Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) fenergie84 válasza kalixx1 (#44950) üzenetére


fenergie84
addikt

IPS panel van benne, ami jó, viszont a felbontás szerintem kicsit ekkora átmérőre.
Ha nem sürgős, akkor itt biztos ad valamelyik monitor "szakértő" alternatívákat, csak ki kell várnod :K

(#44952) I3EI\ICE válasza jacekLFS (#44943) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Toltam rajta egy kis Dirt3-at, hogy legyen autós tapasztalatom is. Szerintem tök jó rajta játszani, autós játéknál én nem érzem az input lagot (fps-nél engem zavarna az 50ms), és a motion blurt sem nagyon érzékeltem, elég jó pixelválaszideje van, ahhoz képest, hogy SPVA. Amit viszont még hozzá kell fűzzek: egyrészt ekkora pixelméretnél szerintem minimum 1 méter távolságot megkövetel a szemedtől, de én inkább 2m környékére tenném. A másik a kalibrálás. Ez a monitor fokozottan igényelné, nagyon pontatlan a színkezelése így kalibrálatlanul (fehéregyensúlyt próbáltam csak belőni az OSD-ben, de ez messze nem elég itt az élethű színekhez. Szóval ezt a monitort csak kalibrálással együtt ajánlom.)

[ Szerkesztve ]

(#44953) I3EI\ICE válasza jacekLFS (#44943) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Letöltöttem a típushoz egy színprofilt a netről -ami hivatalosan nem ajánlott, tekintve, hogy egy adott típus egyes példányainak karakterisztikái közt is jelentős különbség van, így az adott példányon végzett kalibrálás az igazán jó megoldás- de azért így már nem találom olyan extrém pontatlannak, a Dirt3 is jobban néz így már ki, szóval ha nem futja kalibrálásra, ezzel a kompromisszumos megoldással már ajánlhatónak tartom a 2709w-t.

(#44954) *Ropi* válasza I3EI\ICE (#44953) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerencséd volt: az én 2709-em olyan messze volt a referenciától, mint Makó Jeruzsálemtől (mondjuk nem szemre / konzerv profilból állítottam, hanem spektróval: lehet egy HW kalib után a tiédről is kiderülne, hogy az sem volt annyira a helyén). :U

A CCFL világítású monitorok erőteljesen függenek a világításuk minőségétől, a bennük dolgozó neon cső állapotától (ez pedig az életkoruk előrehaladtával egyre gyengül, ezzel együtt a fehérpont is sárgásba tolódik el de az csak később érződik), az enyémen is látni, hogy bekapcsoláskor halványabb, aztán néhány perc után megjön a fényereje is. Most lesz 4 éves ha jól tévedek, napi 12-16 órákat megy általában...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44955) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Sziasztok, hosszú idő után, és tökéletesen elégedett Samsung 205BW használatot követően (kettőből 1 megadta magát és nincs már hozzá alkatrész rendelés a szervizben) új monitor vásárlására szántam el magam.

Elég erősen rá kell feküdni a tudás frissítésére, és folyamatban is van a dolog, de hátha segítetek az irányban!

Videó vágásra fotó szerkesztésre keresek max 70-75 körül minél jobb monitort.
Kialakításra, szolgáltatásra a Dell-ek jönnek be elsőre.

Villogás mentesre a P2414H és U2414H volt megjelölve egy tesztben. Valamint még a U2412M-ról olvastam jókat.

Tudnátok javasolni valamit?
Nagyon köszönöm!

(#44956) Isual válasza gekkoXT (#44955) üzenetére


Isual
veterán

Ezeket.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44957) gekkoXT válasza Isual (#44956) üzenetére


gekkoXT
senior tag

:DD

(#44958) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Hali!

Szüleimnek akarok venni egy új monitort, nem akarom, hogy már a crt-t nézzék mindig... :D Netezésre, filmezésre és öcsém miatt játékra lenne használva, szóval mindenre... 20-25k lenne a keret, mi ajánlotok?

köszi!

(#44959) thomeef


thomeef
őstag

Hali, megjött a Dell P2414H monitorom, tudtam előre a beválígítás problémáról, de azért bekockáztattam, hát...nem a legjobb. Lőttem pár képet róla, kiválasztottam azt amelyik a leginkább visszaadja azt amit én látok: [link]. Ezt érdemes gariztatni vagy ennél ne nagyon számítsak jobbra?:)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44960) zsolt501 válasza thomeef (#44959) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez tényleg elég durván bevilágít.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44961) g@bo válasza thomeef (#44959) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerinted ez garis gond? egy deka pixelhiba nem lehet rajta. nekem a p2314h n kb igy világit, teszek rá mert nem a feketét bámulom. :) remek monitor, használd egészséggel.

(#44962) thomeef válasza g@bo (#44961) üzenetére


thomeef
őstag

Egy a gond, én baromi sok filmet nézek, és bizony ez így marhára zavaró nekem.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44963) werszomjas válasza thomeef (#44959) üzenetére


werszomjas
őstag

Nekem is P2414H van, és talán picit még erősebb is a bevilágítás, de nem veszem észre, csak ha benyomom a monitor tesztet és nézem a fekete képernyőt :)

Ha esetleg gariztatod, majd számolj be kérlek a végeredményről, hogy cserélik-e emiatt.

Hol vetted? Ott akarod gariztatni vagy már a Dell-nél?

üdv

(#44964) Djsaba válasza werszomjas (#44963) üzenetére


Djsaba
senior tag

Én egy ilyen darabot nem gariztatnék, mert amennyire jó fejek itt Magyarországon, nem tartják be az 1év "új cseregaranciát", hanem adnak majd egy használtat.. :U :K

(#44965) thomeef válasza werszomjas (#44963) üzenetére


thomeef
őstag

Edigital-nál vettem, de ahogy megrendeltem levették a monitort a kínálatukból hogy kifutott széria, ez nem sok jót sejtet. Igazából mindegy hol gariztatom mert nem fogom látni, küldhetnek ugyanilyet vagy még rosszabbat akár 10x egymás után. Még gondolkozom, mert amúgy hibátlan monitor, mindenképp ilyet szeretnék.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44966) Isual válasza thomeef (#44959) üzenetére


Isual
veterán

Nem vészes.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44967) g@bo válasza thomeef (#44962) üzenetére


g@bo
nagyúr

vedd le a fényerőt.

bár én akkor se értem ez miért garis gond. pixel hiba van? fekete a fekete? átszűrődik némi fény, nem pont szemből nézve, na bumm.

ennyi léért ezek nem csodamonitorok. :F

(#44968) thomeef válasza g@bo (#44967) üzenetére


thomeef
őstag

Elnézést ha 60k-ba nekem nem fér bele a reflektoros segédfény:) Volt már pár monitorom, egyik sem volt drágább, mégse volt semmiféle bajom velük. Nincsenek nagy igényeim, de ez nem fér bele. Nah de nem is azért hoztam fel a dolgot hogy ki legyek oktatva a saját elvárásaimról, hanem hogy ennél számíthatok-e jobbra ha cseréltetem. Az hogy cserélik e szerintem nem kérdés, mert ez elég durva hiba, inkább nézegetnék pixel hibát, az nem fedi le a monitor 1/4-ét...

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44969) thomeef válasza Isual (#44966) üzenetére


thomeef
őstag

Szerintem sem vészes amúgy, olyan határeset féle, láttam már durvábbat :DDD Köszi a választ :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44970) triluan válasza thomeef (#44962) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Ha lehetne akkor onnan is csinálhatnál pár képet ahonnan a filmeket nézed (miközben megy a film). Milyen a fényerő kontraszt beállítás??

(#44971) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Erre valaki? :F

(#44972) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Melyik a legolcsóbb ajánlott FHD monitor 20" méret,vagy akörül?
Köszi a válaszokat. :R

(#44973) thomeef válasza triluan (#44970) üzenetére


thomeef
őstag

Kicsit magas fényerővel használtam (75) most lejjebb vettem (30-40) hexxa fórumtárs tanácsára és így egész tűrhető.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44974) ErMi89


ErMi89
csendes tag

Hali! Szeretnék új monitort venni 23"-at, ips legyen és kicsi input lag mivel cs go-ok.
Keret 50 ezer.
Ezeket néztem eddig....
LG 23EA63V-P
LG IPS237L-BN 23
pwm vagy mi a szösz az nagyon gáz?
Előre is köszönöm a tippeket.

(#44975) cserkopater


cserkopater
csendes tag

Üdv!
60-80k között tudnátok ajánlani 27" LED TV-s monitort? Legfőképp játékra kéne, de tv-t is szeretnék rajta nézni. IPS panelesre gondoltam.

(#44976) anytime válasza *Ropi* (#44937) üzenetére


anytime
őstag

Ha a fenyerot elallitja az ember, akkor azt honnan lehet tudni, hogy a kalibralaskor milyen erteken volt? Felteve, a fejbol nem megy ? :)

(#44977) I3EI\ICE válasza *Ropi* (#44954) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Persze, ezzel a letöltött profillal ez is messze állhat attól, amilyen hardveresen kalibrálva lenne, nem mondtam egyáltalán hogy nagyon helyükön lennének a színek, de így már elfogadható volt, nem úgy mint profil nélkül. Enyhén pirosas színezetű fehér volt rajta a letöltött profillal, meg a szintén kalibrálatlan U2713H színvilága még minidg lényegesen "helyén valóbbnak" tűnik, de azért az SPVA a letöltött színprofillal már jobban tetszik, mint egy -akár kalibrált- sRGB. Amúgy az enyém fényereje is 5-10 perc alatt áll be (az első 2-3 percben durván erősödik), de számomra ez ilyen nagyobbacska CCFL monitoroknál normálisnak tűnik, az 50 üzemórás U3011-nél is kb így volt emlékeim szerint.

(#44978) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

2 nap használat után beszámolok a tapasztalataimról a P2314H-t illetően, hátha segíteni tudok ezzel valakinek a döntésében, aki monitor vásárlás előtt áll.

A külseje szép és masszív. Arra tekerem, amerre akarom. A talp nem mozog... Nem is ragozom túl: Minőségi
A színek nagyon szépek benne. Különbség van az előző monitoromhoz (lg e2240s panel:tn)képest, de mégsem annyira számottevő, mint vártam.
Játékoknál nem éreztem komolyabb problémát (far cry 3, ME 2, Orcs must die ), kivéve vezetésnél, akkor eléggé homályos lett minden (far cry 3 quad)
Filmeknél a pörgősebb jelenetek is behomályosulnak (Avatar), ami eléggé zavaró. Hányingerem lesz és szédülök is tőle. :/ Gondolom ez az IPS hátránya.

Összességében azt mondanám, hogy ha ezt tudom, akkor egy olcsóbb ips-t veszek, mert 56 K-ért nem ezt vártam, hiába a szép színek, gondolom azt más ips panel is tudja, ráadásul olcsóbban.

(#44979) *Ropi* válasza anytime (#44976) üzenetére


*Ropi*
félisten

A fecniről, ahová felírtad magadnak mielőtt elállítottad. :D Máshogy nem megy. ;)

(#44977) I3EI\ICE: Rendben, csak azért mondtam, hogy feleslegesen ne várjunk csodát! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44980) madgie válasza *Ropi* (#44979) üzenetére


madgie
titán

Fecniiiii.... 2014-ben? Lefotózom gyorsan a mobillal, az feltölti a felhőbe, onnan bármikor visszanézem, mi mennyin volt :))

(#44981) *Ropi* válasza madgie (#44980) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szabadon behelyettesíthető: felőlem be is szkennelheti... ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44982) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!
Milyen monitort ajánlotok játékra?
Ami fontos, hogy minimum 24" legyen.
Köszi!

(#44983) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

Asus MX239H vagy Dell P2414H jatekra melyiket ajnljatok? Lenne FPS is boven, akar masikat ajanlhattok, Eizo sajnos itt nem elerheto konnyen.

(#44984) general


general
addikt

sziasztok!

kicsit off
DisplayPortról szeretnék kérdezni, elnézést, hogy itt, de nem igazán találok megfelelő topicot, illetve itt sokan megfordulnak talán, akik jártasak a témában! ha átiránytottok máshová, az is jó! :R

érdemes-e egyáltalán DisplayPort kábelt használni (a monitoron és a pc-n is van - az alaplapon van ilyen kimenet, a vga-n nincs, de mindegy, melyiket használom - kimenet/bemenet természetesen), vagy csak megfelelő hardver esetén van értelme, vga és persze monitorfüggő? ha hardverfüggő, akkor miért teszik rá olyan hardverre, ami ki sem tudja szolgálni?

(#44985) Rendo84 válasza general (#44984) üzenetére


Rendo84
senior tag

Vannak országok, ahol a DisplayPort van jobban elterjedve.
Nem érdemes használni egyébként (úgy értem nem érdemes pluszban megvenni, ha van más is), mert nem lesz semmivel jobb a képed, mint ha például Hdmi-vel lenne összekötve.
Ha a vga-ra tv, monitor és egyéb dolgok is rá vannak kötve, lehet variálni átalakítóval is természetesen attól függően, melyik mit támogat.
Egy adott VGA-t, pedig nem csak egy ország szabványai szerint gyártanak le, hanem többnyire egységes.

[ Szerkesztve ]

(#44986) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy veszek egy új monitort.

Nézegettem ipon-ban 55k-ig a monitorokat.

Játékra kell elsősorban, full HD felbontással.

Ezeket dobta ki a rendszer:

DELL S2340L 50K

LG 23EA63V-P 46K

LG 23MP75HM-P 50,5K

DELL U2312HM 55K

DELL P2314H 54K

Esetleg asus vn247h

Jelenleg DELL U2312HM tetszik legjobban, mivel ennek van DISPLAYPORT-ja, ami még jól jöhet (Bár már most is van csatlakozó a vga-n, de nem tudom mennyire számít a dolog)

Ti melyiket vennétek? Esetleg mást ajánlanátok ebben az árkategóriában?

Illetve 120Hz-es monitorok mennyire megfizethetők?

[ Szerkesztve ]

(#44987) BomiBoogie válasza Mate (#44986) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem a 120Hz-nek nincs érdemi haszna átlagos felhasználásnál.

Nekem U2312-es DELL-em volt, jót tudok róla mondani, pl. nagy pozitívum volt, hogy állítható, forgatható. Persze, a képe is szép. :D

(#44988) Mate válasza BomiBoogie (#44987) üzenetére


Mate
nagyúr

Falra lesz szerelve, így állítható, forgathatóság nem sokat ér :D

(#44989) Isual válasza Ashenvale86 (#44978) üzenetére


Isual
veterán

ez az olcsóbb IPS kategória... az ennél olcsóbb kb ugyanilyen csak, amit te itt minőséginek írtál, ott még az sem az... hát így...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44990) pigsty


pigsty
aktív tag

Még annyi kérdés, pl egy P2414H 50-70 centi közelről nézhető huzamosabb ideig? Asztalomnál így tudnám elhelyezni. Glo, meg egyéb jellegzetességek miatt kérdem.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#44991) deva


deva
tag

Sziasztok!

Szépen lassan megérett bennem a gondolat, hogy ideje lenne egy új monitort beszerezni. Elsődleges monitornak jelenleg egy 19" Samsung Syncmaster 940N-et nyúzok, ez már van vagy 8-10 éves, fogalmam sincs, baromi régi. :) Másodlagos monitornak meg valami 19"-es Dell van, ez tipikusan munkahelyi monitor jellegű, de másodlagosnak megfelelt. A tervek szerint a Samsung fog átkerülni másodlagos monitornak, mivel attól függetlenül hogy régi, alapvetően meg vagyok vele elégedve.

Amire használni szoktam a monitor(oka)t:

- filmnézés
- manapság már alig, de játszani is szoktam, tipikusan League of Legends, esetleg 1-2 újabb nevet kipróbálok, de a hardcore fps multizásból már kinőttem :)
- programozás, munka, netezés, általános felhasználás
- nagyon ritkán képszerkesztés, tipikusan saját projekthez tartozó png-k szerkesztése, de ezt a 19"-es Samsungon is meg tudtam oldani, ezzel nem lesz gond

Amit szeretnék az új monitortól:
- full HD
- 23-24", widescreen
- szép színek
- inkább filmnézéshez legyen alkalmasabb, mint bármi máshoz

A keret, ami van rá, az abszolút nem fix, mondhatjuk úgy is, hogy ebben a kategóriában keresem a legjobb ár/érték arányt. Ettől függetlenül _nagyon_ hozzávetőleg 50k körül gondolkozok. Ez elmozdulhat felfelé, ha valami annyival jobban megéri, amennyivel drágább is. :)

Első körben a topic ismertető hsz-ben kiemelt monitorra, a Dell P2314H-ra gondoltam. Ezt a leírásom alapján megérné megvenni? Esetleg valami jobb ajánlás? Megpróbálok egy szűk listát összeírni az esetleges ajánlások alapján, és utána azokat egyenként, élőben is megnézni, úgy is az lesz a végszó. :)

A segítséget előre is köszi!

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#44992) *Ropi* válasza general (#44984) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha a monitorod is támogatja, akkor 10 Bites színkezelést tud, tehát amire neked kell: fotófeldolgozáshoz kifejezetten ajánlott.

Én is ezért használom DisplayPorton a GTX460-at a rákalapált Quadro driverrel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44993) general válasza *Ropi* (#44992) üzenetére


general
addikt

köszi a linket! :R
gtx 660 Ti-m van, szerinted azzal is működne a dolog?
(még nem olvastam bele a linkekbe)

illetve egy kérdés: ha DisplayPorttal kötöm a gépre a monitort, újra kell kalibrálni?
(megnéztem, a vga-nak is van DP kimenete, nemcsak az alaplapon van)

[ Szerkesztve ]

(#44994) *Ropi* válasza general (#44993) üzenetére


*Ropi*
félisten

Működik. Persze: másik kimenet, más alkatrészek...Valószínűleg kicsi lesz az eltérés (1%-on belüli), de ebben nem lehet nem maximalistának lenni. ;)

A monitorod tud minimum 10 Bites LUT-ot?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44995) #67688960 válasza deva (#44991) üzenetére


#67688960
törölt tag

neked egy va panelos monitor kell, nem ips
dell s2440l, vagy ha matt kell, vagy nem dell akkor
benq gw2460hm, gw2450hm, ew2440l, vagy ilyesmi

*Ropi*: amd-nél nem kell mókólni, hdmi-vel megy a 10bit is már asszem a hd5000-es széria óta, pró kártyáknál feltételezem hogy már régebb óta

[ Szerkesztve ]

(#44996) superg válasza pigsty (#44990) üzenetére


superg
senior tag

Nézhető,én is onnan nézem.A minimumfényerő is kellemes,meg a pwm mentessség is kiméli a szemet.
Bal sarokban a glow az már látszik innen,de ha nem teljesen fekete a képernyő nemigen látszik.

(#44997) Isual válasza *Ropi* (#44994) üzenetére


Isual
veterán

Na mostmár nekimegyek én is ennek a GTX580-nal. Quadro drivert moddolsz, ugye?

(#44995) gog : Nem-nem. Az más. Nem frame-buffer szinten.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44998) #50267648


#50267648
törölt tag

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni!
50-70 ezer Ft körül szeretnék egy jó "gamer" monitort venni, melyiket ajánljátok nekem? Lehetőleg 24" vagy 27"-os méretben és legyen megbízható.

Köszi előre is!

(#44999) #12154368


#12154368
törölt tag

Sziasztok. Mi a véleményetek erről a monitorról?? http://ipon.hu/webshop/product/benq_gl2460/344095 Elsősorban játékra, filmnézésre használnám.

(#45000) p87


p87
senior tag

Úgy néz ki maradok a P2414H-nál majd, viszont csak 1-2 hét múlva lesz meg.

Érdekes olvasgattam a véleményeket és azt írják, hogy túl lehet hajtani egészen 80Hz-ig a monitort.
Nem tudok erről sokat valaki tudna róla pár szót mondani? Vannak hátrányai, pl káros-e a panelra, elektronikára nézve?

Nem tervezem nagyobb frekvencián járatni csak kíváncsiságból érdekel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.