Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) Shkiz0 válasza Hauptmann (#129998) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Teljesen jó az a felbontás jelenleg arany középútnak mondanám.
Ha maradtam volna én is a mellett akkor a lecserélt 3080-am simán elég lett volna rá még 1-2 évig, és akkor is valószínüleg a memória lett volna már a limitáló tényező mint sem maga a GPU erő.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#130002) iszoke válasza syIex (#130000) üzenetére


iszoke
senior tag

Szerinted én hogy érzem magam 27" monitorral? De most már kezdek megint azon gondolkodni, hogy meglépem azt a 42" OLEDet...

(#130003) syIex válasza iszoke (#130002) üzenetére


syIex
veterán

Az nekem nagy volt, de már annyira megy itt az OLED téma, hogy be rendelek a végén egyet és össze hasonlítom a mostani LG-vel, csak asszony meg engem is megöl... :DDD
Főleg, hogy amúgy nekem ugye 34"-os 1440p volt csak sima nanoIPS nem pedig OLED. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#130004) iszoke válasza syIex (#130003) üzenetére


iszoke
senior tag

Na ezért vagyok én még facér, nincs asszony, aki azt hinné, megmondhatja nekem mit szabad és mit nem. :DD

(#130005) Dapro válasza Hauptmann (#129998) üzenetére


Dapro
senior tag

nekem bejön az uw. most 5120x1440 hasznalok, (+ pivotban egy 2560x1440 32inch)de pont lehet váltok és olyat keresek ami nem 2db 27esnek felel meg (samsung c49 49inch) hanem magasabb

[ Szerkesztve ]

(#130006) iszoke


iszoke
senior tag

Nos, lemértem és csak 75~ centire van tőlem a monitorom, ami sajna eléggé elmarad a minimum 1 métertől... így viszont marad a 32" IPS. :(

(#130007) Shkiz0 válasza iszoke (#130006) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha maradsz végül a 32" IPS-nél akkor ezt tudom ajánlani.
Gigabyte Aorus FI32U.

Nemrég vettem én is és maximálisan meg vagyok vele elégedve.
A normál ára 370K lenne, de Oázisba van belőle bontott új 223-ért, ennyiért BB.
A bontottól nem kell megijedni, enyém is ennyiért jött, és csak a doboz viseltes, maga a cucc karcmentes volt.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#130008) fcsabaa


fcsabaa
csendes tag

Átlagolva a dolgokat akkor szerintetek még nem igazán éri meg a felárat az OLED UWQHD és inkább 4K IPS a "biztos" vétel? :)

/Ha meg kell baxodni, akkor meg kell baxodni/

(#130009) iszoke válasza Shkiz0 (#130007) üzenetére


iszoke
senior tag

Nem szeretném ha a mostaninál (is) gyorsabban romlana a látásélességem vagy kapnék más kellemes érzéseket attól, hogy túl közel ülök a monitorhoz, ezért merült fel bennem, hogy talán mégsem a 42" lenne a nyerő, hiába vennék amúgy OLEDet, mivel nekem az lenne a nyerő.

De ahogy fentebb is említettem, kb 70-75 centit tudnék csak tartani tőle, mivel egyszerűen nincs több helyem abban a helyiségben, ahol lakom, és ellentétben azzal, hogy milyen monitort veszek végül, ez sajnos nem olyasmi, amire van behatásom.

(#130010) Gicz válasza iszoke (#130009) üzenetére


Gicz
addikt

játékhoz 1m nekem kényelmes. Munkához közelebb húztam és scalinget kikapcsolva több ablakkal dolgoztam, de 70cm játékra nekem túl közel lenne.

(#130011) iszoke válasza Gicz (#130010) üzenetére


iszoke
senior tag

Igen, emiatt vagyok kénytelen 32" IPS mellett maradni. Talán az egyetlen előnye ennek, hogy pár éve múlva amikor már lesz normális méretben OLED, addigra az ára is lemegy és kiforrottabb lesz a technológia.

(#130012) TheMartin03 válasza Shkiz0 (#130007) üzenetére


TheMartin03
tag

Eszem ágába nem volt ilyen monitort venni, leginkább UW-ot nézegettem 1440p-ben, sőt, még ez is csak kis álmodozás szerűség volt, de ez az ár annyira megtetszett rohadtul átgondolom most, hogy mit csináljak...

(#130013) iszoke válasza Shkiz0 (#130007) üzenetére


iszoke
senior tag

Jobb, mint az LG, amit rendeltem?

(#130014) Swcjoker


Swcjoker
újonc

Sziasztok.

Elnézést, hogy egy saját új témát hozok fel, napok óta ezt bújom, de nem értek hozzá annyira, hogy megfejtsem a problémámat.

Én a napokban vettem egy AOC cu34g2x ultrawide 34" gamer monitort az xbox series X konzolomhoz, mert mindig is ki szerettem volna próbálni az ultra széles játékélményt. Persze az elkerülte a figyelmem, hogy az xbox nem támogatja a 21:9 képarányt, szóval jelenleg alternatív megoldásként a 16:9-es képarányt szélesíti ki, amely a fő menüben jól látható, de játékok esetében egyáltalán nem zavaró számomra, mint hobbi játékos. A problémám a Rainbow six Siege játék miatt jött fel bennem, ugyanis a storygamek és az F1/Fifa mellett az R6-ot használom nagyon sokat, rankeden. Ebben az esetben az xbox beállításaiban az 1080p 120Hz-et használom, ám nem vagyok biztos benne, hogy ez az r6-ban valós-e ezek után, hogy az ultrawidedal az 1440p 120fps-ről lemondhatok... Ha bekapcsolom az R6-ban a Vsync-et, lockol 60 FPS-en, amit nem értek, és ez számomra probléma, mert 2 éve már 120FPS-en játszom a játékot. Esetleg aki ebben a témában jártas és ismeri a dolgokat, tudna-e nekem felvilágosítást adni az én helyzetemre, illetve tanácsokat, javaslatokat is elfogadok!

Köszönöm, hogy elolvastátok, várom a válaszoakt.

Üdv
Egy lelkes hobbi gamer, aki story game-et és kompetitív gamet is használ

(#130015) sztivo válasza Swcjoker (#130014) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Konzolos vagy kifejezetten Series X alfórumban érdeklődj inkább szerintem.

(#130016) BMS


BMS
őstag

Na megjött a monitor :) Ahogy nézegetem nincs rajta pixel hiba és kosz sem.
Annyi szomorúságom viszont van,hogy ezek a barmok rosszul csomagolták és az a kis piros műanyag pöcök a monitor talpánál letört(Egy darabka belőle) :(((

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#130017) BMS válasza BMS (#130016) üzenetére


BMS
őstag

A HDR-400 legyen bekapcsolva vagy legyen inkább auto-n(Windowsba és a monitor beállításain is)?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#130018) Kiskutya válasza BMS (#130017) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem csak akkor kapcsold be ha Hdr-t használni is akarod. Az én szememnek jobb volt hdr nélkül! Enyém már visszament emagnak még nem jött válasz de ahogy visszakaptam a pénzem már rendelem is a következőt! Amúgy hogy hogy rosszul volt csomagolva? Nem gyárit kaptál?

hmm...

(#130019) Luck Dragon válasza fcsabaa (#130008) üzenetére

Felhasználási terület válogatja. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130020) BMS válasza Kiskutya (#130018) üzenetére


BMS
őstag

De igen,csak valahogy kiesett abból a kis gödörből a talp és letört az a pici műanyag. Nem küldöm vissza mert annak kb semmi szerepe sincs.
[link] Az utolsó képen az a kis piros vacak vége tört le.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#130021) fcsabaa válasza Luck Dragon (#130019) üzenetére


fcsabaa
csendes tag

Ha egy átlag 10 órás használatot kellene felosztani azt mondanám, hogy 6 óra játék, 3 óra netezés és 1 óra Lightroom a jelenlegi monitor használatom. :)
E mellett melyik lenne jobb választás? :R

/Ha meg kell baxodni, akkor meg kell baxodni/

(#130022) Luck Dragon válasza fcsabaa (#130021) üzenetére

Mivel írtad, hogy fotós vagy. Én egy ASUS ProArt PA348CGV ajánlanék még a listához.
Hosszútávon szerintem az LG is megfogja állni a helyét, főleg ha az FRC-t is használod majd , hogy 10-biten üzemeljen :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130023) Shkiz0 válasza iszoke (#130013) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Arról nem tudok nyilatkozni, Sylex kolléga vett ilyen monitort ő dicséri.
Én csak erről tudok nyilatkozni, és nagyon pöpec monitor. Tartottam UW után, hogy szokatlan lesz (az is volt kb 1 hétig) aztán mostanra már megszoktam.
De ennyi pénzért ilyen tudású monitort nem igazán fogsz kapni.
Nekem is utolsó pillanatba jött, mert amúgy már félig le volt beszélve egy 34GN850B.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#130024) Kiskutya válasza BMS (#130020) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha a panel rendben van akkor ne foglalkozz vele! Remélem a következő már nekem is jó lesz. Egyébként hogy tetszik? Van változás az előzőhöz viszonyítva?

hmm...

(#130025) BMS válasza Kiskutya (#130024) üzenetére


BMS
őstag

Szerintem sokkal jobb :) De még meg kell szoknom :) Pár napig egy 20 colos 60hz-es tv-t használtam,még kapkodom a szemem :D Nálam a HDR mód auto,sokkal szebb a WoW ingame,távirányító nagyon fasza,hogy van hozzá.
Előre meg hátra dönteni egy kicsit nehéz szerintem. Képen az van,hogy full egyenesen tud állni a kép de én már nem nagyon tudom dönteni.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#130026) Kiskutya válasza BMS (#130025) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az én szememnek sokkal kellemesebb volt a 165hz mint a 75. Dönteni én nem próbáltam nekem pont jó volt a szög.

hmm...

(#130027) iszoke válasza Shkiz0 (#130023) üzenetére


iszoke
senior tag

LG-t legalább hírből ismerem. Eredetileg egy XG32UQ modellt akartam venni mivel mindig Asus monitorom volt, aztán sylex1 kolléga rábeszélt a 32GQ950-B típusra. Leginkább az ára zavar ennél, mivel ennyiért Alienware AW3423DWF-et lehet rendelni, csak ugye az UW változat (rohadna meg az összes, már nagyon unalmas... :W ), így nem jöhet szóba. 32" 4K még vagy két évig legalább nem fog jönni, addig meg boldogan tudom használni ezt, hacsak nem olyan példányt kapok, amit inkább visszaviszek.

(#130028) syIex


syIex
veterán

Annyian írták már a QD-OLED-et külföldi fórumokon is, hogy be rendeltem egyet aztán kiderül, hogy jobb-e az vagy ez az LG jó választás volt. :DDD
Egyébként semmi bajom nincsen vele nagyon szeretem és az UW sem hiányzik annyira, bár bajom sem volt vele. Viszont mivel van OLED TV-m és volt C2 is monitorként ezért tudom, hogy milyen is tudna lenni. :U :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#130029) iszoke válasza syIex (#130028) üzenetére


iszoke
senior tag

Irigyellek titeket, hogy ilyen jól el vagytok látva hellyel, meg zsetonnal. :P :O Nna mindegy. :((( Jövő héten úgyis kiderül, mennyire tetszik az LG, ha valamiért nem jön be, akkor legfeljebb veszek egy Alienware-t és kiélvezem amennyire csak lehet.

(#130030) syIex válasza iszoke (#130029) üzenetére


syIex
veterán

Hát én asztalt is cseréltem még az LG C2-höz, de még úgysem tudtam rendesen megszokni vagy nem is megszokni, hanem hozzá szokni. :DDD
Nyilván nem fogok két ilyen monitort megtartani, de próbálni ki fogom, mert egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#130031) iszoke válasza syIex (#130030) üzenetére


iszoke
senior tag

Küldd el nekem az LG C2-t, majd én hasznosítom. :DDD

(#130032) Ruben82


Ruben82
kezdő

Hello.srácok segitenétek nekem? Jelenleg LG 27gp850 monitorom van de szeretnék fentebb menni.nem tudom jó ötlet e. De felbontásban maradnék a 2k van. Csak attól félek látnám a pixeleket olyan méretben.közelről szoktam nézni.főleg fps játékokkal játszom.de az is megfordult a fejemben hogy 21:9 re de arról vegyes véleményeket olvasok.kérlek mágusok adjatok tanácsot 32 collnál pixelekkel mi a helyzet 2kban és hogy érdemes e 21:9? Nagyon köszönöm a segítséget előre is. (Élőben nem tudom mégnézni sajnos közelről.bejártam a médiát de nincs kiállitva ilyen méret és felbontás)

(#130033) sztivo válasza Ruben82 (#130032) üzenetére


sztivo
Topikgazda

24" 1080p-t láttál már gondolom, na olyan 32"-ban a 1440p. Viszont akkora monitornál már jóval hátrébb ülsz (gondolom). Én nem javaslom fps játékokhoz ezt a méretet.
21:9 képarányú 34" pedig egy szélesebb 27" monitor.

(#130034) BMS válasza Kiskutya (#130026) üzenetére


BMS
őstag

Nekem 144 volt már 2 és fél éve úgyhogy annyira nem nagy különbség :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#130035) Kiskutya válasza BMS (#130034) üzenetére


Kiskutya
veterán

:D

hmm...

(#130036) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Sziasztok!

Általános felhasználásra , néha játékra kellene egy legalább 27'-os méretű, 2560x1440-es felbontású monitor.
A keret kb. 100 ezer, de nem baj, ha kicsit eltér. (Főleg, ha olcsóbb...😃)
Ryzen 5600G, 16GB RAM, RX 6600, ezek a gépem paraméterei jelenleg.
Nem számit , hogy hajlított a képernyő, vagy nem.
[Ezt] néztem, nem tudom a VA panel miatt ajánlott e?

Üdv.: Krisz

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#130037) Ruben82 válasza sztivo (#130033) üzenetére


Ruben82
kezdő

Akkor azt ajánlod ne váltsak nagyobbra?

(#130038) h1mpi válasza 123sylaar (#130036) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én VA-t nem vennék, Nekem volt az is meg TN is, de az IPS-el össze se lehet hasonlítani a színeket.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#130039) iszoke válasza h1mpi (#130038) üzenetére


iszoke
senior tag

Viszont akkor miért nyomatják ennyire a VA panelt a gyártók és valamilyen szinten a vásárlók is, különösen a túlméretes daraboknál? Nem hiszem el, hogy a nagyobb kontraszt indokolná azt a hype-ot ami körbelengi.

[ Szerkesztve ]

(#130040) 19Petya83


19Petya83
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Egy RX6800 vga-hoz milyen 27" 144hz monitort érdemes vennem 1440P felbontásra? Leginkább single player játékra használnám (Hogwarts, LoU, CP2077, stb.) de azert nem vagyok hardcore gamer. Nem hiszem hogy számítana hogy a válaszidő 1ms vagy 4ms. 100-120.000 forintot tudok maximum rászánni. Ha olcsóbb az nem baj. Nem számít az állvány állíthatósága és mérete. Ha van rajta USB az jó de nem elvárás.

(#130041) syIex válasza iszoke (#130039) üzenetére


syIex
veterán

Pedig de. Embere válogatja, hogy kinek mi a fontosabb. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#130042) sztivo válasza iszoke (#130039) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Mert jóval olcsóbb, mint egy IPS panel és nem mindenkinek kell NEC Spectraview szintű színhelyesség...

sylex1
Egyetértek.

A képarány hisztit sem értem, neki 16:9 kell, a többségnek 21:9. Elindult egy új technológia (mondhatni kísérleti fázis [beégés problémája pl]), gondolom volt pár kérdőív, hogy honnan induljanak/milyet kezdjenek el gyártani, és ezek szerint az UW felhasználók többen voltak. Majd idővel lesz 4K 32" OLED is, addig meg nem őket kell szidni, mert én vagyok a leghangosabb kisebbség. De tudom, már tegnapra kellene :U

[ Szerkesztve ]

(#130043) iszoke válasza sztivo (#130042) üzenetére


iszoke
senior tag

Lehet, hogy olcsóbb, de ez meg is látszik a képén... és nem kizárólag a színhelyességre célzok.

(#130044) sztivo válasza 19Petya83 (#130040) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Acer XV272UKV.

(#130045) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Kérhetnék véleményezést az alábbi monitorról? [link] Esetleg az alább leírt kritériumoknak megfelelően létezik-e más alternatíva?

Konkrétan, amit keresek: 21:9 képarány, 144 Hz képfrissítés, AMD FreeSync, 1ms válaszidő, legalább 29" képátló, DP csatlakozó, IPS panel, beépített hangszóró, meg a lehetőségekhez mérten minél több garancia. Árban nagyon max. 150-160k-ig mennék el.

Szerk.: döntés, forgatás, stb. nem számít, egy Arctic asztali állványra lenne felerősítve.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#130046) Luck Dragon válasza iszoke (#130043) üzenetére

Azért is írta, hogy nem mindenkinek kell. Azaz ha neked nem felel meg, neked nem kell azt választani.
Aki meg VA-t vásárol tisztába van annak előnyével és hátrányával.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130047) Luck Dragon válasza Rowon (#130045) üzenetére

Maga a kinézet modell ajánlott.
Nagyon hasonló specifikációkkal és ajánlott típus ebben az árkategóriában amit nézel, nagyon nincs is más.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130048) Rowon válasza Luck Dragon (#130047) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#130049) Stinsonina


Stinsonina
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni monitor és gép összekötéssel kapcsolatban.
A monitor egy dell ultrasharp U2722DE, a gép pedig egy m2 Mac Mini. Ti milyen kábellel kötnétek össze? Én már teljesen elvesztem ebben a kérdésben. Ha hdmi, akkor milyennel, vagy inkább próbálkozzak mással? Jó lenne, ha ki tudnám használni a maxot a monitorral, de olvastam mindenféle problémát ebben a témában.
Köszi előre is a segítséget. :)
(Ha rossz topikban vagyok, akkor bocsi)

(#130050) Hauptmann válasza Shkiz0 (#130007) üzenetére


Hauptmann
addikt

Na bassza meg, ha ezt tudom előre, hogy lesz ilyen náluk, nem az XG27AQM-et veszem meg...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.