Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) fLeSs válasza #67688960 (#43350) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én azért nem mertem ezt eddig meglépni, mert pl itt van ez: [link], az LCD-B13, annyira nyiklinyaklinak tűnik, nehezen tudom elképzelni, hogy ez teljesen kinyújtott pozícióban megtart egy 5-6 kg-os monitort. Mert ha igen, akkor a másik komolyabb mellé vennék ebből kettőt, és akkor az LG talpakat teljesen elfelejthetném.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43352) #67688960 válasza fLeSs (#43351) üzenetére


#67688960
törölt tag

15 kg-t is írnak szóval el kellene bírnia, végül is az a lényeg hogy hogy akarod állítani
nekem az a gond hogy én néha el akarom tüntetni, de ha sok vele a meló(hátranyúl kiold mozgat hátranyúl rögzít) akkor inkább leveszem az asztalról és leteszem a földre akkor ugyan ott vagyok és nem költöttem feleslegesen
ha macerás állítani nekem nem éri meg, viszont nem tudom hogy megér-e nekem 33e-t az egész lehet inkább leteszem, vagy előreborítom ahogy eddig tettem(csak nálam mindig kupi van :) ezért örülnék neki) lehet hogy inkább összepakolok és fizetek magamnak pár plussz sört érte

[ Szerkesztve ]

(#43353) fLeSs válasza #67688960 (#43352) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Most nézem, hogy ennek a gyártónak a 3 monitoros asztali állványa a legolcsóbb amit valaha láttam [link]. 50 bruttó körül van, míg a többi gyártóé 80+. Mondjuk 27"-osból pont nem megy rá három.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43354) Physicist03


Physicist03
senior tag

Sziasztok!

Új gépet rakok össze és akkor már egy új monitor is kellene. Milyet tudnátok ajánlani 50k-55k környékén? Játékra kellene, hogy jó legyen leginkább.

(#43355) kovimester


kovimester
aktív tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy erről a monitorol mia vélemény SAMSUNG P2770HD 27" ára 40.000 lene májusig samu garis.. Egy Benq 2220HDA 22" monitor váltana le. Játékra és filmre használnám.
Választ elöre is köszönöm

(#43356) #91166208 válasza Physicist03 (#43354) üzenetére


#91166208
törölt tag

Dell U2312HM

(#43357) South Velen válasza #91166208 (#43356) üzenetére


South Velen
addikt

+1

(#43358) Isual válasza Physicist03 (#43354) üzenetére


Isual
veterán

P2314H vagy ha belefér, akkor P2414H. U2312HM is teljesen tökéletes, ha nem zavar a magas minimum fényerő (és az erősebb AG coating).

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43359) fLeSs válasza #67688960 (#43352) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Találtam egy olcsóbbat, ez is elég jónak tűnik: [link]

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43360) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, fotózáshoz keresek monitort, de elég szűkös a keretem, találtam egy EIZO monitort, igaz csak 19"-os de nekem méretileg jó lenne. Ugye ez megfelelő lenne fotó utómunkálathoz? Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#43361) Physicist03 válasza Isual (#43358) üzenetére


Physicist03
senior tag

Értem, köszi mindenkinek a segítséget :R Majd még eldöntöm, hogy melyik legyen a három közül.

(#43362) Isual válasza Butcher82 (#43360) üzenetére


Isual
veterán

Ha a szűkös keret 20k-nál nem többet jelent, akkor igen. Egyébként meg aprón van fent 2209WA és Fujitsu Siemens P20W-5, amik egy fokkal jobbak lennének, 25k körül.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43363) Butcher82 válasza Isual (#43362) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszönöm a segítséget és a gyors választ!

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#43364) Isual válasza Butcher82 (#43363) üzenetére


Isual
veterán

Elírtam: P22W-5 (24k), és ez a 2209WA (29k).
A három lehetőség közül én a Fujitsut venném fotómunkához (még 1 év garis).

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43365) Dany007


Dany007
veterán

No, még annyit hozzátennék a Benq-hoz, hogy az a képszétesés félig- meddig megmaradt továbbra is. De szvsz vga probléma vagy épp az, hogy dvi-i-n megy a jel. =/ Nem tudom pontosan.
De észrevettem, hogyha a driverben állítom a "gpu méretezés engedélyezését" és vagy az ITC feldolgozást, ilyenkor vált egyet a képernyő, elmegy egy pillanatra majd visszajön. Na ilyenkor változik annak a kis csíknak a helye! Az a szétesés. És ha épp sikerül kifogni akkor sehol sincsen!
Ha egy ideig szórakozok vele, akkor el lehet érni ezzel, hogy eltűnjön az a csík ahol megtörik a kép gyors mozgás közben.

Azt is észrevettem, hogy pl alacsonyabb felbontásban már nincs ez a csík egyáltalán... Nem értem mi lehet. Lehet ez kábel? Próbáljam ki hdmi-hdmi vel?

Az is furcsa, hogy a Catalyst maximálisan közölt frissítési frekvenciának 70hz-et ismer fel a monitornál. Viszont beállítani csak ugye 60-at tudok.

(#43366) #67688960 válasza Dany007 (#43365) üzenetére


#67688960
törölt tag

azért lesz 70 is mert azt kisebb felbontáson tudja

(#43367) charg


charg
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a pixelgaranciával kapcsolatban.
Pár webshopnál van lehetőség pixelgaranciát vásárolni. Pár ezer forintért, 8 napon belül ha hibás pixelt találok akkor cserélik a monitort.
Nem értem ennek a létjogosultságát, mivel ha webshopból rendelem a monitort akkor 8 napon belül indok nélkül elállhatok a vásárlástól.

Én értek félre valamit?

[ Szerkesztve ]

(#43368) Isual válasza charg (#43367) üzenetére


Isual
veterán

Rosszul olvashattál, vagy inkább nem olvastál valamit (Oázis honlapjan a Pixelgarancia fülnél mindent megtalálsz), 10 munkanap (14 nap) az a 8 nap, ha kéred a szolgáltatást

Kis plusz:
" Ha a 15. napon veszem észre a hibát akkor kenhetem a hajamra a pixelgaranciát?

Nem. Ebben a kérdésben mindig is rugalmasak voltunk, ezután sem lesz ez másképpen. Az talán érthető, hogy hat hónap már nem 14 nap, de 17 nap az még lehet 14 :)"

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43369) CBool


CBool
tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy anno az LG Personal TV széria eléggé kompromisszumos volt, manapság mi a helyzet az újabb típusoknál? Elérik már egy U2312HM szintjét?

(#43370) charg válasza Isual (#43368) üzenetére


charg
tag

Értem, de a vásárlástól való elállási idő (8 nap) akkor is bőven elég arra, hogy leteszteljem 1000x. És ez ingyen van.

(#43371) South Velen válasza Dany007 (#43365) üzenetére


South Velen
addikt

ez nálam is jelen van (intel driver), de köze nincs a monitorhoz, és mindig csak a másodlagos képernyőnek beállított eszközön van, így nem maradt más, mint mindig kiválasztani, épp melyiket használom...

(#43372) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok szeretnék egy kis tanácsot kérni. két monitor között vacilálok de nem tudok dönteni. az egyik LG 23EA63V-P a másik egy Dell U2709w. mindkettőt használtan venném de még garanciás. Melyiket ajánljátok az IPS-est vagy az S-PVA-sat? Illetve azt megtudnátok mondani hogy melyik mennyit fogyaszt kb? főleg játékra és filmre lenne meg néha grafikai programokra.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#43373) Dany007 válasza South Velen (#43371) üzenetére


Dany007
veterán

Oh hát ez nagyon jó ötlet! :) Nálam is másodlagos a monitor. Köszi!

(#43374) TaylorPro válasza SutPet (#43372) üzenetére


TaylorPro
addikt

IPS

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#43375) KAMELOT válasza SutPet (#43372) üzenetére


KAMELOT
titán

IPS---az kevesebbet is fogyaszt. Régi dell monitorok sokat fogyasztanak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43376) old_artist válasza SutPet (#43372) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A két kiválasztott monitorok között óriási a különbség, mivel
- az LG az LED háttrévilágítású, a Dell meg CCFL,
- az LG az csak sRGB színterü, a Dell meg AdobeRGB,
- az LG kb.30W-ot "eszik", a Dell meg jellemzően 70-85W-ot,
- az LG 16:9-es (1920x1080) 23"-os, a Dell meg 16:10-es (1920x1200) arámyú 27"-os monitor!

A Dell játékra a magas Input-lag miatt nem ajánlott, az LG igen.
Grafikai munkához a Dell ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#43377) Isual válasza charg (#43370) üzenetére


Isual
veterán

És ha a 11. napon előjön egy pixelhiba, 1001-szerre tesztelve, az a pixelhibás monitor meg elég drága volt úgy! :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43378) SutPet válasza old_artist (#43376) üzenetére


SutPet
aktív tag

köszönöm szépen a válaszokat!
Akkor már csak egy kérdés kicsit közelebb hoztam egymáshoz a két versenyzőt:
LG 23ea63v-p vagy a DELL U2312HM ?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#43379) KAMELOT válasza SutPet (#43378) üzenetére


KAMELOT
titán

U2312HM

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43380) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Jelenleg egy Dell E228WFPc típusú monitorom van (22 col, 1680*1050, TN-Film, 5ms, 0ms késleltetés), és azon gondolkodom, hogy érdemes lenne-e lecserélni jobbra.

Szeretnék olyat, amin van 2db DVI/HDMI bemenet, illetve fullHD sem ártana, de végülis megelégszem 1680x1050-nel. Legalább 21colosat szeretnék 1680x1050 és legalább 23colost fullHd esetén.
Fontos, hogy ne villogjon! LED+PWM kizárva. Lehet régi típus, ha nem fogyaszt túl sokat.
Ja, és játékos monitort keresek, lehet TN-filmes, ha nem túl gáz a képe. Nem kell 2ms-os vakítós cucc, inkább az overdrive ne legyen benne, vagy ha van és kikapcsolható, akkor ne legyen nagy utánhúzása anélkül.
Egyszóval a DELL-em méltó utódját keresem.

Létezik ilyen típus?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43381) Isual válasza Bici (#43380) üzenetére


Isual
veterán

"van 2db DVI/HDMI bemenet" - Pontosan mivel, hogy tervezed használni?
Ez az egyetlen dolog ugyanis, ami necces, egyébként Dell U2312HM, P2314H, P2414H az ajánlott modellek játékra.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43382) Bici válasza Isual (#43381) üzenetére


Bici
félisten

Azért van erre szükségem, mert két külön számítógépről tervezem használni, és egyiken sincs DP port.
Megnézem a P2314H-t, ez tetszik leginkább a felsoroltak közül, de azért jobban örülnék, ha nem kellene monitor átkapcsolót vennem arany áron.
Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43383) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Philipsnél létezik-e az x napos "zero dead pixel" gari (mint az LG-nél és a Samsungnál)?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43384) Isual válasza Bici (#43382) üzenetére


Isual
veterán

Sajnos nincs jobb ötletem. Ha a közeljövőben lesz DP-s VGA valamelyik gépben (ami mai VGA csere esetében garantált), akkor maradnék a P2314H-nál és egyik gépet d-subbal használnám.

Ha nincs, akkor az LG IPS-ein (E63 széria) van DVI és HDMI, de mind PWM-esek. ASUS PA238Q-n is van mindkettő (nem tudom, hogy PWM-es vagy sem), de 70k körül már inkább U2414H, amin 2 db HDMI van, de DVI nincs.

@fLeSs: Biztos nem.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43385) Dany007 válasza fLeSs (#43383) üzenetére


Dany007
veterán

Ha szóba jöhet esetleg próbáld megvenni a PCX-nél. Már ha ott kapható az a típus. Ott van 1 pixelre is garancia. Vagy volt itt egy srác aki nemtudom hol dolgozik egy boltban és ők is vállalnak 1 pixelre is garanciát.

(#43386) Bici válasza Isual (#43384) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, akkor megpróbálom máshogy megoldani, mert az alaplapcsere most nem aktuális.
Esetleg egy DVI switch-et tudsz ajánlani, ami nem túl drága? AMD IGP-m van, és olvastam, hogy itt problémás a HDMI.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43387) Isual válasza Bici (#43386) üzenetére


Isual
veterán

DVI-DP aktív adapter. Elvileg ezzel működnie kell a monitor DP bemenetére kötött DisplayPort úgy, hogy az alaplapi DVI-hez csatlakozik. P2314H-hoz viszont pont DP kábelt adnak, így venned kell 2 DVI kábelt (DVI-D Single-link), vagy ha a másikat HDMI-n csatlakoztatod, akkor HDMI-DVI.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43388) Bici válasza Isual (#43387) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! Kemény összeg + a kábelek...
A D-SUB kábel mennyire rontja a színeket illetve a késleltetést?
Lehet, hogy átmenetileg ezzel oldom meg a dolgot, csak kérdés, hogy a szép színeket, vagy a gyors működést igénylő feladathoz érdemes inkább VGA kábelt használni. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43389) Isual válasza Bici (#43388) üzenetére


Isual
veterán

Milyen két géppel lesz összekötve, melyikben van VGA, melyiket mire fogod használni?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43390) Bici válasza Isual (#43389) üzenetére


Bici
félisten

Egyik gép csak játék, ebben van a dVGA: D-Sub+DVI+HDMI kimenet.
Másik gép internetezés, és (hobbi) grafikai munka (régebbi MAC): Dual link DVI kimenet, de van hozzá DVI->D-Sub és DVI->HDMI átalakító is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43391) Isual válasza Bici (#43390) üzenetére


Isual
veterán

Igazából nem tudok mit mondani. Próbáld meg a DVI-d-sub (utóbbit az internetes-hobbigrafikás gépre) felállást és ha észreveszel valamit, akkor idővel veszel majd egy ilyen aktív adaptert és még egy DVI kábelt.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43392) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Körülbelül 1-2 hete voltam itt a témában, mert szerettem volna venni egy 2. monitort viszont nem tudtam dönteni, hogy milyen legyen. Először az LG IPS237L és a 23EA63V között gondolkoztam ma viszont inkább egy DELL P2314H mellett döntöttem. Igaz, hogy egy 10-essel drágább volt, de nem bántam meg. Iszonyatosan jó a monitor, fényévekkel jobb az Asus VH222D-nél amit most 2. monitorként használok, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#43393) fLeSs válasza #67688960 (#43054) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nos, odáig jutottam, hogy úgy tűnik, Benq lesz a vége. :D
Már csak az a bajom vele, hogy a tftcentral szerint magas a válaszideje, míg a prad.de szerint teljesen OK.
Volt már S-PVA és MVA monitorom korábban, és igazából nem volt velük bajom játékok alatt (ráadásul régebben Q3-aztam, aztán TF2), de most hármat akarok összetenni, és autós játékokhoz - ami talán gyorsabb, mint egy fps-játék ha az oldalsó monitorokról van szó...
Szóval nem akarok mellényúlni.

Mit mondasz?

Az LG-re legalább 1 hetet kell várnom.
Az Iiyama-ra 2 hetet.
A Philipset nemtom pixelgarival megvenni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43394) #67688960 válasza fLeSs (#43359) üzenetére


#67688960
törölt tag

nem rossz, de be kell nyúlni a monitor mögé megnyomni a kart hogy lehessen állítani, akkor már inkább kiadok még tízet hogy ne szívja ilyennel, de még mindig lehet hogy inkább csinálok valami sínes süllyesztőt rendszert inkább

[ Szerkesztve ]

(#43395) fLeSs válasza fLeSs (#43393) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezen a videón speciel baromira látszik az utánhúzás a sötét részeken [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43396) #67688960 válasza fLeSs (#43393) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szerintem jó, alap beállításon is ami azért is nagyon bejön nekem mert úgy használható hogy szinte nulla az utánhúzás, de lehet még csökkenteni a válaszidőt prémiumba nagyon jó értékei vannak, persze akkor lesz utánahúzás is, de annyi egy ilyenre húzott tn-nek is van. tftcenrálnál ami miatt nem jött ki jól a válaszidő az az hogy fekete-sötétszürke váltás a lassú ha jól emlékszem de az meg nem egy nagy gáz, plusz ami itt sötétszürke az az ipsnél a fekete :)
Samu 730bf nem gyorsabb ennél, és nincs kisebb utánahúzása, teszteltem egyszerre hajtva azonos és eltérő felbontáson szemrevételezéssel.
Nézd meg milyen adatai vannak a tiédnek, a pradnál ott van asszem. Ez a benq kissé végletesebb ha pl. utánhúzásra nézzük egy jobb sebességű dellhez képest, mert itt az alap hogy nincs húzás, de úgy a dell gyorsabb, de annak van egy kis húzása, viszont ha prémiumba állítjuk akkor ez gyorsabb de nagyobb húzással. Elég durva hiba a dell részéről hogy nincs semmi beleszólásom.
Ha gondolod tesztelek még egyet majd ferraris tduval, de én megint ezt venném, vagy ha gyorsabbat szeretnék akkor 120hz, de annak meg szarabb a képe az eizot kivéve, de az meg horror ár.
Mit mondasz a dell-re ami van neked mennyire egyenletes a sebessége, lehetne jobb is vagy bőven jó? Lehet hogy ahhoz kellene igazodni. Az is le van tesztelve a pradnál asszem, és nem ártana tudni hogy ahhoz képest merre jobb a kompromisszumkészséged, húzásra, sebbeségre, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#43397) Dany007 válasza South Velen (#43371) üzenetére


Dany007
veterán

Korrekt! Igazad volt. Most megint úgy indult a monitor, hogy benne volt a "szakadás". Belőttem mint egyetlen külön monitort duplázás nélkül és puff el is tűnt teljesen!

Köszönöm! :R

(#43398) Dany007 válasza fLeSs (#43393) üzenetére


Dany007
veterán

Lassan belebetegszel ember! :D Benq mikor jött szóba... nem is emlékszem már rá.

Nekem most egy AMVA paneles Benq-m van ami állítólag egy "modern" VA panelt alkalmaz. De no, Eyefinityhez nem ajánlanám! Mert van színtorzulás. Persze töredéke, mint a TN-nek és így szemből nézve egyáltalán nem problémás, de 3 monitoros rendszernél már kijöhet, látszódhat.
Bár attól függ hogy fordítod. Ha épp szembe lesz veled mikor ránézel akkor talán nem.

Ami a sebességet illeti én csak arkád autóssal toltam sokat, like TDU, NFS részek. TDU-t kormánnyal több száz órát offline és mégtöbbet online, betépve, részegen, gamepadról... kisválaszidejű TN-ről és ~130ms-os válaszidejű TV-ről. :) No, annyira nem volt durva. Mármint a válaszidőben a különbség. Jó, nálam ez extrém. Egyik VA panel se fog ilyen magas válaszidőt adni, az enyém se tudom mért ilyen... De még így is játszhatóbb volt, mint egy fps játék!
Szóval szerintem épp hogy lassabb egy autós játék, mint egy fps, én ezért tudtam vele azután is játszani, hogy TV-re költöztem.

(#43399) #67688960 válasza Dany007 (#43398) üzenetére


#67688960
törölt tag

Most egy kicsit nézegettem így, oldalról, meg autóztam is oldal nézve aztán szemben így-úgy de nekem nem nagyon torzulnak a színek, kissé világosodig talán, nagyon nem tűnik fel, inkább talán az hogy ha fekete a háttér akkor én egy árnyként , egy sötét foltként tükröződök a képen minimálisan, szóval miattam változik a fekete, az árnyalakomtól sötétebb a kép.

[ Szerkesztve ]

(#43400) #67688960 válasza #67688960 (#43399) üzenetére


#67688960
törölt tag

á de van mégis torzul, csak játék közben nem tűnt fel, szóval vannak árnyalatok amik elmennek erre arra

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.