Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) elodman válasza Narasim (#16996) üzenetére


elodman
aktív tag

Nagy játékosok szerint is a nagyobb méret a lényeg?

Emlékeim szerint egy 14" v. 15" CRT-n 1280x1024 ben láttam a legfilmszerűbb játékélményt, ezért gondoltam, fontosabb a kisebb képpont távolság a megaméretnél.

(#17002) Isual válasza elodman (#17001) üzenetére


Isual
veterán

attól még, hogy ő így gondolja ez nem a megoldás az életre, a világmindenségre meg mindenre... csak ő hiszi eztet... :U (meg amúgyis, akkor miért nem negyvenkét colos TV-n gémel...nemértem én ezt az ellentmondást...namindegy)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17003) Narasim válasza Isual (#17002) üzenetére


Narasim
aktív tag

azért nem, mert:

a garzonom 23 m2 alapterületű. max 1,5 méterről tudom nézni a képernyőt. tv-k felbontása max fullhd. a 32-esen is látom már a pixeleket, ha picit közelebb hajolok. pont emiatt a tv-n néhány helyen (az egyik fórumon) olvashatatlan a szöveg, pl lila alapon piros, kék alapon piros vagy sárga szöveg. monitorban meg ugye 30-asnál nagyobb nem is nagyon van, vagy ha van is, akkor sincs ;] .

monitoroknak amúgy is sokkal szebb, jobb, képe van és sokkal előrébb visznek a világmindenség és az élet megoldásában! :R

nagy játékosok nem tudom mit mondanak, nem vagyok-voltam nagy játékos. lehet, hogy nekik más. ez olyan mint nekem kis cici, nagy fenék. másnak meg fordítva :B

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17004) davefox


davefox
csendes tag

Sziasztok!! Megjött a Dell u2212hm monitor amit ajánlottatok nagyon fasza!!! Köszönöm még egyszer jah és nincs gond a gamékkal sem bírja az ATI.

(#17005) Isual válasza Narasim (#17003) üzenetére


Isual
veterán

sajnos nem értetted a viccet... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17006) rambustibi válasza Narasim (#17003) üzenetére


rambustibi
őstag

A nagy játékosnak nagy képernyő kell :R Monitor vásárlás előtt, egy 46" Philips tv-n játszottam 1 méterről :K de toltam már így is: [link] :B

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#17007) petata válasza davefox (#17004) üzenetére


petata
őstag

Használd egészséggel! ;) (:D)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17008) davefox válasza petata (#17007) üzenetére


davefox
csendes tag

Köszi!! :)

(#17009) stranger28 válasza rambustibi (#17006) üzenetére


stranger28
addikt

Ja, meg túlárazott TN, gigadájnamic-kontraszt, lézeregér, gémer csuklószorító, gémerkóla és persze 3960X.

(#17004) davefox: Bírnia kellett, egészséggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#17010) Narasim válasza Isual (#17005) üzenetére


Narasim
aktív tag

értettem, csak nem akartam nagyon offtopikba meg ugornyiba átmenni :)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17011) bandus válasza davefox (#17004) üzenetére


bandus
veterán

csatlakozni tudok csak! én is most üzemeltem be, és gyönyörű! laptopra kötve használom, és meglehetősen rossz érzés erről visszapillantani a tn panelre :)

nagyonnagyon tuti a cucc, köszi mindenkinek a tanácsot!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17012) petata válasza bandus (#17011) üzenetére


petata
őstag

Te is: használd egészséggel! :D
Milyen kábellel is használod?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17013) Isual válasza Narasim (#17010) üzenetére


Isual
veterán

akkor nem kellett volna komolyan venni.... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17014) bandus válasza petata (#17012) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm! :) egy sima dvi--> hdmi kábelt vettem hozzá, nem aranyozottat. ez volt itt a közeli boltban, és sajna nem voltam olyan állapotban, hogy mászkáljak :) a hozzá kapott cd-ről miket érdemes feltelepíteni?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17015) petata válasza bandus (#17014) üzenetére


petata
őstag

Tökéletes. A drivert (mivel ahhoz nincs módosított)... ha van kalibrálva akkor ennyi, ha nincs, akkor talán felteheted az ICC-t is.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17016) hackeeeee válasza fenergie84 (#16989) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, max 25k.. De az nagyon a max. Meg 22" már nem is nagyon férne, ezért lenne jó a 19".

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17017) Isual válasza hackeeeee (#16988) üzenetére


Isual
veterán

Szigorúan ezek közül a Samu vagy LG - ASUS-t, AOC-t hanyagolni ... nem mintha csodát adna a Samu vagy az LG, de valszeg jobbak egy fokkal (ezekhez van 3 napos pixelgari szolgáltatás?)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17018) hackeeeee válasza Isual (#17017) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Írva nincs, szal nem látom, h van-e.. :\

Véleményem szubjektív...

(#17019) Isual válasza hackeeeee (#17018) üzenetére


Isual
veterán

én akkoris a Samu-t vagy LG-t venném... mire lesz használva egyébként?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17020) hackeeeee válasza Isual (#17019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Böngészés, néha flash játékok, semmi több. Integrált 7025-s nVIDIA vga-ra menne.

Véleményem szubjektív...

(#17023) rambustibi válasza Nyugdíjas (#17022) üzenetére


rambustibi
őstag

Gondolkodtam, hogy esetleg a topik címét meg lehetne változtatni erről: "Milyen monitort vegyek?" erre: "Milyen Dell monitort vegyek?" :D
Megyek is kormányt tekergetni: [link] :C :Y

ha neked bajod van valamelyik markaval, lelked rajta, de annyit kerek hogy maradjunk meg kulturalt tarsalgasi szinten - doc

[ Módosította: doc ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#17024) schawo válasza rambustibi (#17023) üzenetére


schawo
titán

Nagyon jó cucc :) :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17026) Nyugdíjas válasza rambustibi (#17023) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az szerintem szükségtelen lenne.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17027) HeavyToys válasza Isual (#17017) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Egyébként csak megjegyzem, hogy az újabb AOC típusok közül soknak TN-hez képest szép képe és szintén TN-hez képest de meglepően nagy látószöge van, 3 év gari jár hozzájuk. Szóval szerintem sokat fejlődtek. AOC i2353Fh-ra pedig nagyon kíváncsi lennék, ez IPS-es és csak 1 cm vastag maga a monitor.

(#17028) Isual válasza HeavyToys (#17027) üzenetére


Isual
veterán

Az árát elnézve az U2312HM-hez hasonlóért lehet majd kapni - ha egyáltalán -, s így azthiszem járt utat a járatlanért... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17029) Shockit


Shockit
csendes tag

Sziasztok!
Led monitort szeretnék vásárolni 65k környékén de dunsztom sincs róla, tudnátok ajánlani párat? :))
Előre is köszönöm!
(Játék+Film)

(#17030) hackeeeee válasza HeavyToys (#17027) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Újabb AOC típus, és most Én, mint "naív vevő", honnan tudjam, hogy újabb, vagy régebbi típus? Oké tudom, utána lehet keresgélni, h nagyjából mikoriak a monitorok, de amúgy máshonnan nem nagyon lehet megtudni, hogy melyik számít "újabbnak".

Véleményem szubjektív...

(#17031) HeavyToys válasza hackeeeee (#17030) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nehogy kioktatásnak vedd, csak megjegyeztem, hogy nekem ez a véleményem, mert itt kifejezetten nem ajánlott monitorok (HKC,Gaba) kap helyet, meglátásom szerint oktalanul. Én is láttam, pl legolcsóbb AOC monitor(17 ezer volt újonnan,19"), amit én beszereztem, nem volt nagy szám, de annyi pénzért...

Én, illetve Vaterom használt egy aoc 943fws-monitort és bárki bármit mondd, 21-22 ezer forintos kategóriát meghazudtolóan szép képe volt. Az, hogy a színek mennyire voltak helyesek, nyilván én nem tudom megítélni, de az összkép szép volt. Mellette pedig szerintem nagyon formás volt maga a monitor is és fogyasztása is alacsony volt. Nyilván nem profi igényeket kellett kielégítenie...

(#17032) HeavyToys válasza Isual (#17028) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Én a régebben kérdezett Acer-t szerintem hanyagolom, gyűjtök még egy kicsit.

Valószínűleg én megpróbálom ezt a járatlan utat,(mivel a fentebb említett AOC-vel is pozitív a tapasztalatom) 1-2 héten belül. Ha esetleg így alakul, akinek van benne tapasztalata és helyileg meg tudjuk oldani és persze van rá idő/igény/kedv, akkor mondhat róla véleményt.

(#17033) schawo válasza HeavyToys (#17032) üzenetére


schawo
titán

BP?

(#17029) Shockit Dell U2412M :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17034) HeavyToys válasza schawo (#17033) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Helyileg nem, de tavasszal-nyár elején lesz kicsit több időm, ha 1 nap elég hozzá, akkor rokon látogatás keretében meg tudnám oldani... :)

[ Szerkesztve ]

(#17035) Isual válasza Shockit (#17029) üzenetére


Isual
veterán

Keress rá a topicban a Dell ezévi IPS triójára - U2212HM, U2312HM, U2412M /mellesleg az első hsz-t is elolvashatod, ha gondolod :U/

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17036) hackeeeee válasza HeavyToys (#17031) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A-a, dehogy vettem kioktatásnak. :N

Én ezért érdeklődtem, hogy a lentebb írt típusok közül melyik az, ami ténylegesen megérheti az árát.

Véleményem szubjektív...

(#17037) HeavyToys válasza hackeeeee (#17036) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Én 20 ezer körüli kategóriában merem ajánlani a 943-as AOC-t.

Lg-ből én próbáltam a 1943-ast, vagyis egyszer vettek tőlem egy ilyet, de nekem az annyira nem tetszett.

Nem mondom, hogy tökéletes monitor, de szerintem ennyiért megéri. Ha valakinek nagyobb rálátása van erre a kategóriára, nyilván kijavít. De úgy látom, ők sem tudnak sajnos ebben az árkategóriában sok jót mondani, szóval a lényege, én ezt próbáltam, szerintem vállalható. Ezért én ezt javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#17038) richies


richies
senior tag

nah megjott a viewsonic 2365-led monitorom..
hat sokkal jobb a kepe mint a dell 2412-nek.
nincs szivarvany mindenhol... szinek is csodaszepek.
picit grainy a coating, de nem zavaro egyaltalan!

eljenek a papagajok! :R

Rozsomak of Power

(#17039) forceberg válasza richies (#17038) üzenetére


forceberg
veterán

Hja, de ez a monitor a méretben ugyanakkora U2312HM-nél 25k-val többe is kerül...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17040) planbmokus


planbmokus
senior tag

Az ASUS V242H jó vásár 31.000.- ért? (Új, de bontott csomagolású darab, kb 5 percre lett bekapcsolva)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#17041) hackeeeee válasza HeavyToys (#17037) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alsó kategóriás LG-vel, igaz még régebbi 4:3-as 19"-essel az volt a bajom, hogy mondhatni nagyon hidegek voltak a színei, bármit csináltunk vele, bárhogy állítgattuk.

Ezért is jöttem kérdezni, h a lentebb írt lista közül melyik az a monitor, amelyik megéri azt a 20-25k-s árat.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17042) schawo válasza richies (#17038) üzenetére


schawo
titán

A gyengébb tükrözdésgátló a "szebb kép" definíciója?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17043) Chosen válasza planbmokus (#17040) üzenetére


Chosen
addikt

Igen.

(#17044) Stereopheis


Stereopheis
tag

Sziasztok!

Tegnap megrendeltem egy BENQ GL2250-et. Milyen kábelt adnak hozzá eredetileg, és milyet érdemes használni hozzá? Irodai munkához lenne, azon a gépen egy Intel GMA 3100 (asszem integrált) VGA van, egy sima VGA kimenettel, DVI nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#17045) fenergie84 válasza Stereopheis (#17044) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha nincs rajta DVI, akkor csak a VGA marad, olyan kábelt meg adnak a monitorhoz...(én szerintem)

(#17046) elodman


elodman
aktív tag

Üdvözlet a maestroknak és köszönet a korábbi válaszokért!

Monitort vennék főleg játékos -de nem ultra radikális FPS őrült- és mozizó énem kiélése céljából.
Erre keretem kb. 190 e. Ft lenne és hozzá a jelenlegi vidi kártyám ATI HD5770 1GB, de ez cserélhető.
Ki is szemeltem a DELL ULTRASHARP U2711-et, de félek, hogy 2560x1440-as felbontását az általam kedvelt 2006-2010 megjelenésű játékok nem is támogatják (legalábbis a widescreen gamers-en ilyen felbontáson készült teszteket nem láttam), meg erősebb video kártyára nem is maradna pénzem...
Milyen monitort javasolnátok hát? A DELL ULTRASHARP U2410-re gondoltam a wide-gamut miatt, de nem tom, hogy az 1920x1200 jó-e játékra (ilyen teszek se voltak a wscreen gameren) és filmre.
Vagy ti mit tennétek helyemben?

Megathanx in advance

[ Szerkesztve ]

(#17047) elodman


elodman
aktív tag

az előbb kifelejtettem:

EIZO FLEXSCAN EV2333W is láttam, szintén 130k -ért, wide-gamuttal, C-PVA (overdrive-al),1920 × 1080-on.
Tán ez jobb lenne mint a hasonló áron említett DELL ULTRASHARP U2410?

[ Szerkesztve ]

(#17048) schawo válasza elodman (#17047) üzenetére


schawo
titán

Régebbi játékok simán elmennek az 5770-en 1920x1200-ban

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17049) Stereopheis válasza fenergie84 (#17045) üzenetére


Stereopheis
tag

Köszönöm!

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#17050) Isual válasza elodman (#17047) üzenetére


Isual
veterán

Egyrészt az EV2333W standard gamutos, másrészt nem. Viszont ha nem kardinális a wcg, szvsz nagyon jól ellenél az U2412M-mel és még egy f#sza kis vga-ra /pl.: 7870/ is marad pénz bőven... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.