Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126001) fudi2002 válasza Luck Dragon (#126000) üzenetére


fudi2002
veterán

Sose próbáltam :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#126002) Luck Dragon válasza fudi2002 (#126001) üzenetére

Szomorú :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#126003) Biga123 válasza Luck Dragon (#126000) üzenetére


Biga123
addikt

What is QuickFit function ?
QuickFit Plus Function

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#126004) Luck Dragon válasza Biga123 (#126003) üzenetére

Köszönöm , itt pont a hármas pontra lettem volna kiváncsi , mennyire lehet variálni . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#126005) Hicks válasza Luck Dragon (#125988) üzenetére


Hicks
csendes tag

Szia. Nekem volt már késő, így visszaolvasva! Mindhárom kistörpe itthon és azt hiszem kimerítettek teljessen.
Acer Nitro XV320QULVbmiiphx FreeSync monitor 32
Ezt néztem alternatívának a 27 colos helyett, 130 acer shopban.
Felbontás miatt hezitáltam a nagyobb monitoron, sajna élőben nem igen lehet megnézni !
Munkára és játékra egyaránt lenne használva.
Remélem így érthetőbb voltam.
:R

(#126006) dejaris


dejaris
addikt

Sziasztok!

Excel és általános irodai felhasználáshoz keresek egy jó monitort. Ips-re és WQHD-re gondoltam.
Amit így első blikkre találtam a Dell P2723D.
Ehelyett inkább 75 Hz-es monitor keresését javasolták a PC-s topikban.
Tervezetten Ryzen 5600G-vel kerül párban.
Milyen monitort érdemes néznem?

[ Szerkesztve ]

(#126007) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Sziasztok!

Home officera, "irodai felhasználásra" szeretnék egy monitort következő paraméterekkel:
- kb. 50k Ft
- 24" (esetleg 27")
- fullHD felbontás elég (nem kell 16:10-es képarány)
- legalább két videó bemenet és lehessen köztük váltani
- VA/IPS panel
Nem létszükséges, de jó ha van:
- hangszóró
- állítható magasság
- képernyő dönthetősége

most még várok itt a BF-re és akár a karácsonyi leárazásokig is tudok várni. de addig is miket nézegessek?

(#126008) apollo12 válasza Biga123 (#125991) üzenetére


apollo12
veterán

és 32 Coll-nál, 2560 felbontásnál mit érdemes venni ?

[ Szerkesztve ]

(#126009) KJ82


KJ82
senior tag

Sziasztok

Közeljövőben tervezek 1440p-re képes videokártyát venni. Ehhez keresek monitort max 110k-ig. Ezt néztem ki :

[link]

LG UltraGear 32GN650-B

Mennyire ajánlott ez a monitor ?

Főleg single player játékokra, és film nézésre lenne.

Phanteks P300A - Ryzen 5 5600 - Asrock B550M Pro 4 - Crucial Ballistix Black 2x8 - Sapphire Pulse 6700 Eladó Acer Aspire 5 R6UB- 32 hó gari, Ryzen 5300U, Vega 6, 2x8 GB )

(#126010) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! 300.000 forint alatt milyen monitort tudtok ajánlani?
Ami fontos, az IPS panel, legalább 120 Hz és 32", 1440p vagy annál nagyobb felbontás.

Első körben a Dell G3223Q monitort nézegettem, esetleg van vélemény róla? Esetleg alternatív ajánlat?

(#126011) Lio_Nekka


Lio_Nekka
csendes tag

Sziasztok!

Ezzel a monitorral szemezek, a régi Dell U2311H-m családtagnak lesz átadva.

[link]

Valakinek van vele tapasztalata? Ez lesz az első ívelt monitorom, gondolom idő kell majd a megszokáshoz. Egy Radeon 6800 XT lesz alatta, gondolom jó neki. Vagy ahhoz a kártyához már 4K-s monitor illene?

(#126012) Luck Dragon válasza Hicks (#126005) üzenetére

Eléggé friss modell , túl sok információ nincs róla visszajelzések alapján ami van és az is külföldről , nem tűnik rossz vételnek .
Ha nem zavar 32”-on a QHD felbontás akkor szerintem jó választás lehet ezért az összegért .

dejaris
Ha szimpatikus a Dell akkor ebben az árban és tudásban SE2723DS modell számut keresd , az képes 75 Hz-re . :) Vagy S2722DC & S2721DS párost .

Kicsit olcsóbban javasolnám ASUS VA27AQSB vagy még olcsóbban MSI PRO MP271QP.

Sanyi.mTs
Ebben az ársávban sajnos. In s olyan monitor , vagy csak én nem tudok róla aminek lenne magasság állítása .
De ami az elképzeléseinek legközelebb áll az a Philips 243V7QDAB/00 monitorja . :)

apollo12
Ez szubjektív minden embernél , valakit zavar ,valakit nem . Vásárlás előtt meg kellene tekinteni egy hasonló specifikációval rendelkező monitort , így könyebb lenne dönteni .

KJ82
Jó választás :K
Pl egy külföldi oldalon több mint ezer felhasználó 5/4.7 értékelte .

dangerzone
Dell jó választás , nem is olyan rég fentebb ajánlottam .
Látszik is , hogy a piac vevő rá, Dell honlapján napról-napra növekednek rá az értékelések . :)

UHD felbontás kategóriában :
-Legolcsóbban Acer Nitro XV342CKP
-Középes árszinteden MSI Optix MPG341QR
-Ársáv tetején LG 34GN850-B

QHD felbontású kategóriában
-Legolcsóbban Acer XV320QU & Acer Nitro XV322QUP
-Középen LG 32GP850-B & esetleg ha valahol még találsz Dell G3223D
-Ártető Asus ProArt PA328CGV & Asus TUF Gaming VG32AQL1A & Asus ROG Swift PG329Q & Acer Predator XB323UGX

Lio_Nekka
Tapasztalat inkább külföldi visszajelzések vannak ami eléggé vegyes Oldalaktól és felhasználók átlagosan 3.8 és 4.2 között adnak róla véleményt . .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#126013) slayer007


slayer007
tag

Sziasztok!
Ultra wide monitort szeretnék vásárolni, legalább 34" méretben.

Paraméterek: 3440x1440 felbontás

Állítható magasság fontos. Dönthetőség/forgathatóság másodlagos

Ívelt vs nem ívelt... Van még hátránya az ívelt kijelzőknek? Régen óva intettek tőle engem, nem tudom manapság mi a helyzet.

Panel: Itt vagyok kicsit lehet különc. Jelenleg egy TN paneles monitorom van, Asus VE247, 13 éves... Ha nem érződne már kicsinek, le sem cserélném. Kellene viszont egy nagyobb.
Azóta vettem 3 másik monitort is, 2db viewsonic ugyanaz a típus, 1db LG (alsó kategóriás), kettő VA panel, egy IPS panel, és a TN paneles monitorom színeit élettelibbnek érzem SOKKAL, mint azokét.
Pontos monitor típusok: (Viewsonic VG2439SHM, LG 24M38D-B). Valószínűsíthető, hogy ezek nem túl ajánlott típusok, és azért nem tetszenek a színei... de lehet, hogy szimplán más panelt preferál a szemem? Ebben kérném segítségeteket, mert utálom nézni az IPS paneles monitort. A VA panelesek még elmennek, de valamiért a legkellemesebb a TN paneles volt eddig a 3 típus közül. Elnézést, ha idegesítő a kérdés.

Árkategória: Lehetőleg maradjon 200ezer alatt, kivétel ha egy apró pluszért hatalmas a minőségbeli ugrás.

Felhasználás: Minden. Játék, böngészés, filmek, stb.

Előre is köszi.

Im insane, what's your excuse?!

(#126014) Luck Dragon válasza slayer007 (#126013) üzenetére

Szia
Ezekkel a paraméterekkel és ár szegmensben az alábbiakat javasolnám .
Kereted tetejéről (190-től) MSI Optix MAG342CQR. Leginkább ezt javasolnám , elég nagy kontraszt és színtér lefedettséggel rendelkezik .
Vagy kicsit olcsóbban (160-tól ) LG 34WP65C-B

TN panellel szerelt és megadott tulajdonsággal vagy nincs vagy nem ajánlott .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#126015) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Gyereknek vennénk monitort karácsonyra és gondoltuk black friday alkalmával sikerül valamennyit spórolni. Nekem egy Asus VG249Q van ami méretben és képminőségben neki is bőven megfelelne. Tudtok hasonló monitort amit még érdemes lehet fontolóra venni 24"-os méretben?

Üdv:Viktor

(#126016) Ijk


Ijk
nagyúr

LG 34WK95U-val van valakinek tapasztalata? Elég vegyes értékelései vannak. Most gondoltam kipróbálnám az UW-ot, 60cm mély asztal miatt a 32" magassága már nagy lenne, 27" pont jó most, de a 4k felbontásból már nem szívesen lépnék lejjebb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#126017) nevemnetudd válasza Viktoár (#126015) üzenetére


nevemnetudd
csendes tag

https://www.alza.hu/236-acer-nitro-xz240qp-d7245081.htm

Kérdezem amúgy, mennyire ajánlott ez a modell , mert szerintem ennyiért jó vétel.

(#126018) Csandi válasza nevemnetudd (#126017) üzenetére


Csandi
őstag

Biztos nem vennék budget VA paneles monitort játékra.

(#126019) Viktor77 válasza nevemnetudd (#126017) üzenetére


Viktor77
titán

24"-es ívelt? Hidd el, nem akarod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#126020) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Megérkezett a monitor (Acer Predator XB273UNV), minden szép és jó, viszont fekete médiatartalomnál (kép/videó) az alábbi anomália jelentkezik:

[link]

Ráadásul néha bevibrál a kép, néha pedig néhány másodpercre teljesen el is megy, majd vissza.

Ezekkel lehet kezdeni valamit? :O

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#126021) HornedReaper válasza LendvaiFeri1 (#126020) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Privát a videó sajnos

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#126022) spidersoft


spidersoft
senior tag

Sziasztok!

Mivel már jó ideje nagyon nem akaródzik lenni 3d monitor a piacon, így lassacskán nyugalmaznám fő-monitorként a meglévő LG D2343 monitoromat, és meghagynám olyan játékra, ahol kell a 3d, vagy néha egy-egy filmre.

Az új monitornak a következőket kell tudnia:
- Ettől lényegesen jobb fekete szint (előtte F2380 volt, sokat gyalázott C-PVA panellel, aminek a képe szerintem nagyon szép volt, legalábbis sokkal szebb, mint ennek a moziminősítésű hiperszuper LG-nek. Nyilván a VA az VA... A tévém is VA (Pana TX-50AS600E), a képével meg vagyok elégedve. A konyhai és a anyám IPS tévéjével nem vagyok megelégedve... szóval valószínűleg VA panel az, ami nekem feltétlenül kelleni fog.
- 4K felbontás (vagy ha nagyon muszáj, elég a QHD is, de 4K lenne az ideális)
- nagyobb képernyőméret (32"-tól nagyobb egyrészt nem fér, másrészt már a 32" se kicsi kb. 80-90cm-ről, kisebben meg már lehet, hogy apró lenne minden ezen a felbontáson)
- VESA rögzítőfuratok (mostanság nem találkoztam olyannal, amin ne lenne, de az ördög nem alszik)
- Keret: 150k környéke

Amit nem kell tudnia:
- 60Hz fölötti frissítés
- gsync/freesync (ha játszok, akkor arra nekem elég a 30FPS)
- pivot (azazhogy feltétlenül kell pivot, de tudja a konzolom, amire ráteszem)
- gamer funkciók (célkereszt meg effélék)
- tévé tuner, okosfunkciók, stb.

Amire használnám:
- web, gépész tervezés (főleg emiatt kéne a nagyobb felbontás), néha játék (leginkább logikai, szerep- és kalandjátékok, multi kizárt)
Ki mit javasol?

Amit néztem eddig:
- Samsung U32J590UQR: MVA, amiről azt olvastam, hogy nem hozza a "sima" VA szintjét. A 4K 32" monitorok között olcsónak számít, de ez nem tudom, hogy azt jelenti-e, hogy túl olcsó, azaz gyenge minőségű... valakinek esetleg tapasztalat?
- Samsung LS32A800NMU: elvileg rendes VA (legalábbis azt olvastam, hogy az MVA nem tud HDR-t). A HDR amúgy egyelőre nem szükség, mert GTX960 van a gépben, a szupport szerint meg GTX1xxx kártya kell a HDR-hez minimum. 2-3 évet még szerintem kihúzok ezzel a kártyával...
- LG 32UP550-W: tud mindenféléket...
- Dell S3221QS: ez lenne a legszimpatikusabb, csak hát ívelt, olyannal meg még nem volt dolgom, nemtom szeretném-e vagy sem :) sokan ellene vannak, de az általam használt majdnem egy méterről egy 3" geometriailag kéri az íveltséget... csak, ugye, a fiziológiát nem érdekli a geometria :D

Nagyon budgetek a fenti kijelzők, vagy bevállalhatóak?

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de megpróbáltam kitérni mindenre, ami eszembe jutott.

Köszönöm, hogy elolvastad, ha válaszolsz, azt meg külön köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#126023) Amerigo57 válasza LendvaiFeri1 (#126020) üzenetére


Amerigo57
őstag

LendvaiFeri1.

A videó az Acer Predator XB273UNV monitorról, még bejelentkezéssel sem látható.

(#126024) LendvaiFeri1 válasza HornedReaper (#126021) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Javítva.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#126025) *Tata*


*Tata*
senior tag

Sziasztok!

Tegnap sajnos feladta a harcot a kb.10 éves Dell U2312HM monitorom.
Mit ajánlanátok helyette?
Kb.80E a keret.
Megfelel a 1920 x 1080 felbontás,
de ha lehet 27,32 coll ban valami érdemes IPS panellel.
Felhasználás,böngészés néha néha játék.
proci AMD Ryzen™ 5 3600
Vga-m MSI 1660TI

(#126026) Amerigo57 válasza LendvaiFeri1 (#126024) üzenetére


Amerigo57
őstag

LendvaiFeri1.
Sarkokban nagyobb a glow mert 2 irányból világítja az edge led. Ha a jobb alsóban van, az azt jelenti, hogy a ledsor tápja ott van.

Szerintem ez túl sok bevilágítás, javítás módja csere, ha a 14 napos Garanciába belefér.

(#126027) sztivo válasza Sanyi.mTs (#126007) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Én ezt mondanám ennyi pénzért, most akciós. Nekem a 24" kistesó van a cégnél, nem egy nagy szám, ennyi pénzért nem is vártam el sokat, viszont ár/érték arányban jó, 75Hz, villódzásmentes, kékfényszűrő is kellemes, nem fárad a szemem tőle. Most akciós.

(#126028) mastodon


mastodon
aktív tag

Játékra keresünk 24 collos, FullHD montitort 80 E Ft-ért. A gyorsaság számít, meghogy a sötét színekben is adjon kontrasztot, de színhelyesség nem annyira. Gyerek kinézte az LG 24GL600F-et, mi lehet ennél jobb? Olvastam kritikákat erről, hogy részben nem tudja, amiket ígér.

(#126029) LendvaiFeri1 válasza Amerigo57 (#126026) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Probléma megoldva, egy új display kábel orvosolta a helyzetet. :))

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#126030) KaiotEch válasza LendvaiFeri1 (#126020) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

BTW: Mit tud ez a monitor, hogy ennyi az ára? 170k+? Mondjuk egy jóval olcsóbbhoz képest, ami ugyan úgy lehet 27" WQHD és 165Hz-es(vagy kicsit kevesebb, mert nem is tudom milyen VGA kellhet, hogy ezen a felbontáson, egy AAA-s game elérjen 107FPS-t :D)? Ennyivel jobb minőségű lenne a panel? Szemkímélőbb? Vagy baromi nagy profit? :R

(#126031) asuspc96


asuspc96
senior tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni az LG monitorok elnevezésének megfejtésében :D
[LG 34GN850-B]
[LG 34GP950G-B]
[LG 38GN950-B]
[LG 38WN95C-W]

szóval odáig jutottam, hogy az első szám az a col, na de utána ? :DDD
És valóban ennyivel szebb/jobb mint amennyivel drágább?

[ Szerkesztve ]

(#126032) Tinca tinca válasza Luck Dragon (#125975) üzenetére


Tinca tinca
újonc

Ilyen szintű monitoron kell amúgy pixelgaranciával foglalkozni? vagy hogy van ez?

(#126033) Luck Dragon válasza Viktoár (#126015) üzenetére

Most az Emagon 65,000-Ft lesz ingyen szállítással . Szerintem teljesen jó választás .

Ijk
Akkor most ha jól értem egy 34” monitorról érdeklődsz , de a 32” magassága már nagy ezért jó lenne egy kisebb ami 4K :F :D

Ez ügyben javaslom 28” méretben Samsung Odyssey G7 S28AG702NU monitorját.

nevemnetudd
Külföldi visszajelzések alapján maga a típus jó választás lehet .
De ahogyan írják a többiek is , gondold meg . :)

LendvaiFeri1
-
spidersoft
Elsőként BenQ EW3270U javasolnám .

-U32J590UQR Modell esetében külföldi visszajelzések alapján nem olyan rossz az . Van ahol több mint háromszázan értékeltek 5/4.4 -re.
-LS32A800NMU ahhoz képest milyen rég van a piacon ,nem sok információ van róla , már mint visszajelzések .
-32UP550-W Teljesen jó döntés lenne ahogyan S3221QS Dell is .
Tata
27” változatban FHD felbontásban , gameres adottságokkal
Acer Nitro VG270S & MSI Optix MAG273

29” méretben LG 29WN600-W de itt 21:9 arányú a kijelző , ahogyan 29WP60G-B modell esetében is , QHD felbontással bírnak , de kevésbé játékra kihegyezett modellek . Kicsit kisebb 27” -ban MSI PRO MP271QP
32”-os változatban FHD felbontásban , Samsung 32MN500M-B.

Mastodon
Ebben a méretben és árban leggyorsabb monitor Acer KG251QD ajánlanám , kérdés az hogy még lehet-e kapni valahol.

asuspc96
Nem feltétlenül jobbak , ezek közül egyértelműen az elsőt választanám . De ha van konkrétum amit szeretnél , figyelek . :)

Maga az elnevezés , sok mindent takarhat , típus, szín , régió , monitor kategória besorolás mint UW, gamer , office stb-stb .

Tinca tinca
Ha adott a lehetőség , szerintem az a 3-5,000-Ft megér , persze ez csak az én véleményem . Na meg az üzlettől is függ , hogy mit ért a pixel garancia alatt . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#126034) Joezyka


Joezyka
senior tag

Oly szokszor ajánlott ASUS TUF VG27AQ1A most eMagon bf-ben 100e-ért van. Én már le is csaptam egy darabra ;)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#126035) LendvaiFeri1 válasza KaiotEch (#126030) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Csak 160. :P

Az itteni ajánlások, illetve még 1-2 típus jött szóba. Ezen kívül még a VG27AQL1A tetszett, de 10 ezres felárral az Acert vettem.

CSGO-ban a 4:3 miatt simán 300 felett van az fps, PUBG-nál nem mindig sikerül elérni, de ott a G-Sync orvosolja a problémát. Egy 2060 "simán" elég erre.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#126036) Ijk válasza Luck Dragon (#126033) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a lényeg hogy ugyan olyan magas mint a mostani 27"-os monitorom ami 16:9, csak szélesebb. Inkább széltében növelném a felületet mint magasságban, úgy hogy a ppi megmarad.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#126037) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok! Egy Acer PE320QK (ezen dolgozom, viszont csak 60hz) mellé vennék játszani (szinte kizárólag PUBG) egy monitort aminek azért nem baj ha a színei is jók. Kérdés, erre a célra inkább 27-es-t ajánlanátok 2K felbontásban, vagy 24-est FHD és ha igen akkor melyiket? (Jöhet akár a mostani BF ajánlatok közül is.) Köszi előre is! :) :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#126038) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
ACER NITRO XV253QPBMIIPRZX tipusú monitorral van vél3ményetek ? Most az oácisba 74k bf alkalmából.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#126039) mastodon válasza Luck Dragon (#126033) üzenetére


mastodon
aktív tag

Szia! Köszi, sajnos a Acer KG251QD csak egy nekem ismeretlen Plazamarket nevű helyen, utolsó darabként van. Mi jöhet még szóba játékra 24 collos 80 E Ft alatt?

(#126040) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok!
Acer Nitro VG252QX
82k BF be. Acer ek mennyire ajánlottak ?
Mennyire lehet ghostingos ? Van valami oldal ami össze hasonlít panelokat ?

Köszi. :R

(#126041) Viktoár válasza Luck Dragon (#126033) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi, Bf alkalmával most kicsit olcsóbb is.

Kinéztem még pár akciós tipust, van valakinek rálátása hogy melyik lehet a leginkább megérős választás? A talp meg állíthatóság nem befolyásoló tényező mert monitor tartó állványon lenne.

ASUS TUF VG249Q ~ 58K
MSI Optix G241 ~ 58K
Acer Nitro KG242YPbmiipx ~55K
ASUS VG248QG ~55K

Üdv:Viktor

(#126042) ssgk válasza ssgk (#126040) üzenetére


ssgk
aktív tag

Közbe nézelődök
https://www.displayspecifications.com/en/model/352a1dc4
Ez alapján LG panel van benne.

(#126043) RoBos


RoBos
senior tag

Sziasztok, én azt szeretném kérdezni, h egy laikusnak hol a legszembetűnőbb szitu egy monitornál pl. 27/32 inch (ha ez számít), h "csak" 250 cd/mp a fényereje egy monitornak, szemben azokkal amiknek 350/400 cd/mp?! Nyugodtan meg lehet venni a 250-es monitorokat is, ha vki pl. nem pro gamer vagy pl. egy nyári időszakban világos szobában nem látszik majd semmi a képből?! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#126044) Viktoár válasza RoBos (#126043) üzenetére


Viktoár
addikt

Függöny behúz vagy redőny leenged. :D

Üdv:Viktor

(#126045) five05


five05
csendes tag

Szaisztok!

Monitort keresek, hátha akad most valami jó ajánlat. Home officeban dolgozok, eddig egy 24"-es dell ultrasharp látta el a feladatot, de már azt hiszem, hogy eljárt felette az idő. Valami nagyobb kiadású monitorra gondoltam, hátha ki lehetne vmi jót fogni az emagon. Játszani ritkábban szoktam elsősorban kódolok. Nem tudom, hogy képarányban, egyéb funkciókban mi az ami ajánlott. Nem szeretem a dupla monitort, szóval a nagyobb képernyő jobb, de nem tudom, hogy mekkora a méret ami még normálisan "átlátható" egy kb. 70 cm mély asztalnál.

Köszi az ajánlásokat.

(#126046) RoBos válasza Viktoár (#126044) üzenetére


RoBos
senior tag

Köszi, és komolyra fordítva a szót, mennyire "gyenge" az a 250-es fényerő a 350-400-hoz képest, hol jön ki ez egy monitornál a legjobban? A fehér nem lesz nagyon fehér, vagy a fekete árnyalatos részek egy besült fekete paca a 250-es fényerőn? Ilyenekre gondolok, köszi...

(#126047) Cry0 válasza RoBos (#126046) üzenetére


Cry0
őstag

ember és ember függő ez. nekem egy régi 22" 300cd-s monitorom van. nagyjából 90% os fényerővel használom, nekem ez igy bőségesen elég. mind napközben mind este. asszony nappal még el el viseli,de este rá se tud nézni.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#126048) Danibartha42


Danibartha42
csendes tag

Sziasztok !

3 monitor között vacilálok. Ps5-höz szeretném venni, szerintetek melyik lenne a jobb vétel? Esetleg van ezektől jobb hasonló áron? Előre is köszönöm ha tudtok segíteni. Üdv :))

LG UltraGear 32GN650-B Gaming monitor, 31.5", VA, WQHD, 2560x1440, 165Hz, 1ms 90k [link]

ASUS TUF VG27AQ1A LED IPS Gaming monitor 27", QHD, 144Hz, 1ms 100k [link]

[ Szerkesztve ]

(#126049) Danibartha42 válasza Danibartha42 (#126048) üzenetére


Danibartha42
csendes tag

elirtam , nem 3 hanem 2 monitort akartam :DDD

(#126050) Viktoár válasza RoBos (#126046) üzenetére


Viktoár
addikt

Sajnos nem én leszek az embered. Augusztusban vettem egy asus VG249Q-t egy 14 éves dell monitort váltott. :B Hát nekem ég és föld a két monitor. A 250cd/㎡ fényerő nekem több mint elég. Jelenleg 65-ön áll és még most is szoknia kell a szememnek.

Más:

Erről a Acer Nitro KG242YPbmiipx -ről valaki tud valamit, én nem találtam semmi infot róla csak hogy 2021-es model. Megéri az 55k-t vagy inkább a VG249Q ?

Üdv:Viktor

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.