Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) TaylorPro válasza Rasiel (#42990) üzenetére


TaylorPro
addikt

Rasiel és Hexaa. Indok? Ha kinézet alapján választottatok nekem az utóbbi 24 colos jobban bejön a talpa miatt főleg. A 23 colos fényes talpa nagyon nem tetszik, élőben sem. :(

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#43002) Blöff


Blöff
csendes tag

sziasztok.
egy kérdésem lenne:
ah-ips vs e-ips??? (persze csak akkor ha nem írtam nagy blődséget és össze sem lehet hasonlítani a kettőt)

(#43003) Hexaa válasza TaylorPro (#43001) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Szűk gamut, 700 körüli kontraszt. Külső a fontos vagy a képminőség?

http://www.monitorguru.hu/

(#43004) gyetvai19


gyetvai19
tag

Na a legvégére 2 monitor maradt versenyben holnap rendelném, csak kérdés melyiket.

Dell P2414H(60k) vs U2412M(70k)

Legtöbben a P2414h-t ajánlottátok de volt aki a másodikat. A P-s ugye pwm mentes ( a másodikat nem tudom, de ha már itt járok jó lenne megtudni, esetleg glossy-e ). Viszont az utóbbi felbontása 1920x1200.

Legfőbb felhasználási terület online pókerezés, olvasgatás, netezés, néha játék (filmezni van tv-m). Érdekelne akkor , hogy melyik a jobb ezekre a felhasználási területekre.

(#43005) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!

Egy kedves barátom részére keresek monitort, bedöglött a régi Adi CRT színhelyes monitora és minél előbb kellene valami helyette, ezért csak 50-55 között tud rászánni hirtelen. Ahogy láttam, mindenképpen Dell IPS monitorban kell gondolkodni, és ha jól értelmeztem, ebben az árkategóriában a P2314H-t lenne érdemes.

Az első kérdés, hogy jó-e a gondolatmenetem? :) A másik, hogy kicsivel többért (10-15 ezer) elérhető-e sokkal jobb minőség, ami feltétlenül megéri a többletet? Pl. U2412M vagy más hasonló. Vagy esetleg az előző is a használható kategóriába esik?

A felhasználási terület webdizájn és nyomdai előkészítés. Ahogy ő fogalmazott, annyi a lényeg, hogy ha nem is túl jó a színhelyesség, legalább állandó legyen, amit mutat, hogy legalább viszonyítani tudjon valamihez. Meg persze ne egy túlszaturált képet kapjon, mint egy TV esetében.

Köszi szépen előre is!

Ja, az kimaradt, hogy csak új jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#43006) TaylorPro válasza Hexaa (#43003) üzenetére


TaylorPro
addikt

Képminőség! De már online megrendeltem tőletek a 24 colost. Hm. Írok privátot.

Pixel 8 Hazel

(#43007) Isual válasza Blöff (#43002) üzenetére


Isual
veterán

Legyen ugyanaz a kettő, nem füllentünk nagyot. Tehát mindegy.

(#43004) gyetvai19: "pókerezés, olvasgatás, netezés" - U2412M jobb a 16:10 miatt; "néha játék" - P2414H jobb a 16:9 miatt; "(filmezni van tv-m)" - helyes!

(#43005) krisi047: webdizájn és nyomdai előkészítésre csak az U2412M-met tudom ajánlani és ha most nem is fél bele, akkor idővel kalibrációt. P2314H-val se lő mellé, jó monitor az is, de csak 93-94%-ban fedi az sRGB-t, míg a 2412M 100%-ban, igen pontosan ráadásul. Kalibráció, vételkor vagy utána, mindkét monitornál ajánlott, már-már kötelező!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43008) StSanya válasza gyetvai19 (#43004) üzenetére


StSanya
őstag

Ha van +10 ezred a tárcádban, netezésre, olvasgatásra jobb a 16:10-es U2412, nekem nem volt, azért vettem a P2414-et. Játékra mondjuk állítólag jobb a 16:9, itt a fórumon kardoskodott emellett valaki, én passzolom, mivel nem játszom.

Egyikkel sem nyúlsz mellé.

Szerk: Isual-t nem lehet megelőzni... :R

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43009) krisi047 válasza Isual (#43007) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Még az merült fel közben, hogy s2340L vs p2314h között is lényeges a különbség vagy csak a fényes vs. matt kijelző?

(#43010) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Olvastam itt olyat hogy Aoc kerülendő. Erről mit gondoltok?

Pixel 8 Hazel

(#43011) Isual válasza krisi047 (#43009) üzenetére


Isual
veterán

Webdizájn és nyomdára dolgozás esetén annál nincsen lényegesebb, fontosabb különbség, mint a kijelző bevonat. Arra matt kell, fényes eszetekbe ne jusson! :N

(#43010) TaylorPro: Azt, hogy AOC. Üdvözítő, hogy már BenQ belépő IPS(!)-ből és AOC-ból is van 40k körül 23"-os, de olcsó húsnak híg a leve. Nem csúnya és olcsó és IPS. Kb ennyit mondhatunk róla.

(#43008) StSanya: Pedig én mindig várom, hogy megelőzzetek, aztán csak megírom én is. :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43012) gyetvai19 válasza Isual (#43007) üzenetére


gyetvai19
tag

Köszi szépen a választ. És neked is StSanya.

(#43013) .DLL válasza .DLL (#42998) üzenetére


.DLL
veterán

Félreértés ne essék, ez komoly kérdés akart lenni.
Minden tekintetben fasza monitor, ajánlott is, de aki kitalálta a fényes tükröződő felületet, na annak a fején verném szét a monitort.

Olyan jó lenne ha nem kéne csak azért + ezreket fizetni egy P vagy U modellért, hogy matt legyen.

Ha kell én leveszem az egész előlapot, az ipari kinézet nem zavar. :D Csak ne legyen egyberagasztva... :/

Ha egyébként megfelelő az LG 22ea63V-P, akkor nekem az is jó (mintha azon egy egy külön réteg lenne, ami kamu-káva nélküliséget ad... Az nem rontja a képminőséget, hogy egy külön réteg van a panel előtt?)

(P.H.)

(#43014) Isual válasza .DLL (#43013) üzenetére


Isual
veterán

Gyűjts a P2214H-ra, megéri. Ha nem megy, akkor az E63-as szériás LG-vel se lősz nagy bakot, bár pár dologban elmarad a P vagy U-szériától, de lehet neked ezek nem kardinálisak.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43015) #67688960 válasza .DLL (#43013) üzenetére


#67688960
törölt tag

ha úgy van mint pl. egy két a laptopnál akkor csak simán elé van téve az üveg
aminek amúgy van értelme, ha nem lenne rá vélt vagy valós igény akkor nem gyártanának, mit gondolsz vajon miért nem mind pwr mentes, hát mer a bíznisz az bíznisz, :) és ki a fő megmondó, valszeg aki tolja a zsét

[ Szerkesztve ]

(#43016) Dany007


Dany007
veterán

No megrendeltem a Benq gw2450hm-et a pcx-től. Kíváncsi vagyok milyen lesz. Van hozzá 1 pixelre is érvényes pixelgarancia.
Plusz rendeltem hozzá 10m dvi-hdmi kábelt. Így a Tv és a monitor is rajta lehet egyszerre a vga-n. Aztán majd szoftveresen váltogatom hogy mikor melyik menjen.

Az gondolom nem okoz semmi gondot, se késleltetésben, sem minőségben hogy dvi-hdmi és nem dvi-dvi vagy hdmi-hdmi, ugye? Dvi-dvi-nak jobban örültem volna, de olyan nem volt náluk 10m-esben.

Kíváncsi vagyok milyen lesz egy nem TN és nem is IPS paneles monitor! :)

(#43017) TaylorPro válasza Dany007 (#43016) üzenetére


TaylorPro
addikt

Gratula!

Én meg ezt hosszas tipródás után. Személyes átvétellel. Holnap megyek érte pixelteszt programmal. Nem akarok fölösleges köröket futni.

Ez úton szeretném megköszönni mindenki segítségét! A Monitor Guru segítségét is. Demó cuccot nem merek rendelni.

Pixel 8 Hazel

(#43018) Dany007 válasza TaylorPro (#43017) üzenetére


Dany007
veterán

Jólteszed! Nekem sajnos be kell érnem a pixelgaranciával. A személyes átvétel +10k ba kerülne. :)

(#43019) #67688960 válasza Dany007 (#43016) üzenetére


#67688960
törölt tag

majd ha letesztelted írj véleményt :)
nekem pixelhibamentes, én nem olvastam vagy hallottam hibás benqról

[ Szerkesztve ]

(#43020) Dany007 válasza #67688960 (#43019) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, megpróbálok majd valami objektív véleményt írni szubjektív burokban.
Nagyon valószínű hogy tetszeni fog, hiszen soha nem volt még ilyen pici 1080p-s monitorom. A legutóbbi is 28-as volt. Most meg 42-es tévén nézek mindent...
Szóval az ips 42-es LG-hez tudom majd viszonyítani.

Színhűséget felejtős, hogy megtudnám állapítani / ítélni. Irreális beállításaim vannak, mert imádom a túlszaturált képeket... :U Kontrasztarány hasonló, talán ha feltűnő lenne a különbség azt megtudnám mondani objektíven.

A betekintési szöggel nem lesz gond, az igen jó ezen az IPS TV-n. Biztos feltűnik majd az MVA panel ilyen hiányossága ilyen téren.
Plusz a fekete szint amire érzékeny vagyok. Kíváncsi vagyok mit fog tudni a monitor amikor nem teljesen lesz fekete az egész kép hanem mondjuk lesz egy kör vagy gömb a képernyő közepén.

Mert ennek az LG tévének is igen jó a fekete szintje a local dimming-nek köszönhetően ha a háttérfényt nulla közelébe viszem. Viszont amint megmozdítom az egeret "felgyulladnak" az edge ledek és máris világít a fekete... =/ Valami hasonlóra számítok a Benq esetében is csak talán nem olyan durvára mint a tévén.
Mivel mindkét kijelző rá lesz kötve egyszerre így talán könnyebb lesz az összehasonlítás.

Pixelhiba típustól mindentől függetlenül bárhol lehet... Nem véletlen hogy a legtöbb gyártó és a legtöbb bolt is csak adott számú pixel felett fogadja el garanciális hibának... =/ Múltkor olvastam xy gyártónál, hogy millió pixelenként 3 dead pixel esetén számít csak garanciális hibának. Vagyis 1080p esetében ami ugye 2 millió pixel, 6 deadpixel kell a cseréhez. Vagyis 5-nél még "kiröhögnek". Én meg megpusztulnék ha akár csak egyet is néznem kéne... :S

[ Szerkesztve ]

(#43021) KAMELOT válasza Dany007 (#43020) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk pl. ha 1 pixel is hibás automatikusan viheted vissza és vissza is veszik. Mert érted te kifizetted az árat azért a termékért amit szerettél volna. És nem 1 rossz pixelest akartál hanem 0 rossz pixelest. :) Fair Play!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43022) anytime


anytime
őstag

Szia Isual!

Megkerhetnelek, hogy egy altalanos beallitast megadnal nekem egy DELL U2312HM monitorhoz?

Gondolok itt a Kntraszt, fenyero, stb ... ertekekre, koszonom! :R

Meg egy kerdesem lenne. Ez a monitor ugye PWM - mentes mar?

Koszonom szepen, udv:
A

(#43023) Isual válasza anytime (#43022) üzenetére


Isual
veterán

Standard preset mód
Brioghtness: 5; Contrast: 74

Ha alkalmad nyílik rá, akkor majd kalibráltasd, illetve a megadott módok (Multimedia, Movie, Game) közül bármelyiket használhatod, amelyik jobban tetszik szubjektíve a Standardnál.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43024) krisi047 válasza Isual (#43011) üzenetére


krisi047
aktív tag

Akkor már csak a vásárlást illetően egy kérdés maradt. U2312HM vagy P2314H? :)

(#43025) Isual válasza krisi047 (#43024) üzenetére


Isual
veterán

Mindegy csak kalibrációval. U2312HM-nek magas a minimum fényereje, szóval ha sokat melózik este és zavarná a magas fényerő, akkor P2314H. Egyébként ami a megjelenítési kvalitást illeti, tizenkettő belőlük egy tucat.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43026) krisi047 válasza Isual (#43025) üzenetére


krisi047
aktív tag

A kalibráció megoldható ezzel az eszközzel? [link] Vagy itt érdemes profikra bízni?

(#43027) Dany007 válasza KAMELOT (#43021) üzenetére


Dany007
veterán

És mi az a nálunk? :P Egyébként akkor tessék jobban hirdetni, mert én amiket néztem ipon meg e-digital meg talán asszem még az oázis is, mindenhol csak sok pixel esetén volt érvényes a garancia.

(#43028) KAMELOT válasza Dany007 (#43027) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem fogom hirdetni mert az üzlet Komáromban van és szlovákiában. Szóval ha van kedved utazni akkor eljöhetsz. Még mielőtt bárki megkérdezni.....nem az én üzletem! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43029) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
NEC 20wgx2-ről valakinek van valami tapasztalata? Tudom hogy nem mai darab, de az U2412 mellé szeretném, másodlagos monitornak. Elvileg az is IPS kijelzős. 13e Ft-ot megér?

Amúgy asus k55vd laptop támogat 2 monitort egyszerre? (Egyik HDMI-n lenne, másik VGA-n)

Köszi

(#43030) Tuki89


Tuki89
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás elött vagyok, visszaolvasgattam itt, és nagy dilemmában vagyok. Igazából a felhasználási terület 2d és 3d tervezés cad programokkal, néha egy kis játékkal és filmezzéssel. Méretben 22"-24" között gondolkodom, jobb lenne természetesen egy 27"-os is de sajnos számomra az már nem fér bele... :( Árban olyan 40-50 között gondolkodom. Visszaolvasgatások és saját tapasztalat alapján is elég szimpatikusak a BenQ és LG-k is. Tudnátok esetleg valamit ajánlani? Tudom a Dell nagyon jó ebben de esetleg valami más alternatíva csak, hogy ne tudjak olyan egyszerűen dönteni... :)

Köszönöm a segítségeteket.

(#43031) Isual válasza krisi047 (#43026) üzenetére


Isual
veterán

Alapvetően ilyennel, koloriméterrel végzik a kalibrációt, s mivel ez az - s a maga nemében nem is rossz - ezért megoldható lenne, ha nem lenne elavult.
Egyrészt ebben a műanyag filterek valószínűleg már elöregedtek - használati gyakoriságtól függetlenül - pusztán kori alapon, másrészt ezek még nem tudták a mai W-LED-es monitorokat "kezelni", akkor még nem voltak ilyen háttérvilágítású professzionális monitorok. Így végül alkalmatlan a kalibrációra.

Viszont van két - a fórum által gyakran ajánlott - üzlet, ahol csekély felár ellenében (4-5 ezer Ft) korszerű eszközzel és szoftverrel bekalibrálják a rendelt kijelzőt, s az kalibráltan érkezik meg a vevőhöz, a kalibrációs fájlt pedig e-mailben juttatják el. Én ezt a megoldást javaslom.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43032) TaylorPro válasza TaylorPro (#43017) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nekem csak holnap után lesz meg a monitor. Lebeszéltem az üzlettel és a helyszínen pixel tesztelhetem. Ez jó mert nem mindenhol engedik meg.

Pixel 8 Hazel

(#43033) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Üdv emberek!

Tanácsot kérnék.
Épp vacilálok egy tripla 27"-os rendszer építésén (3x 1920x1080), szimulátorozáshoz.
Olyan monitort keresek, ami

- nem TN paneles
- 90 000 forint alatt van
- a monitorkeret a széleken minél vékonyabb legyen
Jelenleg van egy U2713HM-em, de ezt eladom. Ennek ~20 mm-es kerete van a széleken. Ez sok. Ennél keskenyebb kell. Létezik ilyen?
- jó lenne, ha lehetne állítani a magasságot

Ehhez kapcsolódó kérdés, hogy egy szimpla GTX 760-ra amin 2x DVI + HDMI + Displayport van rá tudom-e kötni a három monitort problémák nélkül?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43034) Dany007 válasza fLeSs (#43033) üzenetére


Dany007
veterán

Huhúú! :D Látom elkapott a gépszíj rendesen téged is! :C
De jól teszed! Így lesz az igazi az rFactor 2! Már én is megrendeltem a 270x-et Asus top-ba meg egy monitort hozzá... : D

Mondjuk a témához nem tudok érdemben hozzászólni. Pár éve mikor direktbe rákerestem vékony kávás monitorokra igen lehangoló volt a helyzet. Mondhatnám úgyis hogy az a 20 milli nem is rossz. De azóta biztos fejlődtek valamit...
Viszont a 3 monitor miatt mindenképpen valami IPS kéne. Szvsz a 760-as simán kezeli a 3 monitort. Épp most néztem 270x és 760 tesztet eyefinity-ben... 5000 akármennyi szer 1080p-ben. Úgyhogy ha a tesztben megcsinálták akkor te is megtudod. Itten ni a link: [link]

(#43035) Isual válasza fLeSs (#43033) üzenetére


Isual
veterán

Nincs olyan monitor, ami minden kívánságodnak eleget tesz.

Ha a 27"-ból engedsz, akkor az U2414H ma messze a legjobb Eyefinity-re. Eddigi legvékonyabb káva, állítható talp, IPS, 90k alatt, rengeteg csatlakozóval.

Ha az állítható talpból engedsz, akkor LG 27EA63V-P, 27", vékony káva (nem annyira, mint az U2414H-nál), IPS, 90k alatt, viszont így az egyik monitort az analóg d-sub-bal kell használnod, ami bár nem haláli - főleg, ha nem ez a központi kijelző, de mégis...

Ha a kávából engedsz kicsit, akkor P2714H (esetleg a fényes S2740L), ami IPS, ~90k körül (P2714H kicsit felett, S2740L kicsit alatta), állítható talppal, s szintén egyiket analóg d-sub-bal kell használnod.

Nagyjából ezek az opciók.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43036) fLeSs válasza Dany007 (#43034) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Még nem tuti a dolog. :D
Épp most jött meg a PS3 Eye-om, kipróbálom FacetrackNoir-rel, hogy milyen.
Ha meg lehetne venni a végleges Oculus Rift-et, akkor eszembe sem jutna ezzel foglalkozni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43037) Dany007 válasza Isual (#43035) üzenetére


Dany007
veterán

Huh hát ez nagyon állat! :R 6mm-es káva! : o Wow.
Brutális jó.
Egy dolgot nem értek, miért kell mindegyik opciónál a d-subot is használnia? :/ 2dvi +hdmi nem megy?

@fLeSs:
Fúh ne is mond! Az Oculus Rift-et pedig érdemes lenne megvárni! Azért az egy kicsit többet nyújtana szvsz mint 3 monitor. Eszembe se jutott, pedig adja magát a Rift 3 monitor helyett. És talán árban se lenne több mint a 3 monitor egybe. :)

(#43038) AxBattler válasza fLeSs (#43036) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg Ultra-Wide kijelző az Eyefinity helyett?
100k-ért már kapsz demót, 29"-os méretben... LG 29EA93 :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43039) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Rendeltem HDMI kábelt, meg is jött. Egy gond van vele hogy rövid lett. ;] Nem baj, még jó hogy Debrecenben ahol veszem a monitort ki tudom cseréltetni egy 2 méteresre. Amúgy ajánlom mert nagyon jó. A forgatható végei miatt a kellő pozícióba forgatható, ez által könnyebb az elvezetése és elrejtése a kábelnak. Olcsó és jó. 1-2-3 méteresek vannak.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#43040) andF


andF
újonc

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok, mivel a régi 22"-esem kezdi végleg megadni magát. A Dell U2312HM-t ajánlotta egyik ismerősöm is személyes tapasztalatból. Viszont a laptopomon csak analóg D-Sub csatlakozó van. A kérdésem az lenne, hogy érdemes e ezt a monitort választanom, ha nincs lehetőségem digitális csatlakozással használni, szemmel látható-e a különbség/minőség romlás analóg csatlakozón keresztül? Érdemes lehet inkább egy TN Paneles vagy egy olcsóbb IPS-es monitort választanom?

A választ előre is köszönöm!

(#43041) Isual válasza Dany007 (#43037) üzenetére


Isual
veterán

De persze, csak hülye vagyok. :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43042) fLeSs válasza Isual (#43035) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Köszönöm a gyors és f@sza választ.
AxBattler: neked is.

Jó, hogy megkérdeztem, mert most pörög az agyam, hogy mit is csináljak. :D Felvetődtek kérdések.

Isual:
az U2414H-t kilövöm, mert túl drága a méretéhez képest.
A magasságállításból asszem tudok engedni. Viszont nem értem, hogy miért kell d-sub-on használnom az egyik monitort ha 27-est veszek? Léteznek átalakítók.
A kávából sem nagyon akarok engedni.

És lenne még kérdésem.
Megoldható-e az, hogy megtartom a jelenlegi monitoromat (U2713HM) és veszek a két oldalára két kisebbet, 21-24 méretben vagy akár amit AxBattler ajánlott? Ezt egyébként megkérdeztem az azonnali kérdések topikban is, és az a problémám, hogy ezeknek a monitoroknak a pixelmérete/távolsága különböző, szóval ugye elképzelhető, hogy beállítom a jó felbontást, de a szélső monitorokon (tegyük fel vmi szimpla 24-es) nagyobb lesz ugyanaz a tárgy, mint a középsőn (esetemben pl. az autó belseje egy szimulátorban), mert nagyobbak a pixelek.

Ezt úgy vettem észre, hogy pókerezés közben áthúztam a középső monitorról az egyik pókerasztalt a kiegészítő monitoromra (nemrég adtam el az U2410-emet) és azon nagyobb volt ugyanaz a pókerasztal (persze más volt a felbontás).

Vagy hülyességet beszélek? Fel tudsz világosítani?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43043) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Segítséget szeretnék kérni.
Monitor vásárlás előtt állunk, ami ki lett nézve monitor az Samsung S24C750P 24" LED Monitor pivot

Viszont a bajunk, hogy nagyon kevés infó találok róla, szerintetek ez jó monitor ebben a pivot módos VGA- ás HDMI bemenetes kategóriában, meg szabad venni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43044) arni1


arni1
aktív tag

Ismét kérdeznék tőletek, Mit gondoltok a következőkről?

lg 23" 47k
lg 23" 49k
acer 27" 75k
lg 27" 73k
samsung 27" 72k

Kinézetre a második lg és az acer tetszik a vékony káva miatt, viszont kérdésem, hogy megér-e ennyi felárat úgymond az a 3"? Jó lenne egy 27-es, de kíváncsi lennék a Ti véleményetekre!

Előre is köszi!

(#43045) Isual válasza fLeSs (#43042) üzenetére


Isual
veterán

"Viszont nem értem, hogy miért kell d-sub-on használnom az egyik monitort ha 27-est veszek?" - Nem kell, csak azt hittem, hogy a VGA-don a második DVI-I csak az analógra való átalakításra szolgál.

"Megoldható-e az, hogy megtartom a jelenlegi monitoromat (U2713HM) és veszek a két oldalára két kisebbet, 21-24 méretben vagy akár amit AxBattler ajánlott?" - Megválaszolták neked a problematikáját. :K

"Vagy hülyességet beszélek? Fel tudsz világosítani?" - Nem beszélsz hülyeséget, eltérő pixelméretű monitort lenne hülyeség összekötni.

Opció esetleg a következő lehet: U2713HM elad, U2913WM és két P2314H vétele. Ezeknek ugyanakkor a pixelmérete.

De tanácsosabb 3 ugyanolyan monitorból eyefinity-t építeni.
Szerintem egyértelműen az U2414H a legjobb alternatíva erre, bármennyire is túlárazott modell.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43046) StSanya válasza fLeSs (#43042) üzenetére


StSanya
őstag

3 db az ajánlott LG 27EA63V-P-ból se néz ki rosszul... :C

[link]

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43047) Dany007 válasza fLeSs (#43042) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem is csak azonos típusú monitorokból építkezz mert két különbözőt az istennek se fogsz tudni ugyanolyanra kalibrálni.
Láttam már videón olyan eyefinity-t ahol a két szélső monitor pár árnyalattal más volt, mint a középső. Illúzióromboló! Ha a kávából nem tudsz engedni akkor pedig csak az az U2414H jöhet szóba. Az a 6mm káva szerintem a csúcs ilyen árért. 3 col a különbség. 3x3 az 9x2,54 22cm átmérőben az szerintem nem katasztrófa. Ellenben a 6mm-es káva sokat tud dobni a vizuális élményen.

Vagy számold ki. :D Nézési távolság vs periférikus látás. Szükséged van-e egyáltalán a 27col-ra. 24-es monitor cca 60cm széles. A három együtt már 180cm. 24cm 1080p-n kb 75-80cm-es az ideális nézőtávolság. Ez persze a minimum és a legideálisabb a 1080p-s felbontás maximális kihasználásához.
Magyarul ha megtudod oldani, hogy 80-85cm-nél ne ülj messzebb a monitoroktól akkor vizuális élmény szempontjából teljesen fölösleges a nagyobb méretű monitor.

Én jelen esetben a 42-es 3D-s tévét fogom helyettesíteni egy 24-es monitorral úgymond, és mivel közelebb fogok ülni hozzá arányaiban véve, mint ahogy a tévéhez ülök, a "vizuális élmény" nagyobb lesz, mint a nagytévé esetében.

(#43048) fLeSs válasza Isual (#43045) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Nem kell, csak azt hittem, hogy a VGA-don a második DVI-I csak az analógra való átalakításra szolgál."
Fogalmam sincs. Ilyen VGA-m van: [link]. Ebből kiderül vmi?

"Opció esetleg a következő lehet: U2713HM elad, U2913WM és két P2314H vétele. Ezeknek ugyanakkor a pixelmérete."

Ez az ultrawide cucc nálam csak azért jöhet szóba, mert le van árazva az LG. :D A Dell majdnem kétszer annyi lenne, nekem nem ér meg ennyit. Gondolom az LG mellé is oda lehet tenni a 2x P2314H-t. Én új cucc vételénél arra is gondolok, hogy később el tudom-e majd adni ha leült a fellángolás vagy találok vmi jobbat, és minél drágább vmi, annál nehezebb eladni illetve annál többet bukik rajta az ember, szóval nem szórom feleslegesen a pénzt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43049) Drizzt válasza Isual (#43045) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"- Nem kell, csak azt hittem, hogy a VGA-don a második DVI-I csak az analógra való átalakításra szolgál."

Megjavitottak a monitoromat, ezzel kapcsolatban viszont epp lenne egy kerdesem. Az alabbit vettem eszre: eloszor DVI-I-re dugtam a gepen, masik oldal DVI-D, s ekkor valamilyen interferenciaval teli kep fogadott. Ezutan DVI-D <-> DVI-D teljesen fasza. Aztan DVI-D+D-Sub atalakito <-> D-Sub, s megint rossz a kep. Aztan kicsereltem parszor a kabaleket, s vegul ugy nezett ki, hogy stabilan jo: DVI-D <-> DVI-D, D-Sub <-> DVI-I + D-Sub atalakito. Ez lehet a kimenet problemaja? Sajnos a tv-n nincsen DVI-D, igy azt nem tudom megnezni ott mi tortenne a DVI-D <-> DVI-D osszkotessel.

I am having fun staying poor.

(#43050) Isual válasza fLeSs (#43048) üzenetére


Isual
veterán

Lehet VGA ügyben mégis nekem lesz igazam, de elbizonytalanodtam, ezt VGA topicban kérdezd meg. Sztem a DVI-I az nem műkszik DVI-ként, ha mellette HDMI és a DVI-D aktív. Ha van DP a monitoron, akkor DP + HDMI-DVI kábel + DVI-D-n DVI. De az a tuti, hogyha valami szaktopicnál kérdezel rá, én is már másodjára változtatom a véleményem (igaz az elsőre :) ) .

"Gondolom az LG mellé is oda lehet tenni a 2x P2314H-t." - Nagyon hülyén nézne ki, igazából az U2913WM-mel se az igazi, de azzal talán még elmegy. Inkább felejtsd ezt el.

U2414H vagy a fent linkelt 27"-es LG - ha megy a VGA-ddal a meghajtások / nem zavar, hogy az egyik d-sub-os lesz.

(#43046) StSanya: Tényleg jól néz ki, bár a nagy képen látszik, hogy trükközik a kávákkal. Mondjuk nincs csak kis hatása van a képre, úgyhogy okos fogás (annak, akit nem zavar)! :K

(#43049) Drizzt : Nem tudom, rég olvastam már ennek utána, s most nincs kedvem. Amit le írtál, azt tartom "normálisnak", tehát DVI-I az átalakításra van odarakva, s ha DVI-vel akarod összekötni, akkor a DVI-D-t használd. Amit leírtál az az én véleményem támasztja alá, de vagy 2 éve nem olvastam ebben a témában, s akkor is keveset, úgyhogy előfordulhat, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.