Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135001) amargo válasza iszoke (#134998) üzenetére


amargo
addikt

Nekem P szériás monitorom van (és gépek is), kb annyi, hogy nyitsz egy case-t utána, ha be lett azonosítva a hiba, akkor egyből küldenek egy új monitort vagy ami kell, házhoz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#135002) iszoke válasza amargo (#135001) üzenetére


iszoke
senior tag

Akkor elvileg nyüstölhetem az OLED monitoraikat amennyi belefér, és küldenek másikat, ha jól értem? Vadiújat vagy más darabokból összetákoltat?

(#135003) amargo válasza iszoke (#135002) üzenetére


amargo
addikt

Nyilván a garanciális feltételeknek meg kell felelni. Nálam pl nem a kijelzővel volt gond.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#135004) gainwardgs válasza iszoke (#135002) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nekem vadiújnak tűnt, más kérdés hogy a csere is pixelhibás volt :U
Igaz Ips nem oled.
Ügyintézés gyors, először a csere monitort kapod, rá 1 napra meg küldöd vissza hibásat.
Nálam UPS hozta-vitte.

(#135005) syIex válasza gainwardgs (#135004) üzenetére


syIex
veterán

Helyileg hol lett vásárolva? Itthon is ilyen egyszerűen megy?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#135006) iszoke válasza amargo (#135003) üzenetére


iszoke
senior tag

Nem fogom püfölni, ha erre célzol. Én épp a kijelző miatt kérdeztem, mivel hacsak nem állítok be mellé egy másik monitort kifejezetten Windows-os cuccok, illetve sok statikus elemet használó dolgokhoz, akkor azért böngésző, táblázatkezelő is befigyel napi szinten pár órát (igaz, nem egy képernyő van folyamatosan sokáig, és alacsony fényerő mellett). Ha ilyen feltételek mellett kicserélik, akkor igazából felesleges második monitor, mivel legfeljebb garancián belül kicseréltetem.

(#135007) Bálint306 válasza ollie (#134972) üzenetére


Bálint306
tag

Én voltam! Vedd csak az LG-t, azóta se változott a véleményem nagyon jó kis monitor ebben az árkategóriában! :DD

(#135008) Bafna


Bafna
csendes tag

Sziasztok!
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Használtan 50k
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
23-24”, 1080p, örülnék a 75 hz-nek de ha nem fér bele elég a 60-is
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
VA panelt
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Adobe lightroom és néha PS, illetve ezek mellett játék
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RX 6600 XT, amd freesync nem volna rossz de nem baj ha nincs
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Mindegy, thunderbolt nem kell
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Nem szempont

Vagyesen használnám játékre és grafikai munkára ezért valamennyiee fontos lenne a nagy színtér lefedettség. Ezek mellett szeretem a mély feketéket és a nagy kontrasztot ezért preferálom a VA panelt. Tudom, nehéz ügy, de tudnátok segíteni?
Köszi előre is.

(#135009) sztivo válasza rwin5 (#134999) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hello!
Ha tényleg photoshopra kell és fontos a színhelyesség, egyértelmű az Asus. Az S szériás Dell, az a kimondottan budget vonal.
Még maga a Dell egyik embere fogalmazott anno úgy, hogy "H és S széria, amikor elég hülye vagy ahhoz, hogy ne egy BenQ-t vegyél, csak mert a miénket Dell-nek hívják"

(#135010) gainwardgs válasza syIex (#135005) üzenetére


gainwardgs
addikt

Itthon volt Magyarországon :))
"Hibás" cseredarabot már nem cserélték mivel "csak" 4 db hibás pixel van ezen, és szerintük 5db megengedett.
Szerintem meg ilyen kategóriában bullshit :K
Szóval én így jártam, részemről soha többé Alienware meg Dell :))

(#135011) amargo válasza iszoke (#135006) üzenetére


amargo
addikt

Nem-nem :) hanem mennyi pixelre ad csere garanciát stb, ilyenre értettem: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#135012) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Sziasztok! Ehhez [link] a konfighoz ez [link] a monitor mennyire passzol? (Egyáltalán az IPS panel mennyire alkalmas játékra?)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#135013) newmoonlight válasza newmoonlight (#135012) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ja még valami. A 27" nem túl nagy a FHD-hoz?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#135014) iszoke


iszoke
senior tag

Közben úgy tűnik, hivatalos.

(#135015) sztivo válasza iszoke (#135014) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Lehet örülni :DDD

(#135016) syIex válasza sztivo (#135015) üzenetére


syIex
veterán

Ez is csak UK. Nekünk EU kellene... :DDD
Na de holnap kiderül. Ha igaz, lesz egy garázsban tartott, nem dohányzó G8 eladó. ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#135017) iszoke válasza syIex (#135016) üzenetére


iszoke
senior tag

Ja, fene a pofájukat, hogy van képük folyton különcködni. Hülye angolok. Angol hülyék. ;]

(#135018) Joe123


Joe123
aktív tag

Sziasztok,

Van nálam egy 32" VA monitor. Ezeknél a mai daraboknál normális, hogy egy szürkeárnyalatos tesztábránál ennyire durva sávosodás látható? Talán kellően visszaadja a kamerakép is, de élőben is elég pocsékul néz ki, ráadásul nem csak a feketéknél, hanem középárnyalatoknál is látni. Kiraktam ugyanazt az ábrát egy 10+ éves plazma tv-re és egy majd 20 éves S-PVA monitorra (ezek voltak kéznél), de azoknál nem jelentkezik ez. Azt csekkoltam hogy a 32bites üzemmód legyen aktív.
Köszi!

(#135019) sztivo válasza Joe123 (#135018) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hello!
Milyen konkrét monitorról van szó?

(#135020) Joe123 válasza sztivo (#135019) üzenetére


Joe123
aktív tag

LG 32GN50R-B

Elvileg 8 bites panel, de ez gyanúsan nem annyi...

(#135021) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Van értelme 4k felbontásnak 32 colos monitornál? Vagy ez a méret még kicsi hozzá?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#135022) syIex válasza t256 (#135021) üzenetére


syIex
veterán

A legtöbb jelenlegi monitor 27"-on van és a 32" 4K-ra várunk legtöbben legalábbis OLED téren. :D
Szerintem a sweetspot neki a 32". :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#135023) Munkas válasza Brxx (#134964) üzenetére


Munkas
aktív tag

Én is nagyon szeretem a Dell monitorokat. Csak pont fordítva csináltam: S2721DGF-ről váltottam S3222DGM-re, így jobban jártam :)
Az IPS színei szebbek voltak, de csak nagy fényerőn, és akkor meg nagyon fárasztja a szemet, még nappal is. Szerintem a VA panel a gyakorlatban mindenben jobb, és nagy előnye, hogy sokáig lehet nézni. Nagyon kényelmes szememnek, bár ebben lehet, hogy az ívelt kijelző is segít.
Irodában még maradt az IPS, és onnét tudom, hogy milyen az, amikor délutánra már érzem a szemeimet. Otton ez megszűnt, pedig néha kétszer annyi ideig is nézem.

(#135024) iszoke válasza Munkas (#135023) üzenetére


iszoke
senior tag

"Szerintem a VA panel a gyakorlatban mindenben jobb"

Ne haragudj, de ez nem igaz.

(#135025) Piti1


Piti1
tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni hűséges Alienware AW2720HF monitoromat egy nagyobbra, mert kell a tervezéshez a hely. (Nem vagyok márkabuzi de a DELL-eket szeretem.)
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Kb. 150 000 Ft körül (használt is jöhet)
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32" és nagy felbontás a rajz miatt (100-144 Hz nem árthat, de el tudom engedni)
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Nincs előnyben részesítés, de talán IPS a színhűség miatt
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Műszaki rajz, Archicad, látványtervezés, 70%; web, 20%; játék 10%.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
3060 TI (tervben az upgrade)
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
lásd 6. pont
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem tudom, asszem' nem :)
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható,
magasság állítás jó ha van
Válaszotokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#135026) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

Ismét monitorvásárlás előtt állok, de még nem sikerült döntenem két modell között. Az első sajnos duplája árban a másodiknak, viszont élesebb a képe és valószínűleg tartósabb is hosszútávon. Elsősorban office munkára (Excel stb.), tv-zésre és játékra használnám majd egy Mac proval, Dell latival és TV boxxal egybekötve.

1) DELL UltraSharp U4323QE LED Monitor, 43", 4K, IPS, 60Hz
2) LG 43UN700P UHD monitor, IPS, 42.5", 3840x2160, HDR10, HDMI, DP, USB-C

Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok! :)

Köszi előre is,
Márk

[ Szerkesztve ]

(#135027) sztivo válasza Joe123 (#135020) üzenetére


sztivo
Topikgazda

6 bit+FRC, tehát ez sajnos ilyen.

(#135028) sztivo válasza iszoke (#135024) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Játék és kiváló színhűség kivételével mindenben.
Ilyen betekintési szög és hasonló dolgokat meg nem igazán venném figyelembe, ki az, aki nem szemből használja? :DDD

(#135029) iszoke válasza sztivo (#135028) üzenetére


iszoke
senior tag

"Játék és kiváló színhűség kivételével mindenben."

Köszönöm, nincs több kérdésem.

OLED fronton pedig úgy tűnik az Asus is kezdi észrevenni, hogy extra garancia nélkül nem biztos, hogy kelendőek lesznek a cuccai. Az időtartam ugyan nem a Dell szintjén mozog, de kezdetnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#135030) Joe123 válasza sztivo (#135027) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ok, köszi az infot. Igazából set top box mellé kéne TV-nek, valamiért azt hittem hogy ebben 8 bites panel van, de már nem tudom hol olvastam.

Samsung Smart M5 jobb lehet ilyen szempontból? Arra 8bit+FRC-t ír a display specifications. Illetve ha van még ötlet 32" Full HD VA-ra amiben 8 bites panel van, azt is megköszönöm.

(#135031) syIex válasza iszoke (#135029) üzenetére


syIex
veterán

Csak jönne már EU-ba valamelyik... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#135032) sztivo válasza iszoke (#135029) üzenetére


sztivo
Topikgazda

"Köszönöm, nincs több kérdésem."

Nekem se volt, de nem csak kompetitív játékra meg grafikára vesznek monitort emberek, létezik más is és más igény is, mint a tiéd ;)

Ezeket a FALD-os VA-kat gond nélkül megvenném bármire is már, még mindig olcsóbb, mint az OLED (töredék) és semmitől nem kell tartani.

[ Szerkesztve ]

(#135033) sztivo válasza CsMarc (#135026) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Én értelmezem félre az élesebb képet, vagy ezt hogy kell érteni? Mind a kettő 43" és 4K (3840x2160).
Ilyen felhasználásra mondjuk kár kiadni a Dell felárát (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#135034) sztivo válasza Piti1 (#135025) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Nagy felbontás alatt QHD vagy UHD-re gondolsz? UHD 60Hz-el lesz ennyiért, QHD magasabb frissítéssel is.

[ Szerkesztve ]

(#135035) iszoke válasza sztivo (#135032) üzenetére


iszoke
senior tag

Ugyanezt az érvelést én is használhatnám hivatkozásul amikor azt mondom, hogy a VA sosem fogja utolérni az IPS-t. VA pártiak rendszeresen elfelejtik a hátrányait is. Azt meg már csak halkan teszem hozzá, hogy a VA-t jobbnak kihozni kicsit olyan, mint ha azt mondanád, hogy az alma jobb, mint a barack.

Ahhoz képest nemrég mintha még olyasmit mondtál volna, hogy te is veszel. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#135036) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok. Évek óta 49-es Samsung monitorokat használunk, eljött a csere ideje, nézem, mi a kínálat, kétféle van előttem, döntenem kellene, melyiket, és miért. A kettő között nincs 10 ezer forint különbség, de nem értem, mi az eltérés, se a samsung oldal, se a net nem segít, hátha van itt nálam a témábban okosabb...

LC49RG90SSRXEN
LC49RG90SSPXEN

Egyetlen karakter eltérés van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#135037) Genji válasza Rick4 (#135036) üzenetére


Genji
őstag

Szerintem csak régiójelölés. Ugyanaz lesz a kettő.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#135038) Busterftw válasza syIex (#135016) üzenetére


Busterftw
veterán

Itt spanyolban mar kaphato/kosarba teheto Delltol, 1.138,61 €. :)

DP 1.4 eleg 4k 240Hz meghajtani?

[ Szerkesztve ]

(#135039) syIex válasza Busterftw (#135038) üzenetére


syIex
veterán

Itthon még listázva sincs 32"-os modell. :(
Én úgy tudom igen! :K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#135040) Rick4 válasza Genji (#135037) üzenetére


Rick4
félisten

Végül a samsung chat megmondta, a LC49RG90SSPXEN a jelenleg is gyártott, 10W-tal kevesebbet kajáló váltózat, a másik a régebbi, amit már nem gyártanak. Furcsa, hogy az enyém még 144Hz és hangszórós volt, ezek már csak 120Hz és nincs hangszóró, úgyhogy vennem kellett egy trust 2.1-es szettet is...

A régiós sztori furcsa, egy üzletben kapható itthon mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#135041) iszoke válasza syIex (#135039) üzenetére


iszoke
senior tag

Ennyire vagyunk fontosak, mint felvevőpiac. És ezért érdekes, hogy mégis mi kakaskodunk legtöbbet a nálunk nagyobbakkal...

Mondjuk az, hogy rendelhető náluk még nem jelenti, hogy meg is kapják hamar. Redditen 2-3 hetes szállítási időket mondanak.

(#135042) syIex válasza iszoke (#135041) üzenetére


syIex
veterán

A 2-3 hét is hamarabb van, mint a semmi. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#135043) Busterftw válasza iszoke (#135041) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen en is olvastam, valaki svedben rendelt es Marcius 4-et irtak neki, masoknak Februar vege.
900eur-ert vinnem azonnal, talan majd beesik :D
Bar a tobbi gyartoet is meg kell varni, plusz komolyabb osszehasonlito tesztek sincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#135044) Busterftw válasza Busterftw (#135043) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk az hatalmas WTF, hogy nincs DP 2.1...
Oke jelenleg csak RDNA3-n van, de jovore mar Nvidia is azzal jon.
Elegge kihagyott lutri igy 2024-ben mar, ilyen kijelzot meg nem 1 evre vesz az user.

Talan mas gyartoknal lehet DP 2.1?

(#135045) syIex válasza Busterftw (#135044) üzenetére


syIex
veterán

Kártyákon sincs... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#135046) moven


moven
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretnem kerdezni, hogy az alabbi QHD monitornal opcio a felskalazott 4k?

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/ultragear-27gr75q-b-p973102491/

Koszonom a segitseget! :)

(#135047) Busterftw válasza syIex (#135045) üzenetére


Busterftw
veterán

RDNA3-n van, ami mar 1 eve piacon van.

(#135048) iszoke válasza Busterftw (#135044) üzenetére


iszoke
senior tag

Videokártyát sem... akinek 4080-90 karija van, az nem fog feltehetően 50-est venni, akkor viszont az 1.4 DP is elég lesz nekik még ki tudja hány évig. Mellesleg a csatlakozó és aljzat nem változik, vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#135049) Busterftw válasza iszoke (#135048) üzenetére


Busterftw
veterán

Ettol fuggetlenul gondolhatnanak a jovore kicsit.
AMD-n mar 1 eve ott a csatlakozo, RDNA4 meg johet ev vegen akar, illetve legkesobb 2025 elejen jon az uj Nvidia gen, szinten DP 2.1-el.
1000+ euros monitoroknal azert adhatnak az opciot.

(#135050) peti58


peti58
csendes tag

Sziasztok!
Elkészült a PC és szeretnék hozzá egy, a jelenleginél komolyabb monitort, ebben kérném a tanácsotok.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
~150.000 Ft
2, Mekkora átmérőre,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Átmérő mindegy, 3440 x 1440 (UW-QHD), ~144 Hz de nem muszáj
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS-t használtam eddig, többivel nincs tapasztalatom
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Mindegy
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Multimédia, munka (programozás, office), játék (semmi komoly kompetitív)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RX 7800 XT, nem szükséges sync, de előny ha támogatott lenne a kártyához
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI, DisplayPort
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Igen
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Nincs preferenciám. Előbb-utóbb szeretném falra feltenni helytakarékosság miatt.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.