Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) #70106752


#70106752
törölt tag

Sziasztok,

Dell U2312hm monitort vettem magamnak a cégbe, aminek hatására megindult egy lavina, és a vezetőség úgy döntött, hogy (kis cég révén) mindenkinek vesz egy ugyan ilyen monitort. Felmerült azonban az az igény, hogy legyen a monitornak HDMI bemenete (mert laptop-pal azon keresztül csatlakoznánk), viszont az összes többi paraméter (ár, képminőség, stb.) ugyan ilyen maradjon.
Tudtok ajánlani valamit, amivel ki tudnánk váltani a Dell-t?

Köszi,
Miki

(#15002) Nyugdíjas válasza #70106752 (#15001) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mi lenne, ha vennétek hozzájuk DVi-HDMi kábeleket...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15003) #70106752 válasza Nyugdíjas (#15002) üzenetére


#70106752
törölt tag

Nem mondom, hogy erre nem gondoltam, csak b opcióként gondoltam megkérdezlek titeket.
Mindenesetre köszi a választ!

Üdv,
Miki

(#15004) schawo válasza #70106752 (#15001) üzenetére


schawo
titán

LG IPS231/235/236

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15005) szepit177


szepit177
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem !
Egy ideje azon gondolkodok,hogy lecserélném yakumo 17" monitoromat mert nem tesz jót a szememnek. Visszaolvastam néhány oldalt a fórumon és ugy vettem észre szinte kivétel nélkül Dell u 2312hm monitor mellett voksoltok.
Nekem is tetszik és vennék egyet csak azt nem tudom ,hogy a konfigom minden gond nélkül "birna" vele?amit régebben a Ti segítségetekkel raktam össze :R
És ha az Oázistól rendelem élnék a prémium garival is Mi a véleményetek?
Bár most elég drága ,de ha várok még drágább lehet szerintem.
Segítségeteket köszönöm!

(#15006) vond válasza szepit177 (#15005) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, a HD4850 nem éppen FullHD-ra alkalmas videókártya, bár tény és való, hogy kisebb gépigényű és/vagy régebbi játékokat vinné még ekkora felbontásban is. A Phenom 955 mellé a legjobb lenne egy HD6850 vagy egy GTX460. Ezeket még gond nélkül ki is hajtaná... Ha tuti biztosra akarsz menni 1920x1080-ban magas beállításokkal is, akkor egy négymagos Intel 1155-ös proci kellene, meg mondjuk egy GTX560... De ez gondolom jelen esetben nem opció...

Vedd meg a monitort, használd a jelenlegi konfigoddal, max. visszaveszel a játékok beállításain, s ha összejön egy kis pénz, akkor cserélj VGA-t, CPU-t (alaplapot)...

A pixelgarancia, ha belefér, akkor mindenképp ajánlott... Sőt, ha esetleg grafikai munkára is használnád, akkor kalibráltasd is...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15007) szepit177 válasza vond (#15006) üzenetére


szepit177
csendes tag

Igen Én is gondoltam ,hogy a videókártyának "nem fekszik a full Hd"(ettól függetlenül elég ütős kártya )Viszont mostanába nem tervezek (tevezhetek )egyébb dolgokat cserélni.
Elsősorban játék,film, net amire használom .Grafika nem az én asztalom .
Egyébként a kalibrálást külön kell kérni ?(csak az Oázistól nem rendeltem még)azért kérdezem

(#15008) Chosen válasza vond (#15006) üzenetére


Chosen
addikt

955-ről felesleges váltania, egy erősebb VGA sokkal többet hoz.

(#15009) madgie válasza Chosen (#15008) üzenetére


madgie
titán

Nálam igencsak stabilabb fps-ek lettek a BC2-ben (nagyobb létszámú, járműves szervereken), mikor 955-ről i7-2600-ra váltottam. Nem tudom, a BF3 mit szól ehhez, de gyanítom, hogy a rombolhatóság miatt ugyanúgy szereti az erősebb procit.

(#15010) Peddy789


Peddy789
őstag

dell u2312hm-hez honnét tudom leszedni a legjobb drivert?

(#15011) Chosen válasza madgie (#15009) üzenetére


Chosen
addikt

Arra céloztam, hogy ár/értékben inkább a VGA-ra éri meg pénz fordítani, ha pl i5 2500K-ra vált akkor is minimum 30k-t fizet csak a cpu-ra és átlagosan minden játék 1-5FPS-t gyorsul és a minimum FPS-sek is kicsivel jobbak lesznek. Ha ugyanezt a pénzt VGA-ra költi, pl 6850 helyett vesz 6950-et akkor minden legalább 15-20FPS-el gyorsul ha nem többel. Tehát nem vagyok ellene az újításnak, ha van pénz akkor lehet költeni, de ha már választani kell akkor inkább VGA-ra fordítsa az összeget.

[ Szerkesztve ]

(#15012) vond válasza Chosen (#15008) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak ha vesz - teszem azt - egy GTX560-at (ami azért egyre inkább az ajánlott szint lesz FullHD-re), akkor azzal - ha ki akarná használni a kártya erejét - már nem igen boldogulna a Phenom 955... Vagy jól meg kéne rángatni, az meg +fogyasztás, +melegedés, +zaj...

Egy GTX560-hoz, vagy HD6950-hez azért erősen ajánlott egy fizikailag négymagos Sandy...

(#15011) TheChos3nOne: Én is azt írtam neki, hogy legelőször a 4850-et cserélje... ;)

De ez már eléggé OFF... :B

(#15007) szepit177: Kalibrálást gond nélkül meg tudják oldani Oázisban, csak érdeklődj náluk vásárlás előtt... Nem tudom, pontosan mennyiért vállalják, de olyan 5-6-7 ezer körül talán már megáll...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15013) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Erről a monitorról mi a véleményetek?
LG E2251T-BN

(#15014) madgie válasza Chosen (#15011) üzenetére


madgie
titán

Igaz, 4850-nél inkább a VGA érett me ga cserére, ha játék a cél :R

(#15015) vond válasza Peddy789 (#15010) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A hozzá kapott CD-ről (60Hz-es driver), vagy INNEN (Wondercsabo 50, 60, 72 Hz-es drivere)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15016) Athanáz9 válasza bajaki (#15013) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Csatlakozom a kiváncsisághoz, azzal a pótkiváncsisággal, hogy mi ehhez a leghasonlóbb (minden tekintetben)? Persze kicsit jobbat lehet mondani...

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#15017) googoo


googoo
csendes tag

Sziasztok!

Új monitor vásárlásán töröm a fejem, csak hát nem vagyok egy nagy szakértő, ezért a segítségeteket kérném.

A következőre lenne használva leginkább a monitor:
- netezés/olvasás
- filmnézés (inkább sorozat, de tök mindegy)
- játék (FIFA és Battlefield 3 főleg)
- office alkalmazások

Méret: 21"-23" között lehetőleg, de a 24" is belefér még talán.

Mondjuk, hogy olyan 100k-t tudnék rá áldozni, viszont ennyi pénzért egy hosszútávú befektetés lenne, tehát jó lenne, ha nem döglene be 1-2 év után.

A konfigom az alábbi:
Asus P5QL pro
Intel Q6600 proci
GeForce 9600GT 512 MB

Szemezgetek egy GF 560 GTX-szel is, de azt majd inkább 1-2 hónap múlva, addig talán esik valamit az ára, mert most igencsak borsos.

Ezekkel a feltételekkel melyik monitor(oka)t ajánlanátok leginkább?

Javaslataitokat előre is köszönöm!

(#15018) szepit177 válasza Chosen (#15011) üzenetére


szepit177
csendes tag

Ha későbbiekben lesz rá lehetőségem akkor veszek egy erősebb VGA-t.
a procit és az alaplapot biztos nem cserélem le és az AMD mellett maradok mindenképp.
Addig is muszály beérnem ezzel a konfiggal aztán majdalakul.
Nem vagyok fanatikus játékos (FIFA12,MFW3 stb..).
de azért biztos óriási külömbség van a két monitor gafikája között.

Köszi a segíséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#15019) petata válasza bajaki (#15013) üzenetére


petata
őstag

Nem rossz, annyiért (bár én kerülöm a fényes kávájú kijelzőket...)

(#15016) Athanáz9: részletesebben is leírhatnád, mire gondolsz :U

(#15017) googoo: Dell U2412M + pixelgari + kalibrálás

(#15018) szepit177: úgyérted muszáj ;)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#15020) googoo válasza petata (#15019) üzenetére


googoo
csendes tag

Kalibrálás alatt mit kell érteni pontosan? Ezt csak szaküzletben lehet megcsináltatni? És nagyjából mennyibe kerül?

A Dell U2412M és a U2312hm között van jelentős különbség a méretüktől eltekintve?

(#15021) petata válasza googoo (#15020) üzenetére


petata
őstag

#1 hozzászólás végét kukkantsd meg... ;)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#15022) googoo válasza petata (#15021) üzenetére


googoo
csendes tag

"A kalibráció során a monitort gyakorlatilag tökéletesen (emberi szemhez mérten legalábbis messze) színhelyesre állítják be, a fehéregyensúllyal együtt, beállítják ezen túlmenően a megfelelő színhőmérsékletet (6500K) és gammát (2.2), s a monitor fényerejét is a nappali felhasználásra általánosan ajánlott 120(-140)cd/m2-es intenzitásra."

És ezt az átlagos júzer nem tudja elvégezni? Bocs a hülye kérdésekért, de tényleg szeretnék okulni. :)
És ha nem, akkor mennyit kóstál ez pluszban mégis?

"Azthiszem említettem is itt valahol, hogy otthonra, általános felhasználásra, főleg ha játék is van, mehet a 2312, de a kalibrálhatósága, és ugy egyáltalán a szinmegjelenitése hagy némi kivánnivalót a 2412-höz képest igy ha grafikai munkára (is) kell, legyen az akár hobbiszintű"

Hmmm... Most egy 1-2 éves TN paneles 19" LG w1934S monitorom van. Jól gondolom, hogy kalibrálhatóságban meg színmegjelenítésben is körökkel ráver erre az u2312-es is?
Mert ha igen, és jelentősen jobb élményt tudna nyújtani a mostaninál, akkor a 23" méret szerintem praktikusabb lenne + egy esetleges VGA vásárláshoz is tudnék spórolni.

Jah, még valami: sokat használom este is a gépet, sötét szobában, a kalibrálásnál meg ahogy valaki írta nappali felhasználásra állítják be leginkább. Ezeknél a Delleknél én is tudnék babrálni a fényerővel, ha túl világos lenne este?

Köszi!

(#15023) schawo válasza googoo (#15022) üzenetére


schawo
titán

A 2312 egyik hibája, hogy sötét szobában túl világos, mert nem csökkenthető a fényerő kellő mértékben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15024) petata válasza googoo (#15022) üzenetére


petata
őstag

El tudod végezni, ha van egy kalibrációs eszközöd, ami nem éppen occsó...
Oáziséknál 5k (részletekért sztem küldj egy PÜ-t Nyugdíjasnak).
"Jól gondolom, hogy kalibrálhatóságban meg színmegjelenítésben is körökkel ráver erre az u2312-es is?" szerinted? :DDD

Tudod állítgatni, az U2312HM az, aminek nem túl jól szabályozható le a fényereje (valsz. ez is elég...mondjuk este egy lámpát nem árt gyújtani mellé, nehogy kisüsse akármi a szemed...)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#15025) googoo


googoo
csendes tag

Huhh, az kár az u2312-t illetően, mert olvasgattam már róla és eléggé tetszett, de mivel tényleg sokat használnám este, sötét szobában, ez komoly gond lehet :((

Az u2412 jobb ilyen szempontból? Ha igen, mennyivel?

Esetleg valami ezekhez hasonló még?

(#15026) petata válasza googoo (#15025) üzenetére


petata
őstag

Szerintem menj el Oázisba, vagy MonitorGuruékhoz, szerintem meg tudják neked mutatni minimum fényerőn a kettőt...mondjuk ott sem sötét szoba lesz.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#15027) googoo válasza petata (#15026) üzenetére


googoo
csendes tag

Hát erre nem igazán van lehetőségem, nem pesti vagyok.

(#15028) vond válasza googoo (#15025) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ilyen szempontból (is) jobb egy kicsit a 2412-es, való igaz... Szerintem nem fognak Oáziséknál problémát csinálni abból, ha megveszed a 2312-est, és mondjuk 1-2 nap múlva szeretnéd inkább a 24-esre cserélni ráfizetéssel...

Mindettől függetenül sötét szobában mindenképp használj a monitor mellett/mögött valami fényforrást! Nálam a "falra szórt" fény energiatakarékos izzókkal nagyon jól teszi a dolgát... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15029) googoo


googoo
csendes tag

És mi lenne a véleményetek erről: HP zr2240w

Esetleg valakinek van ilyen, van vele tapasztalata?

(#15030) El Kebir válasza googoo (#15025) üzenetére


El Kebir
őstag

Miből gondolod, hogy a mostaninál rosszabb lenne, hogy egyből megy a para? (max fényereje mindkettőnek 300cd/m2, szabályozhatóságban általában jobbak a ledes háttérvilágításúak)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15031) schawo válasza El Kebir (#15030) üzenetére


schawo
titán

Nem a maximális fényerővel van gond, hanem a minimum fényerővel. 2313-nél ez 100-110 cd/m2, 2412-nél 50-60 cd/m2.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15032) byZsolt


byZsolt
tag

ha bekalibrálják a monitort, azt rögzitik, vagy elállitható?

Ez Itt a .....

(#15033) bajaki


bajaki
őstag

22"'-os monitornál, ami ledes jó a 250 cd-s fényerő? :F

(#15034) schawo válasza bajaki (#15033) üzenetére


schawo
titán

Jó (feleslegesen) sok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15035) Chosen válasza byZsolt (#15032) üzenetére


Chosen
addikt

Állíthatod bármikor, mivel a monitor menüjében történik az állítgatás, +kapsz egy icc profilt Win-hez. (bár kérdés, hogy minek állítani a fényerőn kívül bármit, amikor már be van kalibrálva, hiszen akkor helyes :F )

(#15036) googoo


googoo
csendes tag

És erről mit gondolnátok: NEC EA232WMi

(#15037) Isual válasza googoo (#15036) üzenetére


Isual
veterán

és erről mit gondolsz?
/szürke kávával nékem különösen tetszetős, de nyilván nem a kinézete miatt linkelem/

(#15038) petata: Inkább Nyugdíjas tudna erről hitelesen nyilatkozni. Én csak azt tudom, amit Ő mondott nekem az EA232WMi-ről, ami...hát maradjunk annyiban, hogy az 231WMi jobb /volt/ :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15038) petata válasza googoo (#15036) üzenetére


petata
őstag

Erről Isual tudna nyilatkozni, illetve Nyugdíjas... Isualnak az EA231WMi van, Nyugdíjasnak gondolom volt dolga már ezzel is...

(#15037) Isual: sejtettem :D

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#15039) googoo válasza Isual (#15037) üzenetére


googoo
csendes tag

Bizonyára kiváló kis monitor, csak az a 130k az már egy cseppet sok :D

(#15040) Isual válasza googoo (#15039) üzenetére


Isual
veterán

te indultál el a ZR2440w-vel ebbe az irányba :U, gondoltam, akkor mutatok neked olyat, ami talán megérné a felárat a Dell-ekhez képest... véleményem szerint se a HP, se AZ az NEC nem (pl.: egy PA231w igen :B ).

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15041) petata válasza Isual (#15040) üzenetére


petata
őstag

ZR2240w volt az ;]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#15042) Isual válasza petata (#15041) üzenetére


Isual
veterán

hoppáré:D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15043) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Egy olyan kérdésem had legyen, a BenQ Led monitorom képernyőjét szeretném megtakarítani mit ajánlotok mivel szabad?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15044) old_artist válasza Gaboman (#15043) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Semmiképp alkoholos tartalmú folyadékkal! :N
Mikroszálas, antisztatikus törlőkendő + LCD/TFT tisztító folydék!

(#15045) stranger28 válasza Gaboman (#15043) üzenetére


stranger28
addikt

Lehet kapni "szettben" is, abban van törlő is és megfelelő folyadék is, kicsit drága, de sokáig elég lesz.

(#15046) Chosen válasza Gaboman (#15043) üzenetére


Chosen
addikt

Ha nem csak por tisztítására kell, hanem komolyabb szennyeződésekhez, akkor ezt ajánlom: [link] Nálam lehozott mindent a monitorról és nyomot sem hagyott, drágának pedig egyáltalán nem mondható. ;)

(#15047) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Köszönöm a segítséget!
Sírva tudnék fakadni, az új monitoromon 6 darab pixelhiba jelent meg! :O

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15048) old_artist válasza Gaboman (#15047) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nézd meg alaposan, mert lehet, hogy csak porszem!
Milyen színüek :F

(#15049) schawo válasza Gaboman (#15047) üzenetére


schawo
titán

Valószínű, hogy porszem, amit könnyen lehet korrigálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15050) Chosen válasza Gaboman (#15047) üzenetére


Chosen
addikt

Vagy ha tényleg pixelhiba akkor vidd vissza.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.