Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) ThePoweR válasza Asbee (#43099) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Köszi a választ!

8ms nem sok játékra? Vagy csak én élek tévhitben? :))

[ Szerkesztve ]

(#43102) Djsaba válasza fLeSs (#43100) üzenetére


Djsaba
senior tag

Ahogy KAMELOT mondja, úgy jó lesz.
Mivel a DVI-I ( analóg és digitális is, utóbbi lehet single/dual linkes is, függ a max megjelnítéstől amire szükséged van, de elég a single is.)
DVI-D az alap
és ha HDMI van rajta, akkor az is, mondjuk csoda hogy DP nincs rajta. (igaz HDMI-nél szoktak valami képbeállítási (keret) problémák lenni, de gondolom meglehet oldani)

Cserébe megkapom a Dell U27-ed? :DDD

ThePoweR
Egyértelműen az U2312HM, vagy a P2314H, erről ovlashatsz az első hozzászólásban, az IPS áttekintés alatt, hogy mi a különbség, de mind2 jó vétel, egy árban vannak.
És egyáltalán nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#43103) fLeSs válasza Djsaba (#43102) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, csak akkor tudni szeretném, hogy miért írta azt Isual, hogy az egyiknek D-Subról kell mennie?

Az U2713HM-et megfelelő összeg ellenében elviheted. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43104) Djsaba válasza fLeSs (#43103) üzenetére


Djsaba
senior tag

Nem tudom hogy van-e igazság alapja, amit írt, elképzelhető, hogy 2aktiv digit mellett nem futna DVI-I a digit jel (akkor kéne dsubról) hajtanod. Viszont én erre kevés esélyt látok (me má' mé' ne), de VGA topicba kérdezz be (ők se fogják tudni :DDD )

De szerintem ha az nem, akkor még mindig van esélyed venni, valamiféle átalakítót és akkor működni fog, főleg hogy van 3 aktiv digit csatorna a kártyádon. Sokféle átalakítót lehet találni, amelyik jobban tetszik :D

ThePoweR

[ Szerkesztve ]

(#43105) ThePoweR válasza Djsaba (#43102) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Köszi! :R

A P2314H-n nem olyan jók a színek?Ennyit találtam a hsz-ekben. Az első hsz-ben nem nagyon találtam olyat ahol a különbségeket taglalták volna csak annyit hogy ez is meg az U2312HM is jó. :U

Köszi még egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#43106) KAMELOT válasza ThePoweR (#43105) üzenetére


KAMELOT
titán

U2312HM

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43107) Dany007 válasza fLeSs (#43103) üzenetére


Dany007
veterán

Elírta. Úgy emlékszem.

(#43108) béke


béke
aktív tag

Szeretnék vásárolni 3D FullHD moncsit 24-27"-ban gondolkodom mert csak ez férne el az asztalomon, gondolkodtam tv-ben is de sajna 32" 82cm nem fér el túlságosan ki lógna...
Szóval mindenképpen Monitort szeretnék és kérdésem pedig az hogy mit ajánlana a nagy közönség
LG vs Samsung és az árban sem rossz ha olcsóbb.
A lényeg hogy 3D film,mese és Játék.

uik.: Hogyan is kelteném életre mondjuk Crisys3-at 3D-ben a moncsin? kell hozzá valami extra kütyü? vagy csak elég a moncsihoz járó szemüveg+beállítások aztán go. ?! (Karim: XFX HD7770)
köszi előre is az ajánlatokat.
még jobban örülök annak akinek van ilyesmije megosztaná velem a tapit köszi.

Alá írás :)

(#43109) madgie válasza Dany007 (#43076) üzenetére


madgie
titán

"Szal ehhez kell legalább 65-70cm. Oda meg már az 1440p is elég lenne."

Pont ennyiről nézem az 1440p-s U2711-et, nem hogy az AA-t látom a betűkön, de még az anti glare szivárványozását is :(

(#43110) Zola007


Zola007
veterán

körülbelülkívül mennyi egy 27-es CCFL-eknek átlagfogyasztása?
50-120wattig írnak a specifikációk mindent, jobb márkák (Dell, Benq, LG) 2-3 éves típusai esetén ez hogy alakul a realitások talaján?
kamu a specifikációk (energy staros) nagy része vagy valóban ennyire típus függő?

#43109) madgie : ha nagyon figyeli az ember akkor persze látni, 60 centiről nézek egy 17-es 1600x900-as proobokot, kb hasonló pixelméret mint a tiéd, itt is látni a képpontokat a betűkben ha keresem, de normáls használatnál azért szerintem több mint elég. El van kényeztetve a szemünk az ultrafelbontású telefonokkal, tabletekkel, az az igazság

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43111) madgie válasza Zola007 (#43110) üzenetére


madgie
titán

"El van kényeztetve a szemünk az ultrafelbontású telefonokkal, tabletekkel, az az igazság"

Nem, az az igazság, hogy a Windows hülyesége miatt tíz évvel el vagyunk maradva a felbontásokkal... most meg szintén a Windows hülyesége miatt nem győzik utolérni a mobilszegmens felhozatalát a desktop kijelzők.

(#43112) Bross


Bross
csendes tag

Sziasztok.
Barátomnak keresnék monitort.

200 eu (ez kb 60K forintban, bocs de nem magyar földön lakom :D ) lenne a kerete rá.
Játékra használná.
Lehetőleg 70-nél több hertzes legyen a moncsi.
És nem nagyon akarna 24 col alá menni.
Ennyi lenne. Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#43113) Zola007 válasza madgie (#43111) üzenetére


Zola007
veterán

mac-en sem voltak nagyobb felbontások szerintem

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43114) Blöff


Blöff
csendes tag

sziasztok.
két monitor között vacilálok: dell u2312hm vagy dell p2414h
melyikre essen a választás és szeretném ha röviden meg is lenne indokolva
(játékra, netre, néha filmezésre szánnám; semmi "komolyabb" munka)

(#43115) madgie válasza Zola007 (#43113) üzenetére


madgie
titán

Nem voltak nagy felbontások? Tíz éve 2048*1536-os CRT-m volt, Windows alatt...

A Mac meg évek óta tud normálisan UI-t skálázni, a Win8 még most sem. Ez azért fontos, mert szóba került, hogy kisebb méretnél jönne a 4K (ott meg fontos ez).

Az OS X most is így tud skálázni, 1440p kijelzőn megmutatom hogy néz ki a "hagyományos" 720p és a HiDPI-féle. (töltsd le a gif-et, szerintem így simán nem indul böngészőben)

[ Szerkesztve ]

(#43116) Zola007 válasza madgie (#43115) üzenetére


Zola007
veterán

az írtam, hogy nem voltak mac-en nagyobb felbontások mint win alatt
xp is meg tudta hajtani 10 éve is, tehát nem azért nem voltak fullhd és feletti TFT-k, mert a rendszer nem tudta volna kiszolgálni, tehát nem a windows állta az útját a dolognak

elég orbitális különbség van közte, bár nem értem mert én ilyesmit nem vettem észre mac és win között 24-es tft-n fullhd-n

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43117) madgie válasza Zola007 (#43116) üzenetére


madgie
titán

Itt éppen arról beszélünk egy ideje, hogy viselkedik a kijelző, ha nem natív felbontáson hajtod...

(#43118) Dany007 válasza madgie (#43109) üzenetére


Dany007
veterán

24 colra vonatkozott nem 27-re! :P

(#43119) Zola007 válasza madgie (#43117) üzenetére


Zola007
veterán

oké, csak volt egy vonulata a tiédet megelőző hsz-nek, hogy miért nincs értelme egy bizonyos felbontás fölé menni adott méreten
elnézést, nem követtem vissza beszélgetés gyökeréig, így félreérthető volt hogy melyik részre értettem

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43120) madgie válasza Dany007 (#43118) üzenetére


madgie
titán

Elég csekély a különbség az eltérő képarány miatt :K

#43119: a lényeg szerintem az, hogy ideje lenne növelni a felbontást, de amíg csak natív felbontáson hajtható "élesen" a Windows, addig nem fognak igazán elterjedni a kisebb méretű 4K-s monitorok.

[ Szerkesztve ]

(#43121) Zola007 válasza madgie (#43120) üzenetére


Zola007
veterán

kisebb méretű alatt mit értesz?

valaki linkelt korábban egy másfajta képernyőméret összehasonlítót, ahol 4-et lehetett egymás mellé tenni, annak nem tudod a linkjét?

szerinted 27-ben érdemes lenne erőltetnem a 16:10-et? nem túl magas már 70-75 centiről nézve (szemüveges vagyok)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43122) Rasiel válasza Zola007 (#43121) üzenetére


Rasiel
senior tag

(#43123) madgie válasza Zola007 (#43121) üzenetére


madgie
titán

Sajnos borzasztó szubjektív a monitorválasztás, nekem a világ összes felbontása kéne (na jó, nem, de még az 1440p-t is keveslem néha), más meg azt mondja, hogy neki tök jó a 27"/ Full HD. Meg kell nézni, ki kell próbálni, ha van rá lehetőség,

(#43124) Zola007 válasza madgie (#43123) üzenetére


Zola007
veterán

nekem a 24 / fullhd az bevált minden téren, 27-es már inkább zavaró a szemüvegem miatt, de talán csak megszokás kérdése, olyat még nem tulajdonoltam

(#43122) Rasiel: köszi :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43125) Isual válasza madgie (#43115) üzenetére


Isual
veterán

Jaj, de szép! Hát erről van szó. U2711 akkor effektív 720p-ben megy, s ha kell valamihez a 1440p akkor csak egy gombnyomás az egész?

(#43100) fLeSs : Nem tudok újat mondani. HDMI-HDMI tuti, DVI-D-DVI-D tuti, de szerintem a DVI-I az a VGA-ra való átalakításra szolgál, tehát DVI-I-VGA átalakító és VGA-VGA, vagy vannak DVI-I-VGA kábelek. Az DVI-D kábellel szerintem nem fog menni.

Úgyhogy, ami szerintem tuti az a HDMI-HDMI, DVI-D-DVI-D, DisplayPort-DVI-D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43126) madgie válasza Isual (#43125) üzenetére


madgie
titán

Jaja. Ugyanez akár 1080p-vel (az még jól is néz ki).

Igaz, külső program kell az 1080p-hez, gyárilag az nincs benne a listában.

(#43127) yodamastah válasza Isual (#43125) üzenetére


yodamastah
őstag

Játszottam 2711-en 1080p-ben. Annyira nem zavart a skálázás, szerintem használhatóan nézett ki... Persze natív 1440p sokkal szebb, de akkor nem sok VGA bírta ezt...

(#43128) Isual válasza madgie (#43126) üzenetére


Isual
veterán

Ez brutális képet adna az UP2414Q-val...1080p-re skálázva retina lenne 50 vagy hogy cm-ről. Egy monitor. (Ja egyébként a 2414Q az 23.8" és 16:9, nem 24.1-16:10, mint az U2412M, szóval pont ideális méret 4K-ra, skálázással.)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43129) madgie válasza Isual (#43128) üzenetére


madgie
titán

Kipróbálnám :D

(#43130) Isual válasza madgie (#43129) üzenetére


Isual
veterán

Szerintem beszabehu lenne :DDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43131) fLeSs válasza Isual (#43125) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na jó lenne akkor tisztázni. :D
Szóval ilyen a VGA-m

A PH cikk ezt írja: "A hátlapon nem láthatunk eltérést a referenciához képest, azaz itt is egy normál méretű DisplayPort 1.2 HBR2 csatolóval nyílik a sor, mellé került a 3 GHz-es HDMI 1.4a. Ezután a dual-link DVI-I port jön, mely felett egy dual-link DVI-D helyezkedik el. Ezen négy kimenet segítségével hajthatunk meg akár négy megjelenítőt is egyazon időben."

Jó lenne tudni, hogy milyen kábeleket és esetleges átalakító(ka)t vegyek, hogy jó legyen, mert az LG ahhoz a monitorhoz csak egy D-sub kábelt ad és én nem akarom D-subon hajtani egyik monitort sem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43132) Dany007 válasza fLeSs (#43131) üzenetére


Dany007
veterán

Szvsz nem komplikált.
Mindegyik kiválasztott monitoron van DVi bemenet, igaz?

Akkor

1.: HDMI-DVI
2.: DVI-D-DVI
3.: DP-DVI

És kész. : )

Fehér arcú kollega abban nem volt biztos, hogy a DVI-I nem-e csak CRT monitor analóg meghajtására való-e. Ebben nincs teljes bizonyosság.
De ez nem számít, mert van egy DP portod pluszba. Az meg biztosan jó.

Tehát felhasználod a DP portot hogy meghajtsd a harmadik monitort. A többire meg ott van a szabad HDMI és a biztosan jó DVI-D port.
No problem! :) Csak majd fotót kérünk! :D

Szerk.: nézd meg ezt: [link]

Ugyanaz a kiosztás. Szerintem azt jelenti, hogy ha van még d-subos CRT monitorod akkor azt csak a DVI-I-re csatlakoztathatod. Ellenben még arra is lehet sima monitort kötni, de régi CRT csak arra.

[ Szerkesztve ]

(#43133) Isual válasza fLeSs (#43131) üzenetére


Isual
veterán

Jó, hogy ezt most így mindenki képébe idetolod, de ettől még az én kompetenciám eddig terjed. Leírtam, hogy mit _gondolok_ biztos megoldásnak, a DVI-I digitális módon való műkődésére (úgy, hogy a VGA másik DVI-je is aktív) meg egyebütt kéne rákérdezned. Biztos van GTX760-70-80 topic, oda írtál már? Ők szerintem gyakrabban találkoznak ezzel a témakörrel, én ennyire voltam képes. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43134) Djsaba válasza fLeSs (#43131) üzenetére


Djsaba
senior tag

Nem értem mit parázol, monitor ügyben?
Ha eldöntötted milyet szeretnél és mennyit vedd meg, kapsz hozzájuk biztosan DVI meg tökömtudja milyen kábeleket. Kipróbálod majd, DVI-D - DVI, HDMI-HDMI, meg megpróbálod a DVI-I -DVI csatlakoztatást, azt ha nem lesz kép, akkor veszel egy DP->hdmi , dvi átalakítót. szvsz.

De szerintem menni fog a DVI-I-n is simán..

(#43135) #67688960 válasza fLeSs (#43131) üzenetére


#67688960
törölt tag

belinkeltem neked a múltkor az nvidia lapját ott kiválasztod hogy mit akarsz és kiadja hogy mi hogy megy,
még négyet is tudsz hajtani asszem
használj két dvi és egy tetszőlegest, a display-el jobban jársz vagy a vga hdmi-dvi monitor átalakítással hogy egyformán menjenek a monitorok(máshogy kezeli esetleg színre és méretezés vagy mittomén szempontjából a monitor a hdmi bemenetet, mint a dvi-t, ezért jobb szerintem ha vdi-ként adod neki, úgy nem kavar)
full hdhez elég a single dvi-d is de jobb a dual dvi-d
a dvi-i a fullos dvi amiben analóg és digitális kimenet is van, tehát tartalmazza a dvi-d részt, csak pluszba van d-subosítható analóg jelkimenete is

[ Szerkesztve ]

(#43136) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Na, azért parázok, mert fogalmam sincs mi ez a sokféle DVI és mert ahhoz az LG monitorhoz csak egy D-Sub kábelt adnak, semmi mást, szóval nekem kell megvennem külön a kábeleket.
Egyébként köszi a segítséget, majd vhogy összejön. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43137) Djsaba válasza fLeSs (#43136) üzenetére


Djsaba
senior tag

Komoly monitor, ha csak Dsubot adnak :U

(#43138) Peddy789


Peddy789
őstag

bocsi de ti tuti gyorsabbak vagytok mint én

dell-p2314h vs 2312hm között mi a különbség?

(#43139) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Egy lány ismerősöm monitort venne újonnan. 25-30K-ja lenne rá. Netezni szokott vele, filmezgetni, kicsi játék (the sims 3)

Tudtok-e valamit ajánlani itt körül?

═════════════════════════════════════════

(#43140) Isual válasza fLeSs (#43136) üzenetére


Isual
veterán

1. HDMI-DVI vagy HDMI-HDMI
2. DVI-D-DVI
3. DP-DVI

Ennek működnie kell. A DVI-I-nél az I, mint integrated, azt jelenti, hogy analóg és digitális jelet is képes küldeni (DVI-D csak digitálist, DVI-A csak analógot). Tehát elvileg egy DVI-D kábelt arra is rá lehet kötni és elvileg működnie is kéne. A kérdés az, hogy akkor is működik-e a VGA-dnál, ha a másik DVI (ami csak DVI-D), az aktív. Tehát tud-e két aktív DVI jelet küldeni a VGA-d.

i)
Ha tud, akkor venned kell: 2 db DVI-D kábelt és egy HDMI / HDMI-DVI kábelt.

ii)
Ha nem tud, akkor venned kell: 1 db DVI-D kábelt, 1db HDMI / HDMI-DVI kábelt és 1 db DisplayPort-DVI kábelt.

Erre jutottunk. :)

(#43138) Peddy789: P2314H-nak jobban leszabályozható a fényereje és kevésbé agresszív a tükröződésgátló bevonat rajta. Kb ennyi.

(#43139) RootRulez: Ennyiért újonnan valami TN-es Samsungot vagy LG-t lehet kapni 22"-os méretben. Random mód nézz körül, vagy vidd el valamilyen megbízható üzletbe és vegye azt, ami tetszik neki. Legfeljebb hazudd, hogy jó minőségű. Vagy inkább ne szólj semmit.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43141) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Holnap reggel megyek a monitorért. LG 23EA63V-P. A boltban le is tesztelhetem. Ha nem egyenletes a háttérvilágítás, például a bal alsó saroknál erősebb, ez hiba és ne hozzam el? Láttam neten ilyen képeket, és hogy ez miatt cserélték is.

Pixel 8 Hazel

(#43142) StSanya válasza RootRulez (#43139) üzenetére


StSanya
őstag

30k alatt én ezt venném: BENQ GW2255

Máshol eléggé kifogyott az ünnepekben, ezért az MM link... :B

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43143) Zola007 válasza StSanya (#43142) üzenetére


Zola007
veterán

fullhd 22-n? reméljük jó szeme van a jánynak :)
egyébként jó monitor, csak hagyták volna 1680-on, akkor én is megvettem volna anno

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43144) AxBattler válasza RootRulez (#43139) üzenetére


AxBattler
félisten

Dell UltraSharp 2209WA használtan 27k?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43145) Blöff


Blöff
csendes tag

Üdv.
dell u2312hm és dellp2414h közt mi a különbség?? (persze a méreten kívül)
Válaszokat előre is köszönöm.

(#43146) Wayne válasza Blöff (#43145) üzenetére


Wayne
aktív tag

Keres rá itt: "Szűrés felhasználó szerint" ott add meg a nevemet. Én is pont ezeket kérdeztem és választ is kaptam rá :) :C

(#43147) #67688960 válasza RootRulez (#43139) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha be akarsz nála vágódni akkor "flicker free"-s Benq GW2255(új kiadások és a dobozán fel van tüntetve), vagy GW2265 (ez már tuti olyan).

(#43148) RootRulez válasza RootRulez (#43139) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi!

30K (és 23") alatt inkább 1600 körüli felbontás kellhetne... :U

Ha BenQ, ezt találtam: GL2055 20" LED Monitor, szerintetek?

═════════════════════════════════════════

(#43149) old_artist válasza fLeSs (#43136) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv, Szia!

Nos, most próbáltam ki itthon egy szűz (de már nem ;] ) Gigabyte GV-N760OC-2GD rev.2.0 VGA kártyával a csatlakoztatásokat, és mivel ezen 2xDVI, 1xHDMI, 1xDP portok vannak, ezért mindegyiket kipróbáltam a kedvedért, először 1x 1920x1080, 2x 1920x1200 felbontású monitorral, bárhogy kötögettem digitális csatlakozókkal (DVI-D, HDMI, DP kábelekkel és átalakítókkal), egyszerre mind működött natív felbontások alatt ... sőőőt, mind a 4 csatlakoztatására is kötöttem (+ban 1x 1920x1080-as, majd 1x1920x1200-as) monitort, és vigan elvitte egyszerre mind a 4-et digitális csatlakozókkal natívban - analógot természetesen kizártam a csatlakoztatások közül.
Egyedül a HDMI-vel volt némi proplémám, de egy VGA-ból ki-be dugdosás megoldotta a problámát.
Tehát működik akár mind az összes digitális csatornákon a jel, akár 4 monitor esetében is!

A VGA kártya leírásában is egyébként olvasható, hogy ...
"Up to 4 displays on a Single Card: In the Kepler architecture, support up to four displays on a single card. Satisfy your multi-screen setup, high definition and extreme gaming experience."
... ha jól emlékszem, akkor Neked is GTX760-asod van, vagy olyat vennél, akkor nem lesz vele gondod 3 monitor egyszerre történő használatakor.

Egyébként a DVI-I csatlakoztatások a VGA kártyán csak azért vannak, hogy analóg és digitális jelet is képes átadni.

(#43150) old_artist válasza Blöff (#43145) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Talán ez segíthet.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.