Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) Luck Dragon válasza Sakom (#132000) üzenetére

Néha nekem is káoszba tudd menni a dolog , ha ez vigasztal .
Monitorok bemutatásával kapcsolatban , tény , hogy kevés van. Ezért is szoktuk megköszönni akik itt megosztják vásárlás után tapasztalataikat az adott modellel kapcsolatban .

Comfortview sokat számít a szem védelem esetben , bár ez a funkció már szinte minden modellben alapból bele integrálja a Márka monitorjaiban , így már nem is tudod opcióként állítani .

Ha már Dell és két monitor , van egy telepíthető Display Manager (DDM) szoftvere . Ami több ablakos rendszer beállítása mellett, van egy olyan felület , ahol szoftveresen összeköti a két monitort és egyformára belővi az egész profilt, sémákat.
Miért jó ez ? Ha fényerőt , kontrasztot , szint , vagy pixel elrendezést vagy bár mást állítasz , akkor egyszerre állítja az összes monitort és nem kell külön-külön állíttatni őket .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132002) m3k válasza AndrewTdi (#131966) üzenetére


m3k
csendes tag

Jah, hogy a jó dolgokat! Az más! :) Akkor újabb 8 gondtalan évet!

(#132003) Sakom válasza Sakom (#132000) üzenetére


Sakom
újonc

Most hajlok a Dell SE2723DS fele.
Van e esetleg meg masik modell ennel olcsobban amit ajanlanal 27" / 1440, csak programozásra, ha a gyari allvany nekem nem szempont mert karos allvanyra raknam?
Ez a comfortview ha jol latom gyakorlatilag kekfeny szures, amit elvileg a szemuvegem is tud :) akkor szamithat ez meg valamit?
Ezt a modellt nezegettem meg korabban az oazis oldalan: ACER R270USMIPX errol esetleg van barmi plusz infod?

(#132004) soospista123


soospista123
friss újonc

Sziasztok! Monitort szeretnék vásárolni de nem tudok dönteni így a ti segítségeteket kérném. Én kinéztem kettő fajtát magamnak MSI G2412 és ASUS VP249QGR. Szerintetek ezek közül melyik lenne jobb és miért. Illetve meghallgatok más fajtát is.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
65.000ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
24col 144Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játék, általános
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
AMD
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI, DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Nem fontos egyik sem

(#132005) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

10 napig próbálgattam egy 32 colos SAMSUNG ODYSSEY G7 C32G75TQSPXEN monitort, de sajnos visszavittem. Hiába a remek képminőség, szép fekete, remek HDR, jó fényerő, de az 1000-es hajlítás brutális egy sík monitor után, nagyon nem is tudtam megszokni. Irodai munkára nem jó, csak gaming és film. Emellett erős fejfájást csinált a második, harmadik napon ami 10 nap alatt csak picit mérséklődőtt, este és reggel volt érezhető. Visszaraktam a régi 27 colos AOC monitoromat, lassan megszűnt. Emellett észrevettem erős bevilágítás legfelül és legalul egy 2-3 centis vízszintes síkban, végig alul és felül. Leglátványosabban a HDR bekapcsolásánál lehet észrevenni nagy fényerőn. Black stabilizer bekapcsolása után nagyrészt eltünteti, de nem teljesen tudja. Észrevehető. Last of Us-ban elégé kijött. Fényerőt kellett csökkentenem, hogy minimális legyen a nagysága. Egyébként ha jobban átrágom magam a monitor tesztjén a rtings.com oldalon, akkor meg se veszem, mivel ott külön fényképet szenteltek ennek a hibának a Black stabilizer pontban.

(#132006) RobbyJr válasza soospista123 (#132004) üzenetére


RobbyJr
őstag

Igaz, hogy ez kicsivel drágább, de én ilyet vettem 1 hónapja, és tökéletesen bevált.
27-col 165Hz.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#132007) RobbyJr válasza ***ANDRÁS*** (#132005) üzenetére


RobbyJr
őstag

VA paneltől nekem is fájt a fejem, plusz a szemem is éget rendesen. IPS-től semmi bajom. :N

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#132008) iszoke válasza RobbyJr (#132006) üzenetére


iszoke
senior tag

27" méretre az 1080p nagyon kicsi.

(#132009) RobbyJr válasza iszoke (#132008) üzenetére


RobbyJr
őstag

Tökéletes nálam, és nem pixeles egyetlen játék sem. Pedig brutál érzékeny szemem van. Van aki 32"-on használ 1080P-t, na azon csúnya valóban, de a határ 27" 1080P-be. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#132010) sfefe válasza RobbyJr (#132007) üzenetére


sfefe
őstag

Pedig a va jobban szemkimélőbb..
Én szerettem...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#132011) RobbyJr válasza sfefe (#132010) üzenetére


RobbyJr
őstag

Érdekes akkor. Lehet az 1500R íveléssel volt a baj? Passzolom, én örültem hogy megszabadultam tőle.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#132012) ***ANDRÁS*** válasza RobbyJr (#132007) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

Nálam az IPS nem jöhet szóba, fárasztja a szemem, szóval marad az oled.

(#132013) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Inkább offba teszem. Csak érdekelne, hogy erről a monitorról hallottatok-e, esetleg van-e más típusban ugyan ez a panel?
Ahogy nézem az első nextgen mini led panel, és majdnem 100 ezerrel olcsóbb mint a CM QP27Q.

384 dimming zone
1000 nit HDR, 600 nit SDR
native 165Hz
beépített usb-c hub 90w pd-vel

(#132014) CharlieDrop válasza sztivo (#131566) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Végül a Samsung S27A600UUU-t vettem :R

Köszönöm a segítséget :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#132015) mandlee_


mandlee_
csendes tag

Sziasztok,

Némi tanácsért és ötletért fordulok hozzátok. Adott egy 2x24"-os dual monitor setup TN panellel. Szeretném upgradelni a felbontást 1440p-re. Tervek szerint maradna egy monitor a másikat egy ultra wide monitorral váltanám ki. Mind a kettő megjelenítőn egy aktív EVE Online kliens fut jelenleg is. Vélhetően egy ultrawide monitor nem váltaná ki a második monitort az alacsony felbontás miatt.
Minél többet olvasok a témában annál több kérdés merül fel :)
Legyen egy ultrawide + 1080p monitor vagy az ultrawide árából legyen 2x27" 1440p monitor."1440p felbontáson már egészen el lehet férni a játékban"
Az alábbi képen egy random ui ami csak az alapvető információkat tartalmazza :D

IPS panel-?- VA-tól kicsit tartok a ghosting miatt.

Ezeket néztem egyenlőre:
Acer Nitro xv340ck - IPS
AOC u34g3xm/eu - VA

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
100.000 - 200.000 HUF
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
34" -21:9-es képarány -1440p
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS - VA??
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
FLAT
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Elsősorban játék, szinte kizárólag csak EVE Online esetleg némi RTS. Illetve némi media tartalom fogyasztás.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
GTX 1080 Founders Edition
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI/DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
dönthető/állítható magasság

Ötleteket és a segítséget előre is köszönöm!

(#132016) oswald80


oswald80
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni monitorvásárlás kapcsán.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
50-60.000 HUF
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
24-es átmérő teljesen jó, esetleg 27, 144 vagy több mhz, FHD
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Feleségemnek egy AOC C24G1 Monitora van, amivel meg vagyunk elégedve, VA paneles, de IPS, bármi szóba jöhet. [link]
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Ívelt, ha lehetséges
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Általános és játék
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Nvidia G-Sync támogatás
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
RTX 4070-es kártya mellé kellene. Gondolom DisplayPort 1.4a és HDMI 2.1a
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem feltétlen
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasság állítás mindenképp kellene, ha még dönteni is lehet az a pont az I-re. :)

Köszönöm előre is a segítséget, jó tanácsokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#132017) sztivo válasza oswald80 (#132016) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Acer XV252QLV lesz a társad. Lehetne ívelt is, VA is, de nem tudom a smearing mennyire zavarna (ha játszol) vagy sötét alapon olvasol. Dell S2422HG lenne az, ami belefér.

[ Szerkesztve ]

(#132018) oswald80 válasza sztivo (#132017) üzenetére


oswald80
csendes tag

Szia!

Köszönöm! Már nézem is. :)

(#132019) oswald80 válasza oswald80 (#132018) üzenetére


oswald80
csendes tag

Ahogy néztem ezeknél NVIDIA G-SYNC-Nincs, csak AMD oldal. Pedig az Acer szimpatikusnak tűnik. :D

[ Szerkesztve ]

(#132020) sztivo válasza mandlee_ (#132015) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Hát ez az UI eléggé tele van :D mindenképp UW-ben gondolkodj, felesleges 2 db 27-es szerintem. Asus VP349CGL 100 Hz, ami 210k, Gigabyte M34WQ 144Hz pedig 223k.
75Hz ha számításba jöhet (erről valamiért nem írtál), LG 34WN780P-B.
VA-k mind íveltek szinte. Bár írd meg a frissítési rátára való igényed is, mert így nehéz :P

(#132021) sztivo válasza oswald80 (#132019) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hardveres nem is lesz, compatible módban menni fog, DP-n keresztül ;)

[ Szerkesztve ]

(#132022) Komplikato válasza oswald80 (#132019) üzenetére


Komplikato
veterán

Jelenleg csak az igen drága Gsync Ultimate (Gsync V3.0?) monitorokban van HW megoldás, meg pár régi, beragadt elődben. Ezek általában ilyen 360Hz-es eSport szörny monitorok.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#132023) oswald80 válasza Komplikato (#132022) üzenetére


oswald80
csendes tag

Hobby-ból nem veszünk szörnyet. :D

Köszönöm a segítséget. Az az Acer szimpatikus nagyon.

(#132024) demmer123


demmer123
őstag

FHD 24 col monitort milyen távolságról ajánlott nézni? 70 cm-ről már messzinek tűnik. Ti milyen távolságból nézitek?

(#132025) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
maximum 100e HUF, de fontos lenne minél olcsóbban kihozni
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27 "2560x1440
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Irodai munka/programozás
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
-
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? HDMI/DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
dönthető/állítható magasság

[ Szerkesztve ]

(#132026) Csaber válasza demmer123 (#132024) üzenetére


Csaber
senior tag

24" 75-85 cm-ről nézem a fullHD monitort otthon.Munkám miatt (Cnc gépkezelő általában 3 kijelzőt, monitort kell néznem ...) gyakran inkább a böngészőben 120%-ra állítom a méretet szemkímélés miatt...

(#132027) mandlee_ válasza sztivo (#132020) üzenetére


mandlee_
csendes tag

Hali,

Nyilván minél nagyobb annál jobb, de bármi jó ami már 75hz felett van.
Mint budget ez Acer Nitro xv340ck ez szóba sem jöhet? Vagy csupán ennyivel jobb a másik gyàrtók panelje?

(#132028) BioNiCMaN válasza mandlee_ (#132015) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem XV340CK-m van, de nem játszok az EVE online-nal, így ebben nem tudok nyilatkozni, én imádom (ha ez számít).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#132029) sztivo válasza mandlee_ (#132027) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Dede, csak kifelejtettem :B

(#132030) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

szeretnék cserélni két ASUS FHD 24"-s 75hz monitort, de nem jutok dűlőre egyedül ezért kérem a segítségeteket.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
150.000 - 220.000 HUF
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27" - QHD 144hz+
32" - QHD 144hz+
32" - 4K 60hz
34" - UWQHD 144hz+
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
FLAT
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
90%-ban munka(programozás) és böngészés, de hétvégén szeretek játszani, ilyenkor League of Legends vagy World of Warcraft
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
GTX 1050Ti
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI/DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
dönthető/állítható magasság

Voltam BestByte, MM, Oazis megnézni, de vagy nem voltak bekapcsolva a monitorok, vagy nem volt ilyen kiállítva.

Kérdéseim képfrissítéssel kapcsolatban: a két említett játékban illetve munka során megéri a felárat a nagyobb képfrissítés? (4k 144+hz horror ár, kiesik a budgetből)

Méret, felbontás: mivel a 1050Ti elég gyenge, ezért a 4K lehet, hogy sok lenne ennek a kártyának? A 32" 4k monitor QHD-ban használva ha jól olvastam nem ugyan az, mintha egy QHD-s monitorom lenne, ezért attól is tartózkodnék, hogy úgy használjam.

Nvidia kártyával ha AMD Freesync-es monitort veszek akkor általában van compatible mód, vagy ne is nézzek olyan monitorokat ilyen kártyával?

Amiket néztem eddig:

27" - QHD 144hz+
- GIGABYTE M27Q
- GIGABYTE G27Q
- LG UltraGear 27GP850P
- LG Ergo 27GN800-B
32" - QHD 144hz+
- LG 32GP850-B
32" - 4K 60hz
- LG 32UN650P
- LG ERGO 32UN880P-B
34" - UWQHD 144hz+
- GIGABYTE M34WQ
- ASUS VP349CGL

Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#132031) Luck Dragon válasza zapikanka (#132030) üzenetére

Szia , maga kártya programozáshoz elég lenne 4K-ra.
Szerintem a kártya képes megfelelő FPS-ben futatni a két játékot is.
Így a listából 32UN650P jó választás lehet.

Ha ilyen sokat programozol , dolgozol én inkább erre szakosodott monitort választanék és nem gamer monitorokban gondolkodnék.
PL BenQ GW2790QT [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132032) grizlisandor válasza Anaren91 (#131951) üzenetére


grizlisandor
addikt

Bakker ez elég gáznak néz ki fotó alapján. :U
Írnál pár sort a monitorról mik a tapasztalataid, mert én is nézelődtem mit vegyek és szimpatikus a monitor, csak egy normális tesztet/reviewet nem találta róla. Kezdek elbizonytalanodni. :O

(#132033) sztivo válasza Luck Dragon (#132031) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Én annyival egészíteném ki, hogy tudom elsődleges a munka, de ha minimális játékra is kell, akkor a 4K-hoz nagyon kevés lesz az a kártya. League még elmegy, de utóbbit tapasztalatból mondom, hogy egy insta/raid alatt a 30 fps, amire maximum számíthatsz. QHD igénye inkább a FHD-hoz van közelebb, nem tudom ezt Blizzardék hogyan hozták össze. Classic mondjuk barátibb, de Retailhez kevés lesz ez a kártya/túl magas lesz a felbontásod.

(#132034) sztivo válasza grizlisandor (#132032) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Nézd, itt a kamera is sokat dramatizál, valójában nem egészen ilyen. Küldök 2 képet, egyik a kamera zárideje miatt olyan (mint amit Anaren91 is közölt velük), és küldök egy olyat is, amit te valójában érzékelsz, ha szemből nézed. Nyilván a glow az egész kijelzőre kihat, ha oldalról nézed, de aki IPS-t vesz, tisztában van vele. A képeken AlienWare van (Dell prémium márka), de ez minden egyes gyártónál előfordul(hat), függetlenül attól, hogy menyibe került vagy milyen brand (sajnos).

Ennek a jelenségnek több oka van:
1. Régen az ilyen panelek selejtnek minősültek, most volumen termelés van, el kell adni
2. Keret nélküli/vékony kávás kivitelezés (teljesen máshogy támaszkodik meg a panel)
3. Vékonyabb panel (enélkül nehezebb jó válaszidejű monitorokat csinálni)
4. Edge-lit megvilágítás, tehát a panel szélei. Régebben a CCFL pl teljesen hátulról világította meg a panelt (backlit)
5. És a végére hagytam, amivel szeretnek dobálózni, "panel-lottó". Vagy kifogtál egy jót vagy sem.

Kamerán keresztül:

Amit ebből valójában érzékelsz:

[ Szerkesztve ]

(#132035) grizlisandor válasza sztivo (#132034) üzenetére


grizlisandor
addikt

Neked is M27Q rev2 monitorod van?

Igen a panel lottó, a Lenovo ThinkVision E24-10 monitoromnál tapasztaltam, mert amit vettem ott komoly glow volt, 2 évesen sor pixelhiba miatt cserélték egy gyári felújítottra, na itt a bal felső sarokban látványos, a jobb alsóban kevésbé, a többi részen alig látszik a glow.

Csípem a monitort, csak már jó lenne 250 nits fényerőnél több, meg ha állítóható magasságú lenne, mert most egy routeres dobozon van a monitor. :DDD

Benézek a MediaMarktba, hátha lesz kiállítva 27" FHD meg 27" és 32" WQHD, hogy legyen tapasztalatom merre induljak pontosan, eddig a 27" WQHD volt a prio.

[ Szerkesztve ]

(#132036) Luck Dragon válasza sztivo (#132033) üzenetére

Értem és köszönöm :)
Azt hittem , hogy a Wow amilyen régóta piacon van , kapott már olyan szintű és sokrétű optimalizálást , hogy egy ilyen kártyával vígan elmegy de akár egy mikron is. Érdekes . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132037) RobbyJr válasza zapikanka (#132030) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én ezt ajánlanám, LG 32GP850-B. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#132038) sztivo válasza grizlisandor (#132035) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Gigabyte G24F (tervben volt egy M27Q nekem is, de én már megvárom az új szériát, a GS27Q-t/M27Q X Rev. 2.0-t), de pl a cégnél kifogtam egy teljesen BLB mentes MSi-t, ami árban majdnem fele volt. Ezért mondom, ez sajnos lutri.

Luck Dragon
Már a Classic is az új motorral megy, de nem olyan éhes és modern, mint a Retail. Utóbbinál sokat újítgatták már a grafikát, de a motor még ettől függetlenül optimalizálatlannak nevezhető.
1440p-n szinte ugyanúgy megy, mint 1080p-ben, 2160p pedig lefelezi a teljesítményt. Ja és még mindig nagyon fontos a processzor is :)

[ Szerkesztve ]

(#132039) zapikanka


zapikanka
tag

Köszönöm a válaszokat: Luck Dragon, sztivo, RobbyJr

Luck Dragon, sztivo:
Igen, szeretnék játszani is időközönként. Lehetséges, hogy a gépemet is upgradelem és ez fogja borítani a dominot. A gép anno 2017ben úgy lett összeállítva, hogy bb mindenből az adott budgethez, és akkor egy G4560 fér bele, az most már nagyon gyenge lesz WoW-hoz. Változik esetleg az ajánlás azt figyelembe véve, hogy egy használt, de erősebb configra beruházok a montirral együtt?

RobbyJr: nem lesz nagyon pixeles a 32" QHD? Ilyened van, nem zavaró?

(#132040) adamfriday


adamfriday
senior tag

Sziasztok!
Elsősorban játékra (másodsorban Lightroom) keresek 27-es monitort RTX3080 mellé. G-sync, HDR, 1080p / max 1440p lenne az elképzelés, nagyjából 150k-t szánnék rá.
Van néhány kiszemelt, de szívesen veszek más ajánlást is:
LG UltraGear 27GP850P
Asus VG279QM
Asus VG27AQ1A

Köszönöm!

(#132041) sztivo válasza zapikanka (#132039) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hát ha lesz hozzá minimum egy RTX 3060-3070 akkor nem változik.
Pont ugyanannyira pixeles, mint a mostani 24" FHD monitorod. Ugyanaz a 91-92 ppi.

(#132042) RobbyJr válasza zapikanka (#132039) üzenetére


RobbyJr
őstag

Úton van, de már használtam 32"-os monitort ilyen felbontáson, és semmi pixelt nem láttam, pedig én közelről használom.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#132043) zapikanka válasza sztivo (#132041) üzenetére


zapikanka
tag

Ha nem lesz hozzá* ?

(#132044) mothra


mothra
újonc

Sziasztok!

1. Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Lehetőleg 250k alatt.

2. Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
min. 31", 4k, 60Hz (?)

3. Melyik panelt részesíted előnyben? (IPS, VA, TN, OLED)
Ha jól értem, csak TN ne legyen.

4. Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík. És természetesen matt.

5. Milyen területen lesz használva a monitor?
- Általános,
- hobbi fotó,
- hobbi videó,
- hobbi kód,
- 2D CAD.

6. Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Nincs dedikált GPU.

7. Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál?
- HDMI,
- DisplayPort,
- Type-C & Thunderbolt,
- USB-hub,
- KVM switch (ez nem feltétel, de jó lenne).

8. Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.

9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.

10. Ergonómiai kialakításában milyen legyen?
Talán egy ekkora monitornál elhagyható a pivot, de döntés, forgatás, magasságállítást tudjon.

Ugyan azt írtam, hogy lehetőleg 250k alatt lenne jó megúszni, de alapvetően arra volnék kíváncsi, hogy árban mi a jelenlegi minimuma a hobbi fotózáshoz, hobbi vágáshoz, 2D CAD-elésre alkalmas monitoroknak, ami legalább annyira tartja a tempót a trendekkel, hogy egy USB-C/Thunderbolt csatlakozó azért legyen rajta, amivel tudjuk etetni a laptopot is.
Egy asztali géppel és egy (vagy ritkán két) laptoppal is használnám. Nyilván nagy lenne, ha valami KVM switch jellegű megoldással megkímélne az egér/billentyű ide-odadugdosás, kábelgubancolódás okozta fejfájástól, de ez gondolom már csak ábrándozás. Vagy nem?
Felkeltette az érdeklődésemet a topikban párszor említett LG 32UQ85R-W, ami papíron nagyjából hozza az elképzeléseimet, de úgy látom, hogy az internet népe nincs hasra esve tőle. Meg fogom tekinteni saját szemmel is, de addig is megfogalmazódott egy kérdés ezzel kapcsolatban. Mik lehetnek ennek a modellnek a versenytársai, amiket érdemes lenne még megvizsgálni?
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

(#132045) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Visszajeleznék, hátha tudjátok hasznosítani.
Úgy döntöttem nem várok, meg jó árba bekúszott az ára, így vettem egy iiyama G-Master GB2590HSU-B1-et.

Az árához képest egész jó kis monitor. A talpa meglepően stabil (kicsit -kb 5-7 centit- előre nyúlik, így ezzel számolni kell).
A képe hozza a kötelezőt, de semmi különösebb extra. Legtöbb 100e alatti monitornál kicsit szebbnek mondható. Mozgások természetesen vajsimák, de ezért is 240Hz. :)
Overdrive-ot szerintem érdemes kikapcsolni. Csöppet túl tolja az elektronika.
Menü az meh. Elég retro kinézete van. :D

Ami viszont meglepő, hogy nincs látható bleed. Még most se igen hiszek a szememnek. Szerintem e téren a legjobb IPS monitor amit valaha láttam.

[ Szerkesztve ]

(#132046) sztivo válasza zapikanka (#132043) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Ha upgradeled a konfigod, és a 1050 Ti helyett lesz egy fentebb írt kártyád, akkor UHD felbontáson el fog menni szépen a játék. De ha "csak" 3050-3060 szint, akkor maradj QHD mellett, még ha a programozás a fő profilod is.

(#132047) sztivo válasza Pano (#132045) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Ezt örömmel halljuk :K
Jók az iiyama-k, CRT-s időszakból lehet ismerős sokaknak, nálunk kevésbé elterjedt az LCD voanala, pedig elviekben még mindig japán minőség.

[ Szerkesztve ]

(#132048) t256


t256
őstag

Sziasztok!

A 2 monitoros rendszeremet szeretném lecserélni egy monitoros rendszerre.
Jelenleg 2 db 24" FullHD monitoron tanulok/dolgozom. Kezd kényelmetlenné válni, valamint túl sok dolog van az íróasztalomon és zavar.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Maximum 120000 Ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27", 2560x1440, mivel játszani nem fogok rajta a Hz-en nem is gondolkodtam. Szemkímélőbb a 144 Hz, mint a 75?
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, de nem zárkózom el a VA-től.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík, ívelt monitorom még nem volt. Ez nem ment még ki a divatból?
Ha van értelme, akkor lehet ívelt is.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Böngészés, Youtube. Persze munkára és tanulásra is lesz használva. Power BI-ban dolgozom, a fejlesztést pedig folyamatosan tanulom. Általában a bal oldali monitoron megy a tutorial video, a jobb oldalin pedig csinálom VS, VS Code, Power Bi programokban.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Intel HD Graphics 630. Nincs szükségem Sync-re.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
2 HDMI portot szeretnék, Type-C nem lenne rossz a céges laptophoz. Asztali gép és laptop is rá lenne csatlakoztatva, így jó lenne egy usb hub a billentyűzetnek és az egérnek.
3,5mm jack-nek is örülnék.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Előfordulna filmnézés is, szóval igen.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományosat.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
A magasság állítás egy áldás lenne. Jelenleg barkácsolt polcokon van megoldva a tárolás.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#132049) Pano válasza sztivo (#132047) üzenetére


Pano
addikt

Reménykedem benne, hogy made in Japan lesz, de sajna nem. :D

(#132050) BioNiCMaN válasza t256 (#132048) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha jelenleg két db 16:9-es (32:9-es) monitort használsz, elég lesz helyettük 1 db nagyobb felbontású, de azonos képarányú? Nem lenne indokolt inkább egy (legalább) 21:9-es (3440x1440)?

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.