsolni...
A minimum fényerőt láthatod a tesztekben(amiket itt linkelgetett a kolléga tegnap), igaz nem ennek a modellnek, hanem a "csajosnak", (hogy a te kifejezéseddel éljek),de szerintem ebben is hasonló lesz. Nem hiszem hogy uj elektronikát fejlesztenek ehhez a tipushoz.
Ezen felül azt sem tudtam, hogy mennyit számit neked az árkülönbség (ez elég személyre szabott dolog).
Viszont a félreértések elkerülése végett, én nem akarlak rábeszélni a DELL-re, szóval ne várj tőlem érveket. Engem csak érdekelt, hogy te miért ezt választod mégis (Számomra fontosabb a képminőség, amiben eddig a BenQ engem nem győzött meg. Ezért voltam kiváncsi, hogy a te eltérő preferencia-rendszeredben hogy néz ki ez a dolog.). Egy szimpla kérdés volt, ennyi...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1043) MC Pite válasza Nyugdíjas (#1042) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát ha ott tartanánk hogy tudnám melyiknek milyen képe van jó lenne.
Ezért kérdeztem a jártasabbakat hogy enyémhez (illetv ea 2211hez) képest milyen képe van/lehet ezeknek a Benq-knak. Utolsó VA-s panel amit láttam a 215TW volt, bár nem saját gépen néztem de korrektnek tűnt.
Ezekszerint a VA még mindig az IPS mögött? Amúgy anyagilag úgy is nézhetjük hogy ua pénzből 2211 vagy BL2004PT. Ha képe (színámenet, fekete, kontraszt) rosszabb mint a eh ips-es delleké akkor 2211.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1044) Nyugdíjas válasza MC Pite (#1043) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez lesz a döntő... Hirtelen ki fog ez derülni, ha kapható lesz a BenQ.
Bár én fázok a 0.27-es képponttávolságtól is. De persze ez egy egyéni dolog. Jobban szeretem, ha kicsik a pixelek. Fiatal vagyok még, jó a szemem, aztán legalább szebb rajzolatúak a dolgok ugy :)

Nincs a VA az IPS mögött. Csak nem mindkettő ugyanabban jó. El kell dönteni mi a fontosabb. Pl. egy IPS-nek nem nagyon lesz olyan kontrasztja mint egy PVA-nak,de pl én ezt nagyon lesz.rom :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1045) MC Pite válasza Nyugdíjas (#1044) üzenetére


MC Pite
veterán

Anno gyorsabb volt az IPS, kontrasztban jobb a VA, és trükökkel gyorsították. MOST nem tudom hol tartunk. Nem HC játékra gondolom simán jó bármelyik, amúgy meg fényéképek szerkesztése a fontos. 0,27 relatív. 0,25 a mostanim, szép, de elég közel kell rakni a monitort hogy hosszú távon is 'kényelmes' legyen a szemnek. 0,19es céges noti már idegesít, bár hasonló a privát notebookom is, ott nagy betűsémát használok, szép is; de persze nem minden program 'kompatibilis' ezzel. 0,28 a második monitor cégnél, olvasni kényelmes, otthonra már so-so, majd olyan közök vannak mint régen a 19eseknél. 2211 pedig úgy emlékszem 0,24es... Kb ez a tartomány elfogadható nekem, a 0,24-0,27.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1047) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Samsung 2233BW-m van, de sehol sem találom, hogy mennyire lehetne beállítani a képfrissítést. :U Tényleg nem találom sehol...

Win7 csak 60Hz-et enged, vagy ennek ennyi és kész?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#1048) Nyugdíjas válasza RootRulez (#1047) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze:K
Ennyi és kész. Ez nem crt :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1049) RootRulez válasza Nyugdíjas (#1048) üzenetére


RootRulez
félisten

Értem, akkor nem erőltetek semmit. :D
Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#1050) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy melyik az a legnagyobb monitor aminek a teljes magassága nem haladja meg a 41-42cm-t?
Pl. van ez a monitor.
Ennek a méretei: 571 x 423 x 190 mm

A teljes magassága most mennyi? 423mm? A 190 az micsoda?
Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.