Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) old_artist válasza mexel (#44450) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, ha a gyári vagy max. fényerő alatti tartományban már nem tapasztalsz tiszta egyenletes fényerőt akár 0-nál is, vagyis pulzál vagy "hullámzik", netán tán "akadozik" és nem egyenletes a "vibrálás", akkor PWM szabályozással szembesülsz, mint pl.itt (0:26-1:00) láthatod.

[ Szerkesztve ]

(#44452) kp59


kp59
aktív tag

Szerintem túl van ez a PWM dolog lihegve. :K Idevágó hasznos olvasmány : [link]

[ Szerkesztve ]

(#44453) schawo válasza kp59 (#44452) üzenetére


schawo
titán

+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44454) South Velen válasza kp59 (#44452) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem meg kezdd el megérteni, hogy attól, hogy te nem vagy rá érzékeny, attól még lehet, hogy valaki baromira érzékeny rá. Sajnos sok ember nem képes erre. De ígérem ez lesz az utolsó PWM elleni hsz-em a topikban, van elég saját problémám is, le fogom szarni, hogy arra pazaroljam itt az időm, hogy megvédjem az embereket a PWM-től, mindenki tapasztalja ki maga, sajnos én is kitapasztaltam.

Schawo: mint mondtam, óriási boldogság öntheti el a szívedet, hiszen ez az utolsó ilyen jellegű kommentem itt :)

[ Szerkesztve ]

(#44455) schawo válasza South Velen (#44454) üzenetére


schawo
titán

Tudjuk nagyon jól, már 1001x elmondtad :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44456) kalozhun100


kalozhun100
őstag

hol éri meg monitort venni? Monitorguru vagy oáziscomputer? Illetve, ha kérek pixelgarit meg kalibrálást akkor megnézik, hogy PWM-es vagy sem? Ha PWM menteset akarok azért még külön kell fizetni? Nekem érzékeny a szemem rá.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44457) old_artist válasza kalozhun100 (#44456) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Sajnos, a PWM fényerő szabályozás mentes elektronikával felszerelt monitorok az gyártó és típus függő, nem minden esetben használják a gyártók, legalábbis a LED háttérvilágítású monitorok esetében.
Vannak PWM mentes és PWM-es monitorok, ez típus függő, sajnos egyes gyártók még nem közlik, hogy milyen szabályozással szerelik vagy szerelték a monitort (kivétel a BenQ), s ebben mi sem tehetünk semmit sem.
Talán EZ segíthet az eligazodásban.

Milyen típusú monitor után érdeklődnél?

[ Szerkesztve ]

(#44458) Narakh


Narakh
senior tag

Kicsit változott a helyzet, úgy fest, lesz keret külön tévére és monitorra. PWM-mentes, szép képű 23"-osra vágyom: az S2340L, U2312HM, P2314H szentháromságból melyiket ajánlanátok általános felhasználásra?

Az állítható magasság miatt a P2314H-val szemezek, de nyitott vagyok a javaslatokra.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44459) rígel válasza old_artist (#44457) üzenetére


rígel
őstag

Szia,

Van arról infód, hogy a DELL S2340L PWM-es-e? Már teljesen össze vagyok zavarodva, mert van aki azt mondja igen, van aki szerint nem.

(#44460) Saci18


Saci18
csendes tag

Aldiban láttam egy Medion monitort. Adatai alapján nem tűnik rossznak.
Van valakinek véleménye róla azon kívül, hogy nem Samsung/LG ?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#44461) Isual válasza kp59 (#44452) üzenetére


Isual
veterán

+1

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44462) Tűzkígyó


Tűzkígyó
tag

Sziasztok!

A konfigom: i7 3770k, 32 GB 2400 MHz Corsair Dominator Platinum, 2x EVGA 780 Ti Kingpin Edition SLI-ben. Procit, alaplapot a Haswell upgrade-nél frissítem az év második felében.
A kérdésem, hogy szerintetek milyen monitort tud ez a rendszer kihajtani úgy hogy a game-eket max. részletességgel tudjam futtatni? Remélem van valakinek tapasztalata ilyen téren, leginkább a 780 Ti memóriasávszélje és memóriamérete miatt aggódom.

Amit a leggyakrabban játszom:
1. EVE Online (leginkább erre lennék kíváncsi)
2. Starcraft 2
3. Witcher 2 (és majd a 3)
4. Diablo 3
5. Crysis és Metro sorozat

Amilyen monitorok szóba jöhetnek:
- Dell U3014 (2560 x 1600, 4,1m pixel)
- Dell UP3214Q (3840 x 2160, 8,3m pixel) --> 4k --> itt már szerintem nem kell élsimítás, vagy csak minimális
- Dell U3415W (3440 x 1440, 5m pixel), ez a modell 2014 Q2-ben jön ki

Előre is köszönöm.

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44463) mexel válasza kp59 (#44452) üzenetére


mexel
veterán

Egészen addig míg sok-sok év intenzív géphasználat után majd rájössz hogy fárad a szemed, egyre rosszabbul látsz és esetleg akkor bánod hogy évekig olyan monitort néztél ami nem tett jót. Én már nagyon régen műtettem lézerrel a szemem, és mostanában egyre érzékenyebb. Ez talán köszönhető annak hogy csak kb 1-2 éve használok 20"-nál nagyobb monitort, és sajnos aránylag közelről nézem. Ráadásul igen sokat is ülök előtte. Az utóbbi pár hónapban kezdem érezni hogy a monitorom nagyon fárasztja a szemem.
Így nekem ( és még sok mindenkinek) fontos lehet hogy a pwm-et kikerüljük ha van rá mód, mert nem vagyok biztos benne hogy jót tesz a szemnek, még ha nem is látom esetleg a vibrálást. (van olyan monitor, ha leülök elé akkor amikor elfordulok igen zavaróan érezni a remegését a képnek)

Valószínűleg nem véletlen hogy a gyártók nem emelik ki nagy betűkkel hogy a monitoruk pwm-es. Az hogy most sok a kérdés, az csak azért van mert eddig sokan nem is tudták hogyez így van, de most hogy kezd bekerülni a köztudatba ( valószínűleg csak egy szűk rétegnek), így nyilván ezért is kérdezgetnek erről sokan. Főleg akik tudják hogy milyen fontos dolog is a látás, és mennyire nem teszünk azért hogy vigyázzunk rá.
Én lehet hogy főként ezért fogok új monitort venni, hogy a pár éves T220-at lecseréljem pedig a képével ennek sincs gondom. Persze lehet hogy semmit sem nyerek a dologgal majd, de megpróbálom. Ez az egyik oka annak is hogy nem fogok 22"-nál nagyobbat venni.

(#44464) Isual válasza Tűzkígyó (#44462) üzenetére


Isual
veterán

A felsorolt játékoknál egyedül a Crysis az izzasztósabb, de szerintem oda is elég a 3 GB.

Ami a monitorokat illeti, szerintem (játékra) még korai venni 4K-s monitorokat. Bár 1.2-es DP-tal tudja a 60 Hz-et a Dell, mégis valahogy én mindig kényelmetlen érzéssel veszek egy új technológiából első darabot. Lehet abban még kellemetlen meglepetés. U3014 kiforrott darab, az bátran ajánlható, másikról még nem is hallottam, így arról nem tudok mit mondani.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44465) Tűzkígyó válasza mexel (#44463) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Ajánlom figyelmedbe a következő szemüveget:

Gunnars

Én nemrég rendeltem egy Crystalline-t a munkahelyre és egy sárga lencséset otthonra és nagyon sokat számít. USA-ból rendeltem a webshop-ból, így még az ÁFA is rájön, de megérte a pénzt, a legjobb befektetéseim közé tartozik. A szemem nem piros a nap végére, nem fáj (mivel egész nap gép előtt ülök munkámból kifolyólag). Főleg a sárga lencsés nagyon jó.

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44466) parkr válasza Saci18 (#44460) üzenetére


parkr
őstag

nem írják hogy milyen paneles, ezért (és a 2ms-ból) gondolom TN. annyiért meg nyilván pénz kidobás TN-t venni

(#44467) Rendo84


Rendo84
senior tag

Esetleg tudna valaki segíteni a 44445-ös kérdésemben? :R

(#44468) Saci18


Saci18
csendes tag

Segítségeteket kérem, szerintetek melyik a legjobb/legjobb ár/értékű monitor ?
AOC i2369Vm
Dell u2312hm
LG 22EA63V-P
Dell S2340L
Asus VS229H
Acer H236HLbmjd
BenQ BL2410PT

Összehasonlító táblázat

Nagyon szépen köszönöm !

(#44469) kalozhun100 válasza old_artist (#44457) üzenetére


kalozhun100
őstag

Dell P2414H vagy U2414H, de nagyobb esély van arra, hogy U2414H mellett teszem le a voksom.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#44470) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Melyik lenne jobb választás? Dell P2414H vagy Iiyama X2483HSU B1? Utóbbiról nem igazán van teszt, csak annyit tudok, hogy A-MVA+. Dellről meg vannak jó rossz vélemények is, többeknek a bevilágítás gázos, MVA panelnél meg erős lehet az overshoot. Találkozott már valaki mindkettővel? Jelenleg még mindig a jól bevált igen szép feketével rendelkező S-PVA paneles Samu 971p-met nyúzom.

(#44471) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 27" FHD IPS monitort 70-80k körül. Net, film, játék

Kiszemeltem: acer designra nagyon tetszik (nyilván utolsó szempont), paraméterekben megfelel az elváltaknak. PWM-es a monitor, ez minden esetben gondot jelent? Láttam, hogy sokan nem szeretitek.

Szerintetek? Van jobb ár/érték arányú ebben az árban?

Előre is köszi!

(#44472) zsolt501 válasza kalozhun100 (#44469) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én az U2414H-et választottam, nem bántam meg, sőt ez egy hosszútávú befektetés lett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44473) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Sziasztok!

Átolvastam a topikot és az összefoglalót, de azért feltenném én is a kérdést, hogy milyen monitort vegyek. Az aláírásomban látható géphez szeretnék monitort az öregedő Fujitsu-Siemens helyett. A gép legfőbb felhasználási területe a játék. Leginkább FPS, de minden stílus megfordul rajta néha. Nem TV-zek, nem nézek filmet monitoron, ez a része nem érdekel. Olyan 70ezer körüli összeget szánnék rá, de ha kicsit még rá kell dobni, az nem akadály. Köszönöm, előre is.

(#44474) Saci18 válasza Lomha 8V (#44473) üzenetére


Saci18
csendes tag

Dell UltraSharp U2412M
Samsung SyncMaster S27C450D
Samsung S24C570HL LED
Asus VX279Q

(#44475) Saci18


Saci18
csendes tag

Aoc i2369Vm vagy Dell u2312hm ?

A legtöbb teszten az Aoc monitora szerepelt jobban.

(#44476) BomiBoogie válasza Saci18 (#44475) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mutatsz egy ilyen tesztet?

(#44477) Saci18 válasza BomiBoogie (#44476) üzenetére


Saci18
csendes tag

AOC
Dell

[ Szerkesztve ]

(#44478) BomiBoogie válasza Saci18 (#44477) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Dell 7 teszt alapján 84%-ot kapott, az AOC 2 teszt alapján 85%-ot.

Nekem a Dell ez alapján meggyőzőbb lenne.

Egyébként egyértelműen a Dell ajánlott. :K

(#44479) Lomha 8V válasza Saci18 (#44474) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Mire alapozod ezt az ajánlást?

(#44480) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Szerintetek melyiket érdemes megvenni?

E2360 vagy L246WH

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#44481) Rendo84 válasza Lomha 8V (#44479) üzenetére


Rendo84
senior tag

Én maximálisan a DELL S2740L és a DELL P2714H monitorokat tudom ajánlani neked.
Picit magasabb árkategória mint amit írtál, de hosszú távra tökéletes. 27", Kiváló képminőség, az input lag-ot szerintem észre sem venni, gyárilag alapból normálisan bekalibrált. IPS panelű monitoroknál talán a Dell-nél van a legkevesebb pixelhiba.

Remélem lesz aki segít nekem is és megosztja tapasztalatait, mert nem tudok dönteni a 44445-ös feltett kérdésemnél. :)

[ Szerkesztve ]

(#44482) #67688960 válasza South Velen (#44454) üzenetére


#67688960
törölt tag

szerintem csak direkt a te kedvedért csinálják :D
aki tudja hogy mi a fontos azt úgy se lehet megvezetni, aki meg nem annak mindegy világban élünk, vegyen mindenki vibrálós fakó dell tévétnézni, hogy pörögjön a bót, és hogy mindenki trendi legyen azt jó napot :DDD
ja és kell hozzá egy mágikusan menő drága szemüveg is ;] billiós intelprockóval, rettentővidiával és 120hekorammal

[ Szerkesztve ]

(#44483) BomiBoogie válasza Lomha 8V (#44479) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyelőre nem meri vállalni, hogy az AOC szimpatikusabb neki. :D

(#44484) schawo válasza Tűzkígyó (#44462) üzenetére


schawo
titán

Alaposan átgondoltad, hogy az eve-et fullhd fölötti felbontásban szeretnéd játszani? A graf elvinné (általában, nagyobb akció esetén estleg lejjebb veszed), de az ui kiborító nagy felbontásoknál (hacsak valami csodát nem tett a ccp az elmúlt egy-két évben).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44485) Tűzkígyó válasza schawo (#44484) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Ebben igazad lehet, a szöveg az UI-n lehet nem lesz olvasható normálisan.

Itt egyébként az UI méretére gondoltál, vagy pedig egyéb UI-val kapcsolatos bug-okra?

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44486) schawo válasza Tűzkígyó (#44485) üzenetére


schawo
titán

Méret nem elég probléma egy olvasós játéknál? Vagy amikor meghívják a primary, visszakiabálsz teamspeaken, hogy várjatok, hozom a nagyítót? ;]

A felbontással rosszabbul skálázódó ui az egész földkerekségen nem létezik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44487) Lomha 8V válasza Rendo84 (#44481) üzenetére


Lomha 8V
addikt

A DELL-ek szimpatikusak, az tény. Ezek mondjuk egy húszassal hosszabbak, de talán egy kis várakozással beleférnek. Viszont nem tudom, hogy a 27 nem lesz e sok. Vagy ha meglátom, minden kétségem eloszlik? :D

(#44483) BomiBoogie: Igen, az elég érdekes. Még a téma összefoglalóban is megvan említve, hogy szemét. És fél órával előttem kérdezett Ő is, hamar kiművelte magát. :DDD

(#44488) Rendo84 válasza Lomha 8V (#44487) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nem hiába drágább az a 2 Dell, mint például a legolcsóbb 27"-os LG ips-ek.
Kizárt hogy csalódnál benne, én nemrég még 40"-os TV-n gondolkodtam, monitorként használva legtöbbet persze. :DDD
Ha teheted, menj el egy boltba és hasonlíts össze egy 24 és egy 27-es monitort, nem fogsz benne csalódni!

Én személy szerint a Dell U2713HM-en gondolkodok. De azt nem tudom, megéri-e a magasabb felbontás ezt a + jó néhány ezer forintot, valamint egy HD7970 SOC vga a játékok nagy részével megbírkózna-e? :)

(#44489) Isual válasza Rendo84 (#44488) üzenetére


Isual
veterán

Megbirkózna.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44490) Tűzkígyó válasza schawo (#44486) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Kösz. :)

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#44491) rígel


rígel
őstag

Sziasztok,

Dell S2340L-t néztem ki, van aki szerint pwm-és, van aki szerint nem. Ezek szerint 2 verzió van forgalomban? Hogy lehet kiszűrni? (gyáriszám?, régió? ) Fontos lenne mert nem akarok pwm-et.

(#44492) BomiBoogie válasza Lomha 8V (#44487) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem megsértődött, hogy kibeszéltük és már egy AOC boldog tulajdonosa. :D

(#44493) old_artist válasza rígel (#44459) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Tudtommal az "S" szériából csak az S2740L a PWM mentes!

(#44494) rígel válasza old_artist (#44493) üzenetére


rígel
őstag

Szia!

Isual kolléga tesztje szerint az egész S sorozat PWM mentes. Ő tesztelte, volt nála, hiszek neki, viszont többen állítják hogy PWM-es, és ennek az ellenkezőjét is. Ebből arra következtetek, hogy van PWM-es és PWM mentes változata is.
Na de hogy miből lehet ezt kiszűrni, az itt a kérdés. Régió szerint lenne valamilyen megkülönböztetés? Csak kell lenni valami utalásnak, jelzésnek a különbözőségről...

[ Szerkesztve ]

(#44495) dandy91


dandy91
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kerdesem hogy a monitoromra hogy tudnam rakotni a t-home-s belterimet hogy ott tudjak tvzni?? Elore is koszonom.

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#44496) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

Figyeljetek csak, én tökre nem értem ezt a PWM-es dolgot .. értem, hogy mi az, de ez rossz amúgy ? Mármint ha nem vagy rá érzékeny akkor is para ? Tehát pl PWM-es monitort pénzkidobás venni ? Vagy nem értem ..

(#44497) madgie válasza Infranyuszi (#44496) üzenetére


madgie
titán

Persze, a CRT-s korszakból is csak fehérbotos júzerek maradtak az utókornak, nemtuttad? :D

(#44498) StSanya válasza Infranyuszi (#44496) üzenetére


StSanya
őstag

Van akinek a szeme érzékeny rá, sajnos. Ha naponta nagyon sokat nézed a monitort, érdemes nem PWM-es monitort venned.

Én naponta 12 - 16 órát bámulom a képernyőt, - korábban belinkeltem a lefotózott képernyőket - s bizony a PWM-es U2312HM-től estére sajgott a szemem. De nem tudtam, hogy ettől, azt gondoltam, hogy a relatíve magas fényerő és/vagy a LED háttérvilágítás okozza. December végén váltottam a nem PWM-es P2414H-ra, a 12 - 16 óra most is meg van, csak a szemsajgás nincs. :K

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44499) Lomha 8V válasza BomiBoogie (#44492) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Biztos lehetsz benne! :DDD

(#44500) rígel válasza madgie (#44497) üzenetére


rígel
őstag

Akkor nézzed a CRT-t egész nap. Jó egészséget hozzá :)

Félre a tréfával, igenis valós a probléma, nem mindenkinek egyformán érzékeny a szeme, bár inkább onnan közelíteném meg, hogy nem mindenki ül hosszú órákat monitor előtt, és/vagy nem próbált még jobb fajta monitort, így természetesnek veszi hogy 8 óra monitornézés után ki kell hogy folyjon a szeme, fájjon a feje.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.