Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) SchumiBácsi válasza phoenix1989 (#37981) üzenetére

Ha tudnál olvasni a kollega azt írta hogy az IPS feketéje nem teljesen 100%, de színben igencsak ott vannak.
IPS-t akárhogy nézed nem fognak a színek a felismerhetetlenségig torzulni, és nem is borul sötétbe az ég, ha kicsit alulról nézed, és ha felfogod hogy értem. A feketével kapcsolatban még annyit, hogy nem is olyan katasztrófa mint azt a legtöbbször beállítják/helytelenül lefotózzák. Ha le van szabályozva a fényerő, és be is van kalibrálva véletlenül, nagyon is szép képet ad, TN nyalhat naki.

TN panelom volt sajnos sokáig, most IPS van, szóval fel tudom mérni a kettő közötti különbséget.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#38002) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hali

Milyen minőségi ips monitort tudtok 50 ezer alatt? Minél olcsóbb, annál jobb persze.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#38003) Rasiel válasza MrPetya19 (#38002) üzenetére


Rasiel
senior tag

Mekkora méretű legyen, mire használnád, és úgy összességében milyen elvárásaid vannak? De, így elsőre a Dell U2212HM-et mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#38004) MrPetya19 válasza Rasiel (#38003) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem rossz.
Egyébként kb 22-es kéne és játékra és filmezésre használnám.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#38005) triluan válasza MrPetya19 (#38004) üzenetére


triluan
tag

Ha olcsóbbat akarsz akkor szóba jöhet az LG 22EA63V vagy az LG IPS224V (kis kompromisszumokkal). De azzal a DELL-el is jól jársz.

(#38006) Chelios79


Chelios79
csendes tag

Sziasztok!

A kérdés adott, milyen monitort?!

Majdnem egyenlő arányban kell olvasásra, filmnézésre és játékra. Grafikai feladatokra elenyésző esetben.

Amit eddig felleltem teszteket abból a - lg 22ea63v -Dell S2340L -Dell U2212HM ami érdemesnek tűnt megvételre 40k körül. Az egyetlen bajom az u2212hm-el az az ára. Jelentősen túllépi a pillanatnyi lélektani határomat a 50k-jával.

Ami leginkább érdekel, hogy mi az ami olyan "kihagyhatatlan" terméké teszi a másik kettőhöz képest? Mert amit a másik kettőről olvastam épp úgy meggyőzött ha nem jobban. Tetszik az u2212hm, mindenki ezt ajánlja, de konkrét okot nem olvastam még hogy miért JOBB. Az hogy "nem bánod meg...." harmat gyenge (nekem) egy 50k-s kiadásnál. A teszt amit találtam meg pro és kontra sorolt fel érveket egyenlő arányban.

Szóval legyetek kedvesek és akár link-kelet anyaggal akár írottat világosítsatok fel. Köszi.

(#38007) Kiskertész


Kiskertész
csendes tag

Sziasztok!
Monitort szeretnék venni, végig olvastam hogy mit ajánlatok de nem igazán kaptam meg erősítést mégis milyet vegyek.
Nem nagyon értek a dologhoz segítsetek, egy olyan monitor kellene ami 23-24 col vagy nagyobb. kb 60 ezer ft tudok áldozni a dologra.

Amihez kellene 40°% film nézés 40% internetezés, 20% játékra.

Milyet tudtok ajánlani?

1-2 monitort találtam: pl.: http://ipon.hu/webshop/product/dell_p2414h/509150
http://ipon.hu/webshop/product/lg_24ea53vq_p/397237

[ Szerkesztve ]

(#38008) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Van most egy LG IPS234-es monitorom. Érdekelne a hozzáértők véleménye, hogy megérné-e lecserélni egy Dell U2312HM-re? Most lehetőségem lenne eladni 35-40 körül, és rá kellene fizetnem 10-15-öt. Megéri ezt az árkülönbséget a Dell?
Főleg filmézésre/videószerkesztésre van használva, elég sokat űlök előtte :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38009) Füleske válasza phoenix1989 (#37981) üzenetére


Füleske
addikt

A színek jók csak a fekete nem teljesen fekete. Minden panelnak megvannak a maga hibái , tökéleteset nem fogsz találni.

(#38010) Wolfy_ válasza Kiskertész (#38007) üzenetére


Wolfy_
tag

A korábban is említettek közül nekem kb 2 éve van egy Dell U2312HM monitorom, teljesen meg vagyok elégedve vele.53-54e korul kapni.

(#38011) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello milyen monitort ajánlanátok olyan 50k környékén? Lehet rajta HDMI, DISPLAY PORT, DVI, ha más nincs rajta.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#38012) ViZion


ViZion
félisten

ERRE? :U
Köszi! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38013) jim bcs válasza ViZion (#38012) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Dell!

S2340L_50k (nálam bevált) vagy az új P széria
U2312HM_53k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38014) ViZion válasza jim bcs (#38013) üzenetére


ViZion
félisten

:R Ehh, Dell-ből csak Dell P2414H lenne ami IPS és még határeset... 58500 -10-12k amit beszámolnak... :U Ez jobb, mint az LG? Már képminőségbe, a lába nem izgat, stabil nagy asztalom van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38015) Füleske válasza ViZion (#38014) üzenetére


Füleske
addikt

Dell - ek általában nem pwm - esek mostanában (a konkrét típusról még nincs teszt), az LG - k meg igen. Ez alapján én a Dell - et venném.

(#38016) jim bcs válasza ViZion (#38014) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

képminőségbe is és stabilabb is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38017) ViZion


ViZion
félisten

Köszönöm! :R
Dell Ultrasharpon dolgozom, nekem az tetszik, csak ára nem jó... :DDD
A PWM mizéria nekem kimaradt, nem követem a monitoros történeteket... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38018) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Sziasztok!

100-110 ezer Ft-ért keresek valami 24ˇ-osnál nagyobb monitort fotók utómunkájához, PS, Lightroom, miegyéb. Emellett normál, otthoni felhasználás, időnként filmezés, de ez ugye kevésbé meghatározó.

(#38019) harry válasza ViZion (#38014) üzenetére


harry
veterán

Az u2312hm 53-54k körül van, hasonló áron, mint az említettek, én ennél maradnék. Főleg, mert én biztos nem vennék fényes / tükrös felületű kijelzőt.
Talp: ok, hogy stabil az asztalod, de a Dellnél állíthatod a magasságot, döntheted, és 90° forgathatod is a monitort.
No meg gyakran nem cseréled gondolom, megérheti beruházni egy komolyabbra.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#38020) ViZion válasza harry (#38019) üzenetére


ViZion
félisten

JAh, olyanon dolgozom... viszont itt nem tudnak olyat rendelni. :U
Megálmodom még... Köszönöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38021) harry


harry
veterán

Pusztán érdeklődésképpen: melyik kategória (árban, tudásban) az, amit érdemes megvenni mondjuk 27"-ban, IPS monitorok közül, ha fHD felbontásnál nagyobbat szeretnék, de nem grafikus munkára kell, csak tényleg a nagy munkafelület fontos, sok ablak, kód, stb. végett?
Vagy ilyen áron inkább 2db 23" fHD jobban megérheti?
Mondjuk esetemben érdekes kérdés, hogy notebookról van szó, amin egy digitális kimenet van, de talán ez dokkolóval bővíthető.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#38022) Füleske válasza harry (#38021) üzenetére


Füleske
addikt

Dell u2713hm szvsz , de notinál vigyázz mert a hdmi általában csak fullhd - t tud , dp meg nincs sok notin.

(#38023) harry válasza Füleske (#38022) üzenetére


harry
veterán

Ezen DP van :) Dell latitude e6400.
Igen, sejtettem, hogy ez 150k körül lenne árban... Így, hogy nem fontos "egyben" az egész terület, talán inkább 2db 2312hm + portreplikátor jobb választás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#38024) spm válasza Füleske (#38022) üzenetére


spm
tag

Ehhez a Dell U2713HM-hez egy Asus GTX660 elég lehet játék fronton ha elsősorban Diablo3 és mondjuk Starcraft2 a menü?

(#38025) Beldar


Beldar
tag

Jelenleg a Dell U2212HM és U2312HM között vacillálok :)
A MonitorGuru a 23-asnál "No PWM"-et ír, a 22-esnél ezt sajnos nem írja. A 22-es tuttira PWM-es?
Mennyire különbözik a 2 moncsi? Vajon a 22-esen is megy a 72 Hz?

(#38026) Füleske válasza harry (#38023) üzenetére


Füleske
addikt

Ha nem kell egyben a terület akkor szerintem is jobb választás a két monitor. Amúgy a dp megléte sem garancia a nagyobb felbontásra , integrált intel vga általában lekorlátoz.

spm : ezt inkább valami gamer esetleg vga topikban kellene megkérdezned szvsz. Én amúgy egyik játékkal sem játszottam még.

Beldar : [link]

[ Szerkesztve ]

(#38027) schawo válasza spm (#38024) üzenetére


schawo
titán

Ha jól tudom, ezek a címek elsősorban procira igényesek. De ezt kéretik nem bizonyosságként kezelni.

(#38025) Beldar
Megy rajta a 72 Hz, és minden bizonnyal PWM-es.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38028) Isual válasza spm (#38024) üzenetére


Isual
veterán

Elég.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38029) LamaCube válasza Beldar (#38025) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem U2214Hm-em van és pwm-es. Én nem érzékelem a pwm-es hatásokat. Az, hogy 72HZ-en megy-e azt nem tudom. Nem is tudom, hogy milyen előnyökkel járna. Tényleg miért lenne jobb, ha 72Hz-en menne?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#38030) #08477696


#08477696
törölt tag

Sziasztok!
Ha valakinek van tapasztalata ASUS MX279H-val kapcsolatban, megköszönném, ha megírná. Hármas surround van tervben. Tehát szándéskosan (csak) 1920-as felbontás és a vékony káva a fontos.
Köszönettel,
Balagee

(#38031) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Hali!

Monitor vásárlás előtt állok! Tn+Film paneles Samsung 2470HD-t használok jelenleg MSI R7970 Lightning BE 3GB GDDR5 PCIE VGA-val!
27"-ra szeretném lecserélni a Samsungot és DELL monitorban gondolkodom!
A 2 jelölt ami 100e.ből kijön:
(mert,hogy max. ennyi a keret)
DELL P2714H
DELL S2740L

Szerintetek?
Esetleg más alternativa?
IPS panelest szeretnék!

Előre is köszönöm a válaszokat

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#38032) schawo válasza Jackie_Chan (#38031) üzenetére


schawo
titán

A lista jó. A fő különbség, hogy az S fényes felületű, a P matt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38033) Isual válasza Jackie_Chan (#38031) üzenetére


Isual
veterán

Előbbit javasolnám.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38034) jim bcs válasza schawo (#38032) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én még semmilyen hátrányt nem fedeztem fel a fényes felületből adódóan sőt kifejezetten tetszik és nem annyira fényes az mint a képeken-videókon még nappali fényviszonyok mellett sem, bátran ajánlható

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38035) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
22-24" között keresek monitort játékra max 30k Ft-ért. Mit lehet ezért kapni, illetve (ha a keret kevés lenne) mennyivel kellene feljebbtornázni az árat, hogy egy tartós és megbíható monitort kapjak?

(#38036) Djsaba


Djsaba
senior tag

Dell p2414H glow Jobbnak tűnik, mint a u2312Hm.

(#38037) Isual válasza Djsaba (#38036) üzenetére


Isual
veterán

U2311H-nak volt/van pont ugyanilyen glowja.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38038) triluan válasza Nixon18 (#38035) üzenetére


triluan
tag

Ha még tudsz venni akkor LG IPS223V-BN (mert kifutó széria,37 ezer körül). A többi ajánlott monitor ami ips paneles-is az olyan 46-50 ezer Ft. 22" méretben. Vagy használtban nézelődhetsz ott szoktak még lenni jó ajánlatok.

(#38039) Isual válasza Nixon18 (#38035) üzenetére


Isual
veterán

Használtban gondolkodj, ha jót akarsz! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38040) Nixon18 válasza Isual (#38039) üzenetére


Nixon18
senior tag

És használtban miket ajánlanál/ajánlanátok?

(#38041) Isual válasza Nixon18 (#38040) üzenetére


Isual
veterán

Itt nézz szét és hardveraprón. Előbbi helyen van 2-3 jó 22"-es - HP LP2275W pl, vagy Dell 2209WA - 30k körül, de még sok más használt darab, többnyire LG-k.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38042) triluan válasza Nixon18 (#38040) üzenetére


triluan
tag

Bocsi! már válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#38043) ViZion válasza harry (#38019) üzenetére


ViZion
félisten

Nah:
Dell P2414H IPS: 58500.-
Dell U2312HM IPS: 54000.-
LG 23,8" 24EA53VQ-P IPS: 52000.-

Ezek vannak. Elsőt nem ismerem, 24-es, ez tetszik benne. Másodikat ismerem, azon dolgozom, nagyon király. Harmadikat nem ismerem, azt írják lötyögős a talpa... :U

Többen a 2.-at ajánlották, 22"-ról 24-re szerettem volna váltani, de lehet azt legközelebb... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38044) Nixon18 válasza Isual (#38041) üzenetére


Nixon18
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem jobb játékokhoz a minél kisebb válaszidő?

(#38045) Djsaba válasza ViZion (#38043) üzenetére


Djsaba
senior tag

Én is az első 2 választásod között vacillálok, szerintem az utolsót hagyd a fenébe, az a 2 befutó ;]

Viszont az új darabról (P2414H) még nincs értékelhető, rendes, részletes visszajelzés/leírás. De elvileg ua, mint az eredeti Ultrasharp sorozat (u2312hm) csak gondolom a szélsőségek javításával, balanszírozással , a 24"-es meg csak egy plusz(lehet hogy voltak, akik nem szeretik a 23"-monitorokat, de mondjuk a 24"-es is csak 16:9-es sajnos.) Aztán lehet, hogy a P2414H a u2312HM utódja, javított verziója, mert azt írták valahol hogy az új 22-23" (p2314-p2214) megegyezik.

A U2412 utódja majd jövőre érkezik, valami felújított US sorozatban.

[ Szerkesztve ]

(#38046) ViZion válasza Djsaba (#38045) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, a P-re azt írja 86% színtér, az Ultrasharpra, h 81%... mondjuk az U színei is jók voltak nekem... Nem nagyon tudok dönteni, mondjuk már mindegy is, hétfőig agyalhatok... :)
Valaki látott már P-t élőben? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38047) Djsaba válasza ViZion (#38046) üzenetére


Djsaba
senior tag

Elvileg jobbak a színei, de beszélték itt, hogy a P2314 elmarad színben az U2312HM-től, P24ről nem láttam/olvastam semmit eddig, kitudja aztán, érted :)

Viszont nem tudom, hogy neked mik a főbb elvárásaid, mert amióta ez az új(sz@r) design van, a fórumok számlaló se megy rendesen, állandóan +100-at ír, meg mindig olvassam végig, nem dob a végére..
Nekem viszont játékra kellene ez a monitor legfőképp, kevesebb film+net, kevés munkával. Szóval input lag, meg s a többi fontos lenne. De remélem hamarosan érkezik valami értékelhető írás, mint pl ez :K

(#38048) ViZion válasza Djsaba (#38047) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyenkor hol van Dezzzzzz!!!??? :O :O :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38049) Isual válasza ViZion (#38048) üzenetére


Isual
veterán

tftcentral teszt lesz 1-2 héten belül.
Én egyébként a P2414H-t bekockáztatnám.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38050) Djsaba válasza ViZion (#38048) üzenetére


Djsaba
senior tag

Nem foglalkozik ilyennel :D
De én szerintem a P2414H-ra fogok rástartolni, az utóbbi már elég régi, szeretem a friss husikat :D

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.