Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) saw1114


saw1114
tag

Sziasztok!monitor vásárlás előtt állok a két kiszemelt Asus VH222D vagy LG W2240S-PN esetleg valakinek valami tapasztalat?melyik a jobb választás?Vegyes használatra játék net stb..vagy esetleg 35-40 ezer ft értékben tudtok ajánlani monitort?a válaszokat előre is köszönöm.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#3002) Shkiz0 válasza shteer (#3000) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Dell-re +1.
Holnap nálam is itt lesz a nagy testvére :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3003) Kassadin válasza Shkiz0 (#2980) üzenetére


Kassadin
addikt

Köszönöm szépen :R.

(#3004) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Valaki erre? (#2976)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3005) Isual válasza Cpt.Zsöci (#2960) üzenetére


Isual
veterán

Igazából nem 3,5 cm a különbség és nem is 2,54cm(=1"), hanem 1,5" azaz 3,81cm.
Ugyebár az U2211H 21,5"-es nem 22!!! csak U21,511H az valahogy lehet hülyén nézne ki...
Egyébként ugyanaz a panel van bennük, tényleg szinte minden paraméter ugyan olyan válaszidő, input lag, felbontás...bla,bla, csak ez a CCFL-es dolog... Nem lehet tudni mennyire jelentős így a különbség, de talán homogenitás, gamma eloszlás valamivel jobb lehet a 23-ason és talán valamivel ritkábbak a bevilágítások.
Sztem mind2 monitorral jól jársz, hogy neked megfelel-e a 21,5" vagy mégis jó lenne az a +1,5" azt te döntöd el, sztem nem vészes a FHD 21,5"-hez, de ha fontos a nagyobb méret akkor ott a 23-as.
Mondjuk tény, hogy az U2211H jobb árban van, viszont ha komolyan gondolkodsz képszerkesztésben meg ilyen photoshopban akkor lehet megérné a kisebbet megvenni és kalibráltatni plusz pénzért. Oázisban ezt helyben megcsinálják. Szóval ha fontos a tényleges színhelyesség és van rá lehetőséged akkor ezen is érdemes elgondolkozni.
Egyébként én is egy ilyet használok, az Oázisban kalibrálták és volt egy észrevehető zöld dominancia alap beállításnál, amit a kalibráció során helyretett fehéregyensúllyal kiküszöböltek. Szóval ha kritikus a precíz színreprodukció akkor ajánlatos mert általában azért nem a legszínhelyesebbek ezek standard beállítás mellett.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3006) Isual válasza Wasp91 (#3004) üzenetére


Isual
veterán

Hát azt én nem tudom; azt tudom, hogy ez jó monitor :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3007) Wasp91 válasza Isual (#3006) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Jaa biztos jó csak drága nekem az a 70 ezres ár ami körül van. :S
Meg nem lennének szellemképesek a játékok ezzel?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3008) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!

Felkeltette a figyelmem itt a ph-n egy ilyen monitor.

Mivel soha nem volt még LCD monitorom olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy érdemes e ilyen monitort venni manapság?
8392 óra van benne az sok? Az 50ms az nagyon durva manapság a 2ms-hoz viszonyítva van nem? (főleg hogy a crt-nek azonnali és én ahhoz vagyok szokva).

Olyat hallottam hogy sok gyártó kamuzik az válaszidővel kapcsolatban, hogy valójában nem is annyi amennyi ez igaz?

A választ előre is köszi :R

(#3009) maestro87


maestro87
őstag

Nem tudja valaki, hogy az USB-vel ellátott tv monitorok alkalmasak-e adás rögzítésre is, vagy csak divx/xvid lejátszásra?

(#3010) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Bár látom, hogy itt sajnos a kérdezők, ill. a választ nem kapók nagyobb számban vannak , de azért megbpróbálkozom, hátha ;]

ASUS VW225N monitor ajánlott-e, vagy ha nem, akkor miért nem :)

3 év gari + 72 óra subpixel gari van rá és 40eFt alatti az ára.

Általános használatra lenne, nem játszom rajta...

Mondjuk a fogyasztása lehetne jobb is...

(#3011) Isual válasza Wasp91 (#3007) üzenetére


Isual
veterán

Röviden: Nem.

Hosszabban: mint fentebb írtam én egy U2211H-t használok 8ms válaszidő és a 2209wa-nál valamivel még talán nagyobb input lag és semmi ilyesmit nem észlelek. Nekem mondjuk rossz ehhez a szemem, de amit mutattál Benq-t annak 5ms-os a válaszideje... na most 5 vagy 6ms... az egyik legalább annyira lesz "szellemképes", mint a másik... alig.

Egyébként ha belefér a Full HD, ami a gépedet illeti, akkor az U2211H az olcsóbb és csak 0.5"-csel kisebb, szóval az is lehet egy alternatíva. Valamivel mélyebb is ráadásul a feketéje, picit ezért nagyobb a kontrasztja, kevesebbet fogyaszt (még a f@sza LED-es Benq-nál is), az is teljesen jó játékra. És az már 60 körül beszerezhető.

Live or die... make your choice ! :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3012) Laccoss válasza maestro87 (#3009) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem nem. Ha megnézed a legtöbbnél ott van hogy az csak egy usb hub. Melyet a géppel egy másik usb-n kötsz össze, és az van oda elvezetve, szétosztva.

(#3013) maestro87 válasza Laccoss (#3012) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi.
Akkor egy külső tuner ami felvenni is tud jobban megérné?

(#3014) Laccoss válasza maestro87 (#3013) üzenetére


Laccoss
addikt

Az a kérdés hogy mit akarsz felvenni? Tv műsort, vagy ami a monitoron van?

(#3015) maestro87 válasza Laccoss (#3014) üzenetére


maestro87
őstag

Persze, hogy tv műsort. Mi a fenének vegyem én fel azt ami a monitoron van, arra ott vannak a szoftverek. :D

(#3016) Wasp91 válasza Isual (#3011) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ragaszkodok a 22" 1680x1050hez.22" colon vagy az alatt Full HD-ban nagyon kicsik a betűk. Meg az se baj ha 50 ezer alatt lenne a leendő monitor ára. Nem fontos nekem az IPS panel.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3017) Jeep1


Jeep1
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, karácsonyra monitort szeretnék vásárolni.
Az a helyzet hogy két fajta monitor tetszik, de nem tudok dönteni a kettő között!
A monitorok a következők:

1, SAMSUNG B2230H http://ipon.hu/?product_id=141674
2, LG W2261VP-PF http://ipon.hu/webshop/product/_lg_w2261vp_pf/113909

Légyszives segítsetek, hogy melyiket válasszam, esetleg melyik a jobb?. :)

Előre is köszi.

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

(#3018) Isual válasza Wasp91 (#3016) üzenetére


Isual
veterán

Tiszta beszéd!

Elején is lehet ilyeneket és akkor nincs felesleges győzködés, elbizonytalanítás...whatever

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3019) Wasp91 válasza Isual (#3018) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Tudsz ajánlani valami ilyesmit?:) 50 ezer alatt.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3020) Isual válasza Wasp91 (#3019) üzenetére


Isual
veterán

A helyzet az, hogy én, amikor vettem a monitoromat eléggé beleástam magam ebbe az IPS-es témába és így főleg abból van olyan tájékozottságom, ami alapján én merek ajánlani valakinek valamit. TN-panelből nincs... Nekem a Dell előtt egy 17"-es Acer monitorom volt, én nagyon meg voltam elégedve vele és ezért úgy gondolom az jó márka, de még mielőtt az IPS mellett döntöttem én is egy Benq LED monitort nézegettem, sztem korrekt monitorok a maguk kategóriájában, sokan mondtak jót róluk.
Annyit tudok mondani, hogy az a monitor, amit mutattál mindenképpen szimpi.
Ahhoz, hogy ajánljam pedig keveset tudok ebben a témában. Ha ez segít, akkor még annyit, hogy mint említettem is, ha nem IPS monitort veszek akkor minden bizonnyal nálam is egy Benq LED lett volna a befutó. (Acer-nél nem találtam jót, LG-t nagyon nem szeretem, Samsung indifferens)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3021) makesz1989


makesz1989
tag

Sziasztok!

20"-os, min. DVI csatlakozós monitort szeretnék venni. 2-t találtam eddig ami szimpatikus. Kíváncsi lennék a véleményetekre, ugyanis nem igazán tudok dönteni, valamint ha tudtok még valami jót ajánlani 40e Ft alatt, akkor ne tartsátok magatokban! :))

A két válaszott:

LG

Samsung

Előre is kössz! :)

(#3022) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Helló emberek!
Monitor vétele előtt állok és konkrétan fogalmam sincs mit kéne vásároljak....
A lényeg az lenne,hogy a keret 65eFt lenne(esetlegesen egy kis ráfizetés még lehet) és a monitor 90%-ban játékra 10%-ban netre lenne...Különleges kimenetre nem vágyok,talán ha egyszer boxra váltok a HDMI nem jönne rosszul,de nem létszükséglet...Heti olyan 50órát lesném szóval azért szeretném,ha nem folyna ki a szemem tőle:D..(tudom,h ezek már nem crt-k csak megjegyeztem :) )
Előre is köszönöm válaszotok :R

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#3023) Elar


Elar
senior tag

Ismét sziasztok

Célegyenesbe fordultam :)

Benq G2222HDL

vagy

Samsung EX2220

Ugye a Samu 5000 Fttal drágább. Sok különbséget nem látok közöttük... Szerintetek? :)

Illetve hasonárban, kategóriában tudtok hangszorósat????

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3024) old_artist válasza Petya2900XT (#3022) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Egyértelműen ajánlanám figyelmedbe a Dell U2311h monitort! :K

[ Szerkesztve ]

(#3025) weedoor


weedoor
csendes tag

Sziasztok!

Karácsonyi gépvásárlás következtében igény merült fel egy monitorra is :)
Ebben szeretném a segítségeteket kérni, mivel abszolút fogalmatlan vagyok a témában , és ugye az idő is szorít :P

Amire használnám az játszás, tervezőprogramok használata, film...(Gainward GTX460 videokari van a gépben)

A rá szánt keret kicsit szűkösebb 30-40 ezer forint közötti

Segítségeteket és jó tanácsaitokat előre is köszönöm szépen!

Üdv: vidor

(#3026) Teaway válasza weedoor (#3025) üzenetére


Teaway
veterán

Tervezőprogramok használata ugye csak hobbi/háztáji dolgokra lesz? Mert a megadott ársáv nagyon nyögvenyelős lesz.

Nincs itthon csokid??

(#3027) Traxx válasza old_artist (#3024) üzenetére


Traxx
őstag

Azt még meg tudnád mondani, hogy az LG W2220P-nél az újabb rev. mit takar, és mennyivel jelent többet-jobbat, mint a régebbiek? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3028) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Ti milyen 24"-es LED-es monitort ajánlotok? Főleg játékra és netezésre kell, monitoron filmet nem nézek. Ársávot nem írok, jöhet olcsóbb és drágább is. :R

BANZAII

(#3029) weedoor válasza Teaway (#3026) üzenetére


weedoor
csendes tag

Természetesen!

Egyelőre tanulás, kötelező célból (Catia,Pro-e)..majd ha gazdagodunk belőle akkor veszünk nagyot :)
Azért írtam oda, hogy hátha olyan szempont ami alapján könnyebben tudtok ajánlani :)

köszönöm

(#3030) VGYke


VGYke
addikt

Azt szeretném kérdezni, hogy pl. DELL ULTRASHARP U2311H esetében mi az előnye a displayportnak? Mert pl. nVidia VGA kártyákon ilyen kimenet ritka, ATI (AMD) kártyákon mindegyiken van.
Annyit tudok, hogy a displayport 3x10bit, még a DVI-D 3x8bit.
U2311H esetén van annak jelentősége honnan, milyen bemenetről etetjük?
U2410-nél elképzelhető hogy van különbség, de U2311H-nál :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3031) Wolfan


Wolfan
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.

A fórumon megosztott tapasztalatok alapján megvettem egy Benq G2222HDL monitort.

A problémám az lenne, hogy a böngészőben a weblapok borzalmasan rosszul jelennek meg.
Pl.: a firefox-ban a ph fórumot beteszi a monitor bal felére míg a másik felén a nagy fehér semmi van. Az opera kicsit jobb mert ott középen van az oldal, a két szélén meg a nagy fehérség vagy inkább a szürkeség, itt is kb. csak a monitor felét tölti ki.

A felbontás 1920*1080. Windows 7-et használok illetve akinek vettem ajándékba a monitort ő xp-t használ de gondolom ott is jelentkezni fog ugyan ez a probléma.

Próbáltam használni a böngésző nagyítás funkcióját de az úgy nem az igazi.
Ha pedig a felbontást csökkentettem akkor a kép olyan homályosnak tűnik.

Remélem van valami megoldás erre, hogy a weblapok teljes képernyőn tűélesen és jól olvashatóan jelenjenek meg.

(#3032) Nyugdíjas válasza VGYke (#3030) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nagyjából jól sejted. 2311-nél maximum annyi, hogy a nagyobb elérhető sávszél miatt nagyobb az esélye hogy megy 72/75Hz-en is. De megőrülni nem érdemes érte az biztos. Legalábbis ennél a monitornál..

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3033) Teaway válasza Wolfan (#3031) üzenetére


Teaway
veterán

"Próbáltam használni a böngésző nagyítás funkcióját de az úgy nem az igazi."

Dehogynem; addig nagyítsd, amíg ki nem tölti teljes szélességben az oldalt!

Nincs itthon csokid??

(#3034) Jimmy8 válasza Wolfan (#3031) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Sikerült észrevenned a full HD monitorok "előnyét":

A weblapok egy része egy adott felbontásra (szélességre) van "optimalizálva" , azaz elkészítve, így pl a PH oldala sem fog neked 1920 szélességben megjelenni.
Megoldás: nem teljes képernyős nézetben nézed, hanem ablakban.

Ha valaki tud jobbat, ne fogja vissza magát :)

Már látom tudtak jobbat :D Bár nekem a nagyítás csak a betűket nagyítja, az oldalt nem...

[ Szerkesztve ]

(#3035) Teaway válasza Jimmy8 (#3034) üzenetére


Teaway
veterán

Nézet>Nagyítás>Csak a szöveg nagyítása....vedd ki a pipát előle.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#3036) Nyugdíjas válasza Jimmy8 (#3034) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Engem az érdekelne miért akarjátok nagyitani amugy? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3037) Teaway válasza Nyugdíjas (#3036) üzenetére


Teaway
veterán

Zavarja őket az oldalsó üres sávok.

Nincs itthon csokid??

(#3038) Jimmy8 válasza Nyugdíjas (#3036) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Mint látod, nem én akarom nagyítani, hanem a kérdező :))
A nagyítás csak azért próbáltam ki, mert a másik fórumtárs azt ajánlotta a kérdezőnek, és én is kíváncsi voltam ,hogy működik-e.
Teaway: köszi, mindig tanul az ember :D

[ Szerkesztve ]

(#3039) Isual


Isual
veterán

Ez amúgy tényleg zavaró, de az az érdekes, hogy nekem a PH az "középre van igazítva", de van egy-két oldal, ami nekem is "balra igazítva" jelenik meg és nem tudom milyen logika alapján. (engem nem zavarnak az üres részek, ha a lényeg középen van...)
Az viszont tényleg zavaró, hogy folyamatosan balra nézve kell olvasni 1-1 cikket.
Nekem a mérettel nincs gond :) Csak ezzel, hogy nem minden oldal van középre igazítva...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3040) Hospitaller


Hospitaller
csendes tag

Sziasztok!
Monitort szeretnék venni, de nem nagyon értek hozzájuk, ezért kérném a segítségeteket.
A lényeg hogy full hd felbontású és lehetőleg LED-es legyen, max 40e forintig. A válaszokat előre is köszönöm.

(#3041) Nyugdíjas válasza Hospitaller (#3040) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem a BenQ G2222HDL elég nagy meglepetés volt (pozitiv irányban). Ennyi pénzért meglepően jó kis monitor. Én ebben az ársávban ezt ajánlom.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3042) Elar


Elar
senior tag

Utolsó kérdésem monitor vásárlással kapcsolatban :)

Ez a BenQ GL2240M

miben különbözik a BenQ 2222HDLtől?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3043) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Újabb kérdésem lenne:
Egy normál "fénycsöves" 22" 16:10 -es LCD monitornál az általában megadott 40-45W fogyasztást maximálisan kell érteni (full fényerő)? Vagyis normál használatnál i ki lehet jönni 30W körül?

[ Szerkesztve ]

(#3044) cettlee


cettlee
őstag

Üdv, anya jézuskája bejelentette hogy hozna vmi moncsit a mostani LG 17" lcd helyett.

50-60 körül lenne rá keret, 22-24" körülire gondoltam.játékra használom a gépet elsősorban, konfigom látható az adatlapomon, lehet hogy a fullHD felbontás sok lenne a játékok alatt akadásügyileg. viszont ha logikusan gondolkodom akkor pl 22-23 col környékén fullhd-ban nem kellene élsimitást használni.

mi a vélemény? tudnátok valami megbizhatót ajánlani?

Köszi előre is.

(#3045) old_artist válasza Jimmy8 (#3043) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"Egy normál "fénycsöves" 22" 16:10 -es LCD monitornál az általában megadott 40-45W fogyasztást maximálisan kell érteni (full fényerő)?" - nem csak a fényerőt, hanem a monitorokon az összes csatlakozót is bele kell számolni a max. fogyasztásba, tehát, ha minden működik és csatlakoztatva van, akkor lehet a max. fogyasztással számolni!
"Vagyis normál használatnál ki lehet jönni 30W körül?" - igen, de ha kalibráltatod, akkor ez lehet, hogy "leesik" még pl. 25W alá is!

(#3046) Isual válasza Jimmy8 (#3043) üzenetére


Isual
veterán

Ha a monitor maximális fényereje 120-140cd/mˇ2 akkor nem :)
Ha olyan 250-300cd/mˇ2 akkor Igen :)
Egyébként úgy az egészre: Igen.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3047) old_artist válasza cettlee (#3044) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Egyértelműen Dell U2311h :K lehet a Te választottad, vagy esetleg a Dell U2211h is szóba jöhet! :K

X

[ Szerkesztve ]

(#3048) cettlee válasza old_artist (#3047) üzenetére


cettlee
őstag

és eza a dell ez mitttud? ha jol látom csak 8 ms a válaszideje, és nemis tul olcso:D delleket nem ismerem, samsung és LG-ket nézegettem.

szerk: na azota olvasgattam, tudtok üzletet ajánlani ahol előfordul nem tul drágán ez a 23" os monitor? :D

[ Szerkesztve ]

(#3049) zsigiface


zsigiface
tag

Üdv!

Valaki tud valamit erről a típusról? Samsung SM2494HM
70 körül szeretnék venni valamit, csak nem akarok nagyon mellé nyúlni. Full hd, hdmi esetleg led is. 24"-25". Net,film,game. Már napok óta keresgélek, ha tudtok egy tutit ebben a kategóriában azt megköszönném.

(#3050) RexpecT


RexpecT
addikt

Jelenleg VGA kabállel használom a monitoromat, gondolkozok rajta, hogy veszek egy DVI kábelt.
Egy ilyen mennyire jó(oda kell figyelni a minőségre?). :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.