Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129001) SkyTrancer válasza Luck Dragon (#128982) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Sajnos ez nem oldotta meg a problémát, ami szerintem velejárója lehet úgy érzem és ez ilyen
Felbontás váltásnál rózsaszín keret a képen így :

Olyankor tesz ki ilyen keretet mikor a screen split-et beállítom esetleg
Egér mozog a képen, de minden más ilyenkor használhatatlan, mert megmerevedik kb 8-10 másodpercre

Brutálisan idegesítő

(#129002) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Felmerült bennem hogy lecserélem a monitoromat. Két alapvető dolgora használom. Munka és játék (pubg, csgo). Így szeretném megtartani a jelenleg is használt 21:9-es képarányt illetve az ips panelt, de váltanék nagyobb képfrissítésre. Jelenleg 1060 6gb van de lassan csereérett minimum egy 3070-re. Papíron megfelelne nekem az alábbi monitor:MSI Optix MAG301RF, de kérdés hogy van e valami amit nem veszek észre, vagy valamiért ez nem ajánlott, akkor van e olyan ami igen?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#129003) finest válasza marec1122 (#129002) üzenetére


finest
őstag

Nekem pont ilyen moncsim van, szeretem. Amúgy drága, én még 109-ért vettem szűk egy éve. Most 135k-ért nem venném. Acer 27" XV272UPbmiiprzx 144Hz 109k emagon. Szerintem szélességre közel egyformák, 27-30" ellenére, 30"-on keskeny ám az MSI, de ha pont ez a felbontás kell és az ára nem riaszt el, akkor én jó szívvel ajánlom. Amúgy az Acert venném most. Olyanom is van, egymás mellett vannak, sokat hozzátesz a képernyő méretéhez és a hasznosítható felületes az Acer.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#129004) kiszpista900 válasza Arvalis (#129000) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Talán hogy hivatalosan is freesync prémium :F engem is érdekelne :DDD

(#129005) 7Sony7 válasza 7Sony7 (#128998) üzenetére


7Sony7
addikt

Ezek mind nagyon gázosak, amit találtam?

-

(#129006) weiss


weiss
addikt

Helló, ASUS PA248QV tényleg nem tud automatikusan az inputok között váltani?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#129007) kiszpista900 válasza sztivo (#128987) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Hát ez eldőlt,kihagyom a va-t , LG lett ,haza érek ki is próbálom , sajnos 2 hét még :O
Kíváncsi vagyok nagyon

(#129008) Luck Dragon válasza SkyTrancer (#129001) üzenetére

Másik számítógépre kötve is ez a jelenség áll fent?

marec1122
MSI ajánlott típus , de ajánlanék Acer XV340CKP modelljét is ebben az ár kategóriában .

weiss
monitor képes automatikusan átváltani az inputok között, ha bekapcsolja az "Auto Input Select" (Automatikus bemenetválasztás) funkció

Ha szeretné bekapcsolni az "Auto Input Select" funkciót, kövesse az alábbi lépéseket:
Nyomja meg a monitor menü gombját a monitor jobb oldalán.
Használja a nyilakat az "Input Select" (Bemenetválasztás) menü kiválasztásához, majd nyomja meg az "OK" gombot.
Válassza ki az "Auto" opciót az "Input Select" menüben, majd nyomja meg az "OK" gombot.
Mentse el a beállításokat, és zárja be a menüt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129009) Luck Dragon válasza 7Sony7 (#128998) üzenetére

Bár nem nekem szólt , de Dell U2412 választanám . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129010) weiss válasza Luck Dragon (#129008) üzenetére


weiss
addikt

Ezt honnan másoltad, mert a user manualban nincs ilyen opció, ill. a topikban is írta valaki, hogy KVM switchet vett, csak ezért kérdem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#129011) Karmko


Karmko
tag

Sziasztok!

Megadta magát a régi Dell P2417H monitor, ezért újat szeretnék.
Ehhez kérném a segítségeteket, a kritériumok:
- 23,8" - 25" közötti méret
- fullHD felbontás
- IPS vagy VA panel
- matt kijelző bevonat
- 100 x 100 -as VESA rögzítés (monitor állványon lesz használva)
- a többi paraméterben is minimum hozza a P2417H monitort
- a keret maximum 120 000 forint
- kamera és hangszóró semmiképp sem kell!
- a "gamer" címszó alatti pirosan/kéken/zölden/egyéb színben világító giccsparádé is kerülendő...
Elsősorban tartalomfogyasztásra, irodai programokra és filmnézésre kellene, játék elvétve.

Tudnátok ajánlani pár monitort, ami mindenképp előrelépés lenne a régihez képest?

(#129012) 7Sony7 válasza Luck Dragon (#129009) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, de Neked is, mindenkinek aki hozzá tud szólni. :)
Köszi. Erről amúgy nem találtam prad tesztet, csak a sima M végűről. Tudod mi a különbség? Azt látom, hogy ez 1920x1200 pixel. Van ennek a felbontásnak hátránya a Fhd-hez képest?

-

(#129013) Luck Dragon válasza weiss (#129010) üzenetére

Manóba , igazad van ! Rossz manualt néztem . :(

7Sony7
Nincs hátránya igazából , de ha nem szeretnél semmilyen hátrányt , akkor P2214H választanám . Igaz itt kisebb az átmérő de akkor is . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129014) 7Sony7 válasza Luck Dragon (#129013) üzenetére


7Sony7
addikt

Viszont ez meg véletlenül került bele, utána láttam, hogy nem ips. :)
Közben gondolkoztam, ha nem találnék jót a közelben, lehet rákérdezek erre: Acer RG240Ybmiix UM.QR0EE.009, amit Sztivo linkelt tegnap. A kettő között sok különbség van?

-

(#129015) Luck Dragon válasza 7Sony7 (#129014) üzenetére

Igen sok különbség van , fejlettebb a panel .
De 2”-al nagyobb +15Hz nagyobb képfrissítés , 8-bites panel. Beépített hangszórók , És a legújabb szemkímélő funkciók , villódzásmentes panel stb.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129016) 7Sony7 válasza Luck Dragon (#129015) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem, köszi!

-

(#129017) SkyTrancer válasza Luck Dragon (#129008) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Idő közben teljes hardvercsere volt, szóval igen, a helyzet ugyan ez
Tuti a monitor jellemzője ez, de marha jó lenne ha ezt a funkciót vagy nem is tudom minek nevezzem ki lehetne kapcsolni, mert akkor úgy működhetne mint egy normális monitor
de nincs OFF vagy ilyen állása ennek

(#129018) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Van valakinek tapasztalata az iiyama belépő modelljeivel? G-Master G2470HSU ami érdekel.
Red Eagle sorozat, 24" fast IPS, 165Hz, 08ms, AMD FreeSync Premium

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#129019) Ninja-Metal


Ninja-Metal
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy kalibrált DELL S2721DS monitort használok nagy megelégedéssel. Minden szempontból megfelelő, viszont egyre inkább jónak látnám a HDR-funkciót a filmezés miatt, illetve esetleg a 4K-s felbontást.

Kíváncsi vagyok, ár/érték arányban mely monitorok jöhetnek elsőként szóba, ha szeretnék feljebb váltani az alábbi szempontok szerint?

- Általános felhasználás, nem multis játékok, hobbi szinten fotószerkesztés
- 27"
- 75Hz (esetleg magasabb, de ez is megfelelő)
- 1440p (esetleg 4k)
- HDR
- IPS

Köszönöm előre is!

(#129020) sztivo válasza Ninja-Metal (#129019) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Attól függ, milyen szintű HDR-t szeretnél. Az 1000 talán nincs is 27"-ban, HDR 600 LG 27GN950 és bármelyik *95* széria, HDR 400-ból pedig sok lehetőség van, ha maradnál Dell vonalon, akkor S2721DGF, LG 27UL/UN széria (4K), de itt egy lista.

(#129021) Luck Dragon válasza SkyTrancer (#129017) üzenetére

Az új hardver cserénél maradt a háttértár? Mert gyanús ,hogy ez valamilyen szoftveres " nyűg" lesz amit a monitor kap.
Ha igen, akkor egy olyan gépen próbáld ki, ami teljesen más rendszer fut.
Viszont, ha így is csinálja akkor maga a monitor SW hibája lesz ami szervíz, egy új sw telepítést fog kapni, vagy egy komplett vezérlő panel cserén fog átesni. Bár utóbbival ne legyen igazam.

pitepeti71
Maga a típus ajánlott, de ha baja lesz, akkor arra fel kell készülni, hogy a gyártó honlapján regisztrálva egy másik országba fogják szállítani javításra (legjobb tudomásom szerint).

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129022) #48613632 válasza Luck Dragon (#129021) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia, köszi. Elfelejtettem írni, hogy UK-ban élek. Így nekem jó lehet, bár ez a regisztráció nem világos. Lehet, hogy országfüggő, de semmi ajánlatot nem kaptam erre vonatkozólag. Tudnál adni erre vonatkoztóan valami konkrétabbat?

Update: Asszem errefelé nem szükséges, itt azt mondják, jelentsem ha hibás.

(#129023) SkyTrancer válasza Luck Dragon (#129021) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Maradt éppenséggel, de hát azok sem régiek, meg rendszertelepítés többször volt már azóta...
ha letörlöm a gyári szoftvert akkor ez a funkció nincs és hibátlanul használható a monitor, szóval én úgy gondolom hogy ez gyári marhaság és nem voltak felkészülve arra hogy valaki felbontásokat fog változtatni a monitoron "hiszen mindig a gyári a jó"
Első indításnál meg kibírja a user hogy kicsit összeszedje magát
de írok az LG supportnak is erről mit mondanak köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#129024) Luck Dragon válasza SkyTrancer (#129023) üzenetére

Akkor gyári driver a ludas. Vagy win 10-et használsz?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129025) SkyTrancer válasza Luck Dragon (#129024) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

csak win11
de nem lehet hogy ez ilyen ? és ennyi ?
csak másokat nem zavar ? mert úgyis a gyári felbontást használják ?

ma már nincs support chat, de holnap írok nekik is, meglátjuk :R

[ Szerkesztve ]

(#129026) Luck Dragon válasza SkyTrancer (#129025) üzenetére

Akkor a teóriám ugrott.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129027) Ninja-Metal válasza sztivo (#129020) üzenetére


Ninja-Metal
tag

Azt gondolom, hogy ha már beruháznék egy HDR-es monitorba, akkor érdemes legalább a HDR 600-at megcélozni. Megfontolom a lehetőségeket. Köszönöm szépen a segítséget!

(#129028) Luck Dragon válasza Ninja-Metal (#129019) üzenetére

Mekkora összeget szánnál rá ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129029) Cyrusv10


Cyrusv10
tag

Üdv.
Haldokolnak a Dell U2312HM és BenQ E2200HD monitorjaim és az utódját keresem. Per pill 1 db-t.
50-60 cm-ről nézem
single player játékok és HO, de semmi extra igény emiatt
filmezés sokadlagos, egy TV is a gépre van kötve.
RX 6600XT, de lehet nvidia a jövőben.
Displayport
VA-IPS mindegy
24" vagy nagyobb is lehet, helyem bőven van akár 34"-ig
1440p
Csak új.

Extrák amiknek örülnék
minél több gari
magasságállítás
lehet sok Hz, megnézném milyen
normális talppal
ha lehet sima PC tápkábelről jöjjön a kakaó
ne adj Isten KVM is lehetne benne HO-hoz.

Főként gyengébb gépigényű játékok futnak, simán el csettegnek 1440p-n is. Gondolom az se gond ezeknek az újabb monitoroknak, ha kipróbálok pár újabbat játékot és akkor azok csak 1080p-ben futnak.
A kulcsszó ár/érték, de valószínű várok akciót. Az ár meg legyen most 150k, ha van valami eszement jó ajánlat akkor feljebb is hajlandó vagyok menni. Vagy ha az egetverő alap igényeimet valami 80k-s is kielégíti akkor nem leszek szomorú és rögtön veszek kettőt és 10 évig megint nem kell ezzel foglalkoznom :D.
Előre is köszönöm a tippeket!

(#129030) Luck Dragon válasza Cyrusv10 (#129029) üzenetére

Szia.
Az ajánlásom a következő : [link]
Ha itt vásárlod akkor 5 év garanciád is lehet.- [link]

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129031) axel1995


axel1995
csendes tag

Sziasztok!
Melóhoz keresek egy újabb monitort, 24"-27" méretben szoftverfejlesztéshez. Fontos lenne a sokoldalú állíthatóság, és hogy legyen rajta type-c csatlakozási lehetőség is. (Saját és céges géppel jelenleg egy céges dokkolót használok, azt kellene helyettesíteni). Daisy chainhez DP-out plusz, de nem fontos.
Szabadidőmben néha játékra lenne használva PS5-tel. Azon kívül, hogy tudja a 120 fps-t 1440p-ben legalább, más elvárás játékos fronton nem lenne.

Eddig talán ez a legmegfelelőbb, de a 240hz-et nem használnám ki, és ez már a felső határt eléri árban:
[link]

Van más monitor alacsonyabb áron, ami megfelelne ezekhez a felhasználásokhoz?

Köszönöm a válaszokat! :)

(#129032) Luck Dragon válasza axel1995 (#129031) üzenetére

Ezekkel a feltételekkel olcsóbb nincs , az általad linkelt darab ajánlott .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129033) axel1995 válasza Luck Dragon (#129032) üzenetére


axel1995
csendes tag

Érdekes. Samsungnak pl vannak 100k alatt gamer monitorjai 2k 144hz-en, és irodai felhasználásra valók, C-s csatival. Reménykedtem benne, hogy a kombó nem lesz közel 2x feláras.

(#129034) Luck Dragon válasza axel1995 (#129033) üzenetére

Melyik típusra gondolsz pontosan ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129035) axel1995 válasza Luck Dragon (#129034) üzenetére


axel1995
csendes tag

Samsung S24a600 irodai 86k [link]
Samsung Odyssey G5 C27G55 [link]

(#129036) thrill


thrill
tag

Előre is sorry az amatőr kérdésért, meg ha rossz helyre ment, de ezt a topikot látom a legmegfelelőbbnek.

Van egy laptopom HDMI kimenettel és egy monitorom Displayport bemenettel.
Látok egy csomó fajta HDMI-Displayport kábelt, de melyiket vehetem meg nyugodt szívvel? Páran panaszkodnak, hogy egyirányú a kábel, meg az összes példa pont fordítva mutatja, hogy a DP a gépbe megy a HDMI meg a monitorba.

(#129037) Luck Dragon válasza axel1995 (#129035) üzenetére

A600 nem képes 144 Hz-re , G5 pedig VA panel és ível , de erről igaz nem írtál , hogy ível nem lehet , arra alapoztam amit linkeltél Acert és fontos az IPS . :)

G5 esetében külföldi visszajelzések alapján jónak mondható , de meglepően kis hazánkban sokan panaszkodnak rá .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129038) axel1995 válasza Luck Dragon (#129037) üzenetére


axel1995
csendes tag

Igazából egy P2419H van most, az mellé vennék egyet. Ha képminőségben hozza ezt, amit a Dell, akkor megfelel bármi, ami egyszerre tudja a 120hzt és van rajta C. Sajnos a G5 sem tudja, és pont emiatt vagyok meglőve. Nem szeretnék ennyivel többet fizetni, csak hogy mindkettő fontos funkció benne legyen, de lehet ez lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#129039) Luck Dragon válasza axel1995 (#129038) üzenetére

Én továbbra is az Acert javasolnám . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129040) axel1995 válasza Luck Dragon (#129039) üzenetére


axel1995
csendes tag

Köszönöm a segítséget! 🙂

(#129041) sztivo válasza thrill (#129036) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Én is úgy tudom, hogy csak DP-ből lehet HDMI-t csinálni, fordítva nem. Tehát DP a laptop, HDMI a monitor.

(#129042) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Nem vásárlási hanem szakmai eszmecserével keresem fel a topicot:

TV: Samsung Q80T
Monitor: ACER NITRO XV272UP 1440P 144Hz

Azt vettem észre, hogy a TV sokkal folyamatosabb mozgást valósít meg alacsony frissítési frekvencia esetén is. Ennek a távolságnak lenne köze? (3m vs 50cm) vagy a a TV VRR alsó határa sokkal alacsonyabb lenne mint a monitor 48Hz képessége? Vagy a panel közti különbség és a VA jobb lenne mint az IPS ?

(#129043) Ninja-Metal válasza Luck Dragon (#129028) üzenetére


Ninja-Metal
tag

Alapvetően 250k-t, de ha van olyan monitor, ami ténylegesen ad annyival többet, hogy megérje az árát, akkor maximum 300k-t.

(#129044) thrill válasza sztivo (#129041) üzenetére


thrill
tag

Köszi!
Azt hiszem akkor USB-C - Displayport lesz belőle. Új infó volt nekem, hogy ilyen is létezik.

(#129045) Luck Dragon válasza 4264adam (#129042) üzenetére

Teóriám a következő :
TV javára írható , hogy a vertikális Hz-e 10-el kisebb , lehet hogy a te szemed annyira kifinomult , hogy ezt is észre veszi .

Mivel Samsung esetében átmérőt nem írtál , így az átlag átmérőt vettem alapul ami 55”.
Samsung eme osztálya használ egy olyan techonológiát aminek neve frame interpolation.

Frame interpolation, magyarul képfrissítési technika, olyan eljárás, amely két egymást követő képkocka közötti újabb képkockák létrehozásával javítja a videók simaságát és folytonosságát.

Itt Jób képbe a te téved esetében a szoftveres Hz ami 3800-ra taksálja a gyártó .
Ehhez társul a Unit és a Quality index számítása .

Az interpoláció során a számítógép az előző és a következő képkockák közötti különbséget analizálja, majd a két képkocka közötti időzítést az előző és az újonnan létrehozott képkockák között egyenletesen osztja el. Ennek eredményeként a videó simább és kevésbé rángatózik, mivel az újonnan létrehozott képkockák kitöltik a képkockák közötti időbeli réseket.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#129046) sztivo válasza thrill (#129044) üzenetére


sztivo
Topikgazda

És a laptop tudja C-n keresztül a DP Alt mode-ot? Általában van egy DisplayPort logó a port mellett, ha igen. Laptopod pontos típusa?

(#129047) sztivo válasza Ninja-Metal (#129043) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Ebben a méretben nagyon kevés opció van, a HDR 1000 az 500e-milliós kategória.
LG 27GN95-R pedig tudja a HDR 600-at cca. 226e Ft-ért.

(#129048) thrill válasza sztivo (#129046) üzenetére


thrill
tag

Thunderbolt csati van rajta (kis villámjel), szóval én úgy gondolom tudja.
Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H

(#129049) Bossp válasza Ninja-Metal (#129019) üzenetére


Bossp
addikt

Nincs mese :D 42" C2 Told hátrébb :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#129050) sztivo válasza thrill (#129048) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Ez bőven tudni fogja :K

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.