Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) #26011648


#26011648
törölt tag

Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok, jó pár monitoron törtem már a fejemet, jelenleg az LG 22MP65HQ-P-nál tartok, erről mik a vélemények? 40K Ft körül szeletnék valamit, 22" körüli méretben, 1080p felbontásban, és jó lenne ha IPS lenne. Főleg játéra használnám. :)

[ Szerkesztve ]

(#57002) duti No1 válasza Isual (#57000) üzenetére


duti No1
tag

Először is köszönöm szépen a villámgyors és kimerítő választ :R
Azóta nézelődtem pár helyen és máshol is szembesültek a problémával; :(((
http://ipon.hu/webshop/product/asus_vx239h/571714
Közben már írt is a bolt, hogy orvosolja a problémám, és küldik a kábelem :R
Azért elkeserítő, hogy egy ilyen jó nevű cég mint az asus, ilyen apróságokon spórol.
Lehet hogy még is dell-t kellett volna venni ahhoz talán adnak hdmi kábelt :U.
Ez olyan mintha az ingyen mogyoró miatt, vennék egy Boeing 787 est :D .
Sajnos a kártyámon csak dvi, és hdmi kimenet van, így még ki se tudom próbálni :W
Azt nem tudom, hogy milyen csomagolásba kapta, gyári volt e vagy valami no-name,
de ha megyek szem ügyre fogom venni.Az már viszont biztos hogy nem cserélnék vele
mert van egy szubpixel hibája, és halott fekete is, ott meg nincs ilyen hogy pixelgari..

****************AGP FOREVER****************

(#57003) Motion_Blur válasza duti No1 (#57002) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nemrég vett egy barátom bontatlan 150k-s Dell monitort, még tápkábel se volt benne :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57004) w333


w333
félisten

UP !!! valaki ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57005) Isual válasza w333 (#57004) üzenetére


Isual
veterán

Jó monitor, emagot viszont hanyagolnám, de ez személyes vélemény.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57006) Brekk válasza duti No1 (#56999) üzenetére


Brekk
addikt

Sajnos ez már nem az első eset, hogy nincs benne a kábel a dobozban, ahogy Isual is írta, sajnos nem tartozéka ez a két kábel a doboznak.
Az ASUS magyar oldala pedig rendre tartalmaz pontatlanságokat, félrefordításokat. Ráadásul ezek a kábelek filléres tételek, nem lenne érdekünk kivenni, egyrészt a későbbi kellemetlenségekért sem, másrészről az egész monitoron nincs akkora árrés, hogy beleférjen egy ingyenes kiszállítás utólag a hiányzó kábelekre. Ettől függetlenül természetesen küldeni fogjuk.
Annyi észrevételem még lenne, hogy ez teljesen hivatalos magyarországi forrásból beszerzett monitor, amire később ha bármi gond lenne akkor "hozzák - viszik" garancia vonatkozik. Kíváncsi lennék, hogy a valószínűleg máshonnan származó de kábelekkel rendelkező monitorra milyen garancia van.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#57007) old_artist válasza #26011648 (#57001) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ár/érték tudásban, ha általános felhasználásra és játékra használnád a monitort, akkor már 38k alatt is megveheted, de esetleg ragaszkodsz a "rejtett kávás"-hoz, és nagyobb méret is szóba jöhet, akkor a 23"-os 23MP65HQ monitorban is gondolkodhatsz, ~40k körül.

(#57008) w333 válasza Isual (#57005) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... akkor beszerzem máshonnan, jó lenne kicsit csökken az ára :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57009) spanglee001


spanglee001
addikt

Valaki erre[link] reagálna?
A másik elmentem a Media Markt-ba és elgondolkodtam, hogy lehet meg tudnék barátkozni a 27"os mérettel, mivel más választásom nem nagyon van :DDD
akkor jól belebámultam ebbe a monitorba, és azon tűnődtem, hogy elhozzam e vagy sem. Csak játékra lenne használva főleg FPS-re. Ez a színkalibrálásos téma parasztvakítás, vagy megéri az 5-8 ezer forint pluszt? Valaki aki hallot már vagy tud valamit erről a hajlított monitorról ne tartsa magába.
Olvasgattam a topikot, de hogy miért a 24" az ajánlott mindenütt, azt nem tudom.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#57010) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok,

BenQ GW2255 monitor ha megfelelően van kalibrálva, akkor jó fotószerkesztéshez? (színhelyesség szempontjából)

Ha nem, akkor 50e Ft-ig milyet érdemes venni fotószerkesztéshez? (elvárás: 22-23")

Köszi.

ocsi

[ Szerkesztve ]

(#57011) sihu


sihu
tag

Sziasztok!

22-24"-es tartományban szeretnék monitort. Programozás, nyáktervezés miatt kellene nagyobb méret, valamint ha épp nem meló akkor film-sorozat menne rajta. (játék nagyon ritkán szokott az is max CS szóval az itt nem lényeg :D ) 50 ezer forintos kategóriában vannak használható versenyzők, vagy érdemes lenne többet rászánni?

(#57012) partymaci válasza Motion_Blur (#57003) üzenetére


partymaci
aktív tag

Én most vettem 164K-s Dellt és volt benne DP - miniDP kábel, USB3 , valamint jó vastag tápkábel is. (U- sorozat)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#57013) #Morcosmedve válasza partymaci (#57012) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Annyiért egy vacsorát is adhattak volna mellé. :DDD

© asszongya'hogy

(#57014) imroid


imroid
tag

Sziasztok!

Erről a monitorról tud valaki esetleg valami okosságot? Mennyire jó pl. játék film stb-re?

ASUS VN248HA

(#57015) Malloy


Malloy
újonc

Sziasztok !!

27 es Monitort keresek 60-70 körül.

Most egy Benq GW2760HM 27" LED Monitort nézegetek . Valakinek van róla bármi infója tapasztalata ?? Még egy olyan kérdésem lenne hogy mi a Különbség és HM és a HS között illetve melyiket érdmes választani ?

Előre is kösönöm a segítséget.

(#57016) d@minator válasza imroid (#57014) üzenetére


d@minator
addikt

Alsó kategóriás monitor. Ez a fajta Asus felfüggesztés nagyon gyatra már ha egy lepke rászáll is billegni fog a monitor. A kezelőgombok a hátulján vannak nehéz elérni a menüje egyszerű alig lehet néhány dolgot beállítani. A hangszórója valamiért erőtlenebb hasonló Benq, Samsung monitorokhoz képest. Valószínűleg több helyen bevilágítással is fogsz találkozni (más típusoknál is). Olyan boltban vedd ahol könnyen tudsz cserélni.
A matt keret és a villogásmentes háttérvilágítás előny. Játékra, filmre teljesen jó bár filmre többre tartok egy VA paneles monitort.
A linkelt bolt csak 2év garival adja máshol 3év. :)

(#57015) Malloy: Nekem a GW2750HM van játékra, filmre nem is vennék mást. Grafikus munkához viszont kizárólag IPS-t. Alapvetően a HS az keskeny keretes, illetve kisebb mértékű a VA panelnél tapasztalható "color shift" jelenség. Amúgy mindkettő villogásmentes. A talp stabil a menü elég részletes. A keskeny keret miatt bevilágítással lehet számolni. Játékra, filmre 1 - 2,5 méterig ajánlatos. Böngészésre 1méter alatt valakinek pixeles főként egy hasonló méretű QHD monitor vagy kisebb lcd látványa után.

(#57017) Malloy válasza d@minator (#57016) üzenetére


Malloy
újonc

Köszi a segítséget akkor inkább a HS-t rendelem mert az flicker free és talán kevésbé fárasztja a szemem. Amugy énis jatékra és nagyon sok filmnézésre szeretném hasnzálni.. :D

(#57018) imroid válasza d@minator (#57016) üzenetére


imroid
tag

Köszönöm a választ!
Akkor maradok az eredeti döntésnél Falra amúgy sem akartam szerelni meg a hangszóróját sem szerettem volna használni, csak gondoltam 60k körüli monitor már azért tűrhető képet adhat :D

(#57019) Fizban


Fizban
csendes tag

Sziasztok,

Most tervezem lecserélni a több mint 5 éves Samsung T200 típusú monitoromat. Szeretnék valami hasonlóan hosszabb távra monitort venni. Sokat gondolkoztam már, hogy 24” vagy 27” monitort vegyek. A monitor mellett tervben van egy új TV beszerzése is. Így lehet, hogy elég egy 24” monitor, amit egy normál méretű asztalon használnék.

Olvastam több helyen is, hogy 27” monitornál már nem érdemes FHD-t választani, inkább a QHD az ajánlott. A felhasználási kör leginkább netezés, filmnézés lenne (bár az új TV után nem feltétlen monitoron néznék filmet), valamint néha játszom is otthon, meg évente többször járok LAN partizni is. A színhűség fontos lenne számomra, mert a mostani monitornál ez még nem a legjobb. Gondolom, akkor az IPS panellel szerelt darabok jönnek számításban.

Jó ideig három típus mellett tanakodtam: Samsung S27D390H, S27D590P valamint ASUS VX279Q. Itt kérdezném meg, hogy ekkora monitornál milyen távolságból érdemes szemlélődni (és 24”-nél)? Azóta olvasgattam ugye a témában, és egyre inkább tetszenek a DELL monitorjai: U2414H és U2415. Az U széria megéri a többlet árat a P szériához képest?

Ezek alapján kérlek titeket, hogy segítsetek, mert nem akarok elhamarkodottan dönteni. A fontos, hogy tényleg egy jó minőségű monitort vegyek hosszú távra. Ha kell több pénzt szánok rá…

Előre is köszi a segtíségeteket!

(#57020) fhradm


fhradm
csendes tag

Sziasztok!

Legalább 2560x1440es felbontású monitort keresek. 29-32" között, úgy gondolom ekkora felbontásnak egy 27" kevés de javítsatok ki ha tévedek. Melyik monitor/monitorok a legjobb vétel a piacon ezeknek a perifériáknak megfelelően?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57021) old_artist válasza fhradm (#57020) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nem, nem kevés a 27"-on a 2560x1440-es felbontás.
Szvsz legjobb vétel:
- Acer K272HUL - ~120e
- Acer B276HUL - ~140e
- BenQ BL3200PT - ~170e

(#57022) old_artist válasza Fizban (#57019) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"... egyre inkább tetszenek a DELL monitorjai: U2414H és U2415" - jól gondolod, itt inkább el kell döntened, hogy 16:9 vagy 16:10 arányt preferálsz jobban.
"... Az U széria megéri a többlet árat a P szériához képest?" - igen, :K
... ha "A színhűség fontos lenne számomra".

[ Szerkesztve ]

(#57023) fhradm válasza old_artist (#57021) üzenetére


fhradm
csendes tag

Szia! Köszönöm a gyors választ!

Samsung S32D850T ezt a monitort ajánlották még Nekem mint bestbuy, erre mondanál vélemény kérlek?

(#57024) gootibi


gootibi
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP w20-as monitort szeretnék lecserélni. Főként FPS játékra lenne használva pl.: BF4, illetve egy kevés netezés is lenne mellette. 24"-ban gondolgodok és fullHD-ben. Elég sokat keresgéltem és megakadt a szemem a BENQ GL2460HM-en. Igen kecsegtető a 2ms a válaszidő, viszont TN paneles és nem IPS, bár lehet jobb is a játékok miatt, bár ezt nem tudom pontosan. Az összegben olyan 45 ezer forintig tudok elmenni (de lehet éppen még az 50 is belefér).
Ha esetleg nem jó választás a BENQ, akkor ebben az árkategóriában esetleg tudnátok segíteni, hogy mi lenne a jó. Fogékony vagyok mindenre, bár testvéremnél egy 19" BENQ van és az nagyon szép színekkel rendelkezik, bár most a pontos típusa nem jut az eszembe sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#57025) old_artist válasza fhradm (#57023) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A (jelenlegi) samukkal általában rossz a tapasztalatom, borzasztó és néha már igen irritáló a bevilágításuk, egyenesen pocsék az anyaghasználatuk és az összeszerelésük, ezért mindenképpen csak személyes meggyőződés és vásárlás előtti tesztelés alapján kell dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#57026) gery08


gery08
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérném, a III. kategóriában keresek magamnak monitort.
DELL P2314H illetve S2340L, amik szimpatikusak, valamint ezekből a 24"-os.
A kettő közül melyik lehet a jobb választás?
Ha jól tudom, létezik egy Dell U2312HM változat is, ami pwm-es, az mennyire lehet zavaró akár munka közben?

(#57027) bulgesz777


bulgesz777
tag

Sziasztok! Ma jött meg az új DELL P2414H monitorom. Vannak olyan beállítások a menüben melyeket érdemes elvégezni? Fontos, hogy sokat ülök gép előtt (munka miatt) tehát minél szemkímélőbb beállítások kellenek. Fényerő-kontraszt értékek? (jelenleg 75-75). Dinamikus kontrasztnak milyen beállítás a jó? Ki, vagy bekapcsolt állapot? Színbeállítások: Bemeneti színformátum: RGB, vagy YPbPr. stb.stb..

Továbbá, milyen kábelt érdemes használni? jelenleg egy minőségi aranyozott DVI kábellel van összekötve a géppel. Érdemesbb Display porttal összekötni?

[ Szerkesztve ]

(#57028) himi-humi


himi-humi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy új monitort és ebben kérném a segítségeteket.
Játékra és filmnézésre lenne.
A kiszemelt egyenlőre Ő lenne: LG 24MP55HQ-P
Vélemények esetleg alternatívák viszonylag hasonló árban?
Jelenleg 1 jópár éves 23"Acer-em van ami TN paneles tehát várnék vmi minőségbeli javulásra az IPS-től.
Érdemes:)? vagy csak áltatom magam?

(#57029) spanglee001


spanglee001
addikt

ha van lehetőséged bemenni egy media marktba ott ki vannak rakva, meg tudod nézegetni fogdosni őket, és amyiknek tetszik a képe, és ki tudod fizetni vedd meg azt :K
Én tegnap néztem szét, este meg is rendeltem, ma reggel át vettem.
Samu ívelt 27" S27D590CS meg vagyok vele elégedve, nincs vele baj :R igaz hogy kicsi, de majd megszokom

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#57030) Doomgiver


Doomgiver
aktív tag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni monitorvásárlási ügyben. Egy ASUS N550JK Notebookhoz lenne (GTX850M) csatlakoztatva. Van HDMI és mini display port, igazából nem tudom melyikre lenne érdemes alapozni :F
Nagyrészt játszásra és filmezésre lenne használva.
Minumum 22-23" de az sem baj ha nagyobb. 50-55 k a keret de minimálisan túlléphető.

Válaszotokat előre is köszönöm!

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#57031) arminlok válasza bulgesz777 (#57027) üzenetére


arminlok
senior tag

Nekem fényerő-kontraszt 57-52-n van standard modban. Nekem az kellemes és még elég világos. Ha kalibráltattad akkor viszont csak fix értéken jön ki a kalibrácio.

(#57032) metal01


metal01
őstag

Egy kis szakértői segítséget szeretnék kérni. P2414H és U2414H monitorok között szeretnék választani. Ahogy olvasom alább a kommenteket, az jött le, hogy a színhűség miatt érdemes elsősorban az UltraSharp-ot választani. Tényleg annyira sok a különbség a P és U között, hogy megérjen plusz ~20k-t?

Valamint egy ThinkPad T400-hoz (1440x900) szeretném ezen monitorok valamelyikét kötni egy 2504-es dokkolóra, aminek van DVI portja. Milyen DVI kábelt érdemes hozzá szerezni?

Leginkább webfejlesztés, webdizájn lenne a cél. Működőképes lenne maximálisan ezen monitorok valamelyike erre a célra?

(#57033) Hexaa válasza metal01 (#57032) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Nagyjából egy kategória. U2414H szebb design-t kapott (rejtett káva,stb..). Színhűség nagyjából egyezik P2414H-val, sRGB 95-98%-át fedi. Nem feltétlenül grafikai munkára tervezték. 16:10-es U2412M ajánlottabb munkára. Normál DVI-D single link kábel elegendő.

http://www.monitorguru.hu/

(#57034) bozferi


bozferi
csendes tag

sziasztok,

segítséget kérnék monitor vásárláshoz;
23 v 24-es monitor keresek "normál" árkategóriában(nem gagyi, de nem is túl drága)

normál felhasználásra lesz(net, irodai munka, kisebb játékok)

még annyi, h két számítógéppel van összekötve a monitor egy kvm switch segítségével, nem tudom ez számít-e vmit

előre is köszi

(#57035) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

Sokan kérték már ezek összehasonlítást, de ha mindegyiket 65 ezer hufért (az U szériát tudom áfa nélkül, P jelenleg nincs) vehetem meg, melyik lenne a legjobb vétel?

DELL P2414H, DELL U2414H, DELL U2412M?

Heti 1-2 flyert készítek, webmester feladatok végzek + ezen kívül játékra használnám.

(később tervezek még egy monitort venni, ezért hajlok az U2414H felé..)

[ Szerkesztve ]

(#57036) Teaway válasza Vekko (#57035) üzenetére


Teaway
veterán

U2412M. Az 1200 sor miatt.

Nincs itthon csokid??

(#57037) Vekko válasza Teaway (#57036) üzenetére


Vekko
aktív tag

Nos, igen, amiatt meg az szimpatikus, viszont ott attól tartok, hogy lehetnek-e felbontás kompatibilitási problémák? Kommerszebb az 1920x1080, vagy pl. játékoknál teljes mértékben támogatott a plusz 120 sor?

(#57038) Teaway válasza Vekko (#57037) üzenetére


Teaway
veterán

Alul-felül fekete csík lesz, ha csak 1080 sorod van a játékban.

Nincs itthon csokid??

(#57039) Rolly


Rolly
veterán

egy 3. generációs i3-i5 processzoros laptop ki bír szolgálni egy 2560x1440-es felbontást? munkára kell

(#57040) dabadab válasza Rolly (#57039) üzenetére


dabadab
titán

A 3. gen az az Ivy Bridge? DP-n azoknak a max. felbontasa 2560x1600, szoval igen.

DRM is theft

(#57041) Rolly válasza dabadab (#57040) üzenetére


Rolly
veterán

megnéztem a konkrét procit: Intel Core i5-3337U CPU @ 1.80GHz (egy Lenovo T431s laptopom van)

(#57042) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új 22-23-as monitort általános felhasználásra(kis játék,netezés,youtube...)
max 40 ezret szánnék rá!
Milyet ajánlanátok?

(#57043) Hexaa válasza droti25 (#57042) üzenetére


Hexaa
aktív tag

LG 23MP55, 23MP65.

http://www.monitorguru.hu/

(#57044) bulgesz777 válasza arminlok (#57031) üzenetére


bulgesz777
tag

Szia! Nem volt kalibráltatva az enyém. emag-ról vettem. Érdemes kalibráltatni? Egyébként neked a dinamikus kontraszt ki van kapcsolva?

(#57045) arminlok válasza bulgesz777 (#57044) üzenetére


arminlok
senior tag

Szeirntem nem létszükséglet a kalibrálás de 2 ezer forintot megért volna igy utolag azt mondom. Nem találok dinamikus kontraszt beállitást :S.

(#57046) bulgesz777 válasza arminlok (#57045) üzenetére


bulgesz777
tag

Hol csinálják meg 2e-ért? Én csak az oázison láttam. ott 5e.

(#57047) arminlok válasza bulgesz777 (#57046) üzenetére


arminlok
senior tag

Én januárban vettem akkor 60ezerbe került +2 ezer pixcelgarancia vagy +4 pixelgarancia és kalibrálás oázison.

(#57048) droti25 válasza Hexaa (#57043) üzenetére


droti25
őstag

Látom nincs rajta DVI csati.Hogyan tudom megoldani hogy a tv-m is ill ez a monitor is HDMI-n csatlakozzon a videókarihoz?Csak 1 HDMI csati van a kártyán.

(#57050) bulgesz777


bulgesz777
tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem volt egy Samsung T220-as monitorom TN panellel, mégcsak nem is led világítású, max 1680x1050 felbontással, arról váltottam a DELL P2414H monitorra. A helyzet az, hogy ez mintha jobban fárasztaná a szemem. A régi Samsungom előtt órákat tudtam ülni, netezni, játszani és nem fáradt a szemem egyáltalán, míg ez előtt a DELL "űbercsoda" monitor előtt érezhetően fáradok, picit még szédülök is. (Volt egy Benq G222HDL TN paneles, de már led világítású monitorom is, az is rosszabb volt a sima samsunghoz képest., mintha annál is jobban fáradt volna a szemem.) Mi a fene miatt lehet ez? a LED háttérvilágítás miatt? Kezdem nagyon sajnálni a tizenpárezerért eladott kis 22" TN samsungomat. A 63e-es DELL eddig meg sem közelíti és ez számomra nagy baj. Vélemény? (Kalibráltatva nem volt a DELL monitor)

Megjegyzem, a cégnél ahol dolgozok egy régi de minőségi, szintén TN paneles és NEM LED-es világítású 19" 4:3-as HP monitor van, mely előtt napi 8 órát tervezek CAD-en 2 éve és egyáltalán nem fáradok. Szemüvegem sincs. A látásom kiváló (egy hete nézték meg). Erre itt ez a DELL és pffff......

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.