Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) *Ropi* válasza Isual (#44300) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet találni, csak korábbi modelleket kell nézni. Évekkel ezelőtt egy keveset futott, S-PVA paneles, 10 Bites LUT-tal operáló Eizót vettem 15 vagy 20k Ft-ért, már nem emlékszem. Szóval nem lehetetlen. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44302) yodamastah válasza Isual (#44300) üzenetére


yodamastah
őstag

Meg a bl2411pt :)

(#44303) Isual válasza *Ropi* (#44301) üzenetére


Isual
veterán

Gondolom nem WUXGA :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44304) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

A DELL P2414H megéri az U2312HM-hez képest, vagy csak az az 1 col a különbség?

Ez alapján általános felhasználásra nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#44305) anytime


anytime
őstag

Szakértők!

Mondjátok meg nekem légy szíves, hogy mi lehet az oka a következő jelenségnek?

Kiterjesztve a két monitor, megfogván pl. egy crohe ablakot, középre húzom, így a crohme ablaka felesben látszódik a két monitoron, DE, az egyiken egy kékes a másikon pedig egy sárgás világban látom.

Természetesen most eltúloztam a dolgot a kékes és sárgás világgal, de határozott színbéli különbség van!

Mitől lehet?

Hogyan tudok gyári beállításokra visszaállni?

Köszi,
A

(#44306) Isual válasza anytime (#44305) üzenetére


Isual
veterán

Nincsenek kalibrálva a monitorok, így az egyiken hidegebb, másikon melegebb a színhőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44307) anytime válasza Isual (#44306) üzenetére


anytime
őstag

Ha jól értem, ez csak akkor lesz azonos, ha utólag elvégeztetem a két monitor kalibrálását?
A fene, erre nem gondoltam (mentségemre legyen mondva, nem is volt eddig két monitoros rendszerem).
Nem véletlen ajánljátok ezt mindig :)

Kérdés:

Ha hónom alá csapom a két monitort és elbattyogok vele az Oázis-ba pl. vagy majd amit ajánlotok, egy előre egyeztetett időpont estén meg is tudom majd várni a kalibrálást?

Köszi,
A

(#44308) Isual válasza anytime (#44307) üzenetére


Isual
veterán

Oázisos ötlet jó, mondjuk ők vállalnak kiszállást is, szóval házhoz mennek, ha akarod. Részletek itt, alul.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44309) anytime válasza Isual (#44308) üzenetére


anytime
őstag

Uram!

Köszönöm! El fogom végeztetni, ha már van egy normális monitorom, akkor illenék kihasználni annak előnyeit. Arról nem is beszélve, hogy bizony, zavaró a két monitor megjelenítése közötti különbség.

Köszönöm!

Üdv:
A

(#44310) Isual válasza anytime (#44309) üzenetére


Isual
veterán

any time ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44311) Over567


Over567
aktív tag

Erre valaki valamit esetleg?

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#44312) KAMELOT válasza anytime (#44284) üzenetére


KAMELOT
titán

Mind a két kimenet digitális. Próbáltam már. Simán megy. Az úgy van kitalálva.
NV surround esetében meg kérdezz utána mert lehet a 3-dik monitornál lehet fog kelleni DP-DVI aktív átalakító.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44313) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Üdv!

70-80k huf körül szeretnék monitort vásárolni játéka és filmnézésre.
Nemtudom mi a legjobb méret erre a célra, nem tudom milyen monitort válasszak.(bőség zavara+tanácstalanság) Tudtok segíteni?
Olyan 50-70 cm-re fogok ülni a monitortól

(#44314) zodo válasza zodo (#44191) üzenetére


zodo
nagyúr

Ajánlat ?

LG azóta kiesett de egy árva tippet sem kaptam.

(#44315) parkr válasza BazsiBazsi (#44313) üzenetére


parkr
őstag

nézd meg a Dell U2414h-t (+kalibráció) filmre, játékra jó lenne.
olcsóbban: P2414h, P2314h,U2312hm

[ Szerkesztve ]

(#44316) Zozzer888 válasza zodo (#44314) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Én csak egyszerű beeső vagyok, de ugyanígy monitor gonddal küszködtem. Én is ezt az LG-t néztem (csak 22-23ban) de végül Dell S2340L lett. A 24"-es ebből viszont nem fér bele az 50es keretbe:S

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#44317) csana válasza csana (#44285) üzenetére


csana
senior tag

Hát nem igazán találtam oldalt ahol kivesézik a különbségeket, illetve ajánlanák egyiket a másikkal szemben..
Az U2312HM-nál e-IPS a panel, valami speckós hard coat 3H anti glare van, és erősebb a fényereje, mint a P2314H-nak (AH-IPS paneles). Utóbbinál viszont nincs PWM az oldal szerint.
Az input lagról nincs infó a P2314H-nál..
Utóbbi felé hajlok, de várok azért valami visszajelzést innen is, hátha nem az az ajánlott flm/game kombóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#44318) nis.


nis.
csendes tag

Sziasztok,

Grafikai munkára szeretnék venni monitort(okat).
Web+printre egyaránt dolgozom+ 3D és animáció meg videó utómunka (vágás, fényelés, vfx) amire használom.
Eddig nem volt belőle problémám és fel sem merült, hogy printekhez szükségem lett volna wide-gamutra, így nem gondolom, hogy szükségem lenne rá, de javítsatok ki, ha igen. (kihasználja ezt valaki egyátalán?)

A legjobb 24"-os, 16:10-es IPS monitort keresem, így ezt a kettőt találtam:
EIZO FLEXSCAN EV2436WFS és NEC MultiSync EA244WMi

Melyik a jobb? (az eizo drágább kicsit, de 5év gari van rá, míg a másiknak csak 3)
Ezek kalibrálhatóak hardveresen? Vajon hány bites a LUT-jük?
Vagy esetleg tudtok jobbat? (DELL nem játszik)

köszi!

(#44319) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Irodai használatra kellene egy megbízható, strapabíró és főleg olcsó monitor. Ez az alaplap + CPU videokártyája hajtaná.

A segítséget előre is köszi!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#44320) BazsiBazsi válasza parkr (#44315) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Köszönöm!
A kalibrálás alatt mit értesz? Netes tesztek alapján beigazítom magamhoz, vagy egy külön eszközzel próbálkozom?

(#44321) KAMELOT


KAMELOT
titán

Aki most szeretne vásárolni szuper monitort olcsón az vehet U2711....99 900ft.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44322) zodo válasza Zozzer888 (#44316) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Köszi szépen az infót, lehet hogy alszom még rá és beleférhet de jobb lenne olcsóbban megúszni, hiszen semmi "extrát" nem akarok így nem biztos hogy pont Dell-t kell vásárolnom.

(#44324) dunc


dunc
nagyúr

Esetleg egy olcsóbbat, ami jó játékra full hd , és 21,5 arra milyent ajánlotok?

(#44325) BomiBoogie válasza dunc (#44323) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Maximum LG, ami kicsivel olcsóbban szóba jöhet, de 50k-ért megéri ez a DELL, a késleltetéssel semmi gond.

(#44326) KAMELOT válasza dunc (#44323) üzenetére


KAMELOT
titán

DELL-t vegyed mindenképpen.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44327) mexel


mexel
veterán

Képminőségben is jobb a Dell, vagy ebben a topikban most az az uralkodó csak mint pl a 7870-es videókártyáknál az asus, a plazmáknál régen volt a Pana stb? Sok tesztet elolvastam, de még nem jöttem rá mitől sokkal jobb a Dell. Nekem régen volt egy Dell monitorom ( családnál még meg is van, de azt nem szerettem, igaz még régi 15"-os tft-volt)
Lg-é sem vagyok oda, samsungot szerettem átlag felhasználásra, de most az is kiesett.

Van látható képminőségbeli különbség egy kb egy árban lévő Dell és LG IPS között? ( nem fotós és profi felhasználásra gondolok, hanem alap gépezés-játék a belépő szintű kb 40-405 ezres kategóriában)

(#44328) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Erre valaki?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#44329) *Ropi* válasza Isual (#44303) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, hogy nem. :N Még 1280x1024.

(#44304) BomiBoogie: A P2414H AH-IPS paneles, wLED világítással és 6 Bit + FRC-s vezérléssel. A U2312HM Ugyanez, csak e-IPS panellel. A P2414-et választanám: nem csak a mérete nagyobb, de a kontrasztdinamikája és a belátási szögei is, tehát tényleg megéri. :)

(#44305) anytime: Egymáshoz kell kalibrálni a két monitort: akkor egyforma képük lesz (már amennyire a hardveres képességeik engedik). Kizárólag akkor lesz pontos a kalibrálás, ha az adott megjelenítő rendszer van kalibrálva (Tehát az, hogy egy másik gépben egy másik videokártyával kalibrálják olyan, mintha a szomszédod harapásmintájából készíttetnél műfogsort magadnak ;)), ezért mindenképpen helyszíni kalibrálást kérj (vagy viszed magaddal az egész gépet monitorokkal együtt)! Akár én is tudok a helyszíni kalibrálásban segíteni: keress meg PÜ-ben!

(#44311) Over567, (#44313) BazsiBazsi:: Ha rám hallgattok azt vesztek, amit akartok. ;) Kicsit pontosabban kellene megadnotok a paramétereket, mert így kb. azt mondtátok, hogy szeretnétek egy gyors autót piros kerekkel, de egy roller áráért. ;) De, hogy konkrét is legyek: ha kiegyeztek a 8 ms-es frissítéssel, akkor a már korábban is említett Dell P2414H jó lesz. Over567: Játékra gyors képfrissítésű monitor (1-2-5 ms) kell, azt pedig nem fogsz kapni 40k-ért. A jobb IPS kijelzők az 5 ms válaszidejűek, de ezt is csak a drágább H-IPS és S-IPS panelesek tudják. Az olcsóbb konzumer e-IPS és AH-IPS panelek 8 ms-osak . Ha 2 ms-os szeretnétek, akkor TN paneles monitort kell venni, viszont annak meg a képe hulladék (a panelt szemből, merőlegesen nézve a kép tetejét és alját nem látod egyforma kontraszttal már 17" méretnél sem)...

(#44314) zodo: Kicsit többért szintén a Dell U2312HM, vagy a P2414H, vagy használtan valami.

(#44318) nis.: Az Eizo 6 Bit + FRC és 10 Bites LUT, a NEC natív 8 Bites (!) panel és szintén 10 Bites LUT: én ez utóbbit venném.

(#44319) BenJoe80: Először is jó lenne, ha definiálnád az "olcsó" fogalmát. ;) A hardveraprón vegyél valamit használtan (ha számla nem kell), pl. ezt vagy ezt.

(#44320) BazsiBazsi: Kalibrálásról többször írtam már korábban, így hirtelen az egyik. Én spektrofotométerrel csinálom.

(#44323) dunc: Jó vétel, csapj le rá! :)

(#44327) mexel: Képminőségben és hozzáadott szolgáltatásokban is jobbak a Dellek. Az LG-t úgy jellemezném, mint a tipikus szőke nőt: esztétikus, de buta. ;) Vannak az LG-nek olyan monitorai, amiknek még saját menüje sincsen: csak szoftveresen lehet őket állítgatni. Viszont a szoftver bugos, és a neten sincs belőle jól működő példány...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44330) schawo válasza *Ropi* (#44329) üzenetére


schawo
titán

A jobb IPS kijelzők az 5 ms válaszidejűek, de ezt is csak a drágább H-IPS és S-IPS panelesek tudják.
Ezt meg honnan szedted?

Játékra gyors képfrissítésű monitor (1-2-5 ms) kell
Meg ezt?

Te is aztán tudod gyártani a baromságokat néha, ha épp elkap a hév. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44331) zodo válasza *Ropi* (#44329) üzenetére


zodo
nagyúr

W2271TC szeretném lecserélni 24" -ra.

8ms vs 5ms nagyon nagy eltérés avagy átlagfelhasználóként észrevehető játékokban a különbség vagy csak "woodoo" amit csak mérések igazolnak ?

(#44332) Isual válasza *Ropi* (#44329) üzenetére


Isual
veterán

"Az LG-t úgy jellemezném, mint a tipikus szőke nőt: esztétikus, de buta." - Ezt lopom! :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44333) deja vu válasza *Ropi* (#44329) üzenetére


deja vu
addikt

Azt honnan szedted, hogy a Nec ea244wmi 8 bites panelt kapott? A Nec a legnagyobb cigány márka, a dupla annyiba kerülő p242 is 6 Bit+ FRC paneles+pwm-es, a P232 is 6 Bit+FRC paneles+pwm-es. Mégis hogy lehetne egy sokkal olcsóbb modell 8 bites panellel szerelve? A NEC kínálatában az 300 ezer körül van csak. Azt még tudod, hogy pwm mentes az az ea244wmi?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#44334) KAMELOT válasza *Ropi* (#44329) üzenetére


KAMELOT
titán

Már rengetegszer leírtam. INPUT LAG + RESPONSE TIME ha mind a kettő kicsi az a jó játékra vagy 120-144Hz monitor. 1-2-5ms itt semmit sem ér, azaz nem tájékoztató jellegű! :)

(#44331) zodo: U2414H

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44335) mexel válasza *Ropi* (#44329) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infót az lg-ről és dell-ről. Mondjuk én egyik IPS-es lg-ről sem olvastam a tesztekben a kb 40-45 ezres kategóriában hogy nincs normális menüjük.
Dellnél mit jelent hogy hozzáadott szolgáltatásban több?
(szintén a 40-45 ezres kategóriáról beszélek, engem most csak ez érint majd, sajnos) Szívesebben vennék dellt ha tudnám miért érdemes. Sajnos kiállított darabot nem láttam. A dell IPS kijelzőit ki gyártja?

(#44336) Isual válasza mexel (#44335) üzenetére


Isual
veterán

Minden IPS panelt az LG gyárt. PLS-t a Samsung - amit elvétve az EiZO használ itt-ott.
Dell monitoroknak jobb az anyaghasználat, összeszerelés, elektronika, rendes OSD menüvel és állítható, stabil talppal. Ezen kívül minden LG PWM-es, a Dellek közül meg bőven akad mentes darab.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44337) zodo válasza KAMELOT (#44334) üzenetére


zodo
nagyúr

Szép de nekem kb 50k a keretem nagyon max 60k

(#44338) mexel válasza Isual (#44336) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Ez hasznos infó volt, főleg a PWM érdekelt még. ( valamiért érzékeny vagyok sok monitorra, úgy érzem mintha látnám a vibrálást)
A Dell-eknél honnan tudhatom meg hgy melyik nem pwm-es? Főleg a Dell S2240L érdekelne. ( persze még meg kell néznem valahol mennyire tükröződik :) )

[ Szerkesztve ]

(#44339) anytime válasza Isual (#44336) üzenetére


anytime
őstag

Az U2312HM az milyen?

(#44340) StSanya válasza BomiBoogie (#44304) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem pedig pont általános felhasználásra jobb a P2414H, míg fotós, profibb felhasználásra pedig az U2312HM a nyerőbb, a jobb színhelyessége okán. Utóbbi PWM mentessége verziófüggő, a P2414H ezidáig mind PWM mentes.

Korábban ezt írtam: [link]

P2414H: Nincsenek PWM csíkok: (Pont a BenQ oldaláról van a kép, a PWM láthatóvá tételéről).

U2312HM: Sajnos vannak...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44341) *Ropi* válasza schawo (#44330) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kérdezz meg egy RPG játékost, hogy milyen lenne az álommonitor számára: azzal fogja kezdeni, hogy gyors válaszidejű és kicsi input laggal rendelkező. ;)

Igaz, az sem mindegy, hogy mivel játszol: a Farmville nem igényel ilyet. :DDD

Annyiban korrigálom magamat, hogy nem "kell", hanem "ajánlott". :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44342) *Ropi* válasza deja vu (#44333) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az utolsó revízióját már LTM240CL04 panellel gyártották (többet is akartak, csak abbamaradt a gyártás gazdaságossági okok miatt ha jól tudom).

#44334 KAMELOT: Jogos, a 44341-ben már leesett. ;) :D

(#44335) mexel: Pl. kártyaolvasó, USB hub, csatlakoztatható hangszóró, ilyesmik. Az LG gyártja a paneleket.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44343) *Ropi* válasza *Ropi* (#44342) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lefelejtettem: a NEC EA244WMi PWM-es.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44344) mexel válasza *Ropi* (#44342) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Ezek az extrák annyira nem érintenek. Sajnos csak 1 típus maradt amit kinéztem magamnak, az LG 22EA63V. Ennek eddig 2 olyan gondja van ami nem tetszik, az egyik a talpa (abban bízom hogy azt meg tudom oldani, ha máshogy nem akkor megy a falra) a másik a pwm, de ez eléggé kikerülhetetlennek tűnik a legtöbb monitornál. Ami a dell S2240L -nél kizáró nálam az a fényes kijelző és a dvi hiánya, valamint nem lehet konzolra szerelni. Nem fogok ennyiért mást találni azt hiszem. Képminőségre valószínűleg ez az LG sem lesz rossz. De az a billegés... :(
Mondjuk úgy tűnik nem mostanában veszek, nem lesz időm ezzel most foglalkozni, talán csak szeptember-októberben. (főleg hogy el is ment a kedvem a választék miatt) Addig biztosan lesz más is :)

(#44345) Zozzer888 válasza mexel (#44344) üzenetére


Zozzer888
addikt

Valaki itt írta, hogy a Dell-t is fel lehet varázsolni konzolra.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#44346) schawo válasza *Ropi* (#44341) üzenetére


schawo
titán

Azt is kérdezd meg tőle, hogy tudja-e, hogy mit beszél, és hogy mit jelent a 8-5-2-1 akárhány ms válaszidő. Ezek után pedig vond le a következetést arra vonatkozóan, hogy mennyit ér a véleménye.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44347) mexel válasza Zozzer888 (#44345) üzenetére


mexel
veterán

Elképzelhető, de a szempontok közül ez a legkevésbé mérvadó. A dellnek elvileg jó a talpa, nem inog ott lehet nem is kellene konzol. Az LG-nél lehet hogy muszáj ha nagyon imbolyog.

[ Szerkesztve ]

(#44348) rígel válasza mexel (#44338) üzenetére


rígel
őstag

Az S2240l is pwm-es.

(#44349) KAMELOT válasza zodo (#44337) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor P2414H.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44350) mexel válasza rígel (#44348) üzenetére


mexel
veterán

Akkor már csak a billegő talp maradt negatívumként az LG-nél. Arra biztosan ki lehet találni valamit még ha sufni megoldás is. Ennyiért nem találtam jobbat. :( Ezért nem is veszek mégsem :DDD Még kihúzom kicsit a T220-al.
Vajon mennyiért lehet azt eladni? (Samsung SyncMaster T220)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.